The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 08.09.2018, 09:53
@wieśniak, jak chcesz mieć porównanie defensyw bez czynnika szczęścia to zrób porównanie ilości strzałów na bramkę. To wyeliminuje wszystkie "pudła do pustaka".

A tak generalnie żalenie się, że jesteśmy na 2 miejscu, bo przeciwnicy nie potrafią trafić w bramkę to malkontenctwo.

Nasi też często nie trafiają, a nawet w narodowej Zielu wczoraj zmarnował 100 z Włochami, a Lewy mógł podać zamiast walić w trybuny.
Nowe cele Wisły na sezon (2019/20)
1. wyjść na finansową prostą
2. pozbyć się gó...a, przez które tonęła od kilku lat
3. zdobyć co najmniej 13 (trzynaste!) miejsce

W tym sezonie spadają 3 drużyny więc, do utrzymania potrzeba 42 punktów w 37 meczach.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 08.09.2018, 10:04
O widzisz. To juz predzej bralbym pod uwage, mianowicie, do ilu sytuacji bramkowych dopuszczalismy w naszych meczach przeciwnikow.
Co do zalenia sie. Ja sie na pewno nie zale na drugie miejsce i na nasza gre. Ja sie zale na ta cala zjebana lige, ktorej, gdyby nie Wisla, nie ogladalbym jakby mi nawet za to placili

PS. Swoja droga istnieje gdzies taka statystyka? Jakas srednia? Czy samemu trzeba by bylo liczyc?
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 08.09.2018 o godz. 10:09.
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 08.09.2018, 10:36
wiesniak842 napisał(a):Wyświetl post
Prosze bardzo. Ja Ci nie bronie przeciez dyskutowac o tym jaka ta liga zajebista, jakie defensywy zajebiste, jacy trenerzy zajebisci. Szkoda, ze sie marnujesz. Moglbys pracowac w C+i prowadzic Lige+ czy robic tam za "eksperta", a pozniej ze zblazowana mina tlumaczyc porazki naszych druzyn na arenie miedzynarodowej i doszukiwac sie ich przyczyn wszedzie, tylko nie tam gdzie trzeba.
Przeczytaj jeszcze raz moj post nr #23. Potrafisz czytać ze zrozumieniem?
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 08.09.2018, 10:38
Nie potrafie. Daj mi spokoj.
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
morganfield
Senior Member

Od: 03.2010

Stary 08.09.2018, 12:51
Expected goals po 6 kolejce
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 09.09.2018, 08:05
7 koła biletów strzelilo.. Jak na tydzień do meczu jest całkiem niezle.
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Stary 09.09.2018, 09:15
@Dariook

Tosik dla mnie to rzeźnik podobnie Borysiuk.
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 09.09.2018, 23:22
morganfield napisał(a):Wyświetl post
Expected goals po 6 kolejce
Dzięki!

wiesniak842 napisał(a):Wyświetl post
O widzisz. To juz predzej bralbym pod uwage, mianowicie, do ilu sytuacji bramkowych dopuszczalismy w naszych meczach przeciwnikow.
Co do zalenia sie. Ja sie na pewno nie zale na drugie miejsce i na nasza gre. Ja sie zale na ta cala zjebana lige, ktorej, gdyby nie Wisla, nie ogladalbym jakby mi nawet za to placili

PS. Swoja droga istnieje gdzies taka statystyka? Jakas srednia? Czy samemu trzeba by bylo liczyc?
Dane zaciągasz z linku od morganfield, na drugiej zakładce (Expg - drużynowo) jest to czego szukasz. Jak zwykle jako pewne przybliżenie. Ale z 6,99 straconych bramek lądujemy na 8 miejscu.

Ale traktowałbym to z rezerwą, bo Lechia ma 3 stracone bramki, a 7,72 oczekiwanych.
http://ekstrastats.pl/10985/gole-bar...remier-league/
Ostatnio edytowane przez pepe72 : 09.09.2018 o godz. 23:36.

W tym sezonie spadają 3 drużyny więc, do utrzymania potrzeba 42 punktów w 37 meczach.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 10.09.2018, 10:41
Ale czemu z rezerwą? Bo Lechia ma farta pod swoją bramką to mamy nie brać tej tabeli na poważnie?

Wiadomo, że ten wyznacznik nie oddaje wyniku, bo go nie ma oddawać. Wyniki oddaje tabela. To zestawienie oddaje tak naprawdę potencjał ofensywny i siłę defensywną drużyn z tabeli. Jedynie nie bierze poprawki na jakość wykończenia z obydwóch stron i umiejętności bramkarskie. Ale umówmy się, w wielu przypadkach nie decyduje ta mityczna jakość tylko fakt czy SIĄDZIE czy NIE. Milimetry na bucie sprawiają, że ktoś zostaje wychwalany pod niebiosami, a ktoś jechany po całości. A tak naprawdę nie ma rewelacyjnych bramkarzy, są tylko źle trafieni.

Trzeba też pamiętać, że expected goals for - można jeszcze tłumaczyć brakiem jakości z przodu. Ale już expected goals against można jedynie tłumaczyć pierdołowatością defensywy. I akurat ta Lechii miała farta, że nie powpadało tyle ile powinno. Np. Śląsk, Miedź czy nawet koleżanka tyle szczęścia nie miały.

Piłka nożna jest sportem najbardziej naznaczonym przez SZCZĘŚCIE. Taka prawda, za to ją kochamy, bo jest nieprzewidywalna w żadnym stopniu. Często ludzie oceniają grę drużyny przez pryzmat wyniku. Zawsze mnie to śmieszy.

Ja np. widziałem w grze Wisły dużą jakość jeszcze przed spotkaniem z Lechem Poznań. Po Wiśle Płock pisałem, że gramy najładniejszą piłkę w ekstraklasie to mnie tu co poniektórzy wyśmiewali. A podejrzewam, że stosunek Expected Goals mieliśmy wtedy lepszy niż teraz, bo strasznie słabo zagraliśmy ze Śląskiem, co mnie mocno zmartwiło. I tak naprawdę teraz nie wiem, której Wisły się spodziewać na meczu z Lechią. Duża niewiadoma.

Ja trzymam kciuki mam nadzieję, że Wrocław to był jedynie wypadek przy pracy.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 10.09.2018 o godz. 10:47.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 10.09.2018, 11:26
@s1mone

Jak to wielokrotnie dyskutowaliśmy w temacie statystycznym, ze wszelkimi modelami jest pewien problem, o czym również ostrzegają autorzy. W linku, który podałem, jest więcej.
Co więcej mamy tu cały czas małą próbę 6 meczy i max 15 goli.
Lechia zagrała połowę spotkań z klubami z top8. Jednak rzeczywistość (gole) odbiega od teorii (oczekiwane gole) dość mocno. Można z tego wyciągać różne wnioski ale nadal pracujemy na pewnym modelu/statystyce.

Popatrzyłem za dane za zeszły sezon. http://ekstrastats.pl/sezon-2017-18/
Najbardziej ekstremalna to chyba Pogoń, która ma 35,5 oczekiwane, a 51 stracone. Plus chyba 3 samobójcze bo 90minut pokazuje 54. Z drugiej strony Górnik ma 45,56 oczekiwane, a 63 strzelone. 68 w rzeczywistości więc chyba 5 samobójczych.
Chętnie poczytam wyjaśnienia dla tych extremów.
Ostatnio edytowane przez pepe72 : 10.09.2018 o godz. 11:28.

Odpowiedz cytując
Now
Member

Od: 08.2016

Stary 10.09.2018, 19:28
Lech i Lechia były jedynymi drużynami bez porażki aż Lech zagrał z Wisłą. Teraz czas na Lechie
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 11.09.2018, 08:49
Jest wtorek - za 4 dni mecz z Lechią, walczymy o lidera... Czy tylko ja mam wrażenie, że poza osobami, które regularnie lub w miarę często mają styczność z Klubem, nikt na mieście nie ma nawet pojęcia o tym, że jest taki mecz ?
Plakatów na mieście nie uświadczyłem, o żadnej darmowej akcji zachęcającej do przyjścia na stadion też nie słyszałem. Jest aż tak źle, czy aż tak "byle jak" ?
Czesiu... Co ty robisz zarazo
Odpowiedz cytując
regan
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 11.09.2018, 10:13
BlurgH napisał(a):Wyświetl post
Jest wtorek - za 4 dni mecz z Lechią, walczymy o lidera... Czy tylko ja mam wrażenie, że poza osobami, które regularnie lub w miarę często mają styczność z Klubem, nikt na mieście nie ma nawet pojęcia o tym, że jest taki mecz ?
Plakatów na mieście nie uświadczyłem, o żadnej darmowej akcji zachęcającej do przyjścia na stadion też nie słyszałem. Jest aż tak źle, czy aż tak "byle jak" ?
U nas jest tak, że dużo sie gada, mało się robi. Markeging u nas nie istnieje, i nie chodzi tylko o plakaty.
łukasza
Odpowiedz cytując
PSYCHOLTSW
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2006

Stary 11.09.2018, 10:29
to my też możemy promować mecz, także namawiać znajomych i niezdecydowanych!
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Stary 11.09.2018, 11:19
Ja tam zanotowałem progres - na meczu z Górnikiem poszliśmy we dwóch z kumplem, teraz idzie nas czterech... jeśli zachowam proporcję a wyniki się nie pogorszą, to na mecz z Koroną pójdziemy w ośmiu....
A na poważnie - akcja z 100szt plakatów B1 na papierze kredowym 130g to (licząc 6-dniową ekspozycję w całym mieście ) 1300 PLN netto... to jest koszt (na okrągło) 60 biletów na stadion. Biorąc pod uwagę skuteczność plakatowania - Q...vva, 100 plakatów przez 6 dni powinno nam poprawić frekwencję o kilkaset osób. Aż tak śmierdzimy groszem, żeby odpuścić kilkanaście - kilkadziesiąt tysięcy zł na czysto ekstra ?
Odpowiedz cytując
PSYCHOLTSW
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2006

Stary 11.09.2018, 11:30
większą skutecznością niż plakaty na pewno może wykazać się każdy z nas, ja tym razem namówiłem brata (chodzi kilka razy w sezonie na mecze, bynajmniej nie chodzi mu o mecz z Legią ) i jego narzeczoną wiem, że teraz jest więcej chętnych i pewnie z mojej miejscowości będzie jakieś 20 osób.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 11.09.2018, 11:35
W poprzednim sezonie mielismy wiele akcji plakatowych/bilbordowych w całym mieście. Byly zresztą wg mnie dość skuteczne, bo i średnia frekwencja była niezła.

Czemu ich teraz nie ma? To raczej nie kwestia braku wyobraźni, ale po prostu.... kasy.
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Stary 11.09.2018, 11:38
Uwaga - ja nie uważam, że akcja plakatowania jest jedynym remedium na poprawę frekwencji, bo kilka razy już na tymże forum pisałem, że najwięcej leży w naszych rękach i nic się w tej kwestii nie zmienia. Natomiast niezrozumiałym pozostaje dla mnie fakt, że w momencie, kiedy Klub walczy o każdy grosz, nie są podejmowane żadne, albo prawie żadne działania mające na celu poprawę i zwiększenie widoczności, zwłaszcza nisko kosztowe i wymagające niewielkiego nakładu pracy i energii (grafikę klub już posiada, wycena, zlecenie do drukarni, odbiór i przekazanie do firmy plakatującej a potem ew. kontrola, którą można zrobić w drodze z pracy do domu, nie mając żadnego doświadczenia w branży reklamowej - średnio ogarnięty stażysta jest w stanie zrobić to samodzielnie)....
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 11.09.2018, 12:30
Może by chociaż reklamę na FB wykupić?

Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Stary 11.09.2018, 12:33
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual..._wisle_krakow/

Właśnie dostałem odpowiedź na nurtujące mnie pytanie "czemu nic się nie dzieje"... Niepotrzebnie podnosiłem temat, wystarczyło rzucić po 10 okiem na oficjalną...
Koniec wypocin z mojej strony...
Odpowiedz cytując
krzaq12
Senior Member

Od: 05.2015

Stary 11.09.2018, 12:54
Dziwi brak filmików promocyjnych, choćby z wypowiedzia kiku pilkarzy/druzyny. Wiecej promocji na fb, tt, instagramie. To nic nie kosztuje przecież.
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Stary 11.09.2018, 13:05
@krzaq12
Po prostu nie ma tego komu zrobić, jak widać z ogłoszenia na głównej. Nie znam się na organizacji eventów, ale czy istnieje jakiś problem, żeby poprosić którąś z partnerskich agencji reklamowych (poszukać ich w Klubie Biznesu), czy by nie pomogły nagłośnić wydarzenie ? Pewnie jeden czy dwa razy dałoby się dogadać z którymś z właścicieli, żeby pomógł w ramach czynu społecznego nagłośnić mecz kolejki (nawet, gdyby budżet był minimalny - na poziomie tych 2-3k pln netto), jego pracownikowi zajmie to 45 minut i zrobi to w przerwie na papierosa za przysłowiową piłkę z autografami...
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 11.09.2018, 13:36
@krzaq12
Po prostu nie ma tego komu zrobić, jak widać z ogłoszenia na głównej. Nie znam się na organizacji eventów, ale czy istnieje jakiś problem, żeby poprosić którąś z partnerskich agencji reklamowych (poszukać ich w Klubie Biznesu), czy by nie pomogły nagłośnić wydarzenie ? Pewnie jeden czy dwa razy dałoby się dogadać z którymś z właścicieli, żeby pomógł w ramach czynu społecznego nagłośnić mecz kolejki (nawet, gdyby budżet był minimalny - na poziomie tych 2-3k pln netto), jego pracownikowi zajmie to 45 minut i zrobi to w przerwie na papierosa za przysłowiową piłkę z autografami...
Chyba sobie żartujesz z tymi stawkami za eventy i czasem ich przygotowania. Jeśli ma to być porządne a nie ucieranie dupy szkłem, to lepiej robić to własnym sumptem i mieć osobę odpowiedzialną niż zlecać agencjom.
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Stary 11.09.2018, 13:39
Mam tendencję do robienia skrótów myślowych - stąd doprecyzuję, bo się wkradło małe zamieszanie. Nie chodziło mi o organizację eventów jako takich, tylko raczej o akcje, o których była mowa wcześniej - plakatowanie i promocję na FB. Do tego mały budżet jednorazowo wystarczy. W kwestii eventów - tak jak napisałem wcześniej - nie znam się, więc się nie będę wypowiadał...
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 11.09.2018, 18:29
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual..._wisle_krakow/

Właśnie dostałem odpowiedź na nurtujące mnie pytanie "czemu nic się nie dzieje"... Niepotrzebnie podnosiłem temat, wystarczyło rzucić po 10 okiem na oficjalną...
Koniec wypocin z mojej strony...
Ręce opadają i wszystko inne też:(
Czy amator, który ułożył to i wkleił to ogłoszenie nie wie nawet tego, że tego typu ogłoszenie o pracy składa się z trzech części:
- opis stanowiska
- wymagania
- WARUNKI ZATRUDNIENIA?

Szukamy (świetnego) pracownika (frajera?). Masz umieć to, to i to. Masz robić to, to i to. Oferujemy (cooo?!).. eee... (g.wno?).

Matołku od rekrutacji otwórz sobie choćby tą stronę: www.pracuj.pl i popatrz jak się takie coś pisze.
Odpowiedz cytując
Adasss
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 11.09.2018, 18:29
Na razie Lechia tak pilnie przygotowuje się do meczu z nami, że dwóch zawodników trafiło do Izby Wytrzeźwień.
Z plotek wynika, że chodzi o Lewandowskiego i Łukasika.
Odpowiedz cytując
krakus76_
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2018

Stary 11.09.2018, 18:45
https://twitter.com/knuram/status/1039547157492195330

I coś się jednak dzieje w temacie promocji meczu.

Cytat:
W czwartek od 9 do 10 na ul. Szewskiej od strony Teatru Bagatela Vullnet Basha, Jesus Imaz i Kamil Wojtkowski rozdawać będą kawę i vouchery na mecz.
ps. W temacie zawodników Lechii Gdańsk. Niektórzy tak robią jak mają wsiąść do samolotu i w ramach odstresowania wprowadzają się w stan nieważkości
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Stary 12.09.2018, 11:50
11 września - sprzedanych biletów ponad 10.000 - w ciągu jednego dnia zakupionych 2000 biletów - oby tak dalej ....
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 12.09.2018, 12:13
funkykoval napisał(a):Wyświetl post
11 września - sprzedanych biletów ponad 10.000 - w ciągu jednego dnia zakupionych 2000 biletów - oby tak dalej ....
Dzisiaj na 13.00 stan 11 366 biletow. Jest nieźle. Powinnismy spokojnie przebić wynik który ostatnio był na Górniku i to bez kibiców gości.

Z gorszycy informacji podobno występ Sadloka jest zagrożony. Mam nadzieję że znowu lekka kontuzja nie skończy się 5 tygodniami pauzy.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 12.09.2018, 12:29
Każda dłuższa kontuzja to dla nas problem. Póki co na Lechię jest gotowy Arsenic, niech się promuje, w końcu musimy kogoś w zimie sprzedać, żeby przetrwać
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów