The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 20.11.2019, 10:56
Armin napisał(a):Wyświetl post
Ciekawe jakie kwiatki jeszcze wypłyną. To będzie gorący grudzień tak jak w zeszłym roku. Czasem się zastanawiam czy to wszystko nie powinno pierd.rok temu. I zacząć od 4 ligi, bo tak to gówno i medialne potyczki będą trwać latami.
Może warto jednak że zrozumieniem przeczytać ostatnie wywiady z Jazdzynskim a w szczególności fragment dotyczący gry w 4 lidze?

Serio od haseł "lepiej grać w 4 lidze od zera" się rzygać chce.
Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 20.11.2019, 11:00
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Tak, czekam na odpowiedź, bo wiem, że w skompromitowanym TS są od czerwca nowe władze, że działa tam Rafał Wisłocki dzięki któremu między innymi istnieje SA i Akademia, którą budował własnymi siłami..
Jak widać Wisłocki ma mało do powiedzenia a TS to jest kompromitacja po całości delikatnie mówiąc.
socioswisla.pl
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 20.11.2019, 11:02
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Serio od haseł "lepiej grać w 4 lidze od zera" się rzygać chce.
Popieram. Z 4 ligi to się nie wygrzebiemy... dajmy spokój z takimi pomysłami.

Dive Pirate napisał(a):Wyświetl post
Jak widać Wisłocki ma mało do powiedzenia a TS to jest kompromitacja po całości delikatnie mówiąc.
Dlaczego mało, bo TS nie zgadza się na stawiane warunki przez SA? A wiesz z czym się wiąże dla TS spełnienie tych warunków? Ja nie wiem, bo nie poznałem szczegółów - wiem tylko czego oczekuje SA, ale nie wiem co ma mieć w zamian TS. Jak na razie wiemy, że chodzi o znak, dług, akademię, sklep, boisko. Z tych rzeczy TS ma dochody. Rozumiem, że Ty jako zarządzający Towarzystwem oddałbyś to nawet w sytuacji, gdyby zagrażało to egzystencji Towarzystwa?

Powtarzam, nie wiem jakie są warunki i dopóki ich nie poznam, nie będę stawał po niczyjej stronie.
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 20.11.2019 o godz. 11:06.
Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Socios Wisła Kraków

Stary 20.11.2019, 11:09
Dla mnie TS nie ma prawa stawiać żadnych warunków po tym co odstawili na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Powinni na klęczkach iść do Kuby i dziękować że ktoś chce ten bajzel posprzątać. To nie jest partner do rozmów im szybciej sobie z tego zdacie sprawę tym lepiej dla wszystkich nawet dla TS.
socioswisla.pl
Odpowiedz cytując
maaarcin
Moderator

Od: 11.2002

Stary 20.11.2019, 11:18
Ale TS nie stawia warunków, to trio postawiło TS warunki. Przecież nie jest tak, że TS zablokował jakimiś oczekiwaniami przejęcie klubu przez trio. Trio może zrobić to w każdej chwili.

Ja podobnie, czekam na konkrety i odpowiedź TS. Bez tego trudno się wypowiadać na ten temat. I również uważam, że najlepiej byłoby gdyby klub został w rękach trio.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 20.11.2019, 11:18
Jakie warunki stawia TS?
Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Socios Wisła Kraków

Stary 20.11.2019, 11:21
Widać się stawia skoro jest wywiad TJ. Wy mi powiedzcie jesteście bliżej klubu.
socioswisla.pl
Odpowiedz cytując
maaarcin
Moderator

Stary 20.11.2019, 11:24
Trio może w każdej chwili przejąć klub. To trio teraz postawiło warunki TS, że klub przejmie tylko jeżeli spełnią ich dodatkowe oczekiwania, które nie były wcześniej w żaden sposób uzgodnione.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 20.11.2019, 11:24
Na pytanie o przepis nie odpowiem, nie mam wiedzy w temacie. To zadanie dla naszych forumowych speców
Kurde, nie każcie mi tutaj pisać eseju na temat poglądów doktryny i orzecznictwa skuteczność prawa pierwokupu wobec masy czy wzajemną relację przepisów prawa upadłościowego i egzekucji z kpc. Zostańmy przy tym, że to skomplikowane i wielkiej pewności zabezpieczenia czyichś interesów nie daje

Abstrahując od rozważań prawnych, problem pomiędzy prawem ochronnym do znaku towarowego a licencją jest głównie z gatunku tzw. moralnego prawa.

Otóż to Spółka Akcyjna jest całkowitym sukcesorem i posiadaczem prawa do dorobku i tradycji całej piłkarskiej sekcji "Wisły Kraków", a więc de facto tego, od czego klub i nazwa powstały. Posiada więc co najmniej równe prawa do tego, aby być właścicielem znaku towarowego, tudzież po prostu nazwy "Wisła Kraków". Nazwa ta pochodzi od klubu piłkarskiego, nie od innych sekcji, które potem powstały wokół tego klubu - koniec kropka.

Utrwalanie przez rejestrację nazwy na TS i pochodne, "podrzędne" prawo klubu piłkarskiego do korzystania z tej nazwy, stanu, w którym to pozostałe sekcje "łaskawie" udzielają klubowi piłkarskiemu pozwolenia na używanie tej nazwy jest jaskrawym odwróceniem moralnego porządku rzeczy. Bo powinno być dokładnie odwrotnie.

Z tego punktu widzenia, oczekiwanie "podzieleniem" się własnością prawa ochronnego do znaku jest jak najbardziej sensowne. Równo traktuje wszystkie sekcje działające pod tą nazwą, wliczając w to tę, która ma do tego tak naprawdę największe prawo.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 20.11.2019, 11:28
Zgadzam się, jednak chodzi o bezpieczeństwo znaku, a znak jest bezpieczny właśnie w TS, skoro w pierwszym zdaniu piszesz, że "to skomplikowane i wielkiej pewności zabezpieczenia czyichś interesów nie daje".

Nie wiem czemu piszesz, że TS "łaskawie" udziela SA pozwolenie na używanie znaku i nazwy. TS to po prostu robi i tyle, nie robi z tym żadnych problemów.
Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Socios Wisła Kraków

Stary 20.11.2019, 11:28
maaarcin napisał(a):Wyświetl post
Trio może w każdej chwili przejąć klub. To trio teraz postawiło warunki TS, że klub przejmie tylko jeżeli spełnią ich dodatkowe oczekiwania, które nie były wcześniej w żaden sposób uzgodnione.
I to jest coś dziwnego że chcą mieć prawa do nazwy, logo, gadżetów i jakieś boisko dla akademii biorąc na klatę 40 mln ? To są dodatkowe oczekiwania ? Please FFS.
socioswisla.pl
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 20.11.2019, 11:31
MaLk napisał(a):Wyświetl post

Otóż to Spółka Akcyjna jest całkowitym sukcesorem i posiadaczem prawa do dorobku i tradycji całej piłkarskiej sekcji "Wisły Kraków", a więc de facto tego, od czego klub i nazwa powstały. Posiada więc co najmniej równe prawa do tego, aby być właścicielem znaku towarowego, tudzież po prostu nazwy "Wisła Kraków".
A z czego to wynika?
Tylko z prawa moralnego?
To, co pogrubiłeś to wyciąg z jakiegoś aktu notarialnego czy tylko Twoje życzenia?
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
maaarcin
Moderator

Stary 20.11.2019, 11:34
A czy ja napisałem, że to coś dziwnego? Również uważam, że to powinno zostać uregulowane. Pisałem tylko o tym, kto komu stawia warunki. Poznaliśmy tylko ogólniki, bez żadnych szczegółów (czyli co w zamian otrzyma TS, np. jakie procenty ze sprzedaży gadżetów). Nie znamy, jakie obawy może mieć TS - bez tego ciężko opowiadać się po którejś ze stron. Ja po prostu czekam na odpowiedź TS w tej sprawie, a ta w jakiejś formie musi się pojawić.
Odpowiedz cytując
maxx304
Senior Member

Od: 03.2006

Stary 20.11.2019, 11:34
maaarcin napisał(a):Wyświetl post
Może. I przedtem chce uregulować kwestie, które jak powiedziałeś, nie były wcześniej w żaden sposób uzgodnione - nie bez powodu SA miała własny herb, jak widać.
Moim zdaniem wspomniane trio ma do tego prawo. A w świetle tego, co napisał MaLk, widać kto tu kombinuje.
Odpowiedz cytując
maaarcin
Moderator

Stary 20.11.2019, 11:37
Przecież napisałem, że powinno zostać to uregulowane, tylko tak aby to było bezpieczne dla obu stron. Nie wiem jakie zdanie ma na ten temat TS
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 20.11.2019, 11:37
I to jest coś dziwnego że chcą mieć prawa do nazwy, logo, gadżetów i jakieś boisko dla akademii biorąc na klatę 40 mln ? To są dodatkowe oczekiwania ? Please FFS.
Nie, nie jest to nic dziwnego. Niczym dziwnym nie jest też oczekiwanie przez TS profitów z tytułu zamknięcia swojego sklepu, przekazania akademii którą TS sam zbudował i z której czerpie korzyści itp.

Wytłumacz, o co chodzi z tymi 40 mln na klatę?

maxx304 napisał(a):Wyświetl post
nie bez powodu SA miała własny herb, jak widać.
SA miała własne logo bo tak chciał Cupiał.

maxx304 napisał(a):Wyświetl post
A w świetle tego, co napisał MaLk, widać kto tu kombinuje.
Przecież tu chodzi o bezpieczeństwo znaku a nie żadne kombinacje... MaLk napisał też, że "że to skomplikowane i wielkiej pewności zabezpieczenia czyichś interesów nie daje".
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 20.11.2019 o godz. 11:40.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Stary 20.11.2019, 11:42
FraMat napisał(a):Wyświetl post
A z czego to wynika?
Tylko z prawa moralnego?
To, co pogrubiłeś to wyciąg z jakiegoś aktu notarialnego czy tylko Twoje życzenia?
Głównie z prawa moralnego. O tym był ten wpis.

Natomiast jeśli chodzi o kwestie prawne, to wynika to min. z:
- wpisu spółki akcyjnej do KRS (prawo do posługiwania się nazwą spółki),
- statutu spółki akcyjnej (jakiś akt notarialny),
- przepisów związkowych PZPN (w odniesieniu do sekcji piłkarskiej),
- przepisów prawa własności przemysłowej, które dają podstawy do ewentualnego unieważnienia rejestracji znaku towarowego w m.in. w tym przypadku.

Przy czym to ostatnie byłoby po prostu wojną, jak to w Polsce, długotrwałą i kosztowną.
Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Socios Wisła Kraków

Stary 20.11.2019, 11:43
Nie, nie jest to nic dziwnego. Niczym dziwnym nie jest też oczekiwanie przez TS profitów z tytułu zamknięcia swojego sklepu, przekazania akademii którą TS sam zbudował i z której czerpie korzyści itp.

Wytłumacz, o co chodzi z tymi 40 mln na klatę?
.
Serku przecież wiesz że chodzi o długi
Może już mniej bo chłopaki część spłacili. A co do gadżetów IMO z piłki całe 0% na rzecz TS się należy.
Mogą sobie sprzedawać gadżety swoich sekcji.
socioswisla.pl
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Stary 20.11.2019, 11:45
MaLk napisał też, że "że to skomplikowane i wielkiej pewności zabezpieczenia czyichś interesów nie daje".
To dotyczyło kwestii pierwokupu.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 20.11.2019, 11:47
Serku przecież wiesz że chodzi o długi
Może już mniej bo chłopaki część spłacili. A co do gadżetów IMO z piłki całe 0% na rzecz TS się należy.
Mogą sobie sprzedawać gadżety swoich sekcji.
Ja wiem, że chodzi o długi, tylko piszesz, jakby za nie swoim majątkiem odpowiadali...

Wisła powinna mieć jeden wspólny sklep, z szerokim asortymentem i dzielić zyski między SA i TS (oczywiście SA powinna otrzymywać dużo większą część tortu). My naprawdę mamy ogromny potencjał, jeśli chodzi i sprzedaż, starczy dla każdego, tylko trzeba zainwestować.

MaLk napisał(a):Wyświetl post
To dotyczyło kwestii pierwokupu.
No tak, a to się wiąże z bezpieczeństwem znaku - cóż mi z pierwokupu, jeśli to nic pewnego?
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 20.11.2019 o godz. 11:50.
Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Socios Wisła Kraków

Stary 20.11.2019, 11:58
Ja wiem, że chodzi o długi, tylko piszesz, jakby za nie swoim majątkiem odpowiadali...

Wisła powinna mieć jeden wspólny sklep, z szerokim asortymentem i dzielić zyski między SA i TS (oczywiście SA powinna otrzymywać dużo większą część tortu).
Uważam inaczej piłka powinna mieć swój tort a TS może sobie organizować swoje Torty na zdrowie i smacznego.
Jeśli trio ratunkowe chce się dzielić tortem z SA to już up to them i uznaję za dużą wspaniałomyślność gdyż osobiście bym nic nie dał TS jako do cna skompromitowanej organizacji.
Oni są w stanie "przejeść" każde środki niestety z tego nic nie wynika - patrz stan sekcji TS. Z takim potencjałem to naprawdę obciach.
socioswisla.pl
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 20.11.2019, 11:59
Sorry, nie dogadamy się w tej kwestii, piszesz jakby TS to nie była Wisła...

Mimo wszystko dowiedziałbym na Twoim miejscu się więcej na temat TS - ile tam choćby szkoli się dzieciaków-Wiślaków, jaki jest stan infrastruktury, jak budowano akademię mimo ograniczonych środków...
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 20.11.2019 o godz. 12:02.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Stary 20.11.2019, 12:03
No tak, a to się wiąże z bezpieczeństwem znaku - cóż mi z pierwokupu, jeśli to nic pewnego?
No to z tego punktu widzenia akurat w ogóle nie ma sensu rozważać prawa pierwokupu. Umowne prawo pierwokupu nawet w "zwykłym" trybie można olać i sprzedać przedmiot bezwarunkowo, co wiąże się tylko z ewentualnym odszkodowaniem.
Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Socios Wisła Kraków

Stary 20.11.2019, 12:03
Ja piszę o piłce nożnej gdybyś nie zauważył, reszta sekcji TS nie ma dla mnie znaczenia.
TS dążył do zarżnięcia SA tak czy nie ? Chyba że już zapomniałeś co działo się w ubiegłym roku. Mało tego, wygląda że TF kable byłoby to również na rękę. Każdy kto umie czytać ze zrozumieniem to widzi nie trzeba być bystrzakiem.
socioswisla.pl
Odpowiedz cytując
maaarcin
Moderator

Stary 20.11.2019, 12:06
Aha...
(10 znaków)
Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Socios Wisła Kraków

Stary 20.11.2019, 12:07
Aha, zacznijmy od 4 ligi ! Fuck yeah !
socioswisla.pl
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 20.11.2019, 12:09
tak po prawdzie , to nawet spelnienie warunkow tria , nie ukroci mozliwosci zarobkowania TSowi
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 20.11.2019, 12:10
Ja piszę o piłce nożnej gdybyś nie zauważył, reszta sekcji TS nie ma dla mnie znaczenia.
TS dążył do zarżnięcia SA tak czy nie ? Chyba że już zapomniałeś co działo się w ubiegłym roku. Mało tego, wygląda że TF kable byłoby to również na rękę. Każdy kto umie czytać ze zrozumieniem to widzi nie trzeba być bystrzakiem.
No to przykro mi bardzo, dla mnie liczy się cała Wisła.

Nie, TS nie dążył do zarżnięcia SA, zarzynali ją zwykli złodzieje, którzy dostali się do władz najpierw TS (i też drenowali pieniądze), później SA. Broniłem ich swego, bardzo się myliłem - to jednak sprawia, że patrzę na ręce wszystkim na Wiśle jak nigdy dotąd.

Ps. nikt 4 ligi nie chce

Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
tak po prawdzie , to nawet spelnienie warunkow tria , nie ukroci mozliwosci zarobkowania TSowi
Oczywiście, że nie - ale chcą się tak dogadać, żeby nie rywalizować.
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 20.11.2019 o godz. 12:12.
Odpowiedz cytując
South
Senior Member

Od: 03.2006

Stary 20.11.2019, 12:14
Mam nadzieję, że dzisiejsze oświadczenie żydów uświadomi wszystkich naszych kibiców gdzie mamy wroga. Wszystkim nam powinno zależeć żeby SA jak najszybciej dogadała się z TSem.
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 20.11.2019, 12:15
Ogólnie to dyskusję z ludźmi, którzy wierzą w dobrą wolę TSu można zakończyć. Jest to twór totalnie skompromitowany, nie mający moralnego prawa(pomijam związki z bandytami...) zajmować się sprawami sekcji piłkarskiej. Zresztą to takie biznesmeny, że zaraz padną.. Więc z kim tutaj dyskutować merytorycznie? Nie znają się na tym, po prostu. Jedyny pomysł to wpłaty od rodziców i sprzedaż pamiątek.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów