The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Mundial 2014 wygra
Brazylia 14 22,95%
Argentyna 12 19,67%
Niemcy 8 13,11%
Hiszpania 3 4,92%
Belgia 13 21,31%
Francja 1 1,64%
Włochy 1 1,64%
Urugwaj 4 6,56%
Portugalia 0 0%
Inny 5 8,20%
Głosujących: 61. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 13.07.2014, 13:01
Paweł,

Nie chodzi dosłownie o urodę ale o "atrakcyjność" dla gimbusów. Zwróć uwagę kto jest idolem gimnazjalistów teraz (a to największy rynek)
Jeśli nie masz w rodzinie gimnazjalistów to napiszę:
Real Madryd i Ronaldo
Barcelona Messi i Neymar

Nikt z gimbusów nie analizuje "egoistyczności" gry jednego czy drugiego. Zresztą widać to ile spotów reklamowych masz z tą "atrakcyjną" trójką a ile z Robbenem.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Paweł
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 13.07.2014, 13:20
Fakt, nie mam w najbliższej rodzinie gimnazjalistów, ale:

- Robben grał w Realu (i Chelsea) i poradził sobie średnio
- Messi w Barcelonie i Ronaldo w Realu nie są z przypadku

Ci piłkarze grając tam dlatego, że z ich gry przede wszystkim drużyna ma multum korzyści. Robben dopiero w Bayernie stał się przydatnym piłkarzem, a nie "jeźdźcem bez głowy". Gdyby grał tak od początku, zapewne niechętnie pozbywano by się go z Madrytu.
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 13.07.2014, 13:32
Brazylijski koszmar się zakończył. Tym bardziej proponuję wstrzemięźliwość w ocenie Argentyny PRZED meczem z Niemcami, bo to inny obecnie rozmiar kapelusza, zwłaszcza w grze obronnej. To co Kanarki wyprawiały w meczach z Oranje i Niemcami woła o pomstę do niebios. Brazylia udowodniła dwoma ostatnimi meczami, że nigdzie indziej tylko u siebie mogła z tym składem, z taką postawą i z tym trenerem zagrać AŻ w półfinale. Biorąc pod uwagę wszelkie okoliczności - powinni być dumni, że zajęli to 4.miejsce. To był zespół niegodzien udziału w wielkiej czwórce. Tym bardziej szokująca jest buta płynąca z ust Scolariego. Gościu skompromitował siebie i całą drużynę, w dwudziestym, jubileuszowym Mundialu, w kraju gdzie futbol jest religią, a jeszcze twierdzi, że grali dobrze? Mój Boże. Dobrze to grała Brazylia na turniejach 1994-2002, od 2006 jest z turnieju na turniej coraz gorzej.
Odpowiedz cytując
ABGwislakABG
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 13.07.2014, 14:35
Wszystko się wyjaśniło!

Anty PO-PiS!!!
Odpowiedz cytując
Mario Nh
Senior Member

Stary 13.07.2014, 15:29
Paweł napisał(a):Wyświetl post
Fakt, nie mam w najbliższej rodzinie gimnazjalistów, ale:

- Robben grał w Realu (i Chelsea) i poradził sobie średnio
- Messi w Barcelonie i Ronaldo w Realu nie są z przypadku

Ci piłkarze grając tam dlatego, że z ich gry przede wszystkim drużyna ma multum korzyści. Robben dopiero w Bayernie stał się przydatnym piłkarzem, a nie "jeźdźcem bez głowy". Gdyby grał tak od początku, zapewne niechętnie pozbywano by się go z Madrytu.
Ja tam podzielam zdania Ogryzka. Sam wczoraj przez przypadek kupiłem Pepsi z Messim.

Robben już wcześniej grał świetnie, tyle, że jego karierę non stop hamowały kontuzje.

Stawiam na Niemców, ale jeśli wyjdą tak spięci jak na Algierię, której taktykę dziś najprawdopodobniej przyjmie Argentyna, wcale nie musi być łatwo lekko i przyjemnie.

To jest finał, presja pląta nogi nawet tak doświadczonym piłkarzom. Może zadecydować dyspozycja dnia poszczególnych.
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 13.07.2014, 19:13
[QUOTE=Mario Nh;1367732]Ja tam podzielam zdania Ogryzka. Sam wczoraj przez przypadek kupiłem Pepsi z Messim.

Robben już wcześniej grał świetnie, tyle, że jego karierę non stop hamowały kontuzje. QUOTE]

Poza kontuzjami Robben na początku kariery miał także nowotwór jądra o ile pamiętam.
Jeszcze wracając do Brazylii, której kibicowałem niewiarygodną sprawą była jej słabość w ofensywie. Neymar i momentami Oscar, a reszta ofensywnych to była kompromitacja. Czy naprawdę nie ma już w Brazylii lepszych napastników od tak dysponowanych Freda, Hulka i Jo? Czy nie ma ofensywnego pomocnika na pozycję 10? Oczywiście zobaczywszy, że nikt im nic nie zrobi, no chyba że jakimś cudem Niemcy i Holandia mogli robić na boisku co chcieli.
Co do finału - wolałbym żeby wygrała Argentyna, ale Niemcy wydają mi się bardziej kompletni jako drużyna i tak na chłodno daję im więcej szans. A w ogóle to obawiam się kichy takiej jak półfinał ARG-HOL albo z historii - finał Niemcy-Argentyna drużyn z 1990.
Ostatnio edytowane przez arti : 13.07.2014 o godz. 19:25.
Odpowiedz cytując
Mario Nh
Senior Member

Stary 13.07.2014, 19:40
arti napisał(a):Wyświetl post
Jeszcze wracając do Brazylii, której kibicowałem niewiarygodną sprawą była jej słabość w ofensywie. Neymar i momentami Oscar, a reszta ofensywnych to była kompromitacja. Czy naprawdę nie ma już w Brazylii lepszych napastników od tak dysponowanych Freda, Hulka i Jo?.
Dla nich trzech i wielu innych to powinien być koniec przygody z tą reprezentacją.
A kibice sami kręcą na siebie bata piszcząc jak japońskie studentki gdy taki Hulk pojawia się na boisku,
Chyba, że ten kisiel w majtkach spowodowany jest budową ciała, a nie umiejętnościami piłkarskimi mięśniaka.
Odpowiedz cytując
Glazik
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2008

Stary 13.07.2014, 20:22
Mario Nh napisał(a):Wyświetl post
Dla nich trzech i wielu innych to powinien być koniec przygody z tą reprezentacją.
A kibice sami kręcą na siebie bata piszcząc jak japońskie studentki gdy taki Hulk pojawia się na boisku,
Chyba, że ten kisiel w majtkach spowodowany jest budową ciała, a nie umiejętnościami piłkarskimi mięśniaka.
http://www.eurofutbol.pl/news/780701...prezentacyjna/
Odpowiedz cytując
Paweł
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 13.07.2014, 20:45
Ja tam nie wiem dlaczego właśnie z Freda zrobiono największego złoczyńce Brazylii. Nie odstawał w żaden sposób od pozostałych (poza Neymarem). Wszedł taki Jo i nic nie pokazał.

Teraz pora na rozliczenia, czy nie brakło takich Philippe'a Coutinho i Lucasa Moury.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 13.07.2014, 23:52
Niesamowity mecz dwóch równorzędnych rywali. Piękna bramka Goetze ale kto wie jakby się skończyło gdyby Higuain nie zachował się jak junior w I połowie.

Tak czy owak Europa górą
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Waldonis
Member

Od: 01.2012

Stary 14.07.2014, 01:20
Szkoda Argentyny, zagrała najlepsze spotkanie na tych mistrzostwach, gdyby Hiquain zachował się jak na niego przystało, a nie na któregoś z naszych ligowców, śmiem twierdzić że to Argentyna wzniosła by trofeum. Tak czy inaczej jest szansa że jeśli nasza reprezentacja zagra z Niemcami jak Argentyna to mamy szansę na 1 pkt z nimi w el. ME .
Odpowiedz cytując
wiślakcb
Senior Member

Od: 08.2011

Stary 14.07.2014, 01:58
Jak zagramy lepiej,niż Brazylia ze szkopami to będzie sukces
STARA HUTA
WISŁA NA WIEKI
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Od: 09.2003

Stary 14.07.2014, 08:47
Zacne mistrzostwa. Pierwszy raz od wielu wielu lat oglądałem praktycznie każdy mecz co normalnie mi się nie zdarza.

Ciekawy, ofensywny styl, dużo bramek, twarda, męska gra - chociaż niektórzy mistrzowie nurkowania doszli aż do półfinału

Złote rękawice dla Neuer'a zasłużone
Złota piłka dla Messiego jedną z największych kpin - gol, asysta i złota piłka ...

W końcu na trybunach doping a nie pierdzenie w jakieś trąbki.

Ogólnie na plus.
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
PhantomRanger
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 14.07.2014, 09:23
Kibicowałem Argentynie w tym finale i szkoda, że to ona nie wygrała. Jednak Vicemistrzostwo Świata też nie należy rozpatrywać w kategorii porażki. Tak naprawdę w finale to był ich jedyny dobry mecz na mistrzostwach. Niemcy jednak w pełni zasłużyli, bo prócz meczu z Algierią, nie schodzili poniżej pewnego poziomu.
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Stary 14.07.2014, 10:05
PhantomRanger napisał(a):Wyświetl post
Kibicowałem Argentynie w tym finale i szkoda, że to ona nie wygrała. Jednak Vicemistrzostwo Świata też nie należy rozpatrywać w kategorii porażki. Tak naprawdę w finale to był ich jedyny dobry mecz na mistrzostwach. Niemcy jednak w pełni zasłużyli, bo prócz meczu z Algierią, nie schodzili poniżej pewnego poziomu.
Zależy jak na to patrzysz - oczywiście Argentyna "męczyła" te zwycięstwa, patrząc po wynikach - wszystko wygrywała jednym golem, lub po karnych, ale tak prawdę mówiąc nikt nie miał lepiej zorganizowanej defensywy od nich. Nawet Niemcy wielokrotnie się gubili w kilku meczach. Ale mają Neuera, który robi różnicę. Niemcy, fakt - byli zespołem najbardziej konsekwentnym i najbardziej gotowym (po dwóch trzecich miejscach, półfinale i finale EURO) do tego, aby w końcu ten puchar wygrać - ale nie zgadzam się, że tylko z Algierią zagrali poniżej jakiegoś poziomu. Tak samo męczyli się z Francuzami, czy Amerykanami. Wdali się w boiskową awanturę z Ghaną, co im się generalnie nie zdarza - grać cios za cios, kontra za kontrę. Rozbili Portugalczyków - beznadziejnych i równie beznadziejną Brazylię. Wczoraj wcale nie byli lepsi. Szkoda, że to nie Messi znalazł się w sytuacjach Palaciosa czy przede wszystkim Higuaina.

Co do złotej piłki dla Messiego - faktycznie znalazłoby się kilku, co zagrali lepiej, niż on, z tym że do Messiego są chyba wymagania, jak do nikogo innego. Każdy oczekiwał, że Messi właduje po 3 gole takiemu Iranowi czy Bośni. Zdobył 4 bramki na tym Mundialu, co jest 3.wynikiem bo Jamesie i Mullerze, był wiodącą postacią Argentyny, która dotarła do finału, stąd ta - w pewnym sensie - nagroda pocieszenia, choć ja bym się dużo bardziej ucieszył gdyby dostał ją Mascherano.

Podsumowując cały turniej - najlepszy od 1998, najbardziej efektowny, obfitujący w wiele goli, boiskowych dramatów. Prawdziwa uczta dla oka kibica. Szkoda, że już koniec i trza powrócić do ligowej rzeczywistości.
Ostatnio edytowane przez !!IRIVER!! : 14.07.2014 o godz. 10:11.
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Od: 09.2003

Stary 14.07.2014, 10:07
wiślakcb napisał(a):Wyświetl post
Jak zagramy lepiej,niż Brazylia ze szkopami to będzie sukces

Cytat:
Myślę, że będziemy gotowi do meczów z Niemcami czy ze Szkocją - przyznał Adam Nawałka w wywiadzie dla "Polski-The Times"
Słowo klucz: "myślę".

Wniosek jeden - nie będziemy gotowi - znowu wszystkie piłki do Lewandowskiego, oczywiście górą bo dołem wymiana podań jest zakazana przed ideologię pzpn. Lewandowski jak zawsze nic nie strzeli i winni będą wszyscy dookoła że mu nie podali.
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
Mario Nh
Senior Member

Stary 14.07.2014, 14:05
Kocur napisał(a):Wyświetl post
Zacne mistrzostwa. Pierwszy raz od wielu wielu lat oglądałem praktycznie każdy mecz co normalnie mi się nie zdarza.

Ciekawy, ofensywny styl, dużo bramek, twarda, męska gra - chociaż niektórzy mistrzowie nurkowania doszli aż do półfinału

Złote rękawice dla Neuer'a zasłużone
Złota piłka dla Messiego jedną z największych kpin - gol, asysta i złota piłka ...

W końcu na trybunach doping a nie pierdzenie w jakieś trąbki.

Ogólnie na plus.

Wszystkie zdania trafione w dziesiątkę.

Dobry mecz, dwóch godnych siebie rywali.
Niemcy zasłużyli na mistrzostwo i nie mam tutaj na myśli wyłącznie mecz finałowy, ale grę w przekroju całego turnieju.
Jak sie rocznie inwestuje 100 milionów euro w grające dzieciaki, (jeśli wierzyć słowom Szaranowicza), to trzeba życzyć im sukcesu.
Na ten sukces zapracowało mnóstwo osób, nie tylko 23 piłkarzy.

Mimo wszystko, gdyby ten cały Palacios i Higuain nie zagotowali się... To były wymarzone sytuacje.
Przed sobą mają pewnie kilka, kilkanaście nieprzespanych nocy.

Świetny mundial, szczególnie faza grupowa, choć zawsze się mówiło, że mistrzostwa zaczynają się od fazy pucharowej.

Sami widzicie, na jaki poziom wszedł futbol na świecie. Już nie tylko umiejętności.
Dyscyplina taktyczna jest równie ważna.
Kto nie walczył na 100% ten przegrywa, choćby czuł się Bogiem futbolu. I dobrze.

Ciekawego wywiadu na temat Mistrzostw udzielił Arsene Wenger. Wklejam link jakby ktoś był zainteresowany.

Arsene Wenger o Mundialu
Cytat:
Czasami myślałem, że oglądanie Brazylii to jak oglądanie reality TV show.
Ostatnio edytowane przez Mario Nh : 14.07.2014 o godz. 14:31.
Odpowiedz cytując
R33
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 14.07.2014, 16:31
Kto oglądał mecze Niemców na MŚ w RPA ten wiedział, że prędzej czy później zdobędą mistrzostwo (jak nie Świata to Europy).

orzeu napisał(a):
Wyrażanie radości poprzez śpiewanie o tym, ze inni są do dupy to jest nic innego jak kompleks. Tak robi tylko ktoś kto w głębi duszy uważa sie za gorszego.

Odpowiedz cytując
PhantomRanger
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 14.07.2014, 17:10
R33 napisał(a):Wyświetl post
Kto oglądał mecze Niemców na MŚ w RPA ten wiedział, że prędzej czy później zdobędą mistrzostwo (jak nie Świata to Europy).
Dokładnie. Pamiętam jednak rok 2000 i Euro w Belgii i Holandii kiedy to Niemcy z grupy nie wyszli i zmienili całkowicie system szkolenia. Po latach zbierają owoce.
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
Odpowiedz cytując
dynek.pl
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 15.07.2014, 09:43
R33 napisał(a):Wyświetl post
No, w kazdym turnieju byli w czworce bodajze od 2006 r. wiec kiedys musieli wygrac. Mam nadzieje, ze na nastepny tytul poczekaja dlugie lata.
Przesłanie na nowy sezon para-ekstraklasy znalezione na innym forum po występach pucharowiczow:

Cytat:
Polscy piłkarze powinni być wyszydzani, poniżani i szmaceni za takie akcje na każdym meczu ligowym przez cały sezon. (...)
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów