The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 05.11.2019, 20:22
Cytat:
- Wasyl i Janicki kokosów nie zarabiają, wbrew temu co uważasz solidni ligowcy kosztują
Wasilewski zarabia 18 tysięcy euro miesięcznie.

To bardzo dużo.

Dla porównania zarobki piłkarzy Śląska z ubiegłego sezonu:

Cytat:
Z dokumentów, które wypłynęły przy okazji przetargu na miejskie akcje klubu wiemy, że Michał Chrapek dostaje 43 tys. zł miesięcznie, Djordje Cotra - 30 tys. zł, Arkadiusz Piech - 40 tys. zł, Jakub Słowik - 26 tys. zł, a Igors Tarasovs 32 tys. zł miesięcznie.
Sorry za błędy i literówki, ale często pisze posty na telefonie, a nie mogę ich edytować ani na telefonie, ani w przeglądarce firefox na moim laptopie.
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Od: 09.2019

Stary 05.11.2019, 20:31
Konrad. napisał(a):Wyświetl post

To bardzo dużo.
To strasznie dużo jak na 39- letniego emeryta piłkarskiego, żyć nie umierać, po kursie 4.20 daje to 75 tysięcy złotych miesięcznie. Nie wiem czy w takim wieku gdzieś dostałby aż tyle.

Widać w takim razie, że Wolfy się myli i wprowadza czytelników w błąd, że u nas tak słabo z kasą jak stać nas na opłacanie takiego kontraktu tylko za zasługi z przeszłości.
Ostatnio edytowane przez Cycu : 05.11.2019 o godz. 20:42.
Odpowiedz cytując
lucker
Member

Od: 08.2018

Stary 05.11.2019, 20:46
Zwolnić trenera to jedno. Dwa trzeba mieć na jego miejsce następcę. Jak takiego znajdziemy to jestem za. Ale póki go nie ma, to co da zwolnienie Stolarczyk? Fakt, bolaly oczy od patrzenia na ten niski pressing ala Polska Japonia i tiki take pod naszą bramka. Graliśmy na remis. Chłopaki się starali więc odpuście ich wyzywanie... Było podwajanie i asekuracji. W sumie szkoda tej bramki, bo nawet ten remis mógł im pomóc. Inna sprawa, że coś takiego jak atak u nas nie istniał. Jeden strzał i to jeszcze obrońcy...
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 05.11.2019, 22:29
Choćby i grał jak rok temu - to dużo za dużo. A przy tym, co gra teraz, to kosmos. Nie dlatego, że jest to dużo jak na ekstraklasę - jest to dużo jak na 39-letniego obrońcę w ekstraklasowym bankrucie.

Jeśli naprawdę tyle zarabia*
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Fugiel
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 05.11.2019, 22:31
Ja nie rozumiem jak mozna wystawiac taki sklad - przeciez te dzieci to sie odbijaly od obroncow Rakowa. Dopiero Buksa cos powalczyl. Trzeba bylo dac od poczatku Drzazge ewentualnie nie wiem Burego ? to nie jest czas na wprowadzanie mlodych w ilosciach hurtowych. Gdzie byl Kumah ? po co ten gosc jest ? Dramat.
Odpowiedz cytując
leszekpw
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 05.11.2019, 23:12
Na Reymonta debatuja któraś godzinę, światło wciąż się swieci Być może jutro czeka nas jakiś komunikat.
Odpowiedz cytując
Delgado
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 05.11.2019, 23:38
Jeśli to prawda z tym Wasilewskim to nawet nie mam pytań. Utrzymywanie starego dziada, który nawet nie jest związany z klubem w żaden sposób (wychowanek Hutnika, gracz Amikorza), który piłkarsko wnosi coraz mniej za takie hajsy wymyka się skali zdrowego rozsądku
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 06.11.2019, 00:23
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Na sawannach afryki dominują stada lwów. Jedynymi zwierzętami które rywalizują z nimi na w miarę równych warunkach, są klany hien. Hieny, wbrew stereotypom są sprawniejszymi łowcami od lwów, mimo że sporo mniejsze. To lwy więcej jedza padliny niz hieny. Często dochodzi do potyczek o łup między klanem hien a stadem lwów. Jedyna szansa hien, to w grupie pod przywództwem odważnego lidera zastraszyć lwy. Niestety. Nasz lider Maciej 07 Stolarczyk śmierdzi strachem. Strachem, który wyczuwają inni członkowie klanu. W efekcie cały klan sie boi i nie jest pewny swoich umiejetności, jakie by one nie były. To musi sie skończyć przegraną.

Potrzebujemy nowego przywódcę naszego klanu! Odważnego i z pomysłem na grę tym co mamy.

https://www.youtube.com/watch?v=ueHJShSI4_8

* za czasów Cupiała to Wisła była jak stado lwów, nie mająca sobie równych. Teraz w lidze to inni to lwy. My tylko sprytem i odwagą możemy coś zdzialać. Jak pzrebiegłe i odwazne hieny.

co ty dupcysz Kroła Lwa nie oglądałeś ?
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 06.11.2019, 08:39
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Jakie masz uprawnienia by wypowiadać się w imieniu Stolarczyka?
akurat z nie rozmawiałem, i tak mi powiedział, wiec przekazuje jego słowa. Ale mówił ze z przyjemnoscia wyslucha kogos madrzejszego i opowie mu jak wyjśc z tego pogubienia. To kedy?

To bardzo dużo.

Dla porównania zarobki piłkarzy Śląska z ubiegłego sezonu:
nie wiem skąd info, ale trafiłes

Jeśli chodzi o Śląsk to ciezko tak porównywać bo niby Słowik miał 26, a Wrąbel miał 20 nie licząc innych którzy maja jak w bajce typu Danek, Pałasz.
Przypomne tylko ze czesc hajsu na Wasyla dajemy My, czyli socios. I tak wole dać 30 kola Marcinowi, niz dac agencji PR na reklame.
Ktoś tam napisał ze jak to nie mamy kasy a taki duzy kontrakt. To jest 2 kontrakt w druzynie, sa tacy co maja wiele wiele wiele mniej, ale co my porónujemy i w jakim celu ?
Ostatnio edytowane przez szprotson : 06.11.2019 o godz. 08:44.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Stary 06.11.2019, 13:18
Cytat:
nie wiem skąd info, ale trafiłes
Przypomne tylko ze czesc hajsu na Wasyla dajemy My, czyli socios. I tak wole dać 30 kola Marcinowi, niz dac agencji PR na reklame.
Nie trafiłem, a właśnie jako członek socios w trakcie rozmowy z pewną "kompetentną osobą" wyraziłem swoje oburzenie, że płacimy 30 tys miesięcznie za 39 letniego rezerwowego, bez formy, łapiącego od 5 lat dwie kontuzje w roku... Zostałem wtedy poprawiony, że płacimy mu owe 75 tys zł miesięcznie. Czyli 900 tysięcy złotych rocznie.

Weryfikowałem to jeszcze parę razy, bo nie mogłem uwierzyć.

To, że ty cieszysz się z tak wydanych pieniędzy, jest dla mnie szokiem. Jeszcze w styczniu żebraliśmy po klubach z C-klasy o "pięć tysięcy złotych", dziś lekką ręką wydajemy prawie bankę na zawodnika, który ma siedzieć na ławce, którego nikt nie kupi...

Ale dobra, pora ci wytłumaczyc po co o tym piszemy w tym temacie:

Cytat:
Ktoś tam napisał ze jak to nie mamy kasy a taki duzy kontrakt. To jest 2 kontrakt w druzynie, sa tacy co maja wiele wiele wiele mniej, ale co my porónujemy i w jakim celu ?
Celem jest prostowanie kłamstw/manipulacji jakie ty i wolfy wypisujecie w tym temacie.

Gdybym bowiem nie interesował się ekstraklasą, a słuchał pyskówek wolfy, to odniósłbym wrażenie, że Wisła płaci najmniej w lidze. Ba - że pewnie wszystkie kluby na pensje piłkarzy wydają rocznie między 10 a 20 milionów rocznie, a mała bidna Wisełka ledwie bańkę. Że wszystkie kluby kupują za gotówkę, przeszukują ligi czeskie, bałkańskie w poszukiwaniu perełek, a Wisła jako jedyna za darmo bierze odpady z rezerw i piłkarzy IV ligowych.

A w związku z powyższym, jesteśmy skazani na 16. miejsce w tabeli, na regularne w.......e, jakiś szczęliwy remis będzie sukcem. A już zwycięstwo to raz na 100 lat, dzięki geniuszu trenera i cudownej taktyce.

To wszystko powyższe, to kłamstwo, ściema, gówno prawda. Nie wiem, czy nie orientujecie się w finansach innych klubów, jesteście zaślepieni miłością do Wisły, czy na chłodno robicie z innych idiotów. W Ekstraklasie oprócz Legii i kilku lepiej płacących klubów, mamy drużyny na tym samym poziomie finansowym. Z takimi samymi pensjami, z transferami za "0 zł", z zadłużeniem, z niepłaceniem na czas...

Jeżeli ktoś nie wierzy, tutaj raport Deloiite za rok kalendarzowy 2018 (strona 30):
https://www2.deloitte.com/content/da...nsowa_2018.pdf
Wydaliśmy na wynagrodzenia 20 milionów złotych, więcej niż Cracovia, Piast czy Górnik.

Dwa razy więcej (10 milonów złotych różnicy!) niż beniaminkowie Zagłębie S, Miedź, czy Arka Gdynia.

Oczywiście ten rok pod tym względem będzie inny, na pewno wydajemy mniej. Na pewno jednak nie znajdziemy się na 16 miejscu, Raków czy ŁKS nie mają do nas startu.

===

Muszę wrócić jeszcze do Wasilewskiego, bo to że kibic balansując nad przepaścią Wisły popiera wydanie 900 tysięcy złotych na pensje rezerwowego jest dla mnie nie prawdopodobne.

Dla porównia jak sie płaci w naszej lidze:

Dominik Furman
Cytat:
Zrobimy wszystko, by Dominik Furman został w Wiśle na dłużej, ale kwota 100 tys. zł za miesiąc gry, jaką mamy ponoć oferować zawodnikowi za parafowanie nowej umowy, jest mocno przesadzona - mówi "Wyborczej" Tomasz Marzec, wiceprezes Wisły Płock.
Tak, prezes Wisły Płock nie chce zaoferować najlepszemu piłkarzowi 100 tysięcy. Dostanie oferte pewnie na 80-90 tysięcy złotych - czyli niewiele więcej niż 39 letni obrońca Wisły.

Ile zarabia obecnie? Około 40 tysięcy złotych:
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...olskich-ligach

Jeszcze raz:

Dominik Furman, gwarant bramek i asyst 40 tysięcy złotych w stabilnym finansowo klubie
Marcin Wasilewski, rezerwowy obrońca 75 tysięcy złotych w bankrucie.

Z tego linku wychodzą (fakt, sprzed dwóch lat, ale akurat w poniższych punktach nie wiele się zmieniło) tez inne ciekawe kwoty:
- 30 tysięcy miesięcznie zarabia Angulo w Górniku. Najwięcej w klubie.
- Nikt w Wiśle Płock, Arce Gdynie, Górniku Zabrze, czy Koronie Kielce nie zarabia więcej niż 40 tysięcy złotych.

======

Co do tych "ochłapów" w ligi...

Śmiejemy się z Drzazgi, który ma być alternatywą dla Brożka... Marne pięć goli w ub. sezonie w 17 meczach...

Sęk w tym, ze w drużynie Rakowa nie ma Brożka, a największym "transferem" (za 0 zł) było sprowadzenie Browna. Odpada z Korony Kielce (nie z Lecha czy Pogoni), który w 19 meczach poprzedniego sezonu zdobył nie 5 (jak Drzazga), a ledwie 3 gole. Nie mogłem znaleźć wyników jego pensji, ale najprawdopodoniej ma koło 30-40 tysięcy złotych miesięcznie. Moglibyśmy go spokojnie wyrwać (zamiast Wasyla), a jeszcze w budżecie zostało by 360 tysięcy złotych. Ale sztab szkoleniowy zadecydował inaczej.

Śmiejemy się z dziadka Boguskiego, który musi grać u nas w wieku 35 lat. Ten dziadek w ostatnich dwóch sezonach zdobył 6 gol i parę ładnych asyst.

Sęk w tym, że w Rakowie grał cały mecz niejaki Piotr Malinowski - rówieśnik Rambo. W ostatnich dwóch sezonach zdobył ledwie 3 gole... Tyle, że w I lidze...

========

Cytat:
To jest 2 kontrakt w druzynie, sa tacy co maja wiele wiele wiele mniej
I to jest być może powód kwasów w drużynie...

Wyobraźmy sobie sytuacje, że po dobrej wiośnie Klemenz dostaje brawa od trenera Stolarczyka i informuje go, że teraz będzie na nim opierał obronę. W nagrodę zarekomendował też w przyszłości, podwyższenie konktraktu na całe 20 tysięcy złotych miesięcznie...

Co czuje Klemenz słysząc, że za granie od deski do deski na każdej pozycji jaką mu wymyśli Stolar, dostanie trzy razy mniej kasy niż Wasyl za przybijanie piątek z kibicami?

Potem jeszcze przychodzi taki mecz jak w Warszawie, gdzie musisz zrobić miejsce Wasylowi na środku obrony, a samemu ośmieszać się w pomocy...

Takie kwasy zaczynają wychodzić, właśnie przy kolenych porażkach... Bo nikt mi nie powie, że to machanie łapami do siebie nazwajem, ciągłę wyrzuty o złe ustawienie kolegów to coś normalnego...

====

Jeszcze ostatnia ciekawostka ze Stolarem, o które zapomniałem napisać. Mianowicie pytany przed spotkaniem czemu nie gra Brożek tylko siedzi na ławie, odpowiedział ni mniej ni więcej, tylko że Brozinho nie jest gotowy do gry, ale bardzo nalegał żeby jechać na mecz...

Myślę: "dobra ściema Stolar, pewnie wejdzie w końcówce na podmęczonego rywala". Ale nie, w 85 minucie wchodzi Drzazga na boisko, a Brożek po prostu siedział na ławce, bo Wasilewski lubi z nim pogadać.

Oczywiście rezerwowy numer 7 na ławce, nie miał wpływu na przebieg meczu. Gdyby zamiast Brożka, był Kasia czy ktokolwiek inny z rezerw i tak wszedłby Drzazga...

Tylko czy to jest fair wobec tych młodych piłkarzy? Że trener woli wziąć kontuzjowanego zawodnika na ławkę, niż zawodnika rezerw?
Sorry za błędy i literówki, ale często pisze posty na telefonie, a nie mogę ich edytować ani na telefonie, ani w przeglądarce firefox na moim laptopie.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Stary 06.11.2019, 13:25
Dalej nie mogę edytować postów, wrzuce tylko cytat z prezesa Wisły Płock, czemu nie zaoferują Furmanowi 100 tysięcy miesięcznie:

Cytat:
Przypomnę, że nie jesteśmy prywatnym klubem, w którym tworzy się kominy płacowe. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że Dominik jest ważną postacią dla Wisły, jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym środkowym pomocnikiem w Ekstraklasie, ale tak samo ważni są dla nas pozostali piłkarze występujący w Wiśle. Oni dają zespołowi równie dużo. I to wobec całego zespołu publiczne podawanie kwoty, która – co raz jeszcze powtórzę – jest mocno przesadzona, a którą ponoć oferujemy Dominikowi Furmanowi, może być źle odebrane przez chłopaków z drużyny.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 06.11.2019, 13:50
Konrad,

Dobrze napisane. Sam jestem ciekaw zarobków naszych piłkarzy. Nie, nie z zawiści, ale z ciekawości jaka jest hierarchia płac.

Też mnie wkurza wmawianie wszystkim przez niektórych że mamy zdecydowanie najsłabszy skład. Owszem, mamy skład raczej na dolną 8 ale jej górne rejony. Nie dam się przekonać że Raków, Świnka, łKS, korona czy Zabrze mają lepszy skład od nas. A legendarny Płock ma skład na naszym poziomie.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Kukuryznik
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2016

Stary 06.11.2019, 13:54
Powiem szczerze, że 300.000zł na kontrakt Wasyla, o które proszono Socios wydawało mi się już sporą kwotą jak na jego wiek i obecne możliwości. Jeśli jednak faktycznie zarabia 3x więcej, to niestety bardzo źle rozłożyliśmy akcenty przy kompletowaniu obecnej kadry.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 06.11.2019, 14:02
Myślę, że niejedna osoba jest wkurzona na decyzję o przedłużeniu kontraktu z Wasylem. Ja tylko przypomnę, że do Socios zwrócono się z prośbą o wsparcie w opłacaniu kontraktu tego piłkarza. Pytaliśmy, czy to sensowne - dostaliśmy odpowiedź, że trener nie wyobraża sobie drużyny bez niego, że to lider, że atmosfera, że piłkarsko jeszcze jest bardzo dobry. Jako, że nie jesteśmy od zarządzania klubem, od spraw personalnych - poddaliśmy prośbę pod głosowanie. Wasilewski podpisał kontrakt. Czy to był błąd, chyba jesteśmy zgodni?

Ps. Wyobrażam sobie jednak co działoby się, gdyby nie podpisano Wasyla, a wyniki byłyby takie same
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 06.11.2019, 14:07
szprotson napisał(a):Wyświetl post
akurat z nie rozmawiałem, i tak mi powiedział, wiec przekazuje jego słowa. Ale mówił ze z przyjemnoscia wyslucha kogos madrzejszego i opowie mu jak wyjśc z tego pogubienia. To kedy?
To może ja odpowiem. Mam takie samo prawo do "reprezentowania" kolegi Karherop jak ty Macieja Stolarczyka

Zatem przedstawiam propozycje:

Wskazówki zostanę przekazane Maciejowi 07 za jego jednomiesięczną pensję. Płatność z góry na konto kolegi Karherop.

Niestety, ale wiedza kosztuje

(Jeśli Maciej 07 Stolarczyk potrzebuje pomocy i do tej pory nie wie co poprawić, to chyba sam przyznasz że ta rola go przerosła?)

btw
Nie podoba mi się taki argument jakim chciałeś "zgasić" Karherop. Jest to taki sam legendarny argument jak "a widziałeś jak gra w rezerwach? itd" Bo jak nie widział to nie ma prawa nic mówić? Jak ktoś nie jest politologiem to nie ma prawa dyskutować o polityce? Bez urazy ale piłka nożna to nie fizyka kwantowa.
Jest też często tak że jak ktoś jest za "blisko" to traci obraz całości. Widzi małą część szczegółów, ale nie widzi całości. Oczywiście najlepsze jest spojrzenie z tzw bliska jak i z oddali równocześnie. Ale nie jest tak ze np. masażysta w Wiśle wie lepiej jak zarządzać klubem. Tylko dlatego że jest blisko i wie co "szatnia" mówi itd. Często ktoś z zewnątrz nawet z wiedzą tylko o zarządzaniu nie znając realiów klubu da więcej niż ci będący "zbyt blisko". Pozdrawiam i bez urazy
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 06.11.2019 o godz. 14:47.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 06.11.2019, 14:14
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Jest kilka problemów w tym co napisałeś:
- nie mamy pionu transferowego
- Wasyl i Janicki kokosów nie zarabiają, wbrew temu co uważasz solidni ligowcy kosztują
- nikt kto ma inne opcje nie przyjdzie do Wisły, z oczywistych względów (takich jak ryzyko bankructwa, niepłacenie na czas i beznadziejny poziom sportowy).

Obawiam się że Twoje przekonanie jak to łatwo ściągnąć lepszych piłkarzy nie ma pokrycia w realiach...
Coś chyba nie bardzo orientujesz się w realiach ligowych(zwłaszcza płacowych). Są tutaj(w Ekstraklapie) zespoły, które podstawowym piłkarzom płacą po 15 tys. zł/miesięcznie. Jest trochę klubów biedniejszych od naszych i wydających zdecydowanie mniej na pensje. Wisła Płock ma zdaje się budżet płacowy 3 od końca(w dole jest też Raków, Górnik, itd.). Gdzie są w tabeli to chyba nie muszę mówić.
Janicki zarabiał w Lechu jakieś 250-300 tys. euro/sezon. U nas przypuszczam jest to ze 150(wątpię żeby zaakceptował inną ofertę). Jeśli to nie są kokosy... O pensji Wasyla zostało już wszystko napisane. Jest ona kosmiczna. Aaa i chyba dostają pieniądze na czas? To w kwestii twojej ostatniej wątpliwości . Duża pensja, płacona regularnie i nikt do Wisły nie przyjdzie? Co ty mi Ty opowiadasz... jak mówię, w wielu klubach płaci się drobne(patrząc na zarobki naszych dwóch środkowych "asów"). Gdybyśmy mieli dyrektora sportowego, który decyduje właśnie w tych kwestiach, to bez problemu zakontraktowalibyśmy 3 solidnych, ligowych stoperów, a nie gościa(Janicki!), który od 2 lat należy do top5 najgorszych stoperów w lidze...
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 06.11.2019, 14:31
Delgado napisał(a):Wyświetl post
Jeśli to prawda z tym Wasilewskim to nawet nie mam pytań. Utrzymywanie starego dziada, który nawet nie jest związany z klubem w żaden sposób (wychowanek Hutnika, gracz Amikorza), który piłkarsko wnosi coraz mniej za takie hajsy wymyka się skali zdrowego rozsądku
Przecież była gadka przed przedłużeniem, że decydujemy się na taki krok ze względów mentalnych, a na drugim planie forma czysto sportowa.

Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Stary 06.11.2019, 14:32

To, że ty cieszysz się z tak wydanych pieniędzy, jest dla mnie szokiem. Jeszcze w styczniu żebraliśmy po klubach z C-klasy o "pięć tysięcy złotych", dziś lekką ręką wydajemy prawie bankę na zawodnika, który ma siedzieć na ławce, którego nikt nie kupi...

Ale dobra, pora ci wytłumaczyc po co o tym piszemy w tym temacie:

Celem jest prostowanie kłamstw/manipulacji jakie ty i wolfy wypisujecie w tym temacie.

Gdybym bowiem nie interesował się ekstraklasą, a słuchał pyskówek wolfy, to odniósłbym wrażenie, że Wisła płaci najmniej w lidze. Ba - że pewnie wszystkie kluby na pensje piłkarzy wydają rocznie między 10 a 20 milionów rocznie, a mała bidna Wisełka ledwie bańkę. Że wszystkie kluby kupują za gotówkę, przeszukują ligi czeskie, bałkańskie w poszukiwaniu perełek, a Wisła jako jedyna za darmo bierze odpady z rezerw i piłkarzy IV ligowych.

A w związku z powyższym, jesteśmy skazani na 16. miejsce w tabeli, na regularne w.......e, jakiś szczęliwy remis będzie sukcem. A już zwycięstwo to raz na 100 lat, dzięki geniuszu trenera i cudownej taktyce.

To wszystko powyższe, to kłamstwo, ściema, gówno prawda. Nie wiem, czy nie orientujecie się w finansach innych klubów, jesteście zaślepieni miłością do Wisły, czy na chłodno robicie z innych idiotów. W Ekstraklasie oprócz Legii i kilku lepiej płacących klubów, mamy drużyny na tym samym poziomie finansowym. Z takimi samymi pensjami, z transferami za "0 zł", z zadłużeniem, z niepłaceniem na czas...

Jeżeli ktoś nie wierzy, tutaj raport Deloiite za rok kalendarzowy 2018 (strona 30):
https://www2.deloitte.com/content/da...nsowa_2018.pdf
Wydaliśmy na wynagrodzenia 20 milionów złotych, więcej niż Cracovia, Piast czy Górnik.

Dwa razy więcej (10 milonów złotych różnicy!) niż beniaminkowie Zagłębie S, Miedź, czy Arka Gdynia.

Oczywiście ten rok pod tym względem będzie inny, na pewno wydajemy mniej. Na pewno jednak nie znajdziemy się na 16 miejscu, Raków czy ŁKS nie mają do nas startu.

===

Muszę wrócić jeszcze do Wasilewskiego, bo to że kibic balansując nad przepaścią Wisły popiera wydanie 900 tysięcy złotych na pensje rezerwowego jest dla mnie nie prawdopodobne.

Dla porównia jak sie płaci w naszej lidze:

Dominik Furman
Tak, prezes Wisły Płock nie chce zaoferować najlepszemu piłkarzowi 100 tysięcy. Dostanie oferte pewnie na 80-90 tysięcy złotych - czyli niewiele więcej niż 39 letni obrońca Wisły.

Ile zarabia obecnie? Około 40 tysięcy złotych:
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...olskich-ligach

Jeszcze raz:

Dominik Furman, gwarant bramek i asyst 40 tysięcy złotych w stabilnym finansowo klubie
Marcin Wasilewski, rezerwowy obrońca 75 tysięcy złotych w bankrucie.

Z tego linku wychodzą (fakt, sprzed dwóch lat, ale akurat w poniższych punktach nie wiele się zmieniło) tez inne ciekawe kwoty:
- 30 tysięcy miesięcznie zarabia Angulo w Górniku. Najwięcej w klubie.
- Nikt w Wiśle Płock, Arce Gdynie, Górniku Zabrze, czy Koronie Kielce nie zarabia więcej niż 40 tysięcy złotych.

======

Co do tych "ochłapów" w ligi...

Śmiejemy się z Drzazgi, który ma być alternatywą dla Brożka... Marne pięć goli w ub. sezonie w 17 meczach...

Sęk w tym, ze w drużynie Rakowa nie ma Brożka, a największym "transferem" (za 0 zł) było sprowadzenie Browna. Odpada z Korony Kielce (nie z Lecha czy Pogoni), który w 19 meczach poprzedniego sezonu zdobył nie 5 (jak Drzazga), a ledwie 3 gole. Nie mogłem znaleźć wyników jego pensji, ale najprawdopodoniej ma koło 30-40 tysięcy złotych miesięcznie. Moglibyśmy go spokojnie wyrwać (zamiast Wasyla), a jeszcze w budżecie zostało by 360 tysięcy złotych. Ale sztab szkoleniowy zadecydował inaczej.

Śmiejemy się z dziadka Boguskiego, który musi grać u nas w wieku 35 lat. Ten dziadek w ostatnich dwóch sezonach zdobył 6 gol i parę ładnych asyst.

Sęk w tym, że w Rakowie grał cały mecz niejaki Piotr Malinowski - rówieśnik Rambo. W ostatnich dwóch sezonach zdobył ledwie 3 gole... Tyle, że w I lidze...

========

I to jest być może powód kwasów w drużynie...

Wyobraźmy sobie sytuacje, że po dobrej wiośnie Klemenz dostaje brawa od trenera Stolarczyka i informuje go, że teraz będzie na nim opierał obronę. W nagrodę zarekomendował też w przyszłości, podwyższenie konktraktu na całe 20 tysięcy złotych miesięcznie...

Co czuje Klemenz słysząc, że za granie od deski do deski na każdej pozycji jaką mu wymyśli Stolar, dostanie trzy razy mniej kasy niż Wasyl za przybijanie piątek z kibicami?

Potem jeszcze przychodzi taki mecz jak w Warszawie, gdzie musisz zrobić miejsce Wasylowi na środku obrony, a samemu ośmieszać się w pomocy...

Takie kwasy zaczynają wychodzić, właśnie przy kolenych porażkach... Bo nikt mi nie powie, że to machanie łapami do siebie nazwajem, ciągłę wyrzuty o złe ustawienie kolegów to coś normalnego...

====

Jeszcze ostatnia ciekawostka ze Stolarem, o które zapomniałem napisać. Mianowicie pytany przed spotkaniem czemu nie gra Brożek tylko siedzi na ławie, odpowiedział ni mniej ni więcej, tylko że Brozinho nie jest gotowy do gry, ale bardzo nalegał żeby jechać na mecz...

Myślę: "dobra ściema Stolar, pewnie wejdzie w końcówce na podmęczonego rywala". Ale nie, w 85 minucie wchodzi Drzazga na boisko, a Brożek po prostu siedział na ławce, bo Wasilewski lubi z nim pogadać.

Oczywiście rezerwowy numer 7 na ławce, nie miał wpływu na przebieg meczu. Gdyby zamiast Brożka, był Kasia czy ktokolwiek inny z rezerw i tak wszedłby Drzazga...

Tylko czy to jest fair wobec tych młodych piłkarzy? Że trener woli wziąć kontuzjowanego zawodnika na ławkę, niż zawodnika rezerw?
kurcze, tak duzo napisałeś ze az nie wiem na co odpisać.
Z racji że to zarzut, najbardziej ciekawi mnie to "Celem jest prostowanie kłamstw/manipulacji jakie ty i wolfy wypisujecie w tym temacie. "

gdzie ja takie kłamstwa wypisywałem, z chęcią sie do nich ustosunkuje.
A to ze optuje i optowałem, bo nie bede sie wycofywał, z przekazania czesci fundyszy socios na Marcina Wasilewskiego to w czym Ci to przeszkadza? było głosowanie? Było. Tak samo jak przypierdalanie sie ludzi do zarobków Peszki, a dokladnie wiadomo ile z tej kwoty płaciła słoneczna.

Wiec spokojnie, po kolei, kazdy zdązy zadać mi w.......

Wisła nie płaci najmniej w tej lidze, jest druzyna w której piłkarz dostaje 1500 zł na ręke, ale pewnie wiesz o której druzynie pisze skoro orientujesz sie w realiach. Tak samo wiesz, ze pewni piłkarze z linku ktory podrzucasz ( z przed 2 lat) maja dodatkowe finansowanie, wiec kwoty które finalie zarabiają się róznią od tych podanych w linku, ba, jest jeszcze inna sprawa, to ile masz w kontkrakcie a to ile CI przelewa klub...

propponuje byś wrócił do moich postów od 2017, nie tylko z polityki transferowej, przeczytał je nie wyrywajac ich z kontekstu i wtedy powiedział czy ja cokolwiek manipuluję i kłamie...
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
To może ja odpowiem. Mam takie samo prawo do "reprezentowania" kolegi Karherop jak ty Macieja Stolarczyka

Zatem przedstawiam propozycje:

Wskazówki zostanę przekazane Maciejowi 07 za jego jednomiesięczną pensję. Płatność z góry na konto kolegi Karherop.

Niestety, ale wiedza kosztuje

(Jeśli Maciej 07 Stolarczyk potrzebuje pomocy i do tej pory nie wie co poprawić, to chyba sam przyznasz że ta rola go przerosła?)

btw
Nie podoba mi się taki argument jakim chciałeś "zgasić" Karherop. Jest to taki sam legendarny argument jak "a widziałeś jak gra w rezerwach? itd" Bo jak nie widział to nie ma prawa nic mówić? Jak ktoś nie jest politologiem to nie ma prawa dyskutować o polityce? Bez urazy ale piłka nożna to nie fizyka kwantowa.
Jest też często tak że jak ktoś jest za "blisko" to traci obraz całości. Widzi małą część szczegółów, ale nie widzi całości. Oczywiście najlepsze jest spojrzenie z tzw bliska jak i z oddali. Ale nie jest tak ze np. masażysta w Wiśle wie lepiej jak zarządzać klubem. Tylko dlatego że jest blisko i wie co "szatnia" mówi itd. Często ktoś z zewnątrz nawet z wiedzą tylko o zarządzaniu nie znając realiów klubu da więcej niż ci będący "zbyt blisko". Pozdrawiam i bez urazy
OK. Zgadzam się .
W sumie możemy umówić się że ja przeleję ta kase za wskazówki kolegi. Więc by to miało sens, ja przeleje kase za wskazówki co ma zrobic MS by było lepiej i 3 punkty w meczu. Rozumiem ze jak mecz bedzie wg. wskazówek, mimo tego bedzie w ....e, to dostane a)zwrot 100% hajsu b)równowartość wpłaconej kasy ? Gra?
a tekst o tym ze "widziales jak gra w juniorach" czy "widziales jak on gra" dla osób troche siedzących juz na forumce, uwazam ze ma sens. Zreszta, ostatnio gawiedź chciała Pawłowskiego i Zdybowicza w podstawie. Efekty było widać.
Ostatnio edytowane przez szprotson : 06.11.2019 o godz. 14:36.

Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Stary 06.11.2019, 14:34
Wracając do meritum: JAKA JEST SZANSA, ABY ZA STOLARCZYKA ZESPÓŁ PRZEŁAMAŁ SIĘ? Wygrał choć jeden mecz u siebie z Arką?

Co z Bashą? Kiedy Kuba wrócii (choć wiadomo jak będą wyglądac jego pierwsze minuty po przerwie:/) ?

Odpowiedz cytując
pomeran
Senior Member

Od: 07.2014

Stary 06.11.2019, 15:18
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Wracając do meritum: JAKA JEST SZANSA, ABY ZA STOLARCZYKA ZESPÓŁ PRZEŁAMAŁ SIĘ? Wygrał choć jeden mecz u siebie z Arką?

Co z Bashą? Kiedy Kuba wrócii (choć wiadomo jak będą wyglądac jego pierwsze minuty po przerwie:/) ?
Myślę, ze szanse mogłyby znacznie wzrosnąć, kiedy trener Stolarczyk poleciłby swoim zawodnikom strzelać na bramkę od czasu do czasu. Brzmi to trywialnie ale jeśli nie oddaje się strzałów- nie zdobywa się bramek. Brak dymisji Stolarczyka rozumiem tylko ze względu na to, ze w klubie dzieją się teraz rzeczy ważniejsze niż mecz z arką. Totalny brak reakcji zawodników na porażkę w Warszawie jest kolejnym potwierdzeniem braku wpływu trenera na zespół. Jednak w po arce zespół w przerwie powinien trenować już nowy sztab, ze szczególnym uwzględnieniem nowych osób odpowiedzialnych za przygotowanie fizyczne i analityke. Stolarczyk nie ma sukcesów w trenerce a w Pogonii świętowali jego odejście. To nie jest przypadek.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 06.11.2019, 15:46
szprotson napisał(a):Wyświetl post
OK. Zgadzam się .
W sumie możemy umówić się że ja przeleję ta kase za wskazówki kolegi. Więc by to miało sens, ja przeleje kase za wskazówki co ma zrobic MS by było lepiej i 3 punkty w meczu. Rozumiem ze jak mecz bedzie wg. wskazówek, mimo tego bedzie w ....e, to dostane a)zwrot 100% hajsu b)równowartość wpłaconej kasy ? Gra?
a tekst o tym ze "widziales jak gra w juniorach" czy "widziales jak on gra" dla osób troche siedzących juz na forumce, uwazam ze ma sens. Zreszta, ostatnio gawiedź chciała Pawłowskiego i Zdybowicza w podstawie. Efekty było widać.
No widzę że nie zrozumiałeś mojej ironii (żartu), to napiszę bez uśmieszków - uważam że metoda jaką chciałeś zamknąć usta koledze była nie fair. Takie cwaniakowanie.

btw
Nie nie ma mowy o zwrocie pieniędzy. 07 dostanie porady i tyle. Co z nimi zrobi to jego sprawa. (tak to żart jakbyś nie zrozumiał z tą całą propozycją).

Nudzisz się to przelej pieniądze na juniorów Wisły
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 06.11.2019 o godz. 15:49.
Odpowiedz cytując
Wehrmacht
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2009

Stary 06.11.2019, 16:19
Nie trafiłem, a właśnie jako członek socios w trakcie rozmowy z pewną "kompetentną osobą" wyraziłem swoje oburzenie, że płacimy 30 tys miesięcznie za 39 letniego rezerwowego, bez formy, łapiącego od 5 lat dwie kontuzje w roku... Zostałem wtedy poprawiony, że płacimy mu owe 75 tys zł miesięcznie. Czyli 900 tysięcy złotych rocznie.

Swietny post, ale to powyższe trzeba sprostowac - gdy proszono Socios o pomoc, to jedyna informacja jaką otrzymali głosujacy byla taka, ze bedzie to 300 000zł przelane w 2 ratach. Były rozne dysksuje czy warto tyle placic (w kontekscie, ze to caly kontrakt) czy nie. Jakies tam podnoszono tez uwagi, ze nie wiadomo czy to caly kontrakt czy tylko czesc, ale nigdzie zadnych konkretow nie bylo.

Jestem całkowicie przekonany, ze gdyby poszla oficjalna informacja - wesprzyjcie klub kwota 300 000zł z prawie MILIONA, ktory Wasyl bedzie zarabiał wyniki glosowania bylyby inne. Wiec pisanie, ze szokujacym jest to, ze kibice Wisły zgadzaja sie na taki kontrakt w obecnej sytuacji jest delikatna manipulacja. Nikt, a przynajmniej na pewno nie ogromna wiekszosc, nie miał pojecia, ze bedzie on zarabiał takie pieniadze. Ja dla przykladu, ktory glosowal "ZA", w zyciu bym tak nie zaglosowal gdybym wiedział, ze to zaledwie 30% całego kontraktu.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 06.11.2019, 17:00
Jeżeli kontrakt Wasyla nie jest najwyższy to jaki jest?
I kto go ma, Kuba?
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
sevenheaven
Senior Member

Od: 12.2008

Stary 06.11.2019, 17:28
też jestem ciekaw, ale strzelam , że Sadlok albo.. Chuca
Odpowiedz cytując
alexx6
Member

Stary 06.11.2019, 19:38
Kuba gra za pińecset zoł
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Stary 06.11.2019, 19:38
Kuba przecież gra za darmo, mówił, że musi być podane jakieś wynagrodzenie w umowie, to wpisał 500 zł i potem tak za tą kasę kupuje bilety na Wisłę dzieciom z domu dziecka.

Taki Wasilewski powinien wziąć przykład z Kuby.
Ostatnio edytowane przez Cycu : 06.11.2019 o godz. 19:46.
Odpowiedz cytując
fqqs
Member

Od: 12.2011

Stary 06.11.2019, 20:07
Cytat:
Kuba przecież gra za darmo, mówił, że musi być podane jakieś wynagrodzenie w umowie, to wpisał 500 zł i potem tak za tą kasę kupuje bilety na Wisłę dzieciom z domu dziecka.

Taki Wasilewski powinien wziąć przykład z Kuby.

Może Ty też tak zrobisz i będziesz przelewać co miesiąc pensję na konto Wisły?
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Stary 06.11.2019, 20:11
bridgeburner napisał(a):Wyświetl post
Jeżeli kontrakt Wasyla nie jest najwyższy to jaki jest?
I kto go ma, Kuba?
nie Kuba.
odpowiedź pojawiła się.już w temacie.

Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Stary 06.11.2019, 20:14
fqqs napisał(a):Wyświetl post
Może Ty też tak zrobisz i będziesz przelewać co miesiąc pensję na konto Wisły?
A czy ja napisałem, że za całą pensję? Wasyl mógłby chociaż jakiś mały procent z tych 75 tys. zł miesięcznie przeznaczyć na te bilety dla dzieci- czyż nie mam racji?

Ja w przeciwieństwie do niego nie zarobiłem milionów złotych za granicą w Anderlechcie czy Leicester City i nie zarabiam 75 tysięcy złotych miesięcznie za siedzenie na ławce. Zrozumiałbym gdyby to była jeszcze czołowa postać naszego klubu, ale tak niestety nie jest. Gdybym tyle zarabiał to na pewno za część pensji fundowałbym bilety np. dzieciom ze szkół.
Ostatnio edytowane przez Cycu : 06.11.2019 o godz. 20:23.
Odpowiedz cytując
tas de fleia
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 06.11.2019, 20:16
Ale to indywidualna kwestia. Kazdy moze to ocenić po swojemu, ale to nie obowiazek.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów