The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 30.12.2018, 14:39
Mam wrażenie, że niektórzy zwolennicy TS i SKWK oraz sharksów zaczynają po cichu przemycać tezę:

- za wszystkim stoi sąsiadka.
To kibole Cracovii razem z Tabiszem, chcą pozbyć się (wykorzystując Vannę i szweda) jedynych i prawdziwych zwolenników Wisły, oraz wspaniałego zarządu.
Dowody?
- wszystko zmierza do tego, żeby usunąć z otoczenia Wisły sharksów, bo wtedy nikt nawet nie przyjdzie na mecz Wisły, skoro bojówki Cracovii nie dopuszczą ich do kas i kołowrotków
- akcja jest przygotowana przez Majchrowskiego, który w ogóle nie był zdziwiony wizytą Vanny i wygląda jakby trzymał kciuki za przejęcie przez niego Wisły. A przecież Majcher to samo zuo.
- jak pisze @filipski nie chodzi o przelew, ale o zniszczenie wszystkiego wokół tego klubu.

Mało?
- czy nick @filipski, człowieka, który twierdzi, że trzeba pozbyć się wszystkiego, co związane z TS nie przypomina brzmieniem nazwiska właściciela sąsiadki?

W Nowym Roku obudzimy się z jednym klubem w Krakowie

...
dla rozluźnienia atmosfery
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Rience
Senior Member

Od: 09.2014

Stary 30.12.2018, 14:41
Tonamini napisał(a):Wyświetl post
A mogę zobaczyć gdzieś to potwierdzenie? Nie mogę nigdzie znaleźć..
Nie zobaczysz potwierdzenia przelewu bo go nie ma, miał być do soboty, a przelew do piątku, ale Vanna Le pojechał na urlop do Nowego Jorku i wyłączył telefon a panowie Hartlings i Pietrowski co sami potwierdzają nie mają z nim żadnego kontaktu. :(
Odpowiedz cytując
Tonamini
Member

Od: 08.2013

Stary 30.12.2018, 14:42
Rience napisał(a):Wyświetl post
Nie zobaczysz potwierdzenia przelewu bo go nie ma, miał być do soboty, a przelew do piątku, ale Vanna Le pojechał na urlop do Nowego Jorku i wyłączył telefon a panowie Hartlings i Pietrowski co sami potwierdzają nie mają z nim żadnego kontaktu. :(
Chodzi mi o potwierdzenie tego że gdzieś to napisał/powiedział.
Powód: zapomniałem o emotce na końcu
Ostatnio edytowane przez Tonamini : 30.12.2018 o godz. 14:42.
Odpowiedz cytując
Valencia
Member

Od: 12.2018

Stary 30.12.2018, 14:43
BiałaGwiazda napisał(a):Wyświetl post
Ale jacy bandyci? Przecież Misiek i reszta ekipy WSH od pół roku siedzą w kiciu. Więc jakim cudem mieliby mieć wpływ na zarządzanie Wisłą albo zastraszanie potencjalnego inwestora(co wymyślił ten cały Jadczak z TVN). Ludzie,myślcie trochę,dziennikarze robią wam wodę z mózgu a wy łykacie każdy bullshit jak młode pelikany.
Myślisz. że nie mają swoich sposobów ? Przecież w obiegu cały czas jest gotówka którą to oni "zarobili" i która trzymają ich ludzie i o która będą chcieli się upomnieć. Komuś musieli przekazać pewne możliwości decyzyjne. Rekiny to nie tylko jedna osoba.
Odpowiedz cytując
eloelo
Member

Od: 04.2013

Stary 30.12.2018, 14:44
Ale jacy bandyci? Przecież Misiek i reszta ekipy WSH od pół roku siedzą w kiciu. Więc jakim cudem mieliby mieć wpływ na zarządzanie Wisłą albo zastraszanie potencjalnego inwestora(co wymyślił ten cały Jadczak z TVN). Ludzie,myślcie trochę,dziennikarze robią wam wodę z mózgu a wy łykacie każdy bullshit jak młode pelikany.
Naprawdę myślisz, że to niemożliwe... ? A to mało było przypadków jak szefowie mafii rządzili zza krat
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Piotr777 napisał(a):Wyświetl post
Brawo Wy! Cała medialna machina, bardzo nam nieprzychylna, rozegrała to perfekcyjnie. Totalnie nas skłóciła. W tej trudnej chwili, widać wyraźnie jak bardzo Wisła uwiera piłkarskie środowisko. Warszawa, Poznań, gorsza część Krakowa dała by wiele, aby spuścić nas na dno. Aby nas unicestwić. Na forum logują się setki parchatych żołnierzyków, udających kibiców Wisły. Obrażają wszystkich pracowników klubu, a Wy jeszcze z nimi polemizujecie, często też popieracie. Skompromitowani wielokrotnie dziennikarze, którzy za pisanie wielu sprzecznych bzdur, powinni już dawno stracić prawo wykonywanie zawodu, staja się dla Was idolami. Dajecie sobą manipulować jak marionetki. Ku uciesze naszych przeciwników. Nie jesteście w stanie poczekać kilku dni? Przecież sprawa się wyjaśni. Jeżeli w klubie odbywały się przekręty, prędzej czy później prokuratura się tym zajmie. Nie traktujcie swojego klubu jak dziennikarskie i parchate szmaty, żerujące na całym tym zamieszaniu, w którym biorą czynny udział.
To znaczy kogo skłóciła? Jeżeli ktoś uważa że bandycką patologie należy wykopać ze struktur klubu to nie ma się o co kłócić. A jeżeli ktoś tak nie uważa to wybacz ale jest albo tumanem albo na tej patologii korzysta. Trzeciego wyjścia nie ma.

Zwróć też uwagę że do obecnej dramatycznej sytuacji klubu nie doprowadziło piłkarskie środowisko Warszawa czy Poznań czy gorsza część Krakowa tylko o zgrozo zarząd w którym władzę sprawują "kibice" nie Legii czy Lecha tylko ponoć k... Wisły i to nie zwykli kibice "pikniki" niekumate tylko najwierniejsi fanatycy. Możesz mi wyjaśnić jak do tego doszło?

Jeżeli w klubie odbywały się przekręty? Chłopie czy ty myślisz że ludzie maja kisiel zamiast mózgu? Samo to że kasę dostają "pracownicy" klubu a nie dostają jej piłkarze to jest do h... przekręt. Tak jest od pól roku. A Ty piszesz JEŻELI.

TAK TAK NIE NIE kure...wo trzeba nazywać po imieniu i nie jest to żadne skłócanie tylko w końcu opis rzeczywistości.

ps. Sosios to świetna inicjatywa i nie można mieć do niej żadnych uwag. Poza jednym niebezpieczeństwem, że szczury z jednego tonącego okrętu będą się chciały zagnieździć na drugim, nowiutkim. Czy da się temu zapobiec? Oby.
Ostatnio edytowane przez Drozd : 30.12.2018 o godz. 14:50.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
VanBasten
Senior Member

Od: 06.2010

1q2 napisał(a):Wyświetl post
VanBasten - podaj mi imiona i nazwiska bandytów działających DZIŚ przy Wiśle.

No właśnie, można by jeszcze podpiąć Dukata ale też już jakiś czas temu się ulotnił, no i Sarapatkę której też już nie ma
Serio ? Ty to piszesz poważnie ? Dalej uważasz , że to spisek całego świata przeciw Wiśle a tu wszystko gra i klubem rządzą uczciwi i kompetentni ludzie ? Nie znam nazwisk bo niby skąd ? Boniek , Majchrowski , Jadczak i 100 innych dziennikarzy uwzięło się na nas i nam szkodzi ...poważnie ? Ty nadal wierzysz Sarapacie która broniła Miśka przed sądem ale ogólnie to go nawet ie zna ? Z faktami się nie dyskutuje chociaż jak widać niektórzy nadal próbują .
Odpowiedz cytując
NHitman
Member

Od: 08.2011

Cytat:
sam jesteś ciężkim naiwniakiem.
Jestem w socios i wiem, że z chwila gdy do władz socios zostanie wybrany jakiś rekinek, natychmiast wycofuję swoją deklarację i pieniądze.
Proste jak konstrukcja cepa

tylko tak po prawdzie jak to zweryfikujesz? skąd pewność czy już tam nie są?
Odpowiedz cytując
kinimod11
Junior Member

Od: 11.2018

Stary 30.12.2018, 14:48
1 oczywistym jest, że wielu tu nie po drodze jest z socios, boją się oddolnego ruchu, którego jedynym sposobem by go przejąć - jest wprowadzenie około połowy "własnych" członków, którzy by mieć prawo głosu musieliby płacić składki
2 Filipski - dzięki za to co robisz, otwierasz oczy innym, jasnym jest, że maszynkę do robienia wałów na szeroką skalę - jaka jest Wisła Kraków SA - nie tak łatwo oddać, bez zabezpieczenia swoich interesów, jednocześnie koniecznie zdejmując z siebie odpowiedzialność.
Odpowiedz cytując
kuba_AGH
Member

Od: 04.2004

Stary 30.12.2018, 14:53
specjalnie odszukałem hasło do konta po kilkunastu latach nielogowania się (wystarczyła mi lektura ) żeby zadać jedno pytanie: @filipski ok, teraz nie możesz za dużo powiedzieć, ale czy w razie nieudanej transakcji, dowiemy się o co tu chodziło i jaki był Twój w tym interes?
Odpowiedz cytując
Snow
Ave Wisła!

Od: 09.2003

Stary 30.12.2018, 14:57
Ten DARO na twitterze sobie jaja robi.

Zapytajcie sami na priv.
Odpowiedz cytując
Martinus
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 30.12.2018, 14:58
Chyba każdy kto dobrze Wiśle życzy by chciał żeby przelew przyszedł, żeby nowi właściciele wyprowadzili klub na prostą i docelowo sprzedali z zyskiem. Tylko, że szanse na to są w zasadzie zerowe, a jesteśmy świadkiem dokładnie takiego samego cyrku jak ze Stechertem. Chciałbym bardzo się dowiedzieć jaki i kto ma w tym cel, ale pewnie szybko to nie nastąpi. A my po nowym roku obudzimy się bez zarządu, bez piłkarzy i z widmem restartu w IV lidze.
Eppur si muove!
Odpowiedz cytując
BiałaGwiazda
Senior Member

Od: 11.2005

Stary 30.12.2018, 14:58
VanBasten napisał(a):Wyświetl post
Serio ? Ty to piszesz poważnie ? Dalej uważasz , że to spisek całego świata przeciw Wiśle a tu wszystko gra i klubem rządzą uczciwi i kompetentni ludzie ? Nie znam nazwisk bo niby skąd ? Boniek , Majchrowski , Jadczak i 100 innych dziennikarzy uwzięło się na nas i nam szkodzi ...poważnie ? Ty nadal wierzysz Sarapacie która broniła Miśka przed sądem ale ogólnie to go nawet ie zna ? Z faktami się nie dyskutuje chociaż jak widać niektórzy nadal próbują .
A Ty mi powiedz skąd niby ten cały Jadczak wie że bojówka zastrasza inwestorów? No skąd? Rozmawiał z Vanna Ly, który się ulotnił i z którym nie ma kontaktu? Czy może odwiedził w Londynie sklep z cygarami gdzie jest firma pana Hartlinga i tam zobaczył Sharksów czekających z maczetami pod sklepem?

Powtarzam, Misiek i większość ekipy WSH jest za kratami teraz. Jakim cudem mieliby kogoś zastraszać,zwłaszcza kogoś tak nieuchwytnego dla dziennikarzy i kibiców jak Vanna Ly czy Mats Hartling?

Nie twierdzę że WSH to grzeczne chłopaki ale ludzie,nie czarujmy się,w każdym w klubie w Polsce są większe/mniejsze wpływy kibolskie w klubach. Nawet w Legii ale o tym się za bardzo w weszło i na innych warszawskich portalach nie pisze.
Odpowiedz cytując
Wehrmacht
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2009

Stary 30.12.2018, 15:02
Snow napisał(a):Wyświetl post
Ten DARO na twitterze sobie jaja robi.

Zapytajcie sami na priv.
I teraz ja sie zapytam - skad sie takie niedorobione przyglupy biora? O co chodzi w pisaniu tego typu bzdur? Attention whore? Czy w czym jest rzecz? Kiedys cenzura polegala na tym, ze blokowano dostep do informacji, dzisiaj polega na tym, ze sie ludzi zalewa szambem belkotu i wymyslonych bajek i koniec koncow dalej nikt nie wie co sie dzieje. Jak dla mnie kazda ale to kazda osoba piszaca, ze cos wie powinna byc NATYCHMIASTOWO i DOZYWOTNIO banowana jesli jej info okazalo sie wymyslona na poczekaniu bzdura dla pozyskania poklasku i uwagi na 5min.
Odpowiedz cytując
Kryniu
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 30.12.2018, 15:02
Jak dla mnie dalej pozostaje przy zamknięciu tego burdelu i próba rozpoczęcia od nowa. Przecież nawet jak przelew będzie to będziemy kojarzeni z najgorszym dziadostwem. Tylko nowy początek pod opieką miasta wstępnie i pomocy socios by później pod dokładnym nadzorem Wislę kupił właściwy podmiot. Nie ma lepszej drogi. Patrz na ŁKS. Już grają w I lidze i zanosi się na powrót. U nas w tej chwili tak naprawdę jest wielka szansa by klub oczyścić z pasożytów pseudowiślaków.
Odpowiedz cytując
1q2
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 30.12.2018, 15:04
VanBasten napisał(a):Wyświetl post
1q2 napisał(a):Wyświetl post
filipski czy jak mu tam jest i ten drugi nostradamus to co najwyżej pożyteczni idioci a najpewniej jakieś pionki podstawione przez tego Niemco-Polaka.Bronić wiarygodności Wanny i Hulka Hogana ,to jak bronić Sarapatki.

A ten trzecioligowy agent, gdzie tylko otworzył swój dziób, tylko się coraz bardziej pogrążał, tu plus dla Sarapatki że przynajmniej zazwyczaj milczała.

I idąc dalej - bronić pana J. to jak bronić TS, SKWK czy Miśka i jego ekipy.
Tyle.

ps jedyny nie skompromitowany organ będący przy Wiśle, dziś, to Socios, czy się to komuś podoba czy nie.No i oczywiście pion sportowy z Głową na czele.
Wystarczyło przeczytać mojego posta z poprzedniej strony a nie tylko swoje

ps niedobitki WSH myślę że mają o wiele poważniejsze problemy niż mącić coś w klubie.

ps i Panie V.B - Sarapatka nie broniła Miśka przed sądem, tylko reprezentowała go procesie który sam założył./różnica sam powiem, niewielka ale jeśli nawet w takiej sprawie kłamiesz to po cholerę z kimś takim dyskutować?
Ostatnio edytowane przez 1q2 : 30.12.2018 o godz. 15:15.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
dizzy
Member

Od: 05.2013

Stary 30.12.2018, 15:05
A Ty mi powiedz skąd niby ten cały Jadczak wie że bojówka zastrasza inwestorów? No skąd? Rozmawiał z Vanna Ly, który się ulotnił i z którym nie ma kontaktu? Czy może odwiedził w Londynie sklep z cygarami gdzie jest firma pana Hartlinga i tam zobaczył Sharksów czekających z maczetami pod sklepem?

Powtarzam, Misiek i większość ekipy WSH jest za kratami teraz. Jakim cudem mieliby kogoś zastraszać,zwłaszcza kogoś tak nieuchwytnego dla dziennikarzy i kibiców jak Vanna Ly czy Mats Hartling?

Nie twierdzę że WSH to grzeczne chłopaki ale ludzie,nie czarujmy się,w każdym w klubie w Polsce są większe/mniejsze wpływy kibolskie w klubach. Nawet w Legii ale o tym się za bardzo w weszło i na innych warszawskich portalach nie pisze.
Ale czemu zakładasz, że chodziło o Vanna Ly czy Hartlinga?
Potencjalnych inwestorów trochę było w ostatnim czasie.
Poza tym fakt, ze pan Michalski i paru innych siedzą, nic nie znaczy. No chyba, że zamknięcie pana Michalskiego sprawia, że WSH przestaje istnieć/działać.
Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB

Od: 05.2004

Stary 30.12.2018, 15:08
Tak się zastanawiam co zrobić z tym tematem bo z jednej strony ważna jest wolność wypowiedzi a z drugiej szlak mnie czasem trafia jak to wszystko czytam.
Mam nadzieję że jak się to wszystko skończy to znajdę kiedyś czas i pozestawiam co bardziej ciekawe wypowiedzi 100% pewne sensacje.

Będę się też szczególnie uważnie przyglądał postom junior memberów
Odpowiedz cytując
Wehrmacht
Socios Wisła Kraków

Stary 30.12.2018, 15:09
Kryniu napisał(a):Wyświetl post
Jak dla mnie dalej pozostaje przy zamknięciu tego burdelu i próba rozpoczęcia od nowa. Przecież nawet jak przelew będzie to będziemy kojarzeni z najgorszym dziadostwem. Tylko nowy początek pod opieką miasta wstępnie i pomocy socios by później pod dokładnym nadzorem Wislę kupił właściwy podmiot. Nie ma lepszej drogi. Patrz na ŁKS. Już grają w I lidze i zanosi się na powrót. U nas w tej chwili tak naprawdę jest wielka szansa by klub oczyścić z pasożytów pseudowiślaków.
Gdyby to mialo faktycznie nas oczyscic z pasozytow gangsterow to nawet bylbym za... ale niestety jestem dosyc zasadniczy w pewnych kwestiach i tak jak wiem, ze nie ma takiego klubu jak Lech Poznan obecnie (tzn. jest, ale nie jest to 7krotny Mistrz Polski) tak upadek Wisly oznaczalby, ze nowy twor nie bedzie 13krotnym Mistrzem Polski, chyba, ze sobie te 13 Mistrzostw wywalczy. Tak samo GieKSa GKS Katowice z roku 2009 nie jest GKSem Katowice z 1964 i tak samo Reaktywacja Tradycyji Sportowych czy jak to sie tam zwie Widzew, nie jest RTSem Widzew Lodz. To fikcja akceptowana przez spora czesc dziennikarzy, tzw ekspertow bylch pilkarzy i oczywiscie kibicow, ktorym to na reke. Ale powaznie - spiewamy Lechowi, ze jest Amica to czy nowa Wisle bedziemy uwazac za stara?
Powód: skladnia
Ostatnio edytowane przez Wehrmacht : 30.12.2018 o godz. 15:11.
Odpowiedz cytując
RAF
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 30.12.2018, 15:09
Kryniu napisał(a):Wyświetl post
Nie bardzo pojmuje logike wg ktorej rozpoczecie wszystkiego od 4 ligi spowoduje odciecie sie od Wisly, jak to okresliles, pasozytow pseudowislakow.

Przeciez 4 liga to znacznie lepsza mozliwosc do dzaialnosci tego typu ludzi. Spokoj, cisza. Gdyby obecna Wisla grala w 4 lidze zaden TVN czy ogolopolskie media nie zainteresowalyby sie klubem i cala ta otoczka.
Powód: Dopiska
Ostatnio edytowane przez RAF : 30.12.2018 o godz. 15:10.
Szostego sierpnia roku panskiego 2003 zdziesiatkowani przez kontuzje i chimery pilkarze Wisly Krakow starli sie z Cypryjczykami w Nikozji. Walczyli jak poeci, walczyli jak prawdziwi Krakowianie. I wywalczyli awans do III rundy el. Champions League....
Odpowiedz cytując
Laszi
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2006

Stary 30.12.2018, 15:11
KOMINEK napisał(a):Wyświetl post

Będę się też szczególnie uważnie przyglądał postom junior memberów
Alleluja
Odpowiedz cytując
Rience
Senior Member

Od: 09.2014

Stary 30.12.2018, 15:14
dizzy napisał(a):Wyświetl post
Poza tym fakt, ze pan Michalski i paru innych siedzą, nic nie znaczy. No chyba, że zamknięcie pana Michalskiego sprawia, że WSH przestaje istnieć/działać.
Siedzi dużo więcej osób niż pan Michalski i "paru innych". Tak strzelam teraz ale pewnie nie pomyle się o wiele jeżeli powiem że siedzi z 50 osób obecnie z WSH, i to nie płotków jakichś. Nie wszyscy od maja tego roku przecież, niektórzy już wyroki odsiadują. Ale fakt WSH nie przestanie istnieć i działać nawet gdy mają problemy. Też nie róbcie z nich jednego tworu, rożni ludzie tam z różnymi poglądami na sytuacje wokół klubu. Skończcie też zrzucać wine na Miśka za całe zło na Wiślę bo to kretynizm do potęgi i po prostu nie prawda.
Odpowiedz cytując
BiałaGwiazda
Senior Member

Od: 11.2005

Stary 30.12.2018, 15:25
Nawet zakładając że chodziło o kogoś innego,myślisz że są na tyle głupi że nie mając kasy na prowadzenie klubu odstraszają inwestora,grożą mu śmiercią i żadają od niego miliona złotych? Po co mieliby to robić,skoro w perspektywie klub upadnie jak nie ma pieniędzy i cały ich niby "interes" na klubie poszedłby się je#ać ?

W moim odczuciu zamknięcie ekipy jest związane z trudną sytuacja klubu od pół roku. Bo jak to możliwe że wcześniej było wszystko na czas, pensje,pieniądze itd,a jak "przymknęli" ekipe pół roku temu to wszystko się posypało?
Odpowiedz cytując
1q2
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 30.12.2018, 15:25
Kolejne kłamstwo - nie paru a kilkudziesięciu czyli większość a pewnie wszyscy co faktycznie aktywnie działali na kilku płaszczyznach.
Ogólnie:
WSH - zgliszcza
UW - zgliszcza
SKWK - w zasadzie też zgliszcza.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
eloelo
Member

Od: 04.2013

Stary 30.12.2018, 15:26
Adasss

Na to samo chciałem zwrócić uwagę ("szlag" jest poprawnie tak samo jak "nuż", a nie "nóż widelec").
Odpowiedz cytując
Wehrmacht
Socios Wisła Kraków

Stary 30.12.2018, 15:27
https://twitter.com/K_Stanowski/stat...92225568657408

teraz nie wiadomo czy sie cieszyc, czy bac.
Odpowiedz cytując
gosc2332
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 30.12.2018, 15:31
Wehrmacht napisał(a):Wyświetl post
https://twitter.com/K_Stanowski/stat...92225568657408

teraz nie wiadomo czy sie cieszyc, czy bac.

Ja to bym czytał to co piszę Krzysiu z przymrużeniem oka
Odpowiedz cytując
dziki
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 30.12.2018, 15:34
Adasss napisał(a):Wyświetl post
Gdyby mi się bardzo nudziło zapytałbym: w jaki sposób przejąć Socios i ich pieniądze, tak, żeby dotychczasowi członkowie się nie zorientowali.

Ale nie zapytam. Ilość kretynizmów napisanych na tym forum osiągnęła ostatnio takie stężenie, że nie mam ochoty na przeczytanie kolejnego.

P.S. @KOMINEK (i wielu innych), bo szlag mnie trafia, jak czytam, że kogoś "szlak trafia"

szlag
szlak
Przy okazji tej całej gównoburzy przypominam sobie dlaczego przestałem korzystać z forum w momencie zmian platformowych (zerowanie bazy jakoś w okolicach 2006? roku). Od tamtej pory zaglądam i czasem coś skomentuje, najczęściej jakieś bzdety. Och, nawet wierzyłem w to, że Mereś jest słupem kogoś poważniejszego ... eh, błądzić rzecz ludzka.

Ale jednocześnie to forum i Twitter to moje jedyne źródła tego co się dzieje w Krakowie. Od lat jestem poza Polską, a znajomi przy klubie od dawna nie pracują i ich źródła wyschły. Czytam zatem żeby się samemu nie w....iać tym co się tam dzieje, żeby dowiedzieć się czegokolwiek o sytuacji. Czuję, że mi moje FOMO (fear-of-missing-out) dech zapiera więc zamiast wyjść do ludzi siedzę co kilka dni po kilka godzin i czekam na jakieś informacje. Pierwszy raz byłem na stadionie w wóżku, pierwsze wspomnienie ze stadionu jest jak żywe, jak z wczoraj, jak zbiegam po kamiennych schodkach, mijam strażnika na plastikowym krzesełku i uciekam do parku ... Nigdy nie byłem kibicem stadionowym, bo rzucało mnie po świecie i kontynentach, ale klub zawsze miałem blisko serca.

Wisła ... lata temu wylądowałem w przydrożnej knajpie na środku panamskiego zadupia, gdzie na ścianach wisiało kilka szali lokalnych klubów, jakieś szaliki Ajaxu i Manchesteru. Po krótkiej rozmowie, gdy właściciel dowiedział się, że jestem z Polski i z Krakowa, podekscytował się i zaczął.szperać w szafeczce przy barze. Wyciągnął stary szalik Wisły, pobrudzony, lekko potargany w kilku miejscach i powiedział, że kiedyś odwiedził go w stolicy Polak i zostawił mu ten szalik 'żeby pamiętał któremu klubowi powinien kibicować'. I chłopak rzeczywiście nam kibicował, co prawda przez ichniejszą telegazetę, ale zawsze.
Powód: usunięcie nadmiernego cytowania
Ostatnio edytowane przez dziki : 30.12.2018 o godz. 15:35.
Life is short. Wear your passion!
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 30.12.2018, 15:39
Miałem gorące postanowienie, żeby przez ten okres świąteczno-noworoczny dać sobie spokój ze śledzeniem co 15 minut sytuacji w Wiśle ale po prostu się nie da, za dużo emocji.
Pewne jest tylko to, że skala, hmmm, nazwijmy to póki co niegospodarnością PMS i świty była zdecydowanie większa, niż można sobie było to wyobrazić, niż ja sobie to wyobrażałem. Wiele wskazuje na to, że były to działania nie wynikające z braku doświadczenia w zarządzaniu ale podejmowane z premedytacją.
A na dzień dzisiejszy dwa, odległe od siebie biegunowo scenariusze:
1. Nazwę.to roboczo scenariuszem @filipskiego - wszystko sensownie się układa. przy czym mam jednak trochę wątpliwości.
Po pierwsze osoba Pietrowskiego. Dwóch gości, specjalistów od robienia trudnych biznesów bierze sobie za "rzecznika prasowego" takiego gościa jak Pietrowski? Ok, być może on mówi dokładnie to co oni chcą ale jednak ten element układani mi się nie klei.
Po drugie osoba PMS. Przecież w sensie prawnym ona nie może już nie ponosić ewentualnej odpowiedzialności za swoje działania
A może w tym scenariuszu najbardziej boli mnie to, że wierzyłem jak głupi w coś innego a tutaj okaże się, że Jadczak miał sporo racji a Iwan całkiem na serio wypowiadał się na temat PMS?
Za realizmem tego scenariusza mocno przemawia postawa Majchrowskiego - ewidentnie nie podchodzi do tej sprawy "standardowo". Najpierw jako jeden z pierwszych poinformował o umowie a potem to spotkanie z inwestorami przed finalizacją umowy i to w sobotę. Mocno nietypowe.
2. Drugi scenariusz to oczywiście gołodupstwo Pana Ly i Hartlinga. Tylko że po przemyśleniu tutaj nie układa mi się jeszcze więcej rzeczy.
Czy naprawdę mogło im się wydawać, że kupując SA za 12 mln nabywają prawa do gruntów wartych 80-100 mln? Fajnie się takie niusy "klikają" ale taką wiedzę ma 99% ludzi interesujących się Wisłą.
Po drugie - nikt z nas tak naprawdę nie zna umowy pomiędzy inwestorami a TS, więc tak naprawdę posługiwanie się jakimiś terminami itp. jest wróżeniem z fusów. Dla mnie - po zastanowieniu - takie terminy jak 28 czy 29 grudnia wydają się być mocno abstrakcyjne, z uwagi na przerwy świąteczno-noworoczne. Jeżeli przelewy nie poszły do razu to raczej dopiero po Nowym Roku.
Po trzecie - mam pełną świadomość, że mediami można sterować i to się dzieje. Ale kto wkręcił Wołosika, Ćwiąkałę, Pola czy wreszcie RMF z tym niusem o przelewie?
Wreszcie - po co byłby ten cały cyrk?

Wszystko to jest tak pokręcone że .....nie wiadomo tak naprawdę kiedy sprawa się rozwiąże. Bo w ostateczne oświadczenia w dniu jutrzejszym nie wierzę.
I tylko nerwy człowiek bez sensu traci...Ach, ta Wisełka....
Odpowiedz cytując
dizzy
Member

Od: 05.2013

Stary 30.12.2018, 15:39
Nawet zakładając że chodziło o kogoś innego,myślisz że są na tyle głupi że nie mając kasy na prowadzenie klubu odstraszają inwestora,grożą mu śmiercią i żadają od niego miliona złotych? Po co mieliby to robić,skoro w perspektywie klub upadnie jak nie ma pieniędzy i cały ich niby "interes" na klubie poszedłby się je#ać ?
A to akurat proste - potencjalni inwestorzy chcieli likwidacji wpływów WSH w klubie, na co z wiadomych względów WSH nie chciało się zgodzić. Jasnym jest, że WSH (piszę WSH mając świadomość. że to tylko jeden z głównych graczy w układzie jaki wytworzył się w klubie) pasowałby taki inwestor, żeby mogli zachować swoje wpływy.

Cytat:
W moim odczuciu zamknięcie ekipy jest związane z trudną sytuacja klubu od pół roku. Bo jak to możliwe że wcześniej było wszystko na czas, pensje,pieniądze itd,a jak "przymknęli" ekipe pół roku temu to wszystko się posypało?
Może i coś w tym jest... Też mnie zastanawia co się stało w połowie roku, że nagle przestali płacić zawodnikom. Musieli płacić za stadion czego wcześniej długo nie robili, ale to chyba mniejsze kwoty niż pensje zawodników.
Powód: literówka
Ostatnio edytowane przez dizzy : 30.12.2018 o godz. 15:44.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów