The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 33 24,09%
osłabi 82 59,85%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 22 16,06%
Głosujących: 137. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
St Yabol
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2010

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 18.06.2012, 20:36
a nie wiecie co z tym Gajosem z Rakowa ? coś ucichło o nim
Odpowiedz cytując
spartan
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 18.06.2012, 20:40
Jutro czekam na oficjalne oświadczenie:
Od czasów odejścia pary wybitnych snajperów kibice narzekali, iż nie da się śpiewać "...dwie bramki Żurawski dwie bramki Frankowski i Wisła jest mistrzem Polski". Klub wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kibiców postanowił zatrudnić Daniela Sikorskiego aby rym znów był aktualny.
Z wiślackim pozdrowieniem dyrektor sportowy.
ANTY-RABBIN-FRONT
Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 18.06.2012, 20:41
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Jestem za polityką prezentowaną przez Valckxa. Częste transfery, promowanie dobrych piłkarzy, stałe podnoszenie w ten sposób poziomu sportowego drużyny.
Do tego jednak trzeba zgody właściciela .....
No właśnie więc o czym my dyskutujemy ?
Przed tym sezonem do tego super stylu Cupiał NIE POZWOLI WRÓCIĆ.

Co do "stałego podnoszenie w ten sposób poziomu sportowego drużyny" - zastanów się czy drużyna w momencie zwolnienia Maskanta była lepsza niż rok wcześniej.
Nie była.
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
Odpowiedz cytując
Watts
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 18.06.2012, 20:56
Cytat:
Wats Framat i Miłosz.
Proponuję założyć Klub Pomarańczowa Gwiazda - ku pamięci złotego holenderskiego okresu sukcesów Wisły.
Popłaczecie sobie tam trochę za Stanem, powieszacie trochę psów na łysym ....
a i tak, jak was znam będziecie kibicować Wiśle ... a więc i ........ łysemu.
Ja nie będę miał tego problemu
Ale ja już mam swój klub, podpowiedź: nazywa się tak samo jak Twój i tak samo jak Tobie zależy mi na jego dobru. W jednym masz rację - mam zepsuty wzrok i kiedy jestem na stadionie często nie mogę rozróżnić piłkarzy, więc tak czy owak chcę żeby czerwony trafił do bramki. Gorzej jak spiker dorwie się do mikrofonu i przeczyta nazwisko strzelca, jak to nie transfer Valckxa to ostentacyjnie wychodzę po kiełbaskę

A tak na serio, to najzwyczajniej na świecie zależy mi, żeby mój klub był profesjonalnie zarządzany. Hierarchicznie, ale nie autokratycznie, bo zebrać 10 zauszników i przylepić im do klapy etykietki dyrektorów, prezesów i menedżerów z Bożej łaski a potem nimi żonglować wbrew prawom logiki i zarządzania przedsiębiorstwem sportowym to potrafi byle producent kostki brukowej, choć z szacunkiem dla szefa Bruk-Betu, bo jeżeli Bozia zesłała mu trochę więcej chłodnej krwi niż naszemu miliarderowi to za dekadę możemy się zamienić miejscami. Sukcesy sukcesami - wystarczy zajrzeć na HistorięWisły.pl żeby zobaczyć, jakie wynalazki testował Kasperczak w okolicach słynnego Lazio aż po nie mniej słynne Dinamo; nie tyle testowął, co sprowadzał (z wyjątkami oczywiście). Cupiał zastępując Valckxa figurantem i rozpędzając skład na cztery wiatry nie cofnął się do epoki sprzed Holendra. On cofnął się do epoki jeszcze sprzed Mielcarskiego, kiedy dysponując największą reputacją w historii na rynku transferowym poruszaliśmy się jak Stevie Wonder. Płaczę za Stanem, bo sprowadzał piłkarzy nie tyle dobrych na boisku, co z jakąś reputacją - gdyby to był Football Manager i statystyki na papierze, to już gralibyśmy w LM, ale przyznasz że życie to nie gra. Zawodzę za nim, bo będę twardo obstawał przy stwierdzeniu że ten człowiek obdarowany większą ilością czasu niż rokiem z dyszącym Cupiałem-marzycielem o pacholęcym umyśle na karku zrobiłby więcej niż Kapka, Mielcarski, Bednarz i wszyscy razem wzięci. On już swoje zrobił w PSV, to nie będzie tak że wypuściliśmy z rąk jakiś diament jak Petrescu i będziemy mogli tylko się przyglądać z rozdziawionymi gębami, jak facet pnie się coraz wyżej - tego nigdzie nie sugeruję. To trochę tak jak z Beenhakkerem - chyba nie ten rozmiar kapelusza, po hasłach o "drewnianych domkach" którymi naraził się megalomanom wystarczyło kilka złych wyników i było po facecie. Zresztą, jak patrzyłem na krytykę kolejno Beenhakkera, Maaskanta, Valckxa w mediach (nie na tym forum) czy wywalenie Bosa z Polonii to coraz bardziej skłaniam się ku temu, że mentalność tulipanów do tego ....idołka po prostu nie pasuje, bo tu wszyscy pukają się w głowę i chcą już, zamiast - podług typowo holenderskiej, germańskiej kultury pracy i życia w ogóle - poczekać cierpliwie na efekty i systematycznie inwestować. No, ale zaraz zacznę tu wywody na temat cech i wad narodowych i będzie, że mamy z Valckxem wspólny bilet na Jowisza.

Kończąc temat SV - nie bronię Holendra jako jednostki, staram się polemizować z krytykanctwem SV podczas kiedy nie obrywa się w ogóle Cupiałowi, który wyraźnie nie ma pojęcia o zarządzaniu klubem sportowym, ale jest zbyt butny żeby po prostu oddać pieniądze pod chwilową dyspozycję kogoś innego, kto śmie w rok sklejania składu nie awansować do LM, bo brakło 5 minut.

Nie koncentruję fochów na Łysym, bo to tak jakby bić psa za to że szczeka albo merda ogonem. Facet jest aktorem który zgodził się na takie upokorzenie - przypuszczam, że taki Mielcarski by na coś takiego nie przystał. Ocenianie go według jakichkolwiek kryteriów oceniania pracy niezależnego dyrektora sportowego to fikcja, a tutaj wszystko przepuszcza się przez pryzmat Bednarza - Bednarz obiecał młodych a nie przychodzą młodzi, Bednarz jest przeciwnikiem akademii, Bednarz jest zwolennikiem tego i śmego - ludzie ekscytują się konferencjami prasowymi i rozliczają chłopa z cytatów, które przekazał mu krótko i żołniersko BC zanim wypchnął go za drzwi żeby firmował swoją aparycją jego pochopne posunięcia.
Ostatnio edytowane przez Watts : 18.06.2012 o godz. 21:05.
Odpowiedz cytując
riv
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 18.06.2012, 21:47
Dopóki oficjalna nie potwierdzi wolę wierzyć, że nawet Bednarz nie jest tak głupi, żeby sprowadzać Sikorskiego. Chłopak ma wolę walki ale 0 umiejętności - napastnik w sam raz na dolne rejony środka tabeli. Jeśli przyjdzie to znamy nasze cele na następny sezon...

Odpowiedz cytując
Po prostu Wiślak
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 18.06.2012, 21:51
Cytat:
Teraz mieliśmy 22 nieźle opłacanych piłkarzy. Podano, że średnia zarobków to 250 tys. euro/sezon. Wtedy Paweł Brożek, Ćwielong, Małecki, Boguski, Singlar, Marcelo, Głowacki, Diaz, Piotr Brożek wątpię, aby zarabiali porównywalne pieniądze.
Jak to pisze Jova: „Proszę o źródło informacji lub nazwiska, lub jakąkolwiek inną możliwość zweryfikowania tych danych.” Opowiadasz bzdury zarówno o rzekomej średniej zarobków piłkarzy w minionym sezonie (z których zresztą Valckx sprowadził zaledwie kilku, choć kluczowych), jak i o rzekomym mniejszym koszcie utrzymania poprzedniej kadry, która na dodatek nie zarabiała na siebie pucharami.

Cytat:
Proszę o źródło informacji lub nazwiska, lub jakąkolwiek inną możliwość zweryfikowania tych danych.
W tym przypadku: sekretariat klubu. Zwróć się o informację dotyczącą ilości aktualnie zatrudnionych scoutów.

Cytat:
Który rok przed Valckxem przyniósł tak fatalną sytuację finansową klubu, że nie dało się jej naprawić sprzedając piłkarzy?
Jaką fatalną sytuację finansową klubu? Proszę o konkretne dane potwierdzające, że piłkarze sprowadzeni przez Valckxa kosztowali klub więcej niż pozyskali dla niego swoją grą. Zdaje mi się też, że obecnie możemy sprzedawać piłkarzy, choćby Meliksona.

I jeszcze jedno: od kiedy Valckx odpowiadał za finanse klubu? To leżało w jego kompetencjach, czy też stworzenie zespołu, który odzyska mistrzostwo i godnie zagra w pucharach? Co to za jakieś pretensje – on się zajmował pionem sportowym, czy budżetem?

Cytat:
Poziom zespołu wcale nie był wyższy niż np. w sezonie 08/09, ale drabinka pucharowa dużo łatwiejsza.
Ty nie jesteś żadną wyrocznią, ani osobą kompetentną do określania jakości poziomu zespołu w jakimkolwiek sezonie. A „drabinka pucharowa” sama z siebie o niczym nie przesądza.

Cytat:
sezon 08/09.
W sezonie 08/09 drużyna zbierała ciężką krytykę za poziom i styl gry szczególnie w rundzie wiosennej. Zespół był jeszcze bardziej uzależniony jesienią od postawy jednego Kosowskiego niż teraz od Meliksona.

Cytat:
To, czy teraz Valckx będzie sprzedawał nieruchomości, czy załatwiał transfery dla Realu, nie wpłynie na moją ocenę jego pracy w Krakowie.
Powtórzę: Valckx odpowiadał w Krakowie za pion sportowy i sportową odbudowę zniszczonej wcześniej drużyny. Udało mu się to. Dlaczego więc i na jakiej to podstawie oceniany jest przez niektórych przez pryzmat spraw finansowych?

Cytat:
Tylko dlaczego załatano te dziury piłkarzami fizycznie nie zdolnymi do uprawiania sportu ? Szczególnie zagadką jest tu Branko, który zdał testy. Boukhari wiadomo człowiek od atmosfery, piłkarsko niezły jednak również nie zdolny do gry w piłkę.
Komedia. Piłkarze, którzy przyczynili się do zdobycia MP są nagle „niezdolni do uprawiania sportu”. Dobre. I nawet śmieszne. Kogo innego mógł wówczas sprowadzić Valckx w trakcie sezonu?

Nie miałbym nic przeciwko temu, by Bourkhari jeszcze kilka razy pognębił Cracovię na Kałuży . To było piękne.

Cytat:
Z tego suckesu nie ma nic, bardzo nieliczni zebrali trochę doświadczenia, nie wypromowaliśmy też ŻADNEGO zawodnika do europy.
Jak to nie ma? Są pieniądze z pucharów, zawodnicy, którzy już raz pokazali, że potrafią zdobyć mistrzostwo, korzyści marketingowe, były emocje sportowe.

Z tego sukcesu Wisła ma znacznie więcej niż z pucharowych porażek w poprzednich latach.

Cytat:
Komiczne są próby szukania we wszystkim winy Bednarza.
Taaa, jasne. Winę za robicie drużyny wiosną i zdemotywowanie piłkarzy ponosi Myszka Miki.
Odpowiedz cytując
martin_6
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 18.06.2012, 22:03
Po prostu Wiślak napisał(a):Wyświetl post
W sezonie 08/09 drużyna zbierała ciężką krytykę za poziom i styl gry szczególnie w rundzie wiosennej. Zespół był jeszcze bardziej uzależniony jesienią od postawy jednego Kosowskiego niż teraz od Meliksona.
Nie pomyliło Ci się coś czasem? Wiosna 2009 to akurat najlepsza runda Wisły od pamiętnej jesieni 2007 aż do teraz. 9 zwycięstw i 4 remisy z tego co pamiętam. A Kosowskiego w klubie nie było już od ponad roku.
Dziś tylko wiara pozostała w nas
Że przyjdzie kiedyś taki czas,
Że na drzewach zamiast liści
Będą wisieć komuniści!

UWAGA!!! Z OKAZJI OTWARCIA STADION ZAMKNIĘTY!
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 18.06.2012, 22:11
Grantar napisał(a):Wyświetl post
Watts Framat i Miłosz.
Proponuję założyć Klub Pomarańczowa Gwiazda - ku pamięci złotego holenderskiego okresu sukcesów Wisły.
Popłaczecie sobie tam trochę za Stanem, powieszacie trochę psów na łysym ....
a i tak, jak was znam będziecie kibicować Wiśle ... a więc i ........ łysemu.
Ja nie będę miał tego problemu
To nie jest kwestia płakania za Stanem czy wieszania psów na Łysym. To jest kwestia używania tych osób jako przykładów: profesjonalizmu i dyletanctwa. Przeciez wszyscy wiemy, że Bednarz niczym do tej pory się nie wykazał oprócz testów ogórków i nurkowania. O ile akceptowalem jeszcze Bednarza przy pierwszym jego pobycie w Wiśle, to teraz mając porównanie z zachodnim dyrektorem sportowym, nie mam złudzeń.

Grantar napisał(a):Wyświetl post
Co do "stałego podnoszenie w ten sposób poziomu sportowego drużyny" - zastanów się czy drużyna w momencie zwolnienia Maskanta była lepsza niż rok wcześniej.
Nie była.
Ogolnie kadra była sportowo lepsza niż rok wcześniej.
Przykład:
październik 2010 Lech Wisła 4:1
Wisła: Mariusz Pawelek- Erik Cikos, Osman Chavez. Cleber, Paljic, Patryk Małecki, Radosław Sobolewski, Cezary Wilk, Nourdin Boukhari, Andraż Kirm, Paweł Brożek,
wrzesień 2011 Lech Wisła 0:1
Wisła: Sergei Pareiko - Marko Jovanović, Kew Jaliens, Osman Chavez, Dragan Paljić, Ivica Iliev, Gervasio Nunez, Radosław Sobolewski, Maor Melikson, Andraż Kirm, Cwetan Genkow.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member

Stary 18.06.2012, 22:33
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Ogolnie kadra była sportowo lepsza niż rok wcześniej.
Przykład:
październik 2010 Lech Wisła 4:1
Wisła: Mariusz Pawelek- Erik Cikos, Osman Chavez. Cleber, Paljic, Patryk Małecki, Radosław Sobolewski, Cezary Wilk, Nourdin Boukhari, Andraż Kirm, Paweł Brożek,
wrzesień 2011 Lech Wisła 0:1
Wisła: Sergei Pareiko - Marko Jovanović, Kew Jaliens, Osman Chavez, Dragan Paljić, Ivica Iliev, Gervasio Nunez, Radosław Sobolewski, Maor Melikson, Andraż Kirm, Cwetan Genkow.
Ja porównując nazwiska nie potrafię porównać drużyny.
Dla mnie drużyna Maskanta z pierwszego sezonu grała lepiej niż w drugim .... Nie pamiętam nazwisk.
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 18.06.2012, 22:58
Jak ktoś pisze, że z powodu działań Stana mamy taką sytuację finansową, o której bredził na konferencji Bednarz to jest matołem nie wartym tego by z nimi prowadzić dyskusji na jakikolwiek temat. Moi kochani Stan nie był członkiem zarządu, Rady Nadzorczej etc... wszelkie jego decyzje wymagały kontrasygnaty ze strony ówczesnego prezesa jak i akceptacji RN.
Szkoda, że nikt pisząc np. o Lameyu czy innych letnich nabytkach nie wspomina o tym, że Cupiał w tym czasie zablokował Stana w sprawie transferów zawodników z wyższych miejsc na liście i o tym fakcie informował nawet Zbymak, którego wiarygodności raczej nie ma co podważać.
Przyszedł Bednarz i mamy szopkę z transferami ale widać jaki dyrektor taki poziom niektórych kibiców.
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Stary 18.06.2012, 23:17
Rzekomo mamy taką silną drużynę... Jednak...

Jak to jest, że Czarek Wilk gra gorzej od 36-letniego Radka Sobolewskiego? Choć ambicji nie można mu odmówić.
Jak to jest, że 35-letni Kamil Kosowski notuje w tej samej lidze, w której my gramy kilkanaście asyst? Nasz najlepszy asystent ma dwa razy mniej asyst i jest 7 lat młodszy.
Jak to jest, że 38-letni Frankowski jest wiceliderem strzelców z 15 bramkami na koncie? To jest dwa razy tyle co 10 lat młodszy Genkov. Co prawda inny typ napastnika, ale jednak...
Jak to jest, że 34-letni Zieńczuk ma lepsze indywidualne statystyki niż każdy z pomocników Wisły w tym sezonie?

Mnie nie zdziwi to jak powracający tu Głowacki będzie znacznie lepszy od każdego naszego stopera. Tak samo jakby tu wrócił Piotr Brożek to pewnie w aktualnej Wiśle byłby to wystarczający lewy obrońca. Paweł Brożek byłby napastnikiem, który strzelił 20 bramek w sezonie.

Czas mija, a Ci piłkarze przykrywają czapką aktualnych. Poza Meliksonem i Pareiką nikogo bym z tej drużyny nie wyjął do drużyny 2007/2008, czy 2008/2009. Poziom drużyny spada. Są nazwiska, ale nie ma drużyny, nie ma formy. To wszystko się jeszcze kleiło jak trenerem był Maaskant.

Maaskant dla mnie jest bardzo dobrym trenerem. Zobaczmy, że jego najlepszym okresem tak naprawdę była seria 7 meczów zwycięskich, przy czym w 4 meczach nie grali ani Melikson, ani Pareiko, ani Genkov.
Odpowiedz cytując
TOMEK 11
Senior Member

Od: 11.2009

Stary 18.06.2012, 23:22
www.m.onet.pl/sport/5164508,detal.html
tyle w kwestii Nowaka, teraz to już pewnie Górnik sobie krzyknie jakieś 400k euro...
Odpowiedz cytując
krzywy
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 18.06.2012, 23:23
taaaaaaaaaaaa... Stan nie odpowiada jedynie za gradobicie, trzęsienia ziemi i koklusz. Jak to dobrze jak jest sobie kim mordę wytrzeć panie łysy dżeku.
od kołyski, aż po grób zawsze ukochany klub WISŁA KRAKÓW
Odpowiedz cytując
cinekw
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 18.06.2012, 23:51
kacpergawlo napisał(a):Wyświetl post
Bednarz dopina transfer Sikorskiego, a istnieje ktokolwiek mówiący, że jest lepszy od Stana - świat jest taki śmieszny
Nie wiem po jakiemu to napisałeś bo za nic nie mogę zrozumieć dokładnie twojego postu?
Nie chce mi się czytać waszych wypracowań na temat kto jest lepszy Bednarz czy Valckx, ale proponuje skończyć tą głupią konwersacje i skupić się na czymś innym, jeśli nawet TV Trwam ma swoich zwolenników to tym bardziej Valckx będzie takowych miał, dla niektórych jest prawie jak Bóg, choć nie wiem wcale za co wszyscy go tak wychwalają, ale ok. Magia zagranicznego nazwiska oraz jego mityczne kontakty są tutaj chyba głównymi skladnikami, pewnie zaraz zaatakują mnie naczelni pesymiści z tego forum, którzy przywołają kolejne argumenty potwierdzające tezę, że Stan to najlepszy dyrektor w tej części galaktyki, a wszystkiemu winny Cupiał - dał za mało kasy, żeby mógł ukazać pełnie swego niewątpliwego geniuszu oraz to, że Bednarz to ostatni idiota nie potrafiący nawiązać kontaktu z żadnym agentem pokroju wielkiego Stana Nie, nie jestem ani fanem jednego ani drugiego. Mam to gdzieś, który lepszy, to sie nie liczy, liczą się efekty, a Valckx przy takim budżecie na kontrakty jaki miał nie wzbił się na jakiś nie wiadomo wysoki poziom, o ile w ogóle przekroczył poziom 0. Teraz dajmy szanse Bednarzowi. EOT
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 19.06.2012, 00:01
No musze przyznac ze transfer Sikorskiego robi wrazenie.

Robi wrazenie bo sciagac goscia ktory nie zdobyl w sezonie nawet gola to nie lada sztuka

bycia frajerem

Quo Vadis Wisło..........
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Stary 19.06.2012, 00:47
Przy okazji mnie ciekawi przyszłość w Wiśle zastępcy Stana, czyli Jakuba Jarosza. Ciężko powiedzieć coś o jego pracy, ale może to nie byłby taki zły pomysł, aby przejął stery DS w Wiśle. Zbierał doświadczenie nie tylko przy Stanie, ale już wcześniej pracował w klubie. Na pewno jakieś kontakty też zebrał. Obawiam się jednak, że odejdzie razem ze Stanisławem.

Co do Sikorskiego to kto wie, może się odbuduje, a może nawet jego ukryty talent eksploduje. Transfer wiadomo, że strasznie ryzykowny i trzeba mieć głęboką wiarę, aby uwierzyć, że to może wypalić, ale jednak... Cieszy, że kontrakt jest w tym wypadku przygotowany na zasadzie "1+X". Nie sprawdzi się to mówimy "do widzenia", sprawdzi to nie musimy go wykupować z żadnego klubu tylko przedłużamy. Mimo, że Bednarz ściągnął takich "piłkarzy" jak Beto, czy Matusiak to w ten sposób po pół roku mógł się ich pozbyć. Z kolei taki Dudu "Goal machine" potem strzelał kilka goli na sezon, a wątpię, aby zarabiał ogromne pieniądze, taki zawodnik byłby idealny na ławkę jako 3, czy 4 napastnik. Przy Brożku i Boguskim nie miał szans. Zresztą ten zawodnik nie rokował na gracza pierwszego składu. Taką rolę ma teraz stanowić Sikorski. Jak to wypali? Zobaczymy, nie wróży to dobrze... Jedyne co za nim przemawia to przeszłość w rezerwach Bayernu, a ogórki raczej tam nie grają. Jak się spojrzy na jego grę z sezonu 2010/2011 to jakaś tam szansa się tli. Jakby jednak popatrzeć na naszych zawodników to w tym sezonie zdecydowana większość po prostu zawiodła. Patrząc tylko na ostatni sezon to kibice innych klubów z obawą mogliby podchodzić do kupna naszego Maora za 1.5 mln euro. My z podobną obawą patrzymy teraz na Sikorskiego.

Nie mniej Sikorskiego odbieram jako zapowiedź przejścia na 4-4-2. Pewniak, czyli Genkov + Quioto/Sikorski. Mam nadzieję, że wypożyczą Szewczyka i pozostałych z rocznika 92. To ostatnia szansa dla nich. Ile można grać w MESA?

Jeżeli Meliksona sprzedamy to pewnie na długie lata pozostaniemy bez klasycznego ofensywnego pomocnika. Sądzę, że wtedy będziemy grali w środku pola młodym Chrapkiem i Wilkiem. Może też ktoś da więcej szans Urydze... Wariant oszczędnościowy.

PS Strasznie denerwuje mnie Kirm. Jednak z drugiej strony jak myślę, że to nasz najlepszy nienapastnik drugi sezon z rzędu to nie zdziwię się jak wpłynie oferta 1 mln euro i on odejdzie. Marnuje sytuacje niczym młody Paweł Brożek, ale... stwarza ich naprawdę dużo. Jakby poprawił skuteczność to niech gra u nas jak najdłużej. Zresztą uważam, że ktoś zrobił mu kiedyś krzywdę wystawiając go na skrzydle. On się bardziej nadaje na środek pola. Zresztą podobno kiedyś tam grał.
Odpowiedz cytując
bonawentura
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 19.06.2012, 01:02
Konrad Nowak, Maciej Gajos - dlaczego do diabła nie możemy ich wziąć? Czy u nas jest jakakolwiek polityka transferowa? A jeżeli tak, to w jaką stronę ona zmierza? Jeśli mamy wziąć serbskie "dynamity" czy inne bałkańskie osobniki zaopatrzone w "kałachy w nodze" to ja się boję o przyszłość Wisły. Kto do nas przyjdzie, jak nie Konrad Nowak, czy Maciej Gajos, którzy są bardzo wartościowymi, młodymi graczami? Pytam się kto?

Jeśli testowaliśmy Nowaka, testowaliśmy Burasa, to po co ich testowaliśmy? Cupiał nagle dał pieniądze na transfery? Nie rozumiem tego podejścia. Bo bałkańskich eksperymentów Zdzisia "mam kolegów z Bałkanów" Kapki nie zdzierżę. Już ŁKS Łódź wzmacniał swoimi "pewniakami". Jak to się skończyło, lepiej nie przypominać.
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Stary 19.06.2012, 01:08
bonawentura napisał(a):Wyświetl post
Konrad Nowak, Maciej Gajos - dlaczego do diabła nie możemy ich wziąć? Czy u nas jest jakakolwiek polityka transferowa? A jeżeli tak, to w jaką stronę ona zmierza? Jeśli mamy wziąć serbskie "dynamity" czy inne bałkańskie osobniki zaopatrzone w "kałachy w nodze" to ja się boję o przyszłość Wisły. Kto do nas przyjdzie, jak nie Konrad Nowak, czy Maciej Gajos, którzy są bardzo wartościowymi, młodymi graczami? Pytam się kto?

Jeśli testowaliśmy Nowaka, testowaliśmy Burasa, to po co ich testowaliśmy? Cupiał nagle dał pieniądze na transfery? Nie rozumiem tego podejścia. Bo bałkańskich eksperymentów Zdzisia "mam kolegów z Bałkanów" Kapki nie zdzierżę. Już ŁKS Łódź wzmacniał swoimi "pewniakami". Jak to się skończyło, lepiej nie przypominać.
Też mnie niepokoi w tym wypadku cisza. Chociaż z drugiej strony niby Gajos był blisko Jagi, ale nie ma informacji o jakiś testach medycznych, albo tym bardziej o podpisaniu kontraktu. Niby piłkarze nieznani, ale po tym co zobaczyłem na YT (chociaż to dobre źródło nie jest) nt. Gajosa to chciałbym, aby trafił do nas. Chłopak coś w sobie ma, a jeszcze te referencje od Błaszcza.

Swoją drogą niby podpisaliśmy Quioto, a oficjalna milczy nadal. Może finalizują w ciszy wszystko. Bo chyba nie chodzi o to, że z powodów oszczędności zrobią jedną konferencję prasową, lol.
Odpowiedz cytując
Pablo84
Senior Member

Od: 03.2004

Stary 19.06.2012, 09:58
Merkury napisał(a):Wyświetl post
Jak ktoś pisze, że z powodu działań Stana mamy taką sytuację finansową, o której bredził na konferencji Bednarz to jest matołem nie wartym tego by z nimi prowadzić dyskusji na jakikolwiek temat. Moi kochani Stan nie był członkiem zarządu, Rady Nadzorczej etc... wszelkie jego decyzje wymagały kontrasygnaty ze strony ówczesnego prezesa jak i akceptacji RN.
Szkoda, że nikt pisząc np. o Lameyu czy innych letnich nabytkach nie wspomina o tym, że Cupiał w tym czasie zablokował Stana w sprawie transferów zawodników z wyższych miejsc na liście i o tym fakcie informował nawet Zbymak, którego wiarygodności raczej nie ma co podważać.
Przyszedł Bednarz i mamy szopkę z transferami ale widać jaki dyrektor taki poziom niektórych kibiców.
Spoko, zaraz red Karcz z Krakowskiej wysmoli artykuł na zamówienie i ludzie bez zastanowienia połkną wiadomości jak młode pelikany.
Zaraz polecą argumenty w stylu "Branco, Boukhari " , czy Lamey,Nunez,Diaz- szkoda tylko, że to byli gracze WYPOŻYCZENI.Dlaczego wypożyczeni?Bo miały by pieniądze a nie było więc trzeba wypożyczać tych, którzy się na to zgodzą.Za dobrych graczy- nawer z kartą w ręku trzeba płacić- i tak jest na całym świecie.
Można tez wypożyczyć jakiś kopaczy z ligi argentyńskiej, II angielskiej lub byłego gracza z ligi belgijskiej, który miał sie odbudować po kontuzji i wmówić kibicom , ŻE CI piłkarze zarabiają gigantyczne pieniądze.
(tak jak tajemniczo rosnące kontrakty Meliksona,Genkowa czy Jaliensa w trakcie sezonu )
Cóż, ale dziura jest, mimo że wynik najlepszy od 8 lat .Wierzcie sobie dalej w bajki.
Ostatnio edytowane przez Pablo84 : 19.06.2012 o godz. 10:00.

Jak zniszczyć Państwo wg Sun Tzu(„Sztuka wojny”):
http://wolnemedia.net/polityka/instr...korzyc-narody/
Odpowiedz cytując
emjot
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 19.06.2012, 10:27
Wojtas napisał(a):Wyświetl post
No musze przyznac ze transfer Sikorskiego robi wrazenie.

Robi wrazenie bo sciagac goscia ktory nie zdobyl w sezonie nawet gola to nie lada sztuka

bycia frajerem

Quo Vadis Wisło..........
spoko
istnieje jeszcze szansa że (prze) lub (nie) sławna Rada Nadzorcza się nie zgodzi
bo np. Sikorski chce za dużo zarabiać
albo dlatego że jest synem byłego legionisty...
Jurowicz-Talik-Lechowicz-Szumilas-Kaczor-J.Krupa-Brzycki-Legutko-J.Wapiennik-W. Stopa-Michel-Sawicki-S.Wójcik-Świder-Snopkowski-Adamek
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 19.06.2012, 11:13
bonawentura napisał(a):Wyświetl post
Konrad Nowak, Maciej Gajos - dlaczego do diabła nie możemy ich wziąć?
Nowak na 99% przejdzie do Zabrza.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
borys
Banita

Od: 07.2010

Stary 19.06.2012, 11:34
Procedura pozyskania pilkarzy by WIsla Krakow wg. Gazety Krakowskiej:

"Wyglądają one w ten sposób, że jeśli Wisła decyduje się pozyskać jakiegoś piłkarza, to najpierw negocjuje jego kontrakt. Gdy strony dojdą do porozumienia lub przynajmniej jest tego blisko, zawodnik przechodzi badania medyczne. Jeśli ich wyniki są w porządku, pozostaje przygotować wszystkie dokumenty i przedstawić je radzie nadzorczej spółki. I dopiero jeśli ta wyda pozytywną opinię, następuje podpisanie kontraktu. Oczywiście w tym wszystkim swoje zdanie musi wyrazić również właściciel klubu, Bogusław Cupiał."

Czyli najpierw negocjaja kontrakt, proponuja warunki finansowe, maja widelki w ktorych mozna sie poruszac, Bednarz przybija piatke z pilkarzem a pozniej RN(BC) mowi: NIE. Smiech na sali. A na koniec Bednarz mowi pilkarzowi sorry Winetou....
Odpowiedz cytując
Pablo84
Senior Member

Stary 19.06.2012, 11:47
Ameryki tym nie odkryli.Było tak już od dawna.Krążą legendy już o tym ile RN - a więc Cupiał, poblokował transferów Mielcarskiemu.

Odpowiedz cytując
borys
Banita

Od: 07.2010

Stary 19.06.2012, 12:13
Nie chodzi o Ameryke w odkrysiu informacji ale o Uzbekistan w sposobie zarzadzania
Odpowiedz cytując
TymonPRO
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 19.06.2012, 12:28
borys napisał(a):Wyświetl post
Nie chodzi o Ameryke w odkrysiu informacji ale o Uzbekistan w sposobie zarzadzania
Haha no to ci się udało

To dobra ile strzeli Sikorski bramek dla WisłyJa myślę że pobije rekord z zeszłego sezonu Strzeli ze 2,3 bramki
Ce..... Nas Pojęcie, Którego Wy Nie Znacie <<<<<<<<* WIERNOŚĆ *>>>>>>>> <<< Dzisiaj wrogu Wczoraj Bracie>>>
Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member

Stary 19.06.2012, 13:23
Merkury napisał(a):Wyświetl post
Jak ktoś pisze, że z powodu działań Stana mamy taką sytuację finansową, o której bredził na konferencji Bednarz to jest matołem nie wartym tego by z nimi prowadzić dyskusji na jakikolwiek temat.
Nie czuję się adresatem (nigdzie nie napisałem że aktualna sytuacja finansowa to wina Stana) ale proszę cię Merkury abyś nie używał w stosunku do kibiców Wisły epitetów typu "matoł".
Pozostaw je sobie na własnym podwórku.
A najlepiej trzymaj się tego co napisałeś ... nie prowadź dyskusji zwłaszcza na takim poziomie.

Co do finansów: mam apel aby ktoś zorientowany napisał jak jest

Myślę że to by uporządkowało nasze widzenie problemu polityki transferowej na sezon 2012/13.

Co do transferu Sikorskiego: uważam że to żadne wzmocnienie. Ale to kolejny przykład nad którym ciężko dyskutować nie mając wiedzy jaka kasą dysponujemy.
Odpowiedz cytując
Paweł
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 19.06.2012, 13:46
Co jest niby dziwnego w tym sposobie przeprowadzania transferów? Logiczne, że kontrakt musi być najpierw negocjowany, żeby Rada Nadzorcza miała co zatwierdzić/odrzucić.
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 19.06.2012, 14:18
Paweł napisał(a):Wyświetl post
Co jest niby dziwnego w tym sposobie przeprowadzania transferów? Logiczne, że kontrakt musi być najpierw negocjowany, żeby Rada Nadzorcza miała co zatwierdzić/odrzucić.
Zakładając hipotetycznie, że Bednarz negocjuje od jakiegoś czasu z zawodnikami A,B i C po czym za miesiąc dowiaduje się że RN te propozycje i wynegocjowane kontrakty nie pasują czy uważasz że taki model jest poważny. Bo moim zdaniem i tak jest praktykowane w cywilizowanym świecie za transfery odpowiada zarząd - to on jest organem wykonawczym a nie RN, której kompetencje są zgoła inne. Wygląda to tak, że Bednarz nie wie czym dysponuje, co może a czego nie bo ktoś w RN np. wstanie lewą nogą.
Możliwości finansowe powinny mieć odzwierciedlenie w konkretnym budżecie, którym klub dysponuje i z niego korzysta - tzn. środkach transferowych. Bo jeżeli w RN jak jest to powszechnie wiadomo w dowolnym klubie Ekstraklasy zasiadają ludzie nie znający się na piłce to w jaki sposób i pod jakim kątem mieliby oceniać kandydatów do gry w zespołach.
Odpowiedz cytując
Faitmen
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 19.06.2012, 14:32
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...trakt_z_wisla/ Miśkiewicz podpisał
Odpowiedz cytując
Pablo84
Senior Member

Stary 19.06.2012, 14:44
Paweł napisał(a):Wyświetl post
W normalnym klubie za transfery odpowiada dyrektor sportowy.Czasami jest dyrektor finansowy odpowiadający za finanse.Za tych dwóch odpowiada Prezes, czyli za sport i finanse.
Rada nadzorcza z kolei - jak sama nazwa wskazuje- nadzoruje poczynania prezesa przed właścicielem.
Po to jest prezes (a nim jest teraz Bednarz) by nie bylo tylu schodków.Często z danym kopaczem trzeba negocjować konkretnie- głownie z tymi lepszymi a przeciągające rozmowy są skazane na fiasko.
Sęk w tym, że jest ta felerna rada nadzorcza, która jest tak naprawdę Cupiałem.Myślicie, że Cupiał chciałby by w mediach było " Cupiał zablokował transfer XXX") kibice wkońcu by się w....ili i za to co złe obarczali włąsciciela a on przecież tego nie chce.
Ostatnio edytowane przez Pablo84 : 19.06.2012 o godz. 14:48.

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów