The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 05.08.2015, 23:26
Kocur napisał(a):Wyświetl post

Jeszcze usłyszałem Engela "mistrz Polski odpada w dobrym stylu" ... jak kurva można odpadać w dobrym stylu dostając 4 strzały w dwumeczu
Właśnie też mnie to zniszczyło. Nadal jesteśmy zespołem, który był najbliżej, a w Warszawie ból dupy jeszcze większy chyba niż rok temu
Odpowiedz cytując
ToTylkoJa
Senior Member

Od: 05.2008

Stary 05.08.2015, 23:31
RIVER z tego co widac, to Ty masz bol dupy Byliscie najblizej? My i Widzew w LM bylismy, ba, my nawet wyszlismy z grupy LM. Wiec nie osmieszaj sie z tym bolem dupy i tym najblizej
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 05.08.2015, 23:34
ziz99 napisał(a):Wyświetl post
Moja wypowiedź z 8.06 http://www.wislakrakow.com/forum/sho...01#post1403801

Skorża potwierdził tylko to co o nim pisałem. Co prawda Basel to już wyższa półka wśród średniaków europejskich, niemniej uważam, że Maciuś to salonowy, przereklamowany trener i nic więcej.
Przereklamowany to był Rumak. Maciuś przynajmniej wygrywa to co musi wygrać. MP zdobył. A wygrać musi awans do LE. Po meczach IV rundy będzie można pisać że przereklamowany jak Amica odpadnie.

Więc bez przesady.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
kreseq
Warszawiak

Od: 11.2003

Stary 06.08.2015, 00:05
Cóż Lech to było wiadomo że dostanie w cymbał.
Mnie najbardziej podobał się strzelec bramki dla BATE w pojedynku z Videotonem Tzn jego imie i naziwsko i klub któremu wturlał
Against Modern Football

http://www.zolnierzewykleci.pl/ - Jeśli zapomnę o nich, Ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie.
Odpowiedz cytując
Smuga
Senior Member

Od: 07.2013

Stary 06.08.2015, 01:15
A tak naprawdę i szczerze Panowie: Co znaczą te wszystkie Mistrzostwa i Puchary Polski? Według mnie nic. Krajowymi trofeami możemy sobie całe gablotki zapychać albo zacząć podcierać tyłki. Od faktu kto zdobędzie w danym roku Mistrzostwo lub Puchar Polski poziom naszej ligi ani nie wzrośnie, ani nie zmaleje. Pucharowa „przygoda” Amici, Śląska i Jagi tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że nasza Ekstraklasa, to jeden wielki bajzel i żadne zaklinanie rzeczywistości przez pseudoekspertów pokroju Jureczka Engela tego nie zmieni. Byliśmy, jesteśmy i będziemy po pachy zanurzeni w tym gównie do momentu, póki nie znajdzie się jakiś mądry Człowiek, który .......nie pięścią w stół i krzyknie: „Dosyć tego!” Tu trzeba pracy u podstaw na wzór pozytywizmu. W innym wypadku dalej będziemy pływać w tym szambie i udawać, że wszystko jest w normie. A od bardzo dawna nie jest...
Ostatnio edytowane przez Smuga : 06.08.2015 o godz. 01:21.
http://www.wislakrakow.com/forum/signaturepics/sigpic239871_1.gif
W moim sercu jedna wiara, jeden klub, jedno bicie, Wisła Kraków ponad życie!!!
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 06.08.2015, 06:10
Dudka ty symulancie dostajesz w tył głowy łapiesz się za twarz no ku...a Nie zagramy przez najbliższe 20 lat dopóki kluby nie zaczną inwestować w poważnych piłkarzy.Przykład wczoraj Amika
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
wikink1
Senior Member

Od: 01.2011

Stary 06.08.2015, 08:01
Panowie problem polskiej kopanej jest duzo bardzie skomplikowany niż się mówi i nie są to jedynie pieniądze . Ja uważam ze podstawa to sprawy właścicielskie ,pasożytnictwo w oku klubów brak fachowców począwszy od trenerów a skończywszy na ludziach sprowadzających pilarzy do klubów .POLSKA PIŁKA WYGLĄDA JA TO FORUM gości pisze jedno a za tydzień się wypiera ze to napisał TAK PO POLSKU I JESZCZE JEDNO WSZYSTKO PRZEZ HOLENDRÓW
Odpowiedz cytując
Gwiaździsty
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 06.08.2015, 09:18
Tak bezbarwnego dwumeczu o LM to już dawno nie było. Ale nie ma co się dziwić, polska liga z roku na rok jest coraz słabsza. Kiedyś zdarzało mi się oglądać jakiś mecz (poza grą Wisły), ale teraz żaden tzw. "hit" nie jest w stanie przyciągnąć mnie na dłużej niz 10 min. Wystarcza mi tylko sprawdzenie wyniku co jakiś czas. Wbrew temu co wieszczyli przepowiadacze o czekającej na po Euro 2012 eksplozji zainteresowania (biznesu i kibiców) ekstraklasą nic takiego nie nastąpiło. Zwiedzacze stadionów już sobie je oglądnęli, biznes wcale nie pcha się drzwiami i oknami. Opakowanie w miarę przyzwoite ale produkt czyli piłkarze coraz słabsi. Daleka droga przed polska piłką klubową aby cokolwiek osiągnąć.
Zauważyliście, ze teraz od lat nie ma w ogóle jakiejkolwiek wygranej z bardziej znaną drużyną i to nie chodzi już o jej wyeliminowanie w dwumeczu, tylko zwykłe 1:0 u siebie.
Odpowiedz cytując
Zooey_Deschanel
Member

Od: 07.2015

Stary 06.08.2015, 14:45
Basel zagrał dokładnie tak samo jak Lech w rewanżu z FK Sarajewo. Najmniejszym nakładem sił. Trudno się im dziwić. Dzisiaj pewnie podobnie zagra Legia, która może sobie pluć w brodę, bo gdyby to ona została mistrzem, to byłaby właśnie rozstawiona w ostatniej rundzie eliminacji LM i o awans mogłaby walczyć z takimi tuzami, jak Skenderbeu z Albanii.
Odpowiedz cytując
Janusz
Member

Od: 06.2013

Stary 06.08.2015, 15:01
Tzn II w rundzie kwalifikacji Legia by miała "wolny los"?
Odpowiedz cytując
Zooey_Deschanel
Member

Stary 06.08.2015, 15:37
Nie rób z siebie głupka. To znaczy, że w II, III i IV rundzie trafiałaby na zespoły teoretycznie słabsze, a przy szczęśliwym losowaniu miałaby autostradę do Ligi Mistrzów. Zakładając oczywiście, że przechodziłaby każdą z wyżej wymienionych rund.
Odpowiedz cytując
Janusz
Member

Od: 06.2013

Stary 06.08.2015, 16:21
To była ironia.
Nie takie "potęgi" jak Legia odpadały trafiając
Cytat:
na zespoły teoretycznie słabsze
Kluczowe jest tu zdanie
Cytat:
Zakładając oczywiście, że przechodziłaby każdą z wyżej wymienionych rund.
Bo mi z wypowiedzi kolegi Zooey_Deschanel wychodzi że jak Legia zdobędzie Mistrzostwo Polski, to może jednocześnie świętować awans do Ligi Mistrzów...
Ostatnio edytowane przez Janusz : 06.08.2015 o godz. 16:26.
Odpowiedz cytując
AntyMod
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 06.08.2015, 21:29
Smuga napisał(a):Wyświetl post
A tak naprawdę i szczerze Panowie: Co znaczą te wszystkie Mistrzostwa i Puchary Polski? Według mnie nic. Krajowymi trofeami możemy sobie całe gablotki zapychać albo zacząć podcierać tyłki. Od faktu kto zdobędzie w danym roku Mistrzostwo lub Puchar Polski poziom naszej ligi ani nie wzrośnie, ani nie zmaleje. Pucharowa „przygoda” Amici, Śląska i Jagi tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że nasza Ekstraklasa, to jeden wielki bajzel i żadne zaklinanie rzeczywistości przez pseudoekspertów pokroju Jureczka Engela tego nie zmieni. Byliśmy, jesteśmy i będziemy po pachy zanurzeni w tym gównie do momentu, póki nie znajdzie się jakiś mądry Człowiek, który .......nie pięścią w stół i krzyknie: „Dosyć tego!” Tu trzeba pracy u podstaw na wzór pozytywizmu. W innym wypadku dalej będziemy pływać w tym szambie i udawać, że wszystko jest w normie. A od bardzo dawna nie jest...

pierwszym krokiem ktory moze TROCHE podniesc poziom tej ligi to extraklasa 10 zespolowa i 4 rundowa
Odpowiedz cytując
el Nuero
Senior Member

Od: 02.2009

Stary 07.08.2015, 00:46
Takie pytanie piknika: jeśli Legia wygrywa na wyjeździe 2:1, a potem ten wynik starcia z Kukesi jest weryfikowany jako walkower, to czy zawodnikom w meczu "walkowerowym" (Nikolić i Rzeżniczak) strzelone bramki liczą się do "osobistego dorobku strzeleckiego", czy też jest to anulowane?

A co do losowania- myślę, że od niego może zależeć więcej, niż od umiejętności drużyn L+L. Trafili poznaniacy na Basel - i było pozamiatane zgodnie z planem. Choć z drugiej strony, Żalgiris i Stjarnan też miały być ekipami "łatwymi do łyknięcia"...
„Chłop pańszczyźniany pracował dla pana feudalnego na początku XVI wieku 52 dni w roku, a później 104 dni. I to był feudalny wyzysk. My na początku XXI wieku pracujemy dla Najjaśniejszej Rzeczypospolitej 164 dni. I to jest sprawiedliwość społeczna” ( R. Gwiazdowski)
Odpowiedz cytując
Angmir
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 07.08.2015, 01:04
el Nuero napisał(a):Wyświetl post
Takie pytanie piknika: jeśli Legia wygrywa na wyjeździe 2:1, a potem ten wynik starcia z Kukesi jest weryfikowany jako walkower, to czy zawodnikom w meczu "walkowerowym" (Nikolić i Rzeżniczak) strzelone bramki liczą się do "osobistego dorobku strzeleckiego", czy też jest to anulowane?

A co do losowania- myślę, że od niego może zależeć więcej, niż od umiejętności drużyn L+L. Trafili poznaniacy na Basel - i było pozamiatane zgodnie z planem. Choć z drugiej strony, Żalgiris i Stjarnan też miały być ekipami "łatwymi do łyknięcia"...
Oficjalnie są anulowane.

Z tym że nie ma żadnych oficjalnych konkursów strzeleckich w UEFA. Wszystko to domena dziennikarzy.
Wielokrotnie protokoły sędziowskie różnią się od statystyk np Ekstraklasy SA czy PS kiedy np sędzie nieprawidłowo przypisał gola itp.

Widząc bieżącą formę Lecha i w mniejszym stopniu Legii dobre losowanie jest jak najbardziej pożądane.
Wiele z klubów na które mogą trafić są co najmniej porównywalnej z nimi klasy i o awansie w takich przypadkach zadecyduje bieżąca forma sportowa. Dodatkowo Polskim klubom wybitnie nie leżą a) kluby ze Skandynawii b) Portugalii (nigdy Polski klub nie wygrał dwumeczu). No i lepiej nie trafić na rosnące potęgi wschodu - Kazachstan i Azerbejdżan - wylosowanie ich to zawsze kłopot - logistyczny, kibicowski, społeczny ...
Ostatnio edytowane przez Angmir : 07.08.2015 o godz. 01:10.
Odpowiedz cytując
emj10
Senior Member

Od: 05.2006

Stary 07.08.2015, 08:50
Bramki z tego co było podawane z komunikacie zostają zaliczone.
Odpowiedz cytując
Zooey_Deschanel
Member

Stary 07.08.2015, 11:42
Bramki zostają zaliczone. W tamtym roku Legia wygrała z Celticiem 2:0, a następnie był walkower. Bramki strzelone przez Kucharczyka i Żyre nie zostały im anulowane.

Potencjalni rywale Legii
Cytat:
Rosenborg (NOR)
Zorya Luhansk (UKR)
Žilina (SVK)
Vojvodina (SRB)
Altach (AUT)
Potencjalni rywale Lecha
Cytat:
Hajduk Split (CRO)
Atromitos (GRE)
Dinamo Minsk (BLR)
Videoton (HUN)
Rabotnicki (MKD)
Kairat Almaty (KAZ)
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 07.08.2015, 12:50
Legia potencjalnie może trafić wyraźnie gorzej aniżeli kuchenki. Niewygodni Norwegowie i Ukraińcy, do tego Altach które stłukło Guimaraes. A i Żyliny czy Serbów lekceważyć nie można.
Rywal marzeń dla Lecha sportowo to chyba Rabotnicki, ale znając szczęście Maćka Skorży trafi na Mińsk albo Ałmaty. Nie dość, że marketingowa bryndza to i piłkarsko będzie ciężko. Pod kątem atrakcyjności kibicowskiej najlepszy byłby oczywiście Hajduk.
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 07.08.2015, 13:01
Dla Lecha najlepiej Videoton lub Rabotnicki. Dla Legii chyba Zilina. Ogólnie nie ma tutaj zespołów nie do przejścia.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
dynek.pl
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 07.08.2015, 13:20
Przy takim losowaniu kak nie bedzie dwoch druzyn w grupie to nalezy rozwiazac ekstraklasa i w zamian wprowadzic co najwyzej jakies rozgrywki amatorskie.
Przesłanie na nowy sezon para-ekstraklasy znalezione na innym forum po występach pucharowiczow:

Cytat:
Polscy piłkarze powinni być wyszydzani, poniżani i szmaceni za takie akcje na każdym meczu ligowym przez cały sezon. (...)
Odpowiedz cytując
kreseq
Warszawiak

Od: 11.2003

Stary 07.08.2015, 13:23
Videoton to nie jest potęga...wiadomo ale jednak to też nie są maksymalne ogórki. Nie z takimi Lech dostawał w cymbał. Szanse 80%
Co do Ukraińców to... mogło być lepiej... W lidze średnio, grają w sumie tylko zawodnikami z Ukrainy, ale pocisnęli w poprzedniej rundzie Belgów i to konkretnie. Szanse 55%

To będą ciężkie mecze
Against Modern Football

http://www.zolnierzewykleci.pl/ - Jeśli zapomnę o nich, Ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie.
Odpowiedz cytując
Maciuś
bananowy chłopiec

Od: 07.2006

Stary 07.08.2015, 13:47
Szanse na awans: Nowa Legia 40%, Zoria 60%. Amikorz 50% (no chyba że kupią napastnika to wtedy 60%), Videoton 50%.
Odpowiedz cytując
Angmir
Senior Member

Stary 07.08.2015, 13:47
Lech zdecydowanym faworytem - 66% szans na awans

Legia zagra przeciw lepszej od iebie drużynie, wspomaganej przez UEFA w związku z sytuacją polityczną.

Będzie ciężko - ciężej niż z Metalistem rok temu.

Szanse ? 40% ? i to łagodnie mówiąc.
Odpowiedz cytując
Angmir
Senior Member

Stary 07.08.2015, 13:51
dynek.pl napisał(a):Wyświetl post
Przy takim losowaniu kak nie bedzie dwoch druzyn w grupie to nalezy rozwiazac ekstraklasa i w zamian wprowadzic co najwyzej jakies rozgrywki amatorskie.
Janusze wiedza swoje ....

Jakoś od 20 lat tylko raz były 2 drużyny w grupie i liga dalej gra ...

Jak nie masz pojęcia o piłce to wypowiadaj się w tematach o Pokemonach a nie uprawiasz mentalny ekshibicjonizm i pokazujesz jak pusto masz w głowie.
Odpowiedz cytując
Jago
Member

Od: 08.2008

Stary 07.08.2015, 15:09
Żal mi Maćka Skorży, no ale aktualnie nie jest trenerem gwarantującym jakikolwiek sukces w europie. Zwyczajnie nie ma jaj, przypomnę sytuację u nas z Levadią. Nie dostał prawego obrońcy i mówił że trudno, że trzeba grać tym czym się ma. Wystarczy żeby postawił zarządowi albo prawy obrońca albo odchodzę a tak to wyszedł Łobodzińskim i wiemy jak to się skończyło. Tutaj to samo.. jak można na tzw "próbę odrabiania strat" wyjść bez żadnego napastnika.. już nawet ten Robak, zawsze jednego obrońcę odciągnie. Prosiło się aż o zmianę. Czemu ci Polscy trenerzy tak się boją zaryzykować, Moskal z belgami wtedy też. Lepiej być zapamiętany z efektownej gry przegranej 3:2 niż nudnego 0:1 przegranego.
" Bo najważniejsze chęć istnienia, spokojne dni i spełnione marzenia..."
Odpowiedz cytując
Zooey_Deschanel
Member

Stary 07.08.2015, 17:07
Angmir napisał(a):Wyświetl post
Legia zagra przeciw lepszej od iebie drużynie
Co ty bierzesz, kolego? Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Legia w normalnej dyspozycji nie powinna mieć żadnego problemu z ich przejściem. Tak, wiem, że wygrali u siebie z ekipą z Belgii. Tyle, że... co z tego?
Odpowiedz cytując
Waldonis
Member

Od: 01.2012

Stary 07.08.2015, 18:01
Sam jestem za Legią, ale bądźmy poważni - Legia trafiła najgorzej jak mogła. Mało medialny klub, sportowo na wysokim poziomie, rzekłbym że półkę wyżej od nas, tak tak, taka prawda niestety, mający w swoim składzie 4-ch reprezentantów Ukrainy, ogrywający zaplecze Donieck i robiący postępy z roku na rok. poprzednia edycja el. LE była dobrym przykładem w jakim kierunku zmierzają, odpadli po pechowej bramce w doliczonym czasie gry z Feyenoordem. W tej edycji przejechali walcem klub z ligi belgijskiej, pytasz i co z tego ? ano to, że liga nasza, a belgijska to niestety półka wyżej, wystarczy wspomnieć jak Legia się męczyła z Lokeren, a teraz wyobraź sobie, że Legia ogrywa ów Lokeren różnicą 5 goli ! ja po prostu stąpam twardo po ziemi, jak Legii uda się przejść Zorię będzie fajnie ale cudów bym nie oczekiwał. Lech trafił zdecydowanie lepiej, jak tego nie wykorzystają, to za rok przygodę z pucharami będą rozpoczynać od I rundy
Odpowiedz cytując
Zooey_Deschanel
Member

Stary 07.08.2015, 20:52
Ja jestem tego zdania, Legia grając na swoim poziomie bez problemu ich przejdzie. No, ale zobaczymy co czas pokaże.
Odpowiedz cytując
Uran235
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 08.08.2015, 00:34
Ciekawe losowanie. W mediach już pompowanie balonika, że trzeba awansować itd. ale po mojemu nie będzie szokiem jeżeli obie polskie ekipy odpadną.

Legia Berga jest mocna, ale trudno ją oceniać od strony wolicjonalnej. W lidze ciśnie, ale z pucharowymi ogórami odstawiała raczej minimalizm, a w zeszłym sezonie liczne wtopy ze słabszymi ekipami kosztowały ich mistrzostwo. Zorja to drużyna w zasięgu Legii, ale jak się przejrzy kadrę to można wyłapać, że potencjalnie najmocniejsi kopacze są własnością Szachtara Donieck i nie jest ich 2 czy 3 w kadrze. Na miejscu Legii bardzo bym uważał na tę ekipę. Liga ukraińska jest nieporównanie silniejsza od Ekstraklasy i na takich "chłopaczkach" bardzo łatwo się przejechać.

Co do Lecha, to losowanie dostał naprawdę niezłe, ale tam trenerem jest Skorża. W realiach ligowych świetny szkoleniowiec na poukładanie drużyny z potencjałem, ale na puchary za miękki. Jego drużyny przeważnie wychodzą w pucharach z zafajdanymi portkami, o mały włos, a za jego kadencji sami byśmy zawalili awans z Beitarem w pierwszym meczu. Innych przygód nie warto wspominać.
Zapraszam na mojego piłkarskiego bloga - Futbol Totalny
Odpowiedz cytując
kerim1906
Banita

Od: 04.2014

Stary 08.08.2015, 12:35
nie wiem po co to rozkminianie kto ma jakie szanse, obydwie maja dostać regularny wpi...ol , najlepiej kilka bramek do zera w dwumeczu , i po rozkminie, no chyba ? że ktoś potrzebuje punktów
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów