The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
prober
Senior Member

Od: 08.2008

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 16.11.2008, 13:25. [15. kolejka] ŚLĄSK Wrocław - WISŁA Kraków, niedziela 23.11.2008 16:45
Przedostatni mecz wyjazdowy Wisły w rundzie jesiennej 2008/09, bardzo ważny pod kątem sytuacji w tabeli. Po 14 meczach Wisła z 30 punktami celuje w pozycję lidera. Śląsk na 6. miejscu ma 9 punktów mniej, ale wciąż trzyma kontakt z czołówką. U siebie wrocławianie grali z drużynami drugoplanowymi (Cracovia, Piast, Lechia) i gubili punkty, choć potrafili też sprawiać niespodzianki (wygrana z GKS, remis w Poznaniu).

W Krakowie w rozgrywkach PE Wisła dostała łomot 0:4. We Wrocławiu był remis.

Teraz stawka rośnie. Kto wygra kolejny 'mecz przyjaźni' ?

minigaleria forumowych wynalazków językowych (zbieram kolejne!): Balon, Balonik, Dzida, Dziwnie spokojny, I tyle w tym temacie, Kicha, Miałem przeczucie, Na pałę, Napinka, Nie mam pytań, Oddychać rękawami, Padaka, Pan Basałaj, Pan Cupiał, Parch, Piach, Przypał, Siara, Szrot, Wspomnicie moje słowa
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 18.11.2008, 07:48
W kwestii sportowej to jak zwykle trzeba wygrać obojętnie w jakim stosunku.
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 18.11.2008, 14:26
Zapowiada sie ciezki mecz - na wyjazdach sie meczymy generalnie a Slask wyglada na w miare solidny zespol.
Ciezko mi tak przed meczem stwierdzic, czy 1 punkt bedzie zadowalajacy(wyjdzie to w praniu) ale jak w 3 ostatnich meczach , slusznie liczylismy na komplety, to tu kazdy wynik moze byc mozliwy.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
harthausen
Senior Member

Od: 02.2006

Stary 18.11.2008, 14:55
gdyby tak patrzyć na statystykę tej rundy to we Wrocławiu wpadka.

Z podziwu godną regularnością nasza Wisełka zdobywa 10 punktów w 3 zwycięstwach i remisie i przegrana.

Szło to tak
Z Z Z R i łomot od Lecha
Z Z R Z i przegrana w Warszawie
Z R Z Z , 30 punktów i Śląsk czeka

wychodziloby, że po Wrocławiu, w następnym meczu (Ruch) remisujemy

Naturalnie niech te szajsowate statystyki się wyłożą i mają być wygrane. No.

Odpowiedz cytując
3rider
Senior Member

Od: 02.2003

Stary 18.11.2008, 15:27
Slask gra ciekawa pilke pod wodza Tarasiewicza. Druzyna waleczna do bolu. Na pewno rzuca na murawe full ambit. Mam nadzieje, ze zagramy 1-4-4-2, odkad Skorza przestawil zespol na ten system kreujemy po 8-10 pozycji strzeleckich na mecz. We Wrocku jesli chcemy walczyc o zwyciestwo trzeba bedzie wykorzystac kazda okazje, nie jak do tej pory co czwarta. Typuje 3:1 dla Wisly, ale majac w pamieci ciezka przeprawe w PP i lomot 0:4 w PE na R22 spodziewam sie b.trudnego meczu...
HENRYK TOMASZ REYMAN (1897-1963) – piłkarz (środkowy napastnik), podpułkownik Wojska Polskiego. Walczył w I wojnie światowej, wojnie polsko-bolszewickiej, w czasie powstań śląskich, uczestnik kampanii wrześniowej, ranny w bitwie nad Bzurą. Dowódca I batalionu 37. pułku piechoty z Kutna. W latach 1910-1933 występował w Wiśle Kraków, w barwach której w latach 1927-33 grając w lidze zdobył 109 goli. 9-krotny reprezentant kraju, w 1924 kapitan reprezentacji na Olimpiadzie w Paryżu.
Odpowiedz cytując
kuba181819
Senior Member

Od: 03.2008

Stary 18.11.2008, 16:30
Mecz trzeba wygrac i tyle. Niewazne jakim stosunkiem bramek ale trzeba go wygrac.
Polonia zepwne wygra wiec zeby miec lidera trzeba wygrac. Moze nasze kolezanki zza blon cos ugraja z lechem. Jezeli beda skuteczni to ja o wynik sie nie bede martwil lecz gdy beda grali tak nie skutecznie jak ostatnio to moze byc roznie. Mam nadzieje dzisiejszy plan Macieja Skorzy z "nowym napastnikiem" sprawdzi sie i bedzie mial komfort 2 napstnikow we Wroclawiu.
Odpowiedz cytując
AYALA
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 19.11.2008, 17:21
ciężki mecz sie szykuje,na pewno Łukasiewicz bedzie chciał udowodnic coś Skorży.Baszczu powinien byc czujny, ograniczyc swoje rajdy do przodu skoncentrowac sie na pilnowaniu Gancarczyka.
Wydaje mi sie że na środku pomocy Pan Skorża postawi na duet Diaz-Sobol, po bokach Zieniu i Mały a w ataku Broziu z Boguskim.Defensywa Baszczu,Marcelo,Głowa(Cleber),Pietia
Ostatnio edytowane przez AYALA : 19.11.2008 o godz. 17:31.
Odpowiedz cytując
Galileo
Banita

Od: 11.2008

Stary 19.11.2008, 17:54
Statystki statystykami, a mecz we Wrocku musimy bezwzględnie wygrać! Dzięki potknięciu naszych przeciwników zasiedliśmy na fotelu lidera, i to miejsce powinniśmy dociągnąć do końca rundy.
Myślę, że nasi piłkarze doskonale zdają sobie z tego sprawę i pomimo meczu zgodowego, tak jak i w przypadku Lechii, nie zastosują taryfy ulgowej.
Odpowiedz cytując
boskijelonek
Junior Member

Od: 07.2007

Stary 19.11.2008, 18:25
Boję się, że zawodnicy podejdą do tego meczu podobnie jak do meczu z Lechią. Gdzie w pierwszej połowie grali jak na sparingu, żeby sobie przypadkiem nie zrobić krzywdy, odstawiając nogę w każdej stykowej sytuacji. Dopiero po przerwie i po dokonanych zmianach coś się ruszyło, a gdy już padł pierwszy gol (jakby nie patrzeć po małym błędzie Bąka) to już poszło gładko. Ale lepszy rywal jakim bez wątpienia jest Śląsk może wykorzystać ewentualne rozkojarzenie naszych zawodników w pierwszej połowie, a wiadomo, że Wiślakom gra się okropnie ciężko gdy pierwsi tracą gola. Dlatego mega ważny będzie początek meczu i to jak ten mecz się ułoży. A biorąc pod uwagę fakt, że Paweł Brożek zagra prawdopodobnie dziś w meczu reprezentacji, co zazwyczaj źle wpływa na jego formę to możemy się znów spodziewać mnóstwa marnowanych bramkowych sytuacji.
także zapowiada się mega trudny mecz...i jeszcze te statystyki
Odpowiedz cytując
marine88
Junior Member

Stary 20.11.2008, 19:48
możliwe, ze na meczu zadebiutują już cheerleaders Śląsk Wrocław

http://www.mmwroclaw.pl/2304/2008/11...?category=pics

co do meczu, to na papierze Wisła powinna wygrac tak jak Legia 4:0, jednak Śląsk u siebie jest groźniejszy niż się wydaje, w efekcie moze sie skonczyc na bardzo stykowym wyniku, nawet remisowym
Odpowiedz cytując
STARY WIŚLAK
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 21.11.2008, 13:49
ŚLĄSK WROCŁAW - WISŁA KRAKÓW

Bilans ogólny dotychczasowych spotkań:

Łącznie rozegraliśmy 51 meczy ( 25 na Reymonta, 26 we Wrocławiu ).

Odnieśliśmy 18 zwycięstw ( 12 u siebie, 6 we Wrocławiu ).

Remisów było 11 ( 6 u siebie, 5 we Wrocławiu ).

Zanotowaliśmy 22 porażki ( 7 u siebie, 15 we Wrocławiu ).

Stosunek bramek 56:53 dla Wisełki.

Jak widać z powyższych statystyk to Śląsk na swoim stadionie jest bardzo groźny ale nie na tyle ażeby Wisełka nie osiągnęła wyniku na tyle korzystnego ( w domyśle zwycięstwa ), który to wynik pozwoli nam dalej cieszyć się pozycją lidera.

Zgodzę się, że statystyki nie przemawiają na naszą korzyść...zgodzę się, że cholernie ciężko się nam gra gdy pierwsi tracimy bramkę...zgodzę się również, że nie wiadomą może być dyspozycja Pawła Brożka i Boguskiego po powrocie z reprezentacji...ale nie zgodzę się, przede wszystkim ze swoim sumieniem, że jedziemy do przyjaciół z nastawieniem wywiezienia remisu ( bo o porażce nie chcę nawet słyszeć ).

Ten mecz i korzystny wynik trzeba wybiegać, trzeba wydrzeć na każdym centymetrze boiska i do ostatniej minuty walczyć by tak się stało.

Wszystkim, którzy zasiądą na trybunach we Wrocławiu, życzę wspaniałego widowiska!!!
WISŁA KRAKÓW – MISTRZ POLSKI1927, 1928, 1949, 1950, 1978, 1999, 2001, 2003, 2004, 2005, 2008, 2009, 2011…cdn.
Odpowiedz cytując
matti123
Senior Member

Od: 01.2006

Stary 21.11.2008, 14:07
Nie piszcie że mecz trzeba wygrać bo to jest monotonne. Nasz klub nazywa się Wisła Kraków i wygrać to my musimy każdy kolejny mecz, zawsze zdobywać 3pkt. Nie ważne czy to rezerwy Lechii czy Lech. Dorzuciłbym jeszcze że musimy też w każdym meczu dać z siebie wszystko i pokazać ładny styl.

Według mnie jak szybko strzelimy bramkę, na co liczę to będzie lekko i ładnie, Lepiej wygrywać i dostać bramkę niż walić głową w mur i patrzeć jak piłka nie chce wpaść. Dobrze że po ostatnich meczach nie będzie murowania bramki, a jak jest luźniej to chłopaki potrafią pokazać ładne akcje. Stawiam na mecz cios za cios, pytanie jak będzie ze skutecznością. Wreszcie Mario będzie miał okazję w pełni pokazać że jest w formie. Czyżby Łobo wrócił do 1 składu po ostatnich co raz lepszych występach... ?
Odpowiedz cytując
JrQ-
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 21.11.2008, 15:04
Cytat:
Druzyna waleczna do bolu
Liczmy na to, ze nasi sie zmobilizują...
A nie przejda obok meczu, jak czesto bywa w pierwszych połowkach.

Cytat:
lomot 0:4 w PE
Nie ma co porownywac, gralismy rezerwami...

Znowu bez przesady, musimy wygrywać z takimi zespołami jak WKS...jeśli chcemy być mistrzem, limit wpadek wykorzystany.

Nasi jak chcą to potrafią...

Zobaczymy.
Wydaje mi się, że tego meczu nie przegramy. Nie chciałbym też remisu....
Odpowiedz cytując
prober
Senior Member

Stary 21.11.2008, 15:07
matti123 napisał(a):Wyświetl post
Nie piszcie że mecz trzeba wygrać bo to jest monotonne. Nasz klub nazywa się Wisła Kraków i wygrać to my musimy każdy kolejny mecz, zawsze zdobywać 3pkt. Nie ważne czy to rezerwy Lechii czy Lech. Dorzuciłbym jeszcze że musimy też w każdym meczu dać z siebie wszystko i pokazać ładny styl.
Właśnie że nie. W obecnym sezonie wyjazdowe mecze w Poznaniu, Warszawie czy Bełchatowie cechują się tym, że wywieziony remis jest cenną zdobyczą punktową dla Wisły i wygrana nie jest łączona ze słówkiem 'trzeba'. I tak obiektywnie to wygląda w tym sezonie , Wisła aż tak nie dominuje ligi jak np. kluby z Glasgow w Szkocji.

minigaleria forumowych wynalazków językowych (zbieram kolejne!): Balon, Balonik, Dzida, Dziwnie spokojny, I tyle w tym temacie, Kicha, Miałem przeczucie, Na pałę, Napinka, Nie mam pytań, Oddychać rękawami, Padaka, Pan Basałaj, Pan Cupiał, Parch, Piach, Przypał, Siara, Szrot, Wspomnicie moje słowa
Odpowiedz cytując
JrQ-
Senior Member

Stary 21.11.2008, 15:13
Ale zwykle to robiła.
I tak też by było, gdyby nie wpadki z KSG, Cracovią oraz ŁKS.
Dolicz sobie 6 pkt.

Nawet porażki z Lechem i Legią nie miały by znaczenia, bo bylibyśmy daaaleko.
Czyli jak zwykle bywało. Że nawet przegrywaliśmy z Legią, ale mistrz był nasz, bo graliśmy zajebiscie caly sezon. A nie spinalismy sie na jeden mecz, co bylo nasza siłą.
Odpowiedz cytując
matti123
Senior Member

Od: 01.2006

Stary 22.11.2008, 00:19
Nie dominuje. Ale celem jest zawsze zwycięstwo. Z Lechem dostaliśmy baty ale z Legią mogliśmy lekko wygrać.
Odpowiedz cytując
TYLKO___WISŁA
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 22.11.2008, 05:36
ziemia, ziemia!!

dla mnie najtrudniejszy wyjazdowy mecz w tej rundzie, remis biorę w ciemno.
Ostatnio edytowane przez TYLKO___WISŁA : 22.11.2008 o godz. 05:42.
Fuss napisał(a):
Nie chce być w SKWK gdyż lubie czasem pomelanżować , lubie sie napić a takich ludzi w SKWK raczej nie chcą.
Fuss napisał(a):
Taki jestes kozak to pojdejdz do jakiegoś Sharka i zapytaj go co mial z polskiego intelektualisto internetowy.
Odpowiedz cytując
JrQ-
Senior Member

Stary 22.11.2008, 09:13
Dla Ciebie może tak, ale na szczescie nie bedziesz gral, wiec nie piszcie takich bredni.
Jetsesmy mistrzem, jestesmy, chcemy byc mistrzem, chcemy, wiec musimy wygrac wszystko do konca tej rundy, zwlaszcza z beniaminkiem, ktory gra w kratke.
Odpowiedz cytując
Agnieszka
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 22.11.2008, 09:18
JarTSW napisał(a):Wyświetl post
Jetsesmy mistrzem, jestesmy, chcemy byc mistrzem, chcemy, wiec musimy wygrac wszystko do konca tej rundy, zwlaszcza z beniaminkiem, ktory gra w kratke.
No właśnie :]
Może i te statystyki są na naszą niekorzyść, ale no proszę wasss... Co jak co ale myśląc o obronieniu Mistrza, albo patrząc w bliższą przyszłość - o obronieniu fotelu lidera przed przerwą zimową to nie możemy przegrywać z beniaminkiem. Ok statystyki statystykami ale one nie grają na boisku, a piłkarze chyba wiedzą jaki jest ich cel i po co wychodzą na boisko.
Ja tak liczę na 2-1 dla Wisły No i oby coś Brożek strzelił
"Victoria Concordia Crescit"
Odpowiedz cytując
prober
Senior Member

Stary 22.11.2008, 10:05
JarTSW napisał(a):Wyświetl post
Ale zwykle to robiła.
I tak też by było, gdyby nie wpadki z KSG, Cracovią oraz ŁKS.
Dolicz sobie 6 pkt.

Nawet porażki z Lechem i Legią nie miały by znaczenia, bo bylibyśmy daaaleko.
Czyli jak zwykle bywało. Że nawet przegrywaliśmy z Legią, ale mistrz był nasz, bo graliśmy zajebiscie caly sezon. A nie spinalismy sie na jeden mecz, co bylo nasza siłą.
Nie chcę robić tutaj wielkich analiz, ale poprawmy nieznacznie tylko 2 wyniki:
Wisła - Lech remis
Legia - Wisła remis
Mamy:
Wisła 32
Polonia 28
Lech 25
Legia 25
GKS 25
I nawet wpadka u siebie z ŁKS nie odnosi takich efektów w kolejności w tabeli...

Legia ponadplanowo wygrała w Chorzowie, więc Wisła musi mieć jutro dodatkową motywację!

Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 22.11.2008, 16:41
Ciezki mecz sie zapowiada,przyjazn na trybunach ale na boisku Slask zrobi wszystko zeby tego meczu nie przegrac.

My musimy zagrac agresywnie i do przodu,i im szybciej cos strzelmy tym lepiej ,bo potem bedzie mozna ustawic sobie grę.Dodatkowo nasi znaja wynik z Chorzowa i napewno chca zaspiewac z kibicami po meczu "lidera mamy" ten mecz beda musieli wygrac.

SLASK&WISLA AEJAJAJJAJAJAOOO!!!!!!!!!!!
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 22.11.2008, 16:55
Jestem ciekawy jak Skorża zestawi środek obrony, oczywistością jest to że drugiego stopera dobieramy do Marcelo, tylko kto numerem dwa, Cleber czy Głowa ? Moje osobiste odczucie jest takie, że Cleber wygrał rywalizację z Głowackim, do tego jest lewo nożny, ma lepsze "pierwsze podanie" i jest trochę szybszy co może mieć kluczowe znacznie przy zatrzymywaniu szybkich zawodników Śląska.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 22.11.2008 o godz. 19:33.
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków

Stary 22.11.2008, 18:33
prober napisał(a):Wyświetl post
Nie chcę robić tutaj wielkich analiz, ale poprawmy nieznacznie tylko 2 wyniki:
Wisła - Lech remis
Legia - Wisła remis
Mamy:
Wisła 32
Polonia 28
Lech 25
Legia 25
GKS 25
I nawet wpadka u siebie z ŁKS nie odnosi takich efektów w kolejności w tabeli...

Legia ponadplanowo wygrała w Chorzowie, więc Wisła musi mieć jutro dodatkową motywację!
wiesz, moim zdaniem takie analizy nie maja zadnego sensu, bo rownie dobrze mozna by poprawic nieznacznie wyniki np Lecha i Legii i tabela wygladala by jeszcze inaczej;p

Jak dla mnie mecz ze Slaskiem moze byc najtrudniejszym naszym wyjazdem od Legii.Jestem bardzo ciekaw jak to bedzie wygladalo.

westersyl - zgadzam sie z Toba - dla mnie sklad powinno sie rozpoczynac od Clebera , a jesli mialbym obstawiac to calkiem mozliwe ze tym razem usiadzie Marcelo.
Ostatnio edytowane przez 1q2 : 22.11.2008 o godz. 18:35.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 22.11.2008, 19:35
1q2 napisał(a):Wyświetl post

westersyl - zgadzam sie z Toba - dla mnie sklad powinno sie rozpoczynac od Clebera , a jesli mialbym obstawiac to calkiem mozliwe ze tym razem usiadzie Marcelo.
Czytaj ze zrozumieniem, wyraźnie napisałem, że drugiego obrońce dobieramy do Marcelo.
Odpowiedz cytując
4fan_player
Senior Member

Od: 04.2007

Stary 22.11.2008, 19:42
Kolejka bez niespodzianek. Więc trzeba koniecznie wygrać mam nadzieję że Śląsk zrozumie że to zwycięstwo jest nam bardziej potrzebne
Odpowiedz cytując
zloto
Senior Member

Od: 06.2008

Stary 22.11.2008, 19:55
Mam nadzieje ze strzelimy szybko gola, zeby nie było nerwowo, licze na kolejny dobry mecz malego.
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków

Stary 22.11.2008, 20:17
westersyl napisał(a):Wyświetl post
Czytaj ze zrozumieniem, wyraźnie napisałem, że drugiego obrońce dobieramy do Marcelo.
Ale ja sie zdodzilem z tym ze Cleber powinien grac a nie z tym ze drugiego obronce dobieramy do Marcelo.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
JrQ-
Senior Member

Stary 22.11.2008, 20:22
A ja liczę na walkę, nie tylko pod koniec, ale przez cały mecz.
Pressing wysoko, ofensywa, gra na dwóch napastników, a nie na jednego i byle nie stracić, a jak się uda to strzelić...
Odpowiedz cytując
gackos
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 22.11.2008, 20:32
Myslę, że będzie ciężko, ale minimalną wygraną powinniśmy osiągnąć. Śląsk jak na beniaminka radzi sobie naprawdę nieźle, nawet dotkliwa porażka z Legią nie zmienia obrazu sytuacji, bo gdyby wykorzystali sytuacje przy 0:0 czu 0:1 to różnie mogłoby się ułożyć. Szybcy skrzydłowi + niekonwencjonalny Mila to napewno silne strony. Trzeba szukać szansy w słabszej defensywie, bo z tego co czytałem to mają tylko na tę chwilę 4 obrońców.

Wiadomo, że to mecz przyjaźni, ale chyba kibice Śląska nie obrażą się za porażkę, nam jest bardziej w tym momencie potrzebne zwycięstwo Poprostu musimy jutro wygrać, potem równie ciężki wyjazd do Chorzowa i Odra u siebie, z którą łatwo nie bedzie.
Odpowiedz cytując
K_2
Banita

Od: 04.2008

Stary 22.11.2008, 21:07
To bedzie ciezki mecz,bo Slask walczy o to by nie stracic kontaktu z pierwsza 5-tka w tabeli ,ktora odskoczyla stawce.Pozatym przegrali wysoko z Legia i napewno beda chcieli sie zmobilizowac.Zapowiada sie tez ,ze pogoda bedzie grałą pierwsze skrzypce.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów