The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 33 24,09%
osłabi 82 59,85%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 22 16,06%
Głosujących: 137. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Heero
Senior Member

Od: 02.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 15.06.2012, 17:44
FraMat napisał(a):Wyświetl post
To tylko pytanie; a propos Kokoszki. Dlaczego więc na transfermarkt figuruje, że za Kokoszkę zapłacono Wiśle 400 tys euro? Pomyłka, czy jednak było coś na rzeczy?
http://www.transfermarkt.de/de/ekstr...ewerb_PL1.html sezon 08/09
Jeśli uznajesz TM za wiarygodne źródło, to ja nie mam pytań.
Jestem z Krakowa i jestem z tego dumny!
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 15.06.2012, 18:02
Heero napisał(a):Wyświetl post
Jeśli uznajesz TM za wiarygodne źródło, to ja nie mam pytań.
Akurat z tymi 400 tysiącami euro może mieć rację. Trzeba znaleźć decyzję UEFA o tym ile nam się należy za to, że Kokoszka skorzystał z Webstera. Wtedy właśnie takie kwoty padały. Inna sprawa to czy zapłacono te pieniądze rzeczywiście...
Odpowiedz cytując
jason wiślak
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 15.06.2012, 19:54
Tak rozprawiacie o tym Bednarzu i jego dokonaniach oraz umiejętnościach jakbyście zapomnieli co powiedział po przyjściu.
To było coś w stylu: "Jeśli odejdę stąd to być moze będzie mówiło się, że odszedłem ze względu na złe wyniki sportowe, ale na pewno nikt nie zarzuci mi ze źle zarządzałem finansami".

Niezmiernie wymowne.
Odpowiedz cytując
jova
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 15.06.2012, 20:15
Po prostu Wiślak napisał(a):Wyświetl post
Komplet transferów już na początku przygotowań, albo jeszcze przed otwarciem okna załatwiał w Wiśle wyłacznie Valckxs.
yhy yhy
Dudu Biton w Wiśle! 06.07.2011
Diaz wraca do Wisły! 08.07.2011
Skonto 0-1 Wisła! 13.07.2011
Jacuś praktycznie zlikwidował scouting,
Na czym polega to zlikwidowanie skautingu? Co dokładnie zmieniono? Pytam, bo wydaje mi się, że to bezmyślnie powtarzany slogan, który ma niewiele wspólnego z rzeczywistością.
Ostatnio edytowane przez jova : 15.06.2012 o godz. 20:21.
Odpowiedz cytując
Watts
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 15.06.2012, 20:21
jova napisał(a):Wyświetl post
yhy yhy
Dudu Biton w Wiśle! 06-07-2011
Diaz wraca do Wisły! 08.07.2011
Skonto 0-1 Wisła! 13.07.2011
http://www.dhnet.be/dhjournal/archiv...tml?id=1163500

Cytat:
Date: 29/06/2011
Cytat:
Biton est à 90% au Wisla Cracovie et pourrait rejoindre le club polonais lors de son stage aux Pays-Bas.
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 15.06.2012, 20:24
Wyjątki (jeśli nawet były) potwierdzają regułę, za Valckx'a były transfery na czas, a teraz będzie jak zwykle, wszystko na ostatnia chwilę, choć może Bednarz czegoś się od Stana nauczył, że jak jest okienko transferowe to nie wakacje tylko dopinanie transferów, może..choć Ja tam po legioniście wiele sobie nie obiecuje.
Ostatnio edytowane przez milosz : 15.06.2012 o godz. 20:27.
Odpowiedz cytując
jova
Senior Member

Stary 15.06.2012, 20:27
czyli negocjowano jeszcze w czerwcu. Super. I co z tego?
Odpowiedz cytując
Watts
Senior Member

Stary 15.06.2012, 20:31
To, że SV nie opierdalał się przed początkiem okna i to zapewne nie jego wina że Biton przyszedł na kilka dni przed Skonto. Mógłbym podać jeszcze kilka przypadków, ale zwyczajnie ich nie pamiętam. Pytanie, w którym momencie plany Valckxa spacyfikował Reszczyński i kiedy zaczęło się szukanie tańszych zamienników.

Wiem, że przyczepiłeś się słowa "komplet", ale dobrze wiesz, że lewy obrońca i napastnik do pierwszego składu już wówczas byli.
Ostatnio edytowane przez Watts : 15.06.2012 o godz. 20:43.
Odpowiedz cytując
jova
Senior Member

Stary 15.06.2012, 20:41
Watts napisał(a):Wyświetl post
To, że SV nie opierdalał się przed początkiem okna i to zapewne nie jego wina że Biton przyszedł na kilka dni przed Skonto. Mógłbym podać jeszcze kilka przypadków, ale zwyczajnie ich nie pamiętam. Pytanie, w którym momencie plany Valckxa spacyfikował Reszczyński i kiedy zaczęło się szukanie tańszych zamienników.
Super, tylko jak to się ma do stwierdzenia, że Valckx załatwiał "komplet transferów już na początku przygotowań, albo jeszcze przed otwarciem okna". Przygotowania rozpoczęliśmy wtedy bodaj 10 czerwca, więc nie, nie załatwił. Przy tak wczesnym terminie treningów dziwne byłoby gdyby udało mu się wszystko dopiąć. To nie świadczy źle o Valckxie, ale pokazuje jak mitologizowane są jego osiągnięcia.
Wiem, że przyczepiłeś się słowa "komplet", ale dobrze wiesz, że lewy obrońca i napastnik do pierwszego składu już wówczas byli.
szczególnie lewy obrońca.
Ostatnio edytowane przez jova : 15.06.2012 o godz. 20:46.
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Stary 15.06.2012, 20:45
To świadczy jedynie o tym że niektórzy szukają dziury w całym, nie widząc jakim "mega profesjonalistą" jest Bednarz.
Odpowiedz cytując
Watts
Senior Member

Stary 15.06.2012, 20:51
^ no to jest akurat dociekanie mało znaczących faktów, ot rozbiór dyskusji na czynniki pierwsze, jednak prawda jest taka że to że ostatni piłkarze dołączyli na początku lipca chyba nie miało znaczącego wpływu na grę zespołu, więc to nie jest chyba jakiś grzech Valckxa. Zresztą lipiec to nie sierpień i robienie transferów na odpieprz się. Nie da się ukryć, że Iliev i Lamey przyszli zaraz na początku, a to że Paljić zagrał ze Skonto zamiast sprowadzonego poźniej Diaza żadnej ujmy nam nie przyniosło. Jovanović, Nuńez - końcówka czerwca. Komplet nie komplet, ale większość.

Cytat:
szczególnie lewy obrońca.
Cytat:
2010/11 Wisła Kraków 28 1 mistrzostwo
Szczególnie
Ostatnio edytowane przez Watts : 15.06.2012 o godz. 20:56.
Odpowiedz cytując
jova
Senior Member

Stary 15.06.2012, 21:05
^ no to jest akurat dociekanie mało znaczących faktów, ot rozbiór dyskusji na czynniki pierwsze, jednak prawda jest taka że to że ostatni piłkarze dołączyli na początku lipca chyba nie miało znaczącego wpływu na grę zespołu, więc to nie jest chyba jakiś grzech Valckxa. Zresztą lipiec to nie sierpień i robienie transferów na odpieprz się. Nie da się ukryć, że Iliev i Lamey przyszli zaraz na początku, a to że Paljić zagrał ze Skonto zamiast sprowadzonego poźniej Diaza żadnej ujmy nam nie przyniosło. Jovanović, Nuńez - końcówka czerwca. Komplet nie komplet, ale większość.
Stwierdzenie, że załatwiliśmy "komplet transferów już na początku przygotowań, albo jeszcze przed otwarciem okna" jest nieprawdą niezależnie od wymienionych przez Ciebie czynników. Mówienie o większości zawodników to też naginanie faktów. Nunez i Jovanović trenowali z zespołem od 23 czerwca, ale podpisali kontrakty w lipcu. Jovanović dosłownie dzień przed meczem ze Skonto. Ta "większość" to tak naprawdę Iliev i Lamey. Jeśli się uprzeć, to jeszcze można doliczyć wykupienie Chaveza.

Jeśli wtedy nie potrzebowaliśmy lewego obrońcy, to dziś nie potrzebujemy środkowego pomocnika, bo mamy Gargułę.
Ostatnio edytowane przez jova : 15.06.2012 o godz. 21:08.
Odpowiedz cytując
Watts
Senior Member

Stary 15.06.2012, 22:25
Cytat:
dziś nie potrzebujemy środkowego pomocnika, bo mamy Gargułę.
Żebyś w złej godzinie tego nie wypowiedział.
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Stary 15.06.2012, 22:53
jova napisał(a):Wyświetl post
Stwierdzenie, że załatwiliśmy "komplet transferów już na początku przygotowań, albo jeszcze przed otwarciem okna" jest nieprawdą niezależnie od wymienionych przez Ciebie czynników. Mówienie o większości zawodników to też naginanie faktów. Nunez i Jovanović trenowali z zespołem od 23 czerwca, ale podpisali kontrakty w lipcu. Jovanović dosłownie dzień przed meczem ze Skonto. Ta "większość" to tak naprawdę Iliev i Lamey. Jeśli się uprzeć, to jeszcze można doliczyć wykupienie Chaveza.

Jeśli wtedy nie potrzebowaliśmy lewego obrońcy, to dziś nie potrzebujemy środkowego pomocnika, bo mamy Gargułę.
Dokładnie. To jest mitologizowanie jednej postaci przy równoczesnej krytyce drugiej postaci, która... robi to samo w tym wypadku. Tak samo można powiedzieć, że Bednarz też ściągnął większość piłkarzy przed okresem przygotowawczym: Głowacki, Quioto, Chrapek, Nalepa, Skołorzyński, Kowalski. Wiele można Bednarzowi zarzucić, ale nie zarzucajmy mu czegoś co zapominamy w przypadku Stana.

Jeżeli Sikorski faktycznie trafi do Wisły to nie będzie to zły pomysł pod jednym warunkiem: że nie oczekuje się od niego, że będzie naszym podstawowym napastnikiem. Na ławkę jest to bardzo dobry pomysł. Zauważcie, że jak Bednarz podpisywał zawodników niepewnych to raczej podpisywał z nimi krótkie kontrakty z opcją przedłużenia.

Zaczekajmy na koniec okna transferowego i miejsce jakie wtedy będzie zajmować w lidze. Jeszcze okno się nie zaczęło. Przygotowania zaczynają się dopiero za miesiąc.
Odpowiedz cytując
muerte
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 15.06.2012, 22:58
Z tym Kowalski, Skołorzyńskim czy też Nalepą to kpisz?

Krytykujesz Stana za krótkowzroczną politykę i sprowadzanie piłkarzy na umowy krótkoterminowe. Teraz chwalisz, że Bednarz niepewnych piłkarzy podpisuje... na krótkich umowach.

Za jaki miesiąc?
Odpowiedz cytując
Po prostu Wiślak
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 15.06.2012, 23:01
Nie mam zamiaru spierać się o słowa, sformułowania, czy przysłówki. Różnica w sposobie pracy i czasie kompletowania kadry między Valckxem a Bednarzem jest i była kolosalna i to niemal przed każdym okienkiem. To nie Valckx wsławił się urlopem i nurkowaniem podczas okna transferowego.

Więc proszę nie opowiadać bzdur o mitologizowaniu. Było inaczej, różnice są wyraźne. Valckx miał inne podejście.

A co się stało ze scoutingiem? Bednarz znacząco ograniczył ilośc zatrudnionych przez klub scoutów, zwłaszcza regionalnych. Wypowiada się o scoutingu i ma do niego podejście również diametralnie odmienne od Valckxa i współczesnych standardów świata futbolu.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 15.06.2012, 23:06
A co się stało ze scoutingiem? Bednarz znacząco ograniczył ilośc zatrudnionych przez klub scoutów, zwłaszcza regionalnych. Wypowiada się o scoutingu i ma do niego podejście również diametralnie odmienne od Valckxa i współczesnych standardów świata futbolu.
Naprawdę uważasz, że ograniczenie scoutingu to autorski pomysł Bednarza?
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Stary 15.06.2012, 23:08
muerte napisał(a):Wyświetl post
Z tym Kowalski, Skołorzyńskim czy też Nalepą to kpisz?
Owszem kpię. Czym to się różni od naciągania faktów w obronie Stana?

Krytykujesz Stana za krótkowzroczną politykę i sprowadzanie piłkarzy na umowy krótkoterminowe. Teraz chwalisz, że Bednarz niepewnych piłkarzy podpisuje... na krótkich umowach.
A umowy Bednarza to nie były przypadkiem na zasadzie 1 + X?

Za jaki miesiąc?
Faktycznie, pomyliłem się, utarła mi się data drugiego obozu. Przepraszam za błąd.
Odpowiedz cytując
emjot
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 15.06.2012, 23:18
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Naprawdę uważasz, że ograniczenie scoutingu to autorski pomysł Bednarza?
wszystko jest winą Bednarza
tak mówi wyrocznia

Jurowicz-Talik-Lechowicz-Szumilas-Kaczor-J.Krupa-Brzycki-Legutko-J.Wapiennik-W. Stopa-Michel-Sawicki-S.Wójcik-Świder-Snopkowski-Adamek
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Stary 15.06.2012, 23:20
kacpaw91 napisał(a):Wyświetl post
Bednarz też ściągnął większość piłkarzy przed okresem przygotowawczym: Głowacki, Quioto, Chrapek, Nalepa, Skołorzyński, Kowalski. .
Hahaha i tak oto dobiłeś Bednarza. Poza Głowackim reszta to piłkarz który póki co nie jest nasz, a reszta .. no to jednak dobiłeś Bednarza

Nikt tu nie mitologizuje Stana, ot widać różne filozofie i tyle. Ja wolę Valkx'a niż dziadostwo Bednarza, ale każdy może mieć swoje zdanie, choć przyznaje samo porównywanie jest wielce komiczne ..jak choćby cytat który tu zamieszczam powyżej, szczerze powiem dawno się tak na tym forum nie uśmiałem z obrońcy "mega-profesjonalnego" legionisty w Wiśle.
Odpowiedz cytując
lorddavy
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 15.06.2012, 23:31
A wam sie to jeszcze nie znudzilo - Valcxa juz nie ma wiec po co prowadzicie o nim rozmowe? Nie wroci i posty o nim juz narazaja was na smiesznosc.
Odpowiedz cytując
krzysztofff
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 16.06.2012, 09:12
http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...akow,id,t.html po prostu chce se plakac...
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 16.06.2012, 09:16
Żyjmy nadzieją, że Sikorski przychodzi jako czwarty napastnik Przed nim będą Genkov, Brożek i "KjOto"
Odpowiedz cytując
Zwierze
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 16.06.2012, 09:27
Rok temu był płacz że Sikorski przechodzi do Polonii... Ciekawe co będzie za rok?
MISTRZ, MISTRZ, WISŁA MISTRZ!!!!!!!
Odpowiedz cytując
jova
Senior Member

Stary 16.06.2012, 09:44
Znacząco ograniczył? Podaj liczby.
Zacytuj te diametralnie odmienne wypowiedzi.
Odpowiedz cytując
<Crasch>
Senior Member

Od: 09.2006

Stary 16.06.2012, 09:50
Ten cały Quioto jest już podpisany czy nadal negocjują...?
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 16.06.2012, 10:05
Zwierze napisał(a):Wyświetl post
Rok temu był płacz że Sikorski przechodzi do Polonii... Ciekawe co będzie za rok?
jaki płacz? jak możesz to nie wrzucaj wszystkich do jednego worka... dla mnie Sikorski zawsze był przeciętniakiem, nawet po meczu z nami przy Reymonta... suchy technicznie, mało skuteczny, słabo grający głową i "z głową", wyliczać można w nieskończoność, ale po co? to po prostu słabiak, a teraz w ramach oszczędności do nas trafia... mam tylko nadzieję, że szykowany jest na 3 lub 4 napastnika, a nie na następce Genkova.
In Hyballa we trust.
Odpowiedz cytując
Ma_niek
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 16.06.2012, 10:36
Zastanawiam sie tylko co robi Probierz że daje sobie wciskać taki szrot. A to on bedzie odpowiadal za wyniki.
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 16.06.2012, 10:47
Ma_niek napisał(a):Wyświetl post
Zastanawiam sie tylko co robi Probierz że daje sobie wciskać taki szrot. A to on bedzie odpowiadal za wyniki.
Wytyka błędy Szwedom w studio Euro 2012.
Odpowiedz cytując
TRNKRN
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 16.06.2012, 10:53
Nie wiem czy o tym było, ale znając koneksję towarzysza Zdziska, to pewnie o nas mowa...

http://www.futbolnews.pl/informacje/...fer-wideo.html
29 MAJA 2012 - MECZ UNIA - WISŁA - WBIJAĆ!!!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów