The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
bonawentura
Senior Member

Od: 07.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 08.05.2012, 18:35
GaoFeng napisał(a):Wyświetl post
Mariusz Lewandowski, Glowacki, Celeban, Pazdan, Olkowski, Dudu, Magiera, Lisowski, Skorupski, Pawlowski,... Jesli tak ma wygladac nowa Wisla to bedzie to najgorszy sezon od dawna.
Chyba kpisz? Z takimi zawodnikami wygralibyśmy ligę. Módlmy się, by ktokolwiek z tych zawodników, których wypisałeś wyżej pojawił się w Wiśle, albo piłkarzy tego pokroju.
Odpowiedz cytując
comek
Senior Member

Od: 03.2012

Stary 08.05.2012, 18:50
mi wystarczą tylko Głowacki, Pazdan, Dudu, Skorupski + to co jest w zespole. To są zawodnicy przeciętni, ale na ligę wystarczy, każdy o tym wie.
Głowacki. Pazdan, Dudu przychodzą za darmo, do tego myślę około 700tys. Euro za Skorupskiego, to jest dużo!?
Odpowiedz cytując
GaoFeng
Senior Member

Od: 08.2008

Stary 08.05.2012, 18:51
Magiera, Lisowski i Dudu (dobry w ofensywie, ale slaby w def.) na pewno nie sa lepsi niz Paljic, to ten sam przecietny poziom i zadne wzmocnienia!

Glowacki (bardzo czesto kontuzjowany + na pewno dobrze zarabiajacy), Celeban i Pazdan maja duze deficyty technicznie i na miedzynarodowej arenie sa czynnikiem niepewnosci. Glowacki kiedys byl dobrym obronca, ale od tego czasu pilka sie dalej rozwila i jest duzo szybsza i bardziej techniczna.

Skorupski to przecietny bramkarz, ma problemy przy wysokich pilkach i przy wybiciem pilki.

Olkowski i Pawlowski moze niezli jak na nasza lige, ale nie na europejska pilke.

Wisla powinna sie starac o np. takich zawodnikach:

Filip Modelski, Tomasz Jodlowiec, Sebastian Madera, Maciej Wilusz, Przemek Kazmierczak, Piotr Mrozinski (na przyszlosc), Maciej Makuszewski, Adrian Blad, Arkadiusz Piech.
Odpowiedz cytując
Matejas_
Senior Member

Od: 09.2005

Stary 08.05.2012, 18:57
A Pazdan nie miał iśc czasem po skończeniu sezonu do Jagi?

Jeśli chodzi o Pazdana i Magierę przemawia za nimi dodatkowo to, że pierwszy jest z Krakowa, a drugi z małopolski i w Wiśle już spędził kilka lat! Jeśli nie są na Wisłę cięci, to marzeniem chyba każdego chłopaka z naszego regionu była zawsze gra we Wiśle!

Co do Dudu owszem dobry grajek, ale Lisowski też nieraz pokazał w Koronie że wie jak grać z tyłu i ma ciąg do przodu. Dodatkowo atutem Lisowskiego są stałe fragmenty gry.

Co do Celebana... brałbym bez zastanowienia!
Odpowiedz cytując
Acapelo
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 08.05.2012, 19:07
Magiera, Lisowski i Dudu (dobry w ofensywie, ale slaby w def.) na pewno nie sa lepsi niz Paljic, to ten sam przecietny poziom i zadne wzmocnienia!

Glowacki (bardzo czesto kontuzjowany + na pewno dobrze zarabiajacy), Celeban i Pazdan maja duze deficyty technicznie i na miedzynarodowej arenie sa czynnikiem niepewnosci. Glowacki kiedys byl dobrym obronca, ale od tego czasu pilka sie dalej rozwila i jest duzo szybsza i bardziej techniczna.

Skorupski to przecietny bramkarz, ma problemy przy wysokich pilkach i przy wybiciem pilki.

Olkowski i Pawlowski moze niezli jak na nasza lige, ale nie na europejska pilke.

Filip Modelski, Tomasz Jodlowiec, Sebastian Madera, Maciej Wilusz, Przemek Kazmierczak, Piotr Mrozinski (na przyszlosc), Maciej Makuszewski, Adrian Blad, Arkadiusz Piech.
no wlaśnie po co ich sprowadzać, jeżeli Paljic jest u nas zadomowiony to lepiej go zostawić w roli rezerwowego na lewa obronę, a sprowadzic jednego za to dobrego obrońcę

jak Widzew nie dostanie licencji to Stępińskich powinniśmy wyciągnąć
Odpowiedz cytując
syryls
Senior Member

Od: 10.2011

Stary 08.05.2012, 19:07
comek napisał(a):Wyświetl post
mi wystarczą tylko Głowacki, Pazdan, Dudu, Skorupski + to co jest w zespole. To są zawodnicy przeciętni, ale na ligę wystarczy, każdy o tym wie.
Głowacki. Pazdan, Dudu przychodzą za darmo, do tego myślę około 700tys. Euro za Skorupskiego, to jest dużo!?
Tak to jest dużo, bramkarza można znajść za darmo i lepszego od Pareiko lub takiego samego w późnym wieku, takich jest kupę to mają zaraz kończyć kariery a młody gorszy bo doświadczenia brakuje. Pazdan nie potrafi rozegrać piłki a tak wygląda football w Krakowie mimo różnych trenerów, nigdy nie byliśmy gorszym zespołem(tzn: zawsze ładnie oglądało się Wisłe, miło dla oka), spore posiadanie piłki, sytuacje itd.
Puyol też nie jest szybki i technicznie przy Pique wygląda jak łamaga a gra lepiej. Jestem za Głowackim ale ten kontuzje, jedna kontuzja i kariera jego stanie na włosku. Olkowski młody i dlatego powinniśmy go kupić, teraz już jest zarezerwowany przez lepsze kluby. Dudu był ogrywany przez Ilieva chyba parenaście razy, w ofensywie good, ale obrońca ma być skuteczny w defensywie, później dochodzą dośrodkowania itd.
Ostatnio edytowane przez syryls : 08.05.2012 o godz. 19:14.
Odpowiedz cytując
WiślakMyślenice
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 08.05.2012, 19:08
kacpaw91 napisał(a):Wyświetl post
Nie będzie, on chce iść na wypożyczenie.

W sumie... jeżeli miałby szanse gdzieś pograć dłużej, co najważniejsze REGULARNIE, to dlaczego nie. Może nabrałby pewności siebie
13.04.2013r. - mecz z poWIŚLEm Warszawa. "Rudy Włoch działa. Nie ufaj rudym ludziom, bo one rude są."

Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 08.05.2012, 19:11
No i w tym zdaniu zawiera się pewien problem, który warto przedyskutować. Aktualnie nie awansowaliśmy nawet do tych pucharów. Czy nie lepiej najpierw skupić się na odzyskaniu pozycji w lidze? Puchary najwcześniej za rok, owszem drużyna powinna się zgrywać, ale rzucimy się na LM i zostaniemy z niczym. Balon pęknie, pokaźne fundusze wyparują. A tak, bierzemy tych piłkarzy, oni pomagają nam wywalczyć MP, następnie jeżeli okazuje się, że na poważne rozgrywki są za słabi to znajdujemy szybko kupca, albo okazują się rezerwowymi idealnymi na grę na 3 frontach i niezbyt kosztownymi. Ważne przy tym jest, abyśmy nie grając w tym sezonie w pucharach zgłosili się do jakiegoś turnieju podczas przygotowań z naprawdę silnymi drużynami (coś jak Chicago Trophy). Także warto byłoby porozmawiać z prezesami czołowych klubów czeskich, słowackich, ukraińskich, serbskich, bułgarskich, aby raz w miesiącu z jakąś drużyną zagrać sparing. Mimo, że to będą mecze "o nic" to piłkarze i sztab będą wiedzieli na jakim etapie budowy klubu jest Wisła. Liga to żaden wymiernik.

Można też inaczej - o czym wspomniałem niedawno - wypożyczyć kilku uzdolnionych piłkarzy, którzy nie mieszczą się w pierwszej drużynie czołowych holenderskich, czy portugalskich klubów, albo średniaków z największych lig (mogą to być gracze rezerw). Jest to model, w którym szukamy "drugiego Uche". No, ale tu się pojawiają kolejni niezadowoleni "odejdą", "nie zarobimy na nich". Przez jakiś czas w dobie kryzysu zarówno sportowego jak i ekonomicznego w klubie należy przywrócić mu renomę wśród zainteresowanych graczy nie przepłacając przy tym. W ten sposób tanio możemy zrobić wynik. Ewentualne wypromowanie dla kogoś takiego piłkarza również nam przyniesie duże zyski w przyszłości. Te zyski to zmiana opinii wśród uzdolnionych graczy i to nie tylko z Polski, ale i zza granicy. Spojrzy taki 18-latek z rezerw BVB, że tutaj wypromował się jego rówieśnik z rezerw Feyenordu i być może nawet zdecyduje się podpisać dłuższy kontrakt. Będzie widział, że "stawiają na młodzież" i "wypromowali kilku". Owszem, takich zawodników powinno być w każdym sezonie najwyżej trzech - żebyśmy równolegle budowali drużynę. Być może moja wizja jest zbyt utopijna, ale myślę, że takie coś poprawiło PR wśród piłkarzy odnośnie Wisły, mogło przyczynić się do spektakularnego sukcesu, a także pomóc budować silną Wisłę.

W ogóle marzy mi się środek pomocy Kaźmierczak - Mila, ale to jest nierealne w tym momencie. Co do Modelskiego widziałem go chyba w akcji tylko w meczu z nami, więc się nie wypowiem, ale 20-latek, który trenował przez jakiś czas w niezłym angielskim klubie... Warto, aby ktoś z naszego sztabu go ocenił.
Ostatnio edytowane przez kacpaw91 : 08.05.2012 o godz. 19:20.
Odpowiedz cytując
syryls
Senior Member

Stary 08.05.2012, 19:16
Szkoda że Valckx nie podjął kroków do ściągnięcia zamiast takiego Lameya czy Jaliensa zawodników młodszych, naszturmował się na LM z doświadczonymi zawodnikami, w sumie racja leży po jego stronie, ale młodych zdecydowanie za mało, bo kto Jovanovic to już piłkarz ukształtowany. A młodych zagranicznych brakuje.
Odpowiedz cytując
Acapelo
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 08.05.2012, 19:17
Na lewą obronę mimo wszystko wolalałbym Piotrka Brożka i kogoś nieznanego do rywalizacji z nim, może akurat by się przebił, a darować sobie te wszystkie Lisowskie, Magiery itp...
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 08.05.2012, 19:19
Bednarz już zapowiedział, że będzie szykował ofertę na Pawła Brożka natomiast w ostatnio Adrian Mierzejewski stracił mocno na wartości w oczach kibiców i nie tylko. Mówią wprost doszli do wniosku że on się po prostu srednio nadaję, może jest tak to odbierane ponieważ odbierany jest przez pryzmat 5 mln euro które na niego wydano. Uważam za Mierzejewskiego jak na zawodnika z polskim paszportem naprawdę wyróżniającego się dlatego zastanowiłbym się czy nie spróbować wysłać oferty nie tylko na Pawła. Wiadomo że trochę będzie zależało od EURO 2012 bo Pawel jako zmiennik Lewandowskiego może coś zagrać, z Mierzejewskim jest zresztą podobnie.

edit: Nie oglądam meczów Trabzonu od dawna natomiast wiem że kibice denerwują się na Mierzejewskiego że nie potrafi przyjmować nawet piłki itp. I słyszałem to nie od jednej osoby.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 08.05.2012 o godz. 19:29.
Odpowiedz cytując
syryls
Senior Member

Stary 08.05.2012, 19:22
Cena spadła za Mierzejewskiego ale skoro klub z Turcji daje grać mu ..prawie.. w pierwszej jedenastce, 1-2 do zmiany to wydaję mi się że nawet wypożyczenie nie wchodzi w grę, ba on ma 11 asyst(drugi w zespole po Buraku Yilmazie)
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Stary 08.05.2012, 19:22
westersyl napisał(a):Wyświetl post
Bednarz już zapowiedział, że będzie szykował ofertę na Pawła Brożka natomiast w ostatnio Adrian Mierzejewski stracił mocno na wartości. Uważam za Mierzejewskiego jak na zawodnika z polskim paszportem naprawdę wyróżniającego się dlatego zastanowiłbym się czy nie spróbować wysłać oferty nie tylko na Pawła. Wiadomo że trochę będzie zależało od EURO 2012 bo Pawel jako zmiennik Lewandowskiego może coś zagrać, z Mierzejewskim jest zresztą podobnie.
No właśnie co do Mierzejewskiego to nie oglądam ligi tureckiej, więc zwróciłem bardziej uwagę na jego statystyki i chłopak ma... je niezłe. Gola nie zdobył, ale ma 8 asyst. To nie jest zły wynik. Może gra jak u nas Kirm (lepsze statystyki niż gra), ale raczej tak źle z nim nie jest. Ktoś się nawet wypowiadał, że rozmawiał ze znajomymi z Turcji i nie uważają "Mierzeja" za porażkę transferową.

syryls napisał(a):Wyświetl post
Cena spadła za Mierzejewskiego ale skoro klub z Turcji daje grać mu ..prawie.. w pierwszej jedenastce, 1-2 do zmiany to wydaję mi się że nawet wypożyczenie nie wchodzi w grę, ba on ma 11 asyst(drugi w zespole po Buraku Yilmazie)
Ale jak spadła? Gdzie? Ile wynosi? ; )
Odpowiedz cytując
comek
Senior Member

Stary 08.05.2012, 20:42
Spekulowanie na temat transferu Mierzejewskiego do Wisły nawet nie ma sensu, bo to się nie uda. Koleś jest wart teraz około 3-4mln Euro, więc transfer odpada, a wypożyczenie także, bo pewnie sam Mierzejewski nie będzie zainteresowany powrotem do polskiej ligi, a na jego wynagrodzenie nas po prostu nie stać.

Wisły nie stać na kupno wyróżniających się zawodników z polskiej ligi, a co dopiero Mierzejewski...
Odpowiedz cytując
emil017
Junior Member

Od: 05.2012

Stary 08.05.2012, 20:59
Trzeba skupić się na lidze,a nie na pucharach,do których nawet nie awansowaliśmy.
Przydałby się Mila i Celeban.
Odpowiedz cytując
xanti1906
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 08.05.2012, 21:06
Śląsk ma co prawda MP i el. LM, ale wiadomo jak tego mistrza osiągnęli i z tego co pamiętam to atmosfery najlepszej tam nie ma. Wcale nie jest to przesądzone, że Wisła to nieatrakcyjny kierunek dla piłkarzy Śląska.
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 08.05.2012, 21:24
Widzew się sypie, łysy wążu do dzieła!
Odpowiedz cytując
tuniu1
Junior Member

Od: 06.2010

Stary 08.05.2012, 21:34
Może ktoś popatrzy na Patejuka z Podbeskidzia. 100 % wole jego niż kupisza bo jak widze jak on strzela karne to .... wole tego nie widzieć ;-)
Odpowiedz cytując
jason wiślak
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 08.05.2012, 21:44
Powiem Ci człowieku ze się gówno znasz na piłce jeśli wolisz Patejuka od Kupisza.

Totalnie rozwaliła mnie ta rozkmina.

Kupisz - zajebisty piłkarz, oby przyszedł. Ogólnie fajnie by było jakby doszedł Kupisz, Olkowski, Głowa, Paweł Brożek. Można grać!
Odpowiedz cytując
comek
Senior Member

Stary 08.05.2012, 22:09
mówmy o transferach realnych, a nie Mila czy Mierzejewski.
Według mnie Ci piłkarze są do kupna:
Celeban- odchodzi ze Śląska, będzie miał oferty z Turcji i Niemiec, ale można z nimi rywalizować, jak nie będą konkretne.
Głowacki- wiadomo, doświadczenie, zasmakował gry w LM, myślę że będzie z niego taki Żewłakow jak jest w Legii, solidny, z bardzo małą ilością błędów.
Dudu- doby, obrońca ofensywny, a taki jest nam przydatny, nie drogi.
Kupisz- zabezpieczanie prawej lub lewej strony, przy słabej formie Ilieva i Małeckiego.
Pawłowski- tak jak wyżej, ostatnio zdobył 4 bramki z Polonią i trochę wartość mu podskoczyła, ale jest do wyciągnięcia.
Skorupski- bramkarz Górnika, według mnie najlepszy w polskiej lidze, naprawdę solidny konkurent dla Pareiki, chłopak ma 21lat i może stać się kluczową postacią w zespole.
Mariusz Magiera- gdzieś czytałem, że Wisła jest nim zainteresowana, nie zwróciłem wcześniej na niego uwagi, ale Górnik w tej rundzie grał solidną piłkę, sprawdziłem składy, to w większości meczów grał w podstawowym składzie,aa... i jest lewym obrońcą, hm... zobaczymy.
Paweł Brożek- jeśli rozwiąże kontrakt w Trabzonie będzie dla nas wzmocnieniem, każdy go zna, nie trzeba o nim dużo pisać.
Piotr Brożek- chłopak nie łapał się do składy Wisły przed pójściem do Trabzonu, więc teraz myślę tym bardziej, nie pamiętam kiedy ostatni raz zagrał w barwach tureckiej drużyny. Według mnie, minus tej listy.

Oczywiście, nie na wszystkich Wisła ma kasę, piszę tylko o potencjalnej liście wyróżniających się piłkarzy w polskiej lidze( +byli Wiślacy) na których klub powinien zwrócić uwagę, ale i tak moje zdanie się nie liczy tylko "łysego".
Myślę, ze Wisła powinna sprowadzić 4-5 zawodników z tej listy, a znając życie dojdzie tylko Głowa, Brożki i przeciętni ligowcy, którzy nic nie wniosą do zespołu, ale będą Polakami i wszyscy będą chcieli żeby grali, zamiast Kirma czy Bunozy (chociaż zamiast nich też chciałbym żeby grali akurat Polacy)
Ostatnio edytowane przez comek : 08.05.2012 o godz. 22:15.
Odpowiedz cytując
bonawentura
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 09.05.2012, 00:13
@jason wiślak - Patejuk to zawodnik za darmo. Za Kupisza trzeba będzie zapłacić. Osobiście, chciałbym widzieć obu w drużynie na przyszły sezon. Patejuk jest walczakiem, szybki, solidny, tani. Na sezon, może dwa byłby całkiem niezłym rozwiązaniem na ławkę rezerwowych, jako grający ogony i zastępujący Genkova, w razie gdyby ten był kontuzjowany, bo Genkov jak dla mnie powinien obowiązkowo zostać. Jako że nie wierzę, by Turcy rozwiązali kontrakt z Pawłem Brożkiem, to tym bardziej skłaniam się ku zatrudnieniu właśnie Patejuka.

Na lewą obronę najbardziej wolałbym Mariusza Magierę. Ma całkiem niezłe dośrodkowanie, jest ofensywnym zawodnikiem.

@comek - Celeban do Wisły nie przyjdzie. Nie ma co się łudzić. Gość leci na kasę. Pójdzie do Turcji, tam są w stanie pięciokrotnie przebić naszą ofertę.
Ostatnio edytowane przez bonawentura : 09.05.2012 o godz. 00:20.
Odpowiedz cytując
Chrisman
Senior Member

Od: 03.2010

Stary 09.05.2012, 07:43
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

Bednarz działa!!!!
Odpowiedz cytując
63.5 Kg
Senior Member

Od: 06.2003

Stary 09.05.2012, 08:24
Chrisman napisał(a):Wyświetl post
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

Bednarz działa!!!!
A kto Ci powiedzial ze w ogole jest lub byl pomysl Celebana do Wisły
Odpowiedz cytując
riv
Senior Member

Stary 09.05.2012, 12:32
Pazdan, Celeban, Teodorczyk - wszyscy trzej za darmo, ten ostatni to tak zwany 'młody, perspektywiczny Polak', za którymi większość tu tak płacze. Jeżeli o tych trzech gości nawet nie powalczymy i rozejdą się po jakichś Górnikach czy Jagielloniach to tego yebanego łysego trzeba by chyba utopić w Wiśle.
63.5 Kg napisał(a):Wyświetl post
A kto Ci powiedzial ze w ogole jest lub byl pomysl Celebana do Wisły
Jak nie ma nawet pomysłu to znaczy, że w klubie wszyscy, bez wyjątku są niekompetentni.

Odpowiedz cytując
Baala
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 09.05.2012, 13:05
Kadra na przyszły sezon powinna wygladać, tak (według mnie):

Bramkarze:
Pareiko - dobrze, że zostaje
Jovanic - słaby z tym, że ma dalej ważny kontrakt i nie ma co z nim zrobić, nikt go nie weźmie choćby za darmo, więc niech siedzi na ławce, bo na innych pozycjach jest za dużo zmian by jeszcze o bramkarza sie martwić
Kurto - jak zostanie to zostanie jak odejdzie to kolejny młody niech będzie tym trzecim

Obrona:
Lamey - drogi w utrzymaniu, nie rokuje, słaby, wypad
Jovanovic - licze że w nastepnym sezonie cos pokaze, gra tu właściwie 1/2 sezonu, bo wcześniej był zawieszony i miał sporo kontuzji. Powinien zostać.
Paljic - żegnamy bez najmniejszego żalu
Diaz - tu pewnie się naraże niektórym, ale jeśli by rozwiązał kontrakt z Bruggią, lub byłby za niewielkie pieniądze to bym go wziął. Beldzy pewnie będą chcieli się go pozbyć. Pod koniec rundy według mnie grał całkiem dobrze, z tym że to jest środkowy obrońca i w takiej roli powinien ewentualnie zostać.
Bunoza - zostawić w roli rezerwowego
Czekaj - oddać na wypożyczenie
Chavez - jego bym sprzedał, bo myśle, że jacyś kupcy by się znaleźli. Jakby tak oddać go do Chin za 1 mln euro i przy podziale 60/40 wziąść te 0,6 mln i przeznaczyć na kogoś do środka uznałbym to za dobry deal. Dla mnie Chavez przedewszystkim zbyt słabo gra głową jak na stopera, plus wyprowadzanie piłki. Ma też zalety jak siła czy przyśpieszenie, ale sobie poradzimy bez niego.
Jaliens - tu jest problem bo nikt nie przejmie jego kontraktu, a rozwiązywać kontrakt na zasadzie że wypłacamy mu za 10 mięsięcy z góry z 12 to dla mnie nie ma sensu. Już lepiej go zostawić na jedną następną rundę i dopiero po niej zastanowić się czy rozwiązać kontrakt czy dać mu dograć do końca.

Pomoc:
Brud - jest niezwykle słaby i należy się go pozbyć by zwyczajnie miejsca nie blokował. Już niejaki Kamil Rado był lepszy od niego a obecnie jest bodaj w II lidze rezerwowym.
Jirsak - jak o środkowym pomocniku grającym już 5 lat w klubie nie można powiedzieć, że to jest lider, ba że to jest podstawowy zawodnik to należy pożegnać się z takim bez żalu.
Garguła - następny problem, bo wysoki kontrakt, długi, a umięjętności zero. Ja bym go za wszelką cene pogonił, chyba żaden z piłkarzy Wisły nie drażni mnie tak jak on. Może jakieś wypożyczenie do Bełchatowa? Może sam będzie chciał kontrakt rozwiązać, z tym że trzeba go o to spyta, a nie zostawiać tylko że względu na narodowość.
Sobolewski - na tyle ważny piłkarz, że jak chce grać jeszcze jeden sezon to powinnien, grać, a myśle że jak normalnie potrenuje to jeszcze coś da tej drużynie.
Wilk - zostawić, ale tylko jako rezerwowego. Szanuje go za walkę, jednak ostatnio zaczynam, się przekonywać do głosów, że to za słaby technicznie piłkarz na Wisłę. Czarek ma serduch i bardzo dobry odbiór, jednak technicznie to poziomy dołu Ekstraklasy. Pal licho jego technikę czy mizerne strzały, żeby chociaż się nauczył przesyłać crossowe podanie ze środka na skrzydło tak jak to robił świetnie Cantoro, ale u niego takie zagranie to niemal zawsze aut. Jedynie rezerwowy na utrzymanie wyniku.
Nunez - długo się nad nim zastanawiałem, bo technicznie jest całkiem dobry z tym że mentalnie jest wkurzający. Nie chodzi o to, że symuluje. Raczej o to że gra niedbale, często jest tak że w środku chce technicznie przejść kogoś i ten ktoś go przyblokuje to zamiast wycofać on dalej prze naprzód z przekonaniem 'jestem super technik' i traci piłkę. Wogóle nie myśli plus często odpuszcza gdy trzeba trochę zawalczyć.
Iliev - jak zawodowy piłkarz może wytrzymywać 60 minut w meczach na poziomie Polskiej ligi, gdzie tempo jest ze trzy razy wolniejsze niż w poważnej piłce? Ja go traktuje jako niewypał transferowy, mimo, że w meczach o pietruszkę jak z Podbeskidziem grał nieźle. Jednak cały jego sezon jest zwyczajnie mizerny. Jako rezerwowy może być na ten ostatni sezon.
Kirm, Małecki - dałem ich razem, bo jeden z nich musi odejść. Nie stać nas sportowo by trzymać dwóch tak słabych skrzydłowych. Jestem za tym by był to jednak Małecki, szatnia się oczyści, możliwe że coś się zarobi (nawet oferta na poziomie 0,5 mln euro dla mnie byłaby znośna byle byłoby cokolwiek na możliwy transfer do klubu plus Małecki sobie w końcu poszedł)
Melikson - w pierwszej kolejności należy wezwać go na dywanik i zapytać czy jemu się jeszcze chce grać dla Wisły. Jeśli tak to budować w około niego zespół. W mojej wizji odchodzi Chavez i Mały więc byłyby jakieś pieniądze pozwalające by Melikson został.

Napastnicy:
Biton - wiadomo że za drogi
Genkov - dla mnie solidny napastnik który grałby dużo lepiej jakby pomoc grała cokolwiek, a o to trudno jak w pomocy na 5 pomocników tylko jeden umie grać w piłkę.
Boguski - on jeszcze żyje?

Z wypożyczenia z I ligi wraca kilku zawodników, ale tylko dwóch ma realny szanse by w kadrze się znaleźć.

skład na następny sezon:
bramka: Pareiko, Jovanic, Kurto
obrona: Jovanovic, Diaz, Jaliens, Nalepa, Bunoza, x, x, x, x (lewy, prawy, 2 środkowych (ewentualnie 1 środkowy, dwóch lewych))
pomoc: Sobol, Wilk, Kirm, Iliev, Melikson, Chrapek, x, x, x (skrzydłowy pierwszy skład, środkowy pierwszy skład (inklinacje borona-atak 50/50) oraz jakiś ofenywny pomocnik)
Napad: Genkov, x ,x (jeden do pierwszego składu, drugi młodszy rokujący)

Daje to 24 zawodników. Aż 9 transferów do klubu. CZyli i tak mniej jak planuje łysy wąż który mówił, że w klubie ma zostać 7 zawodników.
Odpowiedz cytując
elliot_ness
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 09.05.2012, 13:27
Mierzejewski, Celeban, Mila ? A kto to sfinalizuje Patejuk ma być nadzieją dla nowej Wisły ? Gość przypomina Podstawka z Polonii Bytom i takie ma tez umiejetności.Być może Wisła kupi Gajosa być może Kupisza (pewnie jedyny transfer gotówkowy) a priorytetem dla Bednarza będzie Głowacki i Brożkowie. Cywka został zwolniony z Readingu Majewski z Nottingham to ciekawa opcja Sznaucer nosi się z zamiarem powrotu do kraju a młodych bramkarzy za granicą jest mnóstwo i to tych pochodzących z Polski. Tylko czy Bednarz ma jakiś plan Czy znów będzie liczył na zawodników z kartą na ręku (dobrych i mało wymagających jeśli chodzi o zarobki)
Odpowiedz cytując
ramms
Junior Member

Stary 09.05.2012, 13:56
Potrzeba również większej konkurencji na ofensywnym pomocniku (bo może konkurencja może przynieść tylko korzyści), a co powiecie o Pawłowskim?
Odpowiedz cytując
Ajax
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2003

Stary 09.05.2012, 14:12
ramms napisał(a):Wyświetl post
Potrzeba również większej konkurencji na ofensywnym pomocniku (bo może konkurencja może przynieść tylko korzyści), a co powiecie o Pawłowskim?
A to są w ekstraklasie jacykolwiek ofensywni pomocnicy?
Odpowiedz cytując
domin_czyzyny
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2010

Stary 09.05.2012, 14:17
Właśnie podano, że Zagłębie Lubin zainteresowane jest poważnie Arkiem Piechem ...
Proponuje Łysemu wyjazd do Egiptu na nurkowania, przecież przerwa w rozgrywkach jest.
Odpowiedz cytując
najm
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 09.05.2012, 16:39
Z Ukahem można by podpisać kontrakt. Dobrze sie spisywał w Widzewie.
I tego Stępińskiego z młodej repry można by próbować ściągać. Jakby się udało - byłby napastnik na wiele lat.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów