The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 34 24,29%
osłabi 84 60,00%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 22 15,71%
Głosujących: 140. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
dziki
Senior Member

Od: 12.2002

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 06.08.2021, 13:16
Nie sądzę, żeby z automatu grał Kieszek. Ale myślę też, że w co najmniej kilku spotkaniach sezonu będzie grał Mikołaj.
Life is short. Wear your passion!
Odpowiedz cytując
R33
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2007

Stary 06.08.2021, 16:31
Raczej będzie grał Kieszek. Podejrzewam, że takie rzeczy jak rola w drużynie pewnie też się w jakimś stopniu ustala przy podpisaniu kontraktu. Oczywiście nie jakoś super wiążąco (bo równie dobrze mógłby być w słabej formie), ale na pewno coś wspominają o tym.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 06.08.2021, 16:35
Rola w drużynie: zawodnik pierwszej drużyny.

Przy takich absurdalnych zapisach kontraktowych piłkarze mieliby grać bez względu na formę?

[24/42]
Odpowiedz cytując
R33
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2007

Stary 06.08.2021, 16:38
R33 napisał(a):
Raczej będzie grał Kieszek. Podejrzewam, że takie rzeczy jak rola w drużynie pewnie też się w jakimś stopniu ustala przy podpisaniu kontraktu. Oczywiście nie jakoś super wiążąco (bo równie dobrze mógłby być w słabej formie), ale na pewno coś wspominają o tym.
10 znaków.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 06.08.2021, 21:47
dziki napisał(a):Wyświetl post
Nie sądzę, żeby z automatu grał Kieszek. Ale myślę też, że w co najmniej kilku spotkaniach sezonu będzie grał Mikołaj.
Sądzę że najpóźniej na meczu z Legią Kieszek wskoczy do bramki, aczkolwiek może Gula z Kowalem zastosują system rotacyjny. 5 spotkan Kieszek, 5 spotkan Biegański o później ocena kto na dzisiaj więcej daje drużynie.
Terminarz Raków, Stal, Łęczna gra na korzyść Biegańskiego. Nawet z pojedynczym błędem jesteśmy wg mnie w stanie w każdym z tych spotkań zgarnąc 3 punkty (co nie znaczy że tak się na 100% stanie).

Co można było odczuć na konferencji , Gula byl bardzo zadowolony z postawy Biegańskiego i w meczu z TBB i z Napoli.
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 06.08.2021, 22:08
Co do wypowiedzi Guli to też można odczuć, że Kieszek raczej od razu wskoczy do 1 składu. Nie po to ściągamy naprawdę bardzo dobrego bramkarze, pewnie na nie małym kontrakcie, żeby grzał ławę

Na Raków pewnie jeszcze Biegański, a później Kieszek.
GENERALNIE TO WIADOMO CO
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 13.08.2021, 21:23
Na już potrzebny defensywny pomocnik i skrzydłowy. Póki na tych pozycjach bieda aż piszczy
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 14.08.2021, 21:14
Szneka napisał(a):Wyświetl post
Na już potrzebny defensywny pomocnik i skrzydłowy. Póki na tych pozycjach bieda aż piszczy
Jeden skrzydłowy to już się pali by u nas grać, jednak czy dwaj jeźdźcy bez głowy są nam potrzebni? Ja bym rozwijał tych co mamy, bo nie ofensywa jest obecnie naszym największym problemem, tylko po prostu to że tracąc średnio 2 bramki na mecz nie da się wygrywać spotkań.

Zgadzam się jednak, że ktoś na defensywnego pomocnika o profilu Sobolewskiego byłby dla nas zbawieniem. Nawet nie przymierzając taki piłkarz jak Dariusz Dudka gdy do nas wracał w wieku 30 lat mógłby ogarnac nasz środek pola.

Nie wiem czy poza Zukovem (bez formy) i Plewka (po kontuzji) ktokolwiek u nas ma pojęcie o grze w destrukcji. Kuveljic i Mahdoui na pewno nie.

Chciałbym żeby nasz dział sportowy nie zamknąć jeszcze całkowicie tego okienka. Wszakże kasa za Lisa była chyba zastrzykiem nadprogramowymi w tym oknie
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 14.08.2021, 21:19
Dzisiaj w pierwszej kolejności potrzebujemy prawego obrońcy, bo tam mamy największe kadrowe i jakościowe luki.
Odpowiedz cytując
Colin
Senior Member

Od: 07.2004

Stary 14.08.2021, 22:39
Mam nadzieję, że Plewka od następnego meczu będzie już do dyspozycji. Fajnie byłoby go zobaczyć od początku choćby na 45 min czy 60 minut by dobrze wejść w mecz i ogarniać, czyścić pole przed naszymi stoperami. Z Napoli chyba już zaliczył jakiś epizod. Tak jak na forum zauważono El Mahdioui ma tą podobną właściwość jak kiedyś Kew Jaliens - też z doświadczeniem w Eredivisie, fajnie rozgrywającym, rozdzielającym piłkę ale nie przystającym fizycznie i poziomem agresji do wymogów Ekstraklasy. Miejmy nadzieję, że z każdym tygodniem Gula będzie wstanie wyciągnąć z niego więcej w tym elemencie. Jako def. pomocnik możnaby też spróbować Szota albo Serafina Szotę. Brakuje mi też czasem walki i fizyczności, zaangażowania w obronie u naszych skrzydłowych. Możnaby też spróbować tam czasem ustawić Forbesa kiedy akurat słusznie pozycję napastnika okupuje Kliment. Forbes już u Hyballi pokazał wiele razy że na skrzydle kiedy nie idzie zespołowi i trzeba powalczyć z 2 czy trzema przeciwnikami to on potrafi się przedrzeć i wykreować przewagę na skrzydle, dośrodkować. Potrafi się rozpędzić i jest trochę taki taran. To jest taki element w którym nierzadko czy Yeboah czy Starzyński, Hugi czy Młyński zostają zdominowani. A niestety 2 czy 3 ostatnie mecze pokazują że nasz zespół ofensywnie potrafi zniknąć w trakcie meczu na całą połowę i dochodzi do sytuacji, że nie potrafi kompletnie nic wykreować. Wtedy myślę prostsze środki jak Forbes na skrzydle mogą zadziałać. Generalnie pozostaje mieć nadzieję, że z czasem i wspólną pracą trenera Guli z zespołem więcej elementów będzie się zazębiać, że ta "krakowska piłka" będzie trochę bardziej widoczna i skuteczna. Natomiast to nad czym trzeba popracować to poziom nonszalancji, zbyt mała determinacja zawodników, mała świadomość odnośnie błędów w ustawianiu. Pozostaje mieć nadzieję, że dwie ostatnie porażki zostaną w podświadomości jako nauczka, że jakiekolwiek momenty w odpuszczaniu krycia, odpuszczaniu pozycji, przeciwnika w moment potrafią zniweczyć trud zespołu pozbawiając szansy na punkty. Niestety po tym co Wisła pokazała w ostatnich dwóch spotkaniach, a może trzech spotkaniach przy tym poziomie zaangażowania w obronie, świadomości, pomysłu na ofensywę można mieć obawy co do pozostania tego zespołu w Ekstraklasie na koniec sezonu. Mam nadzieję, że zawodnicy zaczynają powoli zdawać sobie z tego sprawę. Lepiej za wczasu dmuchać na zimne.
Powód: ...
Ostatnio edytowane przez Colin : 14.08.2021 o godz. 22:42.
Colin McRae[*] Żegnaj Mistrzu. Teraz pewnie ścigasz się z Ryśkiem i Januszem pilotowany przez "Beefa" po niebiańskich OSach...

"Heroes don't die, they just move on to the next stage"
Odpowiedz cytując
picasso
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 15.08.2021, 14:45
Karherop napisał(a):Wyświetl post

Chciałbym żeby nasz dział sportowy nie zamknąć jeszcze całkowicie tego okienka. Wszakże kasa za Lisa była chyba zastrzykiem nadprogramowymi w tym oknie
za to nie ma zaprogramowanej kasy za Forbesa więc "pero,pero bilans wyszedł nam na zero"- parafrazując kabaret "Elita"
dziękuję za uwagę
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 15.08.2021, 15:11
Colin napisał(a):Wyświetl post
Niestety po tym co Wisła pokazała w ostatnich dwóch spotkaniach, a może trzech spotkaniach przy tym poziomie zaangażowania w obronie, świadomości, pomysłu na ofensywę można mieć obawy co do pozostania tego zespołu w Ekstraklasie na koniec sezonu. Mam nadzieję, że zawodnicy zaczynają powoli zdawać sobie z tego sprawę. Lepiej za wczasu dmuchać na zimne.
Dziwią mnie takie wypowiedzi. Pokazujemy to od lat. A brzmisz, jakby Wiśle przydarzyło się coś niespodziewanego. Prawdę mówiąc mnie bardziej zdziwiłoby, gdyby takich problemów nie miała.
Ostatnio edytowane przez Kurz : 15.08.2021 o godz. 15:59.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów