The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
aNouc
Senior Member

Od: 04.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 02.01.2020, 21:55
Po tym jak R. Wisłocki wysnul teze że TS jednak moglby przejac sekcje piłki to tak troche odechcialo mi się zyc.. i takie odczucia jakby obecna praca Kuby, jego ludzi, kibicow, itd nie miało sensu
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 02.01.2020, 21:56
Nie czytałem żadnych kulis Białońskiego... Pisałem i to podtrzymuję, że podczas rozmów z nami władze TS zgodziły się na przekazanie 50% praw do nazwy i znaku (po spełnieniu pewnych warunków). Napisałem też, że nie wiem dlaczego rozmowy nie zostały zakończone porozumieniem. Być może te warunki związane z przekazaniem części praw do herbu nie odpowiadały władzom spółki.

Pamiętaj, że my też nie o wszystkim jesteśmy informowani. Chcieliśmy uczestniczyć w rozmowach od początku, proponowaliśmy nasz udział jeszcze przed pierwszym spotkaniem (jako kogoś w rodzaju obserwatorów/mediatorów), jednak nie skorzystano z naszej oferty.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 02.01.2020, 22:07
Cytat:
przyznaję, że w ogóle tego nie ogarniam.

Wyobrażam sobie, że pożyczyłem od pana Zenka od remontów, kasę na remont generalny mieszkania (pod zastaw tego mieszkania) i zleciłem mu ten remont, za kasę, jaką od niego pożyczyłem.
Pan Zenek za swoją kasę robi mi więc remont, a ja widząc, że zbliża się termin zwrotu pożyczki udaję, że nic się nie dzieje.
Pan Zenek w przeddzień ostatecznego terminu spłaty długu przeze mnie wychodzi z propozycją, że mogę oddać dług za rok, a w międzyczasie będziemy rozmawiać o tym na jaki kolor pozwolę mu pomalować ściany.

Czy to ja jestem chory, czy ten układ?
Jeszcze raz się powtórzę. Nie filozofuj, układ jest prosty, ktoś ma posade w TS, dostaję kasę, nigdzie indziej by tyle nie zarobił, a jakby zarobił to by musiał pracować cięzko na takie pieniądze, w TS pracowac nie trzeba, odpowiedzialności zero, wszystko sobie żyje swoim życiem.
Tak się własnie kończy jak coś jest państwowe/niczyje i dostana się od tego nieodpowiedni ludzie i tak pasożytuja sobie albo bumelują a kasa leci. Kasy swojej nie włożyli, to nie oni pożyczyli 4 mln tylko TS. odpowiadać z anic nie będa. Żyć nie umierać. Koniec tematu
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
kotyrek
Senior Member

Od: 05.2003

Stary 02.01.2020, 22:08
aNouc napisał(a):Wyświetl post
Po tym jak R. Wisłocki wysnul teze że TS jednak moglby przejac sekcje piłki to tak troche odechcialo mi się zyc.. i takie odczucia jakby obecna praca Kuby, jego ludzi, kibicow, itd nie miało sensu
Prawnie na dzień dzisiejszy za SA odpowiedzialny jest TS. Jak strony nie podpiszą prolongaty to nie musi być koniec grudniowo-styczniowych fajerwerków.
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 02.01.2020, 22:25
aNouc napisał(a):Wyświetl post
Gdzie to zasugerował?
Odpowiedz cytując
sl@y
Senior Member

Od: 10.2014

Stary 02.01.2020, 22:37
""Dopóki jest taka możliwość – a jest cały czas – że Spółka Akcyjna wróci w ręce TS, to dobrze byłoby, gdyby ktoś z TS wiedział, jak sytuacja Spółki rzeczywiście wygląda – przekonuje Wisłocki. Jednym z rozwiązań mogłoby być właśnie wprowadzenie przedstawiciela TS do rady nadzorczej piłkarskiej spółki
Odpowiedz cytując
Snow
Ave Wisła!

Od: 09.2003

Stary 02.01.2020, 22:45
Przecież trio w każdej chwili mogłoby olać wszystko, zarządać spłaty pożyczki.
Tylko drugą strona wie, że tego nie zrobią i po chamsku to wykorzystuje.

Królewski, Jażdzyński i KUBA to są ludzie, którzy czują odpowiedzialność za losy klubu, kibiców, jego przyszłość i misje której się podjęli.

A TS.... a TS ordynarnie, bezszczelnie i z pełną premedytacją to wykorzystuje.
Bo jak inaczej rozumieć tę sytuację?
Dla mnie to jest nie do pojęcia.
Odpowiedz cytując
kbr
Senior Member

Od: 08.2015

Stary 02.01.2020, 23:07
Ajax napisał(a):Wyświetl post
Nie sądziłem że to powiem ale zarząd TS jest jeszcze bardziej żenujący niż myślałem.
Raczej powinien chociaż być szczery i ten twett powinien brzmieć tak: Dobrze że nam Jażdyński przypomniał na TT, że to już koniec roku i nie daliśmy odpowiedzi bo nam z głowy wyleciało. Nie dość, że nie mamy żadnego pomysłu to jeszcze rzucamy kłody pod nogi TRIO to obudziliśmy się za 5 dwunasta i po raz kolejnych potraktowaliśmy TRIO w sposób poniżej krytyki ale na szczęście się nie obrazili i jest jeszcze co zbierać. Kolejna walne zgromadzenie zarządu TS Wisła na temat SA już 31.12.2020 o godzinie 14:00
Obudzili się o 12:30

TS robi co chce, bo dobrze wie, że TRIO nie wycofa się. Nie zrobią tego Ani Wiśle, ani sobie. Bo to na nich skupiłaby się cała złość kibiców po degradacji. Pozycja TRIO jest beznadziejna, mogą potupać nóżką, ale finalnie TS powie tak:

https://www.youtube.com/watch?v=PeHiBMdgO8g
Odpowiedz cytując
KOALIK
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 03.01.2020, 00:27
Chyba nikt nie powinien mieć wątpliwości kto w ostatnich latach doprowadził do takiej sytuacji.

To układ stworzony wokół TS-u i przy akceptacji dwóch ,,legend" tej organizacji.

Choć znajdą się tacy, którzy będą wmawiać zupełnie coś innego, ale są to ludzie, którzy mają swoje zadania w dalszym ciągu do wykonania i oni podczas ujawniania prawdy bredzili o spisku przeciwko TS-u, że istnieje grupa, która chce przejąć Wisłę.

Do dnia dzisiejszego nie poznaliśmy tych mitycznych wrogów TS-u, bo z pewnością nie byli to wrogowie Wisły, bo cały czas twierdzę, że gdyby zareagowano od razu, gdy w TS-ie zaszły zmiany i gdy powstała ta słynna siłownia z akademią sztuk walk, która była tylko przykrywką, to dzisiaj sytuacja piłkarskiej Wisły byłaby lepsza.

Nie wydarzyłoby się to wszystko.

Hasła przedstawicieli środowisk skupionych wokół TS-u, że jest jedna Wisła, że to TS ma tylko prawo do decydowania o sekcji piłkarskiej są niepoważne.

To wy stworzyliście ten podział, gdy szykowaliście się do zagarnięcia piłkarskiej Wisły. To wy zlikwidowaliście jakąkolwiek opozycję, to wy zastraszaliście i groziliście podczas słynnych wyborów w TS-ie (te wybory były zwykłą farsą i powinny zostać unieważnione).

Śmieszy mnie zarzut o obronie dziedzictwa TS-u.

Co sekcja piłki nożnej zawdzięcza TS-owi w ostatnich ponad trzydziestu latach? Spadki z ligi, wieloletnie balansowanie na krawędzi bankructwa?

Bądźmy poważni.

Zresztą, jakie konkretne sukcesy ma TS po 1989 r.?

Jakie sukcesy jako działacz (nie jako trener) ma ten mityczny Miętta - Mikołajewicz?

Sukcesy piłkarskie i koszykarek były za pieniądze Cupiała i Can Packu.

Infrastruktura w opłakanym stanie (przecież to był wieloletni wstyd w jakich warunkach trenowali piłkarze w złotych czasach) siatkarki bez komentarza, koszykarze bez komentarza, o marginalnych sekcjach dla kilku hobbystów też nie ma co wspominać, ale one wg niektórych stanowią równowagę w stosunku do sekcji piłkarskiej, która obraca kilkaset razy większymi pieniędzmi.

Bądźmy poważni - sekcja gimnastyki nie może decydować o sekcji piłkarskiej, choć nawiasem mówiąc to sekcja sztuk walk od kilku lat o wszystkim decydowała.

Na Twitterze była wypowiedź jednej z osób dotyczącej czy Reyman byłby zadowolony z faktu przejęcia sekcji piłkarskiej przez Cupiała.

Ten zwolennik układu TS-u przekonywał, że to była zła decyzja.

Najlepiej nie komentować, bo są to haniebne wypowiedzi.

Reyman przewraca się w grobie, ale z powodu tych wszystkich zdarzeń do których doprowadził TS że środowiskami kibicowskimi, czego kulminacją były liczne zatrzymania osób, które w rzeczywistości decydowały o losach Wisły - nawet jeśli ich oficjalnie nie zatrudniano, a także wielomilionowe oszustwa.

TS powinien zostać rozwiązany rok temu.

Nie zrobiono tego i dzisiaj widzimy konsekwencje.

TS nie oczyścił się, dalej ma złe intencje, dalej chce pasożytować, a konkretniej chce okradać piłkarską sekcję.

Trio pożyczkodawców powinno dostać nie 50%, a 100% praw do Wisły - nie ma tu potrzeby straszyć, że Filipiak kupilby prawo do znaków.

Mógłby to już dawno zrobić, a tu realne jest to, że jak niektórzy wyjdą na wolność, to ich celem będzie odbicie Wisły i ponowne przejęcie, więc Królewski lub ktokolwiek inny musi mieć zabezpieczenie, ale też przeciwko prowokacjom ze strony TS-u (kolejny Meresiński, Vanna Ly).

Jedyna szansa na odbudowanie Wisły jest odcięcie jej w 100 procentach od TS-u.

A TS?

Ich jedynym celem jest wieloletnie zasiedzenie (jak LMM) i pasożytowanie na sekcji piłkarskiej.

Gdyby ta organizacja przestałaby istnieć, to nie byłoby żadnej straty, a kilku hobbystów z sekcji gimnastyki założyłoby coś innego, bo w dzisiejszych czasach organizacje typu TS mające swe lata chwały w czasach słusznie minionych (choć niektórzy za nimi tęsknią) nie mają racji bytu, a tylko przeszkadzaja i wszystko utrudniają, bo żądają haraczu.
Ostatnio edytowane przez KOALIK : 03.01.2020 o godz. 00:31.
Odpowiedz cytując
wiśnia
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 03.01.2020, 09:35
Koalik, jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili.....1906% poparcia!!!! Lepiej tego nie można było ująć.
AH:"Mnie nie interesuje prawo, mnie interesuje sprawiedliwość.... "
Odpowiedz cytując
kowalkowskij
Member

Od: 05.2012

Stary 03.01.2020, 10:14
Po 50% praw do nazwy i herbu dla SA i TS. W przypadku, gdyby z TS wyodrębniła się jakaś sekcja i powstała kolejna spółka, musi być możliwość zmiany zapisów, by z kolei potem trzy podmioty miały równe prawa.
Tylko wspólnie można coś zbudować. Wisła Kraków - Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 03.01.2020, 10:30
sl@y napisał(a):Wyświetl post
""Dopóki jest taka możliwość – a jest cały czas – że Spółka Akcyjna wróci w ręce TS, to dobrze byłoby, gdyby ktoś z TS wiedział, jak sytuacja Spółki rzeczywiście wygląda – przekonuje Wisłocki. Jednym z rozwiązań mogłoby być właśnie wprowadzenie przedstawiciela TS do rady nadzorczej piłkarskiej spółki
Ordynarnie chcą wpłyów i posadek.
Kretyni którzy nie byli w stanie skompletować dokumentacji o niekaralności w swojej szkółce.

Ich brak wstydu przeraża.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 03.01.2020 o godz. 10:33.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Socios Wisła Kraków

Stary 03.01.2020, 10:36
Zbyt długo uchodziło im na sucho, dodatkowo nikt tam raczej nie grzeszy intelektem, stąd taka bezczelność.
Na szczęście ludzie zaczynają otwierać oczy.
socioswisla.pl
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 03.01.2020, 10:40
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Nie czytałem żadnych kulis Białońskiego... Pisałem i to podtrzymuję, że podczas rozmów z nami władze TS zgodziły się na przekazanie 50% praw do nazwy i znaku (po spełnieniu pewnych warunków). Napisałem też, że nie wiem dlaczego rozmowy nie zostały zakończone porozumieniem. Być może te warunki związane z przekazaniem części praw do herbu nie odpowiadały władzom spółki. .
Albo TS Was okłamał. Zakładasz taką możliwość? Czy wszystkiemu winne są dziwne żadania trójki?
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 03.01.2020, 10:43
Taka struktura jak TS zatrudniając 170 osób nie może działać zdrowo.
Ich ostatnie działania są żenujące, niestety włączając w to fotorelację Wisłockiego z wizyty u notariusza zakończoną komentarzem: nie chcę o tym w tej chwili rozmawiać.

Ale w takim razie konkretnie - co my jako kibice możemy zrobić, żeby zmienić tą chorą sytuację?
Przynajmniej w zakresie odłączenia spółki piłkarskiej?

Tylko nie piszcie o zapisywaniu się do TS, bo wiadomo jak to działa.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 03.01.2020, 11:18
Dużo może zrobić Socios bo ma bata na jednych jak i drugich ale z jakichś powodów nie chce z tego bata skorzystać.
Dla mnie serek to co powiedziałes o porozumieniu że jakieś rozwiązania zostały ustalone to jest konkret.Takie rzeczy trzeba przekazywać kibicom albo przynajmniej członkom Socios a nie zachowywać w tajemnicy.Problem w tym że to są chyba wszystko ustalenia ustne.Gdyby przy stole siedzieli ludzie honoru to ok można z pewną dozą ostrożności przyjąć że sprawy przybierają dobrą postać ale jak widać TS przy Was wykazuje dobrą wolę a potem i tak robi swoje .Ktoś czytał ten wywiad z Wisłockim w DP?Przecież chłop juz tak bredzi że się tego słuchac nie da
Odpowiedz cytując
adfurle
Member

Od: 09.2018

Stary 03.01.2020, 11:23
sandomingo napisał(a):Wyświetl post

Ale w takim razie konkretnie - co my jako kibice możemy zrobić, żeby zmienić tą chorą sytuację?
Przynajmniej w zakresie odłączenia spółki piłkarskiej?

Tylko nie piszcie o zapisywaniu się do TS, bo wiadomo jak to działa.
Przestać kupować rzeczy w ich sklepie. Za dobry biznes tu mają i żadnych zmian nie chcą. Niereformowalni są po prostu. Kibic piłkarski, który u nich kupuje ma coś z głową.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 03.01.2020, 11:24
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Albo TS Was okłamał. Zakładasz taką możliwość? Czy wszystkiemu winne są dziwne żadania trójki?
Napisałem co ustaliliśmy i co przekazaliśmy przedstawicielowi SA. Co się wydarzyło potem, czy ktoś zmienił zdanie, czy ktoś się na coś nie zgodził czy po prostu olał temat - uczciwie piszę, że nie wiem.

Jakie dziwne żądania? Dla mnie warunki stawiane przez spółkę są zrozumiałe, aczkolwiek rozumiem też pewne obawy ze strony TS. I nie jest to trzymanie strony TS jak wielu sugeruje, a zwyczajnie moje zdanie (z którym absolutnie nikt nie musi się zgadzać).

Uważam, że prawa do herbu i nazwy powinny zostać przekazane (50%). Żeby było jak najbardziej bezpieczne zrobiłbym to po zapewnieniu sobie utrzymania (już teraz podpisując odpowiednią umowę warunkową). AP powinna trafić w całości do SA, nie zabraniał bym jednak TS owi szkolenia dzieciaków do 12 roku życia, również podpisując odpowiednie umowy, które zabraniałyby szkolenia powyżej tego wieku (robiąc z tej szkółki klub partnerski dla AP działającej pod SA). To pozwoliłoby TS owi zarabiać (trafiały by do tej szkółki mniej zdolne dzieciaki, które nie załapały by się do AP Wisły), starać się o dofinansowania (np. na budowę boisk, z których korzystać mogłyby również drużyny SA). Sklep klubowy po przekazaniu praw do nazwy i herbu chciałbym, by był prowadzony przez SA (i znowu konkretna umowa gwarantująca jakiś % od zysku że sprzedaży TSowi, wyliczony np. na podstawie dochodów, które obecnie sklep TS przynosi). Nie wypowiadam się o długu, tutaj przede wszystkim TF nie chce zgodzić się na "oddanie go" do SA, a brakuje mi wiedzy by proponować inne rozwiązania.

Wytłumacz mi jeszcze, bo piszesz o wpływach i posadkach - na czym to ma polegać. O jakich posadkach mówisz? Poważnie.
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 03.01.2020 o godz. 11:31.
Odpowiedz cytując
Mar85
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 03.01.2020, 11:28
TS rozgrywa nas jak dzieci, tak jak rok temu. A do tego te same śpiewki jak przy okazji Marzenki. Tabun obrońców, przecież jak to? Wiślacy z krwi i kości mogą nas oszukać? Dla nich liczy się tylko korzyść i własne interesy. Mają gdzieś historię itd. Dla nich to instrumenty do rozgrywania. Dziwny trafem nawet jak ktoś sensowny tzw. nie skażony TS trafi do nich po jakimś czasie zaczyna śpiewać jak oni. Jaki sens ma trwanie tego układu? Mają szczęście że są kibice i trio, bo bez nich co by zrobili? Tylko różnica jest taka że dla nas to ratunek a dla nich kolejna okazja do umycia rączek.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 03.01.2020, 11:35
Wskaż mi jeszcze ten tabun obrońców, bo chyba w jakimś innym świecie żyjesz
Odpowiedz cytując
master17
Senior Member

Od: 05.2008

Stary 03.01.2020, 12:33
Tabun obrońców broni TS, a nie zgraję siedzących na stołkach.
Odpowiedz cytując
Booze1988
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2018

Stary 03.01.2020, 14:12
Wszyscy, którzy z taką gorliwością atakują TS niech się zastanowią. co sami by zrobili, gdyby mieli decydować o przekazaniu praw do nazwy i herby ludziom, którzy nie są w stanie zagwarantować dalszego istnienia drużyny po (niestety) bardzo realnym spadku do I ligi? Przecież to samobójstwo. TS może to zrobić jedynie w sytuacji, gdy znajdzie się poważny podmiot, który będzie w stanie zażegnać kryzys finansowy i zapewnić stabilizację przez dłuższy okres. W sporze między SA i TS nie ma złych i dobrych bohaterów. Jest realny konflikt interesów. Trio chciałoby mieć prawo do wszystkich aktywów, TS uważa to za zbyt duże ryzyko. Tak to wygląda z lotu ptaka, dysponując wiedzą ogólną. Szczegóły negocjacji znają jedynie sami zainteresowani.
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 03.01.2020, 14:21
nie, nie musi tego zrobic gdy pojawi sie powazny podmiot (zresztą za taki dziś uwazam Kubę Błaszczykowskiego i jego współpracowników). Rafał Wisłocki już powiedzial że oni moga nawet za darmo przekazac prawa do nazwy i herbu (tylko szukaja Kliczków prawnych, ewentualnie SA coś zapłaci). Tam sie odbija glownie o to ze TS chcialby przekazac prawa na zasadzie licencji na co SA nie chce się zgodzic. Wczorajsze wpisy Wislockiego na Twitterze sugeruja że ta kwestia jest coraz blizej dogadania

TS nie traci herbu i nazwy. I nie przestanie istnieć bo sekcja piłki grałaby w 1 lidze. To nie ma żadnego zwiazku. Piłkarze w swojej historii już grali w 1 lidze (na zapleczu obecnej ekstraklasy) z herbem Wisły na koszulkach.. i działo się coś nadzwyczajnego? A poza tym żadnej 1 ligi nie bedzie. Jeszcze cala runda do rozegrania, po nowym rozdaniu. Potencjał Wisły przy obecnym składzie jest bardzo wysoki, co pokazały ostatnie mecze. Jak tylko piłkarze byli zdrowi. Teraz nie popełnić błędów w przygotowaniu, kilka transferów i jazda
Ostatnio edytowane przez aNouc : 03.01.2020 o godz. 14:28.
Odpowiedz cytując
Booze1988
Socios Wisła Kraków

Stary 03.01.2020, 14:29
Obidziński: "Spadek z ligi oznacza upadek Wisły Kraków". Na miejscu TS-u po takich słowach aktualnego prezesa Wisły Kraków S.A. broniłbym praw do nazwy i herbu jak niepodległości.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 03.01.2020, 14:36
Nie słyszałem, by w TS ktoś mówił, że trio to niepoważne osoby. Chodzi bardziej o to, że nie dysponują kapitałem, który mógłby uratować spółkę po ewentualnym spadku (tak przecież mówi Obidziński, że spadek = bankructwo). Stąd przekazanie części praw do nazwy i znaku po ewentualnym utrzymaniu, po przystąpieniu do kolejnych rozgrywek wydaje się sensowne, bo w jakiś sposób przeczekamy krytyczny moment. Oczywiście, że bankructwo może nastąpić później, jednak minimalizujemy w taki sposób ryzyko. Pesymistycznie patrząc - po co, w razie upadku, robić zbiórki, by odkupić prawa do nazwy i znaku od syndyka? ITI zapłaciło syndykowi 1,7 mln zł za prawa do herbu Legii, nasz znak i nazwa tańsze raczej nie są...

Większym problemem jest chyba ten cały dług...
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 03.01.2020 o godz. 14:42.
Odpowiedz cytując
Booze1988
Socios Wisła Kraków

Stary 03.01.2020, 14:43
Nie słyszałem, by w TS ktoś mówił, że trio to niepoważne osoby. Chodzi bardziej o to, że nie dysponują kapitałem, który mógłby uratować spółkę po ewentualnym spadku (tak przecież mówi Obidziński, że spadek = bankructwo).
Dokładnie o to mi chodziło. "Poważny" w użytym przez ze mnie znaczeniu jest synonimem kasiastego.
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 03.01.2020, 15:01
..

Większym problemem jest chyba ten cały dług...
Ja myślę wręcz , że to jest jedyny realny problem. Co do reszty to po tym jak uda nam się utrzymać w ekstraklasie TS i SA się dogadają.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 03.01.2020, 15:04
Cytat:
Chodzi bardziej o to, że nie dysponują kapitałem, który mógłby uratować spółkę po ewentualnym spadku (tak przecież mówi Obidziński, że spadek = bankructwo). Stąd przekazanie części praw do nazwy i znaku po ewentualnym utrzymaniu, po przystąpieniu do kolejnych rozgrywek wydaje się sensowne, bo w jakiś sposób przeczekamy krytyczny moment.
Oczywiście, że przeczekanie wydaję się sensowne - wszak do czerwca TS ma w planach:
- prowadzić dalej sklepik i czerpać z niego zyski
- prowadzić dalej akademie i czerpać z niej zyski
- przeznaczyć 0 zł na prowadzenie i utrzymanie pierwszej drużyny.

Pan Wisłocki miał dwa wyjścia:

1 - zaakceptować jedyną ofertę na stole od trio, dającą jakieś szanse na utrzymanie Wisły w Ekstraklasie\
2 - odrzucić tą ofertę. Tym samym:

a) - zobowiązać TS do spłaty 4,5 miliona złotych pożyczki do 31.12.2019 - bądź sprzedaży zastawionych gruntów.

b) - stracić Obidzińskiego i resztę ludzi, których wsadziło nasze trio i zastąpić ich przygłupami (sorry, nie ogarnęli tego co ogarnął Lotnik Kryspinów).

c) - przejąć całe zarządzanie i finansowanie od trio. Nie mając grosza w portfelu.

Innymi słowy miał do wyboru, albo zaryzykować i oddać klub triu, albo skazać klub na bankructwo już w styczniu, dodatkowo tracąc część gruntów/majątku.

Wybrał tą drugą opcję.

To, że pojawiła sie opcja numer 3 pod tytułem - "dajmy tym debilom jeszcze rok, bo szkoda naszej Wisełki", wynika tylko z tego, że triu zależy na Wiśle, a nie mają wyjebane jak zarząd TSu. Zapewne jest to ostatnia szansa i od czerwca retoryka trio będzie dużo ostrzejsza...

---

Co do samego Wisłockiego, przypominam, bo chciałem o tym zapomnieć, ale z każdym kolejnym jego wywiadem jest mi trudniej:

Cytat:
Z delegacją w Zurychu był również Wisłocki. Już jako członek zarządu TS, do którego wszedł w czerwcu ubiegłego roku. Zastrzega jednak, że od początku głośno wyrażał swoje negatywne zdanie o tym pomyśle.
- Ja ze swojej strony zrobiłem, co mogłem. Odpowiednio się przygotowywałem do spotkań w tej sprawie, dawałem pewne negatywne sygnały. O tym wszystkim, co do mnie docierało informowałem zarząd. Mieliśmy świadomość ryzyka – stwierdza. - Mam nadzieję, że kiedyś to wszystko zostanie wyjaśnione. Może po prostu Vanna Ly oszukał wszystkich tych ludzi? Adam Pietrowski miał dobre intencje, w jakiś sposób pewnie także Mats Hartling. Maciej też w pewien sposób zaufał tym ludziom, podobnie jak wiele innych osób – mówi dziś Wisłocki. - Teraz działamy w takim kierunku, by to całe zamieszanie, cały negatywny PR przekuć na pozytywny – podkreśla.
Adam Pietrowski - człowiek, który w pięciominutowym wywiadzie dla tvn24, kilkakrotnie kłamał, kręcił, ewidentnie świadomie... Pięciolatek by mu nie zaufał, bredził coś o znajomościach z Wojtyłą...

I Hartling, który podobno dalej się śmieje z Leśnodorskiego...

Pan Wisłocki uważa, że Ci ludzie mieli dobre - ....a jego mać - intencje! Tak, tak, chcieli Wielkiej Wisły, ale żółtek ich oszukał...

Przypomnijmy też, że:
- w czerwcu 2018 roku Wisła - jak już wszyscy wiemy - była w dalszym ciągu pod kontrolą wiadomej grupy. Członkiem zarządu zostaje wtedy pan Wisłocki.
- w grudniu 2018 gdy Sarapata "sprzedaje" klub, pan Wisłocki jedzie do Zurychu. Nie wiadomo po co, bo jak sam mówi "nic nie miał do gadania", ale wycieczka na koszt kluby do hotelu w jednym z najdroższych miast Europy zła nie jest...

Teraz sami sobie odpowiedzcie na pytanie: czy mając pod kontrolą klub, do zarzadu i fajnej delegacji wzielibyści osobę:

1 - z jajami ze stali, nie zależną, twardo wyrażającą własne zdanie.
2 - osobę głupią i naiwną, dającą się łatwo manipulować. Taką, która gdy Sarapata wciągała nosem kolejną działkę, wierzyła w jej zapewnienia, że to "tylko proszek na zatoki"
3 - osobę zastraszoną, która zrobi wszystko gdy tylko ktoś podniesie głos i dorzuci "dwie ....y"
4 - osboę będącą częścią układu.
5 - mix punktów 2-4.

Ja jestem pewien, że Wisłocki nie pasuje i nigdy nie był osobą z pierwszego punktu...

A niezależnie od tego, czy jest "dwójką", czy "czwórką", mamy prze*ebane...
Sorry za błędy i literówki, ale często pisze posty na telefonie, a nie mogę ich edytować ani na telefonie, ani w przeglądarce firefox na moim laptopie.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 03.01.2020, 15:14
Konrad. napisał(a):Wyświetl post
Oczywiście, że przeczekanie wydaję się sensowne - wszak do czerwca TS ma w planach:
- prowadzić dalej sklepik i czerpać z niego zyski
- prowadzić dalej akademie i czerpać z niej zyski
- przeznaczyć 0 zł na prowadzenie i utrzymanie pierwszej drużyny.
Nie wiem skąd te rewelacje, ale:

- TS planował do tego czasu przekazać prawa na zasadzie licencji, a sklepik miałby być w porozumieniu z SA zamknięty/przekazany pod SA (w styczniu mieli robić podliczenie zysków itp)
- Akademia planowo tak czy inaczej miała przejść pod skrzydła SA w lipcu
- Obecnie chyba nikt nie dokłada do prowadzenia pierwszej drużyny - środki są pozyskiwane od sponsorów i kibiców (i chwała trio za to, że potrafią to jakoś zgrać)
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 03.01.2020 o godz. 15:19.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 03.01.2020, 15:16
- Obecnie chyba nikt nie dokłada do prowadzenia pierwszej drużyny - środki są pozyskiwane od sponsorów i kibiców (i chwała trio za to, że potrafią to jakoś zgrać)
Oni potrafią, TS nie będzie w stanie.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów