The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 32 24,06%
osłabi 82 61,65%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 19 14,29%
Głosujących: 133. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
ashkeczup
Senior Member

Od: 08.2016

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 18.01.2019, 12:33
Bony napisał(a):Wyświetl post
Widze ze niektorzy tutaj cos przedawkowaliduzo duuuuzo lodu na glowe.Utrzymanie bedzie wielkim sukcesem o ile w ogole dadza dokomczyc sezon.
Jak ktoś tu przedawkował, to niestety, ale Ty. W poprzednim sezonie spadkowicze mieli 33 oraz 36 pkt po 37 meczach. My mamy ich teraz 29, a meczów do rozegrania 17. Nie zdobyć w pozostałych meczach tych 8 pkt będzie ultra trudne, szczególnie, jeśli gralibyśmy z takimi potęgami jak Sosnowiec w jednej grupie. Skład wcale nie wygląda tragicznie, myślę, że na moce 10/11 miejsce w tabeli. Prawdopodobieństwo spadku z naturalnych przyczyn jest mniej więcej tak duże, jak gra w pucharach.
" 'cause aint no such thing as half way crooks" ~PMS
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 18.01.2019, 12:46
Slask podchody pod Sadloka
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
zawil27
Junior Member

Od: 01.2019

Stary 18.01.2019, 14:25
szprotson napisał(a):Wyświetl post
Slask podchody pod Sadloka
@szprotson raczej pod Mączyńskiego hehe. Wątpię, aby Sadlok odszedł. On jako nieliczny wielokrotnie powtarzał, ze mimo kryzysu w klubie wierzy, że Wisła wyjdzie na prostą. Obok takich zawodników jak Kuba, Wasyl, Brożek wg mnie będzie filarem tej drużyny na wiosnę i byłbym spokojny o jego pozostanie w klubie.
"Wszystko, co wiem o moralności i obowiązkach, zawdzięczam piłce nożnej. "
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 18.01.2019, 14:40
Idealne podsumowanie polskiej ligi. Sadloka, a wcześniej Kostala próbuje nam podebrac klub z mniejszą baza kibiców, sponsorów, gorsza historia, zarządzany tak samo nieudolnie jak my, ale mający kroplowke z miasta.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
Mintokur
Socios Wisła Kraków

Stary 18.01.2019, 17:02
Niestety pierwsza "8" nie jest dla nas
Miejsce 9-11 to nasz cel na ten sezon
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 18.01.2019, 17:07
tak a 3 tygodnie temu bylismy w B-klasie,no ew w 4 lidze.

Jest jak jest i ja sie ciesze ze tak to w ogole wyglada bo

Mateusz Lis/Michał Buchalik - Jakub Bartosz/Łukasz Burliga, Marcin Wasilewski, Maciej Sadlok, Rafał Pietrzak - Vullnet Basha, Patryk Plewka - Jakub Błaszczykowski, Kamil Wojtkowski, Rafał Boguski - Marko Kolar/Paweł Brożek.

sory ale nawet taki skład ,biorac pod uwage jak w słabej i nierównej lidze gramy moze nam dac 8 bo zespoly pod nami wcale lepszych nie mają ,a jak nie to w miare spokojne utrzymanie.
Ostatnio edytowane przez Wojtas : 18.01.2019 o godz. 17:41.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 18.01.2019, 18:13
Ja bym nie zakładał, że Kuba zostanie patrząć na kadrę.

Dobrze chociaż że póki co Basha został.
Ostatnio edytowane przez El'kabat : 18.01.2019 o godz. 18:18.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 18.01.2019, 18:13
Obrona wiecej niz przyzwoita, jak najbardziej na 8
ale z przodu?
Wszyscy piłkarze miewaja problemy ze zdrowiem w kazdym sezonie
2-3 pilkarzy do pomocy jest niezbednych
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
buczo1985
Senior Member

Od: 02.2006

Stary 18.01.2019, 18:39
Szansa dla Bartosza, Wojtkowskiego, Plewki, Kolara na wypromowanie się i transfer do dobrego klubu. Sytuacja kadrowa jest trudna, ale właśnie w takim momentach piłkarze mogą udowodnić ciężką pracą i talentem, że są coś warci. Trzymam kciuki, żeby już nikt nie odszedł i zdrowie dopisywało piłkarzom.
What's new?

Odpowiedz cytując
Mintokur
Socios Wisła Kraków

Stary 18.01.2019, 18:59
...........no cóż
jak się nie ma co się lubi
to się lubi co się ma
Odpowiedz cytując
doktor granat
Member

Od: 12.2018

Stary 18.01.2019, 19:01
buczo1985 napisał(a):Wyświetl post
Szansa dla Bartosza, Wojtkowskiego, Plewki, Kolara na wypromowanie się i transfer do dobrego klubu. Sytuacja kadrowa jest trudna, ale właśnie w takim momentach piłkarze mogą udowodnić ciężką pracą i talentem, że są coś warci. Trzymam kciuki, żeby już nikt nie odszedł i zdrowie dopisywało piłkarzom.
Pytanie czy w/w mają w ogóle potencjał na bycie chociaż solidnym ligowcem? Może poza Plewką (nie wiem - za mało gry) może nie będę drążył tematu.
Zakładając, że tracimy K&I i nikt więcej nie ucieknie/nikogo nie wypchniemy za drzwi mam nadzieję, że Kuba skombinuje za darmo na pół roku np. jakiegoś 25-go grajka Wolfsburga albo BVB albo Drzazga albo Słomka albo któryś junior coś pokaże albo poprosimy np. Miedź (deklarowali pomoc) o kogoś na tyle sensownego żeby Stolar był w stanie tak go przygotować żeby się do czegoś nadawał. I tak aby do lata, a w międzyczasie podstawa to oczywiście jakiś inwestor, który postawi nas finansowo na nogi.
Odpowiedz cytując
rokfor
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2004

Stary 18.01.2019, 19:05
El'kabat napisał(a):Wyświetl post
Ja bym nie zakładał, że Kuba zostanie patrząć na kadrę.

Dobrze chociaż że póki co Basha został.
Nie ....a, nie zostanie. On przyszedł grać z Imazem i Kostalem, to było jego marzenie... Kadra nie wygląda źle, a pewnie ktoś się jeszcze pojawi.
Odpowiedz cytując
Adrio
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2010

Stary 18.01.2019, 19:52
Kiedy byliśmy głęboko w dupie każdy mówił o tym żeby pospłacać co się da, posprzedawać kogo się da i grac juniorami jak przetrwamy. Przetrwaliśmy, licencja jest na wyciągnięcie ręki, klub jest teraz zarządzany przyzwoicie, wygląda na to, że utrzymamy kadrę na dość dobrym poziomie(jak na nasze możliwości obecne) i uzupełnimy ja juniorami bądź kimś kto przyjdzie sie wypromować za frytki,a tu lament i płacze. Najważniejsze utrzymanie i tyle w temacie.

btw jakoś w innych klubach potrafią promować młodych, dajmy więc i my szanse Buksie, Hoyo-Kowalskiemu, Szotowi czy chociażby młodym którzy już ocierali się o kadrę meczową(Plewka, Laskoś, Bartosz). Może z tego że musimy kadrę uzupełnić juniorami wyjdzie coś pożytecznego, bo w ostatnim czasie na młodych polaków jest bum...
Odpowiedz cytując
w0lno.
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 18.01.2019, 21:04
Bardzo dobre informacje w piątkowy wieczór.
Imaz i Kostal w Jagielloni. W drugą stronę wędrują Burliga i Klemenz.
Cytat:
Deal done. 750 000 euro w jednej racie dla Wisły. Dodatkowo Jagiellonia oddaje Łukasza Klemenza oraz będzie dokładać się do pensji Łukasza Burligi
Info za twitterem Stano.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 18.01.2019, 22:09
Imaz odchodzi.
Kto będzie strzelał gole Cracovii?
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 18.01.2019, 22:09
Jeśli zostanie Basha i dojdzie Kuba nie będzie tragedii.

W przypadku wykurowania się Rafała :

Atak : Kolar (Drzazga/Brożek)
Dycha : Boguski (Wojtkowski)
Pomoc : Wojtkowski (Boguski) - Halilovic? (Plewka), Basha - Błaszczykowski
Obrona : Pietrzak - Sadlok, Wasyl - Palcic (Burliga)
Bramka : Lis

Kolar też może grać na skrzydle i wtedy zwalnia miejsce w ataku, gdzie mamy najwięcej chętnych do gry.

Jak dla mnie spokojnie można o ósemkę zawalczyć. Jedyny problem to za krótka ławka, bo tam prawie nikogo oprócz Juniorów już nie ma. Tego Klemensa to ja bym sobie darował, wolałbym znowu poszukać wyprzedaży z Hiszpanii albo jakiegoś nonejma co dobrze rokuje. Patrząc na nasze transfery przychodzące za ostatni rok to mamy dobre rozeznanie i potrafimy wyłowić perełkę do oszlifowania za grosze.
Generalnie oceniam, że jeśliby nie było problemów finansowych to walczylibyśmy o czołowe lokaty (póki była kasa to graliśmy najlepszy futbol w Polsce).

Jeżeli Kostal i Imaz by zostali to moglibyśmy się bić o coś więcej, a tak to będzie ciężko.

Nie siejcie defetyzmu i paniki. Nigdzie nie spadamy.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 18.01.2019 o godz. 22:12.
Odpowiedz cytując
Pele77
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 18.01.2019, 22:23
Nie ma szans, żeby Wisła spadła sportowo, jak w najgorszym przypadku potrzebuje 0.5 pkt na mecz. Przy tym składzie, który po dzisiejszym dniu został nadal to jest jakieś science fiction zdobyć mniej niż 8-10 punktów. Ja myślę, że spokojnie zdobędziemy koło 20 pkt.
Odpowiedz cytując
Ajax
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2003

Stary 18.01.2019, 22:59
Wojtas napisał(a):Wyświetl post
tak a 3 tygodnie temu bylismy w B-klasie,no ew w 4 lidze.

Jest jak jest i ja sie ciesze ze tak to w ogole wyglada bo

Mateusz Lis/Michał Buchalik - Jakub Bartosz/Łukasz Burliga, Marcin Wasilewski, Maciej Sadlok, Rafał Pietrzak - Vullnet Basha, Patryk Plewka - Jakub Błaszczykowski, Kamil Wojtkowski, Rafał Boguski - Marko Kolar/Paweł Brożek.

sory ale nawet taki skład ,biorac pod uwage jak w słabej i nierównej lidze gramy moze nam dac 8 bo zespoly pod nami wcale lepszych nie mają ,a jak nie to w miare spokojne utrzymanie.
W końcu jakiś głos rozsądku. W pełni się zgadzam. Samo dogranie sezonu bez 100% juniorów jest już naprawdę czymś z czego można się cieszyć. Stolarczyk już pokazał, że potrafi zdziałać cuda z nieopłacanymi piłkarzami. Więc strach się bać co będzie jak zaczniemy regularnie płacić
Odpowiedz cytując
dziki
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 18.01.2019, 23:15
Czemu wszyscy tego Klemenza skreślają? Nie poradził sobie w Jadze, ale nie oznacza to od razu, że szrot. Iluż to już graczy przewinęło się przez tę ligę i po zmianie klubuczy systemu nagle się.okazywało, że jakoś.tę piłkę potrafią.kopać? Z tego co pisali to chłopak całkiem sprawnie grał w lidze niżej, więc może jak będzie miał obok siebie naszych starszych to się okaże poprawnym grajkiem?
Life is short. Wear your passion!
Odpowiedz cytując
Dzimi
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 18.01.2019, 23:50
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Tego Klemensa to ja bym sobie darował, wolałbym znowu poszukać wyprzedaży z Hiszpanii albo .
albo stamtąd skąd przyszli Kostal, Halilović, Aresnić. Też dobre kierunki.

cóż nie ma co rozpaczać, kilku grajków odeszło i czas na nowy połów. Z połowu sprzed 2 lat najbardziej żal Arsenicia. Żal także Korta bo świetnie rozgrywał i dobrze rokował - szkoda że z nim się nie dogadano na zasadzie, że go puszczą do tej Grecji ale za 2 tygodnie po spłaceniu kontraktu, oraz jak jego agent ustali z tamtym klubem zapłatę choćby 150-200 tyś Euro.
Odpowiedz cytując
Smok
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 19.01.2019, 00:08
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Imaz odchodzi.
Kto będzie strzelał gole Cracovii?

Ile samobóji wpada statystycznie
To jest jakaś szansa....
Odpowiedz cytując
lucker
Member

Od: 08.2018

Stary 19.01.2019, 03:21
Wiadomo było, że w obecnej sytuacji Wisła nie utrzyma kadry. Powinniśmy się cieszyć, e zostaje kilku podstawowych graczy i nie będzie potrzeby gry wyłącznie juniorami. Może pierwsze mecze dostaniemy, ale w dalszej perspektywie gra juniorów z doświadczonymi zawodnikami może przynieść fajne efekty. O pieniądzach z ewentualnych transferów nie wspominając.
Cel na ten moment, to otrzymać licencję i sportowo utrzymać się w lidze. Tylko tyle i aż tyle. Osoby szukające wzmocnień niech sobie odpalą FM czy Fifę i tam sobie zrobią zakupy...
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 19.01.2019, 08:19
dziki napisał(a):Wyświetl post
Czemu wszyscy tego Klemenza skreślają? Nie poradził sobie w Jadze, ale nie oznacza to od razu, że szrot. Iluż to już graczy przewinęło się przez tę ligę i po zmianie klubuczy systemu nagle się.okazywało, że jakoś.tę piłkę potrafią.kopać? Z tego co pisali to chłopak całkiem sprawnie grał w lidze niżej, więc może jak będzie miał obok siebie naszych starszych to się okaże poprawnym grajkiem?
Podbijamy.
Skreslaja go te same osoby które skreślamy Uryge po to by 3 miesiące po jego odejściu już za nim płakać.
Takie zwyczaje kibiców.
Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Od: 02.2015

Stary 19.01.2019, 08:32
Ktoś tu za Urygą płacze? proszę Was...
Strata Imaza będzie widoczna najbardziej moim zdaniem - dużo Nam dawał w zeszłej rundzie.
Dobrze żeby Kolar został bo według mnie solidnie się prezentował kiedy dostawał szansę gry.
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 19.01.2019, 11:54
Na tą chwilę prawdopodobnie nikt, poza byłymi zawodnikami i wyjątkowymi przypadkami, nie chce u nas grać. Więc i za Urygą możemy niedługo zatęsknić. Klemenza bierzmy z pocałowaniem ręki bo na pewno lepiej rokuje od naszych juniorów.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
PhantomRanger
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 19.01.2019, 12:45
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Podbijamy.
Skreslaja go te same osoby które skreślamy Uryge po to by 3 miesiące po jego odejściu już za nim płakać.
Takie zwyczaje kibiców.
Uryga dostał w Wiśle aż nadto czasu, aby pokazać co potrafi i nic nie pokazał. Dopiero jak zmienił miejscówkę coś na chwilę ruszyło. Kto wie, może podobnie będzie z Kelemenzem.
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 19.01.2019, 14:04
Kolar oficlanie wraca do Wisły.
No to chociaż z obsada ataku nie mamy problemu.
Kolar, Drzazga, Brożek i w obwodzie młody Buksa w zupełności wystarcza .

Pora szukać obrońców i kogoś do środka pola...
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 19.01.2019, 14:10
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Kolar oficlanie wraca do Wisły.
No to chociaż z obsada ataku nie mamy problemu.
Kolar, Drzazga, Brożek i w obwodzie młody Buksa w zupełności wystarcza .

Pora szukać obrońców i kogoś do środka pola...
Jeżeli przyjdą Burliga i Klemenz to na więcej obrońców nas nie stać: w kadrze będą: Wasyl, Sadlok, Bury, Pietrzak, Palcic, Klemenz i Grabowski + ktoś z młodzieży, Laskoś lub Hoyo/Świątko.

Także bramka, obrona i atak mamy obsadzony, teraz pomoc, bo tutaj potrzebujemy 2 gości do gry, zwłaszcza że Boguski nie wiadomo, kiedy wznowi treningi a ze zdrowiem Kuby różnie bywa.
Póki co mamy tutaj Kubę, Bashę, Plewkę, Wojtkowskiego i Słomkę. Ten młody Szot ładnie się pokazuje więc pewnie będzie trenował z drużyną. No i pozostaje Bartosz ale to nie jest poziom Ekstaklapy, może wejść na ostatnie 10-15 minut.
2 grajków do środka potrzebujemy.
Odpowiedz cytując
AS82
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 19.01.2019, 14:26
Mnie zastanawia zakontraktowanie Burligi. Oczywiscie , im wieksza kadra tym lepiej ale akuat na prawa obrone mamy Palcica , ktory nei dostal do tej pory szansy i Bartosza.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 19.01.2019, 14:45
AS82 napisał(a):Wyświetl post
Mnie zastanawia zakontraktowanie Burligi. Oczywiscie , im wieksza kadra tym lepiej ale akuat na prawa obrone mamy Palcica , ktory nei dostal do tej pory szansy i Bartosza.
A jak myślisz, czemu Palcić nie "dostał szansy" (czyt. "przegrał rywalizację o miejsce w składzie z każdym"). Bartosz jest jako obrońca słaby, nadaje się bardziej do pomocy.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów