The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 28 22,76%
osłabi 78 63,41%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,82%
Głosujących: 123. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
kacpaw91
Senior Member

Od: 05.2011

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 20.06.2012, 10:06
milosz napisał(a):Wyświetl post
Czyli nie wiesz co to grzeczność, bo bez przerwy je komentujesz.
Czepiasz się słówek, ale niech Ci będzie: "nie będę komentował [jakości merytorycznej twoich postów]". Zresztą widziałeś fragment do którego się to stwierdzenie odnosiło. Lepiej?

- Owszem dostał Kasperczak ekipę po Smudzie z kluczowymi piłkarzami (już o tym pisałem, ileż można to samo w kółko .., Stan zaś miał zbudować drużynę niemal od zera w pół roku), wystarczy porównać kadrę i czołowe jej postacie. więc jak sugerujesz inną możliwość to piszesz nieprawdę z premedytacją.
Nic nie sugeruję, piszę, że to nie ważne, czy "dostał, czy nie dostał", rozumiesz?

- Piszesz: „ Lepiej odpaść z Levadią niż z Podbeskidziem w Pucharze Polski”, no sorry ale to demagogia i całkowita bzdura. Levadie będziemy pamiętać całe lata, a mecze z Podbeskidziem w PP są w historii Wisły ważne jak zeszłoroczny śnieg …Sprawdź sobie z kim odpadała Wisła w PP w poprzednich latach.. niemal nikt tego dziś nie pamięta. Levadię można tylko porównywać z meczami w LE .
Wielu wypomni drużynie 7. miejsce tak jak wypominają 8. miejsce sprzed kilku lat. Tylko, że wtedy chociaż mecze remisowaliśmy. Teraz doprowadziliśmy do tego, że nazywanie R22 twierdzą jest reliktem przeszłości. Teraz przyjeżdża tu najsłabsza drużyna i jest w stanie powalczyć o każdy rezultat. No, ale fartem awansowaliśmy do 1/16 LE... Drużyny, które ograły nas na R22 nie zrobiły tego fartem, była niestety pewna regularność, a twój sukces w Europie to:

Kod:
2. Wisła Kraków 9 3-0-3 8-13
Bilans bramkowy -5. Bilans meczy bezpośrednich z każdym przeciwnikiem w grupie niekorzystny. Ewenement na skalę światową? Nie, skądże! Ogromny sukces Wisły!

- Co do finansów to uwzględniają one sprawę Mandziary czy nie uwzględniają ..i tak można bez końca. . Powtórzę, nie uwierzę że po najlepszym sezonie w pucharach od 9 lat mamy finansową zapaść i że lepiej było jak odpadaliśmy z Levadią, bo wówczas piłkarze też nie grali za czapkę gruszek.
To media mają rację, czy jej nie mają? To samo źródło, a raz mają, innym nie mają. To jest rzekome 700 tys. euro, a mówi się o większej zapaści (pojawiały się znacznie większe kwoty). Piłkarze "nie grali za czapkę gruszek", ale fakt jest taki, że wtedy drużyna liczyła mniejszą liczbę zawodników zarabiających "więcej niż juniorzy" (sprawdź ile, teraz jest ich 22), czyli piłkarzy doświadczonych. Średnia zarobków też była znacznie mniejsza. Teraz mówi się o 250 tysiącach euro/rok jako średniej zarobków. Który z zawodników ówczesnej Wisły tyle zarabiał? Dodajmy do tego, że kontrakty były na zasadzie 50/50, więc podejrzewał, że Garguła nie zarobił swoich 350 tysięcy euro.

- Jovanovic jest młody i jego ocena teraz jest przedwczesna , również jego skreślanie. Napisałeś wcześniej, że Melikson nie pokazał nic od roku, podobnie jak Genkow, problem w tym że byli jesienią kontuzjowani, a wiosną i tak należeli do najlepszych w drużynie. Rozumiem że błyszczał Garguła, bo jest od Bednarza ..znowu to samo ..ileż można .. Wypominanie Bednarzowi np.. Garguły jest właściwe, choćby Ja mogę to robić bo uważałem że jest to piłkarz przereklamowany i to nie ten rozmiar kapelusza aby grać w Wiśle Kraków (choć życzyłem sobie aby mnie mile zaskoczył), to samo dotyczy innych wymienionych „sukcesów” Bednarza ..broń sobie J.B., ale gość nie ma żadnego immunitetu i zasługuje za nieudaczna politykę transferową na krytykę, słowem im szybciej wyleci z Wisły tym lepiej dla niej.
Tak, młody... tylko w Polsce piłkarz 24-letni to młody, perspektywiczny zawodnik. Rok starszy Sikorski, który też nic nie pokazał jest niewypałem transferowym. WOW. Genkov owszem należał do najlepszych w drużynie, ale Melikson? Już Kirm był lepszy. Mówię przecież, że Garguła jest słaby. Wypominanie Garguły nie jest właściwe. W momencie podpisywania kontraktu był to jeden z graczy reprezentacji, najlepszy ofensywny pomocnik w lidze. Prezentujący naprawdę niezły poziom. Większość była szczęśliwa, że wygraliśmy wyścig po niego. To nie wina Bednarza, że 2 miesiące po tym doznał kontuzji, która wyłączyła go z gry na prawie 2 lata. Stan też nie ma immunitetu. Jego Lamey, Branco, Boukhari, Jaliens to naprawdę udane transfery. Na Diazie przynajmniej zarobiliśmy, na Marcelo również. Garguła i Niedzielan w momencie podpisywania to byli piłkarze naprawdę nieźli.

- Zakłamujesz rzeczywistość, bo Melikson kosztował 700 tyś, Genkow 500 tyś, (np. „genialny” Jacuś kupił dla Wisły Jirsaka za 750 tysięcy i po 5 latach , bye i tyle , a pożytek sportowy bardzo symboliczny, lepiej aby nie wydawał już takiej kasy), a ich wartość rynkowa dziś jest w sposób naturalny zaniżona. Nie wiem ile możemy zarobić na każdym z nich, ale cieszę że to nie Ty będziesz dokonywał tych transferów, bo takich piłkarzy , co znowu powtórzę, sprzedaje się po udanych sezonach, a nie po tych gorszych, to ile jest teraz wart np. Małecki !?, …a ile Garguła może, że do niego wrócę .., bo ..Jirsaka już sprzedać nie możemy ..to rzecz jasna pisze juz dla żartu bo na poważnie fanów J.B. brać nie wypada. W sumie może lepiej że zbyt wielkiej kasy wydawać sie teraz nie będzie, mniejsze szkody dla Wisły.
Jirsak ~ 1.5 mln euro, Jaliens ~ 1.2 mln euro. Rzekoma kwota transferu + rzekomy kontrakt + rzekoma kasa za podpis itp. No wielka mi to różnica. Ciągle powtarzasz to samo i nie możesz przyjąć do wiadomości, że najlepszy transfer ostatniego pięciolecia przyszedł za prowizje menedżerskie, a został sprzedany za 3.8 mln euro. To był sprowadzony przez Bednarza Marcelo.

_______
Co do przyszłości to byle przetrwać rundę jesienna w czołówce tabeli i ..nowa rewolucja Sz. Pana Cupiała w Wiśle, może tym razem z jakąś długofalową strategią.
W tej lidze kluby robią takie "wzmocnienia", że jak na razie wypadamy chyba najlepiej, a jeszcze okno się nie zaczęło. Saganowski w Legii... Patejuk i Kowalczyk w Śląsku. Trałka w Lechu. Jest się czego bać.

Straciłem ochotę na odpowiadanie na twoje posty na tym forum... Proszę Cię o konkrety (liczby), a uzyskuję rozprawkę. Do tego ciągle pomijasz pewne niewygodne dla sukcesów minionej ekipy fakty oraz te, w których Bednarz postąpił "OK". Do tego równolegle zarzucasz mi kłamstwo (cytuję: "zakłamujesz rzeczywistość") . Do tego nazywasz wszystkich, którzy mają inne zdanie "fanami Bednarza".
Ostatnio edytowane przez kacpaw91 : 20.06.2012 o godz. 10:09.
Odpowiedz cytując
Pan Jotka
Senior Member

Od: 12.2004

Stary 20.06.2012, 10:06
Marko Suler będzie drugim po Marku Saganowskim nowym zawodnikiem Legii pozyskanym w letnim okienku transferowym - donosi portal Sportske.net. Reprezentant Słowenii zdecydował się przyjąć ofertę stołecznego klubu. Piłkarzem poważnie zainteresowane były Partizan Belgrad oraz Wisła Kraków.

To tyle w temacie Sulera.
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 20.06.2012, 10:12
Grantar napisał(a):Wyświetl post
.....
No ale przyznaj - amunicja Wam się de facto skończyła, wiec zaczęła się walka o każdy milimetr ziemi, o każdy argument, rozkładanie zdania na czynniki pierwsze, po to by podważyć zawarta tam logikę.

Tak czy siak, duch1989 ma trochę racji w tym co pisze - temat jest deko martwy a każdy z Was tutaj dyskutujących nie zamierza zmienić zdania w które głęboko wierzy.

Osobiście miło mi się Was czyta, choć przyznaje - ostano ciężko mi dotrwać do końca większości postów i przerywam w połowie. Ot stwierdzam ze te argumenty już znam.

Lepiej powiedzcie co sądzicie o naszym nowym bramkarzu.

Cytat:
Miśkiewicz nie będzie miał łatwej drogi do bramki Wisły. 23-latek o miejsce między słupkami będzie rywalizował z Sergeiem Pareiką i Milanem Jovaniciem. „Przychodzę tutaj z zamiarem podniesienia swoich umiejętności.
Cytat:
Rywalizacja w bramce wyjdzie na dobre zarówno mnie, jak i Sergeiowi i Milanowi. Mam nadzieję, że nauczę się czegoś od Sergeia, bo to doświadczony zawodnik” – przyznał.
Rozumem z tego ze Sergiei zostaje, a Miśkiewicz jest zamiast Kurty. Z naciskiem na słowo 'zamiast'.

To dobrze czy źle że ściągamy takiego 'Kuszczaka' z rezerw Milanu?

Edit:
Dorzuce jeszcze drabinkę testów, za główną:
Cytat:
W lipcu 2009 roku został wypożyczony do Chievo, jednak i tam nie zdołał przebić się do pierwszego składu. Rok później polski zawodnik przeszedł do czwarto ligowego Crociati Noceto, skąd ponownie został wypożyczony, tym razem do FC Südtirol-Alto Adige, grającego we włoskiej trzeciej lidze.
Ostatnio edytowane przez Lukasz : 20.06.2012 o godz. 10:17.
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 20.06.2012, 10:19
Lukasz napisał(a):Wyświetl post
Rozumem z tego ze Sergiei zostaje, a Miśkiewicz jest zamiast Kurty. Z naciskiem na słowo 'zamiast'.
Oby tak było jak mówisz.

To dobrze czy źle że ściągamy takiego 'Kuszczaka' z rezerw Milanu?
Jeżeli chodzi o bramkarzy to jest to na tyle specyficzna pozycja, że wielu przez kilka lat nie zagra zbyt wielu spotkań. Jednak potem zmieniają klub i grają nieźle.

Miśkiewicz sprawia lepsze wrażenie od Jovanicia. Być może po jakimś czasie powalczy z Pareiką. A być może okaże się, że zajmie tylko miejsce Kurty i po dwóch latach odejdzie. Nie mniej po tamtych skrótach ze sparingów wiąże z nim nadzieje.

Teraz pora na środkowego pomocnika (oprócz Chrapka) oraz na lewego obrońcę. Chociaż ktoś będzie pewnie sprowadzony skoro nie przedłużono kontraktu Skołorzyńskiemu, który tam może grać, a był teraz wypożyczony do Niecieczy.
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 20.06.2012, 10:33
Z logicznego punktu widzenie - w pierwszej kolejności klub powinien poinformować o przedłużeniu umowy z podstawowym bramkarzem, kwestia Miśkiewicza z całym szacunkiem dla tego chłopaka to mały pikuś. 25 czerwca Wisła zaczyna treningi, raptem za 5 dni a my praktycznie poza powrotem Głowackiego, który sam się pchał do niego nie pozyskaliśmy nikogo znaczącego. Wszyscy do tej pory zawodnicy łącznie z Sikorskim przychodzą do nas bez sum odstępnego i przynajmniej w dwóch wypadkach szansa, że wypalą Ci zawodnicy jest bliska zeru i każe wątpić w budowanie perspektywicznej i stabilnej pod względem kadrowym drużyny.
Bednarz pomachał szabelką, po lansował się w mediach i robi transfery na miarę drużyny występującej w I lidze polskiej.
Sytuacja jest o tyle komiczna, że zarówno Sobolewskiemu jak i Estończykowi umowy kończą się 30 czerwca dlatego jeżeli dotychczas jest cisza to jeszcze nie raz Bednarz nas zaskoczy vide Cupiał żeby była jasność bo on wszystko klepie.
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 20.06.2012, 10:38
Pan Jotka napisał(a):Wyświetl post
Piłkarzem poważnie zainteresowane były Partizan Belgrad oraz Wisła Kraków.

To tyle w temacie Sulera.
Wisła nie była nim zainteresowana co potwierdził Bednarz oraz sam zawodnik. Piłkarz wygląda na solidnego w stylu gry na stoperze przypomina mi Diaza jednak w naszej sytuacji ściąganie kolejnego stopera jest irracjonalne. Zbyt wiele pozycji wymaga wzmocnienia abyśmy mogli sobie pozwolić na taki luksus.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 20.06.2012 o godz. 10:41.
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Stary 20.06.2012, 10:38
kacpaw91 napisał(a):Wyświetl post

Miśkiewicz sprawia lepsze wrażenie od Jovanicia..
Ano własnie. Sprawia lepsze wrażenie od Jovanić'a który miał u nas 5-cio letni kontrakt. Miśkiewicz 2-letni a Sergiej póki co, kontraktu .. brak.

Dzięki za odp.

Miłosz, Grantar, a Wasze opinie na temat tego bramkarza?
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Stary 20.06.2012, 10:41
Ano własnie. Sprawia lepsze wrażenie od Jovanić'a który miał u nas 5-cio letni kontrakt. Miśkiewicz 2-letni a Sergiej póki co, kontraktu .. brak.

Dzięki za odp.

Trudno wydawać opinię o piłkarzu, który siedział po wyjeździe z Polski na ławkach klubów z Serie C i D w przerwach zbierając pomidory na plantacjach. Jeżeli klub nie przedłuży umowy z Pareiko - choć uważam, że chyba aż na tyle nieodpowiedzialnych ludzi w Wiśle nie ma to będzie katastrofa.
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 20.06.2012, 10:44
Cytat:
Jeżeli klub nie przedłuży umowy z Pareiko
Nie dawno zapewniałeś wszystkich że umowa z Pareiko przełożona nie będzie, 30 czerwca ma zostać ogłoszone jego odejście. Rozumiem, że się z tego wycofujesz ?
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Stary 20.06.2012, 10:51
Merkury napisał(a):Wyświetl post
Trudno wydawać opinię o piłkarzu, który siedział po wyjeździe z Polski na ławkach klubów z Serie C i D w przerwach zbierając pomidory na plantacjach. Jeżeli klub nie przedłuży umowy z Pareiko - choć uważam, że chyba aż na tyle nieodpowiedzialnych ludzi w Wiśle nie ma to będzie katastrofa.
Jak widać nasze testy wykazują iż zbieracze pomidorów na plantacjach w Mediolanie są lepsi niż nasi gracze z 5-cio letnimi kontraktami.

Westersyl, weź proszę pod uwagę iż kontrakt Miśkiewicza to nacisk na Sergieja - mamy alternatywę i nie może podbić warunków kontraktu i musi się zgodzić na to co proponujemy. Po coś ten nacisk i alternatywa jest, skoro kontraktu jeszcze brak.
Odpowiedz cytując
jason wiślak
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 20.06.2012, 10:51
No i Suler w Legii. Szkoda. Nie patrzę na ilość środkowych obrońców, bo liczy się jakość a nie ilość.

U na cieniutko na razie. Muszę się zgodzić z Merkurym, że wzmocnienia....pardon....transfery przeprowadzone do tej pory (bądź będące w toku vide Sikorski) są na miarę dołu tabeli (oprócz Głowy).

Quioto- zupełnie nie wiemy czego się spodziewać po gościu. Niby coś strzelił w sparingach a mimo to trener podobno długo się wahał. Więc po co brać gościa do którego trener Probierz nie ma przekonania?

Miśkewicz- to jestem prędzej w stanie zrozumieć, może powalczy o miejsce na ławce i za rok, dwa cos z niego będzie.
Natomiast Sikorski - 25 lat i sezon bez gola za nim. W najlepszym wieku dla piłkarza on tak dołuje...niezrozumiały transfer. Jak to znajomy wczoraj powiedział - łapanka jak w ŁKS-ie. Aż tak radykalnie bym tego nie określił ale dobrze tez nie jest.

Nie wiem czy widzieliscie ile kosztuje Traore z Lechii - mianowicie ...200 tys. euro. Do roboty Jacku! Taka okazja się nie powtórzy!
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Stary 20.06.2012, 11:04
Do tej pory te ruchy kadrowe można nazwać uzupełnianiem miejsc na ławce rezerwowej poza Głowackim, z tym, że w jego przypadku wiedząc jak gra się w Ekstraklasie to mur beton, że kontuzje będą na porządku dziennym.
Genkov jest kontuzjowany, Quioto dopiero pod koniec sierpnia ewentualnie dołączy do Wisły no i w ataku kolejny as Sikorski aż strach się bać ofensywy Wisły Kraków.
Traore trafi do Legii znając życie, zresztą nie zdziwcie się, że zamiast wzmocnień to od 25 czerwca będziemy testować kogo popadnie.
Odpowiedz cytując
stalsanok1946
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 20.06.2012, 11:30
Tak jak mówiłem wcześniej. Wisła z obecnym składem będzie się nadawać na miejsce adekwatne w ubiegłym sezonie
Lepiej zapobiegać niż leczyć
Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 20.06.2012, 11:45
Miśkiewicz 2-letni a Sergiej póki co, kontraktu .. brak.
Niestety znam go tylko ze skrótów sparingowych i "historii" . W przypadku młodego bramkarza to mało. Mimo, że w obu sparingach bronił dobrze trudno powiedzieć jak by sie zachował w nieco bardziej wymagających warunkach ekstraklasy. Moim zdaniem musi zostać Pereiko. Miśkowiak "wyklaruje się" w ME w ciągu roku.
W Tarnowie widziałem cały mecz testowanego Snopka, który naprawdę bronił poprawnie ... skoro zdecydowano się na Miskiewicza to mniemam że Miskiewicz był lepszy (a przecież trochę zaufania do sztabu szkoleniowego Wisły muszę mieć ...). Tak więc ten transfer nie jest błędem. Oczywiście nie znam strony finansowej.
Cały czas zakładam że Probierz będzie miał 2 lata na budowanie nowej drużyny ....
Chciałbym napisać jeszcze coś o Quioto, którego ktoś tu powyżej określił jako faceta z zerową szansą na dobrego piłkarza.
Widziałem go cały mecz i w skrótach sparingów i na pewno nie da się powiedzieć że to beztalencie. (Podziwiam łatwość z jaka niektórzy ferują takie wyroki).
Nie pisze tak tylko dlatego że jest szybki i ma dobry start do piłki - podobało mi się jak balansował na linii spalonego .. ma pojecie o taktyce.
Oczywiście III ligowa Unia nie jest odpowiednia do wydawania opinii bardzo optymistycznej (zwłaszcza że jego pudło na pusta bramkę przegrywa tylko z pudłem Sikorskiego z GKS0em)
Ostatnio edytowane przez Grantar : 20.06.2012 o godz. 11:48.
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 20.06.2012, 12:00
Powiem tak - Miśkiewicza wielokrotnie widział (jeszcze przed wyjazdem do Milanu) mój dobry znajomy. Jest to do tej pory czynny bramkarz i równocześnie trener. Gdy kilka lat temu przeczytał, że Miśkiewicza bierze Milan to był pełen podziwu dla... osoby, która mu to załatwiła. Miał o nim w najlepszym wypadku średnią opinię. Mam nadzieję, że coś się w tym Milanie nauczył.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 20.06.2012, 12:30
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Powiem tak - Miśkiewicza wielokrotnie widział (jeszcze przed wyjazdem do Milanu) mój dobry znajomy. Jest to do tej pory czynny bramkarz i równocześnie trener. Gdy kilka lat temu przeczytał, że Miśkiewicza bierze Milan to był pełen podziwu dla... osoby, która mu to załatwiła. Miał o nim w najlepszym wypadku średnią opinię. Mam nadzieję, że coś się w tym Milanie nauczył.
chyba mamy wspolnych znajomych bo moj kumepl ,byly wiślak to samo mówił o swoim wtedy jeszcze aktualnym koledze z Kmity.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
cfa
Senior Member

Od: 08.2009

Stary 20.06.2012, 12:30
stalsanok1946 napisał(a):Wyświetl post
Tak jak mówiłem wcześniej. Wisła z obecnym składem będzie się nadawać na miejsce adekwatne w ubiegłym sezonie
Nie rozumiem tego zdania.
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 20.06.2012, 12:37
cfa napisał(a):Wyświetl post
Nie rozumiem tego zdania.
chyba chciał napisać, że w tym składzie zajmiemy podobne miejsce jak w ub. sezonie
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Stary 20.06.2012, 12:53
szprotson napisał(a):Wyświetl post
chyba mamy wspolnych znajomych bo moj kumepl ,byly wiślak to samo mówił o swoim wtedy jeszcze aktualnym koledze z Kmity.
Czyli podsumowując fakty:

młody chłopak z Kmity, mający imponujące warunki fizyczne, jedzie do Milanu, tam się nie sprawdza, wypożyczony zostaje do '.. Chievo, ... Rok później ... do czwarto ligowego Crociati Noceto, skąd ponownie zostaje wypożyczony, .. do FC Südtirol-Alto Adige, grającego we włoskiej trzeciej lidze. ' Nie chce grac nadal w III włoskiej lidze, wraca do Polski, robi dobre wrażenie na testach i dostaje 2-letni kontrakt.

Edit:
Ktoś wie kto jest jego manago?

Edit2:
szprotson - dzięki, poprawiłem,
Ostatnio edytowane przez Lukasz : 20.06.2012 o godz. 13:11.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Stary 20.06.2012, 12:58
nie wiem czy pisanie o nim per talent to nie jest nadużycie, dokładnie juz nie pamiętam jak to bylo ale Miskiewicz miał przetrzeć szlak dla innych transferów. Do Milanu poszedł jako początek współpracy pomiedzy agencja włochów z Zabierzowa czy jakoś tak, ogolnie to chyba wzięli go dlatego ze był młody + miał imponujące warunki fizyczne.

Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 20.06.2012, 13:04
Miejmy nadzieję, że się tam podszkolił i zadziwi nas swoimi interwencjami. Osobiście, życzę mu super formy.
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Stary 20.06.2012, 13:11
Miejmy nadzieję, że się tam podszkolił i zadziwi nas swoimi interwencjami. Osobiście, życzę mu super formy.
Jeśli tak to wszytko dzięki akademii Milanu która z przeciętnych chłopaków robi ..... (i tutaj się zobaczy). W sumie Miśkiewicz będzie dobrym wykładnikiem tego ile daje porządna akademia.

Edit:
Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia. Jak ktoś che grać, bo to lubi lub che się rozwijać, to idzie tam gdzie ma pewne miejsce w składzie (tu: III liga włoska). Nasuwa się pytanie: dlaczego Miśkiewicz wolał siedzenie na ławie/grę w ME?
Ostatnio edytowane przez Lukasz : 20.06.2012 o godz. 13:17.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Stary 20.06.2012, 13:17
oczywiście kibicujemy Miskiewiczowi by stał sie ostoją Wisły Kraków na laaaata.
Skoro kredy zaufania dostawali tacy pilkarze jak Branco czy Boukhari to czemu nie misiek

Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Stary 20.06.2012, 13:22
Lukasz - zasadniczo sam już sobie odpowiedziałeś na to pytanie dlaczego Miśkiewicz woli u nas siedzieć na ławie - bo tam nawet nie miałby na to szansy.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 20.06.2012, 13:26
Wg Miśkiewicza wolał wrócić bo we Włoszech zmieniły się przepisy i w niższych ligach za występ obcokrajowca trzeba płacić związkowi piłkarskiemu (coś w ten deseń...). Nie pamiętam gdzie to czytałem, był jakiś wywiad...
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Stary 20.06.2012, 13:29
Merkury napisał(a):Wyświetl post
Lukasz - zasadniczo sam już sobie odpowiedziałeś na to pytanie dlaczego Miśkiewicz woli u nas siedzieć na ławie - bo tam nawet nie miałby na to szansy.
Merkury, pozostaje mi się w dużej mierze z Toba zgodzić, zwłaszcza że Serek.c2 dorzucił do tego argument finansowy.

Wychodzi na to iż testy u nas to szansa dla wszystkich których atutem jest karta w ręku i niski kontrakt. I jak widać niektórzy potrafią tą szansę wykorzystać. Ich prawo ich zysk - w sumie się nie dziwię.
Ostatnio edytowane przez Lukasz : 20.06.2012 o godz. 13:36.
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 20.06.2012, 15:35
W jednym poście piszesz różne rzeczy.
Ale i tak wracamy do meritum: aktualnych "możliwości" Wisły.
Nie ma tu różnych rzeczy tylko kłania się brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. To że kasa została zarobiona po tzw. „wielkiej wyprzedaży”, po MP2011 i po Kw. do LM i LE jest faktem, a to że w klubie nie ma kasy na transfery, to decyzja sponsora (OT. albo lepiej właściciela) i nic więcej. Toż to w polskich klubach nic nowego, kasa pozyskana z transferów w Legii też nie idzie zwrotnie na kolejne tym razem do Legii, podobnie ze środkami pozyskanymi z pucharów, ot decyzje sponsorów (czytaj właścicieli), odzyskujemy dużo wcześniej poniesione nakłady i kasy nie dajemy. Stąd spokojny jestem że ani Amica czy inna Legia po sprzedaży kogoś za kilka milionów nie sprowadzi nagle piłkarzy za podobne kwoty, nawet pewności nie ma że wrócą one do klubu..taki urok naszej ekstraklasy... W Wiśle Kraków jest dodatkowo sprawa zamrożonych środków pucharów przez UEFA w kontekście sprawy Mandziary.

Heroiczna obrona J.B. jest przyznaje, chwilami dość zabawna (i to nie moja , ale wasza /że zacytuje Twoją opinię/ "fobia" ), przypominam że mimo iż facet jest z Legii nie ma immunitetu na brak krytyki . Jeśli jeszcze sobie życzysz, aby to była właśnie opcja długofalowa to nie mam pytań .. A bycie w czołówce naszej marnej ligi to zwyczajna rzecz, bo kadra Wisły nie jest słabsza od tej co mają inne czołowe kluby polskiej ligi kopanej. Probierz ma konkretne zadanie i byle J.B. mu w tym nie przeszkadzał., a pomagał, wiosną raczej przeszkadzał ..

Co do oczekiwań to chciałbym gry w pucharach europejskich wiosną np. za 2 sezony, a nie czekanie kolejnych 9 lat ..
_____
kacpaw91
Nadal komentujesz moje posty, a sugerowałeś coś odwrotnego.

Otóż ważne, czy drużyna powstaje przez kilka lat czy jest budowana „na chybcika” przez pół roku, jak można pisać , że to „nie ważne”, sorry ale popadasz w śmieszność ..

Wisła grała po 9 latach wiosną w europejskich pucharach i choćbyś stanął na głowie i wymyślał kolejne powody aby to zdeprecjonować to takie są fakty, mnie one cieszą , choć rozumiem że dla niektórych są drzazgą pod paznokciem..

Zaskoczę Cie ale nie jestem księgowym Wisły i moje myślenie to tylko minimum logiki, jest dodatkowa kasa z transferów od Marcelo począwszy, przez MP2011 i kw. LM i LE to nie jest gorzej tylko lepiej, ale jak ktoś uważa że gra w pucharach to same finansowe straty , to jakbyśmy awansowali do LM to pewnie „zapaść finansowa” byłaby jeszcze większa, ot taka to pokrętna logika naszego klubu, ale coś myślę że całej naszej piłki .. Koncepcja „długu wewnętrznego” jest bardzo ciekawa (jedna firma właściciela jest winna drugiej firmie i to na procencie .., hmm), ale to temat do innego działu.

Jovanovicia ocenie za rok, lub 2, teraz to wróżenie z fusów. Melikson był i tak lepszy nie tylko od Garguły czy Małeckiego, ale bez niego ciężko o jakakolwiek kreacje gry, ale o tym też już była mowa .. Wobec transferu Ł. Garguły byłem sceptyczny i mogę ten sceptycyzm podtrzymywać, tylko tyle, ot kolejny wątpliwie przydatny piłkarz J.B. (choć jako kibic Wisły to też bym chciał tu cudu i żeby Garguła zaczął grać , że ho, ho , ale tu więcej było żucia gumy niż dobrej gry , pisze o okresie gdy jest zdrowy, a nie o kontuzji, bo tej już nie ma) To że ktoś w danym momencie jest „gwiazdą” ligi nie znaczy że to byłby natychmiast dobry transfer..przykład Polonii Warszawa i działania Wojciechowskiego to pokazują.

O Marcelo była już mowa, „nawet „ślepa kura jak dziobie to trafi czasem ziarno”, ciekawe że w tym przypadku nawet nie dziobała, ..ale każdy taki przypadek mile jest przeze mnie widziany, też już o tym pisałem , że teraz w Wiśle mamy czas oczekiwania na cud, jak choćby cud z Marcelo, bo przecież mógłby to być kolejny niewypał, a tu proszę Mielcarski kontaktuje się menadżerem Paulisty a ten daje nam Marcelo, super .. Co do wydawania kasy na transfery, to jednak wole aby te 700 tyś szło na Meliksona niż 750 tyś. na Jirsaka i to zamyka temat porównań wydatkowania kasy na transfer piłkarzy za których trzeba było płacić innym klubom..

Ostanie zdanie , mnie bardzo ucieszyło, ufam że nie będziesz już odpowiadał, bo kolejny raz próbujesz na wszelkie sposoby zdeprecjonować osiągnięcia 2 ostatnich lat (co jest zakłamywaniem rzeczywistości jak teza o tym że „to nie ważne” czy zespół powstaje przez kilka lat czy w pół roku), a co do J.B., to nieee, .. ależ skąd w ogóle go nie bronisz tylko mnie się tak zdawało ..
I oby to było na tyle.

--------------------------------------------------------------
Co do bramkarza Wiśle, to hmm 2 czy 3 to bramkarz .. Zamiast Kurto jak rozumiem, to krok do przodu czy polityka oszczędnościowa !? Wygląda na to że to drugie ..
Powiem tak, bramkarza poznaje się po stabilności formy, napastnik może mieć jej wahania, bramkarz jak saper , ma być pewniakiem i już. A w ilu meczach o stawkę grał nasz nowy nabytek, aby mieć jakąś opnie !? Pytanie retoryczne , więc nie wiadomo dokładnie nic jaki to będzie bramkarz. Jovanić też miał być naszym podstawowym i danych było więcej, a jest słabiutki ... Na dziś chciałbym aby Pareiko był No.1, a co do ławki niech trwa rywalizacja i sprawdzanie przydatności obu rezerwowych gdzie się da, sparingi, będą mecze w PP, może okazje gry w lidze ..Pareiko młody nie jest , ale bramkarze mogą jak wiemy grać dłużej niż zawodnicy z pola ..

Sorry, ale inne transfery są tu bardziej priorytetowe..

I jeszcze ponownie o naszym nowym rezerwowym bramkarzu..
Bardzo lubię czytać takie posty, no tak już mam że b. lubię, nawet jak to tylko myślenie życzeniowe.
Ostatnio edytowane przez milosz : 20.06.2012 o godz. 17:00.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 20.06.2012, 20:46
Miłosz

chłopie proszę daj se na wstrzymanie, raz na jakiś czas chcę zobaczyć kogo znawcy forumowi typują do nas do składu, a ty klepiesz w koło to samo

LITOŚCI, nie czytam nawet tego bełkotu, przewijam tylko temat, ale przez twoją paplaninę jest taki syf, że odniechciewa się tutaj wchodzić ( a to jest równoznaczne ze spadkiem odsłon na witrynie TWSD-forum :]

Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 20.06.2012, 21:38
LucjuszWielki Za to Twój post jest bardzo na temat ..

1) Jak nie czytasz to skąd wiesz że to bełkot
2) Jeśli ktoś zwraca się do mnie używając mojego nicku to mu odpowiadam, a że ciągle te same kwestie to już uwaga do moich oponentów.

3) Jeśli chcesz wiedzieć
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
)chcę zobaczyć kogo znawcy forumowi typują do nas do składu
to najwyraźniej pomyliłeś miejsce , od tego jest :Plotki oraz Wasze propozycje dotyczące transferów i tam znajdziesz to czego szukasz.

PS. A że w realnej polityce transferowej nie dzieje sie niemal nic i nikt z nas nie ma na to wpływu.
Zaś twoje określenia typu : "Bełkot", "paplanina", "syf" również jak mniemam nie zwiększają liczbę odwiedzin na tej stronie i nie czynia to forum bardziej merytoryczne. Generalnie jednak pozdrawiam kibica Wisły kulturalnego inaczej, bo Wisła jest jedna , choć kibice różni
Ostatnio edytowane przez milosz : 21.06.2012 o godz. 01:00.
Odpowiedz cytując
Teqcontroller
Senior Member

Od: 11.2009

Stary 20.06.2012, 21:44
Pieprzenie w kółko jedno i to samo, tak jest od lat.
"JEDNA WIARA JEDEN KLUB WISŁA KRAKÓW AŻ PO GRÓB"

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów