The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 28.10.2019, 18:07
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Stolarczyk nic nie musi mówić. Wszak nic nie zalezy od niego a od kontuzjowanych piłkarzy (Błaszczykowskiego i Bashy).

A nie, powinien zapytać sztab medyczny kiedy wrócą obaj piłkarze. Bez nich nie da sie nic zrobic i kolejne porażki są nieuniknione. Oczywiście nie ma tu żadnej winy trenera

btw
Na miejscu Zarządu też nie ma sensu tracić czasu na rozmowy z trenerem 07. Wystarczy pogadać ze sztabem medycznym i juz wiemy kiedy zacznieny dobrze grać. Także ten, tego.
Czuję się trochę jak w "Dniu Świstaka". Gdyby nie to, że ten scenariusz i narracje powtarzają się po raz kolejny, byłoby to być może zabawne.
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 28.10.2019, 18:34
Ciekawe gdzie zagra Klemez z Rakowem. Moze w ataku na pewno nie na srodku obrony.
I nie ma wyraznie lepszych druzyn od Wisly w lidze. w I lidze. chociaz po wczorajszym juz nie bylbym pewny
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 28.10.2019, 19:23
Wysoki, silny, świetnie będzie zgrywał z główki
Odpowiedz cytując
kopaczoholik
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 28.10.2019, 19:43
Jakby nie spojrzeć porażka Wisły Kraków z Legią Warszawa 0:7 przejdzie do historii jako KOMPROMITACJA..., i jednocześnie na pewno jako największa porażka naszego kibicowskiego pokolenia...

Po takim meczu obrona trenera, czy zawodników nie ma większego sensu... PORAŻKA 0:7 a NASI PRZEBIEGLI TYLKO 102 km...

Wskazać jednak należy, iż obecnie jesteśmy GŁÓWNYM KANDYDATEM DO SPADKU!!! To niestety są fakty i jak się nie obudzimy to będziemy grali poziom niżej... choć obecnie gramy na poziomie III ligi...
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 28.10.2019, 19:46
Nie będziemy grali poziom niżej, spadek to raczej start od zera w 4 lidze.
Odpowiedz cytując
Wehrmacht
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2009

Stary 28.10.2019, 19:50
Czyli upadek klubu i start zupelnie nowego, ktory z braku laku bedzie nazywany Wisłą Kraków.
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 28.10.2019, 19:56
Tylko na jakim obiekcie bo w 4 lidze trudno będzie o środki na najem stadionu. To wszystko od grudnia ubiegłego roku wydaje się jakimś ustawionym scenariuszem na upadek klubu. Chyba żaden z trzech muszkieterów naszych ratowników nie miał pojęcia w co się wpakował.
Odpowiedz cytując
Glazik
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2008

Stary 28.10.2019, 20:47
4 mecze które powinny być wypowiedzeniem dla Macieja. Cracovia, Bałtyk, Lech, Legia... I pipka za kapitana.... To się nie dzieje.
Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB

Od: 05.2004

Stary 28.10.2019, 20:56
Widać nie mają nikogo na już. Więc może lepiej że czekamy niż ktoś z łapanki miałby przyjść.
Jak jakimś cudem pójdzie w co nie wierzę , to Stolarczyk zostanie jak nie to przerwa na reprezentację i nowy trener.

Trudno to przełknąć ale chyba to najlepsze rozwiązanie.
Odpowiedz cytując
Stelio
Senior Member

Od: 09.2013

Stary 28.10.2019, 21:19
Szkoda bo może nowa miotła sprawiłaby, że w 2 najbliższych meczach zdobylibyśmy jakies punkty, a tak zdobędziemy całe zero. Oby ich nie zabrakło do utrzymania..
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 28.10.2019, 21:47
Cytat:
Czyli upadek klubu i start zupelnie nowego, ktory z braku laku bedzie nazywany Wisłą Kraków.
Poważnie? Wiesz o tym, że w ekstraklasie nie gra żadna TS Wisła Kraków?

Od 1997 roku w ekstraklasie gra Wisła Kraków Spółka Akcyjna (wcześniej sportowa spółka akcyjna), z nowym herbem...
Sorry za błędy i literówki, ale często pisze posty na telefonie, a nie mogę ich edytować ani na telefonie, ani w przeglądarce firefox na moim laptopie.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 28.10.2019, 23:32
Nie spodziewałem się dzisiaj zwolnienia, bardziej dymisji ze strony Stolarczyka. Nie ma jej, więc tym bardziej nie będzie w kolejnych dniach. Myślę że o ile do wczoraj naprawdę nikt z klubu nie rozglądał się za nowym trenerem, tak teraz - już to robią.
Mecz z Rakowem, a później z Arka będzie decydujący.
Myślę że w Belchatowie zobaczymy inna Wiśle. Pytanie czy na tyle dobra by wywieźć z tamtad punkty?
Odpowiedz cytując
doktor granat
Member

Od: 12.2018

Stary 29.10.2019, 01:17
kopaczoholik napisał(a):Wyświetl post
Jakby nie spojrzeć porażka Wisły Kraków z Legią Warszawa 0:7 przejdzie do historii jako KOMPROMITACJA..., i jednocześnie na pewno jako największa porażka naszego kibicowskiego pokolenia...

Po takim meczu obrona trenera, czy zawodników nie ma większego sensu... PORAŻKA 0:7 a NASI PRZEBIEGLI TYLKO 102 km...

Wskazać jednak należy, iż obecnie jesteśmy GŁÓWNYM KANDYDATEM DO SPADKU!!! To niestety są fakty i jak się nie obudzimy to będziemy grali poziom niżej... choć obecnie gramy na poziomie III ligi...
Czy to największa porażka to się dopiero okaże... przy takich popisach jak w niedzielę jeszcze możemy się zdziwić...
Odpowiedz cytując
nowak
Member

Od: 12.2008

Stary 29.10.2019, 01:24
Panowie / Panie pewnie zaraz dostane rykoszetem za to co teraz napiszę ale musimy sobie na jedno pytanie odpowiedzieć. Mimo że bardzo lubię i szanuje Maćka to od kiedy tak naprawdę rozpoczęliśmy potężny kryzys w naszej grze ? Moim zdanie od odejścia do Płocka Radka Sobolewskiego .... Teraz rodzi się czy wcześniejsze ustawienie zespołu gra taktyka nie była jednak jego dziełem a Maciek był tylko twarzą 1 trenera ? Płock z dna wychodzi na szczyt :(
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Stary 29.10.2019, 08:06
nowak napisał(a):Wyświetl post
Panowie / Panie pewnie zaraz dostane rykoszetem za to co teraz napiszę ale musimy sobie na jedno pytanie odpowiedzieć. Mimo że bardzo lubię i szanuje Maćka to od kiedy tak naprawdę rozpoczęliśmy potężny kryzys w naszej grze ? Moim zdanie od odejścia do Płocka Radka Sobolewskiego .... Teraz rodzi się czy wcześniejsze ustawienie zespołu gra taktyka nie była jednak jego dziełem a Maciek był tylko twarzą 1 trenera ? Płock z dna wychodzi na szczyt :(
Pewnie można byłoby wyciągać takie wnioski, gdybyśmy w każdej kolejce grali z tą samą drużyną, ale tak nie było. W okresie z Sobolewskimi potykaliśmy się po prostu ze słabszymi zespołami. W ostatnich 5 kolejkach z czterema, które są obecnie w pierwszej piątce. Zmienił się po prostu poziom trudności i doszły perturbacje kadrowe, kontuzje, kartki czy słabnący mental.
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 29.10.2019, 08:21
Jeżeli za zmianą trenera w przerwie zimowej o ile do niej dojdzie nie pójdą w parze zmiany w pionie sportowym i że wreszcie dowiemy się jaka jest strategia działania obecnej ekipy u sterów tak tego typu zmianę można będzie poczytywać za kosmetyczną a nasz ligowy byt będzie wyłącznie uzależniony od stanu zdrowia naszych emerytów w drużynie co pamiętam nie wychodziło za dobrze w walce o utrzymanie nikomu.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 29.10.2019, 08:28
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Nie spodziewałem się dzisiaj zwolnienia, bardziej dymisji ze strony Stolarczyka. Nie ma jej, więc tym bardziej nie będzie w kolejnych dniach. Myślę że o ile do wczoraj naprawdę nikt z klubu nie rozglądał się za nowym trenerem, tak teraz - już to robią.
Mecz z Rakowem, a później z Arka będzie decydujący.
Myślę że w Belchatowie zobaczymy inna Wiśle. Pytanie czy na tyle dobra by wywieźć z tamtad punkty?
Co do pierwszej części - zgoda. Los Stolarczyka jest już przesądzony. Wie o tym on sam, wiedzą piłkarze. Mam nadzieję że nasi ratownicy wyciągają wniosku z błędów, bo co prawda do casusu Filipiaka i Stawowego dużo nam brakuje ale jednak pomiędzy stanowczym stanowiskiem Jażdżyńskiego a zwolnieniem Stolarczyka minie nie więcej niż 3 tygodnie a obstawiam raczej wylot już po meczu z Rakowem (czyli będzie to 1,5-2 tygodnie).

Na czym opierasz opinie, że w Bełchatowie zobaczymy inną drużynę?
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 29.10.2019, 08:37
Dajmy spokój z mitologizowaniem Sobola na podstawie wyników 10 meczow
Ciekawostka - wg Ekstrastats na podstawie współczynnika expected goals Wisła Płock ma 7 pkt więcej niż powinna
Wiadomo, że to nie wyrocznia ale oznacza mniej więcej tyle że w dłuższym horyzoncie czasowym tego nie utrzymają i wrócą na swoje miejsce chyba że Sobol okaże się drugim Favre
Co nie zmienia faktu, że uważam że marnujemy czas obecnie, tak jak pisze przedmówcą, Stolar tego już nie udzwignie i najpóźniej w zimie już go nie bedzie
Ostatnio edytowane przez bridgeburner : 29.10.2019 o godz. 08:41.
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Stary 29.10.2019, 09:12
bridgeburner napisał(a):Wyświetl post
Dajmy spokój z mitologizowaniem Sobola na podstawie wyników 10 meczow
Ciekawostka - wg Ekstrastats na podstawie współczynnika expected goals Wisła Płock ma 7 pkt więcej niż powinna
Wiadomo, że to nie wyrocznia ale oznacza mniej więcej tyle że w dłuższym horyzoncie czasowym tego nie utrzymają i wrócą na swoje miejsce chyba że Sobol okaże się drugim Favre
Co nie zmienia faktu, że uważam że marnujemy czas obecnie, tak jak pisze przedmówcą, Stolar tego już nie udzwignie i najpóźniej w zimie już go nie bedzie
Biorąc pod uwagę fakt, że wcześniej lub później od 6 lat podobne stwierdzenie na tym forum pojawia się w stosunku do każdego trenera, a efektów nie ma, kto to udźwignie?

Nie wiem również czy koledzy zauważyli jedną z wypowiedzi naszego prezesa. Ogólnie przez 2 lata zakładamy, że nie liczymy się w ekstraklasie, spłacamy długi. Dopiero potem zaczynamy sobie stawiać ambitniejsze cele. Oczywiście pewnie w najczarniejszych koszmarach nie przyszło mu do głowy, że możemy bronić się przed spadkiem (na razie to tylko perspektywa a nie pewnik). Dziennikarz zadał mu wtedy pytanie, czy kibice wytrzymają? No właśnie. Czy wytrzymają minimalizację kosztów przy jednoczesnym "zachowaniu poziomu sportowego", ascezę w wydawaniu pieniędzy i jednoczesne sięganie po piłkarzy w stylu Janickiego?
Odpowiedz cytując
Revolver
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 29.10.2019, 09:14
Dał dupy nie tylko "trener" Maciej.

Bardziej zjebał zarząd nie mając żadnego planu B.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Stary 29.10.2019, 09:33
Revolver napisał(a):Wyświetl post
Dał dupy nie tylko "trener" Maciej.

Bardziej zjebał zarząd nie mając żadnego planu B.
Zarząd podjął tylko albo aż ryzyko sportowe. Pewnie gdyby wszystko potoczyło się idealnie, ryzyko by się opłaciło. Prawdę mówiąc wystarczyłoby, żeby Vukan czy Silva nie zrobili kilku prezentów naszym przeciwnikom i już perspektywa byłaby inna i więcej punktów na koncie. A plan B istnieje, tylko że założono, iż wdroży się go, jakby coś nie poszło, w przerwie zimowej.
Ostatnio edytowane przez Kurz : 29.10.2019 o godz. 09:39.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 29.10.2019, 09:41
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Biorąc pod uwagę fakt, że wcześniej lub później od 6 lat podobne stwierdzenie na tym forum pojawia się w stosunku do każdego trenera, a efektów nie ma, kto to udźwignie?

Nie wiem również czy koledzy zauważyli jedną z wypowiedzi naszego prezesa. Ogólnie przez 2 lata zakładamy, że nie liczymy się w ekstraklasie, spłacamy długi. Dopiero potem zaczynamy sobie stawiać ambitniejsze cele. Oczywiście pewnie w najczarniejszych koszmarach nie przyszło mu do głowy, że możemy bronić się przed spadkiem (na razie to tylko perspektywa a nie pewnik). Dziennikarz zadał mu wtedy pytanie, czy kibice wytrzymają? No właśnie. Czy wytrzymają minimalizację kosztów przy jednoczesnym "zachowaniu poziomu sportowego", ascezę w wydawaniu pieniędzy i jednoczesne sięganie po piłkarzy w stylu Janickiego?
Nie wiem
Nie mi za to placa żeby wiedziec
Wiem natomiast ze Stolar nie wyciąga żadnych wniosków, popełnia wciąż te same błędy. Albo wyciąga ale nie potrafi tego w żaden sposób przełożyć na zespół
Nie wiem co gorsze
Poza tym, bronienie się przed spadkiem to jedno
Przegrywanie meczów 0:4, 0:7, derbow u siebie to co innego
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 29.10.2019, 10:00
sandomingo napisał(a):Wyświetl post
Co do pierwszej części - zgoda. Los Stolarczyka jest już przesądzony.
Raczej nie, to kibice chcą w to wierzyć. Kluczowe będą mecze z Rakowem i Arką, gdzie poprzeczka będzie zawieszona o wiele niżej. Ostatnio graliśmy głównie z czołówką ligi i to w formie.

Cupiała już nie ma, chciałbym przypomnieć.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 29.10.2019, 10:05
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Raczej nie, to kibice chcą w to wierzyć. Kluczowe będą mecze z Rakowem i Arką, gdzie poprzeczka będzie zawieszona o wiele niżej. Ostatnio graliśmy głównie z czołówką ligi i to w formie.

Cupiała już nie ma, chciałbym przypomnieć.
uważam odwrotnie.
Poprzeczka zawieszona jeszcze wyzej ponieważ te obie druzyny widzą w Wiśle 3 punkty lub 6, bo to taka ranga meczu.

jeśli sie nie zresetujemy mentalnie, to bedzie kupa
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 29.10.2019, 10:31
@wolfy - jak dla mnie to ciężko tutaj w ogóle mówić o jakiejś poprzeczce.
Wystarczy że Raków czy Arka na nas siądą przez pierwsze 10 minut i tutaj coś musi wpaść. Każdy stały fragment jest zagrożeniem. I drużyna już się posypie.

Z Lechem, Piastem czy Legią grali bez żadnej presji a tutaj presja będzie ciążyć na Wiśle a nie na Rakowie czy Arce.
Sądzę, że tego nie udźwigną ale obym się mylił.

Nie da się niestety wymienić 10 piłkarzy więc pozostaje tylko opcja B.
Generalnie Fabryka Futbolu szuka nam już trenera
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 29.10.2019, 10:34
Spokojnie, trener Maciej przeanalizuje wszystkie błędy, znajdzie receptę i bedziemy znów jak ta lala lali wszystkich. Także spokojnie, bez paniki 4 punkty juz mamy w kieszeni w nabliższych meczach. I to wywalczone w pieknym stylu.

Zresztą jak przekonywał mnie największy mózg tego forum nie ma żadnych szans na lepszego trenera niż Maciej z powodu naszej biedy. Po prostu nikt nie będzie tu chciał trenować naszych pseudo piłkarzy.

Tak więc jesteśmy skazani na Macieja 07 Stolarczyka. Taka karma.

Zatem Macieju, chociaz to nie zawal. Wywalcz punkty z Czestochową i Gdynią.
(to akurat pisze bez szydery)
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 29.10.2019 o godz. 10:36.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 29.10.2019, 11:42
Cezary Kowalski
@kowalski_cezary ¡13 godz.
Trener Wisły Maciej Stolarczyk zimą zastąpi Ireneusza Mamrota w Jagiellonii? Już chyba dograne.
Źródło: https://twitter.com/kowalski_cezary/...734691842?s=20
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 29.10.2019, 11:55
szprotson napisał(a):Wyświetl post
uważam odwrotnie.
Poprzeczka zawieszona jeszcze wyzej ponieważ te obie druzyny widzą w Wiśle 3 punkty lub 6, bo to taka ranga meczu.

jeśli sie nie zresetujemy mentalnie, to bedzie kupa
Nie pisałem że to będą łatwe mecze, bo dla nas nie ma łatwych meczy, co najwyżej fartowne.
Oba te zespoły nie górują nad Wisłą umiejętnościami indywidualnymi jak Legia czy Lech.
To czy Stolarczyk ich poukłada to już inna sprawa.

sandomingo - ŁKS czy Górnik też siadły na nas od początku i co? Gra z Legią, Jagiellonią czy Lechem przypominała walenie głową w ścianę, tutaj mierzymy się z drużynami które często też odwalają kabaret w obronie i mają taki sobie atak.
Tak jak nie uważam że mamy skład na puchary albo pierwszą ósemkę tak samo nie jesteśmy totalnymi outsiderami.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Cygan82
Member

Od: 08.2018

Stary 29.10.2019, 13:25
https://sport.se.pl/pilka-nozna/ekst...1pfF.html,może po przeczytaniu tego wywiadu niektorzy uswiadomia sobie kto z nami w szatni został a kto poszedł do Płocka, proponuje dorzucic do tego stałe fragmenty gry.
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 29.10.2019, 13:34
Cytat:
I z ręką na sercu mogę powiedzieć, że pod względem przygotowania taktycznego trener Sobolewski to jest absolutny top. Do tej pory zawsze podkreślałem, że moim najlepszym trenerem pod względem taktyki był Henning Berg. Teraz mogę zapewnić, że trener Sobolewski w żaden sposób mu pod tym względem nie ustępuje. Dużo pracujemy nad taktyką i to jest na pewno jeden z powodów naszej dobrej gry.

fragment i 10 znaków
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów