The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Dzinus
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 21.11.2019, 13:52
kowalkowskij napisał(a):Wyświetl post
Tyle żądali od Kwietnia.
Hahahahaha

10 znakow xD
Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 21.11.2019, 13:58
I może to jest rozwiązanie, dwa różne logotypy wtedy nie będzie problemu. Każdy może mieć swój tort i kroić po swojemu. Dla mnie to jest ok bo to powinno być rozdzielone.
Tradycja tradycją ale jak się nie da to pozostałbym przy logo SA aby mieć sprawy uporządkowane.
socioswisla.pl
Odpowiedz cytując
maaarcin
Moderator

Od: 11.2002

Stary 21.11.2019, 14:00
No to w czym problem... Przecież tak do tej pory było i jest
Przecież TS nigdy nie korzystało, nie korzysta i nie będzie mogło korzystać z logo SA.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 21.11.2019, 14:03
To ja już nic nie rozumiem
Odpowiedz cytując
Dzinus
Socios Wisła Kraków

Stary 21.11.2019, 14:05
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
To ja już nic nie rozumiem
A kto Ci serek obiecywal ze zrozumiesz ludzi na tym forum, nie jestes tutaj od wczoraj
Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Socios Wisła Kraków

Stary 21.11.2019, 14:06
Możecie się podśmiechiwać ale tu naprawdę nie ma z czego, bo jak to wszystko pierdyknie to nie będzie co zbierać.
socioswisla.pl
Odpowiedz cytując
pomeran
Senior Member

Od: 07.2014

Stary 21.11.2019, 14:09
Ok, rozumiem o czym piszesz, tylko dochodzimy do sedna - z jednej strony Cała Wisła Zawsze Razem, ale z drugiej strony TS ma pozbyć się wszystkiego i zdechnąć, bo piłka - którą TS stworzył, ale sprzeda spółkę - generuje największe zainteresowanie. To jedna Wisła, czy jednak nie, CWZR, czy jednak osobno?

Niechże to skończy się porozumieniem, niech SA dostanie co trzeba, ale niech TS otrzyma konkretne wsparcie od SA. Może nie od razu, ale przynajmniej z czasem...

Z tego co wiem, takie rozwiązanie w naszym przypadku nie wchodzi w grę.
Tylko radykalne cięcie i rozwód totalny pomiędzy Ts a SA. Niech się Ts zajmie szkoleniem młodzieży, które przecież tak mistycznie chce wspierać Gmina Kraków. Jeśli bez piłki updną to co to wg ciebie oznacza
W świetle ostatnich lat, Wisła Kraków SA nie jest w żaden sposób moralnie/historycznie itp,itd zobligowana, aby utrzymywać organizacje która praktycznie doprowadziła do jej upadku. Skoro pewnym grupom udało się wpływać na TS, historia prędzej czy później może się powtórzyć. Całe towarzystwo nie może egzystować na plecach sekcji piłkarskiej. Musi nastąpić całkowite oddzielenie tych 2-óch podmiotów.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 21.11.2019, 14:13
Dive Pirate napisał(a):Wyświetl post
Możecie się podśmiechiwać ale tu naprawdę nie ma z czego, bo jak to wszystko pierdyknie to nie będzie co zbierać.
No ale przeczytaj, co Ty piszesz? Rozmawiamy i rozmawiamy, a Ty dochodzisz do wniosku, że najlepiej żeby były dwa znaki i żeby SA została przy swoim logo. Taka sytuacja ma miejsce przecież i nie pasuje ta sytuacja spółce. I mi też nie pasuje, bo chciałbym by Wisła Kraków SA używała historycznego herbu Towarzystwa Sportowego.

pomeran napisał(a):Wyświetl post
Tylko radykalne cięcie i rozwód totalny pomiędzy Ts a SA. Niech się Ts zajmie szkoleniem młodzieży, które przecież tak mistycznie chce wspierać Gmina Kraków. Jeśli bez piłki updną to co to wg ciebie oznacza
W świetle ostatnich lat, Wisła Kraków SA nie jest w żaden sposób moralnie/historycznie itp,itd zobligowana, aby utrzymywać organizacje która praktycznie doprowadziła do jej upadku. Skoro pewnym grupom udało się wpływać na TS, historia prędzej czy później może się powtórzyć. Całe towarzystwo nie może egzystować na plecach sekcji piłkarskiej. Musi nastąpić całkowite oddzielenie tych 2-óch podmiotów.
Czy ja gdziekolwiek napisałem, żeby TS mieszał się w sprawy piłki nożnej, do tego seniorskiej? Jeśli SA zostanie przejęta przez "trio", to przecież odetnie się od Towarzystwa i będzie całkowicie samodzielnym podmiotem. Co do jednego sklepu, to SA skłania się do takiej formy, więc Wam już więcej nie pasuje, niż ludziom ze spółki Jeden sklep, TS rezygnuje ze sprzedaży gadżetów i otrzymuje jakiś tam % czy kwotę od SA z zysków. Co w tym jest niesprawiedliwego? Przecież nikt nie pisze o podziale 50/50
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 21.11.2019 o godz. 14:20.
Odpowiedz cytując
Aalcman
Member

Od: 06.2008

Stary 21.11.2019, 14:17
Ok, rozumiem o czym piszesz, tylko dochodzimy do sedna - z jednej strony Cała Wisła Zawsze Razem, ale z drugiej strony TS ma pozbyć się wszystkiego i zdechnąć, bo piłka - którą TS stworzył, ale sprzeda spółkę - generuje największe zainteresowanie. To jedna Wisła, czy jednak nie, CWZR, czy jednak osobno?

Niechże to skończy się porozumieniem, niech SA dostanie co trzeba, ale niech TS otrzyma konkretne wsparcie od SA. Może nie od razu, ale przynajmniej z czasem...
Idąc od końca, też chciałbym, żeby obie strony porozumiały się i wszystko było gites.

CWZR to piekne hasło, ale działa w obie strony. Moje pytanie odnosiło się do sytuacji, kiedy pożyczkodawcy wycofują się z Wisły. Może/mogło to nastąpić z różnych powodów i dlatego, chciałbym wiedzieć czy w TS powstał jakikolwiek zalążek planu działania na taki wypadek. I powtórzę wyraźnie, nie chodzi mi o przedstawianie konkretnych rozwiązań, ale samego wyjścia z inicjatywą zabezpieczenia funkcjonowania SA. Sam (o ile dobrze pamiętam) zgadzałeś się z tezą, że upadek SA, w dłuższym terminie, przesądza o losie TS-u, więc jeśli takie działania nie zostały podjęte przez TS, to znaczy, że CWZR, to nie tak do końca.
Geniusz w swej istocie może napotkać przeszkody. Niestety, głupota nie jest tak upośledzona....
Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Socios Wisła Kraków

Stary 21.11.2019, 14:24
No ale przeczytaj, co Ty piszesz? Rozmawiamy i rozmawiamy, a Ty dochodzisz do wniosku, że najlepiej żeby były dwa znaki i żeby SA została przy swoim logo. Taka sytuacja ma miejsce przecież i nie pasuje ta sytuacja spółce. I mi też nie pasuje, bo chciałbym by Wisła Kraków SA używała historycznego herbu Towarzystwa Sportowego.
Piszę że dla mnie to jest OK ale rozumiem osoby którym to nie pasuje ze względu na tradycje. Rozumiem też dążenie SA do używania tradycyjnego logo które jest pożądane prze większość kibiców.

Dla mnie osobiście SA może sobie zaprojektować nawet trzecie logo ważne żeby miało do niego 100% praw i nie było niczyim zakładnikiem.
Ale to nie ja wyciągnąłem spółkę z czarnej d i nie ja tam wsadziłem pieniądze, czas oraz energię.
Powód: d
Ostatnio edytowane przez Dive Pirate : 21.11.2019 o godz. 14:26.
socioswisla.pl
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 21.11.2019, 14:35
Dive Pirate napisał(a):Wyświetl post
Piłkę która zainteresowała szersze grono ludzi stworzył BC a nie żaden TS :]
Teraz to dopiero przeczytałem...

Nie obraź się, ale polecam na początek "Kolekcję Klubów" Andrzeja Gowarzewskiego i tom poświęcony Wiśle Kraków.

Ja już kończę w tym wątku, co miałem napisać napisałem.
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Od: 09.2019

Stary 21.11.2019, 15:01
Teraz to dopiero przeczytałem...

Nie obraź się, ale polecam na początek "Kolekcję Klubów" Andrzeja Gowarzewskiego i tom poświęcony Wiśle Kraków.

Ja już kończę w tym wątku, co miałem napisać napisałem.
Ale co ma "Kolekcja Klubów" do teraźniejszości? Dive Pirate ma rację, to Bogusław Cupiał stworzył tu prawdziwą piłkę na poziomie, a nie TS.

Gdyby nie on to bylibyśmy dzisiaj takim Hutnikiem albo może Garbarnią. Sam mogę powiedzieć, że gdyby nie on to dzisiaj ze znajomymi nie jeździlibyśmy na Wisłę, bo od tamtych czasów wszystko się zaczęło.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 21.11.2019, 15:05
9x 3 miesjce, 8x 2 miejsce, 6 mistrzostw, cwiercfinal Pucharu Europy. Wszystko przed era Cupiala...
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
Dzinus
Socios Wisła Kraków

Stary 21.11.2019, 15:07
wiesniak842 napisał(a):Wyświetl post
9x 3 miesjce, 8x 2 miejsce, 6 mistrzostw, cwiercfinal Pucharu Europy. Wszystko przed era Cupiala...
Najwyrazniej wedlug niektorych osob to sie nie liczy... tez mi ciezko to w ogole skomentowac co niektorzy wypisuja
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Stary 21.11.2019, 15:10
Ale nie możecie zrozumieć, że to sukcesy za Cupiała przyciągnęły na Wisłę te setki tysięcy kibiców, a nie przeszłość?

Dlaczego cracovia nie ma tylu kibiców i nie może równać się z Wisłą jak też ma bogatą historię?
Ostatnio edytowane przez Cycu : 21.11.2019 o godz. 15:13.
Odpowiedz cytując
Dzinus
Socios Wisła Kraków

Stary 21.11.2019, 15:13
Cycu napisał(a):Wyświetl post
Ale nie możecie zrozumieć, że to sukcesy za Cupiała przyciągnęły na Wisłę te setki tysięcy kibiców, a nie przeszłość?

Dlaczego cracovia nie ma tylu kibiców jak też ma bogatą historię?
I to sprawia ze mozna wrzucic do kosza cala reszte? Bo obecne pokolenie wychowalo sie na Cupiale? Jasne ze przyciagnelo spora liczbe kibicow ale za 30 lat inne wydarzenia przyciagna innych i nie bedzie to oznaczalo ze reszta leci do kosza.
Odpowiedz cytując
JudasPriest
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2017

Stary 21.11.2019, 15:13
Ile z tego było zasługa TS, a ile resortu?
Tylko pytam
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Stary 21.11.2019, 15:15
Ja pierdziu, wezcie Wy sie najpierw zaznajomcie z historia klubu, ktoremu kibicujecie
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 21.11.2019 o godz. 15:18.
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Stary 21.11.2019, 15:15
Dzinus napisał(a):Wyświetl post
I to sprawia ze mozna wrzucic do kosza cala reszte? Bo obecne pokolenie wychowalo sie na Cupiale? Jasne ze przyciagnelo spora liczbe kibicow ale za 30 lat inne wydarzenia przyciagna innych i nie bedzie to oznaczalo ze reszta leci do kosza.
A czy ja napisałem, że wszystko leci do kosza? Nie.

Możesz żyć ciągle przeszłością i historią, ale co to da? Ja nie żyłem w tamtych czasach. Żyjesz tu i teraz.
Odpowiedz cytując
Dzinus
Socios Wisła Kraków

Stary 21.11.2019, 15:16
JudasPriest napisał(a):Wyświetl post
Ile z tego było zasługa TS, a ile resortu?
Tylko pytam
No nie wierze ze idziemy w ta strone w tej dyskusji.. przeciez Reyman sie zaraz w grobie przewroci i komus przyp...

A czy ja napisałem, że wszystko leci do kosza? Nie.

Możesz żyć ciągle przeszłością i historią, ale co to da? Ja nie żyłem w tamtych czasach. Żyjesz tu i teraz.
No to jesli zyjemy tu i teraz to czemu obecny TS rozliczacie za ten Sarapaty a do calosci sami przywolujecie Cupiala? Mam powiedziec ojcu ze on sie jako kibic nie liczy bo pokochal "stara" Wisle? Kurcze, hipokryzja na tym forum czasem mnie dobija.
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Stary 21.11.2019, 15:18
No nie wierze ze idziemy w ta strone w tej dyskusji.. przeciez Reyman sie zaraz w grobie przewroci i komus przyp...
Ale sam przecież piszesz o historii, to był ten resort czy nie?
Ostatnio edytowane przez Cycu : 21.11.2019 o godz. 15:22.
Odpowiedz cytując
Dzinus
Socios Wisła Kraków

Stary 21.11.2019, 15:21
Ale sam przecież piszesz o historii, to był ten resort czy nie?
Nie bede wlazil w tego typu dyskusje, stac mnie i Ciebie na zdecydowanie wiecej niz cos takiego. Nie mam bladego pojecia co chcecie udowodnic taka merytoryka i komu ale na pewno nie znize sie do tego poziomu.
Odpowiedz cytując
JudasPriest
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2017

Stary 21.11.2019, 15:24
Zadałem tylko pytanie, bez żadnej tezy
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Stary 21.11.2019, 15:25
Dzinus- to nie rozumiem, zaczynasz najpierw przywoływać sukcesy z historii i zasługi TSu, ale gdy JudasPriest zadał pytanie o resort to nagle się oburzasz, to też jest częścią historii czy już nie?

Reszta czyli dobre i złe rzeczy z historii, tak? Czy może będziemy sobie wybierać tylko sukcesy, a to przemilczmy? Zalatuje trochę hipokryzją z twojej strony.
Ostatnio edytowane przez Cycu : 21.11.2019 o godz. 15:32.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Stary 21.11.2019, 15:29
Dla przypomnienia w takim razie. Nasz klub istnieje od 1906 roku!!!
Odpowiedz cytując
Dzinus
Socios Wisła Kraków

Stary 21.11.2019, 15:31
Dzinus- to nie rozumiem, zaczynasz najpierw przywoływać sukcesy z historii i zasługi TSu, ale gdy JudasPriest zadał pytanie o resort to nagle się oburzasz, to też jest częścią historii czy już nie?

Może będziemy sobie wybierać tylko sukcesy, a to przemilczmy? Zalatuje trochę hipokryzją z twojej strony.
Może dlatego że ja mowie o klubie jako całości włączając to także Cupiała resort Reymana i cokolwiek sobie nie wymyślisz a w zamian dostaje w pysk z dupy wziętymi argumentami? Nie chce mi sie ani tego tłumaczyć ani prowadzic dalej tej dyskusji, jestem na to za stary. Piszcie sobie co chcecie i na kogo chcecie
Odpowiedz cytując
maaarcin
Moderator

Od: 11.2002

Stary 21.11.2019, 15:36
To w takim razie, jeżeli tamta historia nie jest ważna, bo większość wychowała się na sukcesach ery Cupiała to po co to draka o historyczną nazwę TS, herb TS czy koszulki retro?

Mam wrażenie, że wybieracie sobie to co Wam wygodne.
Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Stary 21.11.2019, 15:37
wiesniak842 napisał(a):Wyświetl post
Fajnie, ale to przed erą było prze 100 lat, a nie w 20 lat jak za czasów BC.

SPRZEDAM! Kliknij na zdjęcie,
a przejdziesz na aukcję allegro.

SPRAWDŹ - NOWA NISKA CENA!

Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 21.11.2019, 15:38
Miałem nie pisać, ale serio nie wierzę w to co czytam. Sprawdźcie sobie jakie to osiągaliśmy za czasów resortu wyniki... Tam były choćby dwa spadki z ligi. Za czasów komuny, to prym wiódł taki Górnik przykładowo.

Ps. Cupiała i spółkę (bo skoro piszecie takie głupoty, to może nawet nie wiecie, że był jeszcze Pan Urban i Pan Ziętek) namówił do inwestowania zły TS, a konkretnie LMM.
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 21.11.2019 o godz. 15:43.
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Stary 21.11.2019, 15:39
Dzinus, ja chciałem Ci tylko uzmysłowić, że pisząc o historii trzeba być obiektywnym i nie traktować jej wybiórczo. Nic więcej.

Koniec tematu z mojej strony.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów