The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
azor
Senior Member

Od: 03.2008

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 21.04.2020, 08:24
Wcale nie twierdze, ze to układziki - ba, skoro Królewski mówi ze przygotowywali takie posunięcie od jakiegoś czasu, to zakładam ze jest przemyślany - ot czysta ciekawość czym się zajmował. Niestety często w momencie stania się osoba medialna, która od jakiegoś czasu jest wszystkie profile zawodowe w necie znikają/są niewidoczne dla pospolitej gawiedzi, stad moje pytanie

A i tak uściślając - to nie jest nepotyzm, nawet gdyby „Blaszczykowskich” o to posądzać
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 21.04.2020, 08:47
No i git. Ja tam mam zaufanie do deyzcji trojcy i tyle. Co do kompetencji i doswiadczenia. Mi wystarczy, ze byli juz w Wisle tacy z doswiadczeniemi, kompetencjami i gowno robili, pobierajac przy tym kupe kasy. JKB chcieli Dawida? Prosze bardzo. Rozliczac bedziemy za jakis czas
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 21.04.2020, 09:04
poważne to zaufanie , skoro jeszcze żadnej afery nikt nie wykręca , a Ty wytaczasz NAJCIĘŻSZE działa ironie i sarkazm
Odpowiedz cytując
Proud
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2007

Stary 21.04.2020, 11:09
Na pewno Dawid grał bardzo dobrze w piłkę do momentu poważnej kontuzji.

Muszę podpytać kolegów z okolic Truskolasów jakie są jego biznesowe kompetencje.
Zlekceważą twój głos
Którym wróżysz im los
Od jakiego ich nic nie wyzwoli
Bo zabije ich las
Rąk co klaszczą na czas
W marsza rytm co śmierć niosąc nie boli

Patrz jak piją i żrą
Twoją żywią się krwią
I żonglują słowami twych pieśni
Lecz nic nie śni im się
A najlepiej wiesz że
Nie istnieje wszak to co się nie śni.

Jacek Kaczmarski
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 21.04.2020, 12:07
W Radzie Nadzorczej są zbyt poważne osoby, by dopuścić do kierowania spółką osobę, której nie byliby pewni. Już nie mówiąc o tym, że prezes nie będzie "od wszystkiego".
Odpowiedz cytując
petred
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2008

Stary 21.04.2020, 14:03
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
no właśnie sezon ogórkowy , to trzeba gównoburzy zastępczej poszukać
jakie były kulisy wysiudania żeglarza ?
przecież on był człowiekiem tria (?) w tej układance sa vs ts
wydawać by się mogło że po odstrzeleniu ts-u jego wpływy wzrosną , a tu pyk
Obidziński był dobrym materiałem na nowoczesnego prezesa. Szybko wtopił w wiślacki świat, wygadany, pełen zapału do ciężkiej pracy i aktywny w cyberprzestrzni. Jedyny jego minus to jego niewyparzony jęzor. Z tego co pamiętam było kilka wywiadów z nim gdzie zamiast zachować trochę dyplomacji to mówił co mu ślina na język przyniosła - głównie odnośnie relacji z miastem. Może to była nasza strategia wcześniej omówiona z pozostałymi osobami grupy ratunkowej, nie wiem. Jedno jest pewne - on z Majchrowskim już na pewno by się nie dogadał. Szacunek za to co zrobił dla nas i fajnie by było jakby został u nas pełniąc inną funkcję.
Odpowiedz cytując
arth_ur
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 21.04.2020, 17:24
Wątpię że u nas zostanie. Jako fachowiec w restrukturyzacjach będzie miał żniwo na rynkach światowych.
http://www.youtube.com/watch?v=-shF8y5ud0Q - obejrzyj Wiślaku, zapewniam że banan pojawi się na twych ustach
Odpowiedz cytując
Blixa
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 22.04.2020, 02:18
Obi to gosc od trudnych operacji. Wykonal swietna robote i teraz bedzie mial pole do popisu gdzies indziej w jakiejs innej branzy. Na R22 ten gosc zawsze bedzie mial status VIP najwyzszej rangi.

A my zaczynamy nowa epoke i bardzo wierze ze to trio razem z nami zbuduje cos wspanialego.
Odpowiedz cytując
leszekm
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 22.04.2020, 10:43
Poza ostatnim w tabeli ŁKS najmniej pieniędzy według obecnych wyliczeń otrzymałaby Wisła Kraków. "Spadkowiczom zagwarantowano wsparcie w wysokości 750 tys. złotych. Trzynasta Wisła już na to liczyć nie może, dlatego gdyby zakończyła rozgrywki na tej pozycji, otrzymałaby zaledwie 152 tys. zł (a 14. Korona “ 586 tys. zł). Kwota ta jest tak mała, ponieważ w styczniu wszystkie drużyny otrzymały po 1 013 250 zł na poczet czwartej raty. Po odjęciu tej sumy niektóre zespoły czekają już na naprawdę niewielkie pieniądze. Chyba że są przeświadczone, że uda im się awansować na zdecydowanie wyższą pozycję. Taką narrację słyszeliśmy w Wiśle Kraków, której współwłaściciel Jarosław Królewski przypomina, że Biała Gwiazda jest najlepiej punktującym zespołem w 2020 roku, twierdzi, że spadku nikt przy Reymonta się nie obawiał. Wręcz przeciwnie: liczono na zdecydowanie wyższą pozycję. I większe wpływy..."

https://www.przegladsportowy.pl/pilk...grywek/2db81tv
Odpowiedz cytując
Smok
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 22.04.2020, 12:57
Nowi właściciele stana przed nie lada wyzwaniem. Jak liga ponownie ruszy, to na bank bez publiczności. Zostanie nam tylko ogladaczka Canal+...
Moze ktoś, kto jest bliżej góry (np. Socios) podrzuci taki pomysł, żeby nie rezygnować ze sprzedaży biletów. Mysle, ze jest trochę wiernych którzy chętnie by kupili taki "wirtualny bilet". Normalnie na portalu, przelew i wydrukować sobie w domu na pamiątke. Ja np. nie mogę chodzic na stadion (zdrowie) i tylko młodemu kupilem karnet, a ja oglądam w Canal+. Ale w takim trudnym czasie chętnie bym kupił bilet, żeby wspomóc "dzień meczowy".
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 22.04.2020, 13:03
a czy jeśli mecze maja być bez publiczności , to wogle jest jakikolwiek sens rozgrywania ich na r20 ?
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 22.04.2020, 13:04
Niektórzy węszą spisek, a tymczasem jak można śmiało zauważyć decyzja była długo podejmowana i dla samego Obidzinskiego nie jest to zaskoczenie.
Wisła musi mieć fundamenty na lata. Obidzinski natomiast to biznesowy obierzyswiat i sam jest świadomy, że wypalanie przyszłoby u niego prędzej czy później. W dodatku jego gaża to strzelam 3-2x tyle co nowego Prezesa. Obidzinski się ceni bo i zna swój fach.
Od początku było wiadomo że to specjalista na jakiego w dłuższej perspektywie Wisły nie stać.
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 22.04.2020, 15:19
Spisek? Szybciej nepotyzm. Jak zwalnia się fachowca to zatrudnia się innego fachowca(z doświadczeniem, pozycją na rynku, znajomościami i przede wszystkim świetnym wykształceniem, które pozwala w ogóle prowadzić dużą firmę). Była miła odmiana po przednich Prezesach, ale wracamy do starego. Funkcji w klubie jest sporo i jeśli Kuba chciał zatrudnić kogoś z rodziny to mógł wybrać inne stanowisko. Pozytyw taki, że pewnie nowy Prezes będzie wszystko konsultował.
Powodzenia Panie Piotrze. Dzięki za dobrą robotę .
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member

Stary 22.04.2020, 18:29
Jeszcze raz - to nie jest nepotyzm
Odpowiedz cytując
master17
Senior Member

Od: 05.2008

Stary 22.04.2020, 19:51
Tak zaraz Kuba ściągnie resztę rodziny i będą doić klub, jak Marzena.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 22.04.2020, 20:07
oczywiście że nie nepotyzm , to naturalne że sie chce otaczac zaufanymi ludzmi
Odpowiedz cytując
krakus76_
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2018

Stary 22.04.2020, 20:33
master17 napisał(a):Wyświetl post
Tak zaraz Kuba ściągnie resztę rodziny i będą doić klub, jak Marzena.
----------------------------------------------------------------
„W świecie baranów i owiec wolę być wilkiem"
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 22.04.2020, 23:53
Mam nadzieję, że to wszystko jest robione z troski o klub. Kubę uwazam za jednego z niewielu ludzi godnych podania ręki, honorowych, z zasadami. Być może po prostu po tym co w zyciu przeszedł i co Wisla przeszła przez ostatnie lata nie było pewnego kandydata na to stanowisko i woleli dać "swojego". Chcąc nie chcą całe środowisko wislackie się wyjebalo, i nawet nie bylo opcji na prezesa dać kogoś kto byl z Wisłą związany na przestrzeni ostatnich lat, bo każdy kto coś znaczył to siedzial w układzie, albo widział co się dzieje a nic nie zrobił z tym. Także pozostała opcja, albo brać z rodziny/znajomych albo kogos obcego. W sumie lepiej już, że postawiono na brata Kuby niż na kolege Obidzińskiego czy Krolewskiego, bo wtedy dopiero by bylo, że uklady i kolesiostwo. No nic, zobaczymy dokąd nas to wszystko zaprowadzi. Szkoda, że jest ta zjebana udawana pandemia bo w naszej sytuacji to kolejny cios, i nie dość, że po kieszeni znowu dostaniemy, to jeszcze teraz jak juz klub jest przejęty przez trio to sytuacja stoi miejscu i musimy czekac na realne efekty ich pracy i pomyslów na Wisłę teraz, po erze TSu.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member

Stary 23.04.2020, 06:43
Nie wydaje mi się, żeby Blaszczykowski został prezesem na zasadzie "Kto z nas? Moze Pan, Panie Waldku?" - z tego co przedstawiane jest w mediach, a w zasadzie przez Królewskiego, DB był cały czas bardzo blisko wszystkich operacji, które prowadzil Obidziński, sam zajmował się renegocjacją niekorzystnych umów etc.- może rzeczywiście jest małym wychowankiem PO, który zresztą od początku mówił, że w Wiśle jest tymczasowo, zreszta taka specyfika jego pracy - przychodzi, stara się odgruzować, pokazuje jak to powinno wyglądać i idzie dalej.

a tak offtopowo - Jaroo1 udawana pandemia?
Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Od: 12.2003

Stary 23.04.2020, 07:31
Nie ma nic złego w zatrudnianiu brata, ciotki, kolegów. To jest logiczne, że chcemy pracować z ludźmi, którym ufamy, których lubimy, którzy darzą nas szacunkiem.

Jest tylko jedna spraw, najważniejsza - trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje na dane stanowisko. Tylko tyle i, aż tyle.

P.S. Nie mówię, że Dawid Błaszczykowskich ich nie ma, tego nie wiem.
SPRZEDAM GAZETY WYCINKI PLAKATY ZDJĘCIA WISŁA KRAKÓW 00-04

Link do aukcji https://allegro.pl/oferta/gazety-wyc...-04-6783981910
Odpowiedz cytując
master17
Senior Member

Od: 05.2008

Stary 23.04.2020, 07:48
azor napisał(a):Wyświetl post
Nie wydaje mi się, żeby Blaszczykowski został prezesem na zasadzie "Kto z nas? Moze Pan, Panie Waldku?" - z tego co przedstawiane jest w mediach, a w zasadzie przez Królewskiego, DB był cały czas bardzo blisko wszystkich operacji, które prowadzil Obidziński, sam zajmował się renegocjacją niekorzystnych umów etc.- może rzeczywiście jest małym wychowankiem PO, który zresztą od początku mówił, że w Wiśle jest tymczasowo, zreszta taka specyfika jego pracy - przychodzi, stara się odgruzować, pokazuje jak to powinno wyglądać i idzie dalej.

Myślę że głównie o to chodziło. Zapominamy, że Dawid również uczestniczył w ratowaniu klubu i był przy wielu rzeczach.
Ostatnio edytowane przez master17 : 23.04.2020 o godz. 09:31.
Odpowiedz cytując
leszekm
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 23.04.2020, 08:07
A jakie kwalifikacje do bycia prezesem klubu piłkarskiego miała Sarapata a nawet Obidziński?.Już same nazwisko powinno pomóc np. z miastem.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 23.04.2020, 09:43
wiecie , kwarantanna , gimnazjum mi zamkneli , to z nudów sie chce rozkminiac różne rzeczy

nie wiem na ile Obi od poczatku chcial odchodzic , a na ile to dobra mina do zlej gry

.... tam zreszta z nim

nalezy do tych naszych tutaj rozkmin gównoburzowych wprowadzić ważną rzecz:

wszyscy szanowni przedpiszcy , popełniają podstawowy błąd traktując TRIO jako byt jednoosobowy
a wiadomo co ćwierkają jaskółki

Przypominam że w 1997 od TS-u sekcje piłki też odkupiło "trio"

i mając powyższe na uwadze , napewno należy odnotować że na prezesa wskoczył brat nie Jażdzyńskiego , nie Króleskiego, ale Kuby akurat

nie pisze czy to dobrze czy zle , ale coś mnie trafia , jak niby inteligentni dorosli faceci (wy) ignorują takie sygnały
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member

Stary 23.04.2020, 09:49
A jakież to sygnały, bo najwidoczniej jestem tylko niby inteligentny ?
Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Od: 12.2003

Stary 23.04.2020, 10:40
A jakież to sygnały, bo najwidoczniej jestem tylko niby inteligentny ?
Takie, że niedługo jedynym właścicielem Wisły może być Błaszczykowski.

Jak się nie mylę jest najbogatszy z całej trójki, podobnie było w 97 roku, Cupiał z trójki był najbogatszy i pogonił dwójkę pozostałych zostając sam.
SPRZEDAM GAZETY WYCINKI PLAKATY ZDJĘCIA WISŁA KRAKÓW 00-04

Link do aukcji https://allegro.pl/oferta/gazety-wyc...-04-6783981910
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 23.04.2020, 12:03
Nie wymyślajcie spiskowych teorii...
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member

Stary 23.04.2020, 12:13
Cytat:
Takie, że niedługo jedynym właścicielem Wisły może być Błaszczykowski.

Jak się nie mylę jest najbogatszy z całej trójki, podobnie było w 97 roku, Cupiał z trójki był najbogatszy i pogonił dwójkę pozostałych zostając sam.

acha, no tak - rzeczywiscie to jest argument

Oby tylko Jadzynski i Krolewski byli jedynakami, bo inaczej teorie szlag trafi
Odpowiedz cytując
siara
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 23.04.2020, 12:41
acha, no tak - rzeczywiscie to jest argument

Oby tylko Jadzynski i Krolewski byli jedynakami, bo inaczej teorie szlag trafi

Tyle że firma Cupiała przynosiła zyski. Kuba raczej nie ma takich finansów, by sponsorować klub.
Odpowiedz cytując
lucas8
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 24.04.2020, 09:36
Co poniektórym widzę już mocno oddupca w tym temacie i snucia teorii spiskowych. OBI był od restrukturyzacji klubu i wyprostowania cash flow w ciągu tego okresu czasu. Dawid ma być prezesem Wisły na inne zadania związane z np. zbudowaniem relacji z miastem, rozbudową akademii i ogólnie zarządzaniem klubem w innej rzeczywistości. Przed Spółką nowe zadania i inne możliwości po dogadaniu się z Towarzystwem Sportowym. Kuba, Jarek i Tomek mają wreszcie inne narzędzia do rozbudowy fundamentów Wisły. Była to NATURALNA ZMIANA, która jak widać była dawno przemyślana i zrozumiana z obu stron.

Rozpier****ją mnie teksty podważające kompetencje Dawida. Nie chcę wracać do przeszłości, ale przez prawie 3 lata naszym prezesem była Sarapata i gimnazjalista z doświadczeniem zarządzania siłownią Miśka. Gdzie teraz przebywają, nie trzeba mówić. Już nie będę wracał do różnych ananasów z ramienia TF jak Gaszyński, którzy opowiadali różne bajki o Coca-Coli etc.

Ludzie, wchodzimy wreszcie w piękny, w pełni profesjonalny sposób budowania klubu i jego fundamentów. Nasz klub od porażki na Cyprze w 2011 roku tak naprawdę ulegał powolnemu rozkładowi aż do zatrzymania akcji serca w styczniu 2019 roku. Był w między czasie wystawiany na ośmieszenie i szczyty absurdu w postaci Meresińskiego, zarządzania przez TS i finalnie kabaretu z jakimiś przebierańcami i gościem z parasolką.

Już nie będę komentował żałosnych dyskusji, który z trójki ma więcej kasy. Wisła ma być SAMOWYSTARCZALNA. Doceńcie to co mamy teraz bo obecni właściciele z Kubą na czele spadli nam jak gwiazdka z nieba. W życiu z klubu nie wyciągnęli choćby złotówki, a przy tym bez pensji dla siebie walczą o jego byt. Zobaczcie na raportach, ile wynosiły łączne zarobki obecnego zarządu nie mówiąc o 500+ Kuby.
Ostatnio edytowane przez lucas8 : 24.04.2020 o godz. 11:20.
Odpowiedz cytując
JudasPriest
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2017

Stary 24.04.2020, 11:09
Z drugim akapitem trudno sie zgodzić. To zwykłe ad ignorantiam. To że Sarapata, czy inny czort był nieudany nie oznacza ze Dawid będzie dobrym prezesem. To samo przecież można było o Marzenie mówić w 2016. "Że dawniej byli słabi działacze więc dajmy jej szanse".
Nie! Dawid musi pokazać jakie ma kompetencje żeby prowadzić klub. Tzw Ciężar Dowodu jest po jego stronie.
Nie twierdzę ze Dawid to zły wybór, nie znamy wielu szczegółów obecnej sytuacji (być może był to najlepszy wybór), ale póki co po prostu nie jestem przekonany co do słuszności tej decyzji.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów