The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
WiselkaMLP
Senior Member

Od: 03.2008

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 13.12.2008, 22:05. Motoryzacja/Samochody/Spalanie
wiem wiem ze istnieje temat Forumowe Samochody ale troche odbiega od konkretow chociaz bardzo ciekawy temat

a wiec ja zaczne:

Powiem cos o spalaniu VW Golfa 4 1.4 16V

Jezdze glownie po miescie 10 do 30 km dziennie. Srednie spalanie 7.8 - 8.2 l teraz zima wiec pali do tych 8.2l / 100km. Mozliwe ze gdybym nie mial ciezkiej nogi i nie uprawial "sarpacki" spalilby kolo 7.5.

A wiec niech watek sluzy roznym opiniom jak w temacie
Malvivente napisał(a):Wyświetl post
Powodem były skargi młodych kibiców cracovii o prowokacje tych malowidel
cracovia 1906 krakow napisał(a):
Kogo obchodzi ile on chodzi jak mu sie nie podobaja bluzgi na wisłe to nam tacy nie sa potrzebni.
Odpowiedz cytując
Kamil
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2006

Stary 13.12.2008, 22:07
to moze ja sie zapytam, znacie jakiego dobrego mechanika od daewoo nubira 1? mam tego pecha posiadac te auto i cos musze z nim zrobic co najgorsze...
TYLKO WISŁA
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Od: 05.2005

Stary 13.12.2008, 22:12
Cytat:
Powiem cos o spalaniu VW Golfa 4 1.4 16V
Przecież tu mułowate auto jak na miasto z tym silnikiem więc chyba zakusy do "ciężkiej nogi" są bezsensowne.
Wiem coś o tym i uświadomiłem sobie, że lepiej na benzynie zaoszczędzić, bo i tak nie ma czym.
Lengyel - Magyar két jó barát együtt vív, és issza borát!
Odpowiedz cytując
WiselkaMLP
Senior Member

Stary 13.12.2008, 22:15
przspiesznie gdzies do 60km/h moze i bucowe ale pozniej fajnie hula widok mijanej bety na prostej bezcenny dla porownania patrzylem teraz na raporty najnowszy Golf VI generacji srednio 9.0 l
Kogo obchodzi ile on chodzi jak mu sie nie podobaja bluzgi na wisłe to nam tacy nie sa potrzebni.
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Stary 13.12.2008, 22:18
Przecież te silniki 1.4 miały 75 KM, chyba że jestem w błędzie. Ja w Focusie mam 1.4 75 KM i żeby to sprawnie się poruszało to byś go musiał kręcić na 4500 - 5000 obrotów, a to się z celem mija, bo i silnika
i paliwa szkoda. A już o wyprzedzaniu sprawnym to mowy nie ma. Przez co autko bezpieczne, bo nie
zachęca do szybkiej jazdy. Hehe.
Odpowiedz cytując
WiselkaMLP
Senior Member

Stary 13.12.2008, 22:19
1.4 16V w tej serii daje 90 konikow ah ten maly drapieznik

denerwuje mnie to spalanie ale juz wiem w czym lezy sek a chcialem sie bawic w regulacje sprzegla i gazu
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Stary 13.12.2008, 22:21
WiselkaMLP napisał(a):Wyświetl post
1.4 16V w tej serii daje 90 konikow ah ten maly drapieznik
A to zwracam honor. Nie znałem parametrów i tak na oko myślałem, że 75 KM.
Może i Golfy się sprawnie poruszają nie wiem ale w Focusach w tych pierwszej generacji
to nawet mi ten silnik 1.6 się mułowaty wydaje ale to chyba powszechna opinia, że te
auta nie są jakimiś potentatami w tej kwestii.
Odpowiedz cytując
WiselkaMLP
Senior Member

Stary 13.12.2008, 22:25
Wojtek_Lok napisał(a):Wyświetl post
A to zwracam honor. Nie znałem parametrów i tak na oko myślałem, że 75 KM.
Może i Golfy się sprawnie poruszają nie wiem ale w Focusach w tych pierwszej generacji
to nawet mi ten silnik 1.6 się mułowaty wydaje ale to chyba powszechna opinia, że te
auta nie są jakimiś potentatami w tej kwestii.
Focus moze jest autem wygodniejszym od golfa ale osiagi chyba podobne ... normalne silniki 1.6 sa odpowiednikami 1.4 16V pod wzgledem ilosci koni nie zebym bronil 1.4 16 V ale prawda przemawia za siebie 1.6 sa bardziej mulowate niz zwykle 1.4 16-sto zaworowe ... orientuje sie ktos w jakiej cenie stoi obecnie taka civitka

http://www.autowizja.pl/gfx/news/sam...c_type_s_2.jpg
Odpowiedz cytując
adam09
Banita

Od: 03.2005

Stary 13.12.2008, 22:28
Astra Cabrio 1.6 8V 71 KM X16SZ teraz ok. 13 l/100 km gazu
Odpowiedz cytując
Arturo Qr2nów
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 13.12.2008, 22:29
Kamil:
Nubirę każdy kumaty mechanik powinien zrobić. Osobiście mogę polecić warsztat na ul. Malborskiej przy skrzyżowaniu z Białoruską.

No to w temacie - Honda Prelude:
Silnik: 2.2l. H22A5 185 KM
Wersja: VTiS
Skrzynia: Manualna, 5 biegów
Osiągi: 7s. do 100km/h - V max. 235km/h
Spalanie: 12l. - dość spokojna jazda w mieście
17l. - łykanie wszystkich innych pojazdów na drodze
9l. - bardzo długa i spokojna trasa

Za niedługo przybliżę parametry BMW 330 Ci oraz BMW 645 Ci.
Ostatnio edytowane przez Arturo Qr2nów : 13.12.2008 o godz. 22:31.
Odpowiedz cytując
WiselkaMLP
Senior Member

Stary 13.12.2008, 22:32
no wlasnie jak wygladaja osiagi samochodu na LPG

PS: TEMAT CHYBA SIE PRZYJAL PROSZE O NIEUSUWANIE
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Stary 13.12.2008, 22:34
Focus moze jest autem wygodniejszym od golfa ale osiagi chyba podobne ... normalne silniki 1.6 sa odpowiednikami 1.4 16V pod wzgledem ilosci koni nie zebym bronil 1.4 16 V ale prawda przemawia za siebie 1.6 sa bardziej mulowate niz zwykle 1.4 16-sto zaworowe ... orientuje sie ktos w jakiej cenie stoi obecnie taka civitka

Nie wiem właśnie, nie miałem okazji śmigać Golfem. Natomiast w porównaniu do innych
samochodów to tak jak mówię w kwestii dynamiki silników w Focusach to jestem osobiście
zawiedziony. Nie to, żeby człowiek oczekiwał tam czegoś strasznie szybkiego ale zarówno
1.4 i 1.6 to mają jakieś mułowate geny. Nie wiem jak dieslowskie jednostki? Ma ktoś?
Odpowiedz cytując
medyk
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 13.12.2008, 22:36

nie chce sie wymadzrzac ale tego civica to bym nie chcial nawet za pol ceny.. jak dla mnie i w srod wielu znajomych raczej jest opinia ze kazdy wolal by poprzednia generacje, zreszta nastepca wraca do korzeni..

Nie wiem właśnie, nie miałem okazji śmigać Golfem. Natomiast w porównaniu do innych
samochodów to tak jak mówię w kwestii dynamiki silników w Focusach to jestem osobiście
zawiedziony. Nie to, żeby człowiek oczekiwał tam czegoś strasznie szybkiego ale zarówno
1.4 i 1.6 to mają jakieś mułowate geny. Nie wiem jak dieslowskie jednostki? Ma ktoś?
co do golfów to mają niezlego powera mam przyjemnosc posiadac 1.9 TDI i wciska w fotel slabszymi benzyniakami tez jezdzilem i naprawde daja rade.
Dan Petrescu: "Jeżeli polscy piłkarze nie zmienią swojego podejścia do wykonywanego zawodu, takie wpadki będą się wam zdarzać coraz częściej"
Odpowiedz cytując
WiselkaMLP
Senior Member

Stary 13.12.2008, 22:39
medyk nie mam nawet pieniedzy zeby o tym myslec ale ... tak z ciekawosci co tam jest nie tak

Wojtek_Lok czyli rozumiem ze bujasz sie Focusem a jakies konkretne osiagi sa ci juz w pelni znane
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Stary 13.12.2008, 22:44
medyk napisał(a):Wyświetl post
co do golfów to mają niezlego powera mam przyjemnosc posiadac 1.9 TDI i wciska w fotel slabszymi benzyniakami tez jezdzilem i naprawde daja rade.
No to pomyliłem się.

Wojtek_Lok czyli rozumiem ze bujasz sie Focusem a jakies konkretne osiagi sa ci juz w pelni znane
No tak. Mówię, że 1.4 75 KM. Powiem tak, Focusy mają swoich przeciwników jak i zwolenników ale na prawdę, jeśli chodzi o te auta to i wykończenie miejskiego kompakta jak i właściwości jezdne są według mnie bardzo dobre. Dodatkowa zaleta tego silniczka to fakt, że niewiele pali. Tymbardziej, że nie głupieję, bo jak wspomniałem nie ma czym. A do 100 km/h no nie wiem ile, nie mierzyłem ale grubo powyżej 10 sekund to bankowo.

Ale szczerze w tej klasie aut nie zamieniłbym na nic innego. I tam pitolenie, że Ford. Mam go 2 lata i raptem poza drobnymi usterkami od prędkościomierze ( przegnite kable ) nic mu nie dolega, a eksploatowany jest znacznie.

Acha no i to 1998 rocznik produkcji więc już trochę ma ale krajówka i 127 tys. przejechane więc pewne autko.
Odpowiedz cytując
WiselkaMLP
Senior Member

Stary 13.12.2008, 22:50
no to elegancko wporzadku przebieg twoj focus dopiero zacyzna zyc

ja kupujac golfa z 2001 mial przejechane 28 000 dzisiaj mialem zaszczyt przebic 30 K
a wiec mam jeszcze sporo czasu na docieranie autka

medyk ile ci pali to cudo

jakie wtracanie temat jest dla wszystkich niech kazdy posiadacz 4 kolek wyraza swoje opinie na temat swojego "cara"
Ostatnio edytowane przez WiselkaMLP : 13.12.2008 o godz. 22:53.
Odpowiedz cytując
Arturo Qr2nów
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 13.12.2008, 22:50
Że pozwolę sobie się Wam wtrącić, to rzeczywiście Focusy to fajne samochody. A już tak 1.8 - 2.0, to fajna jazda przy stosunkowo niedużym spalaniu. Jednak Focus z mniejszymi jednostkami daje spory niedosyt bo ma świetne właściwości jezdne i aż prosi się by pomęczyć opony w zakrętach Benzyniaki fordowskie ciężko też znoszą LPG.
Odpowiedz cytując
karmel1906
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 13.12.2008, 22:52

zgodze sie z toba, co to tego ze focusy 1.4 to mulowate silniki, mialem okazje jezdzic ponad tydzien wypozyczonym focusem '07 z 1.4, lipa mili panstwo, osiagow brak, spalanie dosc duze, ok 7-8 litrow w trasie, a chcacy poleciec okola 140 obroty nie schodzily ponizej 4 tys rpm na V biegu. Co do golfow to przyznam szczerze ze jestem wielkkim fanem tych aut, ale silniki 1.4 to silniki najgorsze, najbardziej awaryjne, najwiecej z nimi problemow. inna sprawa po co doszukiwac sie dziury w calym, zmniejszyc zuzycie paliwa przez grzebanie przy sprzegle etc.. majac ciezka noge. Wiekszy silnik z wieksza moca potrzebuje mniejszej dawki paliwa aby osianac rezultaty identyczne jak jednostka o mniejszej pojemnosci (no chyba ze specjalnie sie kupuje takie auto zeby za szybko nie jezdzic)
wg mojej opninii lepiej kupic auto z wiekszym silnikiem i jezdzic sobie powiedzmy 80 kmh przy 2500rpm silnik przykladowo 1.8 niz 1.4 przy 3500rpm i osiagac te sama predkosc, roznice na pewno odczujemy w portfelu.
pozdro

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż ciężko czasami ich wyprzedzić ....
Odpowiedz cytując
max TS
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 13.12.2008, 23:53
mercedes E 220 cdi.
w trasie przy bardzo spokojnej jezdzie udalo mi sie zejsc do 4,4 litra na setke. normalnie to pali na trasie 5,5-6l(czesto wyprzedzam). w miescie do 7 litrow silnik po chip tuningu 190koni.
Ostatnio edytowane przez max TS : 13.12.2008 o godz. 23:55.
!!Ekstraklasa w miastach, a nie w wioskach!!
Odpowiedz cytując
macyo
Kangoo supersonic

Od: 08.2003

Stary 13.12.2008, 23:58
Jako spec od handlu sporo jeżdżę więc i kilka samochodzików musiałem przetestować. Poniżej kilka słów o nich.

Astra I 1.6 8v, 76 km. Trasa spokojna jazda 5,5L, miasto spokojnie to ok 7,5L. Awaryjność ok, minusy to korozja.

Astra I 1,6, 16v 106 km. Spalanie ok 10L. Na trasie jak jechało się autostrada i cisnęło non stop do dechy to ok 12. Silnik bardziej awaryjny niż 8v.

Astra II 2,0 CDTi 100km. Fajnie się tym jeździło. Spalanie na trasie typowe dla diesla. Niestety dla tego auta-nie lubię ropniaków:]

Audi S6 2,2L 230km. Jzda to sama przyjemność. Spalanie minimalne to 14L. Agresywna jazda to samobójstwo dla portfela. 20L bez problemu.

Corsa C 1,0 60km 12v. Spalanie chore. Po mieście 8L a na trasie porównywalnie. Silnik wydaje odgłosy niczym Porsche. Nigdy więcej 3 cylindrów.

Fiesta 1,3 16v (Ta najnowsza) Nie wiem ile to miało koni. Spalanie 7-8 L na mieście i trasie. Przy włączonej klimie moc leciała średnio o połowę. Ogólnie autko ok ale zmieniłem o nim zdanie jak na parkingu wyleciał mi silnik przy przebiegu 25k..

Corsa B 1,2 8v 44km Moc, którą to auto posiada jest nieadekwatna do faktycznych możliwości. Zjeździłem tym autkiem całą Europę, nigdy mnie nie zawiodło, nie brało w ogóle oleju. Spokojnie się do 150km/h rozkręcało i mogło tak długo jechać. Jedyny minus to korozja.

Relault Clio 1,2 16v 60 km Spalanie to z 7L po mieście. Wdzięczne autko i dość dynamiczne w pewnych zakresach. Ciężko tym jednak pojechać więcej niż 120 km/h.

Renault Kangoo 1,2 16v 75 km Fajne duże auto, silnik ma dość mocy by jeździć normalnie. Nie jest to auto do wyścigów o czym świadczy też jego kubatura. Spalanie to ok 9 po mieście i 7 na trasie. Ciężko mi się teraz przesiąść na auto o standardowych wymiarach. 5 osób na fotelach i krowa w bagażniku dojedzie wszędzie-wysokie zawieszenie to jest to.
Kangoo + Uniden Pro 520XL + Sirio AS 1000.
Odpowiedz cytując
*
Member

Od: 04.2005

Stary 14.12.2008, 08:00
Jest na forum może osoba, która miała styczność z tą Mazdą 323F? Prosiłbym o ogólną ocenę.

http://photos03.otomoto.pl/photos/or...C6897750_1.jpg
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Od: 09.2003

Stary 14.12.2008, 08:15
Wojtek_Lok napisał(a):
Acha no i to 1998 rocznik produkcji więc już trochę ma ale krajówka i 127 tys. przejechane więc pewne autko.
U nas w kraju też są zdolni fachowcy - 10 latek i ledwo ponad 100 tys

WiselkaMLP napisał(a):
ja kupujac golfa z 2001 mial przejechane 28 000 dzisiaj mialem zaszczyt przebic 30 K
Pocieszę Cię że na 100% kto inny już dawno miał zaszczyt przebić 30K

a w temacie żeby za bardzo nie rozmywać:

Viki rocznik 2000 wczoraj stuknęło 169 tys. km
2.0 DTH oczywiście diesel 101 KM

Po mieście nie przekroczyłem jeszcze 8 litrów - zobaczymy teraz jak mrozik złapał pewnie przekroczy bo silnik grzeję przed jazdą.
Na długich trasach ze średnim obciążeniem 5.5 litra

Awaryjność - jak dla mnie praktycznie znikoma - drobne usterki kosztujące mnie średnio 30 zł
Olbrzymi plus - bagażnik - hatchback do którego 4 osoby na wakacje się zapakowały
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
zuraw9
Senior Member

Od: 03.2004

Stary 14.12.2008, 08:29
Macie do polecenia jakiś samochodzik, który mało spala, nie ma zbyt wysokiego ubezpieczenia i można go kupić w rozsądnej cenie? Chodzi o pierwszy własny samochód czyli najważniejsze żeby jeździł za nie duże pieniądzę.
Sorki za drobny OT.
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Stary 14.12.2008, 08:47
Kocur, chłop go miał jako drugie auto, bo miał dostawczaka. To raptem jak go dwa lata temu dostałem to miał 98 tys. Wiesz jak człowiek nie potrzebował to nie jeździł, a po samej Częstochowie to kilometrów nie natłuczesz.
Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Socios Wisła Kraków

Stary 14.12.2008, 08:48
Kocur napisał(a):Wyświetl post

Po mieście nie przekroczyłem jeszcze 8 litrów - zobaczymy teraz jak mrozik złapał pewnie przekroczy bo silnik grzeję przed jazdą.
)

Wg. zaleceń fachowców najlepsze grzanie silnika to jazda od razu po odpaleniu, oczywiście delikatna do czasu osiągnięcia pełnej tmp. - zdrowsze dla silnika i mniej spalisz

BMW 318 - 118 km - miasto 10 trasa 8
BMW 525 tds 143 km miasto 10 trasa 8
BMW 320 150 km - miasto 12 - 13 trasa 9
Seat Tolledo 1,9 tdi 90 km - miasto 6,8 trasa do 5
Seat Cordoba 1,6 8v 75 km - miasto 8-9 trasa 7-8
socioswisla.pl
Odpowiedz cytując
sefarsefar
Member

Od: 12.2007

Stary 14.12.2008, 09:02
macyo napisał(a):Wyświetl post
Audi S6 2,2L 230km. Jzda to sama przyjemność. Spalanie minimalne to 14L. Agresywna jazda to samobójstwo dla portfela. 20L bez problemu.
Audi S6 z silnikiem 2,2
Bardzo ciekawe.
Odpowiedz cytując
koyoot
Senior Member

Od: 02.2006

Stary 14.12.2008, 09:07
Heh to w temacie.

Kia Cee`d 1.4 ccm 109 KM

Miasto - 7.6 litra

Trasa(80/100/120 km/h) - 5.5l/6.2/7.2 l/100 km

Samochod poczatkowo uznawalem za malo dynamiczny. Teraz zmieniam zdanie po zmienie techniki jazdy nim .
Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Socios Wisła Kraków

Stary 14.12.2008, 09:44
Jako ciekawostka, kiedyś na trasie Lanos 1,6 16v spalił mi 12 L - do Wrocławia jechałem ok 2,5 h
socioswisla.pl
Odpowiedz cytując
AMF
Senior Member

Od: 01.2006

Stary 14.12.2008, 09:54
cinquecento 700, rocznik 96, jeżdże raczej tylko po mieście, spala ok 8 litrów czyli obecnie 100km=30zł
Odpowiedz cytując
macyo
Kangoo supersonic

Od: 08.2003

Stary 14.12.2008, 10:10
sefarsefar napisał(a):Wyświetl post
Audi S6 z silnikiem 2,2
Bardzo ciekawe.
Np: http://www.eogloszenia.net/ogloszeni...der=1&strona=1

Wystarczy poszukać:]

PS.

http://www.autocentrum.pl/oceny/audi/s6/c4.html

Tu też można wybrać taką opcję
Ostatnio edytowane przez macyo : 14.12.2008 o godz. 10:20.
Kangoo + Uniden Pro 520XL + Sirio AS 1000.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów