The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 32 24,06%
osłabi 82 61,65%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 19 14,29%
Głosujących: 133. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Pablo84
Senior Member

Od: 03.2004

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 24.06.2012, 10:47
http://www.wislakrakow.com/www/showa...hlight=Bednarz

Wg Bednarza nie zerowy.Czekamy na konkrety
Płatne transfery czy zawodnicy z kartą na ręku?
Cytat:
- Część zawodników będziemy chcieli pozyskać tanio, ale mamy też sporą, jak na te możliwości, kwotę na pozyskanie nowych zawodników.

Jak zniszczyć Państwo wg Sun Tzu(„Sztuka wojny”):
http://wolnemedia.net/polityka/instr...korzyc-narody/
Odpowiedz cytując
fialo
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 24.06.2012, 11:02
Najlepszy transfer został już popełniony

Michał Chrapek wraca, by dzielić i rządzić w drugiej linii. Mam nadzieję, że dostanie szansę z prawdziwego zdarzenia, bo możliwości ma niebagatelne.
Some people think football is a matter of life and death. I assure you, it s much more serious than that. Bill Shankly

Listen fucking stars - you're breaking our hearts!!
Odpowiedz cytując
Po prostu Wiślak
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 24.06.2012, 12:34
fialo napisał(a):Wyświetl post

Michał Chrapek wraca, by dzielić i rządzić w drugiej linii. Mam nadzieję, że dostanie szansę z prawdziwego zdarzenia, bo możliwości ma niebagatelne.

Chyba w grze w szachy. Jak to się stało, że ten gigantyczny talent i geniusz piłkarski jeszcze nic wartościowego w piłce nie osiągnął, nic nie zdobył, niczym się nie wyróżnił?

A tak, wiem: "nie dostał szansy!"
Odpowiedz cytując
riv
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 24.06.2012, 12:47
Po prostu Wiślak napisał(a):Wyświetl post

Chyba w grze w szachy. Jak to się stało, że ten gigantyczny talent i geniusz piłkarski jeszcze nic wartościowego w piłce nie osiągnął, nic nie zdobył, niczym się nie wyróżnił?

Bo rok temu był jego pierwszy sezon w seniorskiej piłce? Bo 3 miesiace temu skonczyl 20 lat? Nie każdy jest Eriksenem i jest gwiazdą w wieku 18 lat. Zluzuj poślady, bo chłopak naprawdę prezentuje się dobrze i przy naszej polityce transferowej (kasa niet!) oraz naszym obecnym środku pola ze starym Sobolem (nawet nie wiadomo czy przedłuży kontrakt), Wilkiem, który grę do przodu zna tylko z telewizji i gwiazdeczką Maorem z muchami w dupie chłopak naprawdę może nam pomóc.

Odpowiedz cytując
bonawentura
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 24.06.2012, 12:58
Chrapek i Brud powinni zostać i rządzić środkiem. Zwłaszcza Chrapek. I tego piłkarza widziałbym w przyszłym sezonie w środku linii od pierwszej minuty. Należy odważnie postawić na młodych piłkarzy. Trzeba jednak dodać, że środek jest mimo to tragiczny i ta pozycja wymaga wzmocnienia. Bo Wilk jest bardzo słaby i powinniśmy kogoś innego jako defensywnego zawodnika sprowadzić.

E: Co warto podkreślić, Chrapek jest tani w utrzymaniu, ale dla niego potrzeba do środka zawodnika, który dobrze by go asekurował. Sobolewski to nie te lata, może częściej siedzieć u lekarza i się rehabilitować. Może warto byłoby z niego zrezygnować a sprowadzić kogoś innego? Tylko pojawi się kolejny problem - bo ten ktoś inny w wykonaniu Bednarza to będzie szrot do potęgi.

Poza tym - większość tak krytykuje Valcxa za wypożyczenia, bo były "słabe". Teraz jak Bednarz będzie kontraktował piłkarzy na lata, którzy okażą się niewypałami, to dopiero będzie problem.
Ostatnio edytowane przez bonawentura : 24.06.2012 o godz. 13:05.
Odpowiedz cytując
Revolver
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 24.06.2012, 13:19
bonawentura napisał(a):Wyświetl post
Chrapek i Brud powinni zostać i rządzić środkiem. Zwłaszcza Chrapek. I tego piłkarza widziałbym w przyszłym sezonie w środku linii od pierwszej minuty. Należy odważnie postawić na młodych piłkarzy. Trzeba jednak dodać, że środek jest mimo to tragiczny i ta pozycja wymaga wzmocnienia. Bo Wilk jest bardzo słaby i powinniśmy kogoś innego jako defensywnego zawodnika sprowadzić.
Chrapkowi bezsprzecznie powinno się dać szansę, ale Brud niestety zdążył pokazać, że do Wisły się nie nadaje. Można go ewentualnie wypożyczyć, ale raczej po roku nie wróci z jakiegoś Piasta jako geniusz środka pola.
Odpowiedz cytując
fialo
Senior Member

Stary 24.06.2012, 13:38

Weź przy....... jeszcze z osiem turlających się po ziemi po 3 to mało pusty ignorancie

Widziałeś go kiedyś na żywo ? Miałeś okazję grać z nim lub przeciwko niemu ? Jak mniemam nie. A popatrz - tak się złożyło, że ja miałem I wiem na co go stać. I wiem, że jak dostanie szansę z prawdziwego zdarzenia, to ja wykorzysta.

A ty turlaj tego dropsa dalej, zobaczymy kto się będzie śmiał po sezonie
Some people think football is a matter of life and death. I assure you, it s much more serious than that. Bill Shankly

Odpowiedz cytując
jason wiślak
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 24.06.2012, 15:01

Widziałeś go kiedyś na żywo ? Miałeś okazję grać z nim lub przeciwko niemu ? Jak mniemam nie. A popatrz - tak się złożyło, że ja miałem I wiem na co go stać. I wiem, że jak dostanie szansę z prawdziwego zdarzenia, to ja wykorzysta.
Nie chcę na Ciebie najeżdzać, ale sorry to ze grał z chłopakami i sobie dobrze radził to o niczym nie świadczy. Znam wielu gości którzy w takich gierkach brylują, a w jak jadą na mecz w poważnej drużynie - to niestety, brakuje umiejętności.

Oczywiście liczę ze jakąs szansę Michał w tej rundzie dostanie.
Odpowiedz cytując
Po prostu Wiślak
Senior Member

Stary 24.06.2012, 19:01
Weź przy....... jeszcze z osiem turlających się po ziemi po 3 to mało pusty ignorancie

A ty turlaj tego dropsa dalej, zobaczymy kto się będzie śmiał po sezonie

Cóż za oszałamiająca rekomendacja! Chrapek jest dobry, bo kiedyś forumowicz Fialo z nim grał i ów go olśnił! Wow! I dlatego, że dotychczas zaliczył ledwie jeden sezon w seniorach, więc nie mógł nic więcej osiągnąć niż osiągnął! Bomba! Drugi Messi normalnie, na 100%! Aż dziw, że jeszcze żaden porządny klub go nie zauważył! Ważne, że Fialo, empirycznie go widział! To jest to!

To forum z każdym dniem jest coraz lepsze! Albo niektórzy coraz więcej piją. Tak czy owak, świetna rozrywka.
Odpowiedz cytując
michu-k
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 24.06.2012, 19:08
Tak to jest, jak chłopaczek z kibicowskiego przyjdzie do sportowego.
Odpowiedz cytując
gerardinho91
Senior Member

Od: 01.2007

Stary 24.06.2012, 19:14
A ja tam zgadzam się z fialo.widywałem Chrapka w meczach ME i na tle reszty młodych zawodników( a nie kolegów z os. co naprawde robi różnice ) i był postacią wiodącą.Dobrze że już powoli stawia się w Polsce na mozolne szkolenie i powolne wprowadzanie druzyny, a nie że mlodziak musi odrazu rzucać na kolana zeby mógl dostać szanse, szczególnie że tak jak mówie moim zdaniem, warto. Inna sprawa jak się odnajdzie w dorosłej drużynie.

Pozdrawiam spiętych
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 24.06.2012, 19:15

Cóż za oszałamiająca rekomendacja! Chrapek jest dobry, bo kiedyś forumowicz Fialo z nim grał i ów go olśnił! Wow! I dlatego, że dotychczas zaliczył ledwie jeden sezon w seniorach, więc nie mógł nic więcej osiągnąć niż osiągnął! Bomba! Drugi Messi normalnie, na 100%! Aż dziw, że jeszcze żaden porządny klub go nie zauważył! Ważne, że Fialo, empirycznie go widział! To jest to!

To forum z każdym dniem jest coraz lepsze! Albo niektórzy coraz więcej piją. Tak czy owak, świetna rozrywka.
A dlaczego tak deprecjonujesz umiejętności tego grajka jeśli można wiedzieć ?
Jakieś podstawy ku temu ? Ja go w akcji nie widziałem na tyle, żeby ocenić, ale czekam niecierpliwie co pokaże.
..
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Stary 24.06.2012, 19:28
tofik napisał(a):Wyświetl post
Jakieś podstawy ku temu ? Ja go w akcji nie widziałem na tyle, żeby ocenić, ale czekam niecierpliwie co pokaże.
Ależ to jasne! Krąży taka legenda, że pewien autorytet z Holandii nie wiedział nawet kto to jest Michał Chrapek. Zresztą niespełna 20-latek, który strzela 3 bramki w 1. lidze i ma 9 asyst w tej lidze to zawodnik, na którego żaden skaut nie spojrzy bo za słabe staty. A jeszcze to, że to był jego pierwszy sezon w dorosłej piłce to już w ogóle! On powinien w wieku 16 lat zdobywać mistrzostwo z Wisłą jeżeli faktycznie miał talent. Taki Melikson w jego wieku na pewno wygrywał LM i strzelał 64 bramki notując 128 asyst w każdym sezonie.

Mimo, że znawcy już go skreślają to ja akurat na niego liczę. Jeżeli dobrze oceniłem jego grę to mam wrażenie to taki typowy środkowy pomocnik, którego nam brakowało ostatnio. Taki który potrafi i w defensywie piłkę odebrać i coś rozegrać.
Odpowiedz cytując
Po prostu Wiślak
Senior Member

Stary 24.06.2012, 19:32
tofik napisał(a):Wyświetl post
Też kiedyś miałem okazję widzieć go w akcji i niczym nie zaimponował. Wyróżnianie się na tle kolegów z ME nie jest żadną rekomendacją wartości. A już na pewno nie jest nią gra w piłkę z forumowiczem Fialo. Poziom argumentów tego ostatniego jest po prostu żenujący i do nich głównie się odniosłem.

Nie życzę Chrapkowi źle. Ale nie można robić z niego nie wiadomo jak wielką gwiazdę i wzmocnienie. To nie jest żaden drugi Mesii czy nawet tylko Melikson. Jeśli na takich zawodnikach jak Chrapek ma się opierać Wisła w przyszłym sezonie, jestem pełen obaw.

kacpaw91 napisał(a):Wyświetl post
Ależ to jasne! Krąży taka legenda, że pewien autorytet z Holandii nie wiedział nawet kto to jest Michał Chrapek. Zresztą niespełna 20-latek, który strzela 3 bramki w 1. lidze i ma 9 asyst w tej lidze to zawodnik, na którego żaden skaut nie spojrzy bo za słabe staty. A jeszcze to, że to był jego pierwszy sezon w dorosłej piłce to już w ogóle! On powinien w wieku 16 lat zdobywać mistrzostwo z Wisłą jeżeli faktycznie miał talent. Taki Melikson w jego wieku na pewno wygrywał LM i strzelał 64 bramki notując 128 asyst w każdym sezonie.
Czyli co, ma grać na złość Valckxowi? Takie i jeszcze lepsze statystyki na zapleczu ekstraklasy miało wielu piłkarzy na przestrzeni kilku lat, z których żaden nie został wybitnym piłkarzem.
Ostatnio edytowane przez Po prostu Wiślak : 24.06.2012 o godz. 19:36.
Odpowiedz cytując
fialo
Senior Member

Stary 24.06.2012, 19:39

michu-k napisał(a):
Tak to jest, jak chłopaczek z kibicowskiego przyjdzie do sportowego.
Hmm... Miałem wysilić się na jakąś ciętą i błyskotliwą ripostę, ale w sumie szkoda klawiatury i nerwów Poza tym sądzę, że z takimi wszystko wiedzącymi geniuszami i tak nie mam szans, ja tępy kibol, gdzie do takiej dysputy

Pocieszam się tylko, że takie osobniki jak Wy mogą zaistnieć tylko w rzeczywistości wirtualnej, no ale cóż Internet daje szerokie możliwości.

A fakt, że koleżka michu-k, wyzywający poważnych userów od pisuarów się tu jeszcze uchował jest co najmniej zastanawiający.

Mam nadzieję, że będę miał okazję po sezonie przypomnieć tą falę pseudoironicznych komentarzy ekspertoli

Też kiedyś miałem okazję widzieć go w akcji i niczym nie zaimponował.
Hmmm.. jeszcze jedna sprawa. Jakbyś mógł tylko powiedz mi (może być priv) gdzie go widziałeś w akcji. Bo wybacz, ale po historii, którą się nam tutaj wszystkim podzieliłeś (cytując klasyka - przed milionami słuchaczy) - dla przypomnienia chodziło o to, że Po Prostu Wiślak dowiedział się, że Bednarz wywalił 4z6 skautów po... telefonie do sekretariatu klubu - jesteś troszeczkę mało wiarygodny jak dla mnie
Ostatnio edytowane przez fialo : 24.06.2012 o godz. 19:51.

Odpowiedz cytując
Misha[Pl]
Member

Od: 07.2006

Stary 24.06.2012, 19:55

A co dziwnego jest w tej wypowiedzi? Myślisz że podczas takich gierek podwórkowych lub turniejów nie można zauważyć że ktoś ma talent? To ty patrząc na ekran tv to widzisz a ktoś na boisku nie może tego zobaczyć? Ja żadnym wirtuozem nie jestem, kopię się po czole na poziomie III-IV ligi ale potrafiłem zauważyć że jakiś gówniarz ma talent. To że nie każdy go wykorzystał to już inna sprawa. Podczas takich gierek duże wrażenie zrobił na mnie np. Grosicki. Od razu było widać że chłopak ma coś w sobie. Ciekawie prezentował się też Celeban (chociaż może nie tyle jeśli chodzi o obronę co grę głową i wydolność). Podaczas takiego podwórkowego kopania niekiedy jest całkiem wysoki poziom. Ale tu nawet nie o porównywanie do reszty kopaczy chodzi. Bardziej o sposób poruszania się, przyjęcia, prowadzenia piłki, przyspieszenia.
Nie chce przez to powiedzieć że opinia Fialo o Chrapku jest jakimś wyznacznikiem. Ja o chłopaku wiem niewiele. Widziałem go jedynie w 2 czy 3 meczach ME i jakieś strzępy z I ligii. Ale muszę powiedzieć że chłopak sprawiał bardzo pozytywne wrażenie. Kompletnie też nie rozumiem argumentu że Chrapek nic nie osiągnął. On dopiero co skończył 20 lat. W poprzednim sezonie był wypożyczony do I ligi i radził sobie bardzo dobrze. Zanotował bodajże 3 gole i 9 asyst. Jak by było info że Wisła interesuję się jakimś 20 latkiem z I ligii który ma takie statystyki to by była inna rozmowa. A jak by się okazało że ostatecznie poszedł np. do Górnika to by niektórzy wypłakiwali oczy, że drugiego Lewandowskiego czy innego Inieste na sprzed nosa zgarnęli. Chrapek powinien dostać szansę. Wtedy się okaże czy z tej mąki będzie chleb albo chociaż kajzerka.
Odpowiedz cytując
Michal Krk
Member

Od: 08.2006

Stary 24.06.2012, 20:07
Wyróżnianie się na tle kolegów z ME nie jest żadną rekomendacją wartości.
Ciekawi mnie co jest dla Ciebie dobrą rekomndacją. Pewnie to jak zawodnik jest czołową postacią swojej reprezantacji i dochodzi z nią do finału Euro. Ups, na takich nas nie stać.

Jeśli na takich zawodnikach jak Chrapek ma się opierać Wisła w przyszłym sezonie, jestem pełen obaw.
Właśnie na takich zawodnikach Wisła ma się opierać. Wychowanek, którego marzeniem jest gra w Wiśle, który w każdym meczu czy to z Legią czy z Limanovią będzie dawał z siebie 100%. Który był podstawowym zawodnikiem klubu w niższej o jeden stopień lidze i nieźle sobie radził. Wbrew pozorom między naszą ekstraklasą a 1 ligą wcale nie ma Bóg wie jakiej różnicy co można doskonale zaobserwować oglądając PP i co roku jakąś kompromitację klubu z ekstraklasy.

Chrapek nie musi mieć umijętności na niewiadomo jakim poziomie, aby w obecnej sytuacji klubu i poziomie naszej ligi być zawodnikiem na którego można liczyć. Szczególnie, że jego wiek pozwala z optymizmem patrzyć na jego przyszłe możliwości.
W życiu piękne są tyko chwile
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Stary 24.06.2012, 20:10
Czyli co, ma grać na złość Valckxowi? Takie i jeszcze lepsze statystyki na zapleczu ekstraklasy miało wielu piłkarzy na przestrzeni kilku lat, z których żaden nie został wybitnym piłkarzem.
Robert Lewandowski miał lepsze, to tam ktoś o nim usłyszał. Swego czasu na tym poziomie rozgrywek grali na przykład Pawłowski, Peszko, Mierzejewski.

Swego czasu Rafał Boguski król strzelców trzeciego poziomu rozgrywek trafił do Wisły. Pierwszy sezon słaby, ale kolejny na wypożyczeniu w GKS już niezły.
Ostatnio edytowane przez kacpaw91 : 24.06.2012 o godz. 20:13.
Odpowiedz cytując
KOALIK
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 24.06.2012, 20:14
Hmm... Miałem wysilić się na jakąś ciętą i błyskotliwą ripostę, ale w sumie szkoda klawiatury i nerwów Poza tym sądzę, że z takimi wszystko wiedzącymi geniuszami i tak nie mam szans, ja tępy kibol, gdzie do takiej dysputy

Pocieszam się tylko, że takie osobniki jak Wy mogą zaistnieć tylko w rzeczywistości wirtualnej, no ale cóż Internet daje szerokie możliwości.

A fakt, że koleżka michu-k, wyzywający poważnych userów od pisuarów jest co najmniej zastanawiający.

Mam nadzieję, że będę miał okazję po sezonie przypomnieć tą falę pseudoironicznych komentarzy ekspertoli

Hmmm.. jeszcze jedna sprawa. Jakbyś mógł tylko powiedz mi (może być priv) gdzie go widziałeś w akcji. Bo wybacz, ale po historii, którą się nam tutaj wszystkim podzieliłeś (cytując klasyka - przed milionami słuchaczy) - dla przypomnienia chodziło o to, że Po Prostu Wiślak dowiedział się, że Bednarz wywalił 2z6 skautów po... telefonie do sekretariatu klubu - jesteś troszeczkę mało wiarygodny jak dla mnie
Wedle niektórych lepiej przecież ciągle stawiać na weteranów, np.: na trzykrotnego spadkowicza zarabiającego o kilka razy więcej niż powinien, czy innych wynalazków nie wiadomo skąd wziętych i oczywiście dawać im trzydzieści, czterdzieści szans w postaci wyjścia w podstawowym składzie. Potem się okazuje, że wchodzi taki jeden, czy drugi junior (po bardzo słabym szkoleniu przez kilka lat) i wcale nie gra gorzej niż ,,gwiazdy". Wolałbym, aby taki Chrapek, Nalepa, Uryga, czy inni dostali trzydzieści szans po dziewięćdziesiąt minut niż byle kopacz z zagranicy, czy to ściągnięty przez Bednarza, Kapkę, Valckxa, czy przez kogoś innego. Dla Wisły, dla finansów, dla Polskiej piłki bardziej by się to opłaciło niż promowanie importowanego towaru piątej kategorii. Dobrych graczy z zagranicy mogę policzyć na palcach jednej ręki ściągniętych w ostatnich pięciu latach.

Przykład Dinama Zagrzeb najlepiej pokazuje, że da się zarabiać na młodych chłopakach - nawet kilkadziesiąt milionów euro w ciągu paru lat (Modrić, Corluka, Lovren, Mandżukić, Eduardo, Vukojević + kilku innych). Kolejni czekają w kolejce (Badelj, Vrsaljko, Kovacić).

Tylko trzeba najpierw stworzyć szkółkę, zaplecze i ciężko pracować przez kilka lat, aby były sukcesy. U nas w Polsce od piętnastu lat (odkąd interesuje się piłką) praktycznie nic na lepsze się nie zmieniło. Lepiej siedzieć w klimatyzowanym gabinecie i brać piłkarzy z filmików internetowych, czy od znajomych menedżerów. Oczywiście dostając za to nagrodę. Lub też nic nie robić w tej sprawie jak PZPN. Po każdej porażce reprezentacji w ostatnich latach słyszałem, że trzeba szkolić. Minęło dziesięć lat od Korei i nie ma nic. Niemcy po klęsce na EURO 2000 zamiast gadać, wzięli się do roboty i po kilku latach mają kilkunastu świetnych piłkarzy, którzy jeszcze nie osiągnęli apogeum, a już są warci kilkanaście/kilkadziesiąt milionów euro.
Ostatnio edytowane przez KOALIK : 24.06.2012 o godz. 20:18.
Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 24.06.2012, 20:16
Spokojnie panowie... Tu nie chodzi o Chrapka ....
Jest na forum dość duża i aktywna grupa kibiców Wisły, którzy nie napiszą o dzisiejszej sytuacji Wisły NIC dobrego. Wszystko co jest teraz to syf i dziadostwo.
I to jest powód skreślenia Chrapka z kuriozalnego powodu "braku sukcesów" ..
Żeby była jasność nie znam talentu Chrapka ..... więc trudno mi napisać dzisiaj czy ten talent jest
.
Ostatnio edytowane przez Grantar : 24.06.2012 o godz. 20:28.
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Stary 24.06.2012, 20:27
KOALIK napisał(a):Wyświetl post
Przykład Dinama Zagrzeb najlepiej pokazuje, że da się zarabiać na młodych chłopakach - nawet kilkadziesiąt milionów euro w ciągu paru lat (Modrić, Corluka, Lovren, Mandżukić, Eduardo, Vukojević + kilku innych). Kolejni czekają w kolejce (Badelj, Vrsaljko, Kovacić).
Ostatnio nawet przykład Legii to pokazuje. Wolski trafił do Legii w wieku 16 lat, więc o jakiej akademii tu się mówi. Dobry skauting i dobry trener juniorów starszych, czy drużyny Młodej Ekstraklasy już nam wiele da. Ewentualna akademia jeszcze bardziej wspomogłaby ten rozwój. Jednak tutaj ocenia się nasz skauting poprzez liczbę zatrudnionych skautów, a nie ich jakość.
Odpowiedz cytując
bonawentura
Senior Member

Stary 24.06.2012, 20:38
kacpaw91 napisał(a):Wyświetl post
Ostatnio nawet przykład Legii to pokazuje. Wolski trafił do Legii w wieku 16 lat, więc o jakiej akademii tu się mówi. Dobry skauting i dobry trener juniorów starszych, czy drużyny Młodej Ekstraklasy już nam wiele da. Ewentualna akademia jeszcze bardziej wspomogłaby ten rozwój. Jednak tutaj ocenia się nasz skauting poprzez liczbę zatrudnionych skautów, a nie ich jakość.
Akademia w Legii istnieje, co roku wydawane są ok. 4 miliony złotych na Akademię, czyli wcale nie małe pieniądze. Jest przede wszystkim po to, by wybierać najlepszych. Założę się, że do Legii trafiło w tym samym czasie kilkunastu takich Wolskich, by po kilku sezonach udało się wybrać tych najlepszych - pretendentów do gry w pierwszym składzie. Same warunki, jakie oferuje młoda Legia, powoduje, że najlepsi najmłodsi trafiają właśnie tam. Zatrważającym jest fakt, że chcą nam podebrać 3 młodych graczy. I nie znaczy to, że mamy jakąś wspaniałą młodzież, tylko świadczy to o tym, że Legia szuka wszędzie, a Wisła młodzieżą się wcale nie interesuje. Będzie to ogromny problem Wisły, jak nic nie zrobi w tym kierunku w najbliższym czasie.

A co do jakości naszych skautów - Zdzisek Kapka - i wszysto jasne...
Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 24.06.2012, 20:44
KOALIK napisał(a):Wyświetl post
.........
Dodałbym do tego wszystkiego jeszcze:
- poziom wychowania fizycznego naszej młodzieży - żenujący. WF przedmiot trzecioplanowy .
- tryb spędzania wolnego czasu przez młodych - komp. tv, - a podwórka (boiska) puste. Skąd talenty mają się brać ?
Ostatnio edytowane przez Grantar : 24.06.2012 o godz. 21:36.
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 24.06.2012, 20:59
Chrapek i Brud powinni zostać i rządzić środkiem. Zwłaszcza Chrapek. I tego piłkarza widziałbym w przyszłym sezonie w środku linii od pierwszej minuty. Należy odważnie postawić na młodych piłkarzy. Trzeba jednak dodać, że środek jest mimo to tragiczny i ta pozycja wymaga wzmocnienia. Bo Wilk jest bardzo słaby i powinniśmy kogoś innego jako defensywnego
A Kowalski powinien rządzić obroną..
Więcej spokoju Panowie. Brud to powinien rządzić środkiem (może) w Garbarni. Chrapka nie widziałem. Za to apeluję o minuty na boisku dla Urygi jeśli będzie zdrowy.
Odpowiedz cytując
najm
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 24.06.2012, 21:03
Co do Chrapka, to któryś z Wiślaków (nie-Polaków) wypowiadał sie, że Chrapek ma największy talent z ME. Jeśli okaże się słaby, to można całą ME rozwiązać

btw; wie ktoś jak ze zdrowiem u Urygi?
Odpowiedz cytując
Wasiu
Senior Member

Od: 04.2003

Stary 24.06.2012, 21:20
A Uryga to przypadkiem nie przebywa na testach w Bytovii Bytów ?
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Stary 24.06.2012, 21:24
Akademia w Legii istnieje, co roku wydawane są ok. 4 miliony złotych na Akademię, czyli wcale nie małe pieniądze. Jest przede wszystkim po to, by wybierać najlepszych. Założę się, że do Legii trafiło w tym samym czasie kilkunastu takich Wolskich, by po kilku sezonach udało się wybrać tych najlepszych - pretendentów do gry w pierwszym składzie. Same warunki, jakie oferuje młoda Legia, powoduje, że najlepsi najmłodsi trafiają właśnie tam. Zatrważającym jest fakt, że chcą nam podebrać 3 młodych graczy. I nie znaczy to, że mamy jakąś wspaniałą młodzież, tylko świadczy to o tym, że Legia szuka wszędzie, a Wisła młodzieżą się wcale nie interesuje. Będzie to ogromny problem Wisły, jak nic nie zrobi w tym kierunku w najbliższym czasie.

A co do jakości naszych skautów - Zdzisek Kapka - i wszysto jasne...
Ja doceniam rolę ich Akademii bo nie są w sytuacji "Wolski i długo, długo nic". Jednak wskazuję na przykładzie Wolskiego, że sam skauting też dużo może nam dać do czasu nim stworzymy porządną akademię.

Ten fakt też mnie niepokoi. Jednak sądzę, że Guedes nie skorzysta z tej oferty. Podobno ma trenować ciągle z pierwszą drużyną. Pozostali to nie wiem. Najlepiej byłoby podpisać jakąś umowę partnerską z na przykład jakąś holenderską drużyną. To też niweluje brak szkolenia.

Jednak ciągle mówię o niwelowaniu, niestety...
Odpowiedz cytując
Po prostu Wiślak
Senior Member

Stary 24.06.2012, 21:26
Cytat:
Hmmm.. jeszcze jedna sprawa. Jakbyś mógł tylko powiedz mi (może być priv) gdzie go widziałeś w akcji
Ostatnio w meczu Kolejarza Stróże z Wartą Poznań. Został zmieniony przed końcem, miał mnóstwo strat i złych zagrań. Taki piłkarz ma być teraz naszym pomocnikiem? Strach się bać. No ale jak się ma poparcie takich ekspertów jak forumowicz Fialo, nic dziwnego, że świat wariuje.

Cytat:
A co dziwnego jest w tej wypowiedzi? Myślisz że podczas takich gierek podwórkowych lub turniejów nie można zauważyć że ktoś ma talent? To ty patrząc na ekran tv to widzisz a ktoś na boisku nie może tego zobaczyć? Ja żadnym wirtuozem nie jestem, kopię się po czole na poziomie III-IV ligi ale potrafiłem zauważyć że jakiś gówniarz ma talent.
Więc zgłoś się na scouta, skoro potrafisz zauważyć, że „jakiś gówniarz ma talent” Będzie zabawa. Od Zdzisia gorszy i tak pewnie nie będziesz.

Cytat:
Ciekawi mnie co jest dla Ciebie dobrą rekomndacją.
Dobra gra i wyszkolenie zawodnika. Chrapek nie wyróżnia się tu niczym nawet na tle rówieśników grających w ekstraklasie. Żaden z trenerów Wisły też nie widział w nim na razie nic wartego uwagi i predysponującego go do gry w pierwszej drużynie.

Cytat:
Właśnie na takich zawodnikach Wisła ma się opierać. Wychowanek, którego marzeniem jest gra w Wiśle, który w każdym meczu czy to z Legią czy z Limanovią będzie dawał z siebie 100%. Który był podstawowym zawodnikiem klubu w niższej o jeden stopień lidze i nieźle sobie radził. Wbrew pozorom między naszą ekstraklasą a 1 ligą wcale nie ma Bóg wie jakiej różnicy co można doskonale zaobserwować oglądając PP i co roku jakąś kompromitację klubu z ekstraklasy.

Chrapek nie musi mieć umijętności na niewiadomo jakim poziomie, aby w obecnej sytuacji klubu i poziomie naszej ligi być zawodnikiem na którego można liczyć. Szczególnie, że jego wiek pozwala z optymizmem patrzyć na jego przyszłe możliwości.
O matko, następny Bednarz się objawił. Nie, nie chcę by Wisła opierała się o wychowanków dających z siebie 100%, bo to nic nie zapewnia. Tak jak nic nie zapewniło np.: graczom utożsamiającym się z Cracovią i grającym na 100% z nami w ostatnim meczu. Chcę, by Wisła opierała się na piłkarzach wygrywających mecze i jak w poprzednim sezonie robiącym dobre wyniki. A sytuacja klubu nie czyni jeszcze z nikogo wartościowego zawodnika.

Cytat:
Wedle niektórych lepiej przecież ciągle stawiać na weteranów,

A gdzie to ktoś napisał?
Odpowiedz cytując
bonawentura
Senior Member

Stary 24.06.2012, 21:36
arti napisał(a):Wyświetl post
A Kowalski powinien rządzić obroną..
Więcej spokoju Panowie. Brud to powinien rządzić środkiem (może) w Garbarni. Chrapka nie widziałem. Za to apeluję o minuty na boisku dla Urygi jeśli będzie zdrowy.

Kontekst mojej wypowiedzi był inny. Niektórzy może skreślają Bruda, a ja nie - Jest miejsce dla Bruda i Chrapka w drużynie, ale nie dla obu w pierwszym składzie. Młodzież musi mieć możliwość rozwoju. Chrapek złapie doświadczenie, nabierze piłkarskiej ogłady i może coś z tego będzie.

Najśmieszniejsze jest jednak to, że prawdopodobnie przegraliśmy walkę o Nowaka z Górnikiem Zabrze - kolejna porażka Pana Bednarza.

Najgorsze jest teraz to, że my nie wiemy tak naprawdę, gdzie ten klub w chwili obecnej zmierza. Za Basałaja to była pewna wizja - obecnie na pierwszym miejscu jest bilans zysków i strat, a kwestia transferów to jakby jakaś tajemnica, której lepiej nie odsłaniać. Nie wiemy nic - jakich piłkarzy szukamy, jaka jest długofalowa wizja rozwoju klubu(o ile jest, w co śmiem wątpić)
Ostatnio edytowane przez bonawentura : 24.06.2012 o godz. 21:44.
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Stary 24.06.2012, 21:43
Kontekst mojej wypowiedzi był inny. Niektórzy może skreślają Bruda, a ja nie - Jest miejsce dla Bruda i Chrapka w drużynie, ale nie dla obu w pierwszym składzie. Młodzież musi mieć możliwość rozwoju. Chrapek złapie doświadczenie, nabierze piłkarskiej ogłady i może coś z tego będzie.
Brud taki beznadziejny nie jest, ale to nie poziom Ekstraklasy. Wykorzystajmy problemy GKS Bełchatów i Widzewa Łódź i go tam wypożyczmy. Jedyna nadzieja, aby zaczął grać. Chłopak jeżeli będzie regularnie grał to może kiedyś przyda nam się jako rezerwowy. Może zdarzy się cud (a w cuda przyznam, że wierzę) i będzie grał jak z nut.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów