The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 17.11.2021, 21:20
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Tak mi się wydaje, było tak w zeszłym roku. Oboje rozegrali już u nas niezbędne minimum minut (na pewno Gruszkowski).
Meczu nie oglądałem, ale nie zapisali się w statystykach.
Dokładnie tak jest , 58 pkt za Gruszkowskiego i 32 za Starzynskiego

Piotrek oddał dwa fajne strzały, fajnie się pokazywał, fajnie że przebija się w tak mocnej młodzieżówce.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 17.11.2021, 22:36
Tak mi się wydaje, było tak w zeszłym roku. Oboje rozegrali już u nas niezbędne minimum minut (na pewno Gruszkowski).
Nie "oboje" ale trąby czy puzony.

Chyba, że kolega miał na myśli "obaj"
https://sjp.pwn.pl/sjp/oboje;2491777.html
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 18.11.2021, 09:19
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Nie "oboje" ale trąby czy puzony.

Chyba, że kolega miał na myśli "obaj"
https://sjp.pwn.pl/sjp/oboje;2491777.html
Ja nie wiem jako kto się identyfikują
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 18.11.2021, 20:36
No, tak, rozumiem. Język inkluzywny wchodzi do środowisk kibicowskich.
Teraz będzie w komentarzach na Canal+
"w środku pola Aschraf przy piłce, podało do Yeboah, a ono przedziera się prawą stroną. Obrońce rywala blokują jenu strzał...."

Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 19.11.2021, 09:57
"w środku pola Aschraf przy piłce, podało do Yeboah, a ono przedziera się prawą stroną. Obrońce rywala blokują jenu strzał...."
"Jenu" to forma dopełniacza od "jen". Powinno być "jemu".
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 19.11.2021, 10:19
Środowiska kibicowskie już mają zwroty inkluzywne: PDW, jesteśmy z tobą itd. Czym innym, jak nie zapowiedzią wsparcia w resocjalizacji i rehabilitacji moralnej przestępców jest spora część transparentów?

Można powiedzieć, że na Wiśle stosowano nawet akcję afirmatywną. Z elementu uczyniono przecież członków zarządu i rady nadzorczej!
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 19.11.2021, 15:01
"Jenu" to forma dopełniacza od "jen". Powinno być "jemu".
wybacz, pewnie trochę źle użyłem - nie specjalizuje się ;-)
https://zaimki.pl/onu

Mianownik - onu
Dopełniacz - jenu/nienu
Celownik - wu
Biernik - nu
Narzędnik - nu
Miejscownik - num

Tak więc powinno być:
Obrońce rywala blokuju wu strzał

Myślę, że onu jest bardzo miłu, przyjacielsku i urzekającu.
Tęsknię za jenu śmiechem.
Napiszę do nienu później.
Powiedziałum wu, że nu lubię.
Chciałubyś pójść do kina?
Czy będziesz grału z nami?
Kiedy będziesz mogłu się z nami spotkać?
Gdy byłum w domu, zaczęłum gotować.
Dostałum wyniki egzaminu i jestem z nich zadowolonu.
Poszłum z num do szkoły.
Rozmawialiśmy o num ostatnio.
Każdu z nich chciału czego innego.
To miło, że nas panu odwiedza.
Czy będzie panu kontynuować subskrypcję?

Odpowiedz cytując
tomytom
Senior Member

Od: 11.2014

Stary 19.11.2021, 16:16
Ale powiedz, że sobie jaja robisz i nie wprowadzili jeszcze oficjalnie tej bzdurnej nowomowy?!
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 19.11.2021, 17:00
tomytom napisał(a):Wyświetl post
Ale powiedz, że sobie jaja robisz i nie wprowadzili jeszcze oficjalnie tej bzdurnej nowomowy?!
Jak to nie?

Jestem na FB w grupie (a właściwie kilku grupach branżowych) tłumaczy... akurat taki zawód wykonuję i tam wszyscy prześcigają się w poszukiwaniu coraz to lepszych sposobów na oddawanie w mowie i na piśmie wygibasów dla oddania zaimków i odmian czasowników dla osób nie identyfikujących się z żadną płcią czy transpłciowych.
To powyżej to tylko czubek góry lodowej.

Organizowane są seminaria, warsztaty dla tłumaczy, dziennikarzy, ba urzędników na temat stosowania języka inkluzywnego (Język inkluzywny to język, który unika pewnych sformułowań, które mogłyby wykluczać (dyskryminować) pewne grupy społeczne).

Ostatnio była afera we Francji, bo partnerka Macrona poparła pomysł Akademii Francuskiej, żeby oficjalnie wprowadzić trzeci rodzaj zaimka osobowego w 3 osobie.

U nas to było dawno - on, ona, ono
We Francji do tej pory było il (on), elle (ona)
I tyle. Od stuleci.
Teraz Akademia wprowadziła iel (takie nasze "ono"), choć nikt praktycznie tego w mowie codziennej nie stosuje.

Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 28.11.2021, 11:18
czy w Naszej drużynie jest Rada Drużyny? jest szansa aby po wypowiedziach w przerwie meczu w Białymstoku i zachowaniu po meczu z Radomiakiem, Maciej Sadlok przestał pełnić funkcję kapitana drużyny? Komu jak komu ale kapitanowi takie zachowanie nie przystoi
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Stary 02.12.2021, 11:33
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...zaangazowaniem

Jak widać jest coś na rzeczy. artykuł raczej nic nowego nie wnosi. Ciekawe kto jest na wylocie?
Widziałbym Buchalika Mehremicia-skoro nie gra Sadloka- ale pewnie zostanie Żukowa Savicia Kuveljicia Hugiego i całą czwórką para-napastników.

Odpowiedz cytując
wściekłe pięści węża
Senior Member

Od: 02.2011

Stary 02.12.2021, 11:48
https://newonce.sport/artykul/centro...ch-wisy-krakow

Pewnie każdy już czytał, a jeśli nie, to powinien przeczytać. Moim zdaniem w tym artykule są zawarte bardzo trafne spostrzeżenia i przede wszystkim w mentalu należy upatrywać przyczyn naszej beznadziejnej dyspozycji.

Oczywiście tuż po ukazaniu się tego artykułu dużo osób zaczęło się domagać ściągania do klubu charyzmatycznych i ambitnych piłkarzy, którzy poukładają szatnię, ale przecież to tak nie działa. Nie, jeśli nie nazywasz się Sobolewski czy Głowacki. Nie może ktoś przyjść do szatni pełnej obcych ludzi i nagle zacząć ich pouczać, albo próbować na nich wpływać tylko dlatego, że w poprzednim klubie coś tam znaczył wśród zupełnie innych ludzi i w innych okolicznościach.

I dlatego właśnie teraz jest najlepszy moment dla tych, których już mamy w klubie, żeby pokazali swoją wartość. Ciężkie czasy tworzą silnych ludzi, więc kiedy można oczekiwać wykształcenia się w Wiśle nowego lidera jeśli nie teraz? Mam oczywiście na myśli głównie Alana Urygę, który w Płocku zbudował sobie naprawdę mocną pozycję, ale też oczekuję zdecydowanie więcej od Michala Frydrycha, który na ten moment jest naszym najlepszym piłkarzem.

Drugą stroną jest na pewno konieczność pozbycia się tych, którzy potęgują poczucie marazmu i bylejakości. I to niestety, zwłaszcza po ostatnich wypowiedziach jest głównie Maciek Sadlok. Niestety, wystawianie go jako kapitana, to po prostu automatyczne obniżanie morale całego zespołu na "dzień dobry". Wiem jaka jest i była nasza sytuacja kadrowa, ale to niczego nie zmienia. Maciek nie może po prostu być brany pod uwagę jako kapitan tej drużyny, bo zwyczajnie nic poza stażem w Wiśle go do tej roli nie predestynuje.

Trzecią stroną tej sytuacji jest osoba naszego trenera i fakt, że za wszystkimi decyzjami kadrowymi stoi właśnie on. Granie wciąż tego samego, tymi samymi kartami i oczekiwanie innych wyników, to raczej nie jest najlepszy pomysł nie tylko ze względów sportowych, ale i przez wgląd na morale. Mądre zmiany są konieczne, bo piłkarz nie może dostawać miejsca w wyjściowym składzie za darmo. A tym bardziej być chwalonym mimo, że z jego gry korzyści nie ma. Mam tu na myśli głównie Klimenta, który niezależnie od efektów jego pracy jest klepany po plecach przez trenera. Na drugim biegunie jest Mehremić, który nie gra od bardzo dawna mimo beznadziejnej postawy Maćka Sadloka. Moim zdaniem to jest karygodne i Gula nie może być zaskoczony, że piłkarze mają go gdzieś, skoro on jest niekonsekwentny i wysyła sprzeczne sygnały.

Natomiast jak czytam, że dziś w bramce ma zagrać Kieszek, to nie wiem, czy się śmiać czy płakać. Bramkarz jest zmęczony? Robimy rotację dla samej rotacji? Skoro Biegański jest w formie i robi co może na bramce, to po co akurat jego zmieniać? Żeby uzasadnić pensję Kieszka, albo w ogóle jego istnienie w klubie? Mam nadzieję, że to tylko plotki i do zmiany na pozycji bramkarza na Widzew nie dojdzie.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 02.12.2021, 13:06
Szneka napisał(a):Wyświetl post
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...zaangazowaniem

Jak widać jest coś na rzeczy. artykuł raczej nic nowego nie wnosi. Ciekawe kto jest na wylocie?
Widziałbym Buchalika Mehremicia-skoro nie gra Sadloka- ale pewnie zostanie Żukowa Savicia Kuveljicia Hugiego i całą czwórką para-napastników.
Jest cała masa zawodników która nie gra/gra sporadycznie i stanowi marginalne znaczenie dla naszej gry: Buchalik, Mehremic, Hugi, Kuveljic, Savic

Jednak jeśli słyszę o braku zaangażowania to rozumiem że mówimy o wyjściowej 11? Bo raczej ciężko zwalać na wynik drużyny zawodnika który rozegrał 5% możliwego czasu gry.

Jeśli byłbym obiektywny to wskazalbym Sadloka, Hanouska, Klimenta pierwsi do wywalenia.
Młodzi - ich pomijam, jak ktoś nie ogarnia to wypożyczyć
Zostaje Skvarka, Mahdoui, Yeboah, FBF, Zukov

Jedyny że starszyzny co do którego nie można mieć większych zastrzeżeń to Frydrych

Kto tak naprawdę odejdzie w zimie? Przekonamy się
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Stary 02.12.2021, 15:11
[QUOTE=Karherop;1574361 Jeśli byłbym obiektywny to wskazalbym Sadloka, Hanouska, Klimenta pierwsi do wywalenia.
[/QUOTE]

Hanousek? Moim zdaniem obok Biegańskiego Aschrafa i Młyńskiego broni się jako jeden z zaciągu letniego. Fakt, że wybitnym piłkarzem nie jest ale gra solidnie.

Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 02.12.2021, 16:36
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Jest cała masa zawodników która nie gra/gra sporadycznie i stanowi marginalne znaczenie dla naszej gry: Buchalik, Mehremic, Hugi, Kuveljic, Savic

Jednak jeśli słyszę o braku zaangażowania to rozumiem że mówimy o wyjściowej 11? Bo raczej ciężko zwalać na wynik drużyny zawodnika który rozegrał 5% możliwego czasu gry.

Jeśli byłbym obiektywny to wskazalbym Sadloka, Hanouska, Klimenta pierwsi do wywalenia.
Młodzi - ich pomijam, jak ktoś nie ogarnia to wypożyczyć
Zostaje Skvarka, Mahdoui, Yeboah, FBF, Zukov

Jedyny że starszyzny co do którego nie można mieć większych zastrzeżeń to Frydrych

Kto tak naprawdę odejdzie w zimie? Przekonamy się
Pierwsi do wywalenia są Mehremić (z jakiegoś powodu nie korzystamy z jego usług, nie ma wiec sensu, żeby pozostawał naszym zawodnikiem), Savić (miał sporo czasu pod okiem kilku trenerów, żeby udowodnić swoją przydatność, Kuvelić (jak Savić). Sadlok nie zostanie odstrzelony. Jest jeszcze Żukow. Latem go nie przedłużymy, a czy zechcemy się pozbyć na pół roku przed wygaśnięciem kontraktu?

Realistycznie nie odejdzie nikt z letniego zaciągu. Trzeba trochę więcej czasu, żeby ocenić tych zawodników. Poza tym mają 2-3 letnie kontrakty, co nie ułatwia sprawy...
Odpowiedz cytując
tomytom
Senior Member

Stary 03.12.2021, 10:19
Kieszek nas utrzymał wczoraj w grze a Kliment jak na złość strzelił
Tak to jest być ekspertem na forum ...
Moim zdaniem mamy gorszych piłkarzy w składzie, przynajmniej w obecnej formie.
Odpowiedz cytując
grzesiek632
Senior Member

Od: 06.2008

Stary 03.12.2021, 10:35
Moim zdaniem powinniśmy się również pożegnać lub dać na wypożyczenie Dawida Szota - koleś jest tragiczny, popełnia masę błędów w kryciu i w grze jeden na jeden w obronie - do tego nie potrafi dobrze dośrodkować.
"Wisła to nasz nałóg, to nasza heroina
i gdyby nie ONA - świat mógłby się zatrzymać.."

Odpowiedz cytując
dziki
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 03.12.2021, 12:19
grzesiek632 napisał(a):Wyświetl post
Moim zdaniem powinniśmy się również pożegnać lub dać na wypożyczenie Dawida Szota - koleś jest tragiczny, popełnia masę błędów w kryciu i w grze jeden na jeden w obronie - do tego nie potrafi dobrze dośrodkować.
On grał świetnie przed kontuzją i przed tym jak do składu wskoczył Gruszkowski. W tym wieku myślę, że to kwestia nieogrania, niekoniecznie braku talentu. Więc wypożyczenie go gdzieś do 1 ligi byłoby znakomitym pomysłem, zakładając, że mielibyśmy w składzie kogoś do zastępstwa.
Life is short. Wear your passion!
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 03.12.2021, 12:21
Miałem bardzo złe przeczucia wobec decyzji Guli o wpuszczeniu Kieszka.

Muszę jednak obiektywnie przyznać, że tym razem bramkarz stanął na wysokości zadania. Popisał się kilkoma bardzo dobrymi interwencjami. Brawo dla niego.
Nadal jednak jestem nieufny. Jeśli jednak Kieszek utrzyma ten poziom koncentracji, rywalizacja z Biegańskim może okazać się bardzo korzystna dla całego zespołu.

Wbrew twierdzeniom niektórych osób Yeboah był dla mnie graczem meczu.
Stwarzał zagrożenie przez całe 90+7 minut - czasami może podejmował nietrafione decyzje ale per saldo był najjaśniejszą postacią w naszej drużynie. Dodatkowo grał aktywnie w obronie i... nie zgasł w końcówce, co wcześniej mu się zdarzało.
Nie wiem jak staty, ale wydawało się , że to chyba on był najczęściej przy piłce, i wykonywał najwięcej podań (oczywiście poza Aschrafem).
FBF - Tym razem Forbes był naprawdę zagrożeniem dla rywali. Nie tuptał tyle, co wcześniej, ale grał wyjątkowo ambitnie i twardo. Zaimponował mi złością sportową w momencie zmiany w końcówce. Miało się wrażenie, że Forbes zdawał sobie sprawę, że nadchodzi moment, gdy obrona Widzewa już dłużej nie da rady go powstrzymywać.
Kliment jest dobry do grania, gdy mamy do czynienia z tak rozrzedzona obroną, jaką zaprezentował Widzew w końcówce meczu. Brawo, że to wykorzystał.
Bardzo dobrą parę w środku stworzyli Aschraf i Żukow. Saviić w pierwszej połowie nieźle sobie radził i pokazał kilka niestereotypowych zagrań, ale cały czas mam wrażenie, że meczy się w tym towarzystwie.
Co do obrony to na pochwały zasługują tylko Frydrych i Hanousek - obaj solidni i bez większych błędów.
Sadlok - najlepsze czasy ten pan ma już za sobą. Czasami odcina mu prąd. Stara się, ale bez żalu go pożegnam.

Zastanawia mnie dlaczego przy takim rywalu Gula nie zdecydował się na grę z przodu dwoma napastnikami?
A może tego nie dostrzegłem?

Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 03.12.2021, 12:49
Pewnie tak będzie ale dopiero jak skończy wiek młodzieżowca.
Nowe cele Wisły na sezon (2021/22)
1. wyjść na finansową prostą
2. Udowodnić, że trójkąt Dyrektor Sportowy-Trener-Zarząd działa.
3. zdobyć co najmniej 15 (piętnaste!) miejsce
Odpowiedz cytując
sevenheaven
Senior Member

Od: 12.2008

Stary 03.12.2021, 13:20
Ja bym Szota nie skreślał.. przed kontuzją wyglądał lepiej niż Gruszkowski wg mnie teraz chyba jest punktowany podwójnie w pro junior ? pewnie dlatego został, później niech idzie na wypożyczenie
Odpowiedz cytując
tomytom
Senior Member

Stary 03.12.2021, 17:37
Cytat:
Co do obrony to na pochwały zasługują tylko Frydrych i Hanousek
Przy straconej bramce to chyba właśnie Hanousek mógł się lepiej zachować, ale fakt, w tej chwili nie mamy IMHO nikogo w lepszej formie ...
Odpowiedz cytując
d
Senior Member

Od: 12.2004

Stary 03.12.2021, 22:38
Doskonały timing, akurat jak FBF strzelił gola po jego wrzutce

Aczkolwiek co do krycia w obronie trochę w tym racji jest, ale co szkodzi ustawić go wyżej (np. jako dubler Yeboaha) i zakazać symulowania pod bramką?
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 04.12.2021, 00:33
Szot gral fajnie - tzn ofensywnie- za wczesnego Hyballi ...choc i tak zniose wszystko ale nie pana PLEWKE
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 04.12.2021, 10:59
d napisał(a):Wyświetl post
Doskonały timing, akurat jak FBF strzelił gola po jego wrzutce

..
Ustalmy jedno. To nie była bramka po wrzutce. Ta wrzutka była nieudana, podobnie jak wszytkie przed i po tej akcji. A że Forbes ją przyjął tyłem do bramki, poprawił piłkę 5 razy i strzelił to inna sprawa. Szot po powrocie po kontuzji jest po prostu dramatyczne słaby i kopie się po czole.
Odpowiedz cytując
d
Senior Member

Od: 12.2004

Stary 04.12.2021, 13:27
ciacho napisał(a):Wyświetl post
Ustalmy jedno. To nie była bramka po wrzutce. Ta wrzutka była nieudana
Nie.

10 znaków.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 04.12.2021, 20:02
ciacho napisał(a):Wyświetl post
Ustalmy jedno. To nie była bramka po wrzutce. Ta wrzutka była nieudana, podobnie jak wszytkie przed i po tej akcji. A że Forbes ją przyjął tyłem do bramki, poprawił piłkę 5 razy i strzelił to inna sprawa.
Przypominam, że alternatywą na tej pozycji jest Gruszkowski i jego wrzutki. Jeśli wrzutka Szota była nieudana, to jak nazwać wrzutki Gruszkowskiego, bo zabrakło mi wyobraźni?

Żeby nie było, nic nie mam ani do Gruszkowskiego (no, nie licząc tego, że nie potrafi dośrodkować).
Odpowiedz cytując
Cymes
Member

Od: 07.2004

Stary 04.12.2021, 21:06
Druga bramka w sumie po dobrym dośrodkowaniu Gruchy, także tego...
Szot natomiast miał dwa strzały z dystansu takie, że ojaprdle.No ale ten się nie myli kto nic nie robi.

btw
https://streamable.com/60gfqm
chciał skopiować ujek, ale za wysokie progi, bundesliga zazdrości nam napastników - weszliśmy na nowy poziom
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 04.12.2021, 21:26
Bayern kupuje Klimenta?

Odpowiedz cytując
Arek95
Senior Member

Od: 07.2017