The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 32 24,06%
osłabi 82 61,65%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 19 14,29%
Głosujących: 133. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 13.01.2020, 13:57
_ukoL napisał(a):Wyświetl post
Cholewiak poszedł do Legii. O Hołownię chyba chodziło?
Tak, mój błąd.

Dodam jeszcze P.S. Że transfery lubią ciszę, a wedle większości kibiców (głównie na tt, w internecie), jeśli do mediów nie wyciekają żadne informacje, tzn że zarząd, scouting, dział sportowy leżą do góry brzuchem i w tematach transferowych nic się nie dzieje. Co okienko się to powtarza i zawsze to samo larum. (i nie piję tu personalnie do nikogo). To nie Barcelona, gdzie w interesie klubu jest aby o każdym kroku klubu pisały media na całym świecie.
Odpowiedz cytując
Adrio
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2010

Stary 13.01.2020, 18:12
TT to jest stan umysłu, tam jest rzeźnia i 0 konstruktywnej dyskusji Tak jak wyżej, wydaje mi się, że to że nie słyszymy nic o transferach jest na plus, jeżeli było mówione o wzmocnieniu zespołu przez prezesa, trójkę rządzącą(nawet Jarek na TT dzisiaj coś napomknął o transferach) czy trenera to myślę, że te faktycznie będą.

Już sam Żukow powinien być wzmocnieniem środka pola, do tego przynajmniej 2 wartościowe transfery do obrony i ataku i można uznać że kadra będzie skompletowana(nie liczę Peszki oraz Hołowni którzy niby mają być u nas w tym tygodniu)

Wydaje mi się, że najważniejsze to dopiąć transfery w tym tygodniu przed wylotem na zgrupowanie i chyba wszyscy w klubie o tym wiedzą.
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Od: 09.2019

Stary 14.01.2020, 14:24
To okienko transferowe w naszym wykonaniu wygląda jak na razie słabo, a jest najważniejsze od kilkudziesięciu lat, bo walczymy o utrzymanie. Kadra jest wąska co było widać w poprzedniej rundzie, przyjdą kontuzje, kartki i co zrobimy?

Szkoda Peszko, bo gwarantował pewny poziom, umiejętności i doświadczenie, które jest nam potrzebne w walce o utrzymanie.

Młokosów to można ogrywać jak ma się zapewniony pewny ligowy byt, a my jesteśmy w innym miejscu, To nie czas na eksperymenty i ściąganie młodych.

Nadal brakuje napastnika i obrońcy. Kadra powinna być już w komplecie- zamknięta przed zgrupowaniem, bo potem znowu będą narzekania, że ktoś się nie zaaklimatyzował, odstaje fizycznie czy nie ma zgrania z resztą drużyny.
Ostatnio edytowane przez Cycu : 14.01.2020 o godz. 15:24.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 14.01.2020, 15:45
To okienko w gwoli ścisłości nie jest jeszcze otwarte.
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 14.01.2020, 20:59
No ale nie wygląda to za ciekawie.Obawiam się że posilimy się szrotem, chłopaki nie pójdą va banque, do tego ostatnie 6 pkt w 2 meczach może zafałszować naszą sytuacje kadrową.
Obym się mylił, ale wystarczy spojrzeć w tabelę by zobaczyć że kandydatów do spadku jest nie wielu więcej niż miejsc spadkowych.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 14.01.2020, 21:39
Rly?

Zimowe okienko transferowe jest otwarte do bodajże 2 marca, a tu już lament 14 stycznia, że jest najgorsze lub słabe

Idźcie sobie kupcie jakąś grę, książkę, film, serial. Wysłałbym Was na sanki ale pogoda wybitnie nie sprzyja.
Odpowiedz cytując
sl@y
Senior Member

Od: 10.2014

Stary 14.01.2020, 21:47
No ale wiesz, Skowronek im obiecał w zeszłym tygodniu napastnika.....no i nima
Odpowiedz cytując
kolarz90
Senior Member

Od: 04.2007

Stary 14.01.2020, 22:13
Spoko, oby tylko 2 marca nie było już za późno

Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Stary 14.01.2020, 22:35
I kolejny oderwany od rzeczywistości komentarz.

Powiem dosadnie : nawet za Cupiała nie widziałem całkowicie skompletowanej kadry na dzień 14 stycznia.
Sorry, ale ni chuja. Nie mamy ani dużej kasy, ani mocnej pozycji negocjacyjnej - spodziewam się transferów JAK ZWYKLE w trakcie trwania obozu lub nawet po nim. NORMALKA.

Darujcie sobie te durne komentarze tak wcześnie.
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Stary 15.01.2020, 00:42
Głupotą to jest czekanie na transfer do ostatniej chwili.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 15.01.2020, 10:01
Moim zdaniem transfery Tupty i Hołownii mocno pocieszające
Oznaczają bowiem, że po ewentualnym spadku przystąpimy do rozgrywek 1 ligi, skoro już teraz robimy transfery pod tym kątem
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Stary 15.01.2020, 10:16
Miga napisał, że Peszko trafi do Wisły, ale Płock:

https://sport.tvp.pl/46192022/peszko...ka-wisla-plock

Coś musiało być na rzeczy, że do nas nie przyjdzie, Królewski strasznie się wczoraj zdenerwował odnośnie tekstu Hanejko, ale w każdej plotce jest ziarno prawdy:

https://transfery.info/aktualnosci/w...-peszki/132513

Szkoda, bo Peszko byłby wzmocnieniem składu, a nie uzupełnieniem jak Hołownia czy Tupta.
Ostatnio edytowane przez Cycu : 15.01.2020 o godz. 11:09.
Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Od: 12.2003

Stary 15.01.2020, 11:28
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Rly?

Zimowe okienko transferowe jest otwarte do bodajże 2 marca, a tu już lament 14 stycznia, że jest najgorsze lub słabe

Idźcie sobie kupcie jakąś grę, książkę, film, serial. Wysłałbym Was na sanki ale pogoda wybitnie nie sprzyja.
Spoko, że okienko jest do 2 marca, ale liga kończy się w maju... Więc na spokojnie ściągajmy ludzi tak na 1 marca

SPRZEDAM! Kliknij na zdjęcie,
a przejdziesz na aukcję allegro.

SPRAWDŹ - NOWA NISKA CENA!

Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 15.01.2020, 11:38
Ludzie piszecie takie bzdury jakbyście się dopiero wczoraj obudzili... A zasypiali w erze Cupiała.

....a nie ma kasy na nic, a wy oczekujecie super transferów i to jeszcze przed wyjazdem do Turcji.
Jeszcze jakby tego było mało, to dopiero dziś SA porozumiało się z TS w sprawie funkcjonowania klubu na ten rok, a to było ważniejsze od jakichkolwiek transferów.
Może teraz coś się ruszy? Jak nie to trzeba się modlić o utrzymanie, bo będzie w huj ciężko z tym materiałem co mamy.

"Oby się nie okazało, że Wisła stanęła nad przepaścią, a potem zrobiła ogromny krok naprzód."

Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 15.01.2020, 12:56
bridgeburner napisał(a):Wyświetl post
Moim zdaniem transfery Tupty i Hołownii mocno pocieszające
Oznaczają bowiem, że po ewentualnym spadku przystąpimy do rozgrywek 1 ligi, skoro już teraz robimy transfery pod tym kątem
A kogo mieliby ściągnąć na lewą obronę? Przecież nikt konkretny nie przyjdzie tylko po to by zastępować w razie potrzeby Sadloka.

Tupta to nie jest gość do 1 składu, ale alternatywą na skrzydła. Konkretny napastnik jest podobno dogrywamy.

Natomiast obrońca Herbert Silva (czy jak mu tam) to wydaje się gość który może posadzić Janickiego na lawie.

Okienko które otwiera się 1 lutego oznacza nie mniej, nie więcej też to że zawodnicy dla których Wisła była 2 opcja, stracą możliwość angażu na zachodzie gdzie okienko jest do końca stycznia.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 15.01.2020, 13:21
Karherop napisał(a):Wyświetl post
A kogo mieliby ściągnąć na lewą obronę? Przecież nikt konkretny nie przyjdzie tylko po to by zastępować w razie potrzeby Sadloka.

Tupta to nie jest gość do 1 składu, ale alternatywą na skrzydła. Konkretny napastnik jest podobno dogrywamy.

Natomiast obrońca Herbert Silva (czy jak mu tam) to wydaje się gość który może posadzić Janickiego na lawie.

Okienko które otwiera się 1 lutego oznacza nie mniej, nie więcej też to że zawodnicy dla których Wisła była 2 opcja, stracą możliwość angażu na zachodzie gdzie okienko jest do końca stycznia.
Też tak odbieram ew. wypożyczenie Hołowni. To jest zamiana Grabowski - Hołownia do roli zastępcy Sadloka. Grabowski został zweryfikowany negatywnie, więc gorzej być nie może a Skowronek w niego wierzy.

Oprócz tego oprócz Szoty (zupełnie póki co niesprawdzonego) stanowi alternatywę dla Pawłowskiego jako młodzieżowca, bo na Kamilę już raczej Skowronek nie liczy.

Hebert to gość w miejsce Janickiego i też gorszy być nie może a wręcz daje duże nadzieje na to, że będzie lepszy. Widać było pod koniec rundy, że Skowronek mocno pracuje nad SF a tutaj Hebert może być wartością dodaną.

Co do Tupty nie mam pojęcia - ale jeżeli faktycznie może pograć coś na skrzydle jako zmiennik to czemu nie? Część kontraktu będzie pewnie płacić Werona. W każdym razie jako napastnika bym go nie liczył.

Jeszcze ten napastnik jest konieczny...Tyle że jak sobie przypomnę w jaki sposób trafiali do nas w ostatnim czasie napastnicy, którzy strzelali bramki to tak:
-Ondraszek - zachęcony kominową pensją w końcówce ery Cupiała, zaczął strzelać pół roku przed odejściem.
- Carlitos - przyszedł do nas tylko dlatego, że Mallorca spadła (tam miał już dograne sprawy)
- Kolar - znajomy chorwacki menago, odpalił też po roku i na pół roku

Dlatego w tym przypadku pewnie nie ma wyjścia i trzeba czekać na zamknięcie okienka "europejskiego" o czym pisze Królewski.
Odpowiedz cytując
Mar85
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 15.01.2020, 13:38
Tyle że nic nie da podpisanie umowy między SA a TS jak się nie utrzymamy. Wiem że to było konieczne do funkcjonowania klubu, ale utrzymanie to priorytet i wiadomo o tym nie od dziś. Transfery powinny być dopięte najszybciej jak to możliwe. To że nie mamy kasy teraz oznacza że będziemy mieć ją za 2 miesiące? My musimy punktować od 1 meczu w rundzie a nie od marca czy kwietnia bo może być za późno. Chyba że liczymy na cud.
Kasy to nie będzie dopiero jak polecimy. W zasadzie to nic nie będzie.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Stary 15.01.2020, 15:28

Jeżeli dojdzie Hebert i "konkretny napastnik" to oczywiście optyka się zmieni
Tupta z tego co wyczytałem to jakieś sporadyczne występy ma na boku, nie wiem co to za alternatywa? Łapać minuty to może i powinien Buksa, nawet z boku, bo szybkość ma a nie wypożyczony Słowak który ostatni mecz rozegrał w maju. Nie ten czas na takie eksperymenty pod tytułem "może zatrybi"
Z tym zamknięciem okienka to tez tak nie do końca, jeżeli celujemy w darmowych graczy to tacy takze mogą podpisywać umowy po okienku, co najwyzjen bez zgłoszenia do pucharów ale z drużynami grającym w pucharach na wiosnę raczej o zawodników nie rywalizujemy
Zamiana Grabowskiego na Hołownia to klasyczne zamienił stryjek...
W razie czego to prędzej tam Bury pójdzie więc po co wydawać na jego pensje?
Kluczowy jest czas, moim zdaniem sens maja tylko transfery zrobione przed obozem, najłatwiejsze mecze do ugrania punktow są na początku, w lutym, jak ktoś przyjdzie 3.02 to raczej Skowronek go po 2-3 treningach nie wystawi
W ogóle to ciekawi mnie sprawa młodzieżowca, Zukov na ławkę nie przyszedł, liczę że do formy wróci Vukan, Basha to nasz najlepszy zawodnik, w odwodzie jeszcze jest Chuca który zaczynał przypominać piłkarza grając w srodku
Szkoda sadzac 2 z 4 takich graczy na ławie kosztem Pawłowskiego (który z mlodziezowcow fakt faktem wyglądał najlepiej)
Ostatnio edytowane przez bridgeburner : 15.01.2020 o godz. 15:32.
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
w0lno.
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 15.01.2020, 16:29
Jak nie Peszko, to może Makuszewski? Lech podobno go odpalił. Gdyby zszedł ze swoich wygórowanych oczekiwań, to chętnie zobaczyłbym go w koszulce z białą gwiazdą na piersi.
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 15.01.2020, 16:35
bridgeburner napisał(a):Wyświetl post
Jeżeli dojdzie Hebert i "konkretny napastnik" to oczywiście optyka się zmieni
Tupta z tego co wyczytałem to jakieś sporadyczne występy ma na boku, nie wiem co to za alternatywa? Łapać minuty to może i powinien Buksa, nawet z boku, bo szybkość ma a nie wypożyczony Słowak który ostatni mecz rozegrał w maju. Nie ten czas na takie eksperymenty pod tytułem "może zatrybi"
Z tym zamknięciem okienka to tez tak nie do końca, jeżeli celujemy w darmowych graczy to tacy takze mogą podpisywać umowy po okienku, co najwyzjen bez zgłoszenia do pucharów ale z drużynami grającym w pucharach na wiosnę raczej o zawodników nie rywalizujemy
Zamiana Grabowskiego na Hołownia to klasyczne zamienił stryjek...
W razie czego to prędzej tam Bury pójdzie więc po co wydawać na jego pensje?
Kluczowy jest czas, moim zdaniem sens maja tylko transfery zrobione przed obozem, najłatwiejsze mecze do ugrania punktow są na początku, w lutym, jak ktoś przyjdzie 3.02 to raczej Skowronek go po 2-3 treningach nie wystawi
W ogóle to ciekawi mnie sprawa młodzieżowca, Zukov na ławkę nie przyszedł, liczę że do formy wróci Vukan, Basha to nasz najlepszy zawodnik, w odwodzie jeszcze jest Chuca który zaczynał przypominać piłkarza grając w srodku
Szkoda sadzac 2 z 4 takich graczy na ławie kosztem Pawłowskiego (który z mlodziezowcow fakt faktem wyglądał najlepiej)
Albo po prostu zagrac klasycznym 4-4-2 ( wg mnie proste i idealne ustawienie na nasza smieszna lige gdzie kazdy 4-5-1) i wystawic Bukse w parze z Broziem , i klopot mlodziezowca chwilowo zazegnany , srodek 2 z 4 ( Vukan, hamulcowy, Zukov czy Chuca) na skrzydlach zdrowy Kuba z Makiem ...obbbrona ? obrony ten zespol nie ma zadnej
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 15.01.2020, 16:45
Buksa - kompletna niewiadoma
Brozio i jego zdrowie - kompletna niewiadoma
Vukan - fatalna forma w zeszłej rundzie - kompletna niewiadoma
Basha - słaba runda - niewiadoma.
Zukov - kompletna niewiadoma
Chuca - jak na razie dziad.
Błaszczu - zdrowy...heh
Mak - coś tam powinien namiszać na skrzydle.

No i brak obrony.Jak do tego dodamy kartki, kontuzje...Tak że...
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Stary 15.01.2020, 16:48
4-4-2 z Buksa i Broziem na szpicy , chwilowy problem z mlodziezowcem zazegnany , druga opcja myslalem ze bedzie Grabowski za Sadloka, no ale niestety nic z tego nie wyjdzie
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Stary 15.01.2020, 16:59
gizmowisla napisał(a):Wyświetl post
Albo po prostu zagrac klasycznym 4-4-2 ( wg mnie proste i idealne ustawienie na nasza smieszna lige gdzie kazdy 4-5-1) i wystawic Bukse w parze z Broziem , i klopot mlodziezowca chwilowo zazegnany , srodek 2 z 4 ( Vukan, hamulcowy, Zukov czy Chuca) na skrzydlach zdrowy Kuba z Makiem ...obbbrona ? obrony ten zespol nie ma zadnej
Do 4-4-2 musisz mieć albo 2 chamow w środku albo jednego z napastnikow zadziore co będzie oral boisko jak Zdenek
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Stary 15.01.2020, 18:04
Ale inteligencja , doswiadczenie i technika Brozia + mlodziencza fantazja Buksy , hhhmmm , czemu nie sprobowac ?
Odpowiedz cytując
UcheJ
Senior Member

Od: 02.2009

Stary 15.01.2020, 20:51
Nie ma opcji, Skowronek będzie grał trójka w środku z 1 napastnikiem. Sadlok - Herbert - Klemenz - Burliga/Szota mak - Pawłowski - Basha/Serb - na 10 Żukow - Blaszczu - nowa 11 która dopiero przyjdzie.
Odpowiedz cytując
piotrek1803
Member

Od: 07.2007

Stary 15.01.2020, 22:40
ten co Tupta widzę, że grał ostatnio w systemie 4-3-3 również często (skrzydłowego) bocznego napastnika, wiec pewnie i na pomoc boczną będzie się nadawał jakby co.
Odpowiedz cytując
luke1906
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 15.01.2020, 22:51
Jeśli jakimś cudem mielibyśmy grać na 2 napastników to jednym z nich musi być Buksa.
Kilka bramek i może go ktoś weźmie za dobry pieniądz. Skoro taki Klimała (wg wiki raptem 8 goli w ekstraklapie) mógł pójść za 4mln to czemu nie Buksa?
To może być nasza jedyna opcja na wyjście z długów, a jeżeli nie dostanie szansy to za chwilę go tu nie będzie.
the future's uncertain
and the end is always near
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Stary 16.01.2020, 00:29
nero napisał(a):
Spoko, że okienko jest do 2 marca, ale liga kończy się w maju... Więc na spokojnie ściągajmy ludzi tak na 1 marca
Napisałem jednego dość przejrzystego posta na temat oczywisty.

Potem musiałem jednak łopatologicznie, bo niektórzy nie zrozumieli kontekstu.

Nie sądziłem jednak, że ktoś mnie będzie prowokował do napisania wersji dla IQ<60....

Chyba sobie daruje.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 16.01.2020 o godz. 00:31.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 16.01.2020, 00:55
Nawet jeśli dojdą do nas tylko Zukov, Peszko, Tupta, Cholewiak to kadra będzie mocniejsza. A i nie wierzę że na tym ruchy kadrowe się skończą.
słowo klucz TYLKO a wymienionych zostało 4 zawodników. Czyli mamy nasprowadzać nową jedenastkę, a potem będzie płacz, że nie są zgrani czy jak?

Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 16.01.2020, 07:41
a Kuveljic ?
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania