The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 28 22,76%
osłabi 78 63,41%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,82%
Głosujących: 123. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Arked
Senior Member

Od: 01.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 19.01.2019, 11:54
Na tą chwilę prawdopodobnie nikt, poza byłymi zawodnikami i wyjątkowymi przypadkami, nie chce u nas grać. Więc i za Urygą możemy niedługo zatęsknić. Klemenza bierzmy z pocałowaniem ręki bo na pewno lepiej rokuje od naszych juniorów.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
PhantomRanger
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 19.01.2019, 12:45
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Podbijamy.
Skreslaja go te same osoby które skreślamy Uryge po to by 3 miesiące po jego odejściu już za nim płakać.
Takie zwyczaje kibiców.
Uryga dostał w Wiśle aż nadto czasu, aby pokazać co potrafi i nic nie pokazał. Dopiero jak zmienił miejscówkę coś na chwilę ruszyło. Kto wie, może podobnie będzie z Kelemenzem.
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 19.01.2019, 14:04
Kolar oficlanie wraca do Wisły.
No to chociaż z obsada ataku nie mamy problemu.
Kolar, Drzazga, Brożek i w obwodzie młody Buksa w zupełności wystarcza .

Pora szukać obrońców i kogoś do środka pola...
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 19.01.2019, 14:10
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Kolar oficlanie wraca do Wisły.
No to chociaż z obsada ataku nie mamy problemu.
Kolar, Drzazga, Brożek i w obwodzie młody Buksa w zupełności wystarcza .

Pora szukać obrońców i kogoś do środka pola...
Jeżeli przyjdą Burliga i Klemenz to na więcej obrońców nas nie stać: w kadrze będą: Wasyl, Sadlok, Bury, Pietrzak, Palcic, Klemenz i Grabowski + ktoś z młodzieży, Laskoś lub Hoyo/Świątko.

Także bramka, obrona i atak mamy obsadzony, teraz pomoc, bo tutaj potrzebujemy 2 gości do gry, zwłaszcza że Boguski nie wiadomo, kiedy wznowi treningi a ze zdrowiem Kuby różnie bywa.
Póki co mamy tutaj Kubę, Bashę, Plewkę, Wojtkowskiego i Słomkę. Ten młody Szot ładnie się pokazuje więc pewnie będzie trenował z drużyną. No i pozostaje Bartosz ale to nie jest poziom Ekstaklapy, może wejść na ostatnie 10-15 minut.
2 grajków do środka potrzebujemy.
Odpowiedz cytując
AS82
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 19.01.2019, 14:26
Mnie zastanawia zakontraktowanie Burligi. Oczywiscie , im wieksza kadra tym lepiej ale akuat na prawa obrone mamy Palcica , ktory nei dostal do tej pory szansy i Bartosza.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 19.01.2019, 14:45
AS82 napisał(a):Wyświetl post
Mnie zastanawia zakontraktowanie Burligi. Oczywiscie , im wieksza kadra tym lepiej ale akuat na prawa obrone mamy Palcica , ktory nei dostal do tej pory szansy i Bartosza.
A jak myślisz, czemu Palcić nie "dostał szansy" (czyt. "przegrał rywalizację o miejsce w składzie z każdym"). Bartosz jest jako obrońca słaby, nadaje się bardziej do pomocy.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Heero
Senior Member

Od: 02.2007

Stary 19.01.2019, 14:47
Bury grał w Wiśle na każdej pozycji oprócz bramki, nie będzie źle. Pamiętam, jak z Jagą zagrał na lewej pomocy i to były świetne zawody w jego wykonaniu. Łukasz jest zawodnikiem do bólu przeciętnym, ale ambicji i chęci walki nie można mu odmówić, a tego teraz będziemy bardzo potrzebować.
Jestem z Krakowa i jestem z tego dumny!
Odpowiedz cytując
dynek.pl
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 19.01.2019, 14:47
dziki napisał(a):Wyświetl post
Czemu wszyscy tego Klemenza skreślają? Nie poradził sobie w Jadze, ale nie oznacza to od razu, że szrot. Iluż to już graczy przewinęło się przez tę ligę i po zmianie klubuczy systemu nagle się.okazywało, że jakoś.tę piłkę potrafią.kopać? Z tego co pisali to chłopak całkiem sprawnie grał w lidze niżej, więc może jak będzie miał obok siebie naszych starszych to się okaże poprawnym grajkiem?
Nie, nie poradził sobie w Jadze tylko nigdzie sobie nie poradził.
Przesłanie na nowy sezon para-ekstraklasy znalezione na innym forum po występach pucharowiczow:

Cytat:
Polscy piłkarze powinni być wyszydzani, poniżani i szmaceni za takie akcje na każdym meczu ligowym przez cały sezon. (...)
Odpowiedz cytując
Sylwus1988
Member

Od: 03.2018

Stary 19.01.2019, 14:53
Ale chociaż w końcu będziemy mieć swojego murzyna
Odpowiedz cytując
kopaczoholik
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 19.01.2019, 14:59
Według mnie skład będziemy mieli znacznie słabszy, niż mieliśmy... Jednak według mnie jesteśmy wstanie się utrzymać. Mamy już sporo pkt i nie trzeba ich aż tak wiele aby się utrzymać na koniec sezonu. Mnie jednak martwi inna rzecz, a mianowicie, czy po tej parodii ostatnich tygodni, a także po wybiciu szamba (nie płacenie zawodnikom, pracownikom, miastu, odwiedzinach policji na stadionie) komisja ligi nie ukarze nas ujemnymi pkt... i to może zmienić optykę...
Korona Kielce pokazuje, że słabym składem można walczyć o pierwszą ósemkę... trener z 3 ligi niemieckiej, zawodnicy no-name a wyniki przyzwoite... Wierzę, że tym tropem pójdziemy...
Odpowiedz cytując
Darek olsztyn
Junior Member

Od: 01.2013

Stary 19.01.2019, 15:00
Najważniejsze , że Stolarczyk zna go z młodzieżówki . Jeżeli chce jego pozyskania to w czym problem ? Bartkowski i Kort przychodzili z dużo lepsza forma ?
Odpowiedz cytując
Awe
Senior Member

Od: 01.2004

Stary 19.01.2019, 15:06
Burliga to może być strzał w 10 dla nas w obecnej sytuacji. Prochu nie wymyśli ale obskoczy wszystkie pozycje oprócz ataku (pamiętam jakiś jego mecz w Wiśle na środku obrony i grał bardzo dobrze). Ambicji i waleczności odmówić mu nie można, będzie gryzł trawę, a w walce o utrzymanie charakter i ambicja jest ważniejsza od umiejętności. W dodatku wychowanek. Dla mnie idealny gracz na nasze obecne możliwości i to, co nas prawdopodobnie teraz czeka.
Po burzy słońce wychodzi zza chmur,
i nad Krakowem zaświeci znów.
O jednym marzę, o jednym wciąż śnię,
Mistrzem będzie Wisełka, na pewno to wiem.
Życie bym dał, za krakowską Wisłę
O jakże bym chciał, by znów była mistrzem
O jakże bym chciał

Odpowiedz cytując
jendrus
Senior Member

Od: 09.2010

Stary 19.01.2019, 15:22
Ondrasek przez dwa lata nic nie pokazal dopiero teraz na jesień coś pojazywał jak mu sie kontrakt kończył
lks Termalica Bruk-Bet Nieciecza - legła W-wa 3:0
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 19.01.2019, 15:38
Czy znacznie słabszy to bym nie przesadzał, póki co jesteśmy zranieni, ale wydaje się że krwotok zahamowano.

Drzazga < Ondrasek
Kuba > Imaz
Słomka < Kostal
Burliga = Bartkowski
Klemenz < Arsenić
Halilovic
Kort

Kwestia jeszcze tego jak to Stolarczyk poukłada. Jednak środek pola leży i kwiczy, a to przecież jedną z najważniejszych stref na boisku..
Odpowiedz cytując
JarekAVEWISŁA
Junior Member

Od: 01.2019

Stary 19.01.2019, 15:40
Na początku chciałem bardzo serdecznie przywitać wszystkich forumowiczów.

Uważam że burliga pokaże się z dobrej strony.
Ogólnie jak im poszło z Garbarnią bo nie miałem okazji zobaczyć?
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 19.01.2019, 16:38
jendrus napisał(a):Wyświetl post
Ondrasek przez dwa lata nic nie pokazal dopiero teraz na jesień coś pojazywał jak mu sie kontrakt kończył
Kiko i Carrlio grali na Carlitosa odszedł Carlitos i zaczęła się gra zespołowa
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
Eternit
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 19.01.2019, 17:41
Może Kubę do środka za napastnikami?
Odpowiedz cytując
sepot
Member

Od: 06.2003

Stary 19.01.2019, 17:51
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Jeśli zostanie Basha i dojdzie Kuba nie będzie tragedii.

W przypadku wykurowania się Rafała :

Atak : Kolar (Drzazga/Brożek)
Dycha : Boguski (Wojtkowski)
Pomoc : Wojtkowski (Boguski) - Halilovic? (Plewka), Basha - Błaszczykowski
Obrona : Pietrzak - Sadlok, Wasyl - Palcic (Burliga)
Bramka : Lis

Kolar też może grać na skrzydle i wtedy zwalnia miejsce w ataku, gdzie mamy najwięcej chętnych do gry.

Jak dla mnie spokojnie można o ósemkę zawalczyć. Jedyny problem to za krótka ławka, bo tam prawie nikogo oprócz Juniorów już nie ma. Tego Klemensa to ja bym sobie darował, wolałbym znowu poszukać wyprzedaży z Hiszpanii albo jakiegoś nonejma co dobrze rokuje. Patrząc na nasze transfery przychodzące za ostatni rok to mamy dobre rozeznanie i potrafimy wyłowić perełkę do oszlifowania za grosze.
Generalnie oceniam, że jeśliby nie było problemów finansowych to walczylibyśmy o czołowe lokaty (póki była kasa to graliśmy najlepszy futbol w Polsce).

Jeżeli Kostal i Imaz by zostali to moglibyśmy się bić o coś więcej, a tak to będzie ciężko.

Nie siejcie defetyzmu i paniki. Nigdzie nie spadamy.
Mieliśmy rozeznanie gdy dyrektorem sportowym był Junco
Więc dlatego z punktu mając na uwadzę iż ogólna krytyka może być,tak musimy zrobić żeby tej krytyki nie było,tylko aplauz i zaakceptowanie... (Rejs)
Odpowiedz cytując
UcheJ
Senior Member

Od: 02.2009

Stary 19.01.2019, 17:53
Mój sklad: Lis-Palcic,Wasyl,Sadlokiem,Grabowski-Blaszczu,Basha-Shot-Slomka-Kolar-Dzaga
Odpowiedz cytując
Smuga85
Junior Member

Od: 12.2018

Stary 19.01.2019, 18:22
Walczymy u utrzymanie w lidze, a nie górną ósemkę.

Bez urazy, też mam marzenie o naszej obecności w górnej części tabeli ale w chwili obecnej nie jest to raczej możliwe.

Być może się wychylam i zbyt wcześniej oceniam, zobaczymy - mam nadzieje że ktoś do drużyny jakimś cudem dołączy - nasi juniorzy są kilka klas słabsi aby grać w ekstraklasie.
Pierwszy mecz na którym byłem:
1997/98 I liga Wisła Kraków 0:0 Stomil Olsztyn

Najlepszy mecz na którym byłem:
14.12.2011 Wisła Kraków 2:1 Twente Enschede

Najlepszy wyjazd na którym byłem:
18.09.2008 Tottenham Hotspur 2:1 Wisła Kraków
Odpowiedz cytując
power1928
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 19.01.2019, 18:39
Jeżeli tylko będzie możliwość trzeba walczyć o miejsce w 8. W grupie spadkowej będzie ciężko i różne rzeczy mogą się trafić. Czytałem, że Rysiek Guzmics chciałby wrócić do ekstraklasy.. Transfery bezgotówkowe wchodzą w grę, może jakieś uzupełnimy skład. Klimat wokół klubu się polepszył dlatego wierze w 8mke.
Z tysięcy klubów wybrałem ten...
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 19.01.2019, 19:30
Basha zostaje i to chyba najwiekszy plus.Z nim a bez niego w tamej rundzie to jakby byly dwie rózne Wisly.To pilkarz mozna powiedziec kluczowy daje duzo spokoju i pewnosci dlatego z nim cala druzna gra lepiej.
Kuba dzis kapitan ,taka symbolika .....nawet nie ma co pisac, przy takim zawodniku kazdy pilkarz dawalby 120% zeby pokazac ze mu tez zalezy.

Fajnie ze Burliga by wrocil to solidny zawodnik,w Jadze grał reguralnie ,takze to bylo by napewno tez wzmocnienie.
Ale jest jeszcze troche czasu do startu rundy,moze uda sie pozyskac po 1 -2 zawodnikow na kazda pozycje.

No i super ze ta Turcja na tydzien,zasłuzyli sobie na to,bo mieli takie problemy a oni sa na dzis w pierwszej ósemce.Co nas nie zabi(ło) to nas wzmocni.Byle do przodu,damy rade.
Ostatnio edytowane przez Wojtas : 19.01.2019 o godz. 19:39.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
Arronax
Senior Member

Od: 03.2010

Stary 19.01.2019, 21:14
Na pewno kogoś do pomocy się znajdzie, wypożyczy lub ....

Będzie dobrze. Zobaczycie . Jak będziemy grać, zawodnicy się znajdą.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 19.01.2019, 21:34
Skoro Halilović jednak odchodzi to na gwałt potrzebujemy solidnego środkowego pomocnika. Super, że Basha zostaje, bo to jest główny dyrygent naszego środka pola. Teraz potrzeba kogoś trochę wyżej, przydałby też się jakiś skrzydłowy (choćby jeden) jeśli Kostal i Imaz pójdą w pakiecie do Białegostoku.
Odpowiedz cytując
Arronax
Senior Member

Od: 03.2010

Stary 19.01.2019, 21:41
Bez problemu kogoś się znajdzie, nawet na wypożyczenie do ogrania dla innego klubu. Co może być też ciekawą opcją. Tylko wiadomo trochę czasu musi minąć, wyklarować sytuacja zawodników w innych klubach.

Gdyby był talent w nogach ... .
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 19.01.2019, 22:12
Awe napisał(a):Wyświetl post
Burliga to może być strzał w 10 dla nas w obecnej sytuacji. Prochu nie wymyśli ale obskoczy wszystkie pozycje oprócz ataku (pamiętam jakiś jego mecz w Wiśle na środku obrony i grał bardzo dobrze). Ambicji i waleczności odmówić mu nie można, będzie gryzł trawę, a w walce o utrzymanie charakter i ambicja jest ważniejsza od umiejętności. W dodatku wychowanek. Dla mnie idealny gracz na nasze obecne możliwości i to, co nas prawdopodobnie teraz czeka.
Burliga grał niedawno, więc wszyscy powinni doskonale pamiętać jego grę. Śmieszne, nieskoordynowane ruchy w polu karnem, które kończyły się golem dla nas PAmiętam jak było mi cholernie żal Burego... Nie wiem jak obecnie z hazardem i co się stało, że Jaga go odstrzela, ale u nas był dobry.

Kogo wolelibyście? Bury/Jovic?Bartkowski obecnie
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 19.01.2019 o godz. 22:16.

Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 19.01.2019, 22:13
W naszej sytuacji finansowej poczekamy do końca okienka i wtedy się znajdzie trochę piłkarzy którzy sie nigdzie nie załapali. Bez obaw - znajdą sie i tacy ci bedą chcieli grac żeby móc sie pokazac innym klubom (prawie za darmo)

Jakoś to będzie.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 19.01.2019, 22:19
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Skoro Halilović jednak odchodzi to na gwałt potrzebujemy solidnego środkowego pomocnika. Super, że Basha zostaje, bo to jest główny dyrygent naszego środka pola. Teraz potrzeba kogoś trochę wyżej, przydałby też się jakiś skrzydłowy (choćby jeden) jeśli Kostal i Imaz pójdą w pakiecie do Białegostoku.
Nie wiem w ogóle skąd złudzenia że ten transfer może się jeszcze wysypać . Dziela ich tylko testy medyczne od oficjalnego ogłoszenia.

Obecnie na skrzydłach może grać Słomka, Kuba, Boguski, Bartosz jak i również Wojtkowski, Pietrzak , Burliga . To w ogóle nie jest paląca pozycja . A i Śliwa powinien być tam sprawdzany.

Pamiętajmy też że musimy sobie "wychować" kogos kto będzie grał w pierwszym składzie gdy będzie obowiązek gry juniora w pierwszym składzie . A najlepiej 2-3 takich graczy ...

Środek pola i środek obrony to bez dwóch zdań najbardziej pałace pozycję...
Odpowiedz cytując
tas de fleia
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 19.01.2019, 22:30
Grunt, że Basha zostaje. Ma Stolar wokół kogo grę robić. Do tego Wasyl i Sado też piłki porozrzucana. Bury na plus. Walczak jest, ograny, da radę.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 19.01.2019, 22:40
Jakie złudzenia? Jak transfer będzie podpisany to wejdzie w życie. Nie lubię wychodzić na idiotę po fakcie, więc nie będę pisał, że już się odbył jeśli się nie odbył.

Na skrzydłach na poziomie jest Kuba i Boguś. Jeden ma kontuzję, drugi jest na nie podatny. Wojtkowski do takiego miana dopiero aspiruje, podobnie Bartosz. Słomkę pominę milczeniem, Pietrzak i Burliga będą potrzebni gdzie indziej. Trzeba też pamiętać, że bardzo możliwe, że Boguski jeśli będzie zdrowy to będzie występował na dziesiątce.

Na gwałt potrzebujemy ósemki, przydałby się skrzydłowy. Jeżeli zakładamy, że transfer naszych obecnych skrzydeł jest klepnięty oznacza to, że trafia do nas Klemenz, więc nie ma sensu szukać kolejnego stopera. Bocznych obrońców na poziomie mamy trzech (zakładam podpis Burego - bo jest powiązany z transferem skrzydłowych i stopera do nas), więc też musi wystarczyć.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 19.01.2019 o godz. 22:45.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów