The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
_ukoL
Lokalny Patriota

Od: 05.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 17.05.2022, 07:57
Widzę, że liczba habilitacji na temat anatomii upadku wciąż rośnie.
Liga niezwykłych dżentelmenów: Retro Liga

Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 17.05.2022, 07:58
Dobra ....a ja też jestem wqrwiony na to co się odjebało i tez za głównych winnych uważam braci B ale co do k urwy nędzy wam przeszkadza że BRAT zorganizował bratu powitalnego grilla?A i jeszcze ten podtekst wiecie karny z portugalią?Na tych mistrzostwach Kuba był chyba najlepszym zawodnikiem w naszej kadrze i niestrzelony karny tego nie zmienia.Oddzielmy Kubę piłkarza od Kuby współwłaściciela bo zaraz się zacznie narracja że tak właściwie to on na tym zachodzie uja grał tylko się leczył
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Od: 09.2019

Stary 17.05.2022, 08:14
Powiem szczerze, że jeżeli jedynym doświadczeniem Dawida jest zajmowanie się centrum rozrywki Kubatura w Opolu, którą brat mu dał do pilnowania to trochę słabo.

Był on chociaż na stażu w jakimś klubie piłkarskim na Zachodzie albo zrobił jakieś szkolenia/ kursy?

A w ogóle to jakie on ma wykształcenie?

Ktoś coś wie jakie ma kompetencje?
Ostatnio edytowane przez Cycu : 17.05.2022 o godz. 09:52.
Gegenpressing!
Odpowiedz cytując
pan_premier
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 17.05.2022, 08:54
Pytacie: gdzie Kuba, gdzie Kuba.

Kuba przecież najlepiej czuje sie w teatralnych rolach. Ja osobiście czekam na występ na meczu z Wartą.
Obstawiam, że bedzie o upadaniu, wstawaniu i byciu silniejszym. Że teraz to już tylko lepiej i że ci którzy życza Wisle źle jeszcze zobaczą.

Za to są brawa na mur beton i kolejne kupione miesiace na dyletanckie zarzadzanie klubem.

Bardzo chciałbym sie mylić.
Ci kibice potrafią uczynić niesamowity kocioł rytmicznie uderzając nogami - informuje Wojciech Łobodziński, który grał na tym obiekcie z reprezentacją Polski.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 17.05.2022, 09:02
no to sie zaczynają podziały w socios

wit.ek w przeciwieństwie do /sterowanych/ zorganizowanych grup kibicowskich zdecydował sie skrytykować całe TRIO , a nie jak w/w z wyłączeniem Jakuba...

https://www.sport.pl/pilka/7,65039,2...l-rocznie.html
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 17.05.2022, 09:05
Stał się drugi cud Po uratowaniu przez trio trupa (w dużej mierze dzięki mobilizacji kibiców), spuszczono tak wielki klub jak Wisła Kraków, klub o takim potencjale (nawet na obecną chwilę), z tak dużym budżetem, z takimi kibicami, do 1 ligi. Wow, niemożliwe stało się faktem. I chociaż do tego upadku dążono rok po roku, to jednak chyba tylko najwięksi śmiałkowie przypuszczali, że w tak chujowej lidze uda się tę Wisłę spuścić niżej.

Na początku sezonu, jak tu niektórzy pisali, że w tym roku lecą trzy drużyny i to będzie nasze przekleństwo, spadniemy, to sobie myślałem "pesymiści jebani, wieczne płaczki".
I w sumie oni też prawie się pomylili. To co wyczyniono z klubem w tym sezonie - od dobrego startu, po końcówkę Guli i kolejnego cudotwórcę, Pana J. Brzęczka, który wygrał 1 na 13 meczów heh! Ja wiem, że on się podjął trudnego zadania ale w sumie w miarę wzmocnienia były w zimie, a nawet jakby nie było to ....a... jak można w takiej zjebanej lidze wygrać raptem 1 na 13 meczów? Przecież on się tutaj idealnie wpasował ze swoim dyletanctwem.

Jedną klikę (WSH) zastąpiono drugą - Błaszczykowscy i przyjaciele - i dopóki tego układu się nie roz.......i to będziemy się z roku na rok staczać. Dawid w roli prezesa, czy na dłuższą metę Brzęczek w roli trenera oraz Kuba udający, ze zna się na wszystkim, tylko jemu zależy i jest nieomylny to sa 3 fundamenty zmian, które muszą nastąpić aby ten klub ruszył do przodu.
Trzeba go wyczyścić z rodzinki, układów, kolesiów, LEGEND - miejsce takich legend jak Głowa, Broziu czy Kmiecik to jest w gablocie z koszulkami. To są ludzie, którzy swoje zrobili ale nie mają kompetencji do pełnienia obecnych funkcji. Oni mogą być ambasadorami klubu, pomagać z zewnątrz ale broń boże nie być wewnątrz.

I dopiero wtedy można myslec o transferach itp itd Kreślić jakieś plany rozwoju itd Inaczej, z takimi ludźmi, żaden projekt się nie uda. I być może Hyballa był ok, być może Gula był ok, ale jak mieli takich nieudaczników nad sobą, którzy rozpierdalają klub to jak oni mieli pracować? Jaki oni mieli mieć respekt u piłkarzy itp?

Tu nic się kupy nie trzyma, dokonano wielkiej sztuki doprowadzając Wisłę do miejsca, w którym jest. I tak jak trio nie miało łatwego zadania i nie odpowiada za błędy WSH i za to co po nich zastali, tak jak Brzęczek nie miał łatwo i wziął tę posadę bo wziął, to jednak wszystko to co się stało teraz to głównie ich wina i zasługa. A była już Wisła w 3 sezonie po reanimacji trupa, z wyczyszczoną sytuacją co do długów-upadłości, już powinien być zalążek budowania czegoś wielkiego, a jest spadek. Szok.

I choć przez ostatnie miesiące wiele wskazywało na ten spadek, to jest 1 wygrana na 13 meczów, takie frajerstwo gdzie nie umiano z byle frajerami wygrać, to jednak jest szok, to jest sztuka wielka. Gratulacje za ten cud.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
pomeran
Senior Member

Od: 07.2014

Stary 17.05.2022, 09:07
nero napisał(a):Wyświetl post
Jeszcze jest taka historia sprzed paru lat, Dawid nasz prezes dostaje takie o to zadanie od Kuby.

I tak Kuba dorzuca bratu kolejne zadania. Gdy dzwoni do niego przyjaciel, który utknął w Paryżu, Kuba wysyła w 600-kilometrową podróż z Dortmundu brata.

Szkoda tylko, że Kuba nie został przy takich obowiązkach dla swojego brata.
Aż chciałoby się zapytać.. dlaczego tak późno kibice otwierają oczy ? Pytania o kompetencje prezesa i jego odpowiedzialność powinny paść dużo szybciej. Tak się kończy sekciarstwo. w 1 lidze. oby tylko tam..

Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
(...)
Trzeba go wyczyścić z rodzinki, układów, kolesiów, LEGEND - miejsce takich legend jak Głowa, Broziu czy Kmiecik to jest w gablocie z koszulkami. To są ludzie, którzy swoje zrobili ale nie mają kompetencji do pełnienia obecnych funkcji. Oni mogą być ambasadorami klubu, pomagać z zewnątrz ale broń boże nie być wewnątrz.

i to jest clue naszego problemu. Zatrudnianie kolegów z "Wiślackim" dna bez kompetencji. Zresztą co rusz tutaj, proponują na trenerów gości bez żadnych sukcesów i umiejetności - tylko dlatego, że kiedyś grali w Wiśle. Rozumiałem zatrudnianie Głowy kiedy nie było nas stać na podstawowe wydatki, ale skoro ponoć w Wiśle było lepiej - to tak newralgiczne stanowiska powinny być zajmowane przez ludzi kompetentnych a nie ludzi znajomych. Cytując klasyka: Zasłużenie proszę pana, zasłużenie... i brawa dla Gorzowa.
Ostatnio edytowane przez pomeran : 17.05.2022 o godz. 09:13.
Odpowiedz cytując
Elendil
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 17.05.2022, 09:16
zostawienie Dawida na stanowisku będzie jasnym sygnałem, że to nie żaden profesjonalny klub sportowy, tylko przutyłek "Błaszczykowski Friends&Family". A to i tak tylko wierzchołek góry lodowej.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 17.05.2022, 09:27
U nas się utarło, że na legendach zbudujemy klub, że te legendy są tak ważne - jasne, są, chwała im za wszystko co zrobili dla Wisły ale to, że ktoś był dobrym piłkarzem czy trenerem, nie znaczy, że zrobi cokolwiek dobrze dla Wisły, choćby chciał i ją kochał.
Kisimy się z tymi ludźmi. Jak to wygląda dla piłkarza z zewnątrz? Oni tu przychodzą, widzą to i wiele wiele innych patologii. Jak oni mają być zmotywowani do gry, do rozwoju? Dlaczego oni nie zapierdalają, fochają się? Bo m.in. widzą, ze wystarczy być legendą aby być kimś w klubie (to w sumie może i oni będą kiedyś?) albo nie mają szans na bycie legendą więc mają wyjebane. Kto ma nimi rządzić, legendy bez kompetencji czy rodzina bez kompetencji?

Chory układ, patologiczny, taka zgnilizna, która wszystko co dobre roz.......i.
Odpowiedz cytując
Eternit
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 17.05.2022, 09:28
<quote>Dobra ....a ja też jestem wqrwiony na to co się odjebało i tez za głównych winnych uważam braci B ale co do k urwy nędzy wam przeszkadza że BRAT zorganizował bratu powitalnego grilla?A i jeszcze ten podtekst wiecie karny z portugalią?Na tych mistrzostwach Kuba był chyba najlepszym zawodnikiem w naszej kadrze i niestrzelony karny tego nie zmienia.Oddzielmy Kubę piłkarza od Kuby współwłaściciela bo zaraz się zacznie narracja że tak właściwie to on na tym zachodzie uja grał tylko się leczył </quote>

Kompletnie nie czytasz ze zrozumieniem. Chodzi bardziej o to, że właśnie takie umiejętności D.B. (*dorosłego) zostają podkreślone w książce. Co do karnego z Portugalią to nie było tam żadnego podtekstu, po prostu chciałem to jakoś umieścić na osi czasu. W końcu to już prawie 6 lat.

Widzę, że jesteś emocjonalnie zaangażowany, powiem Ci tak: Mam te biografię z dedykacją od Kuby w domu. Czytając ją w kilku momentach zaszkliły mi się oczy, tak samo jak po wspomnianym wyżej karnym na Euro. Kocham Kubę jako piłkarza, za to co zrobił dla klubu w 2018/2019 i za jego działalność charytatywną ( za to jak podchodzi do tego tematu i jak nie chełpi się tym publicznie), jednak zawsze trzeba pamiętać o jednym NIKT NIE JEST WIĘKSZY NIŻ KLUB (chyba, że ktoś bardziej czuje się kibicem konkretnego sportowca niż drużyny - to ok rozumiem)

Tyle.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 17.05.2022, 09:47
Cycu napisał(a):Wyświetl post
Powiem szczerze, że jeżeli jedynym doświadczeniem Dawida jest zajmowanie się centrum rozrywki Kubatura w Opolu, którą brat mu dał do pilnowania to trochę słabo.
W duchu mojego posta z poprzedniej strony chciałbym zaproponować Wam wielką akcję ratowania Wisły przez kibiców.

Będzie to organizacja turnieju Wiślackie MMA (dużo się u nas mówi o DNA drużyny, niech będzie i MMA; MDMA zajmą się natomiast grupy kibicowskie, tu o tych sprawach nie piszemy).

Walka na Reymonta i transmisja w PPV za 59,99.

Organizatorem i prowadzącym galę - wiadomo, prezes. Cały na biało. Nie wiem, czy zna angielski, więc nie wiem, czy poradzi sobie z okrzykiem: let's get ready to ruuuumble, ale też nigdy nie oglądałem prawdziwej walki MMA, więc może się tak nie krzyczy i wystarczy swojskie: JAZDA!.

Zawodnicy. Nie może ich być za dużo, żebyśmy się nie rozdrabniali. Patryk Małecki - pewniaczek, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Nikola Mijajlovic - dobry kandydat, pod warunkiem, że będzie przestrzegał zasad. Jakub Błaszczykowski ostatnio goniąc za sędziami w bluzie w kapturze pokazał, że aspiruje do tego grona. Peter Hyballa - on ma tu rachunki do wyrównania i sutki do wykręcenia.

Czekam na Wasze propozycje. Nie, Boguski nie może walczyć.

PS Mam jeszcze fajną propozycję dotyczącą oszczędności. Mam nadzieję, że polski Elon Musk nas czyta, bo mogę tak całe wakacje.
Ostatnio edytowane przez czaro : 17.05.2022 o godz. 09:54.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 17.05.2022, 09:55
Harcownik napisał(a):Wyświetl post
Tak jest, to całokształt wielu niefortunnych zdarzeń. Ale... Co odróżniało Płock czy Wartę od Wisły w ostatnich meczach? Przede wszystkim charakter i wola walki. Coś co ma np. taki Górnik Zabrze, który grając o nic potrafił wbić trzy gole Łęcznej w ostatnich 10 minutach... A Wisła tego nie chciała wykorzystać. Co różni Ojrzyńskiego i Brzęczka? Ten pierwszy to zwolennik twardej ręki a drugi to miękka faja, podobnie jak Skowronek czy Gula. Moim zdaniem to jednak ma jakieś przełożenie na drużynę i jej "dna" loserów. Ojrzyński to były komandos a Brzęczek to człowiek o charyzmie Boguskiego (może przyszły trener Wisły?). Nie mówię że Ojrzyński to gwarant sukcesu , ale w odróżnieniu od Hyballi, który niestety jest świrusem i którego łatwo było zdyskredytować, miałby szansę zaprowadzić tu jakiś dryl. Choć wiadomo, z gówna bata nie ukręcisz, każdy wolałby zatrudnić trenerów i piłkarzy z wyższej półki, dgyby mógł.

Jak dla mnie już dawno nadszedł czas na przestawienie wajchy i oparcie się na fizyczności a nie urojoeniach że mamy "techników" co pożal się Boże trzech podań nie potrafią wymienić. Bo dzisiejsza Wisła to ani FC Porto, któremu piłka nie przeszkadza, ani Korona, która "jeżdzi na tyłkach", tylko takie bezjajeczne nie wiadomo co. Ale łatwiej i taniej chyba zebrać grupkę drwali niż wyjmować gwiazdy z kapelusza jak kiedyś Kiko (jak ktoś sprytnie zauważył trzeciioligowi hiszpanie już nie przyjdą tak chętnie do drugoligowca w Polsce)?

P.S.Inna sprawa że klub spadł na włąsne życzenie, np. sprawa Forbsa, który nie grał całymi miesiącami, brak próby odwołania od zawieszenia Fernandeza, jedynego chyba poza Gio który potrafił prosto kopnąć piłkę z przodu.
Można gdybać bo wystarczyło 2-3 mecze wygrać co nie było niewiadomo jakim wyczynem. Umiejętności umiejętnościami, ale jeśli chodzi o porażkę na boisku to według mnie kulczową rolę odgrywał tutaj MENTAL. Łudziłem się, że po przyjściu Sobolewskiego może to ulec zmianie.

Może ojżynski pomógłby, może nawet Marzec czy Kulawik... uj wi... Kaziu Moskal na bank nie.

Decyzje według mnie były podejmowane racjonalnie, zbyt wiele czynników nie zagrało. Ciężko to pojąć, ciężko zrozumieć, bo nie uważam, żebyśmy mieli kadrę, która nie mieści się w 15nastce w lidze :/

Wuja wisiał w powietrzu od dawna, wyglądało to tak jakby dawali nam trenerów tylko po to, żebyśmy sami apelowali o Wuje i przyjeli go z uśmiechem na twarzy. Po Hyballi nie byłem zwolennikiem Wujka, ale po tym co odwalił Gula byłem pozytywnie nastawiony na duet Wuja+Sobol bo wydawał się najbardziej racjonalnym wyborem. Niestety Wuja nie ma nic na swoją obronę z zaledwie jedną wygraną, z materiałem jaki miał powinien spokojnie mieć tych zwycięstw z 3-4 - MINIMALNIE.

Pieprzenie KOALIKA (nie wiem co tam pisał po zatrudnieniu Wujka) to takie dupcenie na chybił trafił. Nikt mi nie powie, że w sytuacji jakiej byliśmy po tych dwóch pierwszych spotkaniach w nowej rundzie Wuja z Sobolem nie dawali racjonalnych podstaw do utrzymania się. Gość wiedział ile ryzykuje pisząc się na podjęcie próby ratowania drużyny. Nie wiem o jakim sabotażu Koalik pierdzieli, jakby Papszun był wujem Kuby to Koalik zaiste też napierdzielałby.

Jakbyśmy wybrali innego trenera to Koalik pisąłby o sabotażu, że Kuba ma znajomości Wujka i ich nie wykorzystał - to takie pierd dla zasady jebania i podważania wszystkiego - też mógłbym tak, ale po co? W jakim celu?

PAWEŁ napisał(a):Wyświetl post
Jak frekwencja zacznie spadać to klakierzy nie pomogą. Większości otworzą się oczy w przyszłym sezonie jak będzie taka sama ujnia, bo nic nie zapowiada zmiany na lepsze. Smutne, ale to będzie koniec.
a czego oczekiwałeś po dwóch dniach od spadku? Rewolucji w dwa dni?

KOALIK właśnie to jest taki gość, który będzie psioczył , że naściągali szrotu jak Abramowicz, by teraz nagle krytykowac za to, że super zawodnika pozbyli się. Czyli za każdym razem źle, cokolwiek zorbia.
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 17.05.2022 o godz. 18:08.

Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Od: 05.2005

Stary 17.05.2022, 10:12
czaro napisał(a):Wyświetl post
Czekam na Wasze propozycje.
Chętnie obejrzałbym starcie Wasyl vs Węgrzyn.
Liga niezwykłych dżentelmenów: Retro Liga

Odpowiedz cytując
JudasPriest
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2017

Stary 17.05.2022, 10:29
Raczej Sobol vs Probierz
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 17.05.2022, 10:33
Po namyśle: Boguski mógłby odpowiadać za konferansjerkę razem z wydekoltowaną Małgorzatą Domagalik.

Był kiedyś taki plakat z Bogusiem przed meczem Wisła-Legia.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 17.05.2022, 10:36
jeśli Domagalik miałaby wygryźć z tej roli Biedrzycką , znaczyłoby że i we frakcji "legend" nastąpił rozłam , a to jeszcze nie ten czas, narazie legendy razem vs Królewski/Jażdżyński
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 17.05.2022, 10:40
Biedrzycka mogłaby chodzić z tymi planszami z numerem rundy.

W Wiśle jest miejsce dla każdego członka rodziny.

Co przypomina mi o matce Cupiała, która zasiadała w naszej radzie nadzorczej i otwiera nowe pola dla Królewskiego, który jeszcze jest bezdzietny i tutaj mógłby być w porównaniu z pozostałymi właścicielami niedoreprezentowany. Po prostu wprowadzamy kategorię wstępny/zstępny. A o swoich rodzicach i teściach, zaangażowanych w prowadzenie klubu Jarek pisał!
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 17.05.2022, 13:34
Eternit napisał(a):Wyświetl post
<quote>Dobra ....a ja też jestem wqrwiony na to co się odjebało i tez za głównych winnych uważam braci B ale co do k urwy nędzy wam przeszkadza że BRAT zorganizował bratu powitalnego grilla?A i jeszcze ten podtekst wiecie karny z portugalią?Na tych mistrzostwach Kuba był chyba najlepszym zawodnikiem w naszej kadrze i niestrzelony karny tego nie zmienia.Oddzielmy Kubę piłkarza od Kuby współwłaściciela bo zaraz się zacznie narracja że tak właściwie to on na tym zachodzie uja grał tylko się leczył </quote>

Kompletnie nie czytasz ze zrozumieniem. Chodzi bardziej o to, że właśnie takie umiejętności D.B. (*dorosłego) zostają podkreślone w książce. Co do karnego z Portugalią to nie było tam żadnego podtekstu, po prostu chciałem to jakoś umieścić na osi czasu. W końcu to już prawie 6 lat.

Widzę, że jesteś emocjonalnie zaangażowany, powiem Ci tak: Mam te biografię z dedykacją od Kuby w domu. Czytając ją w kilku momentach zaszkliły mi się oczy, tak samo jak po wspomnianym wyżej karnym na Euro. Kocham Kubę jako piłkarza, za to co zrobił dla klubu w 2018/2019 i za jego działalność charytatywną ( za to jak podchodzi do tego tematu i jak nie chełpi się tym publicznie), jednak zawsze trzeba pamiętać o jednym NIKT NIE JEST WIĘKSZY NIŻ KLUB (chyba, że ktoś bardziej czuje się kibicem konkretnego sportowca niż drużyny - to ok rozumiem)

Tyle.
A czy ja napisałem coś innego?Niektórzy jednak zaczynają kompletnie odlatywać i równają Trio do rządów wsh a nawet już cos .......ą o reklamówkach z kasą.Ja nie zakładam złej woli Błaszczykowskich.Uważam po prostu że są zieloni jeśli chodzi o prowadzenie takiego dużego projektu,uparci,nie wyciągają wniosków i nie uczą się na błędach.Jeśli teraz nie zostanie zatrudniony prezes który już taki bajzel ogarniał(nie koniecznie w sporcie)nie zbudujemy pionu sportowego z prawdziwego zdarzenia faktycznie możemy na Wiśle postawić krzyżyk bo będziemy tkwić w marażmie albo zaliczać kolejne spadki
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 17.05.2022, 14:16
A ja sobie przesłuchałem cały wywiad radiowy z prezesem Bałazińskim.

Zgodnie z jego diagnozą, na polu sportowym wykonano niedobrą pracę i skład był niezbilansowany.

Przed sezonem wydawało się Zarządowi, że Wisła będzie grać młodymi, a przy tym ładnie i efektywnie (tak powiedział!). Niestety wykonawcy zawiedli i nie udało się zrealizować tego planu. Dotyczy to tak poprzedniego sztabu, jak i piłkarzy. Jan Kliment nie okazał się Robertem Lewandowskim.

Pan prezes porównał Wisłę do okrętu, który będzie płynął przez I ligę. Czy wody okażą się spokojne, to już zależy od postawy kibiców i sponsorów.

Pływać będziemy jakiś czas, cieśnina pod nazwą Awans, jest od nas daleko. Bliżej są kluby biedniejsze, ale lepiej zarządzane w rzeczywistości pierwszoligowej (serio, tak powiedział!).

Płynąć będziemy w innym składzie. Jakim? Odpowiednim. O transferach będą decydować eksperci, a nie Zarząd: trener Brzęczek i Paweł Brożek. Oni mają rozeznanie w 1. lidze.

Fachowiec, aż dziwne, że puścili go z Lechii.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 17.05.2022, 14:25
czaro napisał(a):Wyświetl post
Fachowiec, aż dziwne, że puścili go z Lechii.
W Lechii odpowiadał za działkę prawną. Kluczowa różnica polega na tym, że niby wiele można zarzucić Mandziarze, ale na pewno nie to, że jako wieloletni agent nie potrafi ocenić poziomu sportowego piłkarzy. Tam po prostu miał kto robić tę najważniejszą robotę.
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Od: 09.2019

Stary 17.05.2022, 14:30
Może by Bałaziński dał przykład i zaczął od siebie redukcję kosztów i obniżył sobie wynagordzenie, a nie znowu liczył na kibiców....
Ostatnio edytowane przez Cycu : 17.05.2022 o godz. 14:35.
Gegenpressing!
Odpowiedz cytując
Delgado
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 17.05.2022, 14:35
Czyli podsumowując krótko, zarząd liczy na to, ze Jerzy Brzęczek zostanie trenerem-menagerem w stylu angielskim, w roli skauta - prawej ręki dostanie Pawła Brożka, a awans zależy od tego czy sponsorzy i kibice sypną kasą.

Co może pójść nie tak?
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 17.05.2022, 14:36
Delgado napisał(a):Wyświetl post
Czyli podsumowując krótko, zarząd liczy na to, ze Jerzy Brzęczek zostanie trenerem-menagerem w stylu angielskim, w roli skauta - prawej ręki dostanie Pawła Brożka, a awans zależy od tego czy sponsorzy i kibice sypną kasą.

Co może pójść nie tak?
Nie, prezes powiedział wyraźnie, że nawet jeśli Wisła będzie miała wyższy budżet od innych drużyn w 1. lidze, nie oznacza to, że będzie sobie od nich lepiej radziła.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 17.05.2022, 14:37
Delgado napisał(a):Wyświetl post

Co może pójść nie tak?
A niby z czego Twoim zdaniem utrzymują się profesjonalne kluby piłkarskie? Tylko piszemy o normalnych sytuacjach, nie patologiach kiedy kasę daje miasto za "reklamę".
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 17.05.2022, 14:38
No i spoko, nie ma co za wiele wymagać. Na awans można poczekać kilka lat, przy okazji może jakiś spadek się trafi z takim podejściem Znowu minimalizm i twierdzenie, ze ani Wisła nic nie musi, ani w Wiśle nikt nic nie musi Supcio
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 17.05.2022, 14:40
wolfy napisał(a):Wyświetl post
A niby z czego Twoim zdaniem utrzymują się profesjonalne kluby piłkarskie? Tylko piszemy o normalnych sytuacjach, nie patologiach kiedy kasę daje miasto za "reklamę".

I widzimy jak zarząd profesjonalnie utrzymał Wisłę.. choć kibice Wisły przez 3 lata wpłacili do kasy klubu największe pieniądze spośród wszystkich kibiców klubów Ekstraklasy (podliczcie sobie wszystkie zbiórki, akcje, pieniądze od Socios, 2 frekwencja w lidze.. w żadnym innym klubie nie było takiego wsparcia od kibiców).

Ale teraz przynajmniej dodał, że choć Wisła może dysponować największym budżetem w 1. lidze (jeżeli Widzew awansuje do ESA), to i tak może być trudno.. bo w 1. liczy się ogranie klubów, które gniją w tej lidze od lat i dlatego mogą być grozne ;D
Ostatnio edytowane przez aNouc : 17.05.2022 o godz. 14:44.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 17.05.2022, 14:45
aNouc napisał(a):Wyświetl post
I widzimy jak zarząd profesjonalnie utrzymał Wisłę.. choć kibice Wisły przez 3 lata wpłacili do kasy klubu największe pieniądze spośród wszystkich kibiców klubów Ekstraklasy (podliczcie sobie wszystkie zbiórki, akcje, pieniądze od Socios, 2 frekwencja w lidze.. w żadnym innym klubie nie było takiego wsparcia od kibiców).

Ale teraz przynajmniej dodał, że choć Wisła może dysponować największym budżetem w 1. lidze (jeżeli Widzew awansuje do ESA), to i tak może być trudno.. bo w 1. liczy się ogranie klubów, które gniją w tej lidze od lat i dlatego mogą być grozne ;D
To jest akurat prawda, 1 liga to inna dyscyplina sportu.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Delgado
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 17.05.2022, 14:49
Przesłanie jest proste - potrzeba duuużo hajsu od kibiców i sponsorów, to jest warunek konieczny by w ogóle można było wśród tych pierwszoligowych wyjadaczy jakoś się odnaleźć, ale z tym awansem od razu to nie przesadzajmy, najpierw musimy sami stać się wyjadaczami, a do tego potrzeba kilkulatniego expa gry w I lidze, który sam się ot tak nie nabije
Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Od: 12.2003

Stary 17.05.2022, 14:55
I znów się zaczyna, jeszcze nie zagraliśmy jednego meczu, a szukamy wytłumaczeń.
Tak naprawdę jedno wielkie .......enie. 1 liga polega na graniu w piłkę i strzelaniu goli, mamy zapierdalać i wygrywać każdy mecz, a my jeszcze nie kopnęliśmy piłki, a już od naszych mistrzów słyszymy jak to Wisła będzie miała ciężko. No tak bo przecież GKS Tychy bije nas na łeb tylko dlatego, że spędził już w tej lidze kilka lat.

Jedno wielkie .......enie, rozumiem, że Barcelona przegrałaby z GKS Tychy tylko, dlatego że "1 liga to inna dyscyplina sportu"
SPRZEDAM GAZETY WYCINKI PLAKATY ZDJĘCIA WISŁY KRAKÓW 2000-2004

Link do aukcji https://allegro.pl/oferta/gazety-wyc...-04-6783981910
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 17.05.2022, 14:57

Gdy widzę co ten zarząd wyczyniał z Wisłą pod kątem sportowym od 3 lat, to też mam wrażenie, że im się dyscypliny sportu pomyliły. I na pewno nie chodziło o piłkę nożną. A przy okazji Bałaziński sprytnie za wczasu próbuje się usprawiedliwić.. "o ludzie, jakie w tej 1. lidze ograne King Kongi grają, oj będzie ciężko."

Kluby z frekwencją na poziomie 2 tysięcy osób, które nawet sklepu klubowego nie posiadają pozostały w Ekstraklasie. A Wisła, w którą kibice wpompowali dziesiątki milionów złotych, została spie.rdolona z ligi.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów