The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 28 22,76%
osłabi 78 63,41%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,82%
Głosujących: 123. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 03.02.2013, 18:23
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Robak pewnie krzyknął 150 tys. Euro, może Wisłę stać na taki kontrakt ale nie dla takiego cieniaka? Rozumiem, że jakby Robaka chciała dajmy na to Legia, ten chciałby tam zarabiać 150 tys Euro a Legia nie chciałaby mu tyle dać to też ją na niego nie stać?
Przeczytaj jeszcze raz mój post. Znajdziesz tam odpowiedź na swoje pytanie

<Crasch> napisał(a):Wyświetl post
http://wroclaw.dlastudenta.pl/sport/...bor,52801.html
Może nie do końca każdy, ale rocznikowo pozwalają przyjść : )
Cytat:
Zawodnicy z roczników 1991-93 chętni do wzięcia udziału w testach proszeni są o kontakt z Józefem Klepakiem (nr tel. 665-748-035) lub Rafałem Malickim (783-112-212).
Gdzie Ty wyczytałeś, że każdy może przyjść i się sprawdzić? Myślisz, ze jak będziesz miał w CV "grałem w szkole w gałę", to Cię zaproszą?
To jest raczej oferta skierowana do młodych piłkarzy z A,B-klasy, czwartej ligi etc.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 03.02.2013 o godz. 18:30.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
rafkur
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2007

Stary 03.02.2013, 18:34
kristos napisał(a):Wyświetl post
Jak Cupiał przychodził do Wisły klub miał 91 lat i w tym okresie zdobył 5 razy mistrzostwo Polski.
On natomiast w ciągu , tylko 15 lat prowadzenia klubu mistrzostwo zdobył 8 razy.

Dla mnie porównywanie Cupiała do" pijaka spod budki z piwem",czy "nowobogackiego cwaniaczka"to wielkie nadużycie i dziwię się ludziom (moderatorom) ,którzy na to pozwalają.
Niestety przyszły takie czasy ,że każdy może bezkarnie obrażać drugą osobę .
"Pijak spod budki" faktycznie raczej nie jest na miejscu ale już "nowobogacki cwaniak" czemu nie? Faktem jest, że prosty chłop miał trochę szczęścia i kupę znajomych, którzy mu pomogli rozkręcić interes. Paru z nich dodatkowo dość efektownie wydymał. To bardziej Wisła ( klub z tradycjami) dodała mu szlachectwa niż odwrotnie.
Nie można kwestionować jego wkładu w nasze sukcesy ale nie przesadzajmy. Wisła istniała przed Cupiałem i będzie istniała po nim. Faktem jest również, że te parę lat sukcesów nie spowodowało ani jednego kroku do przodu w wymiarze organizacyjnym.

W sumie o aktualnym właścicielu można dyskutować w temacie dedykowanym.
Odpowiedz cytując
<Crasch>
Senior Member

Od: 09.2006

Stary 03.02.2013, 20:14
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Przeczytaj jeszcze raz mój post. Znajdziesz tam odpowiedź na swoje pytanie

Gdzie Ty wyczytałeś, że każdy może przyjść i się sprawdzić? Myślisz, ze jak będziesz miał w CV "grałem w szkole w gałę", to Cię zaproszą?
To jest raczej oferta skierowana do młodych piłkarzy z A,B-klasy, czwartej ligi etc.
Napisałem że rozmawiałem z zawodnikiem. A ten link znalazłem tak na szybko.
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 03.02.2013, 20:25
zmięty napisał(a):Wyświetl post
Zapraszanie na trening zespolu jakiegos faceta z ulicy to zniewaga dla pilkarzy ktorych masz w klubie.
A co to, jakieś szanowne Państwo ci piłkarze?
Nie rozumiem takiego podejścia. Oczywiście jest to śmieszne i mało prestiżowe dla klubu - tutaj zgoda.
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi"
TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA
Odpowiedz cytując
Blaszczu16
Koneser

Od: 07.2009

Stary 03.02.2013, 20:29
A sprawa z Małym jak wygląda? Wiadomo coś? To jedyny człowiek, który potrafi niekonwencjonalnie zagrać. W dzisiejszych czasach, taki piłkarz w Wiśle to skarb, mimo paskudnego charakteru.
Odpowiedz cytując
Worcester
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 03.02.2013, 21:06
kristos napisał(a):Wyświetl post
Jak Cupiał przychodził do Wisły klub miał 91 lat i w tym okresie zdobył 5 razy mistrzostwo Polski.
On natomiast w ciągu , tylko 15 lat prowadzenia klubu mistrzostwo zdobył 8 razy.

Dla mnie porównywanie Cupiała do" pijaka spod budki z piwem",czy "nowobogackiego cwaniaczka"to wielkie nadużycie i dziwię się ludziom (moderatorom) ,którzy na to pozwalają.
Niestety przyszły takie czasy ,że każdy może bezkarnie obrażać drugą osobę .
Obrażanie kogoś to pojęcie względne, ponieważ wielu czuje się obrażonych również wtedy, gdy usłyszy prawdę. Ja natomiast niczego nie naciągnąłem. Cupiał gdy jako jedyny miał kasę był jak jedyny wilk w lesie, który polował na jedyną owcę (mistrzostwo). Gdy pojawiło się więcej wilków już nie był tak skuteczny... a owca dalej jedna pozostała.
Zmierzam do tego, że w całej wielkości Cupiałowej Wisły ukryty jest pierwiastek nieudolności i głupoty.
Większą sztuką od zdobycia pierwszego miejsca, jest jego utrzymanie. BC nie zrobił nic w tym kierunku. Nie inwestował w boiska, nie inwestował w szkolenie, nie inwestował w promocję klubu. To są grzechy zaniedbania, które wynikają z jego narcyzmu. Zbyt mocno uwierzył w swoją wielkość.
Dlatego nic nie zmieni wasze wyzywanie Bednarza od najgorszych. To jest jego kurtyzana, która ma przyjmować na siebie wasze ataki. Widzę, że łatwo się na to nabieracie. Wszystko zaczyna i kończy się na Cupiale. Nawet jeśli jego pracownicy są beznadziejni, to jest to tylko i wyłącznie jego wina.

Możecie przez następne tysiąc stron tego tematu płakać, żalić się, targać szaty, ale nie zmienicie tego, że BC jest jedynym architektem potęgi Wisły i jedynym autorem schyłku tej potęgi. Tylko on.
"O, jakże szybko nastrój prysnął wzniosły!
Albowiem w kraju tym zaczarowanym,
gdzie — jak w złej bajce — ludźmi rządzą osły,
jakież tu mogą być właściwie zmiany?
Tu tylko szpiclom coraz większe uszy
rosną, milicji — coraz dłuższe pałki,
i coraz bardziej pustka rośnie w duszy,
i coraz bardziej mózg się staje miałki.
Tu tylko może prosperować gnida,
cwaniak i k...a, łotr i donosiciel ."
Janusz Szpotański
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 03.02.2013, 21:14
westersyl napisał(a):Wyświetl post
Według mnie masz rację. "Niektórzy" dziennikarze czy użytkownicy nie będę wskazywał kto, pisali negatywnie o Wiśle od dawna nawet jak kroczyli po mistrza.
Widzisz - nasze obecne problemy to pokłosie bardzo wielu złych decyzji na przestrzeni wielu lat. Nawet kiedy "szliśmy na mistrza", to jednocześnie kopaliśmy sobie organizacyjny, finansowy i sportowy dołek. A teraz jesteśmy w nim po szyję.
Chciałoby się teraz wystawić młodych od składu, ale nikt w ich szkolenie nie zainwestował, wiec są nędzni. Trudno nam też wyciągnąć obiecujących piłkarzy z niższych lig, ponieważ nie mamy skautingu. Nie mamy też od lat sponsora na koszulkach, ani sensownego marketingu. Przede wszystkim - nie mamy jednak spójnej koncepcji jak ten klub ma działać.

Twój problem polega na tym, że zauważyłeś co się dzieje dopiero kiedy Jacuś zaczął czarować. Nie miej pretensji do innych o to, że mieli trochę więcej oleju w głowie.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 04.02.2013, 00:46
Wolfy: to, że jesteśmy w dupie to nie pokłosie decyzji z xxx lat, tylko pokłosie 3 okienek transferowych bez wydania żadnej znaczącej gotówki. My tylko sprzedajemy i sprzedajemy. Nic dziwnego, ze drużyna straciła na jakości. Nadal podtrzymuje, że mamy lepszą drużynę niż nasza pozycja w tabeli - ale jesteśmy i tak dużo słabsi niż chociażby rok temu. Jeśli nic się nie zmieni to mistrzostwo nam w najbliższych latach nie grozi. Raczej szaractwo ligowe.

Wiadomo brak skautingu, ogarniętego marketingu, sponsora na koszulkach nie pomaga. Ale gdyby Wisła funkcjonowała przez ostatnie 1.5 roku tak jak w latach 2008-2011, to w tym sezonie pewnie nadal bilibyśmy się o mistrza. A tak odpływ gotówki i żenada na boisku. Niestety.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 04.02.2013 o godz. 00:49.
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków

Stary 04.02.2013, 04:39
zmięty napisał(a):Wyświetl post

Zapraszanie na trening zespolu jakiegos faceta z ulicy to zniewaga dla pilkarzy ktorych masz w klubie.
Zniewaga dla klubu takiego jak Wisła Kraków, owszem. Ale dla piłkarzy...? jeśli prezentują podobny poziom? Nie wydaje mi się.

A z resztą. Żal w ogóle komentować co się u nas obecnie wyprawia.
Wysypisko, ulica...jeden h*j.
Ostatnio edytowane przez Dariook : 04.02.2013 o godz. 04:51.
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując
Tasio1906
Senior Member

Od: 11.2008

Stary 04.02.2013, 05:29
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Wolfy: to, że jesteśmy w dupie to nie pokłosie decyzji z xxx lat, tylko pokłosie 3 okienek transferowych bez wydania żadnej znaczącej gotówki. My tylko sprzedajemy i sprzedajemy. Nic dziwnego, ze drużyna straciła na jakości. Nadal podtrzymuje, że mamy lepszą drużynę niż nasza pozycja w tabeli - ale jesteśmy i tak dużo słabsi niż chociażby rok temu. Jeśli nic się nie zmieni to mistrzostwo nam w najbliższych latach nie grozi. Raczej szaractwo ligowe.

Wiadomo brak skautingu, ogarniętego marketingu, sponsora na koszulkach nie pomaga. Ale gdyby Wisła funkcjonowała przez ostatnie 1.5 roku tak jak w latach 2008-2011, to w tym sezonie pewnie nadal bilibyśmy się o mistrza. A tak odpływ gotówki i żenada na boisku. Niestety.
http://historiawisly.pl/wiki/index.p...e=Dan_Petrescu ta decyzja pociągnęła lawinę innych i w rezultacie jesteśmaktualnego dramatu. y świadkami
Czy wygrywasz Czy nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim WISŁA i na dobre i na złe!!!!!
Ajax napisał(a):Wyświetl post
Nam potrzeba równowagi pomiędzy różnymi typami gracze, muszą być tacy od zapieprzania, tacy od grania, kilku młodych kilku doświadczonych. kilku z Polski kilku z zagranicy.

Odpowiedz cytując
ociec Ciemka
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 04.02.2013, 11:05
Tasio1906 napisał(a):Wyświetl post
http://historiawisly.pl/wiki/index.p...e=Dan_Petrescu ta decyzja pociągnęła lawinę innych i w rezultacie jesteśmaktualnego dramatu. y świadkami
Ten, kto robił bilans trenera Petrescu w Wiśle i wyliczył mu z 13 zwycięstw, 5 remisów i dwóch porażek średnią 1,55 punkta na mecz żyje w bardzo dawnych czasach i nie zauważył, że od dosyć dawna za zwycięstwo przysługują 3 punkty.
Panie, co wszystko wiedzą, w skrócie wszystkowiedźmy..
Odpowiedz cytując
Lemoniadowy Joe
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2002

Stary 04.02.2013, 11:32
Worcester napisał(a):Wyświetl post
Obrażanie kogoś to pojęcie względne, ponieważ wielu czuje się obrażonych również wtedy, gdy usłyszy prawdę. Ja natomiast niczego nie naciągnąłem. Cupiał gdy jako jedyny miał kasę był jak jedyny wilk w lesie, który polował na jedyną owcę (mistrzostwo). Gdy pojawiło się więcej wilków już nie był tak skuteczny... a owca dalej jedna pozostała.
.
Jak inwestował grubo ponad miarę robiąc dług i odrzucając niemal wszystkie oferty aby zbudować team mający jakie takie szanse w europie aby to zrobić musiał wykupić niemal wszystkich najlepszych graczy w lidze następnie zespół musiał regularnie zdobywa punkty w europie

1 pierwszy potężny cios to wykluczenie za "nóz w głowie Dino Baggio" zerowy dorobek w pucharach
2 cios następny to Valerenga gdzie trafiliśmy tak przeciętnego rywala dzieki rozstawieniom w następnej tez byl do wyeliminowania
3 ostateczny cios który praktycznie utopił całą prace i inwestycje to Dinamo Tibillisi

Plan był dobry można było uzyskać pozycje Sparty Rosenborga czy Sturmu ale nie po takich ciosach i przez to pieniądze poszły sie je... a nie dlatego ze 3 boisk nie zbudował...

Wiec może nie zbudował bazy szkółki takiej jak Sparta Rosenborg czy inni bo po prostu nie zarobililismy kasy z LM z piłkarzy sie nie dało bo u nas sprzedaje sie jednego piłkarza za dobre pieniadze z całej ligi raz na 2 lata
alejasienieznam
Odpowiedz cytując
Bobek90
Senior Member

Od: 11.2011

Stary 04.02.2013, 12:01
Cytat:
bo u nas sprzedaje sie jednego piłkarza za dobre pieniadze z całej ligi raz na 2 lata
Legia Warszawa;
Pierwsza polowa 2012 roku; Borysiuk ok 2 mln euro, Rybus ok 2,7 mln euro
Pierwsza polowa 2013 roku; Wolski ok 2,7 mln euro

W kadrze na dzisiaj;
Kosecki, Zyro, Furman, Lukasik,

Ot, "cud" szkolenia i scautingu. A ty nastepnym razem nie pieprz jak czegos nie sprawdzisz. Jak sie sprawe dobrze ogarnie to bedziesz mial pilkarzy do sprzedazy i to calkiem regularnie. Jak sie sprawe spartoli to nie dziwota ze w pewnym momencie nie ma na kim zarabiac.

Plan byl gowniany, znaczy taki jak gowno.
Odpowiedz cytując
Lemoniadowy Joe
Socios Wisła Kraków

Stary 04.02.2013, 12:10
Bobek90 napisał(a):Wyświetl post
Legia Warszawa;
Pierwsza polowa 2012 roku; Borysiuk ok 2 mln euro, Rybus ok 2,7 mln euro
Pierwsza polowa 2013 roku; Wolski ok 2,7 mln euro

W kadrze na dzisiaj;
Kosecki, Zyro, Furman, Lukasik,

Ot, "cud" szkolenia i scautingu. A ty nastepnym razem nie pieprz jak czegos nie sprawdzisz. Jak sie sprawe dobrze ogarnie to bedziesz mial pilkarzy do sprzedazy i to calkiem regularnie.
.
no to fajnie ze 2 mln euro to dobre pieniadze na 50- 60 mln zl budzetu i grubo ponad 100 mln zł tzw dlugu

PS i można chwalić Legie ale to co oni włożyli finansowo i co osiągnęli do tej pory to jednak szału nie ma , w skali europy mimo widocznego postępu sa i tak w d... choćby przez Rosenborg
Ostatnio edytowane przez Lemoniadowy Joe : 04.02.2013 o godz. 12:27.
alejasienieznam
Odpowiedz cytując
Blaszczu16
Koneser

Stary 04.02.2013, 12:33
Lemoniadowy Joe napisał(a):Wyświetl post
Jak inwestował grubo ponad miarę robiąc dług i odrzucając niemal wszystkie oferty aby zbudować team mający jakie takie szanse w europie aby to zrobić musiał wykupić niemal wszystkich najlepszych graczy w lidze następnie zespół musiał regularnie zdobywa punkty w europie

1 pierwszy potężny cios to wykluczenie za "nóz w głowie Dino Baggio" zerowy dorobek w pucharach
2 cios następny to Valerenga gdzie trafiliśmy tak przeciętnego rywala dzieki rozstawieniom w następnej tez byl do wyeliminowania
3 ostateczny cios który praktycznie utopił całą prace i inwestycje to Dinamo Tibillisi

Plan był dobry można było uzyskać pozycje Sparty Rosenborga czy Sturmu ale nie po takich ciosach i przez to pieniądze poszły sie je... a nie dlatego ze 3 boisk nie zbudował...

Wiec może nie zbudował bazy szkółki takiej jak Sparta Rosenborg czy inni bo po prostu nie zarobililismy kasy z LM z piłkarzy sie nie dało bo u nas sprzedaje sie jednego piłkarza za dobre pieniadze z całej ligi raz na 2 lata
Wydaje mi się, że można było jeszcze rok temu odratować te stracone punkty z przeszłości. Mieliśmy słabego rywala w 1/16 LE, były realne szanse na obronę mistrzostwa - mimo straty 10 pkt do Śląska po rundzie jesiennej. Gdyby Cupiał zainwestował wtedy kolejny raz jak to zrobił kiedy przychodzili: Melikson, Pareiko, Jaliens, Genkov i Sivakov. Niewiele oni Wisłę kosztowali - oczywiście nie licząc kontraktów, które były wysokie - a pociągnęli zespół do MP w 2011. Z rankingiem na poziomie 16. pkt, bylibyśmy rozstawieni w ostatnich eliminacjach LM w 3. rundzie i może nawet w czwartej. A jak znowu by się nie udało, to można było znowu w fazie gr LE nastukać kolejnych punktów, tak żeby starczyło na rozstawienia w el LM. I tak w kółko, tylko, że powinny za tym iść konkretne czyny finansowe. Może Cupiał nie jest aż tak bogaty jak niektórzy mówią i nie stać go było na doinwestowanie w drużynę? Nie wiem. Wiem jedno, jeszcze rok temu była szansa na lepszą przyszłość, ale wszystko .......nęło razem z odpadnięciem z LE ze Standardem i niezakwalifikowaniem się do pucharów 2012/2013.
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 04.02.2013, 12:39
Blaszczu16 napisał(a):Wyświetl post
Wydaje mi się, że można było jeszcze rok temu odratować te stracone punkty z przeszłości. Mieliśmy słabego rywala w 1/16 LE, były realne szanse na obronę mistrzostwa - mimo straty 10 pkt do Śląska po rundzie jesiennej. Gdyby Cupiał zainwestował wtedy kolejny raz jak to zrobił kiedy przychodzili: Melikson, Pareiko, Jaliens, Genkov i Sivakov. Niewiele oni Wisłę kosztowali - oczywiście nie licząc kontraktów, które były wysokie - a pociągnęli zespół do MP w 2011. Z rankingiem na poziomie 16. pkt, bylibyśmy rozstawieni w ostatnich eliminacjach LM w 3. rundzie i może nawet w czwartej. A jak znowu by się nie udało, to można było znowu w fazie gr LE nastukać kolejnych punktów, tak żeby starczyło na rozstawienia w el LM. I tak w kółko, tylko, że powinny za tym iść konkretne czyny finansowe. Może Cupiał nie jest aż tak bogaty jak niektórzy mówią i nie stać go było na doinwestowanie w drużynę? Nie wiem. Wiem jedno, jeszcze rok temu była szansa na lepszą przyszłość, ale wszystko .......nęło razem z odpadnięciem z LE ze Standardem i niezakwalifikowaniem się do pucharów 2012/2013.
Wszystko "...nęło" z APOEL-em, a nie ze Standardem. Za awans dalej dostalibyśmy dodatkowe 300k w euro (+ jakieś ochłapy za bilety). Co by to zmieniło? Awans do pucharów (czyt. LE) to też żaden zastrzyk finansowy bo do grupy nam byłoby baaaaardzo daleko.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
Blaszczu16
Koneser

Stary 04.02.2013, 12:42
Ja rozumiem, ale chodziło mi bardziej o punkty rankingowe. Wiem, że punkty nie grają, co pokazuje przykład Lecha z AIK, ale wiadomo, że znacznie ułatwiają losowanie rywala.
Odpowiedz cytując
Bobek90
Senior Member

Stary 04.02.2013, 13:34
Lemoniadowy Joe

Cytat:
no to fajnie ze 2 mln euro to dobre pieniadze na 50- 60 mln zl budzetu i grubo ponad 100 mln zł tzw dlugu

PS i można chwalić Legie ale to co oni włożyli finansowo i co osiągnęli do tej pory to jednak szału nie ma , w skali europy mimo widocznego postępu sa i tak w d... choćby przez Rosenborg
Nie przenikam za bardzo twojego umyslu. Postawili na szkolenie i scauting. Dokladniej rzecz biorac na szkolenie wydaja okolo 1 mln euro rocznie. Bazy super nie maja.

I tak, zarobili w ostatnim roku na sprzedazy okolo 7 mln euro. W ostatnich dwoch sezonach ich "11" opierala sie miedzy innymi na Rybusie, Borysiuku, Furmanie, Lukasiku, Wolskim, Koseckim i Zyrze; czytaj, nie musieli masowo jakis "Kirmow" sciagac by bylo komu grac. W mlodej Legii i juniorach maja kupe utalentowanego chlopa, wiec poziom ich kadry nie jest calkowicie uzalezniony od klasowych transferow.

A ty mi z jakimis dlugami i budzetami wyskakujesz. LOL. Co ma piernik do wiatraka?
Tej, kasa z praw telewizyjnych tez pokrywa tylko kilkanascie % budzetu. Moze ja olejemy?
Odpowiedz cytując
Lemoniadowy Joe
Socios Wisła Kraków

Stary 04.02.2013, 14:09

A ty mi z jakimis dlugami i budzetami wyskakujesz. LOL. Co ma piernik do wiatraka?
alez nic nie ma Rybus Borysiuk czy inny wart byłby tyle samo w Podbeskidziu czy Piascie ile w Legii w otoczeniu drogich Liuboji czy Radovica ?

nie ma jak policzyc tu wydajemy banke a zarabiamy 2

PS zeby było jasne nie krytykuje idei szkolenia bo to powinna byc normalność krytykuje jazdę po sposobie działania Wisły przynajmniej w pierwszym okresie Cupialowej działalności bo tam była logikay"

cóż "ekspert" napisze ze plan był gówniany
Ostatnio edytowane przez Lemoniadowy Joe : 04.02.2013 o godz. 14:15.
alejasienieznam
Odpowiedz cytując
Bobek90
Senior Member

Stary 04.02.2013, 14:27
Dlaczego podajesz przyklady pilkarzy ktorzy swoja gra sie splacaja? Dlaczego nie piszesz o Arunbuenach, Iwanskich, Mezengach i Sulerach?

Zamiast udawac lotniejszego niz jestes oblicz o ile zmniejszylaby sie frekwencja na lazienkowskiej gdyby zamiast Ljuboji i Radovica mieli Genkova i Gargule. A wyniki?
Potem mozesz policzyc ile kosztowaloby Wisle kupienie takich gracza jak Furman lato 2012 czy Rybus lato 2011 (chodzi o potencjal i umiejetnosci). No policz.

Jaka niby logika byla? My mamy kase a inni jej nie maja, kupujemy wiec za pol darmo wyrozniajacych sie graczy ligi. To wszystko. To jest niby przemyslana strategia?
Chyba nie za bardzo; inni zaczeli miec kase a zagraniczne zespoly zaczely przeszukiwac dokladniej polski rynek i... Wisla Cupiala lezy i kwiczy aktualnie. Klub bez zadnych perspektyw.

To juz nawet w Poznaniu wyprzedzaja nas o kilka dlugosci jesli chodzi o szeroko pojeta organizacje i profesjonalizm klubu.
Ostatnio edytowane przez Bobek90 : 04.02.2013 o godz. 14:30.
Odpowiedz cytując
Lemoniadowy Joe
Socios Wisła Kraków

Stary 04.02.2013, 14:46
Dlaczego podajesz przyklady pilkarzy ktorzy swoja gra sie splacaja? Dlaczego nie piszesz o Arunbuenach, Iwanskich, Mezengach i Sulerach?

Zamiast udawac lotniejszego niz jestes oblicz o ile zmniejszylaby sie frekwencja na lazienkowskiej gdyby zamiast Ljuboji i Radovica mieli Genkova i Gargule. A wyniki?
Potem mozesz policzyc ile kosztowaloby Wisle kupienie takich gracza jak Furman lato 2012 czy Rybus lato 2011 (chodzi o potencjal i umiejetnosci). No policz. .
raczej sobie odpuszcze ale w skrócie nie wystarczy sama szkółka za 1 mln euro aby robic dobry deal

Jaka niby logika byla? My mamy kase a inni jej nie maja, kupujemy wiec za pol darmo wyrozniajacych sie graczy ligi. To wszystko. To jest niby przemyslana strategia?
Chyba nie za bardzo; inni zaczeli miec kase a zagraniczne zespoly zaczely przeszukiwac dokladniej polski rynek i... Wisla Cupiala lezy i kwiczy aktualnie. Klub bez zadnych perspektyw.
Nikogo nie kupowaliśmy za półdarmo płaciliśmy bardzo dobrze , kłamczuszku i skąd mieliśmy kasę drukowaliśmy czy Cupiał wyciągał swój hajs przy okazji "pomagając" innym klubom?
Plan był taki aby uzyskać odpowiednia pozycje w europie co dało by nam spore pieniadzie i szanse na inwestycje z zysków plan nie wypalił bo piłkarsko był w PL za mały potencjał a przede wszystkim w kilku kluczowych momentach piłkarze dali d.. plus raz nas wywalili z pucharów , ale byliśmy dość blisko
alejasienieznam
Odpowiedz cytując
Bobek90
Senior Member

Stary 04.02.2013, 15:06
No odpusc sobie, bo najwyrazniej czytac ze zrozumieniem nie potrafisz...

Cytat:
Nikogo nie kupowaliśmy za półdarmo płaciliśmy bardzo dobrze
O moj Boze... wysiadam. Wyrozniajacy sie gracze polskiej ekstraklasy w ostatnich latach; Rudnevs, Lewandowski, Rybus, Wolski, Furman, Milik, itd.

Sprawdz za ile oni ida, a potem sprawdz za ile szli do nas pilkarze w pierwszym okresie Cupiala. Potem zastanow sie kogo mozna u nas kupic za milion euro.

Cytat:
Plan był taki aby uzyskać odpowiednia pozycje w europie co dało by nam spore pieniadzie i szanse na inwestycje z zysków...
Dobrze, a moj plan jest nastepujacy; najpierw lecimy na Marsa a potem budujemy statek zdolny nas tam przewiesc

P.S
Tylko nie pisz prosze teraz o jakis Schaktarach; te kluby maja kase i moga sobie taki statek poprostu kupic. Od razu i lepszy.
Ostatnio edytowane przez Bobek90 : 04.02.2013 o godz. 15:09.
Odpowiedz cytując
Lemoniadowy Joe
Socios Wisła Kraków

Stary 04.02.2013, 15:13
No odpusc sobie, bo najwyrazniej czytac ze zrozumieniem nie potrafisz...

O moj Boze... wysiadam. Wyrozniajacy sie gracze polskiej ekstraklasy w ostatnich latach; Rudnevs, Lewandowski, Rybus, Wolski, Furman, Milik, itd.

Sprawdz za ile ida oni, a potem sprawdz za ile szli do nas pilkarze w pierwszym okresie Cupiala. Potem zastanow sie kogo mozna u nas kupic za milion euro.
nie kompromituj sie i nie porównuj roku np 2000 z rokiem 2010

Dobrze, a moj plan jest nastepujacy; najpierw lecimy na Marsa a potem budujemy statek zdolny nas tam przewiesc

P.S
Tylko nie pisz prosze teraz o jakis Schaktarach; te kluby maja kase i moga sobie sobie statek poprostu kupic. Od razu i lepszy.
kolejne jaki Schaktar popatrz sobie w jaki sposób i ile ugrały takie kluby jak Sparta Rosenborg czy swego czasu Sturm , jak wygladał Rosenborg w meczach z Legia np stadion baza a jak pare lat pózniej moze zrozumiesz

i jeszcze pomysl dlaczego Sparta grała niemal rok w rok w LM nasz Mistrz nie i wtedu pogdamy "smarku"
alejasienieznam
Odpowiedz cytując
Lysy
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 04.02.2013, 15:19
Lemoniadowy Joe napisał(a):Wyświetl post

kolejne jaki Schaktar popatrz sobie w jaki sposób i ile ugrały takie kluby jak Sparta Rosenborg czy swego czasu Sturm , jak wygladał Rosenborg w meczach z Legia np stadion baza a jak pare lat pózniej moze zrozumiesz

i jeszcze pomysl dlaczego Sparta grała niemal rok w rok w LM nasz Mistrz nie i wtedu pogdamy "smarku"

Lemoniadowy, przeczytaj jeszcze raz posty Bobka bo całkiem rozsądnie pisze. W przeciwieństwie to Cupiała myśli racjonalnie, a nie żyje w swoim wyimaginowanym świecie.
Odpowiedz cytując
Lemoniadowy Joe
Socios Wisła Kraków

Stary 04.02.2013, 15:34
Lysy napisał(a):Wyświetl post
Lemoniadowy, przeczytaj jeszcze raz posty Bobka bo całkiem rozsądnie pisze. W przeciwieństwie to Cupiała myśli racjonalnie, a nie żyje w swoim wyimaginowanym świecie.
a co nie rozsądnego jest w odpowiedzi ze polityka z pierwszych 5-6 lat Cupiała nie była "gówniana" tylko mogła i przynosiła wyniki faktem ze brakło kropki nad "i" ale to nie była winna tyklo Cupiała i braku 3 boisk treningowych

rozwalają mnie takie komentarze młodych o " chłopie z pod budki" czy "gównianej polityce" ciekawe czy pamiętają choć te czasy
alejasienieznam
Odpowiedz cytując
Bobek90
Senior Member

Stary 04.02.2013, 15:41
Lemoniadowy Joe
Jak na "nie smarka" to posiadasz zadziwiajacy poziom braku czytanie za zrozumieniem oraz wypowiadania sie w sposob belkotliwy, trudny do zrozumienia.

Cytat:
Ja tylko obnazam ta "wielka" strategie Cupiala. Caly jego "plan" polegal na... nedzy u innych druzyn.
Nie ma to jak swietna "strategia" rozwoju klubu.

Mial szczescie, mielismy szczescie, ze trafil w "dobry" okres.To bylo szczesliwe znalezienie sie w odpowiednim czasie, a nie zadna przemyslana strategia.

-------------------------------------

Jako ze nie chce mi sie juz produkowac bo widze zes odporny na argumenty to napisze krotko; LM nie bylo, wiosna w LE/PU tylko dwa razy, przez kilkanascie lat klub organizacyjnie zrobil pol kroczku...
Albo jeszcze inaczej, narobilismy dlugu nie osiagajac celu (LM) i nie tworzac zadnej struktury ktora moze gwarantowac jakis minimalny poziom sportowy i przynosic jakies pieniadze. Ergo, bez kolejnych ogromnych inwestycji (drastyczne zwiekszenie dlugu) nie ma zadnych perspektyw ani na wyniki, ani na zmniejszenie (nie splacenie) poprzedniego dlugu.
Melduje wykonanie misji; misja zakonczona sukcesem!
Ostatnio edytowane przez Bobek90 : 04.02.2013 o godz. 15:55.
Odpowiedz cytując
Lemoniadowy Joe
Socios Wisła Kraków

Stary 04.02.2013, 15:55
Lemoniadowy Joe
Jak na "nie smarka" to posiadasz zadziwiajacy poziom braku czytanie za zrozumieniem oraz wypowiadania sie w sposob belkotliwy, trudny do zrozumienia.
Bo nie chce mi sie tłumaczyć komuś kto miał wtedy 8-10 latek realiów tym bardziej ze teraz robisz z siebie wielkiego eksperta w sprawach wszelakich i to dalej Ty nie rozumiesz logiki ówczesnego działania co udowadniasz
oglądałeś chociaż tamte wydarzenia za żywo ?

Ja tylko obnazam ta "wielka" strategie Cupiala. Caly jego "planu" polegal na... nedzy u innych druzyn.
Nie ma to jak swietna "strategia" rozwoju klubu.

Mial szczescie, mielismy szczescie, ze trafil w dobry okres.To bylo szczesliwe znalezienie sie w odpowiednim czasie, a nie zadna przemyslana strategia.
Kompromitujesz sie po raz kolejny to raczej mówiło sie ze Cupiał ogromnie przepłaca co zresztą było prawda biorąc pod uwagę ilu kupił ilu sie sprawdziło za ile sprzedał ale faktem jest ze kupił prawie wszystkich wyróżniających sie swego czasu w lidze co i tak było za mało żeby dostać sie LM
Kupował za darmo a dług narósł do 100 mln zł a to przecież nie były wszystkie wydatki

Czego chcesz mnie jeszcze nauczyć o tamtym czasie , przecież nie mówię ze nie warto szkolić ale nazwanie tamtego okresu "gównianym" planem działania to przesada.

Jako ze nie chce mi sie juz produkowac bo widze zes odporny na argumenty to napisze krotko; LM nie bylo, wiosna w LE/PU tylko dwa razy, przez kilkanascie lat klub organizacyjnie zrobil pol kroczku...
Albo jeszcze inaczej, narobilismy dlugu nie osiagajac celu (LM) i nie tworzac zadnej struktury ktora moze gwarantowac jakis minimalny poziom sportowy i przynosic jakies pieniadze. Ergo, bez kolejnych ogromnych inwestycji (drastyczne zwiekszenie dlugu) nie ma zadnych perspektyw ani na wyniki, ani na zmniejszenie (nie splacenie) poprzedniego dlugu.
Melduje wykonanie misji; misja zakonczona sukcesem!
Nic nie osiągnęliśmy nic nie zrobiliśmy , ja również dziękuje za taka rozmowę idź i "filozofuj" gdzie indziej nie da sie ukryć ze masz do tego talent choć przeważnie nie masz pojęcia ale musisz sie wypowiedzieć
Ostatnio edytowane przez Lemoniadowy Joe : 04.02.2013 o godz. 16:04.
alejasienieznam
Odpowiedz cytując
1q2
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 04.02.2013, 16:26
Ja też twierdze że polityka od samego początku była gówniana - co gorsze, tak na prawdę to te pierwszych kilka lat odbija się czkawką do dziś, bo większość zadłużenia powstała właśnie wtedy a efekty były jedynie lokalne(MP) , tyle że te mistrzostwa nie miały żadnego przełożenia na finanse

Wiadomo że dziś łatwo tak pisać, szczególnie że koniec lat 90tych / początek 2000 to były inne czasy ale to jest praprzyczyna.Ja i tak się dziwię że aż tyle lat dało się jechać na niezłym poziomie, łatając dziury pojedynczymi wysokimi transferami 'z klubu'.
No ale skończyło się - sprzedawać to już jedynie za grosze bo nie ma kogo, kupować nie ma za co, żaden fundament w postaci bazy/szkółki/akademii/siatki skautów - nie został zbudowany więc nic dziwnego że perspektywy na 'dziś i jutro' są żadne.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
Bobek90
Senior Member

Stary 04.02.2013, 16:27
Lemoniadowy Joe

Cytat:
...faktem jest ze kupił prawie wszystkich wyróżniających sie swego czasu w lidze co i tak było za mało żeby dostać sie LM...
LOL, znaczy ze plan (ktory tylko na kupowaniu polegal) byl gowniany . Tym bardziej gowniany im bardziej wezmie sie pod uwage dlugoterminowe konsekwencje tego nieudanego przeciesz planu.

Z motyka na slonce ("odpowiednia pozycja w europie") a potem placz ze reka polamana...

P.S
Na koniec zlota mysl:
Cytat:
Bo nie chce mi sie tłumaczyć komuś kto miał wtedy 8-10 latek realiów...oglądałeś chociaż tamte wydarzenia za żywo ?
Jestem ciekaw jaki % aktualnie zyjacych historykow ogladal I wojne swiatowa "na zywo"

Dobra, teraz to definitywnie byl ostatni post.
Ostatnio edytowane przez Bobek90 : 04.02.2013 o godz. 16:42.
Odpowiedz cytując
Lemoniadowy Joe
Socios Wisła Kraków

Stary 04.02.2013, 16:48
1q2 napisał(a):Wyświetl post
Ja też twierdze że polityka od samego początku była gówniana - co gorsze, tak na prawdę to te pierwszych kilka lat odbija się czkawką do dziś, bo większość zadłużenia powstała właśnie wtedy a efekty były jedynie lokalne(MP) , tyle że te mistrzostwa nie miały żadnego przełożenia na finanse

Wiadomo że dziś łatwo tak pisać, szczególnie że koniec lat 90tych / początek 2000 to były inne czasy ale to jest praprzyczyna.Ja i tak się dziwię że aż tyle lat dało się jechać na niezłym poziomie, łatając dziury pojedynczymi wysokimi transferami 'z klubu'.
No ale skończyło się - sprzedawać to już jedynie za grosze bo nie ma kogo, kupować nie ma za co, żaden fundament w postaci bazy/szkółki/akademii/siatki skautów - nie został zbudowany więc nic dziwnego że perspektywy na 'dziś i jutro' są żadne.
1q2 ale przyczna obecnej sytuacji jest to ze w pewnym momencie piłkarze dali ciała (Valerenga, Tibilisi) plus duza strata za wywalenie nas za afere z Baggio , sam pomysl nie był zły, wyniki były, problemem było to ze aby zarabiac w LM trzeba było miec odpowiedni ranking aby byc rozstawianym w 3 rundzie i monopol na MP

Bo jak patrzymy realnie to w ogóle wejście w piłkę a na pewno w takiej skali jak Cupiał było samo w sobie nie logiczne, proste skoro wyciągając niemal wszystkich najlepszych mieliśmy taki w sumie wąski skład

PS teraz piszemy ze polityka "gówniana" a wtedy czemu Cupiał nie kupi jakiegoś dobrego stopera albo def. pomocnika i tak cały czas a teraz wszyscy trzeba było nie robic transferów tylko akademia budować , ja sie nie wycofuje szkoda ze Cupiał nie wzmacniał składu szczególnie po Lazio
Ostatnio edytowane przez Lemoniadowy Joe : 04.02.2013 o godz. 16:55.
alejasienieznam
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów