The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 10.11.2019, 00:25
Garret napisał(a):Wyświetl post
Gdzie ja wrzucam wszystko do worka z napisem trener? Jeśli się nie mylę, to jesteśmy w temacie właścicielskim, nie o Stolarczyku.

Tak, STRACILIŚMY WSZYSTKIM WYMIENIONYCH ZAWODNIKÓW W POŁOWIE SEZONU. ZESZLIŚMY Z ICH KONTRAKTÓW. I jednocześnie ZATRUDNILIŚMY PATAŁACHÓW, KTÓRZY NIE UMIEJĄ GRAĆ W PIŁKĘ, MAJĄC TRENERA NA DOROBKU, KTÓRY OGARNIA JEDEN SYSTEM GRY I BĘDZIE NIM GRAŁ NAWET PO 100 PORAŻKACH Z RZĘDU, TWIERDZĄC, ŻE JEST ZAJEBIŚCIE. A to wszystko za magiczne 13% taniej, KTÓRE - JEŚLI JAKIMŚ CUDEM SIĘ UTRZYMAMY - I TAK W ŻADEN SPOSÓB NIE ZOSTANIE ZRÓWNOWAŻONE WPŁYWAMI Z TELEWIZJI, BO ZAJMIEMY O KILKA POZYCJI NIŻSZE MIEJSCE W TABELI.

Innymi słowy - dali dupy wszyscy. Zarząd, trener, reszta sztabu szkoleniowego i piłkarze. A mi chodzi tylko, że wszystko tłumaczysz faktem, że jest taniej. ALE TANIEJ MOŻNA ZROBIĆ MĄDRZE. A MY ZROBILIŚMY TANIO I DEBILNIE GŁUPIO.

Rozumiesz?
A rozumiesz że STRACILIŚMY CAŁY PION TRANSFEROWY i mamy OPINIĘ KLUBU NIEPŁACĄCEGO I BANKRUTUJĄCEGO? To trochę ogranicza pole manewru...
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Garret
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 10.11.2019, 00:27
I mając opinię klubu niepłacącego, bankrutującego i niemającego pionu transferowego dajemy taką pensję Wasilewskiemu, 39-letniemu zawodnikowi, jaką daliśmy.

Wszystko logicznie się spina.
Odpowiedz cytując
Brozinho_23
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 10.11.2019, 00:29
Akurat za Wasilewskim to kibice głosowali - ,,portfelem"
Odpowiedz cytując
Garret
Senior Member

Stary 10.11.2019, 00:29
Jasne - ale w części, nie mając wiedzy o całości.
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Member

Od: 12.2006

Stary 10.11.2019, 00:34
Delgado napisał(a):Wyświetl post
Rabini na swoim forum fetują Obiedzińskiego i trzymają kciuki za jego dalszą pracę u nas..
Tak tylko ....a piszę, ostatnio tak fetowali Sarapatę..
Niech się parchy zajmują lepiej swoim Wuefistą i jego taktyką "laga na pałe" bo choćby nie wiem jakie triumfy święcili w E-klapie to dostaną wp***ol od pierwszych lepszych węgierskich czy słowackich pastuszków. Pasiaste wybryki natury podskórnie czują, że obecna sytuacja to tylko 5 minut dla nich.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
Brozinho_23
Senior Member

Stary 10.11.2019, 00:40
Patrząc na ich frekwencje to chyba jednak wydaje im się, że te ,,5 minut" jest dopiero przed nimi i wtedy zaczną chodzić na stadion.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 10.11.2019, 00:41
I mając opinię klubu niepłacącego, bankrutującego i niemającego pionu transferowego dajemy taką pensję Wasilewskiemu, 39-letniemu zawodnikowi, jaką daliśmy.

Wszystko logicznie się spina.
Tak, spina się logicznie, bo mając zerowe kompetencje i biorąc piłkarzy z łapanki starasz się zatrzymać tych którzy w zeszłym sezonie się sprawdzili. Stąd Burliga, Wasyl i błaganie Brożka żeby nie kończył kariery. Ty jesteś geniuszem post factum ale -wybacz- to żadna sztuka.

Tu ryzyko i tu ryzyko, ale patrząc kogo ściągnęliśmy (piłkarze z gównianym CV i łatką nieudaczników których miał Stolarczyk odbudować) nie dziwię się że zostawiono wymienioną trójkę zamiast ściągać innych piłkarzy. Rozumiem logikę którą się kierowali.

Tobie oczywiście nie przeszkadza teraz Brożek, bo to nasz najlepszy zawodnik ofensywny, ale wtedy był najbardziej wyśmiewany/krytykowany.

Ale - jak wspomniałem - po fakcie wszyscy jesteśmy mądrzy. Gwarantuję Ci że już by z Wasilewskim kontraktu nie podpisali...
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Garret
Senior Member

Stary 10.11.2019, 00:59
Brożek mi nigdy nie przeszkadzał. Boguski też nie. Wiesz dlaczego? Bo zarabiają odpowiednie pieniądze do umiejętności i serducha, które dają. Ba, słysząc ile Boguś zarabia i jak bardzo schodził w ostatnich latach ze swojego kontraktu, to uważam, że dostaje nawet za mało. Wasilewskiego to się po prostu nie tyczy! Ani to nasz zasłużony piłkarz, ani płuca drużyny. Powiem więcej - on nie zasługiwał na takie pieniądze już w zeszłym sezonie, gdzie często walił klopsy. Nie w naszej sytuacji finansowej. Nie mam pretensji o sam fakt przedłużenia kontraktu, ale mam poważny problem z przedłużeniem kontraktu na takich warunkach. Ponoć drugi pod względem wysokości kontrakt w drużynie dla 39-letniego zawodnika? Większym niż proponowany nowy kontrakt dla Furmana w Płocku? W klubie zadłużonym po uszy? Serio?

Ja po prostu zmierzam do jednego - nie można każdej złej decyzji tłumaczyć brakiem pieniędzy. Jak nie masz pieniędzy to je wydajesz mądrze, my je wydaliśmy nie tyle głupio, co kretyńsko idiotycznie. Że niby nikt nie przyszedł do nas przed sezonem bo jesteśmy biedni? To już widzę, jak ściągamy piłkarzy w zimie, kiedy nie tylko jesteśmy biedni, ale w dramatycznej sytuacji sportowej. Na pewno każdy sensowny zawodnik marzy o przyjściu do drużyny z dna tabeli.

Nasz teraźniejszy poziom sportowy tłumaczyłby jako tako spadek nakładów na drużynę o - nie wiem - 30 procent? 40? Trzynaście jest pomijalne w kontekście spierdzielenia się na dno tabeli, po prostu.
Odpowiedz cytując
Delgado
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 10.11.2019, 04:39
Brozinho_23 napisał(a):Wyświetl post
Do wszystkich co chcą wywalenia Piotra Obidzińskiego mam pytanie - jaki wg Was powinien być idealny prezes Wisły? Chodzi mi o wasz idealny wzór, czyli cechy, umiejętności itp. Nie chce żadnego konkretnego nazwiska.
no jak wg Ciebie najlepszy jest bezczelny korpoludek, a raczej trener biznesu czy tam lifecoach, który organizował jakieś regaty i rzekomo jest super hiper specjalistą od restrukturyzacji w Arabii Saudyjskiej czy Uzbekistanie, ale teraz chwilowo zakochał się w Wiśle i za friko jako Wiślak do końca życia wyciąga nas bezinteresownie z gówna to nie mam pytań
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 10.11.2019, 08:44
Brożek mi nigdy nie przeszkadzał. Boguski też nie. Wiesz dlaczego? Bo zarabiają odpowiednie pieniądze do umiejętności i serducha, które dają. Ba, słysząc ile Boguś zarabia i jak bardzo schodził w ostatnich latach ze swojego kontraktu, to uważam, że dostaje nawet za mało. Wasilewskiego to się po prostu nie tyczy! Ani to nasz zasłużony piłkarz, ani płuca drużyny. Powiem więcej - on nie zasługiwał na takie pieniądze już w zeszłym sezonie, gdzie często walił klopsy. Nie w naszej sytuacji finansowej. Nie mam pretensji o sam fakt przedłużenia kontraktu, ale mam poważny problem z przedłużeniem kontraktu na takich warunkach. Ponoć drugi pod względem wysokości kontrakt w drużynie dla 39-letniego zawodnika? Większym niż proponowany nowy kontrakt dla Furmana w Płocku? W klubie zadłużonym po uszy? Serio?

Ja po prostu zmierzam do jednego - nie można każdej złej decyzji tłumaczyć brakiem pieniędzy. Jak nie masz pieniędzy to je wydajesz mądrze, my je wydaliśmy nie tyle głupio, co kretyńsko idiotycznie. Że niby nikt nie przyszedł do nas przed sezonem bo jesteśmy biedni? To już widzę, jak ściągamy piłkarzy w zimie, kiedy nie tylko jesteśmy biedni, ale w dramatycznej sytuacji sportowej. Na pewno każdy sensowny zawodnik marzy o przyjściu do drużyny z dna tabeli.

Nasz teraźniejszy poziom sportowy tłumaczyłby jako tako spadek nakładów na drużynę o - nie wiem - 30 procent? 40? Trzynaście jest pomijalne w kontekście spierdzielenia się na dno tabeli, po prostu.
Zgadzam się z tym co napisałeś.

Wasilewski to kuriozum. Chłop jest legendą ale Hutnika, Lecha, Anderlechtu czy Leiceter. Na pewno nie Wisły a dostaje taki szmal jakby był Reymanem. Żenada.

Za ta kasę można by faktycznie miec piłkarza pokroju Furmana czy Veinovica z Arki. No ale my biedni i do tego głupi...
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Banita

Od: 09.2012

Stary 10.11.2019, 09:07
No niektórym to nie przetłumaczysz bo w domu niby bieda i nie ma co do gara włożyć ale na pół litra codziennie to kasa się znajdzie
Odpowiedz cytując
Sylwus1988
Member

Od: 03.2018

Stary 10.11.2019, 09:59
Otóż to Paweł trafił w 10tke. Wisła to jedna wielka rodzina ale jednak patologiczna gdzie nie ma kasy na chleb ale na alko juz jest. Zeby nie było też tak jak w patologicznej wielkiej rodzinie że jak jest niedziela to wychodzą do ludzi to zawsze pod rączkę w eleganckich strojach a jak zapada zmrok i nikt nie widzi to sie leją po lbach patelniami do czego nigdy sie tacy nie przyznają :/
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 10.11.2019, 10:31

Pełna zgoda co do Boguskiego i Brożka, jeden gra bez marudzenia na każdej pozycji i daje z siebie 120%, drugi to nasz jedyny sensowny zawodnik ofensywny. Zresztą obaj doszli wczoraj do pozycji strzeleckich i oddali strzały w kierunku bramki, co na tle konkurencji wygląda ekstra...

Też zgadzam się że Wasilewski za taką kasę to był poważny błąd i spore ryzyko, ale gdyby wrócił do dyspozycji z poprzedniego sezonu (przed kontuzją) to byłby tego wart. Świetnie czyszczący, twardy stoper to to czego nam brakuje jak tlenu...

Co do wydawania mądrze pieniędzy - żeby wydawać mądrze potrzeba fachowców, a Ci kosztują. Brak pionu sportowego jest wielkim problemem. To jak w tym przysłowiu: "Czemuś biedny? Boś głupi. Czemuś głupi? Boś biedny."
Ostatnio edytowane przez wolfy : 10.11.2019 o godz. 10:36.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
Brozinho_23
Senior Member

Stary 10.11.2019, 10:58
Delgado napisał(a):Wyświetl post
no jak wg Ciebie najlepszy jest bezczelny korpoludek, a raczej trener biznesu czy tam lifecoach, który organizował jakieś regaty i rzekomo jest super hiper specjalistą od restrukturyzacji w Arabii Saudyjskiej czy Uzbekistanie, ale teraz chwilowo zakochał się w Wiśle i za friko jako Wiślak do końca życia wyciąga nas bezinteresownie z gówna to nie mam pytań
Odpowiedziałeś pytaniem na pytanie no ale się odniose. Nie wiem dlaczego bezczelny. Dla mnie to jest ogarnięty gość z doświadczeniem i dość młody jak na swoje stanowisko. Dużo działa, utożsamia się z klubem. A to, że na tym zarabia? Przecież to jego praca.

Dla wielu tutaj źli są ludzie biznesu którzy pożyczli 1 mln żeby się wypromować, a nie przeszkadza im, że jeden z piłkarzy którego już nie chcieli w żadnym mocnym klubie w Europie tu wrócił jak sprawa upadku była bardzo medialna i się jarają, że gra za darmo (tylko zwróćcie uwagę, że np. gra w różnych reklamach np. Lay'S). Przecież on sobie zdąwał sprawę, że uzyska status legendy, po prostu,, zainwestował". Zresztą ręce mi opadły jak ktoś na TT pisał, że powinien mieć całą władzę w klubie. Klubem ma rządzić piłkarz który nawet swój kontrakt negocjuje przez agenta. Kolejna kwestia czyli skandowanie Brożka bo jemu zależy? Właśnie wczoraj to było widać po sytuacjach których nie strzelił.

Całe szczęście, że chociaż na Wasilewskim się ludzie już zaczynają poznawać.
Odpowiedz cytując
Arek95
Senior Member

Od: 07.2017

Stary 10.11.2019, 11:04
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Pełna zgoda co do Boguskiego i Brożka, jeden gra bez marudzenia na każdej pozycji i daje z siebie 120%, drugi to nasz jedyny sensowny zawodnik ofensywny."
Błagam... Powiedz,że to o Boguskim to w formie żartu powiedziałeś... Ten gośc od dawien dawna jest parodią zawodnika i nie nadaje się na grę w 4 lidze, a Ty go wychwalasz za uniwersalność w Ekstraklasie? Gość gdzie nie gra to gra na jakieś 50% bo biega jak głupi od jednego do drugiego gubiąc krycie, skacząć do z góry przegranych główek nie stosując żadnego pressingu ani nic. Jak przyszedł z Bełchatowa przeszkadzała mu kontuzja, potem grzywka bo nic nie widział, a teraz to że po prostu jest słaby...
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 10.11.2019, 11:06
Jesteś dobrym kandydatem do najgłuszpego posta roku.
Sorry za błędy i literówki, ale często pisze posty na telefonie, a nie mogę ich edytować ani na telefonie, ani w przeglądarce firefox na moim laptopie.
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 10.11.2019, 11:07
Pełna zgoda co do Boguskiego i Brożka, jeden gra bez marudzenia na każdej pozycji i daje z siebie 120%, drugi to nasz jedyny sensowny zawodnik ofensywny. Zresztą obaj doszli wczoraj do pozycji strzeleckich i oddali strzały w kierunku bramki, co na tle konkurencji wygląda ekstra...

Też zgadzam się że Wasilewski za taką kasę to był poważny błąd i spore ryzyko, ale gdyby wrócił do dyspozycji z poprzedniego sezonu (przed kontuzją) to byłby tego wart. Świetnie czyszczący, twardy stoper to to czego nam brakuje jak tlenu...

Co do wydawania mądrze pieniędzy - żeby wydawać mądrze potrzeba fachowców, a Ci kosztują. Brak pionu sportowego jest wielkim problemem. To jak w tym przysłowiu: "Czemuś biedny? Boś głupi. Czemuś głupi? Boś biedny."
O Boguskim pomilcze, bo szkoda słów.

Wasilewski nawet w formie za taki hajs, przy naszym stanie kasy to skandal i przeinwestowanie. Lubię go i nie mam nic do jego wislackosci/niewislackosci ale nasz 'pion sportowy' mocno dał się wychujac. Czy ta sytuacja jest do uratowania? Jeszcze tak, ale czasu jest coraz mniej.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Stary 10.11.2019, 11:08
Jesteś dobrym kandydatem do najgłuszpego posta roku - to do brozinkho.
Cytat:
agam... Powiedz,że to o Boguskim to w formie żartu powiedziałeś... Ten gośc od dawien dawna jest parodią zawodnika i nie nadaje się na grę w 4 lidze, a Ty go wychwalasz za uniwersalność w Ekstraklasie? Gość gdzie nie gra to gra na jakieś 50% bo biega jak głupi od jednego do drugiego gubiąc krycie, skacząć do z góry przegranych główek nie stosując żadnego pressingu ani nic. Jak przyszedł z Bełchatowa przeszkadzała mu kontuzja, potem grzywka bo nic nie widział, a teraz to że po prostu jest słaby...
Zobacz sobie ile asyst i bramek zalicza w sezonie. Tak, Boguski na tle Savicevica czy Maka to dobry zawodnik.
Sorry za błędy i literówki, ale często pisze posty na telefonie, a nie mogę ich edytować ani na telefonie, ani w przeglądarce firefox na moim laptopie.
Odpowiedz cytując
Elefant
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 10.11.2019, 11:17
Konrad. napisał(a):Wyświetl post
Tak, Boguski na tle Savicevica czy Maka to dobry zawodnik.
Jak żabę położysz na kawałku czerwonego płótna to też Ci się wyda Puszczą Amazońską
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 10.11.2019, 11:26
Elefant napisał(a):Wyświetl post
Jak żabę położysz na kawałku czerwonego płótna to też Ci się wyda Puszczą Amazońską
Jasne, można porównywać Boguskiego do Furmana albo Imaza, tylko jaki to ma sens? Na tle naszych piłkarzy Boguski wyróżnia się:
- zaangażowaniem (zwykle pierwsza trójka pod względem przebiegniętych km)
- inteligencją i doświadczeniem
- techniką (co by nie pisać).

Psuje sytuacje strzeleckie, jasne, ale przynajmniej do nich dochodzi.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
Arek95
Senior Member

Stary 10.11.2019, 11:28
Jesteś dobrym kandydatem do najgłuszpego posta roku - to do brozinkho.Zobacz sobie ile asyst i bramek zalicza w sezonie. Tak, Boguski na tle Savicevica czy Maka to dobry zawodnik.
Sezon 18/19:
Boguski - 27 występów, 2 bramki i 6 asyst

Basha - 30 występów, 3 bramki i 4 asysty
Savicević - 12 występów, 2 bramki i 4 asysty (grał nie całe pół rundy)
Wojtkowski - 24 występy, 1 bramka i 0 asyst z czego tylko 4 w meczach rozegrał 90 minut (Rafał 11), a reszta z ławki na 20/15/10 minut
Mak - 19 występów, 2 bramki i 1 asysta w walczącej o mistrza ekipie z Gdańska NIE ROZGRYWAJĄC ANI JEDNEGO MECZU W PEŁNYM WYMIARZE CZASOWYM.

Biorąc pod uwagę kreowanie sytuacji (bramki/asysty) względem czasu spędzonego na boisku... Pokaż mi ....a gdzie Boguski jest lepszy niż pozostali zawodnicy?
Typ biega jak głupi totalnie nie pressując, tylko dobiegając do zawodnika i patrząc co zrobi zamiast go zaatakować. Jest bezproduktywny i tyle. Lepiej mądrze stać niż głupio biegać, ale jak ktoś biega nic nie wnosząc to jest kompletnym pacanem... Jedyną jego zaletą jest to, że jest mały i umie isę zastawić przed innymi wywalczając kilka rzutów wolnych... Poza tym jest nie jest lepszy niż taki Śliwa czy Słomka którzy byli u nas rok temu.
Ostatnio edytowane przez Arek95 : 10.11.2019 o godz. 11:31.
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 10.11.2019, 11:29
A tak sie zapytam ile naprawde zarabia Wasilewski? Ktos wie?
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
universe
Senior Member

Od: 10.2008

Stary 10.11.2019, 11:36
Wiesz co, jesli kibicujesz klubowi pilkarskiemu to wypadaloby, zebys sie choc odrobine na tej pilce znal, co nie?

Do Arek95
May the road rise up to meet you. May the wind be always at your back. May the sun shine warm upon your face. May the rain fall soft upon your fields,
and until we meet again, may God hold you in the palm of his hand (Gaelic blessing)
Odpowiedz cytując
Arek95
Senior Member

Stary 10.11.2019, 11:53
universe napisał(a):Wyświetl post
Wiesz co, jesli kibicujesz klubowi pilkarskiemu to wypadaloby, zebys sie choc odrobine na tej pilce znal, co nie?

Do Arek95
Wytłumacz? Bo nie wiem o co Ci chodzi w tym momencie?
Jeżeli uważasz, że ktoś jest dobrym zawodnikiem bo się "stara" i dlatego, że przebiega ponad 11km w meczu;
1) nie kreując sytuacji bramkowych, grając na "10" lub skrzydle,
2) gubiąc krycie bocznych z przeciwnej drużyny regularnie schodząc do środka
3) "kryje" na radar 20 metrowy
4) nie wywalcza wielu piłek, a sam podaje ich wiele niecelnie
5) kierując KAŻDE zagranie do tyłu lub wszerz narażając na kontrę
TO TAK, UWAŻAM ŻE JEST SŁABY/BEZNADZIEJNY.
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Od: 09.2019

Stary 10.11.2019, 12:03
bódyń napisał(a):Wyświetl post
A tak sie zapytam ile naprawde zarabia Wasilewski? Ktos wie?
Tutaj masz potwierdzone zarobki (75 tysięcy zł. miesięcznie) tylko posty są w innym temacie:

Wasilewski zarabia 18 tysięcy euro miesięcznie.

To bardzo dużo.
szprotson napisał(a):Wyświetl post
nie wiem skąd info, ale trafiłes
Nie trafiłem, a właśnie jako członek socios w trakcie rozmowy z pewną "kompetentną osobą" wyraziłem swoje oburzenie, że płacimy 30 tys miesięcznie za 39 letniego rezerwowego, bez formy, łapiącego od 5 lat dwie kontuzje w roku... Zostałem wtedy poprawiony, że płacimy mu owe 75 tys zł miesięcznie. Czyli 900 tysięcy złotych rocznie.

Weryfikowałem to jeszcze parę razy, bo nie mogłem uwierzyć.

To, że ty cieszysz się z tak wydanych pieniędzy, jest dla mnie szokiem. Jeszcze w styczniu żebraliśmy po klubach z C-klasy o "pięć tysięcy złotych", dziś lekką ręką wydajemy prawie bankę na zawodnika, który ma siedzieć na ławce, którego nikt nie kupi...

Ale dobra, pora ci wytłumaczyc po co o tym piszemy w tym temacie:

Celem jest prostowanie kłamstw/manipulacji jakie ty i wolfy wypisujecie w tym temacie.

Gdybym bowiem nie interesował się ekstraklasą, a słuchał pyskówek wolfy, to odniósłbym wrażenie, że Wisła płaci najmniej w lidze. Ba - że pewnie wszystkie kluby na pensje piłkarzy wydają rocznie między 10 a 20 milionów rocznie, a mała bidna Wisełka ledwie bańkę. Że wszystkie kluby kupują za gotówkę, przeszukują ligi czeskie, bałkańskie w poszukiwaniu perełek, a Wisła jako jedyna za darmo bierze odpady z rezerw i piłkarzy IV ligowych.

A w związku z powyższym, jesteśmy skazani na 16. miejsce w tabeli, na regularne w.......e, jakiś szczęliwy remis będzie sukcem. A już zwycięstwo to raz na 100 lat, dzięki geniuszu trenera i cudownej taktyce.

To wszystko powyższe, to kłamstwo, ściema, gówno prawda. Nie wiem, czy nie orientujecie się w finansach innych klubów, jesteście zaślepieni miłością do Wisły, czy na chłodno robicie z innych idiotów. W Ekstraklasie oprócz Legii i kilku lepiej płacących klubów, mamy drużyny na tym samym poziomie finansowym. Z takimi samymi pensjami, z transferami za "0 zł", z zadłużeniem, z niepłaceniem na czas...

Jeżeli ktoś nie wierzy, tutaj raport Deloiite za rok kalendarzowy 2018 (strona 30):
https://www2.deloitte.com/content/da...nsowa_2018.pdf
Wydaliśmy na wynagrodzenia 20 milionów złotych, więcej niż Cracovia, Piast czy Górnik.

Dwa razy więcej (10 milonów złotych różnicy!) niż beniaminkowie Zagłębie S, Miedź, czy Arka Gdynia.

Oczywiście ten rok pod tym względem będzie inny, na pewno wydajemy mniej. Na pewno jednak nie znajdziemy się na 16 miejscu, Raków czy ŁKS nie mają do nas startu.

===

Muszę wrócić jeszcze do Wasilewskiego, bo to że kibic balansując nad przepaścią Wisły popiera wydanie 900 tysięcy złotych na pensje rezerwowego jest dla mnie nie prawdopodobne.

Dla porównia jak sie płaci w naszej lidze:

Dominik Furman
Tak, prezes Wisły Płock nie chce zaoferować najlepszemu piłkarzowi 100 tysięcy. Dostanie oferte pewnie na 80-90 tysięcy złotych - czyli niewiele więcej niż 39 letni obrońca Wisły.

Ile zarabia obecnie? Około 40 tysięcy złotych:
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...olskich-ligach

Jeszcze raz:

Dominik Furman, gwarant bramek i asyst 40 tysięcy złotych w stabilnym finansowo klubie
Marcin Wasilewski, rezerwowy obrońca 75 tysięcy złotych w bankrucie.

Z tego linku wychodzą (fakt, sprzed dwóch lat, ale akurat w poniższych punktach nie wiele się zmieniło) tez inne ciekawe kwoty:
- 30 tysięcy miesięcznie zarabia Angulo w Górniku. Najwięcej w klubie.
- Nikt w Wiśle Płock, Arce Gdynie, Górniku Zabrze, czy Koronie Kielce nie zarabia więcej niż 40 tysięcy złotych.

======

Co do tych "ochłapów" w ligi...

Śmiejemy się z Drzazgi, który ma być alternatywą dla Brożka... Marne pięć goli w ub. sezonie w 17 meczach...

Sęk w tym, ze w drużynie Rakowa nie ma Brożka, a największym "transferem" (za 0 zł) było sprowadzenie Browna. Odpada z Korony Kielce (nie z Lecha czy Pogoni), który w 19 meczach poprzedniego sezonu zdobył nie 5 (jak Drzazga), a ledwie 3 gole. Nie mogłem znaleźć wyników jego pensji, ale najprawdopodoniej ma koło 30-40 tysięcy złotych miesięcznie. Moglibyśmy go spokojnie wyrwać (zamiast Wasyla), a jeszcze w budżecie zostało by 360 tysięcy złotych. Ale sztab szkoleniowy zadecydował inaczej.

Śmiejemy się z dziadka Boguskiego, który musi grać u nas w wieku 35 lat. Ten dziadek w ostatnich dwóch sezonach zdobył 6 gol i parę ładnych asyst.

Sęk w tym, że w Rakowie grał cały mecz niejaki Piotr Malinowski - rówieśnik Rambo. W ostatnich dwóch sezonach zdobył ledwie 3 gole... Tyle, że w I lidze...

========

I to jest być może powód kwasów w drużynie...

Wyobraźmy sobie sytuacje, że po dobrej wiośnie Klemenz dostaje brawa od trenera Stolarczyka i informuje go, że teraz będzie na nim opierał obronę. W nagrodę zarekomendował też w przyszłości, podwyższenie konktraktu na całe 20 tysięcy złotych miesięcznie...

Co czuje Klemenz słysząc, że za granie od deski do deski na każdej pozycji jaką mu wymyśli Stolar, dostanie trzy razy mniej kasy niż Wasyl za przybijanie piątek z kibicami?

Potem jeszcze przychodzi taki mecz jak w Warszawie, gdzie musisz zrobić miejsce Wasylowi na środku obrony, a samemu ośmieszać się w pomocy...

Takie kwasy zaczynają wychodzić, właśnie przy kolenych porażkach... Bo nikt mi nie powie, że to machanie łapami do siebie nazwajem, ciągłę wyrzuty o złe ustawienie kolegów to coś normalnego...

====

Jeszcze ostatnia ciekawostka ze Stolarem, o które zapomniałem napisać. Mianowicie pytany przed spotkaniem czemu nie gra Brożek tylko siedzi na ławie, odpowiedział ni mniej ni więcej, tylko że Brozinho nie jest gotowy do gry, ale bardzo nalegał żeby jechać na mecz...

Myślę: "dobra ściema Stolar, pewnie wejdzie w końcówce na podmęczonego rywala". Ale nie, w 85 minucie wchodzi Drzazga na boisko, a Brożek po prostu siedział na ławce, bo Wasilewski lubi z nim pogadać.

Oczywiście rezerwowy numer 7 na ławce, nie miał wpływu na przebieg meczu. Gdyby zamiast Brożka, był Kasia czy ktokolwiek inny z rezerw i tak wszedłby Drzazga...

Tylko czy to jest fair wobec tych młodych piłkarzy? Że trener woli wziąć kontuzjowanego zawodnika na ławkę, niż zawodnika rezerw?
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Stary 10.11.2019, 12:53
Jeszcze co do powyższego postu i zarobków Wasilewskiego, to patrząc na chłodno którym piłkarzom najbardziej powinno zależeć na utrzymaniu Wisły?:

1 - starym wyjadaczom grającym wiele lat w klube jak Brożek, Boguski, Błaszczykowski, czy nawet Sadlok. Siłą rzeczy grają tu tyle lat, że posiadają rodziny, znajomych i przyjaciół kibiców Wisły. Żaden z nich nie chce dopisać do swojego CV na zakończenie kariery "spadek z Wisłą Kraków do I ligi". Może ich walić czy zajmą pozycję 10 czy 12, ale spadek to przegięcie pały...
2 - obcokrajowcy, którzy chcą się wybić i dla nich Wisła jest klubem jak każdy inny. Typu Basha, czy Savicević. Oni też mają świadomość, że polska ekstraklasa ma chujową opinię, a zajęcię ostatniego w niej miejsca, nie pozwoli ci się nigdzie wybić. Mało tego, jeżeli Wisła spadnie = zbankrutuje, to najprawdopodoniej nie otrzymają pełnego wynagrodzenia, a żaden z nich wielkich oszczędności nie posiada.
3 - "odpady" z mocniejszych klubów ekstraklasy, które już teraz nie mają dobrej opinii. Dla nich spadek to dramat totalny - taki Janicki np, najpierw odszczelony z Lecha (podobnie Klemenz, Mak), teraz najsłabszy obrońca w najsłabszej obronie ligi i spadek. Ciężko mu będzie załapać się do jakiegoś klubu ekstraklasy. Podobnie aspekt finansowy - żaden z nich milionów się nie dorobił.
4 - młodzi "zdolnii". Typu Buksa, Wojtkowski, Hoyo. Analogicznie chcą się wybić, akurat na tle słabej Wisły mają dużo łatwiej, niż gdyby nagle trafili do Lecha czy nie wiem, Pogonii. Podobnie z wypłatami, żaden z nich nie machnie ręką na to, że Wisła w czerwcu ogłosi upadłość i przepadną im 4 miesięczne pensje...

Do której z tych grup pasuje Wasyl?

Do żadnej.

W jego bogatej karierze, Wisła to tylko epizod. Od początku wiedział, że nic z nią nie osiągnie. Nie zależy mu na składzie i grze, bo nikt nigdy nie zapłaci mu już 75 tys za miesiąc gry. Nie specjalnie się przejmie, jeśli okaże się, że w czerwcu Wisła mu nie wypłaci paru zaległości - i tak jest mega do przodu finansowo na przygodzie z naszym klubem (rynkowo powinien zarabiać max 20-30 tys), także będzie go walić to że nie dostanie dwóch wypłat. Zresztą po przygodzie na zachodzie jest milionerem...

Tym bardziej, nie rozumiem podpisywania z nim kontraktu numer 2 w klubie.
Odpowiedz cytując
Brozinho_23
Senior Member

Stary 10.11.2019, 13:00
Konrad. napisał(a):
Jesteś dobrym kandydatem do najgłuszpego posta roku.

Bo co? Bo napisałem, że nikt tu nie gra tak na prawdę z miłości do Wisły (Brożek, Błaszczykowski)? No tak, każdy chce w coś wierzyć...
Odpowiedz cytując
universe
Senior Member

Od: 10.2008

Stary 10.11.2019, 13:02
Arek95, przepraszam jeśli mylę się co do Ciebie ale wciąż jest tutaj grupa piłkarskich znawców analfabetów, którzy jedyne co potrafią to nabluzgać na dyżurnego kozła ofiarnego.
Mnóstwo takich zniknęło już z forum, z wiadomych względow.

PS. Niesamowite, czego dowiaduję się o Wasilewskim.. wyglądało to tak iż nie mając żadnego pomysłu na siebie przyszedł tutaj utrzymywać kondycję i bawić się piłką za symboliczny grosz...
May the road rise up to meet you. May the wind be always at your back. May the sun shine warm upon your face. May the rain fall soft upon your fields,
and until we meet again, may God hold you in the palm of his hand (Gaelic blessing)
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 10.11.2019, 13:11
Jasne, można porównywać Boguskiego do Furmana albo Imaza, tylko jaki to ma sens? Na tle naszych piłkarzy Boguski wyróżnia się:
- zaangażowaniem (zwykle pierwsza trójka pod względem przebiegniętych km)
- inteligencją i doświadczeniem
- techniką (co by nie pisać).
.
- Lepiej mądrze stać niż głupio biegać.
- Szczególnie inteligentnie pozoruje skakanie do główek i walkę o piłkę.
- o k... (co by więcej nie pisać)
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Stary 10.11.2019, 13:21
Cytat:
Bo co? Bo napisałem, że nikt tu nie gra tak na prawdę z miłości do Wisły (Brożek, Błaszczykowski)? No tak, każdy chce w coś wierzyć...
Zobacz sobie na pensje 39 letniego obrońcy Wasilewskiego...

Gdyby Błaszczu chciał mógłby dużo lepszy kontrakt wywalczyć w USA, czy gdzieś na Bliskim Wschodzie. Zrezygnował z rocznej pensji (spokojnie mógłby bańkę za 2019 rok wyciągnąć). Plus pożyczył Wiśle kolejne 1,5 miliona.

Innymi słowy dzięki przygodzie z Wisła Kuba ma na koncie 2,5 miliona złotych mniej.

Ale nie robi to z miłości. Ty i ja dużo bardziej kochamy Wisłę, bo kupujemy karnet za 500 zł (masz?). I mamy prawo go opluwać...
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów