The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
pawlozm
Senior Member

Od: 02.2017

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 22.07.2021, 13:11
Należy zacząć sezon z wysokiego "C" i pokonać Zagłębie. innej opcji nie widzę. Obstawiam 3:1 dla nas, Yeboah 2 sztuki

LIS - GRUSZKOWSKI, FRYDRYCH, SADLOK, HANOUSEK - ASCHRAF EL MAHDIOUI, ŻUKOW - STARZYŃSKI, BŁASZCZYKOWSKI, YEBOAH - HUGI (KLIMENT?)

Jeśli kliment od poczatku tygodnia jest w pełnym treningu to zagra, w innym razie Hugi na szpicy.

Widzimy się na R22
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 22.07.2021, 20:11
Od otwarcia tematu w Zagłębiu był przewrót (nam na rękę), u nas skład się mocno klaruje. Jedyna zagadka to czy na 10 zagra od początku Kuba, oraz pozycja napastnika. Reszta przewidywalna.

Typuje 2-1 bramki Yeboah, Starzyński
Odpowiedz cytując
dziki
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 23.07.2021, 08:45
2-0 po bramkach Klimenta i Gruszkowskiego (prygruszy z dystansu) ;-)
Life is short. Wear your passion!
Odpowiedz cytując
DemekMaciek
Junior Member

Od: 02.2013

Stary 23.07.2021, 12:47
Mecz z Zagłębiem, który szczególnie utkwił mi w pamięci to ten z sezonu 2010/11, co Kirm dał nam 3 punkty w 88 minucie. Liczę na podobny scenariusz, ale w roli wybawcy będzie Savić, który w tym sezonie odpali (na co głęboko liczę).
"Proszę Państwa, niesamowita sytuacja! Właśnie dostajemy informację - gol na 2-2 dla Odense i to oznacza, że jeśli tam się nic nie zmieni, ze Wisła będzie grać wiosną w europejskich pucharach!"
Odpowiedz cytując
R33
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2007

Stary 23.07.2021, 12:56
Ja tam liczę na podobny scenariusz z sezonu 04/05, niezależnie czy wyjazd czy domowy.
Odpowiedz cytując
Pulpet
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 26.07.2021, 07:00
Zagłębie obskakuje planowy gładki w....... i szybko wraca, szykować się do następnej kolejki. Dziękuję. Do zobaczenia na R22
Odpowiedz cytując
wściekłe pięści węża
Senior Member

Od: 02.2011

Stary 26.07.2021, 09:47
Musimy na nich wyjść pewni siebie i swoich umiejętności i po prostu pokazać klasę. Ale nie dlatego, że oni są słabi i w tym upatrywać swojej szansy, tylko w tym, że my jesteśmy mocni i chcemy to udowodnić na boisku. Zwłaszcza po ostatnich słabych sparingach. Liczę na wyrachowaną i pełną ambicji grę, a także chęć udowodnienia wszystkim, że piłkarze i trener Wisły znają się na swojej robocie.

Jeśli nasi będą czekać aż im się lubinki podłożą, to się bardzo zdziwią. Kreciki na pewno są mocno zdeterminowani, żeby pokazać, że nie są tak słabi jak ich opisuje prasa.
Ostatnio edytowane przez wściekłe pięści węża : 26.07.2021 o godz. 09:59.
Odpowiedz cytując
ABG Bochnia
Member

Od: 07.2014

Stary 26.07.2021, 10:11
Tym meczem zaczynamy mistrzowski sezon. Róbcie screeny!
Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Od: 02.2015

Stary 26.07.2021, 11:00
Nie chcę psuć wam zabawy ale dziś to będzie Nasz kolejny, zwykły mecz. Poczekamy na rywala, jak coś wpadnie z przypadku to się elegancko cofniemy, jak oni coś strzelą to zaczniemy się zastanawiać czy pójdą za ciosem czy może oni się cofną i tak zleci pierwsza połowa. W drugiej zaczną oddychać rękawami, zaczną się roszady i skończy się zwycięskim remisem, który trzeba szanować na początku sezonu. Wszystko to będzie okraszone celnością podań na poziomie 70% i celnymi strzałami w okolicach 3. Szczyt formy jest szykowany na drugą część sezonu.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 26.07.2021, 11:16
Może nie nudne 0:0 ale jakiś bramkowy remis na początek wezmę z pocałowaniem ręki
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 26.07.2021, 13:31
Obstawiam 3:2 dla nas po meczychu a co, pomarzyć zawsze można!
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 26.07.2021, 13:34
Jedziemy z nimi na grubo, 7:5
GENERALNIE TO WIADOMO CO
Odpowiedz cytując
buczo85
Junior Member

Od: 01.2006

Stary 26.07.2021, 15:22
Jak zwykle pesymizm przeze mnie przemawia. Nie wiem za bardzo kto będzie strzelał gole? Stawiam na 0:0 lub 1:1.
Odpowiedz cytując
AS82
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 26.07.2021, 18:57
Ktoś może napisać kiedy ostatni raz wygraliśmy na inaugurację?
"...Jedni Wisłę ukochali w sukcesy bogatą,ci cracovii serce dali za dolę garbatą..."
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Stary 26.07.2021, 19:12
Przecierałem oczy na to co grał ten drobniutki el-kebabo z ósemką. Muszę szybko nauczyć się jak się pisze i wymawia jego nazwisko bo to Pan Piłkarz jest. To z jaką łatwością wychodził spod pressingu, lewa noga czy prawa obojętne, totalny luz i precyzja. Przy nim taki Basha to był drwal. Wg mnie cichy bohater meczu. Niemal równie mocno zaskoczył mnie Kliment, bardzo dobra technika i świetny przegląd pola oprócz bramki w stylu sępa pola karnego. Yeboah zagrał kapitalny mecz, widac ze u nowego trenera odżył. Skvarka niby zmarnował patelnię i często znikał z radaru, ale dwie asysty mowią same za siebie. Świetnie zagraliśmy.

LIDERA MAMY!!!!!!!
Ostatnio edytowane przez s1mone : 26.07.2021 o godz. 19:18.
Odpowiedz cytując
Jay jay
Member

Od: 05.2016

Stary 26.07.2021, 19:12
to dopiero początek sezonu. Oceny wystawiać dopiero po 10 kolejce ;]
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 26.07.2021, 19:14
AS82 napisał(a):Wyświetl post
Ktoś może napisać kiedy ostatni raz wygraliśmy na inaugurację?
Całkiem niedawno:

Pogoń Szczecin 1-2 Wisła Kraków 14 lipca 2017 - objawienie Carlitosa

Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 26.07.2021, 19:15
Na wozie VAR dziś pierwsze skrzypce grał chyba Stevie Wonder... Jakim cudem Zagłębie dostało tego karnego?

Wisła prowadziła mecz od początku w zasadzie do końca, Zagłębie totalnie w lesie z przygotowaniami. Bardzo cieszy postawa Yeboaha i naszych bocznych obrońców, którzy dziś wypluli na boisku płuca.
Oby to 3-0 było dobrym prognostykiem na kolejne spotkania, gdzie nasza gra teoretycznie będzie się tylko poprawiać.

[24/42]
Odpowiedz cytując
Wisła V
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2009

Stary 26.07.2021, 19:28
ogólnie studzę w sobie optymizm co do dalszej sezonu ale po tym meczu ręce same składały się do oklasków.. wreszcie los był sprawiedliwy bo jakby krety strzeliły nam bramkę z karnego z kapelusza to mogło by być różnie.. Brawa dziś dla wszystkich, ale szczególnie wyróżnię El Mahdioui, typ co gra w środku to mistrzostwo, zresztą napisał już o tym @s1mone, oby zdrowie dopisywało i forma została a będziemy mieli z niego wiele pożytku kolejny do wyróżnienia jest Hanousek, z tyłu chyba bez wiekszego błędu a z przodu kawał jakości, wreszcie ktoś potrafi wbiec do lini i dośrodkować w konkretne miejsce.. Skvarka dobry debiut, na początku mało widoczny ale dał dwie asysty i powinien dołożyć bramkę po świetnym podaniu Klimenta.. i teraz o nim, wg. mnie Kliment zagrał bardzo dobry mecz, pomimo swoich warunków fizycznych nie odpuszczał piłek, strzelił bramkę, wracał do obrony, oby rówież w tym przypadku zdrowie dopisało a jestem spokojny że zrobi wynik powyżej 12 bramek do tego jeszcze nasi "starzy" zawodnicy, Żukov i Yeboah nawiązali do swoich poczatków w Wiśle, oby tym razem taka gra była codziennością w ich wykonaniu Pozostali piłkarze też przyzwoicie ale już nie będę się rozpisywał.. Dziś świętujemy a od jutra trzeba skupić się na kolejnym meczu, bardzo ważne 3 pkt zasłużenie zostają na R22
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Od: 09.2012

Stary 26.07.2021, 19:52
BRAWO cała drużyna. Pokazaliście charakter. B R A W O !
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Stary 26.07.2021, 20:22
Przede wszystkim zaskoczyła mnie sytuacja w której prowadzimy 2:0 i przeciwnik nas nie ciśnie jak burą sukę, co było normą w poprzednich sezonach.

Do końca meczu mieliśmy wszystko pod kontrolą. Teraz tylko pytanie czy to Zagłębie zagrało taki piach, czy to my jesteśmy tak mocni.

Ogólnie wiem, że nie powinienem się napalać ale ciężko się nie napalać po takim meczu.

Generalnie od dłuższego czasu nasza drużyna to katastrofa poza krótkimi epizodami za Stolara czy Franza. Ja mam nadzieję, że wreszcie przyszedł odpowiedni trener, dostał odpowiedni materiał i zrobi tu wynik. Trzymam za to mocno kciuki, bo ile kuźwa można dziadować.

Patrząc na nasz budżet - jest on z górnej ósemki. To, że przez tyle sezonów nawet nie powalczyliśmy przypadkiem o jakieś puchary, a grały w nich w miedzyczasie takie zespoły jak Śląsk, Lechia, Piast, Raków, Pogoń, Jagiellonia czy nawet sonsiadka świadczy o tym, że jako klub z dobrym budżetem daliśmy gremialni dupy.

Ja liczę, że Gula zrobi wynik teraz. Tego mu i nam życzę. Bo ile można taplać się w g.ównie.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 26.07.2021 o godz. 20:25.
Odpowiedz cytując
inspektor erektor
Senior Member

Od: 02.2013

Stary 26.07.2021, 20:33
Cytat:
To, że przez tyle sezonów nawet nie powalczyliśmy przypadkiem o jakieś puchary, a grały w nich w miedzyczasie takie zespoły jak Śląsk, Lechia, Piast, Raków, Pogoń, Jagiellonia czy nawet sonsiadka świadczy o tym, że jako klub z dobrym budżetem daliśmy gremialni dupy.

Zdarzało się, że "przypadkiem" powalczyliśmy, na przykład za czasów Carrillo, wtedy co Brożek w ostatniej sekundzie strzelił Lechowi, potem graliśmy mecz o puchary w Zabrzu i przegraliśmy 0:2.

Te wszystkie zespoły po prostu miały sezony konia, takie jakie nam się nie zdarzyły. Przypominam że w pucharach były też całkiem niedawno takie tuzy jak Zawisza czy Arka Gdynia somsiadka tym się różni od nas, że ich sugar daddy (w przeciwieństwie do naszego) ich nie olał, tylko sypnął jeszcze więcej kasy

No i z tym dobrym budżetem to chyba żartujesz, nie pamiętasz że jeszcze nie tak dawno temu nie płaciliśmy pensji przez jakieś pół roku?

Najwyższa pora skończyć z tym wiślackim mesjanizmem, jesteśmy takim samym organizacyjnie i finansowo klubem jak Stal Mielec czy inny Raków.
Odpowiedz cytując
TommyTSW
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 26.07.2021, 20:44
Za to padolino z pierwszego karnego sędzia razem z tym całym wagonem powinien być wyjebany z tej ligi, o wątpliwościach przy karnym na nas to nawet nie wiem co pisać.Kto wie co by było jakby Starzyński strzelił karnego?Bohaterem meczu został by sędzia...
Ostatnio edytowane przez TommyTSW : 26.07.2021 o godz. 20:47.
Odpowiedz cytując
Adasss
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 26.07.2021, 20:53
Tak generalnie:
fajnie, że wyszedł taki mecz na starcie, bo to zawsze buduje dobrą atmosferę, i w drużynie i wśród kibiców, ale jak dla mnie to jeszcze sporo pracy przed nimi. Bo trafiliśmy na zespół, ktróry chyba ma chyba problem sam ze sobą. Rywal w lepszej dyspozycji mógłby nas bardziej pokarać za niektóre nasze niedoskonałości. Czyli do roboty i powinno być wreszcie lepiej niż ostatnio bywało.

P.S. Padolino roku już mamy? Tylko dlaczego był za nie karny?
Współwłaściciel
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Stary 26.07.2021, 20:59
> Najwyższa pora skończyć z tym wiślackim mesjanizmem, jesteśmy takim samym organizacyjnie i finansowo klubem jak Stal Mielec czy inny Raków.

Z jakim mesjanizmem? Od ponad 10 lat płacimy dobre pieniądze w ekstraklasie, takie ze środka stawki (wiadomo, że były też kłopoty finansowe, ale tak naprawdę to tragicznie było przez 1-2 sezony). Skoro tak to liczę, że skoro mamy budżet ze środka stawki to na 10 lat 5 razy skończymy w środku, 2-3 razy zawalczymy o utrzymanie i 2-3 razy walka o puchary. Tak wynika z rachunku prawdopodobieństwa, nie z żadnego kretyńskiego mesjanizmu. Chude lata były teraz. Odwróćmy wreszcie tą kartę, bo najwyższy czas.

PS. Akurat do takiej Stali Mielec to nam bardzo daleko organizacyjnie (i to w dobrym znaczeniu), nie przesadzajmy.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 26.07.2021, 21:45
A nie mowiłem?
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
TommyTSW
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 26.07.2021, 21:55
Cytat:
> Najwyższa pora skończyć z tym wiślackim mesjanizmem, jesteśmy takim samym organizacyjnie i finansowo klubem jak Stal Mielec czy inny Raków.
Tyle że wszystkie te kluby stać by wygrać z najbardziej bogatym w tej lidze, o mesjanizmie to można mówić w pryzmacie startu w pucharachW tej lidze każdy może odnieść sukces, potrzebna forma i systematyka.
Odpowiedz cytując
MMTS
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2006

Stary 26.07.2021, 22:16
TommyTSW napisał(a):Wyświetl post
Za to padolino z pierwszego karnego sędzia razem z tym całym wagonem powinien być wyjebany z tej ligi, o wątpliwościach przy karnym na nas to nawet nie wiem co pisać.Kto wie co by było jakby Starzyński strzelił karnego?Bohaterem meczu został by sędzia...
Tak wierszem: jak to mowil klasyk, mecz zajebalby Lasyk.
To dziadowski sędzia i jako pierwszy pewnie poleci razem z Przesmyckim jak się skończy eldorado.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 26.07.2021, 22:32
Cieszę się ze tak nam się udało otwarcie sezonu, tego nam trzeba było. Mam nadzieję że ominą nas kontuzje i będzie coraz lepsze zgranie. Brawo zespół i trener
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 26.07.2021, 22:43
Bardzo fajnie oglądało się dzisiaj Wisłę. Miało się poczucie, że Zagłębie neispecjalnie może nam zagrozić, że kontrolujemy mecz.

Transfery in, które zagrały zdecydowanie na plus.
Chwalicie Skvarke, Mahduoiego czy jak sie pisze , Klimenta, ale zwróciłbym uwagę na coś innego.

Starzyński - sprowokował dla nas karnego.
Młyński - postawił kropkę nad i w pięknym stylu.
Gruszkowski - karnego nie było, choć błąd popełnił. Ale taki błąd, w takim meczu, będzie procentował dalej. Ja jestem bardzo zadowolony z tego co pokazała młodzież. No i 2 młodych w składzie!! Dwóch!! Nie za zasługi!

To co grał Yaw to był TEN Yaw, Mam nadzieję, że nie przepadnie niebawem.

Bardzo mi się podobała gra w środku pola. I współpraca środka z atakiem i obroną. Płynne przechodzenie, trzymanie formacji i odstępów, asekuracja i podwajanie kiedy trzeba. Na prawdę dobrze to wyglądało.

Pytanie, które już padło: my tacy mocni czy oni tacy słabi. Nieciecza nas raczej nie zweryfikuje, ale 8 sierpnia Raków już tak.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów