The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
swiety37
Senior Member

Od: 06.2010

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 17.03.2018, 14:54
Krzysiek Drzazga strzelił dzisiaj gola w zremisowanym meczu Puszczy z Zagłębiem S.
https://www.flashscore.pl/mecz/EVhtz...zczegoly-meczu
Odpowiedz cytując
wislak2214
Senior Member

Od: 11.2009

Stary 18.03.2018, 21:58
xanti1906 napisał(a):Wyświetl post
Już mecz z Koroną był dobry w wykonaniu Wisły. Ja się cieszę przede wszystkim z tego, że widać rękę trenera w naszej grze. Do zagrania świetnego meczu nie potrzebujemy przykładowo Brleka w formie sprzed transferu. Zarząd ma teraz swojego docelowego trenera, a teraz musi skupić się na utrzymaniu mu kadry. Zbyt wielu zawodnikom kończą się kontrakty w czerwcu, choć jestem przekonany, że z piłkarzami jak Cywka, Buchalik, Bartkowski nie będzie problemu. Trudniej będzie z Hiszpanami, którzy budują kręgosłup składu - Velez, Llonch, Imaz, Carlitos.
A co ty chcesz Cywke Buchalika i Bartkowskiego chcesz przedłużać?
Odpowiedz cytując
TOMEK 11
Senior Member

Stary 18.03.2018, 22:10
oby 1 lipca wszystkich w/w nie było już w Wiśle, z Boguskim, Brożkiem i Głowackim trzeba się również pożegnać, kulturalnie, z klasą, zaproponować pracę w klubie co najmniej 2 ostatnim, bo faktem jest, że już nie te lata, nie ta szybkość, nie ta zwrotność i jeszcze wiele by wymieniać...
Odpowiedz cytując
Dzimi
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 18.03.2018, 23:24
https://www.youtube.com/watch?v=cmBouPoI_TQ

Patrząc na to, na jak amatorskim poziomie grał rok-dwa temu Carlitos, to już nie dziwi mnie to, że raz coś zrobi najlepiej w lidze, a za chwilę zawali w prostej sytuacji. Po prostu brakuje mu systematyczności, powtarzalności, charakterystycznej dla świetnych piłkarzy z niezłych lig. Ogólnie, jak na tę ligę jest niezłym technikiem, ma szybkość, ale rozrzut tego "wyjdzie" albo "nie-wyjdzie" też ma trochę wysoki. Mimo wszystko źle to świadczy o naszej ekstraklasie - wystarczy wyjąć technicznego piłkarza z 3-4 ligi hiszpańskiej, żeby był tu gwiazdą na naszym drewnianym podwórku.

UWAGA UWAGA: zanim ktokolwiek cokolwiek odpowie, niech zobaczy w całości zalinkowane wideo!

EDIT: Ale tak ogólnie - widząc to jak sobie kopali w tej 3/4 lidze hiszpańskiej, czyli technicznie, ale bez walki fizycznej i sprintów, to trzeba Calitosowi przyznać to, że świetnie się przystosował do nowych, trudniejszych warunków - takich gdzie nie gra się klepki truchtając (ala Victor Perez), takich gdzie trzeba powalczyć biegowo i fizycznie (sprinty, gra ramie w ramie), takich gdzie zamiast 20-30 kontaktów z piłką ma się ich 5-10 na mecz. Dla niego to był przeskok nie mniejszy niż dla Żurawia przejście z Wisły do Celticu.
Ostatnio edytowane przez Dzimi : 19.03.2018 o godz. 00:40.
Odpowiedz cytując
xanti1906
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 19.03.2018, 00:11
wislak2214 napisał(a):Wyświetl post

Nie, po co. Za podobną kasę przyjdą z 2 ligi Nowak, Kowalski, Wójcik i jakoś to będzie. Ewentualnie Morales, Garcia i Alvarez, bo po co nam Polacy w polskim klubie.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 19.03.2018, 00:14
Niczego to nie udowadnia, każdy piłkarz to osobna jednostka i osobna kariera. W głównej mierze to nie talent (oczywiście pewne predyspozycje fizyczne bardzo pomagają), a ciężka praca i szlifowanie swoich umiejętności daje sukces.

Jest wielu graczy z niższych lig, którzy w odpowiednim środowisku odpalą. W innym nie dadzą rady. Jest wielu pominiętych, którzy nigdy nie rozwinęli skrzydeł, bo się nie załapali.

Można wyciągnąć super gwiazdę z 3 ligi czy innej zapadłej dziury (Carlitos), można wziąć gościa z boskim CV (Eduardo) i zagra wielkie gówno.

A jaki z tego morał?

Nie stawiaj pralki koło lodówki, bo ci rower zapie.rdolą.

Deprecjonowanie tej ligi, dlatego, że Carlos osiągnął w niej sukces jest tak samo zasadne jak gloryfikowanie jej, bo sobie w niej nie poradził etatowy reprezentant Czech (Necid).

Czynników wpływających na poziom gry danego zawodnika w danym klubie jest multum, dlatego piłka nożna jest tak ceniona. Za swoją nieprzewidywalność.

W tym momencie Ekstraklasa jest jedną z najciekawszych opcji poza czołówką Europy. Zarówno finansowo, jak i organizacyjnie.

Wiadomo liga angielska, francuska, hiszpańska, niemiecka czy chociażby włoska są daleko poza naszym zasięgiem, turecka i rosyjska również. Ale już np. portugalska, grecka czy holenderska są już tylko nieznacznie lepsze. Cała reszta podobny poziom do naszej kopanej. Zważywszy na otoczkę i poziom organizacyjny klubów czy stadiony, które są top notch - myślę, że nasza liga będzie coraz mocniejsza. W pucharach wiadomo - nie raz, nie dwa jeszcze zbierzemy wciry, ale jakby wszystkie zespoły w Europie zaczynały eliminacje do pucharów od tej samej rundy to zdziwiłbyś się ile klopsów by się przytrafiało 'renomowanym' zespołom.

Generalnie nie lubię takiego szufladkowania. Piłka nożna nie raz, nie dwa razy zaskakiwała cały świat. Jeśli piłkarze z naszej ekstraklasy potrafią zostawać gwiazdami światowego formatu (Lewy) albo rozgrywać świetne mecze na międzynarodowych turniejach typu MŚ czy ME (Pazdan) to nie ma co pleść o 'słabości' ligi.

Szkoda, że eufa to takie towarzystwo wzajemnej adoracji, gdzie najlepsze ligi dbają o to, żeby dalej miały największą kasę.

Gwarantuje ci, że jakby wszystkie zespoły grały w eliminacjach do LM to skład samej LM byłby zupełnie inny i bardziej zróżnicowany niż obecnie. Ciężko jest się przebić i urosnąć w rankingu w sytuacji, gdy praktycznie od ich początku każdy mecz jest o życie. W tak hermetycznym środowisku liga musi być naprawdę dużo mocniejsza od swojego miejsca w rankingu, aby regularnie w nim punktować i piąć się w górę. Już się o to największe kluby i federacje świata postarały. Pieniądze, które to wszystko napędzają są tak dzielone, aby największym tego futbolowego świata nie stała się krzywda. I bardzo się zdziwię, jeśli za 10-20 lat ten stan rzeczy ulegnie znaczącej zmianie. Niestety.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 19.03.2018 o godz. 00:17.
Odpowiedz cytując
wislak2214
Senior Member

Stary 19.03.2018, 00:17
Nie, po co. Za podobną kasę przyjdą z 2 ligi Nowak, Kowalski, Wójcik i jakoś to będzie. Ewentualnie Morales, Garcia i Alvarez, bo po co nam Polacy w polskim klubie.
no przyszli Morales, Garcia, Alvarez w postaci Lopeza Llnocha i Imaza i co nie dają jakości A czy ja napisałem że mają przyjść kolejni zagraniczni? A czym sie wyróźnia ta trójka? Kazdy już podchodzi pod 30 i wyjdzie im jeden mecz na 10...
Odpowiedz cytując
xanti1906
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 19.03.2018, 00:27
Staram się być realistą. W żadnej kadrze nie ma 20 równorzędnych, bardzo dobrych piłkarzy. Drużyna składa się z kilku grup. Od liderów, piłkarzy dających coś od siebie, przez solidnych piłkarzy aż po zmienników i juniorów. Moim zdaniem Cywka, Buchal i Bartkowski są dobrymi uzupełnieniami składu. Nikt nie oczekuje od nich cudów, ale grać potrafią. Cywka rywalizuje o miejsce z Bashą i wcale nie jestem przekonany, że gdy Albańczyk wróci do zdrowia to jednocześnie zajmie miejsce Tomka w składzie. Buchal zaczynał jako podstawowy bramkarz w tej rundzie i gdyby nie chwilowa niedyspozycja, to pewnie ciągle by bronił. Bartkowski pokazał się świetnie w roli środkowego obrońcy, a że nie wiadomo co w przyszłym sezonie z Głową, Wasylem i Gonzalezem, to uważam, że jako rotujący stoper jest w porządku. Poza tym zabezpiecza obie strony defensywy. Są Polakami, powinni odgrywać dużą rolę w tworzeniu charakteru Wisły, a nie uważam, że będą go budować Morales, Garcia czy Alvarez, tym bardziej jak po roku będą odchodzić. Nie mamy stabilnej kadry, czego dowodzi liczba ostatnich ruchów transferowych i kończących się co roku kontraktów.
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2009

Stary 19.03.2018, 00:29
Bez przesady. Chyba mało kto chce ogladac wiekszosc druzyn z eliminacji LM w samej LM. To ma byc futbol a nie wpierdool.
Pięć kwiatków z łatwiejszej drogi eliminacji to czasami bylo zbyt wiele. Jest przeciez LE w ktorej tez mozna sobie pograc i dosc dobrze teraz zarobic oraz ponabijac punktow...tylko trzeba tam awansowac
Ostatnio edytowane przez Dariook : 19.03.2018 o godz. 00:32.
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Stary 19.03.2018, 00:35
Cywka po tym co ostatnio pokazuje na środku pomocy (solidność) jak najbardziej do przedłużenia. Jeśli nie na pierwszy skład, to do rotacji. Bartkowski do przemyślenia, gorszy od Palcicia jakoś wyraźnie nie jest, szału też nie robi. Z drugiej strony młody Polak, który może wskoczyć na wyższy poziom.

Mnie osobiście nie przekonuje, ale im dłużej oglądam nasz obecny sposób gry, tym bardziej zaczynam myśleć, że skrajni obrońcy mają w nim przesrane. Nie mają nominalnego partnera wyżej do współpracy na skrzydle, jeśli chcą ofensywnie coś ugrać muszą pójść na przebój praktycznie sami.
Do takich przemyśleń skłoniła mnie ostatnia słabsza forma Sadloka. Może to nie forma Maćka, a trudność pozycji w takim ustawieniu zespołu sprawia, że jest dużo mniej pożyteczny z przodu? Odkąd Carillo prowadzi Wisłę nasi skrajni obrońcy bardzo mało kreują gry ofensywnej (w przeciwieństwie do ery Kiko). Myślę, że to nie do końca jest przypadek, ale bardziej rezultat.

Buchalika mi nie szkoda, chociaż jako zmiennik mi on aż tak bardzo nie przeszkadza.

Najważniejsze tematy do przedłużenia na tą chwilę jednak to Imaz, Carlos i Llonch. Pierwszy i ostatni mają niby wentyl bezpieczeństwa w kontrakcie o przedłużeniu, ale super by było pozyskać ich na dłużej (co może być piekielnie ciężkie). Ta trójka stanowi nasz motor napędowy w tym sezonie.

Mitrović, Basha i Ivan do przemyślenia. Ten pierwsze pewnie ma klauzulę przedłużenia. Niby nie gra niczego wielkiego ale trener mu ufa. Drugi moim zdaniem dużo lepszy, ale ciągle się leczy. Ivan jest pożytecznym piłkarzem z tendencją do okazjonalnych klopsów. Jeżeli jego wymagania będą rozsądne powinniśmy go przedłużyć. Do tego nie do końca jest jasna przyszłość Brleka. Jest jeszcze sprawa weteranów, moim zdaniem należy przedłużyć Wasyla. Głowacki i Boguski do przemyślenia zależnie od formy sportowej w reszcie sezonu. Na tą chwilę skłaniam się ku nie przedłużaniu. Na Pawła już niestety nie ma co liczyć. Generalnie trochę za dużo tych kończących się umów. Może być tak, że od lata będziemy budować od zera :(

Carillo się do tego nadaje, ale jak mu pół składu wyfrunie to może być cały kolejny sezon na straty.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 19.03.2018 o godz. 00:40.
Odpowiedz cytując
wislak2214
Senior Member

Stary 19.03.2018, 00:41
Staram się być realistą. W żadnej kadrze nie ma 20 równorzędnych, bardzo dobrych piłkarzy. Drużyna składa się z kilku grup. Od liderów, piłkarzy dających coś od siebie, przez solidnych piłkarzy aż po zmienników i juniorów. Moim zdaniem Cywka, Buchal i Bartkowski są dobrymi uzupełnieniami składu. Nikt nie oczekuje od nich cudów, ale grać potrafią. Cywka rywalizuje o miejsce z Bashą i wcale nie jestem przekonany, że gdy Albańczyk wróci do zdrowia to jednocześnie zajmie miejsce Tomka w składzie. Buchal zaczynał jako podstawowy bramkarz w tej rundzie i gdyby nie chwilowa niedyspozycja, to pewnie ciągle by bronił. Bartkowski pokazał się świetnie w roli środkowego obrońcy, a że nie wiadomo co w przyszłym sezonie z Głową, Wasylem i Gonzalezem, to uważam, że jako rotujący stoper jest w porządku. Poza tym zabezpiecza obie strony defensywy. Są Polakami, powinni odgrywać dużą rolę w tworzeniu charakteru Wisły, a nie uważam, że będą go budować Morales, Garcia czy Alvarez, tym bardziej jak po roku będą odchodzić. Nie mamy stabilnej kadry, czego dowodzi liczba ostatnich ruchów transferowych i kończących się co roku kontraktów.
Zagrał Bartkowski JEDEN mecz na środku który no okej, wyszedł mu w miarę dobrze, a ty twierdzisz, że to bedzie dobry zmiennik jak nie będzie Wasyla, Głowy. Koleś jest u nas już ponad rok i nic takiego nie pokazał co każe w nim pokładać nadzieje. Zaraz mnie pewnie skontrujesz, że nie dostawał wielu szans... Skoro nie dostawał to nie dawał powodów na treningach, żeby na niego stawiać. Cywka w pod koniec zeszłego roku też już był odstrzelony bo nie łapał sie do 18. Co pół roku ma nową pozycje i na żadnej nie zachwyca. Dostaje miejsce w jedenastce kolejki za jedno dobre zagranie ze Śląskiem. Moim zdaniem ta trójka to jest poziom Mójty Jankowskiego , Urygi , których na szczęscie w klubie już nie ma. I co widzisz gdzieś potencjał , że nagle każdy z tej trójki wystrzeli do góry Dukat wspominał kiedyś , że chcą w lecie 3-4 grajków młodych z niższych lig polskich, wcale to nie muszą byc te Moralesy i Garcie. A daj Boże załapiemy sie do pucharów i wypadnie taki Arsenic, Velez , Głowa i bedzie grał Bartkowski to nas wyru***** bez mydła.
Ostatnio edytowane przez wislak2214 : 19.03.2018 o godz. 00:45.
Odpowiedz cytując
wislak2214
Senior Member

Stary 19.03.2018, 00:47
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Cywka po tym co ostatnio pokazuje na środku pomocy (solidność) jak najbardziej do przedłużenia. Jeśli nie na pierwszy skład, to do rotacji. Bartkowski do przemyślenia, gorszy od Palcicia jakoś wyraźnie nie jest, szału też nie robi. Z drugiej strony młody Polak, który może wskoczyć na wyższy poziom.

Mnie osobiście nie przekonuje, ale im dłużej oglądam nasz obecny sposób gry, tym bardziej zaczynam myśleć, że skrajni obrońcy mają w nim przesrane. Nie mają nominalnego partnera wyżej do współpracy na skrzydle, jeśli chcą ofensywnie coś ugrać muszą pójść na przebój praktycznie sami.
Do takich przemyśleń skłoniła mnie ostatnia słabsza forma Sadloka. Może to nie forma Maćka, a trudność pozycji w takim ustawieniu zespołu sprawia, że jest dużo mniej pożyteczny z przodu? Odkąd Carillo prowadzi Wisłę nasi skrajni obrońcy bardzo mało kreują gry ofensywnej (w przeciwieństwie do ery Kiko). Myślę, że to nie do końca jest przypadek, ale bardziej rezultat.

Buchalika mi nie szkoda, chociaż jako zmiennik mi on aż tak bardzo nie przeszkadza.

Najważniejsze tematy do przedłużenia na tą chwilę jednak to Imaz, Carlos i Llonch. Pierwszy i ostatni mają niby wentyl bezpieczeństwa w kontrakcie o przedłużeniu, ale super by było pozyskać ich na dłużej (co może być piekielnie ciężkie). Ta trójka stanowi nasz motor napędowy w tym sezonie.

Mitrović, Basha i Ivan do przemyślenia. Ten pierwsze pewnie ma klauzulę przedłużenia. Niby nie gra niczego wielkiego ale trener mu ufa. Drugi moim zdaniem dużo lepszy, ale ciągle się leczy. Ivan jest pożytecznym piłkarzem z tendencją do okazjonalnych klopsów. Jeżeli jego wymagania będą rozsądne powinniśmy go przedłużyć. Do tego nie do końca jest jasna przyszłość Brleka. Jest jeszcze sprawa weteranów, moim zdaniem należy przedłużyć Wasyla. Głowacki i Boguski do przemyślenia zależnie od formy sportowej w reszcie sezonu. Na tą chwilę skłaniam się ku nie przedłużaniu. Na Pawła już niestety nie ma co liczyć. Generalnie trochę za dużo tych kończących się umów. Może być tak, że od lata będziemy budować od zera :(

Carillo się do tego nadaje, ale jak mu pół składu wyfrunie to może być cały kolejny sezon na straty.
Bartkowski młody?
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Stary 19.03.2018, 00:54
Zdziwiłbyś się jeszcze. Ile to razy drużyny z miejsc trzecich - czwartych z topowych lig wylatywały z eliminacji? Podpowiem : całkiem często. Jeśli wszystkie musiałyby w nich grać siłą rzeczy tych niespodzianek byłoby dużo więcej.

Niestety UEFA pod naciskiem czołowych lig przeforsowała brak eliminacji dla drużyn z niższych miejsc czołowych lig. Myślisz, że to przypadek? Nie. Tu chodzi o kasę i zbieranie punktów.

Wiesz też dlaczego tak rzadko ligi spadają lub pną się w rankingach?
Bo trzeba bardzo się postarać, żeby w nich spaść i zaliczyć naprawdę rewelacyjną passę żeby pójść w górę. Niestety. Zważywszy na sam fakt, że mistrzem średnio w Europie zostaje drużyna, która robi 2 punkty na mecz (lub ciut więcej) można śmiało założyć, że jest około 30% by w danym meczu faworyt przegrał. Myślisz, że w systemie pucharowym aż tak ciężko odpaść po blamażu z teoretycznie słabszą drużyną? Wiadomo, że poziomy są różne i taki Manchester City raczej nie odpadnie z drużyną mistrza Polski. Ale już dajmy na to takiemu Saint Etienne (3 drużyna ligi francuskiej poprzedniego sezonu) już mogłoby się w dupce zapalić powiedzmy w 30% przypadków.

Niestety UEFA zamiast wyrównywać szansę, coraz bardziej cementuje obecny układ i hermetyzuje europejskie rozgrywki.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Stary 19.03.2018, 00:58
Myślałem, że ma z 23-24 lata, a tu faktycznie 26 W sumie zagięło mnie to, bo w metrykę akurat jemu nie zaglądałem, raczej oceniałem po wyglądzie. Nie zmienia to mimo wszystko mojego zdania. Miewa dobra mecze, do rotacji jest w porządku. Chyba, że latem sięgniemy po kogoś lepszego, a Bartkowski przegra rywalizację z Palciciem.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 19.03.2018 o godz. 01:01.
Odpowiedz cytując
szym_ek
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2007

Stary 19.03.2018, 07:34
Tylko że do niedawna Liga Mistrzów była bardziej dostępna dla słabszych drużyn i jak się to skończyło ?
Że oprócz kibiców tych druzyn nikt nie oglądał tych meczów. Nie oszukujmy się - zawsze lepiej się będzie sprzedawał mecz menchesterów z realami niż dajmy na to BATE z 7egią.
Wyrównanie szasn nie jest na rękę nie tylko największym klubom ale samemu produktowi jakim jest Liga Mistrzów.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 19.03.2018, 07:57
...
W tym momencie Ekstraklasa jest jedną z najciekawszych opcji poza czołówką Europy. Zarówno finansowo, jak i organizacyjnie.

Wiadomo liga angielska, francuska, hiszpańska, niemiecka czy chociażby włoska są daleko poza naszym zasięgiem, turecka i rosyjska również. Ale już np. portugalska, grecka czy holenderska są już tylko nieznacznie lepsze. Cała reszta podobny poziom do naszej kopanej. Zważywszy na otoczkę i poziom organizacyjny klubów czy stadiony, które są top notch - myślę, że nasza liga będzie coraz mocniejsza. W pucharach wiadomo - nie raz, nie dwa jeszcze zbierzemy wciry, ale jakby wszystkie zespoły w Europie zaczynały eliminacje do pucharów od tej samej rundy to zdziwiłbyś się ile klopsów by się przytrafiało 'renomowanym' zespołom.
...
Z Holenderską to deczko pojechałeś.

Mapa klubów piłkarskich w Holandii

I bardziej chodzi mi o organizację klubu piłkarskiego niż o siłę pucharową Eredivisie.
Ostatnio edytowane przez pepe72 : 19.03.2018 o godz. 08:01.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 19.03.2018, 08:06
...

...
Wentyl Lloncha niestety już został użyty. I chodzą plotki, że chce wracać do domu.

Carlitos, jak się pojawi ciekawa propozycja to niestety odejdzie.
Odpowiedz cytując
dawiss
Senior Member

Stary 19.03.2018, 08:18
Na którejś konferencji mówili, że mają możliwość przedłużenia Pola o rok, prawdopodobnie przy jakimś procencie podwyżki.
Odpowiedz cytując
TOMEK 11
Senior Member

Stary 19.03.2018, 08:20
nie ma czegoś takiego, Junco się pomylił wtedy
Odpowiedz cytując
JrQ-
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 19.03.2018, 08:25
dawiss napisał(a):Wyświetl post
Na którejś konferencji mówili, że mają możliwość przedłużenia Pola o rok, prawdopodobnie przy jakimś procencie podwyżki.
Podaj źródło. Wydaje mi się, że to już zostało wykorzystane
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 19.03.2018, 08:40
Już było na tym forum podawane, że Pol miał już raz wykorzystaną opcję przedłużenia w ramach umowy 0,5 +1
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Charlie
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 19.03.2018, 08:54
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Wentyl Lloncha niestety już został użyty. I chodzą plotki, że chce wracać do domu.
No cóż, jeśli to prawda to nic nie poradzimy. Niemniej fajnie, że pomimo chęci odejścia tak się stara.
kacpaw91 napisał(a):Wyświetl post
Lepiej odpaść z Levadią niż z Podbeskidziem w Pucharze Polski,
Odpowiedz cytując
rokfor
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2004

Stary 19.03.2018, 09:32

Carlitos, jak się pojawi ciekawa propozycja to niestety odejdzie.
Plotki, ploteczki... Veleza też już miało u nas nie być.
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 19.03.2018, 10:02
wislak2214 napisał(a):Wyświetl post
Bartkowski pokazał, że potrafi nieźle zagrać na środku obrony. Solidny zmiennik i pewnie niewiele kosztuje. NIE JEST to młody Polak - ma 27 lat.
Cywka mnie nie przekonuje, ale zawsze ma bardzo dobre wyniki w instat.
Buchalika, jeśli nie będzie chciał dużo kasy, naturalnie podpisywać.
Ostatnio edytowane przez raindog : 19.03.2018 o godz. 10:13.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 19.03.2018, 10:11
Cywka , to jest też kwestia wysokości kontraktu , on jest jeszcze z czasów TF więc pewnie nie gra za talerz zupy
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 19.03.2018, 11:48
20-30 tys nie więcej
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 19.03.2018, 12:28
rokfor napisał(a):Wyświetl post
Plotki, ploteczki... Veleza też już miało u nas nie być.
Z tym że o Llonchu byly plotki, natomiast Velez sam przyznal ze w zwiazku z sytuacja rodzinna chcial wrócić do Hiszpanii, ale stwierdzil wspolnie z trenerem że decyzje podejmą latem.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 19.03.2018, 12:40
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Z tym że o Llonchu byly plotki, natomiast Velez sam przyznal ze w zwiazku z sytuacja rodzinna chcial wrócić do Hiszpanii, ale stwierdzil wspolnie z trenerem że decyzje podejmą latem.
Ale coś w plotkach może być, skoro została użyta klauzula automatycznego przedłużenia.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Stary 19.03.2018, 13:19
Eh, dopisałem Imaza przy edycji i chciałem go wstawić na końcu - więc chodziło mi o Imaza i Carlitosa.

Wiadomo, że Llonchowi kończy się kontrakt i będzie go ciężko zatrzymać. Wiele zależy od tego czego sam Pol chce. Szkoda by było jakby odszedł. Bardzo go polubiłem.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Stary 19.03.2018, 13:33
Z Holenderską to właśnie jest dziwna sprawa, organizacyjnie czołówka Eredivise to czołówka Europy.

Z drugiej strony w przypadku bezpośredniego dwumeczu każdy z ich zespołów jest w zasięgu mistrza Polski. Wiadomo, że faworytem w takim dwumeczu nie jesteśmy, ale nie można tu mówić o jakieś przepaści (czysto piłkarsko).

Właśnie liga holenderska jest chyba jednym z wyjątków - ona faktycznie zaliczyła na przestrzeni ostatnich lat spory zjazd w rankingu.

szym_ek napisał(a):Wyświetl post
Tylko że do niedawna Liga Mistrzów była bardziej dostępna dla słabszych drużyn i jak się to skończyło ?
Że oprócz kibiców tych druzyn nikt nie oglądał tych meczów. Nie oszukujmy się - zawsze lepiej się będzie sprzedawał mecz menchesterów z realami niż dajmy na to BATE z 7egią.
Wyrównanie szasn nie jest na rękę nie tylko największym klubom ale samemu produktowi jakim jest Liga Mistrzów.
Oczywista oczywistość.
Nijak to nie zaprzecza temu o czym napisałem.
Kluby z czołowych lig są bardziej popularne bo mają więcej kasy i dzięki temu lepszych piłkarzy. Był np. taki okres, że Zenit prezentował świetny futbol i uważam, że wcale oglądalność jego meczów nie spadała, bo nie był z Premiership.

Jedno jest z drugim powiązane. Niestety obecnie LM to takie trochę koło zamknięte i obecne przepisy ją jeszcze bardziej hermetyzują.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 19.03.2018 o godz. 13:55.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów