The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
donecki
Senior Member

Od: 08.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 10.10.2018, 20:01
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Ty i kto zmienicie zarząd? Czy tak po prostu sobie .......isz?

PvD - to teraz czekamy na odpowiedź rafałka.
Napisać w formie osobowej my i od razu uniesienie. Czy my to nie kibice Wisły którzy pragną jej dobra. My czyli ty i ja oraz reszta chce przecież zmian bo jak widać po wywiadach z Marzena i Damianem brak jakichkolwiek argumentów co tu się w naszym klubie odpierdala. Czy my nie mamy zamiaru tego zrobić? Chyba tak
Odpowiedz cytując
regan
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 10.10.2018, 20:09
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Generalnie w Polsce, aby zrobić biznes w tej branży, trzeba mieć... hmmm... odpowiedni klimat w odpowiednich miejscach
Dokładnie. Nikt na własną rękę na to się nie odważy. Obecnie developerka to jeden z niewielu obszarów, gdzie urzędnicy mogą coś na lewo zarobić. Nikt TSu choćby nawet wiedział jak to zrobić, nie dopuści do tego, żeby sam sobie tu budował.

Pytanie jaką my mamyw wiedzę o tych terenach. Jaki jest stan własności. Czy pełna własność, czy użytkowanie wieczyste?
Jaki jest plan zagospodarowania tej działki, czy w ogóle jest?

Zobaczcie. Na terenach TFkable powstają już "apartamenty". Podobny los może czekać teren na lewo od Wiślaków. Jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych wolnych działek poza II obwodnicą.
Ostatnio edytowane przez regan : 10.10.2018 o godz. 20:12.
Tylko Wisła!
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 10.10.2018, 20:15
Pytanie: czy w myśl zmian ustawowych przekształcenie użytkowania wieczystego we własność obejmuje również tereny TS'u?
Odpowiedz cytując
w0lno.
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 10.10.2018, 20:21
Czytam ten wywiad z Panem Dukatem i własnym oczom nie wierzę. Jak taki turbodzban mógł być wiceprezesem Wisły i kasować za to grubą kasę... Niebywałe. Chyba lepiej dla Niego i dla Wisły byłoby, gdyby dalej milczał.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 10.10.2018, 20:25
silver03 napisał(a):Wyświetl post
Pytanie: czy w myśl zmian ustawowych przekształcenie użytkowania wieczystego we własność obejmuje również tereny TS'u?
Nie. Przekształcenie dotyczy "mieszkaniówki".
Odpowiedz cytując
krzaq12
Senior Member

Od: 05.2015

Stary 10.10.2018, 20:26
Osobiście mam podobne zdanie jak użytkownik regan.

U mnie lampka zapaliła się w momencie, gdy uaktywnił się Jadczak. W sumie nie byłoby w tej jego aktywności nic dziwnego, gdyby nie fakt że zaczął zamieszczać na twitterze skany umów na wynajem pomieszczeń pod siłownię White Star Power. Wystarczy chwilę pomyśleć. Wgląd w takową umowę mają tylko strony. W tym przypadku TS (wynajmujący) i misiek wraz z pełnomocnikiem/prawnikiem (najemca). Zapewne Jadczak takowych skanów nie otrzymał od Miśka, a od kogoś z TS-u, zapewne od frakcji nieprzychylnej obecnej władzy w spółce piłkarskiej.

Analogicznie wygląda sytuacja z pismem od LVBet.

Gra toczy się zapewne o tereny na Wiśle,a wszystkie poprzednie ,,dziwne" historie jak np. Stechert, czy nawet ostatnia batalia o stadion wg. mnie można pod to podpiąć. Ktoś próbuje przejąc władzę, ugrać coś dla siebie.....
Odpowiedz cytując
krakus76_
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2018

Stary 10.10.2018, 20:30
Do tego do wcześniej odnosił się regan.

I nie ma to na celu rzucanie jakiś oskarżeń tylko raczej przypomnienie pewnych faktów medialnych.

W temacie deweloperskim i powiązań towarzysko-biznesowych. Pojawiło się tu nazwisko Roberta Szymańskiego. Nie wiem na czym ostatecznie stanęło ale jego nazwisko przewijało się w sprawie przekrętów dotyczących Kraków Business Parku (KBP).

A sam Wesoły (Piotr Wawro) to z ludźmi z branży budowlanej jest na ty (właściciel Krakbet - produkcja betonu).

PvD. Dzięki za mapkę. I tu jest tak jak właśnie opisałem. Ale wydaje mi się że jest ona zafałszowana. A co z terenami pomiędzy Reymonta a ogrodzeniem i budynkami Wisły ? Z tego co wiem Wisła ma dochody z parkingu przed stadionem. Może ktoś zorientowany się wypowie bo tam trochę tego terenu też jest i on stanowi "okno" do pozostałych gruntów.

Regan. Temat własności, zagospodarowania terenu itp. był już wałkowany w innym temacie (TS Wisła właścicielem Wisły Kraków S.A.).
----------------------------------------------------------------
„W świecie baranów i owiec wolę być wilkiem"
Odpowiedz cytując
rafalp_r22
Senior Member

Od: 08.2018

Stary 10.10.2018, 20:30
PvD napisał(a):Wyświetl post
Kawałka ziemi już się pozbyliśmy( pod stadion), teraz pod halę?, a potem TS będzie jak SA, nie mająca nic oprócz zawodników i trofeów w gablotach, które nie wiadomo gdzie nam przyjdzie trzymać? Ostrożnie, nie szalej tak Panie XYZ

PS: Był sobie już taki SALWATOR,a resztę zapewne znasz biznesmenie...
1.) Czy ja mówię że to musi być za rok z tą halą?
2.) Ale jak to nie będzie nic miało, skoro będzie wtedy TS współwłaścicielem spółki do której należeć będzie i hala i teren?

A czy Garbarni deal nie wyszedł na dobre? są w 1 lidze, budżet się im zapina pomimo grania na Wiśle, a gdyby nie zmiana prawa wodnego, to już by się im budował nowy stadion.

Kwestia inwestorów - prezesem spółki jest podobno wyśmienita Pani Prawnik, nie będzie w stania podpisać umowy która będzie korzystna dla TS?

PS. Ostatnie oczywiście to ironia, do tak dużych deali dobiera się wyspecjalizowane kancelarie prawne
Odpowiedz cytując
PvD
Armia Białej Gwiazdy

Od: 11.2002

Stary 10.10.2018, 20:32
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Nie. Przekształcenie dotyczy "mieszkaniówki".
Jeszcze nie dotyczy TSu choć post z 25.09 może sugerować że to się może zmienić w przyszłości
https://wislakrakow.com/forum/showpo...postcount=9530
Cytat:
Decydując się na grę w Wiśle i podpisując z nią kontrakt piłkarz powinien automatycznie przyjąć świadomość panujących przy R22 zwyczajów. A jednym z kanonów który powinien przyświecać każdemu wiślakowi jest poszanowanie trójkolorowych barw. Szanować powinien je każdy z nas ( i umieć się z nimi obchodzić) bez względu na to czy w danym momencie owładnął nami strach, panika, euforia, złość czy cokolwiek innego.
Są bowiem pewne granice, których nigdy się nie przekracza.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 10.10.2018, 20:40
krakus76_ napisał(a):Wyświetl post
Ale wydaje mi się że jest ona zafałszowana. A co z terenami pomiędzy Reymonta a ogrodzeniem i budynkami Wisły ? Z tego co wiem Wisła ma dochody z parkingu przed stadionem. Może ktoś zorientowany się wypowie bo tam trochę tego terenu też jest i on stanowi "okno" do pozostałych gruntów.
Chodzi Ci o to: https://krknews.pl/mozliwe-wisla-par...-placi-grosze/ ?

Edit: tutaj dokładniej https://www.bip.krakow.pl/_inc/rada/....php?id=100874
Powód: uzupełnienie
Ostatnio edytowane przez MaLk : 10.10.2018 o godz. 20:44.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 10.10.2018, 20:42
donecki napisał(a):Wyświetl post
Napisać w formie osobowej my i od razu uniesienie. Czy my to nie kibice Wisły którzy pragną jej dobra. My czyli ty i ja oraz reszta chce przecież zmian bo jak widać po wywiadach z Marzena i Damianem brak jakichkolwiek argumentów co tu się w naszym klubie odpierdala. Czy my nie mamy zamiaru tego zrobić? Chyba tak
Nie podpinaj mnie pod swoje rojenia. Pytałem wprost - jacy Wy zmienicie zarząd Wisły? Jak chcecie to zrobić i jaką proponujecie alternatywę?
Konkrety. Dopóki ich nie zobaczę jesteś dla mnie kolejnym pokemonem piszącym o sprawach o których nie masz pojęcia.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 10.10.2018 o godz. 20:48.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
krakus76_
Socios Wisła Kraków

Stary 10.10.2018, 20:57
Czyli wynika z tego że tereny pomiędzy Reymonta a ogrodzeniem stadionu i obiektów Wisły należą do Miasta. Czyli nie jest aż tak pięknie z punktu widzenia dostępności komunikacyjnej.
Odpowiedz cytując
regan
Senior Member

Stary 10.10.2018, 20:57
rafalp_r22 napisał(a):Wyświetl post
1.) Czy ja mówię że to musi być za rok z tą halą?
2.) Ale jak to nie będzie nic miało, skoro będzie wtedy TS współwłaścicielem spółki do której należeć będzie i hala i teren?

A czy Garbarni deal nie wyszedł na dobre? są w 1 lidze, budżet się im zapina pomimo grania na Wiśle, a gdyby nie zmiana prawa wodnego, to już by się im budował nowy stadion.

Kwestia inwestorów - prezesem spółki jest podobno wyśmienita Pani Prawnik, nie będzie w stania podpisać umowy która będzie korzystna dla TS?

PS. Ostatnie oczywiście to ironia, do tak dużych deali dobiera się wyspecjalizowane kancelarie prawne
Oczywiscie można wziąc pozbyć sie terenów wartych 70 mln zł i wpompować ten kapitał w TS i SA i szczycić się 1-2 moze 3 sezonami grając gdzieś powyzej naszego obecnego poziomu zakładając pesymistyczny rozwój wypadków. Budżet Legii pokazał, że posiadanie 120-150 mln zł nic nie gwarantuje. Więc nikt o zdrowych zmysłach nie pozbedzie sie od tak majątku wartego kilkadziesiąt milionów i nie zaryzykuje wpompowania tego w klub piłkarski lub niedochodowe sekcje w TSie. To jest nawet gorszy pomysł niż hazard...

Inwestycje w te tereny trzeba zrobić z głową, tak, żeby klubowi się to opłacało i miał z tego jakiś zysk. Knucie jak to wyrwać w gabinetach różnych lobbystów bez pełnej transparentności i patrzenia tym ludziom na ręce przyniesie skutek taki, że będziemy na tym dealu mówiąc łagodnie wyje.bani. Temat musi być transparentny, każdy kibic Wisły musi mieć świadomość jak to się odbywa. Nie może być tak, że coś zostanie zrobione za naszymi plecami.
Ostatnio edytowane przez regan : 10.10.2018 o godz. 21:04.
Tylko Wisła!
Odpowiedz cytując
donecki
Senior Member

Stary 10.10.2018, 21:14
Nie podpinaj mnie pod swoje rojenia. Pytałem wprost - jacy Wy zmienicie zarząd Wisły? Jak chcecie to zrobić i jaką proponujecie alternatywę?
Konkrety. Dopóki ich nie zobaczę jesteś dla mnie kolejnym pokemonem piszącym o sprawach o których nie masz pojęcia.
Odpowiedziałem ci już wprost i ty mi tu od pokemona nie wyskakuj.
Sprawy o których tu żaden z nas nie ma pojęcia dzieją się w zaciszach gabinetów innych panów niż my kibice
Jednakże nie wyobrażam sobie aby po wielu błędach obecnego zarządu nic się nie zmieniło we władzach.
Jak w ogóle możemy myśleć że nic się nie stało i nic niedobrego się nie dzieje z wizerunkiem klubu co jest podstawą egzystowania w świecie sportu, biznesu, sukcesu. Czy już sam Cupial nie popełnił błędu nie zakazujac wstępu niektórym osobom na obiekt?
Teraz powielamy błędy już drugi rok i dalej jesteśmy w gównie a jeszcze odejdzie LvBet to już w ogóle będziemy w dupie bez pieniędzy. Kto tu przyjdzie jak to wygląda jak wygląda?
NIKT
Odpowiedz cytując
rafalp_r22
Senior Member

Od: 08.2018

Stary 10.10.2018, 21:24
regan napisał(a):Wyświetl post
Oczywiscie można wziąc pozbyć sie terenów wartych 70 mln zł i wpompować ten kapitał w TS i SA i szczycić się 1-2 moze 3 sezonami grając gdzieś powyzej naszego obecnego poziomu zakładając pesymistyczny rozwój wypadków. Budżet Legii pokazał, że posiadanie 120-150 mln zł nic nie gwarantuje. Więc nikt o zdrowych zmysłach nie pozbedzie sie od tak majątku wartego kilkadziesiąt milionów i nie zaryzykuje wpompowania tego w klub piłkarski lub niedochodowe sekcje w TSie. To jest nawet gorszy pomysł niż hazard...

Inwestycje w te tereny trzeba zrobić z głową, tak, żeby klubowi się to opłacało i miał z tego jakiś zysk. Knucie jak to wyrwać w gabinetach różnych lobbystów bez pełnej transparentności i patrzenia tym ludziom na ręce przyniesie skutek taki, że będziemy na tym dealu mówiąc łagodnie wyje.bani. Temat musi być transparentny, każdy kibic Wisły musi mieć świadomość jak to się odbywa. Nie może być tak, że coś zostanie zrobione za naszymi plecami.
No ale ja właśnie o tym nie mówie żeby to sprzedać, to byłaby głupota.

Ja mówie o tym, że TS zakładka z jakimś inwestorem spółkę, TS wnosi teren, inwestor kasę i budują np hotel albo jakieś centrum hotelowo-konferencyjne. W późniejszym okresie TS czerpie zyski ze spółki proporcjonalnie to posiadanych udziałów. Najwyżej z uwagi na bieżące zadłużenie, można najwyzej dać troche więcej udziałów w zamian za jakieś 2-3mln żeby poszło na najpilniesze długi TS i SA.

Przecież dokładnie to samo Garbarnia chce zrobić - wznieść drugi blizniaczy budynek do tego co jest (między nimi postawić jedną trybunę) żeby w późniejszym okresie z wynajmu finasowało to klub.

A jeśli chodzi o halę - nie mówiąc że dałoby to polę do odbuowy kilku seniorskich sekcji, to z pewnością byłoby zainteresowanie komercyjnym wynajem takiej hali - brakuje tego w Krakowie. Ale krok po kroku robić kolejne inwestycje.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 10.10.2018, 21:26
donecki napisał(a):Wyświetl post
Odpowiedziałem ci już wprost i ty mi tu od pokemona nie wyskakuj.
Sprawy o których tu żaden z nas nie ma pojęcia dzieją się w zaciszach gabinetów innych panów niż my kibice
Jednakże nie wyobrażam sobie aby po wielu błędach obecnego zarządu nic się nie zmieniło we władzach.
Jak w ogóle możemy myśleć że nic się nie stało i nic niedobrego się nie dzieje z wizerunkiem klubu co jest podstawą egzystowania w świecie sportu, biznesu, sukcesu. Czy już sam Cupial nie popełnił błędu nie zakazujac wstępu niektórym osobom na obiekt?
Teraz powielamy błędy już drugi rok i dalej jesteśmy w gównie a jeszcze odejdzie LvBet to już w ogóle będziemy w dupie bez pieniędzy. Kto tu przyjdzie jak to wygląda jak wygląda?
NIKT
Operujesz ogólnikami za którymi nic się nie kryje. Ja jak najbardziej wyobrażam sobie brak zmian w zarządzie, spokój jest bardzo mile widziany.
Ty dla odmiany nie podałeś żadnych konkretów, tylko świętojebliwe historie czego to sobie nie wyobrażasz.
I cały czas to my. Jacy Wy? Ja Cię na pewno nie popieram, tu nawet nie ma czego popierać.
Napisz mi co Ty zamierzasz zrobić. Konkretnie.
Zacznę może ja - będę nadal dawał zarobić klubowi, płacił składki socios, dbał o dobre imię klubu.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
regan
Senior Member

Stary 10.10.2018, 21:36
Operujesz ogólnikami za którymi nic się nie kryje. Ja jak najbardziej wyobrażam sobie brak zmian w zarządzie, spokój jest bardzo mile widziany.
Ty dla odmiany nie podałeś żadnych konkretów, tylko świętojebliwe historie czego to sobie nie wyobrażasz.
I cały czas to my. Jacy Wy? Ja Cię na pewno nie popieram, tu nawet nie ma czego popierać.
Napisz mi co Ty zamierzasz zrobić. Konkretnie.
Zacznę może ja - będę nadal dawał zarobić klubowi, płacił składki socios, dbał o dobre imię klubu.
A mi się wydaje, że aby był spokój to trzeba odciąć paliwo tym, którzy jadą na powiązaniach Marzeny z Miśkiem. Wtedy w przynajmniej tym temacie zrobiłoby się trochę ciszej. Jestem za tym, żeby oddelegować ją do TSu niech tam sobie zarządza a spółkę piłkarską powinien wejść ktoś kto się oczywiście na tym zna, ale jest poza podejrzeniami o układy i inne medialne, sensacyjne i dobrze sprzedające się tematy.

Widzimy, że ktoś chce uwalić piłkarską spółkę i nie szuka się haków na innych powiązanych z Miskiem ludzi zasiadajacych w TS, tylko na tych co rządzą spółką piłkarską niestety.
Ostatnio edytowane przez regan : 10.10.2018 o godz. 21:47.
Tylko Wisła!
Odpowiedz cytując
krakus76_
Socios Wisła Kraków

Stary 10.10.2018, 22:11
Przeczytałem wywiad z Damianem Dukatem ....

Podsumuję to tak. Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 10.10.2018, 23:28
crux.a napisał(a):Wyświetl post
Teza regana jest tak logiczna, że dziwię się, że nikt wcześniej na to nie wpadł. Hats off! Niedawny post Danielka1906 (sorry za ewentualne zniekształcenie nicka) to mocny kandydat na najśmieszniejszy post roku. Wpis regana ma szansę w konkursie na post najbardziej merytoryczny.

Dobra, ale właściwie dlaczego Wisła, żeby nie sprzedawać tych gruntów, musi wchodzić z kimś do spółki, wnosząc swoje srebra rodowe, to znaczy właśnie ziemię? Czy nie lepiej, bezpieczniej byłoby zrobić dobry biznesplan, wziąć w banku kredyt pod zastaw tej ziemi i zbudować tam jakieś obiekty komercyjne, nie wiem, hotel, galerię handlową, whatever? Zamiast zawiązywac spółkę z jakimś szemranym deweloperem można go przecież zatrudnić.

Rozumiem, że problemem może być brak płynności, brak know-how itd. Ale nie są to przeszkody nie do przeskoczenia. Mam nadzieję, że zarząd - ktokolwiek w nim będzie - niedługo przejdzie z fazy gaszenia pożarów do fazy inwestowania. To moga być fundamenty pod potęgę sportową Wisły (nie tylko sekcji piłkarskiej).
bzdura, pisałem o tym już dość dawno temu i to kilka razy
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 11.10.2018, 00:10
roztropny napisał(a):Wyświetl post
W public relations to my mamy wroga albo delikatnie pisząc osobę nieporadną.
Temat ucichł a klub na nowo odświeża niewygodny dla nas temat.Nie wiem czemu ma to teraz służyć,wywiad wczorajszy,zapowiadane wywiady dla wyborczej .Czas na takie wywiady był w pierwszych dniach po ukazaniu materiału,a u nas milczeli.Skoro tyle czasu milczeli,to powinni wstrzymać się do czasu skierowania pozwów do sądu.
Teraz na nowo w mediach nagłówki Wisła,kibole itp.
To wygląda dokładnie odwrotnie.
Atak na klub poszedł od strony TVNu. Do tego medialny bojkot p. prezes. A tu wywiad w samym jądrze ciemności.
Poza tym po derbach dostaje się Craxie.
Nowe cele Wisły na sezon (2020/21)
1. wyjść na finansową prostą
2. zdobyć co najmniej 15 (piętnaste!) miejsce
3. pozbyć się gó...a, przez które tonęła od kilku lat
Odpowiedz cytując
crux.a
Senior Member

Od: 02.2011

Stary 11.10.2018, 06:46
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
bzdura, pisałem o tym już dość dawno temu i to kilka razy
nasz forumowy Chuck Norris
Odpowiedz cytując
Ned
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2011

Stary 11.10.2018, 09:15
Wesoły ma na pewno powód żeby uwalić obecna ekipę którą wiąże z Miśkiem z którym ma na pieńku. Pytanie jest tylko takie czy przejęcie przez niego władzy w TS byłoby złe dla Wisły? Wesoły jest chuliganem starej daty nie bandytą, zagorzałym Wiślakiem, a od kilkunastu lat działa w biznesie. Za jego kadencji SKWK działało prężnie. W TS tez raczej robił dobrą robotę jako wice prezes (kiedyś, gdzieś czytałem wywiad z nim o sytucji finansowej TS że stopniowo maleją długi). Stworzył i poprowadził do sukcesów sekcje Futsalu....

Może chce "odbić" TS bo wie że obecne władze nie mają jednak takich czystych intencji... Są to moje przemyślenia a sam nie wiem komu wierzyć... mam nadzieje że zwycięży opcja najbardziej korzystna dla Wisły
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 11.10.2018, 09:36
regan napisał(a):Wyświetl post
A mi się wydaje, że aby był spokój to trzeba odciąć paliwo tym, którzy jadą na powiązaniach Marzeny z Miśkiem. Wtedy w przynajmniej tym temacie zrobiłoby się trochę ciszej. Jestem za tym, żeby oddelegować ją do TSu niech tam sobie zarządza a spółkę piłkarską powinien wejść ktoś kto się oczywiście na tym zna, ale jest poza podejrzeniami o układy i inne medialne, sensacyjne i dobrze sprzedające się tematy.

Widzimy, że ktoś chce uwalić piłkarską spółkę i nie szuka się haków na innych powiązanych z Miskiem ludzi zasiadajacych w TS, tylko na tych co rządzą spółką piłkarską niestety.
Masz konkretne nazwisko "kogoś kto się na tym zna" i jest godny zaufania, bo ja w TS-ie widzę zero takich osób. Wbrew temu co się kilku osobom tutaj wydaje klub piłkarski z toną długów wymaga mnóstwa pracy żeby utrzymać go na powierzchni a limit błędów finansowych już wyczerpaliśmy.
PR to pryszcz, bo sprawa już przyschła. Za to złe zarządzanie może klub pogrzebać.
Zarządzanie klubem piłkarskim to osobny dział biznesu, nie jest tak że weźmiesz dobrego menedżera z branży spożywczej lub elektronicznej i będzie super. Gaszyński co zwojował? A ma niezłe CV. Każdy kto przyjdzie będzie się uczył na swoich błędach, a jak znajdzie sobie takich doradców ja Junco to witaj czwarta ligo.

Wałkowane po raz enty.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 11.10.2018 o godz. 09:43.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 11.10.2018, 09:51
Ned napisał(a):Wyświetl post
Wesoły ma na pewno powód żeby uwalić obecna ekipę którą wiąże z Miśkiem z którym ma na pieńku. Pytanie jest tylko takie czy przejęcie przez niego władzy w TS byłoby złe dla Wisły? Wesoły jest chuliganem starej daty nie bandytą, zagorzałym Wiślakiem, a od kilkunastu lat działa w biznesie. Za jego kadencji SKWK działało prężnie. W TS tez raczej robił dobrą robotę jako wice prezes (kiedyś, gdzieś czytałem wywiad z nim o sytucji finansowej TS że stopniowo maleją długi). Stworzył i poprowadził do sukcesów sekcje Futsalu....

Może chce "odbić" TS bo wie że obecne władze nie mają jednak takich czystych intencji... Są to moje przemyślenia a sam nie wiem komu wierzyć... mam nadzieje że zwycięży opcja najbardziej korzystna dla Wisły

na to pytanie chetnie bym posłuchał odpowiedzi zwłaszcza użytkownika CZARO , chociaż i Wolfym nie pogardze
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 11.10.2018, 10:08
Masz konkretne nazwisko "kogoś kto się na tym zna" i jest godny zaufania, bo ja w TS-ie widzę zero takich osób. Wbrew temu co się kilku osobom tutaj wydaje klub piłkarski z toną długów wymaga mnóstwa pracy żeby utrzymać go na powierzchni a limit błędów finansowych już wyczerpaliśmy.
PR to pryszcz, bo sprawa już przyschła. Za to złe zarządzanie może klub pogrzebać.
Zarządzanie klubem piłkarskim to osobny dział biznesu, nie jest tak że weźmiesz dobrego menedżera z branży spożywczej lub elektronicznej i będzie super. Gaszyński co zwojował? A ma niezłe CV. Każdy kto przyjdzie będzie się uczył na swoich błędach, a jak znajdzie sobie takich doradców ja Junco to witaj czwarta ligo.

Wałkowane po raz enty.
@wolfy, masz rację. W TS obecnie nie ma takich zasobów ludzkich.
Ale zastanawiam się nad jednym: przez te 2,5 roku Sarapata nauczyła się już dość dużo jeżeli chodzi o zarządzanie klubem piłkarskim. Jeszcze wiele przed nią ale już i sporo za nią.
Tego doświadczenia, które nabyła kupić się nie da. I chodzi tutaj również o wszystkie błędy, których było mnóstwo, nie będę ich wyliczał bo to wiedzą wszyscy.
Sam wcześniej uważałem, że powinna odejść. Ale nie widzę naprawdę nikogo, kto mógłby to obecnie objąć.
Dodatkowo żaden, nawet najlepszy menadżer nie mający takiego właśnie doświadczenia ani tym bardziej bieżących środków finansowych nie jest w stanie tego sensownie poprowadzić.
Dlatego zakładając, że Sarapata uczy się na błędach powinna pozostać. Układ Sarapata+Gołda w zarządzie oraz Głowacki + Stolarczyk w dziale sportowym jest w tej chwili dla nas optymalny.

Niech faktycznie postarają się o rozwiązanie umowy z Miśkiem na siłownię i koniec tej gównoburzy.
Ale jeżeli teoria o gruntach jest prawdziwa to będą następne.

Ps. Pisałem kiedyś o inwestorach z Ukrainy, których PJM obiecał części leśnych dziadków z TSu - tak mi przynajmniej powiedział znajomy z Rady TS-u. To by potwierdzało, że w ramach samego TSu jest konflikt, toczy się jakaś wojna wpływów.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 11.10.2018, 10:40
Dokładnie o to mi chodzi. Obecnie potrzebujemy spokoju i utrzymania obecnej, sensownej polityki. W przyszłym roku będzie więcej pieniędzy, ekspozycja na otwartej antenie. Ten sezon trzeba przetrwać, spłacając ile się da długów.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
ramzes190
Senior Member

Od: 09.2014

Stary 11.10.2018, 11:00
Czyli co, Marzenka robiąc mase błędów udowodniła, że się do tego nadaje? Czy może nie nadaje się, ale jest nasza?
Ja bym z chęcią zobaczył kogoś nowego w jej roli. Czasem nowy ma większy potencjał i szybciej się uczy (np Lis na bramce). Marzenka wydaje mi się, że już się nie rozwija. A akcje typu zatrudnianie swoich psiapsiół na rzecznika i olewanie PR wystarczająco ją pogrążają.
Najbardziej szkoda, że nie ma jej kto wyrzucić, bo powinna polecieć razem z Dukatem. Nie będę wspominał jak go niektórzy tutaj bronili, a on ostatnim wywiadem udowodnił, że jest Misiewiczem polskiej piłki, tylko zamiast Macierewicza mamy tutaj Miśka. Nie wiem co gorsze.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 11.10.2018, 11:35
Na szczęście masz gówno do powiedzenia, bo już samo zdanie "ja bym z chęcią zobaczył kogoś nowego" jest tak głupie że trudno je nawet skomentować. Nie - bardziej kompetentnego, z doświadczeniem - po prostu nową twarz. Na prezesa zadłużonego klubu ekstraklasy o przychodach kilkadziesiąt milionów złotych.
"Czasem nowy szybciej się uczy", no a jak się nie nauczy to będzie miał łatwiej w czwartej lidze. A nie, wtedy to już na bank byś chciał kogoś jeszcze nowszego.

Nawet nie będę pytał kogo nowego konkretnie byś chciał zobaczyć, bo umówmy się że to bez sensu. Udało Ci się dorównać Konradowi który chciał w Zarządzie praktykantów po studiach.

Brawo.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 11.10.2018 o godz. 11:41.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Od: 09.2003

Stary 11.10.2018, 11:40
ramzes190 napisał(a):Wyświetl post
Nie wiem co gorsze.

Ten post zasługuje na klasyk: "We will say what time will tell"
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 11.10.2018, 16:26
"Jaki największy grzech macie na sumieniu wy, działacze Towarzystwa Sportowego?
Bierność. Proszę pamiętać, że my byliśmy grupą gówniarzy, którzy przyszli ratować ten klub. Ja wcześniej byłam prawnikiem, Szymon też. Ale co z tego? Tam nie trzeba było prawnika, trzeba było pieniędzy. Zaczęliśmy więc zbierać złotówkę do złotówki, coś tam nam się udało. A nie tacy nie dawali rady w piłce. Wydawało nam się, że dobro zwycięży, że to istotniejsze od jakiejś tam przeszłości, powiązań czy stereotypów. Okazało się, że byliśmy w błędzie. Ale to zrozumieliśmy dopiero z czasem."

Szanuje ta wypowiedź. Juz przezylismy zle decyzje finansowe teraz wizerunkowe. Oby to domykalo "proces uczenia sie".

Ciac koszty i za rok lapiemy oddech z wiekszych pieniedzy z ligi.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów