The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 33 24,09%
osłabi 82 59,85%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 22 16,06%
Głosujących: 137. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Po prostu Wiślak
Senior Member

Od: 02.2008

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 01.06.2012, 18:29
szprotson napisał(a):Wyświetl post
No tak czyli mieliśmy kure znoszącą złote jajka, ale jej nie chcieliśy bo miała zły kolor.
Dlaczego Valcxa zwolnili z PSV ? Kure znoszącą złote jajka ? No ale teraz to pewnie pójdzie do City bo Oni mają długi a ze S.V. jest gwarantem sukcesu i stabilizacji jak napisałeś, to na bank tam powinien trafić.

Nie jestem fanem Bednarza czy przeciwnikiem Valcxa. Po prostu dyr.sportowym rozliczam po tym co po sobie zostawi.
Mieliśmy człowieka, który po prostu wiedział, co trzeba robić by długofalowo odnosić sukcesy i dążył do tego na tyle, na ile miał środków.

Jeśli chcesz, dobra, zatem rozliczajmy dyrektorów za to, co po sobie zostawiają.

Który dyrektor sportowy pracujący dotychczas w Polsce zostawił po sobie więcej niż Valckx? Mistrzostwo Polski, wyjście z fazy grupowej LE, kilku bardzo cennych zawodników z własnych transferów (Melikson, Genkow, Iliev, Pareiko, Chavez, być może Jovanovic?), scouting, dodatkowych trenerów w grupach młodzieżowych, ponad 4 mln Euro od UEFA? Mało? Bardzo jestem ciekaw ilu takich znajdziesz i ilu zrobiłoby więcej od Valckxa mając do dyspozycji te skromne środki, które mu dano.

Wbrew pozorom, nie jestem żadnym wielbicielem Holendra. Ale denerwuje mnie nowa moda na umniejszanie oczywistych zasług i dokonań Valckxa, wytworzona w ostatnim czasie.
Ostatnio edytowane przez Po prostu Wiślak : 01.06.2012 o godz. 18:32.
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 01.06.2012, 19:12
szprotson napisał(a):Wyświetl post
No tak czyli mieliśmy kure znoszącą złote jajka, ale jej nie chcieliśy bo miała zły kolor.
Dlaczego Valcxa zwolnili z PSV ? Kure znoszącą złote jajka ? No ale teraz to pewnie pójdzie do City bo Oni mają długi a ze S.V. jest gwarantem sukcesu i stabilizacji jak napisałeś, to na bank tam powinien trafić.

Nie jestem fanem Bednarza czy przeciwnikiem Valcxa. Po prostu dyr.sportowym rozliczam po tym co po sobie zostawi.
Dokładnie. Też nie jestem fanem Bednarza, ani Valcxa. Po prostu denerwuje mnie jechanie po nim i wywyższanie Stana. Ten wielki menedżer zostawił po sobie drużynę bez perspektyw. Drużynę zbudowaną na piłkarzach, którzy albo odejdą po sezonie bo nie stać nas na ich wykup, albo odejdą bo są bardzo słabi, a zarabiają kokosy. To jest skandal, że w drużynie budowanej rzekomo na lata najmłodszy piłkarz mający szansę na regularne występy ma aż 24 lata. To, że w Apoelu to wypaliło nie oznacza, że u nas to miało rację bytu. U nas lepsza była droga BATE Boryszów jeżeli już mamy od kogoś brać wizję na sukces.

Tak, jego drużyna wywalczyła mistrzostwo Polski oraz wyszła z grupy LE. Jednak nie dlatego, że była to mądrze budowana silna drużyna, ale dlatego, że miała słabych rywali w lidze i dużo szczęścia. Ludzie, wyszliśmy z grupy z bilansem bramek 8:13! Ba, z każdą z drużyn mieliśmy gorszy bilans meczów bezpośrednich! I to jest argument za naszą potęgą i geniuszu budowniczego . Legia nie ma wybitnego holenderskiego menedżera, a jakimś cudem ma perspektywiczną drużynę oraz osiągnęła podobny wynik w pucharach, za który tak kochacie naszego menedżera. A Bednarz? Dwa mistrzostwa Polski za jego kadencji. Owszem była kompromitacja z Levadią, ale przypomnijmy sobie jak lekceważąco podszedł Skorża do tego dwumeczu - przygotował drużynę na 4. rundę el. LM. W czasie, w którym się miała ta runda odbyć Wisła grała naprawdę dobrze - osiągnęła apogeum formy. Sezon wcześniej za przeciwników miała Barcelonę i Tottenham. No tak wstyd odpaść z Barceloną i Tottenhamem. Wielka drużyna zbudowana przed Stana uległa takim tuzom jak Cracovia, Podbeskidzie, Górnik Zabrze, Korona Kielce, czy Ruch Chorzów. Jaliens popełniał gorsze błędy od krytykowanego zawsze i wszędzie Kowalskiego, Nunez poza aktorstwem nie pokazał, aby był lepszy od Mączyńskiego. Lamey z kolei z przodu ciekawie, ale z tyłu nie był lepszy od Czikosza. Do Genkova nic nie mam, ale nie to nie jest następca Brożka. Udał mu się tak naprawdę tylko transfer Meliksona. Jovanović jest co najwyżej solidny.

Stan nie wiedział rzekomo kto to Michał Chrapek. No, ale kto to Nunez, grający na drugim końcu świata niewyróżniający się pomocnik, wiedział.
Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 01.06.2012, 19:19
Po prostu Wiślak napisał(a):Wyświetl post
Czyli potrzebujesz „udowodnienia”, że droga, którą postępował Valckx: rozwoju scoutingu, poprawiania szkolenia, wymiany słabszych zawodników na coraz lepszych, stawiania na obcokrajowców itd. jest długofalowo skuteczną strategią odnoszenia sukcesu w futbolu? Tak postępują niemal wszystkie profesjonalne kluby świata, nie tylko na zachodzie i nie tylko PSV - potrzebujesz dowodu, iż są to kluby które odniosły sukces, najlepsze, najstabilniejsze? Gratuluję
Nie no .... rozwalasz mnie .... Ty to piszesz poważnie
Jeśli uważasz że wszystkie profesjonalne kluby stawiają na obcokrajowców to gratuluje ...
Poprawa szkolenia ....... ? po czym to poznałeś ?
Wymiana słabszych zawodników na coraz lepszych ...... nie osłabiaj ... jeden Melikson za 2 lata no i oczywiście twój idol Jaliens .... dla mnie największa porażka transferowa ostatnich 2 lat.
Reasumując: ja potrzebuję "udowodnienia"

A czy ta droga ma w Polsce wrogów, godziła w interesy polskich działaczy i menadżerów? Oczywiście, najlepszym dowodem słynne wypowiedzi Piechnicznka. W strategii postępowania Valckxa nie było miejsca na chore testy, kombinacje z polskimi działaczami, przepłacanie za krajowe półprodukty piłkarskie, a ludzie typu Bednarza pozostawali na bezrobociu. Natomiast posłuch, który mają u Cupiała Rogala z Kapką jest znany od dawna.
Brakuje mi jeszcze, do tego spisku "złych mocy" .... smoleńskiej mgły .....

Nie, no jasne, to przecież Valckx rozwalił wiosną drużynę i motywację zawodników kretyńskimi wypowiedziami. Jeszcze wszystko było do wygrania, a Bednarz im zakomunikował, że w nowym sezonie nie będzie dla nich miejsca bo będzie inna polityka kadrowa, a Wisła bardziej polska. Ogłosił wizję bankructwa, drakońskich cieć kontraktów, obwieścił o problemach finansowych i o prawdopodobnej zmianie celów sportowych na przyszły sezon.
Pomogło, no nie?
Widzieliśmy wszyscy, jaki był efekt, więc nie wysilaj się w zacieraniu rzeczywistości. Takie skandaliczne i nieprofesjonalne zachowania są bez znaczenia jedynie w umysłach kompletnych naiwniaków lub sportowych ignorantów.
Słaba wiosna to przede wszystkim wina Bednarza, to jemu zawdzięczamy brak motywacji piłkarzy, a w dalszej kolejności licznym zmianom trenerskim. Bednarz, jako szef pionu sportowego, ponosi pełną odpowiedzialność za rezultat rundy wiosennej.
W sporcie nie istnieje pojęcie obowiązku.
Wytłumacz mi jak ci "profesjonalni" piłkarze przestali grać po wypowiedziach Bednarza ?
Piłkarze z charakterem powinni grać do końca:
- bo są premie (kasa),
- bo można znaleźć po sezonie lepszy klub
- bo ambicjonalnie można udowodnić że Bednarz się myli
- bo jest coś takiego jak rzetelne podchodzenie do obowiązków (a czym wspominasz przypadkowo)
...wypożyczenia opłaciły się sportowo (wynik w Europie, spłacający je),
.... kontrakty nie były ponad możliwości finansowe, bo uzyskały akceptację osób dbających o budżet
Jakoś się to chyba nie zbilansowało ...... (z tego co można się domyślać ).

słuszne odsunięcie od żłoba polskich menadżerów liczących na przepłacanie za ich produkty – dlaczego mam tego żałować i mieć pretensje do Valckxa?
Bo koszty były wyższe (tak sądzę) a efekty ... podobne

- Tytuł MP
- Za kadencji Bednarza były 2 MP

- historyczny sukces w LE (po raz pierwszy w historii Wisła wyszła z fazy grupowej),
- fuksa w tym trochę było ... przyznaj

- kilku świetnych zawodników, scouting,
kilku ? ...... wymień dwóch

- nieco poprawione szkolenie (Lis),
? to jakiś mistrz ? no być może... ale skąd wiesz że szkolenie lepsze

- ogromne pieniądze z LE i kw. LM, które w tym roku wypłaci Wiśle UEFA
- to dlaczego jest tak źle z kasą
Ostatnio edytowane przez Grantar : 01.06.2012 o godz. 20:31.
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 01.06.2012, 19:45
Grantar napisał(a):Wyświetl post
Jeśli uważasz że wszystkie profesjonalne kluby stawiają na obcokrajowców to gratuluje ...
Boże co za bełkot ... jasne, bo czołowe kluby w ligach zachodnich to zwalczają piłkarzy z innych krajów... Ta niechęć do tego co niepolskie w Wiśle jest tak żenująca że szkoda czasu na polemikę z tak poronionymi poglądami. No tak, bo świat idzie inną drogą a u nas ma być tylko polski grajdołek bez żadnych perspektyw na rozwój.

PS. Nic tylko dodać, Polska dla Polaków, Ziemia dla ziemniaków
Ostatnio edytowane przez milosz : 01.06.2012 o godz. 20:06.
Odpowiedz cytując
thechris
Senior Member

Stary 01.06.2012, 20:03
duch1989 napisał(a):Wyświetl post
Jeżeli nie doceniasz umiejętności Ilieva, Genkova czy Pareiko to chyba Tomek Jirsak powinien być w twoich oczach najlepszym z piłkarzy jacy występowali przy Reymonta w okresie ostatnich 5 lat? Zresztą zainteresowanie Apoelu i Realu nie jest przypadkowe.

Mówiąc poważnie Jirsak był piłkarzem od jednego rodzaju meczów. Na 5 najlepszych jego spotkań w Wiśle 4 były z Ruchem Chorzów i jedno z Legią z pamiętnego 4:0. Teraz trzeba będzie na Chorzowian znaleźć kogo innego :(
Bez przesady.... Iliev zagrał w 1 sezon mniej więcej tyle samo dobrych meczy co Jirsak przez 5 lat. Czyli niewiele. Ale to oznacza, że jest znacznie lepszym grajkiem od Czecha. Genkow... a jakież to on ma umiejętności? Strzał głową i to byłoby na tyle... O Pareice tylko pisałem, że w ostatnim sezonie bronił słabiej niż 2 sezony temu oraz, że zawiódł w pucharach... Ale na polską ligę jak najbardziej może być. Szczególnie, że wg niektórych osób na forum i Bednarza walczymy o miejsca 5 - 8.

Tytuł MP, historyczny sukces w LE (po raz pierwszy w historii Wisła wyszła z fazy grupowej), kilku świetnych zawodników, scouting, nieco poprawione szkolenie (Lis), ogromne pieniądze z LE i kw. LM, które w tym roku wypłaci Wiśle UEFA.

Tak. Pokazał zdobywając z zespołem MP i robiąc świetny wynik w Europie, dwukrotnie gnębiąc Cracovię, podobnie jak reszta.
Historyczny sukces w LE? Wisła w zasadzie z nikim nie wygrała...

Wisła - Twente 2:4
Wisła - Fulham 2:4
Wisła - Odense 3:4
Wisła - Standard 1:1

Wyjście w grupy to był cudowny zbieg okoliczności, który nigdy wcześniej się nie wydarzył. Nigdy jeszcze nie wyszła z grupy drużyna mająca negatywny bilans ze wszystkimi rywalami...

A kasa...? Tak marna, że połowa poważnych klubów nie chce grać w tak gównianych rozgrywkach...

No i Cracovia, która pognębiła Wisłę jesienią...

W lizusostwie przebiłeś milosza. Gratuluję.
Ostatnio edytowane przez thechris : 01.06.2012 o godz. 20:16.
Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member

Stary 01.06.2012, 20:27
milosz napisał(a):Wyświetl post
Boże co za bełkot ... jasne, bo czołowe kluby w ligach zachodnich to zwalczają piłkarzy z innych krajów... Ta niechęć do tego co niepolskie w Wiśle jest tak żenująca że szkoda czasu na polemikę z tak poronionymi poglądami. No tak, bo świat idzie inną drogą a u nas ma być tylko polski grajdołek bez żadnych perspektyw na rozwój.

PS. Nic tylko dodać, Polska dla Polaków, Ziemia dla ziemniaków
Ty naprawdę nie umiesz czytać ze zrozumieniem ?

W Wiśle potrzebni są dobrzy piłkarze (za określone pieniądze) , a nie zagraniczni czy polscy

Ze zdania, które cytowałem ( kolegi Po prostu Wiślak ) wynikało, że profesjonalny klub stawia na zagranicznych piłkarzy - to taka sama bzdura jak stawianie na zawodników krajowych.

Nie wiem czy da się jaśniej ....
Ostatnio edytowane przez Grantar : 01.06.2012 o godz. 20:40.
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Stary 01.06.2012, 21:01
Rzecz dotyczy proporcji , a nie banałów o tym że powinni być "dobrzy", jasne że dobrzy, tyle że więcej dobrych zawodników jest poza Polską, niż w naszym kraju i to też banał, ale widać przez niektórych nie do pojęcia.

Czołowe kluby w zachodnich ligach stawiają na piłkarzy zagranicznych (choć rzecz jasna nie bez obecności i rodaków), bo to im daje wyższą jakość (bo tych lepszych jest większy wybór niż rodaków), a to że piszesz ten sam zbędny tekst raz drugi to mnie nie dziwi, bo jaka forma taka i treść.

PS. Wystarczy popatrzyć na kadry wspomnianych czołowych klubów w Anglii czy we Włoszech, czy Cypru, czy ....a z resztą szkoda czasu , na polemikę z ludźmi którzy nie rozumieją że otwieranie sie na zachód w tym na takich ludzi jak Valckx to jedyna droga rozwoju dla Wisły.

No tak , bo Wisła nie pokonała w konkretnych meczach, ani Fulham, ani nie pokonała Odense ani Twente, no tak same porażki .. a te zwycięstwa Wisły to nasz netowy troll sobie wyparł z pamięci , w zasadzie to tak można zakwestionować każde zwycięstwo Wisły Kraków, bo ,w zasadzie net przyjmie wszystko …
thechris napisał(a):Wyświetl post
No i Cracovia, która pognębiła Wisłę jesienią...
Tyle że już wiosną Wisła spuściła Cracovię do ligi I i tu rozumiem , że działa mechanizm wyparcia … tolerancyjne to forum Wisły nawet dla jej zadeklarowanych wrogów.
Ostatnio edytowane przez milosz : 01.06.2012 o godz. 21:09.
Odpowiedz cytując
kot
Senior Member

Od: 04.2003

Stary 01.06.2012, 21:12
Panowie nie denerwujcie się tak bardzo. W Wiśle nie było i nie ma polityki sportowej, bo Cupiał nie lubi polityki i za jakiekolwiek słowa nawet, a nie ruchy polityczne - usuwa każdego z klubu i to nawet sprzątaczkę, a nie tylko rzecznika prasowego...................

tak więc wyluzujcie, bo obowiązuje niezmiernie jedna polityka " co się polepszy, to się spieprzy", byleby nie do Europy i bez inwestycji trwałych czy działań stabilnych.
Chodziły słuchy, że w tym roku widziano na jednym z meczów europejskich, Cupiała z Kitą w jednej loży VIP.
Chodziły słuchy, że Cupiał się wkurzył na frekwencję oraz mistrzowskie narzekania i postanowił Wisłę ostudzić i nie tylko, ku uciesze wiernych kilku tysięcy kibiców, nienawidzących wraz z polskimi piłkarzami oraz polską myślą piłkarską, kilkudziesięciu tysięcy "piknikowych" kibiców Wisły oraz ich zagranicznych idoli. No i ta tęsknota za celami Wisły pradawnej, w pogoni za kurnikową atmosferą, wielkich miast polskich i ich maluczkich klubów piłkarskich.

Obecne transfery będą na miarę kibiców, tych obecnych i nieobecnych na stadionie i tylko mistrzowska maniera Cupiała, może jeszcze raz go zmusić do zweryfikowania swoich postanowień oraz działań, a wtedy prezes "handyman Jacek" zniknie na zawsze już, i kto wie, może nawet boiska treningowe Cupiał wybuduje, jeśli mu inny cudotwórca rodzimy, zwrot kasy udokumentuje .

Jak na razie nihil novi sub jova - "z prochu powstałeś i w proch się obrócisz" w czasie z woli Boga wybranego
Ostatnio edytowane przez kot : 02.06.2012 o godz. 21:24.
Nie ma rzeczy niemożliwych.
Odpowiedz cytując
lazy
Senior Member

Od: 10.2003

Stary 01.06.2012, 21:15
Rzecz dotyczy proporcji , a nie banałów o tym że powinni być "dobrzy", jasne że dobrzy, tyle że więcej dobrych zawodników jest poza Polską, niż w naszym kraju i to też banał, ale widać przez niektórych nie do pojęcia.
Czołowe kluby w zachodnich ligach stawiają na piłkarzy zagranicznych, bo to im daje wyższą jakość (bo tych lepszych jest większy wybór niż rodaków), a to że piszesz ten sam zbędny tekst raz drugi to mnie nie dziwi, bo jaka forma taka i treść.
PS. Wystarczy popatrzyć na kadry wspomnianych czołowych klubów w Anglii czy we Włoszech, czy Cypru, czy ....a z resztą szkoda czasu , na polemikę z ludźmi którzy nie rozumieją że otwieranie sie na zachód w tym na takich ludzi jak Valckx to jedyna droga rozwoju dla Wisły.
APOEL, ten cholerny APOEL...
Jeżeli tu w Polsce musimy walczyć od lat z PMS i jednocześnie liczymy na dobrych polskich młodych piłkarzy to od razu musimy założyć że takie perełki jak Błaszczykowski będą się zdarzać raz na kilka lat.

Ale cóż, łatwiej wierzyć w Bednarza... i Cupiała...

I jak tu dyskutować z gościem, który twierdzi że:
Cytat:
Genkow... a jakież to on ma umiejętności? Strzał głową i to byłoby na tyle...
Albo (dla niewtajemniczonych chodzi o cytuję: świetnych zawodników których ściągnął Valckx)
Cytat:
Prawda jest taka że część osób wzajemnie się nakręcając wali tu na forum takie smuty, że człowiekowi nawet nie chce się nawiązać konwersacji. Mam wrażenie, że dopada ich chroniczna amnezja w efekcie czego zawsze pamiętają tylko 4 ostatnie mecze.
c.d.n.
Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member

Stary 01.06.2012, 21:30
a to że piszesz ten sam zbędny tekst raz drugi to mnie nie dziwi, bo jaka forma taka i treść.
Co do formy ja bym nie napisał "raz drugi" - fakt - formy wypowiedzi to my mamy po innych szkołach

PS. Wystarczy popatrzyć na kadry wspomnianych czołowych klubów w Anglii czy we Włoszech, czy Cypru, czy ....a z resztą szkoda czasu , na polemikę z ludźmi którzy nie rozumieją że otwieranie sie na zachód w tym na takich ludzi jak Valckx to jedyna droga rozwoju dla Wisły. ]
Wystarczy popatrzyć .... no właśnie
http://pl.wikipedia.org/wiki/Juventus_F.C. - Juventus Turyn 17/25 osób w kadrze to Włosi
w Wiśle 10/25 w tym: Kurto, Pułka, Szewczyk, Uryga, Brud, Boguski czyli goście którzy w zespole pokazywali się symbolicznie.

Masz racje szkoda czasu na dyskusję z tobą.
Pa
Ostatnio edytowane przez Grantar : 01.06.2012 o godz. 21:36.
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Stary 01.06.2012, 21:43
Co do formy ja bym nie napisał "raz drugi" - fakt - formy wypowiedzi to my mamy po innych szkołach

Wystarczy popatrzyć .... no właśnie
http://pl.wikipedia.org/wiki/Juventus_F.C. - Juventus Turyn 17/25 osób w kadrze to Włosi
w Wiśle 10/25 w tym: Kurto, Pułka, Szewczyk, Uryga, Brud, Boguski czyli goście którzy w zespole pokazywali się sporadycznie.
Masz racje szkoda czasu na dyskusję z tobą.
Pa
Wyjątek nie stanowi reguły, jedenastki Realu Madryt, MC czy MU , czy Chelsea Londyn są normą czołowych klubów piłkarskich Europy i jakiś wyjątek jej nie zmienia.

PS. Tak i owszem "raz drugi" to moja licentia poetica i mam do niej prawo. Po raz drugi zaś napisałeś niemal ten sam tekst i dobrze że za moją radą jeden zbędny jednak usunąłeś, choć do usunięcia były pewnie oba.

PS. Pa dziewczynko, bo tak interpretuje twoje Pa ...
Ostatnio edytowane przez milosz : 02.06.2012 o godz. 01:16.
Odpowiedz cytując
Po prostu Wiślak
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 01.06.2012, 21:50
Cytat:
Dokładnie. Też nie jestem fanem Bednarza, ani Valcxa. Po prostu denerwuje mnie jechanie po nim i wywyższanie Stana.
Nikt nie wywyższa Valckxa. Zestawia się tylko ich dokonania i strategię działania. To mówi dostatecznie mocno samo za siebie. Z jednej strony klęska w Europie, z drugiej wielki sukces w LE, obojętnie jak bardzo dla niektórych fartowny. Z jednej kretyńskie testy i nieporadność w kontraktowaniu potrzebnych zawodników, z drugiej scouting. Z jednej same nieudane transfery poza Marcelo i ewentualnie Diazem, z drugiej większość udanych dających wynik i wzmocnienie zespołu (Melikson, Iliev, Pareiko, Genkow, Biton który przecież się bardzo przydał, Chavez – wykup, Jovanovic). Z jednej olewanie młodych i szkolenia (bo Bednarz ani wcześniej, ani teraz nic z nim nie robił i robić nie ma zamiaru), z drugiej zatrudnianie osób do szkolenia młodych i dążenie do budowy Akademi. Z jednej strategia oparta jedynie na cięciach, z drugiej na inwestycjach. Z jednego klub się zwijał, za drugiego rozwijał.

Valckxa nikt nie musi wywyższać. Fakty robią to wystarczająco mocno.

Cytat:
Ten wielki menedżer zostawił po sobie drużynę bez perspektyw.
Zostawił po sobie drużynę, która już pokazała, że potrafi zdobyć MP i godnie zagrać w Europie. Nie było powodów, dla których i w przyszłości nie mogło być podobnie, nawet jeśli nie zostaliby wykupieni wszyscy wypożyczeni zawodnicy. Gdyby pozwolono mu normalnie pracować, koniec sezonu mógł być zupełnie inny.

Cytat:
Drużynę zbudowaną na piłkarzach, którzy albo odejdą po sezonie bo nie stać nas na ich wykup, albo odejdą bo są bardzo słabi, a zarabiają kokosy.
Wymień zawodników Wisły, którzy rzeczywiście zarabiają dużo więcej niż inni polscy ligowcy z czołowych klubów, te” kokosy” i udowodnij, że tak jest. Jeśli nie potrafisz, otwarcie zarzucam Ci kłamstwo.

Cytat:
To jest skandal, że w drużynie budowanej rzekomo na lata najmłodszy piłkarz mający szansę na regularne występy ma aż 24 lata. To, że w Apoelu to wypaliło nie oznacza, że u nas to miało rację bytu.
To nie jest żaden skandal, a często spotykana norma. Kluby tureckie gdy miały swój najlepszy okres w Europie bazowały na jeszcze wyższej średniej wieku. Podobnie kluby cypryjskie.

Cytat:
Tak, jego drużyna wywalczyła mistrzostwo Polski oraz wyszła z grupy LE. Jednak nie dlatego, że była to mądrze budowana silna drużyna, ale dlatego, że miała słabych rywali w lidze i dużo szczęścia.
Ligi i awansu z fazy grupowej nie wygrywa się wyłącznie dzięki szczęściu i słabości rywali. Wisła miała świetny bilans meczów w Europie – 5 zwycięstw w kw. do LM, trzy w fazie grupowej LE. Było to więcej, niż potrafił ugrać np.: taki Fulham. I nie liczy się wrażenie artystyczne, subiektywne, tylko obiektywny wynik.

Cytat:
Legia nie ma wybitnego holenderskiego menedżera, a jakimś cudem ma perspektywiczną drużynę oraz osiągnęła podobny wynik w pucharach, za który tak kochacie naszego menedżera.
A to Legia dorzuciła dodatkowo do tego MP w minionym sezonie? Jaki dług wewnętrzny ma Legia? Ile lat tam funkcjonuje Akademia, której Valckx tutaj nie miał? Pomyśl trochę, zanim coś napiszesz.

Cytat:
A Bednarz? Dwa mistrzostwa Polski za jego kadencji.
Których nie udało się przekuć na nic więcej. Też mógłbym napisać, że odniesione np.: dzięki słabości rywali i szczęściu, po fatalnej grze i paru kompromitacjach z ligowymi outsiderami, ale nie będę się zniżał do twojego poziomu.

Cytat:
Jaliens popełniał gorsze błędy od krytykowanego zawsze i wszędzie Kowalskiego, Nunez poza aktorstwem nie pokazał, aby był lepszy od Mączyńskiego. Lamey z kolei z przodu ciekawie, ale z tyłu nie był lepszy od Czikosza. Do Genkova nic nie mam, ale nie to nie jest następca Brożka. Udał mu się tak naprawdę tylko transfer Meliksona. Jovanović jest co najwyżej solidny.
Nieprawda.

Cytat:
Stan nie wiedział rzekomo kto to Michał Chrapek. No, ale kto to Nunez, grający na drugim końcu świata niewyróżniający się pomocnik, wiedział.
I co z tego? A kimże jest i co sobą sportowo znaczy Chrapek, by miał go znać? Kolejny nasz słaby wypożyczony zawodnik bez odpowiedniej wartości.

Cytat:
Poprawa szkolenia ....... ? po czym to poznałeś ?
Wymiana słabszych zawodników na coraz lepszych ...... nie osłabiaj ... jeden Melikson za 2 lata no i oczywiście twój idol Jaliens .... dla mnie największa porażka transferowa ostatnich 2 lat.
Reasumując: ja potrzebuję "udowodnienia"
Czy profesjonale kluby stawiają na obcokrajowców? Sprawdź sobie kadry tych zespołów – poza jednym Atletic Bilbao zapewniam że tak Oczywiście nie tylko i nie wyłącznie na nich, tak jak i Wisła nie opierała się tylko i wyłącznie na nich (np.: Wilk, Małecki, Garguła)

Zatrudnianie nowych szkoleniowców do grup młodzieżowych ma służyć poprawie szkolenia, a nie odwrotnie.

Melikson, Pareiko, Genkow, Iliev nie przychodzili do Wisły w miejsce jeszcze lepszych piłkarzy na swoich pozycjach. I to przy całym szacunku dla Pawła Brożka.

Cytat:
Brakuje mi jeszcze, do tego spisku "złych mocy" .... smoleńskiej mgły .....
To już Twój problem.

Cytat:
Wytłumacz mi jak ci "profesjonalni" piłkarze przestali grać po wypowiedziach Bednarza?

Przecież wszyscy widzieliśmy jak. I weź sobie przeczytaj obojętnie jaką książkę z psychologii sportu, to zrozumiesz. A jak nie zrozumiesz, to zastanów się odrobine, dlaczego na całym świecie w analogicznych sytuacjach nikt nie postępuje tak jak Bednarz.

Cytat:
Jakoś się to chyba nie zbilansowało ...... (z tego co można się domyślać ).
Wykaż to. Proszę o liczby, jednoznacznie pokazujące że Wisła wydała na utrzymanie zawodników sprowadzonych przez Valcxa więcej, niż pozyskała za sprawą ich gry w lidze i pucharach. Bez nich Twoje osądy w tej materii są po prostu gó…o warte.

Cytat:
Bo koszty były wyższe (tak sądzę) a efekty ... podobne
Wykaż to. Potrafisz? Tylko „trollujesz”.

Cytat:
Melikson, Pareiko, Genkow, Iliev. Masz nawet czterech.

Cytat:
to dlaczego jest tak źle z kasą
Zapewne dlatego, że dzięki wiosennym posunięciom Bednarza drużyna nie załapała się teraz do pucharów. Zresztą, czy naprawdę jest źle z kasą, to się dopiero okaże.
Odpowiedz cytując
cfa
Senior Member

Od: 08.2009

Stary 01.06.2012, 22:24
Po prostu Wiślak - piękny post

Ah poprosiłbym też o listę klubów które nie korzystają z usług obcokrajowców. Bo kurcze ja mam w głowie tylko Bilbao. A i chodzi mi o kluby europejskie.
Odpowiedz cytując
3żyk
Member

Od: 07.2008

Stary 01.06.2012, 22:48
Bilbao korzysta z obcokrajowców. Wystarczy, że mają korzenie baskijskie (przykładowo Amorebieta jest Wenezuelczykiem). Nikt nie rezygnuje z obcokrajowców, bo myślenie, że istnieje odgórna różnica w zaangażowaniu, ze względu na narodowość, jest zwyczajnie naiwna.
Odpowiedz cytując
Towarzysz Generał
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 01.06.2012, 23:05
Co do mistrzostwa zdobytego głównie przez Stana taka ciekawostka. Który z naszych zawodników miał najwięcej strzelonych bramek w tamtym sezonie? Kto miał wtedy najwięcej asyst?

To tak w ramach ciekawostki.

Polityka Stana mimo iż nie do końca wypaliła zapewne długofalowo przyniosłaby efekt sportowy. Na pewno siatka scoutów, czy pomysł na szkolenie młodzieży to wielki plus Valckxa. Do tego transfer takiego np. Jaliensa choć fatalny w skutkach pokazał, że z Holendrem u steru możemy sięgać po zawodników o niezłej renomie nawet w skali europejskiej.

Problemem było jednak nakręcenie się na Ligę Mistrzów. Przypuszczam, że gdybyśmy spokojnie krok po kroku budowali zespół to może odpadlibyśmy z Litexem, ale za to w przeciągu 3 lat byśmy w tej upragnionej Lidze Mistrzów zagrali. Zapewne gdybyśmy jakimś cudem ograli APOEL to mistrzostwo świętowalibyśmy najdalej na początku kwietnia. Niemniej, czy zagranie va banque mając w ręku góra parę 3 jest mądre?

Z Valckxem u steru mieliśmy naprawdę niezłe perspektywy i trochę szkoda, że zmarnowaliśmy szansę. Patrząc jednak na to co osiągnęliśmy trudno stawiać mu pomniki. Mistrzostwo, jak miał powiedzieć Smuda, możemy zdobyć z zespołem połowę tańszym. Bez problemu osiągał to Bednarz. Jeżeli chodzi o europejskie puchary to już mało kto pamięta, że dość szczęśliwie wygraliśmy z Litexem. Wyjście z grupy w LE to raczej zasługa ogromnego szczęścia. Możemy mówić, że wygraliśmy z każdym, ale jak przypomnimy sobie okoliczności wygranej z Fulham, czy z Twente to już tak różowo nie jest.

Konkludując z Valckxem na pewno mieliśmy perspektywy, ale rezultaty niestety spektakularne nie są.

Jeszcze słowo o Bednarzu. On tu tylko sprząta. Krytykujmy go za kompromitowanie klubu testami ogórków (którzy wyglądają na takich, co bigos prosto z gara zjadają - mój ulubiony cytat), ale mówienie, że poza Marcelo same wtopy to przesada. Taki Kirm na początku sprawiał dobre wrażenie, dopiero z czasem obniżył loty. Na Diazie mimo iż jest strasznym ogórkiem trochę zarobiliśmy. Garguła co prawda nie błyszczał, ale łatkę reprezentanta miał (nawet na EURO był). Singlar był niezły.
Odpowiedz cytując
thechris
Senior Member

Stary 01.06.2012, 23:44
No tak , bo Wisła nie pokonała w konkretnych meczach, ani Fulham, ani nie pokonała
Jakby nie liczyć to w dwumeczach w grupie od każdego w plecy... Jeszcze raz:

-----

No cóż... Jak widać nie ważne jak kiepska gra a kto punkty liczy

Np. w siatkówce (trwa Liga Światowa) jest teraz jeszcze bardziej posrane bo drużna może wygrać wszystkie mecze w grupie no i tej grupy nie wygrać... Żeby zobrazować... bilans 12-0 może się okazać gorszy od 8-4 (czyli 8 zwycięstw i 4 porażki...)

Wracając do piłki to między innymi rozgrywki Ligi Europejskiej są takie gówniane bo wymyślili grupy. Byłby stary dobry system pucharowy to rozgrywki byłyby znacznie ciekawsze. Na szczęście za niedługo je zlikwidują i bardzo dobrze bo mało kto gra tam na poważnie. Nawet Wisła olała pierwszy mecz z Duńczykami po całości. Legia olała mecz w Izraelu mają pewny awans i olewając jakieś tam punkty do rankingu. I tyle tych meczy się tłucze tak bez sensu...

Edit: Tak, z Litexem to był fuks. Jakby zamiast po poprzeczkach ładowali dokładniej to byłby klasyczny wyjazdowy wynik Wisły na wyjeździe czyli coś w okolicach 4:1. Dziwny mecz bo Wisła tam nie istniała na boisku przez 80% spotkania. A to, że był to fuks najlepiej obrazuje odpadnięcie z rezerwami Standardu Liege - znacznie słabszą drużyną od Litexu (przynajmniej w tamtym momencie).

Co do ignora to nie ma sensu... Tyle ludzi cię cytuje, i próbuje prostować twoje brednie, że nawet z ignorem prawie wszystko czytam więc wyłączyłem...
Ostatnio edytowane przez thechris : 02.06.2012 o godz. 00:07.
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Stary 01.06.2012, 23:49
Ech to deprecjonowanie wyników Wisły za 2011 jest takie żałosne, tak z Litexem to fuks niebywały w dwumeczu 5-2 czyli TRZEMA bramkami no fuksa mieliśmy że hej ! Co do zwycięstw innych to zawsze były jakieś okoliczności , to malkontenctwo jest jednak bardziej komiczne niż żałosne.
No i to "nakręcanie się na LM", taaak to wina Valckx'a,
Ejże, thechris a ignor, trzymaj sie go i . ..nie zawracaj mi głowy swoimi tekstami ...napisałeś bzdurę że :" w zasadzie z nikim nie wygraliśmy", otóż wygraliśmy i nic na to nie poradzisz, chyba że sobie zmienisz regulamin rozgrywek i będziesz liczył bardziej bramki a nie punkty, ciekawe co jeszcze wymyślisz na tym forum aby dowalić Wiśle Kraków, w kwestii LE ...zgłoś reklamacje ...że wyszliśmy z grupy

Ostatnio edytowane przez milosz : 02.06.2012 o godz. 00:04.
Odpowiedz cytując
Towarzysz Generał
Senior Member

Stary 02.06.2012, 00:33
Nie miałeś przypadkiem już nie karmić trolla? Trzymaj się tego postanowienia. Jeżeli nie możesz się jednak powstrzymać i musisz mi odpowiedzieć to przynajmniej czytaj ze zrozumieniem moje posty.

Swoją drogą proponuje obejrzeć nasz wyjazdowy mecz z Litexem. Jest dostępny chociażby na ipli.
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Stary 02.06.2012, 00:47
To po co mnie teraz indagujesz, widziałem oba mecze z Litexem, otóż liczy sie dwumecz, a tu Wisła wygrała ...5-2 i nic z tym nie zrobisz

Ech ta nieszczęsna przypadłość wiecznego narzekania, nawet jakby Wisła wygrała z rywalem w pucharach oba mecze po 3-0 to i tak byłoby, że fuksem. Jedynie co pociesza że to narzekactwo nie jest jeszcze obligatoryjne dla wszystkich.

PS. Swoją drogą to dość ciekawe, wątek jakby martwy, a tyle emocji.
Ostatnio edytowane przez milosz : 02.06.2012 o godz. 01:03.
Odpowiedz cytując
Kluvi
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 02.06.2012, 03:32
Towarzysz Generał ale kto się napalił na LM i to już? Właściciel klubu.. przecież odkąd przyszedł Maaskant była mowa że w ciągu 2 lat ma być MP i walka o LM. Robertowi od razu udało się zrobić to pierwsze więc góra się napompowała na LM, ale jednocześnie przycięli kasę i teraz mamy tego skutki..

Odpowiedz cytując
Towarzysz Generał
Senior Member

Stary 02.06.2012, 07:06
Czy ja napisałem, że Stan się napalił?
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Od: 05.2005

Stary 02.06.2012, 09:01
W piłce liczy się wynik, a nie styl. Można grać pięknie i dostać bęcki, a można grać piach i wygrać. Prosta zasada. Co kogo obchodzi styl meczu w Łoweczu? Wygrali wyjazdowe spotkanie na trudnym terenie, a tu i tak pretensje. Chyba ludzie nigdy w piłkę nie graliście.
Lengyel - Magyar két jó barát együtt vív, és issza borát!
Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member

Stary 02.06.2012, 11:12
.......
Miałem już z tobą nie polemizować bo masz klapki na oczach ołtarzyki w domu ze zdjęciami Valxca i Jaliensa ale po raz 5 muszę napisać to co myśłę bo przekręcasz to co ja piszę totalnie.

1. sprawa obcokrajowców:
Z tego co napisałeś to "profesjonalne kluby stawiają na obcokrajowców" - uważam że to bzdura. Kryterium zatrudnienia zawodnika nie może być jego "zagraniczność" .
Profesjonalne kluby stawiają na poziom sportowy w relacji do ceny. Jest wiele profesjonalnych klubów które mają wyważone proporcje mniej więcej 50/50 (ja gdzieś wyżej podałem przykład mistrza Włoch gdzie proporcje są nawet na korzyść Włochów).
Argument że zagranicznych piłkarzy jest więcej niż krajowych powala logiką (nie ironizuje) no i oczywiście w kraju typu Cypr gdzie kopie niewielu żeby stworzyć silną drużynę na skalę europejską muszą bazować na rynku globalnym.
Porównywanie możliwości zakupowych (kasy) w klubach typu Chelsee i Real Madryt z Wisłą też jest nieporozumieniem
Podam ci kilka argumentów które wg mnie powinny działać na korzyść zatrudniania w Wiśle większej ilości Polaków
1. Większe przywiązanie do klubu i miejsca zamieszkania (banalne ale przekłada się nawet finansowo)
2. Większe możliwości zbadania gościa przed zakupem (mimo że nie jest to co kiedyś)
3. Możliwość wyłapania talentu wcześniej niż byłoby to możliwe np w Holandii ( co też ma wymiar finansowy)
4. Kilka drużyn ligii miało proporcje odwrotne niż Wisła i jakoś wynikiem się obroniły. Nie piszę nawet o Ruchu ale popatrz na Legię, która w pucharach osiągnęła to co my.

Ja mając swoje archaiczne poglądy co do tego ilu Polaków powinno grać w Wiśle, nie protestowałem za Maskanta że w drużynie gra 1-2 Polaków bo wierzyłem że inni są lepsi i że wynik jest sprawą nadrzędną.
Gdyby to zadziałało nie może poglądy bym nieco zmienił.

2. Wynik
Zaklinasz rzeczywistość ...
Dobry wynik uzyskaliśmy tylko w pucharach a nasza ocena byłaby w tej materii inna gdyby nie bramka w 91 minucie gdzieś tam daleko od nas ....
W lidze wynik był żenujący .. a jeszcze bardziej żenująca była gra. Ty z przyjemnością patrzyłeś na Wisłę na jesieni
Piszesz że wypowiedzi przewietrzenia szatni zdemotywowały profesjonalistów, podałem ci kilka argumentów na to że profesjonalista grałby dalej. I nie pisałem o miłości do klubu bo w przypadku aktualnych graczy nie ma to sensu . Oczywiście do tego się nie odniosłeś lecz jak to zadufany mentor odesłałeś nas maluczkich do literatury specjalistycznej, której jak sądzę nie widziałeś na oczy.

3. Szkolenie
.......Zatrudnianie nowych szkoleniowców do grup młodzieżowych ma służyć poprawie szkolenia, a nie odwrotnie.
Czy zostali ci szkoleniowcy zwolnieni ?
Jeszcze raz pytam gdzie jest profesjonalna szkółka młodzieży ? Czy coś w tej materii Walxc powalczył ?
(Swoją drogą następców też trzeba o to pytać codziennie)

4. Skauting
Pytałem o "świetnych piłkarzy" a ty podajesz nazwiska, Melikson, Pareiko, Genkow, Iliev.
Zdrowy Melikson OK.
Ale pozostali ..sorki mam inne wyobrażenia co do świetnych piłkarzy i na tym poprzestańmy.
Efekty osławionej siatki skautingowej sa dla ciebie rzeczywiście dużo lepsze niż w przypadku poprzedników ?

5. Wiedza i dowody...
dlaczego na całym świecie w analogicznych sytuacjach nikt nie postępuje tak jak Bednarz.
Skąd ty tak dobrze znasz cały świat .... ? Wymiękam

Wykaż to. Proszę o liczby, jednoznacznie pokazujące że Wisła wydała na utrzymanie zawodników sprowadzonych przez Valcxa więcej, niż pozyskała za sprawą ich gry w lidze i pucharach. Bez nich Twoje osądy w tej materii są po prostu gó…o warte.
.......
Wykaż to. Potrafisz? Tylko „trollujesz”.
.......
Dużo mniej niż " gó..no warte" są twoje wywody bo ja przynajmniej mam wiele sygnałów na to że z kasą nie jest najlepiej a ty żądając "dowodów" nie podajesz żadnych konkretów, waląc co chwile ogólnikami w stylu "wszędzie w profesjonalnym sporcie" ...

6. Podsumowanie
Myślę że Walxc jest profesjonalistą, ale nawet takim gościom nie zawsze się udaje. Może miał za mało czasu ale w Wiśle zawsze tak było że wtopa w lidze kończyła się zmianą warty. Zgadzam się że Cupiał niecierpliwy człowiek jest ale jakoś brak mi wiary że to można zmienić. (kilka razy słyszałem o 3 latach spokojnego trenowania ..)
Jakleś wzorce myślę że zostały podpatrzone i trzeba je przyjąć.
Ta drużyna po półtora roku budowania grała bez stylu, nieatrakcyjnie i chociaż będziesz pisał o wielkim sukcesie w pucharach, grała także nieefektywnie, przegrywając ze średniakami w polskiej lidze.
A co gorsze nie widać było progresu a raczej regres ..... Ta koncepcja się nie sprawdziła i Cupiał uznał że nie ma pewności że się sytuacja poprawi.
Zrobił kolejny reset.
Ja należę do tych którzy się temu nie za bardzo dziwią.
Ostatnio edytowane przez Grantar : 02.06.2012 o godz. 12:05.
Odpowiedz cytując
PODpalacz
Senior Member

Od: 12.2008

Stary 02.06.2012, 11:20
_ukoL napisał(a):Wyświetl post
W piłce liczy się wynik, a nie styl. Można grać pięknie i dostać bęcki, a można grać piach i wygrać. Prosta zasada. Co kogo obchodzi styl meczu w Łoweczu? Wygrali wyjazdowe spotkanie na trudnym terenie, a tu i tak pretensje. Chyba ludzie nigdy w piłkę nie graliście.
KOlego tak możesz pisać jak wygrasz z Barcelona ale z Łoweczem....? nie mam stylu to obgryzasz paznokcie bo nie wiesz na co tą drużynę stać. Jednym z problemów Wisły w tym sezonie to było brak stylu. lepiej ładnie grać .....a porażki są wpisane w tą gre

Odpowiedz cytując
AYALA
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 02.06.2012, 11:38
PODpalacz napisał(a):Wyświetl post
Jednym z problemów Wisły w tym sezonie to było brak stylu. P
a jaki styl mozna wypracowac z Kirmem,Palijcie,Jirsakiem,Wilkiem czy Garguła w składzie ?
Styl to Wisła miała ofensywny i agresywny jak grał Czerwiec,Kulawik,Żurawski czy Szymkowiak.Świetni zawodnicy a na boisko wychodzili jakby chcieli zagryźc rywala
Ostatnio edytowane przez AYALA : 02.06.2012 o godz. 12:19.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 02.06.2012, 11:46
Ta drużyna po półtora roku budowania grała bez stylu, nieatrakcyjnie i chociaż będziesz pisał o wielkim sukcesie w pucharach, grała także nieefektywnie, przegrywając ze średniakami w polskiej lidze.
A co gorsze nie widać było progresu a raczej regres ..... Ta koncepcja się nie sprawdziła i Cupiał uznał że nie ma pewności że się sytuacja poprawi.
Zrobił kolejny reset.
Ja należę do tych którzy się temu nie za bardzo dziwią.
Uff.

Nie jestes sam Grantar
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
thechris
Senior Member

Stary 02.06.2012, 11:53
_ukoL napisał(a):Wyświetl post
W piłce liczy się wynik, a nie styl.
Może w polskiej lidze. Ale tylko dlatego, że polskiej lidze nikt nie ma stylu. Jak nie masz stylu to wygrywasz przez przypadek. Tak jak z Litexem. A później dziwisz się, że odpadasz z 2x słabszym Standardem... i zastanawiasz się... Kurde... Litex zjadłby tych Belgów na śniadanie więc dlaczego nam się nie udało? A odpowiedź na Twoje zdziwienie jest jedna: brak stylu. Jak nie masz stylu to nie tak naprawdę nie wiesz dlaczego wygrałeś i nie wiesz dlaczego przegrałeś. Wszystko opiera się na farcie. Dlatego w polskiej lidze każdy wygrywa z każdym, na zmianę np. Cracovią z Wisłą, Wisła z Cracovią... Legia na Śląsku, a potem Legia remisuje z Cracovią u siebie itd. O wszystkim decyduje jeden wielki przypadek właśnie przez brak stylu.
Ostatnio edytowane przez thechris : 02.06.2012 o godz. 11:59.
Odpowiedz cytując
laurence
Senior Member

Od: 02.2006

Stary 02.06.2012, 11:58
AYALA napisał(a):Wyświetl post
a jaki styl mozna wypracowac z Kirmem,Palijcie,Jirsakiem,Wilkiem czy Garguła w składzie ?
mniej więcej o takim stylu (przewiń na 1:15) http://www.youtube.com/watch?v=vSTlMXxTxlo
Prasłowiańska grusza chroni w swych konarach plebejskiego uciekiniera
Odpowiedz cytując
speedfashion
Senior Member

Od: 01.2009

Stary 02.06.2012, 12:14
Szkoda, że mamy przerwę w ligach na rzecz zafajdanego euro (panie premierze, jak żyć, skoro z każdej strony atakuje mnie "oszalały stadion"?), bo może zwolennicy stylu zobaczyliby, że i drużynom stokrotnie (a nawet i trzystukrotnie) droższym od Wisły często zdarzają się paskudne i bezstylowe męczarnie. Tylko że tam podstawowym kryterium rozliczania pracy trenerów są punkty. U nas, dla kibiców wychowanych na hegemonii Wisły z początków Cupiała, kiedy lała niemal każdego (później już tylko olewała), wciąż najważniejszy jest ów "piękny styl". Szkoda, że do realizacji takiego założenia zupełnie nie mamy warunków. Szkoda, że inne drużyny poszły po rozum do głowy i, zamiast próbować odpowiadać równorzędnym futbolem, komasują obronę i często z tego pięknego stylu przeradzamy się w akwizytorów wytrwale pukających do drzwi, skąd zaraz się ich przepędza

Żeby móc sobie pozwolić na stylową grę, to trzeba albo wypracować sobie solidną przewagę (w polskiej lidze najlepiej osiągnąć to prostymi sposobami), albo zdecydowanie przewyższać resztę ligi (co i tak niczego nie gwarantuje). Co Barcelonie dał jej styl w pojedynku z Chelsea? Podobne zabiegi mamy przecież w lidze polskiej, chociaż nie wyglądają one tak efektownie.

@ martin_6
Raczej chodziło mi o to, że koronkowe podania Barcelony, obiegi i inne tego typu zagrania przeważnie kończyły się na niczym.
Co do stylu londyńczyków to sprawa jest tak pół na pół. Nie można zaprzeczyć, że przez spory kawał czasu wybijali piłkę niemal na oślep. W mistrzowskim sezonie Maaskanta graliśmy z Polonią Bytom na wyjeździe i nasi piłkarze próbowali się bronić w ten sam sposób, co miało nieciekawe skutki. Jednak z drugiej strony w grze Chelsea widoczne były też wspaniałe manewry, czego nie można przypisywać przypadkowi.
Ostatnio edytowane przez speedfashion : 02.06.2012 o godz. 12:37.
Nie uczyniłeś mnie garbatym
Dzięki Ci za to Panie
Odpowiedz cytując
martin_6
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 02.06.2012, 12:21
speedfashion napisał(a):Wyświetl post
Żeby móc sobie pozwolić na stylową grę, to trzeba albo wypracować sobie solidną przewagę (w polskiej lidze najlepiej osiągnąć to prostymi sposobami), albo zdecydowanie przewyższać resztę ligi (co i tak niczego nie gwarantuje). Co Barcelonie dał jej styl w pojedynku z Chelsea? Podobne zabiegi mamy przecież w lidze polskiej, chociaż nie wyglądają one tak efektownie.
Ale właśnie Chelsea też miała swój styl! Mylisz pojęcia - przez styl rozumieć należy nie piękną dla oka grę, ale pomysł na to, jak grać. Można grać defensywnie i to też jest jakiś styl. Gorzej, jak drużyna nie ma za bardzo pomysłu, jak grać i liczy tylko na szczęście. To właśnie nazywam brakiem wypracowanego stylu.
Dziś tylko wiara pozostała w nas
Że przyjdzie kiedyś taki czas,
Że na drzewach zamiast liści
Będą wisieć komuniści!

UWAGA!!! Z OKAZJI OTWARCIA STADION ZAMKNIĘTY!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów