The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 35 24,65%
osłabi 85 59,86%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 22 15,49%
Głosujących: 142. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
lazy
Senior Member

Od: 10.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary Wczoraj, 12:23
Wydaje mi się, że - jak w każdym biznesie- po pierwsze: każdy jest na sprzedaż, po drugie: nikt nie jest niezastąpiony.

Natomiast kluczowe są dwie inne kwestie:
1) skuteczność naszego skautingu
2) poziom treningów, a co za tym idzie forma indywidualna i wyniki zespołu

O ile w skuteczność naszego skautingu jakoś naiwnie wierzę (w końcu udaje im się trafić takiego Yeboaha), o tyle co do treningów (trenera) i formy zespołu w rundzie wiosennej mam dużo obaw. Nie widzę jakoś poprawy formy poszczególnych zawodników, gra zespołu jest podejrzanie niefrasobliwa w obronie i rozpaczliwie nieskuteczna w ataku.
Mam wrażenie że nasze wyniki na jesień były dziełem bardziej przypadku niż organizacji gry.
c.d.n.
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Od: 02.2017

Stary Wczoraj, 12:39
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Heh czytam i.. się nie dziwię Nie chce mi się nawet cytować, ale komenty jakby Aschraf był co najmniej Meliksonem... a on przecież nawet przy Pol Llonchu nie stał - pomijam różne pozycje - porównuje wkład w drużynę.

Tak jak pisałem - czy grał czy nie, tak czy siak nie było żadnej, najmniejszej, najdrobniejszej różnicy. Poza tym Zukov dawał dużo więcej w pierwszym okresie z formą.

Aschraf regulator tempa gry o szybkości i zwrotności Jacka Matyji

HIT:

"ŚWIETNA RUNDA ASCHRAFA" by pawlozm

Ubytek tej jednostki tak jak wspominałem nie robi na mnie wrażenia, ale już dwóch grajków, którzy byli mimo wszystko lepsi od pozostałych miernot (nie trzeba byc magikiem, aby lepiej prezentować się od Kujleiva) już tak. Mimo wszystko ewentualny tranfer jest dla mnie jak najbardziej zrozumiały - jestem świadom tego co się dzieje i tego co było mówione jak trio przychodziło.

EDIT:

A najlepsze jest to, że o finansach/kpieniu z długu wypowiadają się osoby nawet nienależące do soscios - czyli jakieś moralne minimum, aby móc sobie spojrzeć w lustro jeśli chodzi o jakąś pomoc...

Dej jeden z drugim kilka baniek to zatrzymamy Aschrafa i będzie klepać piłkę na naszym 16 metrze od Kieszka do Sadloka...

EDIT:

Zdecydowana większość Polaków nie ma podstawowej wiedzy, nie ma pojęcia o zarządzaniu swoim budżetem domowym, a co dopiero firmowym (zarobi kilka zł i już leasing, vamos ala playa na insta z fotami z nowego iphonea, a potem płacz bo nie każdy miesiac jest taki sam, szukanie co jest przyczyną dziury ).... nie mają pojęcia, mózgu... a tu chłopy będą liczyć kondycję finansową tak skomplikowanej spółki
Przytocz cały fragment, a nie wyjmuj z kontekstu:
"Lub po prostu tamta runda świetna, a ta mogła być już zjazdem, tego nie wiemy. Ale nie zapomnę, jaki Żukow był kozak po 1 rundzie, facet ogarniał środek totalnie, a jaki zaliczył zjazd."
Przecież na tle pozostałych chłopaków, to Aschraf miał rzeczywiście świetną rundę, pokazał się na tle drewnianej ESY jak powinno się operować piłką, a że grał jako "6" to logiczne, że liczb w postaci bramek czy asyst nie zrobił. Za to co mecz najwięcej przebiegniętych kilometrów.
I podkreślę jeszcze raz - jeśli odejdzie to jestem pewien, że ktoś w miarę ogarnięty za niego przyjdzie - na tyle żeby wygrać miejsce w pierwszej 11 z Kuveljicem. Inaczej będzie faktycznie dramat.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary Wczoraj, 12:59
skarabeus napisał(a):Wyświetl post
Lucjuszu,

2 dni temu pisalem, ze Coley klepniety
Mlody, wysoki, z dobrej szkolki. Nie przebil sie tam, ale przyklady Yawa pokazuja, ze nie gra sie w szkolkach Chelsea czy ManC na ladne oczy.

Co do Aschrafa.
Te procenty dziwne, bo skoro klauzula wplacona to po co negocjowac procenty? Chyba, ze Aschraf postawil warunek kontraktu z Wisla z ta klauzula a Wisla powiedziala ok, ale + obowiazkowy procent.
Klauzula wymaga wpłacenia całej kwoty od razu, wystarczy że się zgodzono na raty i już jest pole manewru do utargowania %
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary Wczoraj, 13:04
Niby tak, ale akurat ta strefa swiata nie ma problemu z pieniedzmi i te 2-3 mln euro to dla nich nie jest majatek.

Moze tez byc tak, ze zrodlo tych informacji bylo na forum i ktos dobrze pomieszal

Mnie za to bawi co innego. Praktycznie po kazdym meczu wiekszosc forum jechalo po Aschrafie, ze gra w poprzek, ze slabo broni, ze nie lata dziur, nie daje za duzo do przodu

A teraz jak ma odejsc to lament. Bym ten lament rozumial jakbysmy byli na 5 miejscu z realna szansa na puchary. I gdyby Aschraf pokazal cos wiecej niz jeden udany strzal. Ale prawda jest taka, ze choc moze ma potencjal i mozliwosci, to u nas ich nie pokazal i wyszedl mu jeden, moze dwa mecze.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary Wczoraj, 13:58
Dokładnie jak w ostatnim akapicie. Tyle że to nie jego wina że nie miał z kim grać. Przykro to stwierdzić, ale chłop jest dla nas za dobry i jest obawa że z czasem czekałby go los Zukova.

Dlatego nie ma co biadolić tylko trzymać kciuki za ogarnietego zastępcę...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary Wczoraj, 14:25
Uzupelniles mnie w pelni
Mialem dopisac ze Aschraf potrzebuje i pod soba obrony i nad soba pomocnika/schodzacego nizej napastnika, ktory umie klepac z pierwszej pilki, ma przeglad pola, potrafi wyjsc po pilke, na wolne pole, zagrac na wolne pole intuicyjnie.

No tego nasi gracze nie maja, dlatego czesto bylo to klepanie do boku czy tylu, bo nie bylo z kim klepac
Moze jakby mogl pograc z Fernandesem (bo wyglada na to, ze to taki typ zawodnika) to cos by drgnelo, ale sie juz nie przekonamy.

Mamy teraz do srodka pola trzech graczy na dwa miejsca - Plewka, Zhukov, Kuveljic. Zhukov latem odchodzi. Przyjdzie teraz ktos w miejsce Aschrafa i ja bym liczyl, ze jeszcze mocna 8. Bo prawda jest taka, ze srodek pola byl naszym najwiekszym problemem. W meczach, w ktorych rywal ten srodek oddal to zdobywalismy punkty. A kiedy zdominowal to nie istniejelismy.
Odpowiedz cytując
Fugiel
Senior Member

Od: 12.2002

Stary Wczoraj, 14:55
Ja uwazam, ze kasa sie przyda. Dodatkowo jest to motywacja dla innych, ze w Wisle da sie wypromowac - przypominam, ze czasy, gdy regularnie ludzie z Wisly wyjezdzali gdzies na zachod byly 20 lat temu.

Jak mamy spac to spadniemy i z Aschrafem.
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member

Od: 11.2002

Stary Wczoraj, 15:40
Mimo swoich wad i kilku słabych meczów, El Mahdioui był obecnie naszym najlepszym zawodnikiem po Yeboahu. Niemniej, przy obecnym poziomie sportowym klubu i drużyny, nie ma ludzi nie do zastąpienia: nikt z nich nie jest aż tak dobry.

Pamiętajmy, że przyszedł jako transfer bezgotówkowy, zatem jeśli odchodzi za spore pieniądze, jest to zrozumiały i korzystny finansowo ruch.
Odpowiedz cytując
zibi7
Senior Member

Od: 01.2013

Stary Wczoraj, 16:09
bridgeburner napisał(a):Wyświetl post
Klauzula wymaga wpłacenia całej kwoty od razu, wystarczy że się zgodzono na raty i już jest pole manewru do utargowania %
Dokładnie tak musi być, niestety kolejny raz wygląda na to, że zarządzający klubem próbują zrobić z kibiców idiotów, wypuszczając do znajomych dziennikarzy cynk o aktywowaniu klauzuli.

Muszą w końcu uszczelnić źródło nieoficjalnych wycieków z klubu, bo znowu wyszło niesmacznie.
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary Wczoraj, 16:34
W jednym okienku pozbywać się 2 jedynych ogarniętych pomocników w kadrze to transferowe samobójstwo. Linia pomocy wymaga wzmocnienia a teraz to już budowa tej formacji od podstaw.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary Wczoraj, 16:42
Mnie ta klauzula zupelnie nie pasuje. Pierwsze info jakie mialem to, ze jest negocjowana kwota. Ta oferta byla juz w zeszlym roku na stole, ale toczyly sie rozmowy odnosnie Yawa i biorac pod uwage, ze on byl priorytetem na sprzedaz z powodu dlugosci kontraktu, a raczej bliskosci jego konca, kwestia transfery Aschrafa byla traktowana jako plan B na pozyskanie srodkow. Dlatego za mocno nie negocjowano tylko opieszale traktowali temat. Jak byla pewnosc, ze Yaw odejdzie to odrzucili propozycje za Aschrafa i dopiero kolejna oferta, ktora wplynela byla z tych nie do odrzucenia dla Wisly. Mowilo sie o 2 mln i ze w toku negocjacji podbili troche ta kwote plus dolozyli bonusy i procenty tak, ze suma sumarum moze wyjsc kolo 4 mln jak wszystkie zmienne wejda. Ale nigdzie nie bylo gadki, ze aktywowano klauzule.
Wiec lekko dziwne to jest, ze teraz sie mowi o klauzuli i procentach.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary Wczoraj, 17:39
Gdyby Gula był elastyczny i w grę wchodziła zmiana taktyki, na zasadzie - gramy żeby zdobywać punkty i się utrzymać a nie żeby być "polskim" Ajaxem czy tam Barceloną - to sprzedaż Yawa czy Maouhdiego nie byłaby aż takim wielkim problemem. Byłaby problemem - ale zmieniamy grę na bardziej defensywną itd. i punktujemy.

Jednak z Gulą mam obawy - czy dalej nie będą kolejni pomocnicy "uczyć" się naszej gry. A punkty mogą uciekać.

Poza tym - tak - musimy sprzedawać żeby przetrwać. Problemem nie jest sprzedaż wszak - ale znalezienie następców. A jak na razie nasze transfery dupy nie urywają.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
buczo85
Junior Member

Od: 01.2006

Stary Wczoraj, 18:09
Pozyskani zawodnicy w moim odczuciu to uzupełnienie, a nie wzmocnienie składu. Cóż jeśli spadniemy to ja chociaż już jestem mentalnie na to przygotowany i mój świat się nie zawali. Kilkanaście lat temu pewnie był złapał doła i rozpaczał, że Wisła stacza się w dół, ale teraz? Człowiek do wszystkiego się przyzwyczai.
Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Od: 12.2003

Stary Wczoraj, 18:40
Panowie jak teraz z hajsem u nas?
Ile mieliśmy długi, a ile hajsu przytuliliśmy z transferów?
SPRZEDAM GAZETY WYCINKI PLAKATY ZDJĘCIA WISŁY KRAKÓW 2000-2004

Link do aukcji https://allegro.pl/oferta/gazety-wyc...-04-6783981910
Odpowiedz cytując
dziki
Senior Member

Od: 12.2002

Stary Wczoraj, 18:52
W zależności od tego czy Lis, Yaw i Aschraf poszli w ratach, jaki był bilans zysków/strat w 2021, jakie opłaty, daniny i podatki z tych sprzedaży poszły, ile wzięły agencje i menadżerowie ... no i ile wydadzą na ewentualne wzmocnienia (bo mówi się co najmniej o 0.5 mln euro za Macedończyka).
Nawet biorąc to pod uwagę, możemy mieć coś w okolicach -5 do zera. Ja bym raczej zgadywał jeszcze jakieś zaszłości + zaległy podatek za umorzenie długu do TSu.

Ale całość wyjdzie przy okazji raportu, który chyba publikowany będzie w czerwcu.
Life is short. Wear your passion!
Odpowiedz cytując
AgresywnyChomik
Senior Member

Od: 01.2004

Stary Wczoraj, 19:03
Biedny ten Gula druzyne mu rozprzedali i "chudak" bedzie musial wkomponowac nowych zawodnikow wiec pewnie pierwsze 4-5 w plecy ale pozniej to tak bedzie zarlo ze...
Dalej utrzymyje ze po 3-4 meczach bez zadnego pomyslu na gre Gula zostanie odeslany za poludniowa granice bez zalu.
Malinowy król malowanych róż
Odpowiedz cytując
KOALIK
Senior Member

Od: 02.2004

Stary Wczoraj, 19:11
Jeżeli tak wiele osób uważa, że spadek jest całkiem realny i to przy Warcie, Niecieczy, Łęcznej, Stali czy Płocku, to jest najlepsze podsumowanie ostatnich trzech, a w zasadzie ostatnich 5,5 lat.
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Od: 09.2012

Stary Wczoraj, 19:16
Uważam ze spaść nie spadniemy, Gula dogra sezon do końca a potem wietrzenie szatni i mam nadzieje ze bedą wzmocnienia a nie łapanka jak za gestapo. A i zmiana kierunku
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Od: 05.2011

Stary Wczoraj, 19:47
dziki napisał(a):Wyświetl post
W zależności od tego czy Lis, Yaw i Aschraf poszli w ratach, jaki był bilans zysków/strat w 2021, jakie opłaty, daniny i podatki z tych sprzedaży poszły, ile wzięły agencje i menadżerowie ... no i ile wydadzą na ewentualne wzmocnienia (bo mówi się co najmniej o 0.5 mln euro za Macedończyka).
Nawet biorąc to pod uwagę, możemy mieć coś w okolicach -5 do zera. Ja bym raczej zgadywał jeszcze jakieś zaszłości + zaległy podatek za umorzenie długu do TSu.

Ale całość wyjdzie przy okazji raportu, który chyba publikowany będzie w czerwcu.
Ale dług chyba nie został umorzony (?). Jednak pełna słuszność, że nawet 14 mln złotych z transferów tego okienka nie oznacza, że wyczyściliśmy dług, tym bardziej w obliczu ubytków pandemicznych.
Powód: ...
Ostatnio edytowane przez kacpaw91 : Wczoraj o godz. 19:48.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary Wczoraj, 20:05
Nie wiadomo za ile dokladnie pojdzie Aschfraf, bo sa tylko nieoficjalne info.

Ale jesli poszedl zalozmy za 3 mln euro i wszystko zostaloby przeznaczone na splate to bylibysmy na zero. Okolo 1/3 kwoty poszlo na wzmocnienia wiec okolo 4-5 mln zostanie dlugu.
Odpowiedz cytując
doktor granat
Senior Member

Od: 12.2018

Stary Wczoraj, 20:37
skarabeus napisał(a):Wyświetl post
Nie wiadomo za ile dokladnie pojdzie Aschfraf, bo sa tylko nieoficjalne info.

Ale jesli poszedl zalozmy za 3 mln euro i wszystko zostaloby przeznaczone na splate to bylibysmy na zero. Okolo 1/3 kwoty poszlo na wzmocnienia wiec okolo 4-5 mln zostanie dlugu.
3 czy nawet 2,5 bańki to moim zdaniem jakieś żarty, co takiego Aschraf pokazał żeby ktoś chciał tyle płacić? Jeśli to jednak prawda to powinniśmy mu jeszcze dorzucić kogoś w promocji np. obiecującego Kuveljica za półtorej bańki, utalentowanego Szotę za bańkę itd. itp.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary Wczoraj, 20:43
nero napisał(a):Wyświetl post
Panowie jak teraz z hajsem u nas?
Ile mieliśmy długi, a ile hajsu przytuliliśmy z transferów?
W połowie października była ostatnia publiczna informacja od DB. 13.5 mln złotych ma minusie.

Jeśli wierzyć mediom że zgarnęliśmy za YY i AEM razem ok 3.5-4 mln euro to długu zewnętrznego już... nie ma. Ewentualnie oscyluje na poziomie - 2-5 mln czyli praktycznie tyle ile w większości klubów esa.
Odpowiedz cytując
Cymes
Member

Od: 07.2004

Stary Wczoraj, 21:05
doktor granat napisał(a):Wyświetl post
3 czy nawet 2,5 bańki to moim zdaniem jakieś żarty, co takiego Aschraf pokazał żeby ktoś chciał tyle płacić? Jeśli to jednak prawda to powinniśmy mu jeszcze dorzucić kogoś w promocji np. obiecującego Kuveljica za półtorej bańki, utalentowanego Szotę za bańkę itd. itp.
Jeśli faktycznie chodzi o Arabie to Saudyjczycy podobno dość regularnie przepłacają za zawodników z Maghrebu chcąc mieć lige opartą jak najbardziej na Arabach.
Trochę jak z YY gdzie mieliśmy trochę szczęścia bo dwa kluby z MLSu zaczęły się o niego licytować.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary Wczoraj, 21:26
Jeżeli jeździec bez głowy Yaw jest warty około 2 mln, to za Ashrafa spokojnie możemy wyciągnąć 3. Zwłaszcza jeżeli kupujący jest na musiku, a na to wygląda. Myślę, że temat odstępnego pojawił się w związku z biadoleniem. Bo skoro klauzula to nie dało się nie zgodzić. Po hyballi jestem pewien, że klub potrafi wykorzystywać medialne farmazony do własnych celów.

Moim zdaniem nie ma tego złego... Zrobiło się miejsce dla Plewki. Przed kontuzją trzymał nam defensywnie cały środek i twierdzę, że stać go na powrót na tamten poziom, a za część kasy z Ashrafa sprowadzić kogoś grającego bardziej do przodu i będzie dobrze.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Marek96
Junior Member

Od: 09.2019

Stary Wczoraj, 23:39
2 mln dolarów za Yeboaha , 2.7 mln za Aschrafa - co by nie mówić nie pamiętam takiego okienka transferowego u nas żebyśmy tyle zarobili. Teoretycznie mogłoby być już po naszym długu zewnętrznym. Oboje przyszli za darmo nie licząc prowizji za podpisy. Dodatkowo przy aschtafie podobno mamy 20% od następnego transferu więc naprawdę napawa to dużym optymizmem patrząc na nadz magiczny "dział sportowy ". Pozostaje tylko mieć nadzieję że następcy będą przynajmniej na takim samym poziomie.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary Dzisiaj, 01:51
https://sport.tvp.pl/58027248/pko-ek...z-wisly-krakow
Mateusz Miga TVP napisał(a):
To będzie bardzo duże osłabienie. Wisła Kraków traci najlepszego zawodnika. Aschraf El Mahdioui po półrocznym pobycie pod Wawelem zmienia barwy klubowe. Tylko tyle udało się go utrzymać w PKO Ekstraklasie.

Transfer powinien zostać sfinalizowany w ciągu najbliższych godzin. W środowy wieczór niemal wszystkie dokumenty były już podpisane, trwało oczekiwanie na wizę dla piłkarza, który porozumiał się z nowym pracodawcą. Gdzie będzie grał El Mahdioui? Marokańczyk zamieni Wisłę na klub Al Taawon z Arabii Saudyjskiej. Transfer zostanie prawdopodobnie przeprowadzony na zasadzie klauzuli odstępnego. Do finalizacji powinno dojść już w czwartek.
(...)
Wisła wygląda na przygotowaną na tę stratę, choć będzie ona trudna do załatania. Następcą El Mahdioui ma zostać Enis Fazlagić z MSK Żilina. Mowa o 21-letnim środkowym pomocniku rodem z Macedonii, młodzieżowym reprezentantem swojego kraju. W tym sezonie rozegrał w lidze słowackiej 16 spotkań. Grał też z Żiliną w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Zaliczył tu siedem występów. Jego drużyna dotarła do fazy play-off, ale tu wyraźnie przegrała z czeskim FK Jablonec.

Adrian Gula zna tego piłkarza bardzo dobrze. Drugim trenerem Żiliny jest brat trenera Wisły, Norbert.
Enis Fazlagić:
https://www.transfermarkt.pl/enis-fa...spieler/404364
Nowe cele Wisły na sezon (2021/22)
1. wyjść na finansową prostą
2. Udowodnić, że trójkąt Dyrektor Sportowy-Trener-Zarząd działa.
3. zdobyć co najmniej 15 (piętnaste!) miejsce
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów