The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
ashkeczup
Senior Member

Od: 08.2016

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 01.06.2018, 14:00
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Carillo przejął Videoton po trenerze, u którego był asystentem. Zdobył mistrzostwo. Sobol rozumiem tak nie może?
Z tym, że Carrillo uczył się od Pochettino i Sousy żeby wejść na poziom trenera 'średniaka' naszej ekstraklasy. Analogicznie, Sobol uczący się od Joana, to poziom 2/3 ligi. Poza tym Carrillo swój pierwszy zespół objął po 8 latach bycia asystentem, Sobol dopiero raczkuje. Myślę, że każdy na tym forum by chciał, żeby nasz Zizou wjechał w ekstraklase z buta i zrobił 3xMP, ale z całą sympatią do Sobolu, to nie ten poziom.
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 01.06.2018, 14:04
Właśnie, a dlaczego Sobol nie pójdzie do niższej ligi i udowodni swoją wartość jako trener, a później wrócić do Wisły. Idealnym przykładem jest Magiera
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 01.06.2018, 14:06
Myślę, że Sobol powinien sam chcieć się usamodzielnić, a nie siedzieć w wygodnym i ciepłym gnieździe przez x lat... Mam nadzieję, że to ambitny gość i w końcu sam zdecyduje się odejść i rozwijać gdzieś niżej (1 liga, 2 liga). Niech wtedy wraca do nas mądrzejszy, bardziej doświadczony...

"Oby się nie okazało, że Wisła stanęła nad przepaścią, a potem zrobiła ogromny krok naprzód."

Odpowiedz cytując
TIR_DO_SŁUBIC
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 01.06.2018, 14:08
Temat jest prosty.

Trenerem jest Carillo, on odpowiada za ten cały burdel, według jego wizji ma być dalej budowana Wisła. Sobolewski ma iść pracować na swoje konto, żeby w przyszłości być pierwszym trenerem Wisły, już z doświadczeniem.

Koniec tematu. Skończcie. Rozejść się.
Ostatnio edytowane przez TIR_DO_SŁUBIC : 01.06.2018 o godz. 14:14.
Probierz cwel! Ole ole ole! AUUU AUUU!
Odpowiedz cytując
tsw biała gwiazda
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 01.06.2018, 14:12
Może to zabrzmieć dość mocno, ale Sobol ma pewną posadę asystenta tutaj. Odchodząc z Wisły i podejmując się roli pierwszego trenera w II lidze, po serii złych wyników prawdopodobnie zostałby zwolniony. Pierwsza samodzielna praca, złe wyniki i spada jego szansa na angaż w innych klubach. Tak więc, woli zostać w Wiśle widząc poparcie zarządu i to iż w końcu zostanie pierwszym trenerem. Dodatkowo z karuzeli trenerów ekstraklasy trudno wypaść i nawet zwolnienie z Wisły, daje pewne miejsce w klubach typu Sandecja/Termalica, nie mówiąc o I lidze. Żeby nie było szanuję Sobolewskiego, jednak niektórzy trenerzy prezentują wcześniej opisane podejście.
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 01.06.2018, 14:14
funkykoval napisał(a):Wyświetl post
Kiedy zaczął ustawiać zespół nie wg swojej taktyki (mecze z Jagą, Koroną i Lubinem) to odniósł sukcesy, i kiedy wydawało się, że szybko zrozumiał eklapę to wrócił do swojej taktyki - cudem uratowany remis z Amiką i w dupę z Górnikiem - wszyscy oczywiście mogą się cieszyć z pięknej gry, wyraźnej przewagi w posiadaniu piłki ale z tego samego mogły się cieszyć Korona czy Lubin, a chyba się nie radowały.
Tak, rozumiem, że była to taktyka św. Mikołaja. Zobacz jak grał w Videotonie, albo co mówił o ustawieniu zespołu (jak da się prowadzić grę, prowadzimy, jak się nie da, gramy z kontry, ale zawsze gramy o zwycięstwo). Jakiś Janusz rzucił tekst, że Carrillo jest przyspawany do jednej taktyki i reszta powtarza.
Ostatnio edytowane przez raindog : 01.06.2018 o godz. 14:19.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 01.06.2018, 15:18
ashkeczup napisał(a):Wyświetl post
Z tym, że Carrillo uczył się od Pochettino i Sousy żeby wejść na poziom trenera 'średniaka' naszej ekstraklasy. Analogicznie, Sobol uczący się od Joana, to poziom 2/3 ligi. Poza tym Carrillo swój pierwszy zespół objął po 8 latach bycia asystentem, Sobol dopiero raczkuje. Myślę, że każdy na tym forum by chciał, żeby nasz Zizou wjechał w ekstraklase z buta i zrobił 3xMP, ale z całą sympatią do Sobolu, to nie ten poziom.
Sobol miał okazję "uczyć się" u trenerów, którzy prowadzili zespoły w których grał. Miał taką okazję Carillo? Nie bardzo, chyba że mówimy o jakimś amatorskim poziomie. Więcej wyniósł Sobol, mający okazję podpatrywać i uczestniczyć w treningach, niż Carillo podczas pracy asystenta. I przestań już "dołować" Sobolewskiego, to nie ten poziom itp... Nie masz pojęcia jaki poziom trenerski prezentuje i nie będziesz miał, dopóki nie zacznie trenować. Ja bym go wrzucił na głęboką wodę, ale rozumiem decyzję zarządu, który chce, by się jeszcze uczył, zdobył licencję. A to wszystko u nas, w Wiśle.

TIR_DO_SŁUBIC napisał(a):Wyświetl post
Temat jest prosty.

Trenerem jest Carillo, on odpowiada za ten cały burdel, według jego wizji ma być dalej budowana Wisła. Sobolewski ma iść pracować na swoje konto, żeby w przyszłości być pierwszym trenerem Wisły, już z doświadczeniem.

Koniec tematu. Skończcie. Rozejść się.
On ma trenować, wizję to ma zarząd i to on ją wdraża w życie. Nie Carillo. Sobolewski ma się uczyć u nas, bo tak ustalono.
Odpowiedz cytując
ashkeczup
Senior Member

Stary 01.06.2018, 15:24
Sobol miał okazję "uczyć się" u trenerów, którzy prowadzili zespoły w których grał. Miał taką okazję Carillo? Nie bardzo, chyba że mówimy o jakimś amatorskim poziomie. Więcej wyniósł Sobol, mający okazję podpatrywać i uczestniczyć w treningach, niż Carillo podczas pracy asystenta. I przestań już "dołować" Sobolewskiego, to nie ten poziom itp... Nie masz pojęcia jaki poziom trenerski prezentuje i nie będziesz miał, dopóki nie zacznie trenować. Ja bym go wrzucił na głęboką wodę, ale rozumiem decyzję zarządu, który chce, by się jeszcze uczył, zdobył licencję. A to wszystko u nas, w Wiśle.
1. Zawróć mi w głowie nazwiskami. Poza tym uważam, że to jest spora przesada. Nie sądzę, żeby 28 letni Sobolewski przychodził z kajecikiem na treningi i myślał sobie 'oho, jak już będę trenerem, to na pewno będziemy tak trenować'.

2.

3. Powiedz, ja chętnie się dowiem.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 01.06.2018, 15:35
ashkeczup napisał(a):Wyświetl post
1. Zawróć mi w głowie nazwiskami. Poza tym uważam, że to jest spora przesada. Nie sądzę, żeby 28 letni Sobolewski przychodził z kajecikiem na treningi i myślał sobie 'oho, jak już będę trenerem, to na pewno będziemy tak trenować'.

2.

3. Powiedz, ja chętnie się dowiem.
Większość, która go trenowała, to trenerzy jak na nasze warunki bardzo dobrzy, nie wiem skąd ten sarkazm. Co do Twojego głupkowatego śmiechu - pokaż mi asystentów z kajecikami podczas treningów. Już pominę fakt, że nie wiesz, co taki Sobolewski robił w domu ze swoim wolnym czasem - może właśnie dokształcał się teoretycznie? Ja też nie wiem głuptasku, jaki poziom Sobolewski prezentuje, dlatego nie oceniam, w przeciwieństwie do Ciebie.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 01.06.2018, 15:36
Mam duży szacunek do Twoich wypowiedzi, ale wg mnie w tej ostro pojechales... sprawdz sobie ilu wybitnych trenerow nie było nigdy profesjonalnym pilkarzami. Ponadto sobie sprawdz pod czyim bacznym okiem szkolil sie Carrillo. To obecnie jedni z najlepszych trenerów ma świecie.

Sobol musi się "otrzaskac" w innym zespole dla swojego dobra. I o ile sie nie mylę to już dwa razy mial epizody w samodzielnym trenowaniu Wisły i przeplatal bardzo dobre wyniki ( 3-0 z Lechia, 4-1 z parchami), fatalnymi ( 1-1 u siebie ze sraxa, przegrana u siebie z Zagłębiem, przegrana na wyjeździe ze spadajacym z ligi Ruchem). Ew. Ogarnąć nasze rezerwy, które mam nadzieję że powstaną.

Carrillo zaczął na tyle dobrze punktowac w rundzie finałowej, że zasłużył w naszym klubie (chocby najmniejsze) zaufanie.

PS. Dopisales ze Sobol się być moze sam ksztalcil.. Ja z kolei jeszcze za czasow jego kariery słyszałem, że nie ogląda w ogole innych spotkan i nie jest "fanem" piłki. W odniesieniu do tego ze ma inne zajecia w wolnym czasie, bardziej interesujace niż piłka.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 01.06.2018 o godz. 15:39.
Odpowiedz cytując
bob85
Senior Member

Od: 10.2015

Stary 01.06.2018, 15:36
Zacznijmy od tego, że Sobol nawet nie ma licencji UEFA Pro, a z tego co wiem UEFA A więc nie może nawet prowadzić zespołu w 1 lidze, nie wspominając o ekstraklasie. Jeśli się myle to niech ktoś poprawi.

https://prnt.sc/jpiyqm

Chyba, że istnieją jakieś specjalne wyjątki, nie wiem nie orientuje się. Tak że panowie z czym do czego?
Powód: nie wiem jak wkleic screen :P
Ostatnio edytowane przez bob85 : 01.06.2018 o godz. 15:39.
Odpowiedz cytując
pomeran
Senior Member

Od: 07.2014

Stary 01.06.2018, 15:37
Tak czy owak sytuacja jest niedobra i zarząd musi podjąć jakieś działania. Wydaje się, ze nie ma dobrego wyjścia.

Także drogi są dwie - Carillo dostaje asystenta, którego chce a Sobol zostaje w drużynie jako II asystent po przeprowadzeniu rozmowy, iż w sprawy trenowania i składu nie wnika. Domyślam się, że żaden nie zaakceptuje takiego rozwiązania ale byłby wilk syty i owca cała. Bo z jednej strony trener musi mieć swobodę w dobieraniu sztabu a z drugiej nie może zmieniać i kształtować długofalowej polityki bo nie taka jego rola. Od tego jest dyr. sportowy.

druga droga bardziej prawdopodobna - rozstajemy się z jednym z nich. Skoro tak strasznie chcieli Carillo to prawdopodobnie z Sobolewskim.

Chociaż tak zupełnie serio to zamieniłbym Sobola za Jopa w CLJ i po sprawie.
Odpowiedz cytując
TIR_DO_SŁUBIC
Senior Member

Stary 01.06.2018, 15:39
Akurat Jop robi dobrą robotę i tego jestem pewien (mam osobę która jest bardzo blisko naszej CLJ).
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 01.06.2018, 15:42
TIR_DO_SŁUBIC napisał(a):Wyświetl post
Akurat Jop robi dobrą robotę i tego jestem pewien (mam osobę która jest bardzo blisko naszej CLJ).
Ja bym się co więcej nie zdziwił jeśli Jop osiagnie największą "karierę" trenerska spośród naszych byłych piłkarzy (liczac tych z ery Cupiala).
Odpowiedz cytując
TIR_DO_SŁUBIC
Senior Member

Stary 01.06.2018, 15:44
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Ja bym się co więcej nie zdziwił jeśli Jop osiagnie największą "karierę" trenerska spośród naszych byłych piłkarzy (liczac tych z ery Cupiala).
Według mnie początek z młodymi chłopakami to najlepszy sposób na karierę dla początkującego trenera.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 01.06.2018, 15:44
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Mam duży szacunek do Twoich wypowiedzi, ale wg mnie w tej ostro pojechales... sprawdz sobie ilu wybitnych trenerow nie było nigdy profesjonalnym pilkarzami. Ponadto sobie sprawdz pod czyim bacznym okiem szkolil sie Carrillo. To obecnie jedni z najlepszych trenerów ma świecie.

Sobol musi się "otrzaskac" w innym zespole dla swojego dobra. I o ile sie nie mylę to już dwa razy mial epizody w samodzielnym trenowaniu Wisły i przeplatal bardzo dobre wyniki ( 3-0 z Lechia, 4-1 z parchami), fatalnymi ( 1-1 u siebie ze sraxa, przegrana u siebie z Zagłębiem, przegrana na wyjeździe ze spadajacym z ligi Ruchem). Ew. Ogarnąć nasze rezerwy, które mam nadzieję że powstaną.

Carrillo zaczął na tyle dobrze punktowac w rundzie finałowej, że zasłużył w naszym klubie (chocby najmniejsze) zaufanie.

PS. Dopisales ze Sobol się być moze sam ksztalcil.. Ja z kolei jeszcze za czasow jego kariery słyszałem, że nie ogląda w ogole innych spotkan i nie jest "fanem" piłki.
Tyle, że ja naprawdę nigdzie nie napisałem, że dobry trener musiał być w przeszłości profesjonalnym piłkarzem... Oczywiście wiem, jaki obecnie poziom prezentują trenerzy, u których asystentem był Carillo. U takiego Pochettino był asystentem, gdy ten raczkował w trenerce

Tak samo nigdzie nie napisałem, że nie byłoby dobre dla Radka, aby objął samodzielnie po zrobieniu licencji klub w niższej lidze, przedstawiłem jedynie stanowisko naszego zarządu, który chce by Radek uczył się u nas, u nas zrobił papiery a potem objął samodzielnie stery.
Odpowiedz cytując
ashkeczup
Senior Member

Stary 01.06.2018, 15:45
Większość, która go trenowała, to trenerzy jak na nasze warunki bardzo dobrzy, nie wiem skąd ten sarkazm. Co do Twojego głupkowatego śmiechu - pokaż mi asystentów z kajecikami podczas treningów. Już pominę fakt, że nie wiesz, co taki Sobolewski robił w domu ze swoim wolnym czasem - może właśnie dokształcał się teoretycznie? Ja też nie wiem głuptasku, jaki poziom Sobolewski prezentuje, dlatego nie oceniam, w przeciwieństwie do Ciebie.
No daj nazwiska, masz szanse mnie upokorzyć. Ja wiem o Sousie i Pochettino, wikipedia mówi coś o stażu u Beniteza i Guardioli.

Nie wskaże, bo głównym zadaniem asystentów jest zlecanie wykonania jakiś ćwiczeń/ pilnowanie poprawności ich wykonywania, a zadaniami piłkarzy jest skupienie się na ich wykonaniu. Oczywiście, że nie wiem co robił w domu Sobol w wolnym czasie, tak samo jak Ty nie wiesz, czy Carrillo od 15 roku życia nie czytał książek o treningach, a że jest 8 lat starszy od Radka...

No widzisz, ja się domyślam, co prezentuje Sobol, po 2 latach trenerki, po byciu asystentem raczej miernych, żeby nie powiedzieć żałosnych trenerów, jeśli za porównanie bierzemy postacie, z którymi współpracował Joan. Oceniam więc, to jeszcze nie czas na Wisłę, to czas na zdobywanie poważniejszego doświadczenia, niż bycie niechcianym, forsowanym przez zarząd członkiem sztabu. Jeśli rozłąka z Wisłą ani Radkowi, ani zarządowi nie pasuje, to trzeba pożegnać Carrillo, chociaż fanem tego posunięcia nie jestem, bo nie pamiętam tak dobrego trenera, chociaż to może dlatego, że mam dopiero 22 lata, a jak powszechnie na tym forum wiadomo wiek to najważniejszy czynnik w jakimkolwiek pojęciu o życiu, już nie mówiąc o piłce, gdzie jeśli nie masz 35+ i przynajmniej 10 lat na tym forum, to jesteś chuja warty, pomimo, że nie popełniasz 3 błędów ortograficznych w 2 słowach i czasem postawisz jakąś tezę, zamiast tylko obśmiewać innych.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 01.06.2018, 15:54
Choc jeden w koncu zrozumial. Gile z nosa i do ksiazek gimbusy!!!
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 01.06.2018, 16:01
To Ty chcesz rozmawiać, czy się upokarzać, pogięło Cię?

Sprawdź sobie zawodniczą karierę Sobola to będziesz wiedział z kim miał okazję współpracować (dziwne, że będąc kibicem Wisły ktoś Ci musi te nazwiska przypominać).

Różne są zadania asystentów, a jakie one są zależy od pierwszego trenera. Idźmy jednak Twoim tropem - jeden wykonywał ćwiczenia, inny pilnował ich poprawnego wykonania. Rzeczywiście, asystent nauczył się dzięki temu dużo więcej

No cóż, jeśli Ty domyślasz się co Sobol prezentuje po tych ledwie kilku meczach, w których prowadził zespół, to naprawdę gratuluję Żałośni trenerzy - przykre, że tak oceniasz też Carillo. Z takim Pochettino współpracował Carillo, gdy ten obejmował zdaje się pierwszy zespół samodzielnie. Idąc Twoim tokiem myślenia - cóż on się mógł od niego nauczyć? Z tym wiekiem już nie przesadzaj... zresztą, zobaczymy jak poczytasz swoje posty za 15 lat
Odpowiedz cytując
ashkeczup
Senior Member

Stary 01.06.2018, 16:08
To Ty chcesz rozmawiać, czy się upokarzać, pogięło Cię?

Sprawdź sobie zawodniczą karierę Sobola to będziesz wiedział z kim miał okazję współpracować (dziwne, że będąc kibicem Wisły ktoś Ci musi te nazwiska przypominać).

Różne są zadania asystentów, a jakie one są zależy od pierwszego trenera. Idźmy jednak Twoim tropem - jeden wykonywał ćwiczenia, inny pilnował ich poprawnego wykonania. Rzeczywiście, asystent nauczył się dzięki temu dużo więcej

No cóż, jeśli Ty domyślasz się co Sobol prezentuje po tych ledwie kilku meczach, w których prowadził zespół, to naprawdę gratuluję Żałośni trenerzy - przykre, że tak oceniasz też Carillo. Z takim Pochettino współpracował Carillo, gdy ten obejmował zdaje się pierwszy zespół samodzielnie. Idąc Twoim tokiem myślenia - cóż on się mógł od niego nauczyć? Z tym wiekiem już nie przesadzaj... zresztą, zobaczymy jak poczytasz swoje posty za 15 lat
Pewnie, że dużo więcej. Widzi z perspektywy jak wygląda ćwiczenie prawidłowo wykonane.

Carrillo jest żałosnym trenerem w porównaniu do tych, których wspominałem we wcześniejszym poście. Absolutnie nie ta liga.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 01.06.2018, 16:09
Czyli Sobolewski nie wie, jak wygląda prawidłowo wykonane ćwiczenie wykonując je. Cholera, świat trenerki nie dla mnie.
Odpowiedz cytując
ashkeczup
Senior Member

Stary 01.06.2018, 16:39
Czyli Sobolewski nie wie, jak wygląda prawidłowo wykonane ćwiczenie wykonując je. Cholera, świat trenerki nie dla mnie.
Wie jak je wykonać, nie wie jak wygląda z perspektywy.
Odpowiedz cytując
Martinus
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 01.06.2018, 17:05
Cytat:
Więcej wyniósł Sobol, mający okazję podpatrywać i uczestniczyć w treningach, niż Carillo podczas pracy asystenta.
Sorry, ale to jedna z najbardziej kuriozalnych rzeczy jakie tutaj przeczytałem. Sobol więcej pod kątem umiejętności trenerskich nauczył się grając w piłkę niż Carrillo będący asystentem Pochettino i Sousy. Na serio - nie róbmy sobie jaj.

Cytat:
Asystent to w założeniach najbliższy współpracownik trenera. To z nim rozmawia o planowanej taktyce, szczegółach treningów itp, itd. Porównywanie doświadczenia jako piłkarz i jako asystent w kontekście prowadzenia własnego zespołu na serio nie jest zbyt poważne.
A co do bycia asystentem u Pochettino. Dwa lata pracy przy trenerze w Primera Division to jednaj jest coś. Potem jeszcze u Sousy też trochę poasystował.
Eppur si muove!
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 01.06.2018, 17:16
pomeran napisał(a):Wyświetl post
Tak czy owak sytuacja jest niedobra i zarząd musi podjąć jakieś działania. Wydaje się, ze nie ma dobrego wyjścia.

Także drogi są dwie - Carillo dostaje asystenta, którego chce a Sobol zostaje w drużynie jako II asystent po przeprowadzeniu rozmowy, iż w sprawy trenowania i składu nie wnika. Domyślam się, że żaden nie zaakceptuje takiego rozwiązania ale byłby wilk syty i owca cała. Bo z jednej strony trener musi mieć swobodę w dobieraniu sztabu a z drugiej nie może zmieniać i kształtować długofalowej polityki bo nie taka jego rola. Od tego jest dyr. sportowy.
...
Chociaż tak zupełnie serio to zamieniłbym Sobola za Jopa w CLJ i po sprawie.
Jeśli powstanie drużyna rezerw to Sobol może wziąć 4-ligowe rezerwy.
Ew. ustalić który z pary Sobol-Jop bierze CLJ, a który rezerwy.
Odpowiedz cytując
PhantomRanger
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 01.06.2018, 17:32
Sobol miał okazję "uczyć się" u trenerów, którzy prowadzili zespoły w których grał. Miał taką okazję Carillo? Nie bardzo, chyba że mówimy o jakimś amatorskim poziomie. Więcej wyniósł Sobol, mający okazję podpatrywać i uczestniczyć w treningach, niż Carillo podczas pracy asystenta.
Kloop podobnie jak Carillo też nigdy nie zagrał na najwyższym poziomie rozgrywkowym, więc według twojej pokręconej logiki "nie miał się od kogo uczyć". Co z tego, że teraz trenuje jeden z najbardziej utytułowanych klubów europy. Oby Sobolewski, który miał ten zaszczyt "uczyć się" od trenerów w najwyższej klasie rozgrywkowej podobnej drogi trenerskiej i podobnych sukcesów.
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 01.06.2018, 17:38
I kolejny raz tłumaczyć, że moja "pokręcona logika" nic takiego nie twierdzi Na przyszłość - czytaj całą dyskusję

Martinus napisał(a):Wyświetl post
Sorry, ale to jedna z najbardziej kuriozalnych rzeczy jakie tutaj przeczytałem. Sobol więcej pod kątem umiejętności trenerskich nauczył się grając w piłkę niż Carrillo będący asystentem Pochettino i Sousy. Na serio - nie róbmy sobie jaj.

Asystent to w założeniach najbliższy współpracownik trenera. To z nim rozmawia o planowanej taktyce, szczegółach treningów itp, itd. Porównywanie doświadczenia jako piłkarz i jako asystent w kontekście prowadzenia własnego zespołu na serio nie jest zbyt poważne.
A co do bycia asystentem u Pochettino. Dwa lata pracy przy trenerze w Primera Division to jednaj jest coś. Potem jeszcze u Sousy też trochę poasystował.
Szanuję Twoje zdanie, sam mam nieco inne - przede wszystkim uważam, że strasznie przeceniacie "asystenturę" Asystował u Pochettino, który właśnie zaczynał swoją pierwszą pracę... W zespole, w którym spędził większość kariery piłkarskiej. Możesz powiedzieć jakie klubu prowadził przedtem, u kogo asystował? Gdzie zbierał szlify? Nie przypomina Ci czegoś jego sytuacja? Dostał do samodzielnego prowadzenia klub w PD...

Niech będzie, że niepoważne jest takie porównanie - rozumiem, że z piłkarzami trenerzy nie rozmawiają o planowanej taktyce, nie prowadzą odpraw, są odcięci od takich nauk tajemnych?

Ja kończę temat, rozmowa nie poszła w stronę, w którą chciałem by poszła.
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 01.06.2018 o godz. 17:52.
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2009

Stary 02.06.2018, 01:52
Kazdy by się wkvrwił jesli na klubowym filmiku było by więcej ujęć asystenta.

Gosc ewidentnie ma nie równo pod kopułą albo takie szlify wykreował u Pochettino.
Ostatnio edytowane przez Dariook : 02.06.2018 o godz. 02:04.
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując
Delgado
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 02.06.2018, 03:09
Posłuchajcie słowa starego wiślaka. Idziemy złą drogą. Mam wielki szacunek do zarządu za wyciągnięcie nas z dramatycznej sytuacji, ale ten Carillo to jest makabryczna pomyłka.

To jest naprawdę dobry trener, ale nie na nasze warunki, on oczekuje czegoś zupełnie innego, czegoś, czego na dzień dzisiejszy nie dostanie.

Zostańmy przy Sobolu, z ligi nie spadniemy, a może będzie kolejne 6 miejsce. Może 4, może 8, ale taniej i bez rewolucji.
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Stary 02.06.2018, 13:19
raindog napisał(a):Wyświetl post
Tak, rozumiem, że była to taktyka św. Mikołaja. Zobacz jak grał w Videotonie, albo co mówił o ustawieniu zespołu (jak da się prowadzić grę, prowadzimy, jak się nie da, gramy z kontry, ale zawsze gramy o zwycięstwo). Jakiś Janusz rzucił tekst, że Carrillo jest przyspawany do jednej taktyki i reszta powtarza.
Nie taktyka i ustawienie zespołu było zdecydowanie odmienne od tego co preferuje Carillo, a ja zawsze jestem przeciwnikiem dobierania graczy pod ustalona filozofię gry.... nie mamy kasy i nie sprowadzimy Joanowi super zawodników gotowych do gry w tym schemacie. Poza tym kiedy wydawało sie ze trener pojął, iż w ekstraklasie nikt nie potrafi grać atakiem pozycyjnym i dlatego ta nasza ekstraklasa jest taka „ wyrównana” to na najważniejsze 2 mecze sezonu wrócił do poprzedniej filozofii gry - efekt cudownie uratowany remis z cieńką jak dupa węża w mistrzowskiej grupie Amiką oraz porażka w Zabrzu.
Zostały wspaniałe statystyki i wrażenie dobrej gry - tak samo wyglądało to za Kazika Moskala, fajna krakowska piłka tylko wyników brakowało, bo nie było jak za Kasperczaka czy pierwszego Smudy tylu zawodników na odpowiednim poziomie.
Odejmując te 3 wygrane kiedy Carillo nastawił sie na grę z kontry, to jego dorobek staje sie słabszy.

A koledze deszcz-pies (copyright by szprotson) gratuluje oglądania regularnego gry Videotonu kilka sezonów wstecz. Na jakim to było kanale ?
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
Viper
Senior Member

Od: 06.2013

Stary 02.06.2018, 14:14
Delgado napisał(a):Wyświetl post

Zostańmy przy Sobolu, z ligi nie spadniemy, a może będzie kolejne 6 miejsce. Może 4, może 8, ale taniej i bez rewolucji.
Ciekawe kiedy do wszystkich dotrze że Sobol nie może być pierwszym trenerem na stałe, gdyż nie ma licencji UEFA pro I nawet się nie zapowiada by w najbliższym czasie ja zdobył...
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów