The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 28.12.2020, 23:40
koalik

zaproponuj dzialanie jakie powinien podjac obecnie klub w sprawie Buksy. Konkretnie.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 29.12.2020, 11:33
Cytat:
Paradoksalnie to my tak małej kasy na obcokrajowcach nie zarobiliśmy: Marcelo 3 mln, Brlek 2 mln, Diaz 1.5 mln, Cleber 1 mln, Guzmics 1 mln, Guerrier 700 tys, Jovic 500 tys, Carlitos 1 mln, Uche 2 mln, Melikson 700 tys, Savicevic 400 tys, Popovic 400 tys, Choć to oczywiście kropla w morzu tych którzy się przez klub przewinęli.
O to mi właśnie chodzi, że to grosze. Marcelo się tutaj wyrożnia, poszedł pare lat temu z klubu za sporą jak na tamte czasy kasę. Reszta już nie szokuje kwotami.
Własnie mówię o tym, że szkoląc, stawiając na młodych, a nawet wmawiając sobie i światu, że mają talent można takich Polaków sprzedawać za na prawdę grubą kasę. Swego czasu Legia posprzedawała jakichś ludzi typu Żyro, Borysiuk itd, ktorzy utonęli później i nic nie pokazali. Dlatego mi żal, że nie stawiamy na mlodych, nie mamy jakiegoś myślenia perspektywicznego, powinniśmy na nich chuchać i dmuchać, mieć jakaś linię rozwoju ich i później sprzedać takiego piłkarza obiecującego albo nawet już starszego ale z historią w kadrze itd za 1-2 mln to nie jest problem.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 29.12.2020, 12:04
Skąd to twierdzenie, że nie myślimy jako klub perspektywicznie? Bo młodzieżowcy nie stanowią połowy pierwszego składu? Przecież my dopiero staramy się budować akademię, a młodzież, która prezentuje jakiś w miarę sensowny poziom, gra (Szot, Plewka, swoje szanse dostawał Buksa). Czy jedyną miarą "perspektywicznego myślenia" jest wpuszczanie na boisko większej liczby juniorów, nawet jeśli nie zbliżają się do odpowiedniego poziomu sportowego?
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 29.12.2020 o godz. 12:12.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 29.12.2020, 12:18
Piszę ogólnie o ostatnich 2 dekadach.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 29.12.2020, 12:22
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Piszę ogólnie o ostatnich 2 dekadach.
W miarę perspektywiczne myślenie w tym klubie mamy od 2 lat Nie oczekujmy od trio, że w momencie, w którym nadal ciąży na nas dług z przeszłości, zbudują nam akademię wypuszczającą co roku 1-2 Moderów. Na młode talenty przyjdzie jeszcze czas.

[23/42]
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 29.12.2020, 12:23
To tutaj oczywiście trzeba się zgodzić. Dobrze jednak wiemy, jakie było podejście Cupiała do inwestowania w młodzież. Na szczęście mocno się to zmieniło. Szybko zapewne efektów nie zobaczymy, bo pewne tematy blokuje najprostsza rzecz, czyli brak środków na stosowne inwestycje (dlatego jeszcze raz zachęcam do zasilania szeregów Socios, nam nikt kasy nie da, sami musimy o nią zadbać).
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 29.12.2020 o godz. 12:27.
Odpowiedz cytując
R33
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2007

Stary 01.01.2021, 15:23
https://twitter.com/_Ekstraklasa_/st...30204809105408
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 01.01.2021, 16:09
https://sportowefakty.wp.pl/amp/pilk...2Ed1Oa0LldkLuo
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Od: 05.2005

Stary 01.01.2021, 18:45
Oby odszedł jak najszybciej. Jest po prostu beznadziejny. Może go ktoś przytuli w Czarnogórze.
Lengyel - Magyar két jó barát együtt vív, és issza borát!
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 01.01.2021, 19:12
_ukoL napisał(a):Wyświetl post
Oby odszedł jak najszybciej. Jest po prostu beznadziejny. Może go ktoś przytuli w Czarnogórze.
Ciężko wyczuć czy jest beznadziejny, nic u nas w zasadzie nie pograł ze względu na katastrofalną formę fizyczną. Zupełnie nie rozumiem jak "profesjonalny" piłkarz może się tak zapuścić, na moje oko on ma minimum 15 kg nadwagi.

[23/42]
Odpowiedz cytując
WiateritoTSW
Junior Member

Od: 03.2019

Stary 01.01.2021, 20:34
Co do Beqiraja nie byłem aż takim sceptykiem wobec niego i jego nadwagi, byłem przekonany że skoro z takim przekonaniem nasz były sztab jest co do jego sprowadzenia, to szykujemy taktykę w stylu krótka piła do Beqiraja w polu karnym, a ten jak walnie bombę w brame, to nie będzie czego zbierać, wydaje mi się że taki typ piłkarza z niego wyrósł, choć w Polsce mu to za bardzo nie wyszło, a szkoda, bo chłop musi mieć parę w nodze, tylko w płucach niestety nie. Żegnam bez żalu jeśli faktycznie odejdzie, przy naszych juniorach wcale nie jest o kilka klas wyżej, jego minuty mogły być minutami Olka.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 01.01.2021, 21:05
Moze sie okazac tak, ze za chwile zostaniemy bez napastnika Buksa odejdzie z wolnego w czerwcu, wiec nie bedzie na niego za bardzo stawiania, Fatos rozwiaze kontrakt, a Forbes zostanie sprzedany. Wtedy praktycznie pewne jest dwoch nowych napastnikow i byc moze ktos mlodyu przeniesiony z juniorow do ogrywania ogonow.

Byc moze tak byloby najlepiej. Tzn najlepiej byloby gdyby Buksa podpisal kontrakt na 2,5 roku, a sprzedac obu dragali i sciagnac napastnikow, ktorych chce Hyballa Czyli zwinnych, sprytnych, szybkich

Kolo 20 stycznia sie okaze
Odpowiedz cytując
adfurle
Member

Od: 09.2018

Stary 01.01.2021, 22:07
skarabeus napisał(a):Wyświetl post
najlepiej byloby gdyby Buksa podpisal kontrakt na 2,5 roku

Hmm, musiałeś się pewnie urwać z choinki. Nie ma innej możliwości
Odpowiedz cytując
R33
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2007

Stary 01.01.2021, 22:32
Przemysławowi Zdybowiczowi skrócono wypożyczenie i na ten moment wiosnę spędzi w Wiśle. Dodatkowo zawsze można je skrócić jeszcze Arturowi Balickiemu. Jakby nie patrzeć to napastnicy.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 02.01.2021, 09:16
Fatos miał pecha że trafił na okres kiedy nasza gra do przodu nie istniała. Z miejsca stał się wygodnym kozłem ofiarnym odpowiedzialnym za wszystko co nie wychodziło. Zdobyć tytuł króla strzelców w Chorwacji to nie byle co. Inna sprawa że do biegania miedzy obrońcami jest już za sztywny więc pewnie będzie szukał jakiejś alternatywy.

Ja cały czas mam nadzieję ze Buksa nie sprzeda się za 30 srebrników i podpisze umowę, która czeka na niego od pół roku...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Ma_niek
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 02.01.2021, 09:58
On tego krola strzelcow zdobyl 10 lat temu Teraz to jest koles ktory nie nadaje sie do grania w pilke. Najgorszy napastnik jaki tu sie pojawil. Juz Beto byl lepszy
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 02.01.2021, 10:01
Nie ma co się dziwić - z Fatosem pewnie rozwiążemy, Buksa out, zostaje Forbes, który też nic specjalnego nie gra, a tez jakiś plotki transferowe o nim są.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 02.01.2021, 12:03
szansa że Fatos odpali , jest i tak większa niż że dostaniemy za Bukse cokolwiek poza ekwiwalentem
Odpowiedz cytując
tas de fleia
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 02.01.2021, 13:20
Nie widziałem oczywiście meczów Bełchatowa, ale sądząc po opiniach tamtejszych kibiców, to Zdybowicza chyba nie ma co traktować na poważnie...
Odpowiedz cytując
Ma_niek
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 02.01.2021, 14:49
A to nie widziales jak u nas gral? Nic sie nie zmienilo od tamtej pory. Kompletnie nie rozumiem po co on wraca do nas
Odpowiedz cytując
kopaczoholik
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 02.01.2021, 16:05
Czy pamiętacie takiego grajka jak Sebastian Leszczak.... też uznawany był za wielki talent (oczywiście nie tak wielki jak Aleksander Buksa) i nie ustawiały się do niego takie kluby jak do Aleksandra Buksy... Sieszno mu było i jak odszedł z Wisly Kraków to słuch po nim zaginął...

Mam nie odparte wrażenie, że młody Buksa, popełni poważny błąd odchodząc już teraz z Wisły Kraków... Przy Hyballi zobaczy co to jest poważny trening... Poza tym umówmy się w tym roku, młody Buksa totalnie niczego nie pokazał... a miał szansę jak nigdy aby grać w pierwszym składzie... nie dał rady... to co on ma to zaoferowania na zachodzie? jak przegrał rywalizację z ławką rezerwową i Fatosem... Poza tym gdyby odszedł od nas za rozsądne pieniądze to poratował by klub w kryzysie.... niewątpliwie kibice doceniliby taki gest/ ruch ze strony zawodnika, a tak pozostanie pewien niesmak... Wiadomo, jego życie, jego kariera ale jednak...

Pewnie słyszeliście, że interesujemy się zawodnikiem Sandecji Nowy Sącz: Damir Sovsić.

Czytaj dalej pod linkiem: https://www.meczyki.pl/newsy/wisla-k...-sacz/157879-n

Jakoś ten 30 letni Chorwat z pierwszej ligi, nie przekonuje mnie...

Cóż Przemysłąw Zdybowicz prochu nie wymyśli, może chociaż pobiega na treningach... Bo jakoś nie wierzę w jego zdolności... podobnie w sumie jak Serafin Szota... W sumie z tego co widziałem w komentarzach kibiców odpowiednio GKS-u Bełchatów oraz Stomilu Olsztyn... to obaj furory nie zrobili... 20 i 21 lat... oby jeszcze wystrzelili z formą... Ale nie wiem, czy Hyballa to cudotwórca Choć w sumie krytykowany Plewka wrócił z wypożyczenia i zaczał u nas grać przyzwoicie...
Odpowiedz cytując
guardian_angel
Senior Member

Od: 05.2010

Stary 02.01.2021, 20:20
Ja widziałem parę dobrych momentów u Fatosa (timing w starcie do akcji, znalezienie się tam gdzie trzeba, niezła szybkość jak na posturę), nie pytajcie mnie gdzie i w której minucie, bo nie wiem, może mi się to przyśniło tak czy siak chciałbym go jeszcze zobaczyć w 1-2 meczu po całym styczniu z Hyballą i jak nic już nie pokaże to nara.
Odpowiedz cytując
Blixa
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 04.01.2021, 19:22
^^Leczak nie zrobil kariery bo nie mial rowno pod sufitem. Buksa ma diametralnie inne podejscie do zawodu.
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 04.01.2021, 19:58
Czy na pewno. Mamy, przynajmniej ja to tak widze kukielke rodzicow, taty. A w pilce grzeczni chlopcy znacznie rzadziej robili kariery.
Odpowiedz cytując
TSWojtas
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 05.01.2021, 07:29
MB1906 napisał(a):Wyświetl post
Czy na pewno. Mamy, przynajmniej ja to tak widze kukielke rodzicow, taty. A w pilce grzeczni chlopcy znacznie rzadziej robili kariery.
Może 15 stycznia zerwie się ze smyczy i już nie będzie grzeczny ?

aleksander buksa - prostytutka bez Honoru
Odpowiedz cytując
robert777
Senior Member

Od: 11.2013

Stary 05.01.2021, 10:35
A co ma być 15 stycznia?
Odpowiedz cytując
Lider
Junior Member

Od: 02.2012

Stary 05.01.2021, 10:37
robert777 napisał(a):Wyświetl post
A co ma być 15 stycznia?
Urodziny Olka B. i ogłoszenie decyzji czy przedłuża z nami kontrakt.
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 05.01.2021, 10:38
Początek szczepień dla wszystkich.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 05.01.2021, 11:10
15 nic nie bedzie wiadomo. Jak ktos liczy ze wtedy sie rozstrzygnie przyszlosc Olka to mysle, ze jest w bledzie.
Odpowiedz cytując
TSWojtas
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 05.01.2021, 11:27
skarabeus napisał(a):Wyświetl post
15 nic nie bedzie wiadomo. Jak ktos liczy ze wtedy sie rozstrzygnie przyszlosc Olka to mysle, ze jest w bledzie.
15 to piąteczek. Buksa zostanie zaproszony po treningu do gabinetu aby zgodnie z umową dżentelmeńską podpisał kontakt. Wtedy będzie jasne czy to zrobi czy nie ...

aleksander buksa - prostytutka bez Honoru
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów