The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Dariook
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2009

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 16.01.2020, 17:28
Piknik1906 napisał(a):Wyświetl post
AD 1. Rozmywasz. 99% przychodu z gadżetów pochodzi od kibiców „przede wszystkim” piłki nożnej. Kibice „przede wszystkim” innych sekcji po prostu praktycznie nie istnieją.
AD 2. Zaczekajmy parę miesięcy (pewnie do ostatecznego rozwiązania relacji spółka/stowarzyszenie). Postaram się wtedy przypomnieć tego posta i sprawdzimy kto „wie o czym pisze”.
Ad1
O to właśnie mi chodzi. Sklepik w TS Wisła jest wybierany/nie wybierany dlatego, że niby 99.9% kibicuje piłkarskiej Wisle i że to może być kompletnie nic nie znaczącym faktem. ...A tym samym TS Wisla nie "okrada poa kieszeniach".
Zarabiają bo ich asortyment jest lepszy, ładniejszy ciekawszy...itd.
Sam kupuje tam wlasnie z tego powodu. Bija na głowę ofertę z SA co wcale nie oznacza, że jest dobrze. Oba sklepy swoją oferta nie reprezentują godnie takiego klubu jak Wisła Kraków.

Ad2
Ja o niebie Ty o chlebie...

Domyśliłem się.
Ostatnio edytowane przez Dariook : 16.01.2020 o godz. 20:15.
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując
Piknik1906
Member

Od: 01.2019

Stary 16.01.2020, 23:10
Dariook napisał(a):Wyświetl post
Sam kupuje tam wlasnie z tego powodu. Bija na głowę ofertę z SA
I to jest ważne zdanie. Ty masz głęboko w d... czy kupując gadżety wspierasz drużynę czy nie. Takich jak Ty trochę się znajdzie i dla Was nie ma znaczenia, czy gadżecik sobie kupicie w sklepie SA, TS czy od Józka. Byleby był fajny i wystarczy.
Ale na szczęście stanowicie mniejszość bo jest bardzo wiele osób, którym zależy na tym, żeby wydawane przez nich pieniądze wspomagały drużynę. Oni są wprowadzani w błąd, a pieniądze zamiast płynąć do piłki nożnej płyną gdzie indziej. Dawniej do „ekipy” teraz na inne sekcje. Piłka nożna ma z tego zero. I to jest wyjmowanie pieniędzy z kieszeni.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 17.01.2020, 05:07
Co za glupoty.
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2009

Stary 17.01.2020, 07:11
Piknik1906 napisał(a):Wyświetl post
I to jest ważne zdanie. Ty masz głęboko w d... czy kupując gadżety wspierasz drużynę czy nie. Takich jak Ty trochę się znajdzie i dla Was nie ma znaczenia, czy gadżecik sobie kupicie w sklepie SA, TS czy od Józka. Byleby był fajny i wystarczy.
Ale na szczęście stanowicie mniejszość bo jest bardzo wiele osób, którym zależy na tym, żeby wydawane przez nich pieniądze wspomagały drużynę. Oni są wprowadzani w błąd, a pieniądze zamiast płynąć do piłki nożnej płyną gdzie indziej. Dawniej do „ekipy” teraz na inne sekcje. Piłka nożna ma z tego zero. I to jest wyjmowanie pieniędzy z kieszeni.

Dobra. Kończę bo dyskusja z toba jest głupia.

Udanych zakupów w sklepiku SA życzę , koszulek i bombonierek w barwach Górniak, portfeli po Zurawskim...itd itd.
Ostatnio edytowane przez Dariook : 17.01.2020 o godz. 07:47.
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując
master17
Senior Member

Od: 05.2008

Stary 17.01.2020, 07:21
I to zarzuty do osoby, która co miesiąc płaci kasę na klub ...
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Od: 05.2005

Stary 17.01.2020, 07:31
Panowie, a jak w normalnych warunkach wygląda podział wpływów z gadżetów w klubach wielosekcyjnych? Przyznam szczerze, że kompletnie się tym nie interesowałem i nie brałem pod uwagę, że z tego tytułu może wyniknąć tyle problemów.
Lengyel - Magyar két jó barát együtt vív, és issza borát!
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 17.01.2020, 08:29
a czy podejmował ktoś już dysputę pt. "czy kupując gadżety w sklepie klubowym (oficjanlny czy nie jeden ....) wspieram klub ?"
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
kbr
Senior Member

Od: 08.2015

Stary 17.01.2020, 10:29
Ile mogą wynosić przychody z takiego sklepiku? Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że to śmiesznie mała kwota z punktu widzenia SA, a pewnie też i TS.
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 17.01.2020, 11:09
kbr napisał(a):Wyświetl post
Ile mogą wynosić przychody z takiego sklepiku? Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że to śmiesznie mała kwota z punktu widzenia SA, a pewnie też i TS.
Przykład Legii Warszawa. W 2014 roku przychody Legii że sprzedazy produktów sklepowych wyniosły blisko 10 milionów złotych. W 2015 roku planowali dobić do granicy 14 milionów złotych.
Bogusław Leśnodorski wowczas powiedział że lepiej sprzedawać pamiątki niż piłkarzy. Z przymrużeniem oka )

To był czas gdy Lesnodorski chwycił to wszystko za ryj i zaczęli wszystko od 0. Nowy sklep klubowy (internetowy i na stadionie), super kolejce, patriotyczne, VIP, idealnie dopasowany kazdy szczegol, barwy, herb klubu, dla niemowlaka, dla 80-latka, dla piknika, dla chuligana. Legia dodatkowo ruszyła z ofensywą w social media i zostawiła resztę Polski daleko w tyle i to przekładało się na rekordowe w historii Legii zyski ze sprzedaży w sklepie internetowym.

Ja wchodzę na sklep internetowy Legii i mam ochotę coś kupic.. wchodzę na sklep internetowy Wisły i opuszczam go po 20 sekundach. Więc to daje do myślenia.. a dodatkowo jak widzę to logo Spółki Akcyjnej to odechciewa mi się cokolwiek tam kupowac

Gby by Legia uzywala logo Spółki Akcyjnej to nie osiągnęliby takiego sukcesu. Leśnodorski powiedzial ze kibic musi się utożsamiać z tym co jest w naszym sklepie. A kibice utożsamiać się będzie z herbem, barwami, a nie logotypem Spółki Akcyjnej

Ale co dla Legii jest podłogą, to dla nas jest sufitem. Sklep Wisły to przestarzały barak przy sektorze C, kiepsko wyposażony, bez herbu Wisły, tylko logotypem SA, sklep internetowy rowniez kiepsko wyposażony, nudna kolekcja, nudne wzory, nudna grafika, takie flaki z olejem
Ostatnio edytowane przez aNouc : 17.01.2020 o godz. 11:22.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 17.01.2020, 11:13
kbr napisał(a):Wyświetl post
ja uważam ze rozmowę należy zacząć od tego "czy sklepik przynosi dochód" a nie ile one wynoszą.
i jeśli myślicie ze Nasz sklep przynosi zawsze przychód to jesteście w grubym błędzie.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Snow
Ave Wisła!

Od: 09.2003

Stary 17.01.2020, 11:29
aNouc napisał(a):Wyświetl post
Przykład Legii Warszawa. W 2014 roku przychody Legii że sprzedazy produktów sklepowych wyniosły blisko 10 milionów złotych. W 2015 roku planowali dobić do granicy 14 milionów złotych.
Bogusław Leśnodorski wowczas powiedział że lepiej sprzedawać pamiątki niż piłkarzy. Z przymrużeniem oka )

To był czas gdy Lesnodorski chwycił to wszystko za ryj i zaczęli wszystko od 0. Nowy sklep klubowy (internetowy i na stadionie), super kolejce, patriotyczne, VIP, idealnie dopasowany kazdy szczegol, barwy, herb klubu, dla niemowlaka, dla 80-latka, dla piknika, dla chuligana. Legia dodatkowo ruszyła z ofensywą w social media i zostawiła resztę Polski daleko w tyle i to przekładało się na rekordowe w historii Legii zyski ze sprzedaży w sklepie internetowym.

Ja wchodzę na sklep internetowy Legii i mam ochotę coś kupic.. wchodzę na sklep internetowy Wisły i opuszczam go po 20 sekundach. Więc to daje do myślenia.. a dodatkowo jak widzę to logo Spółki Akcyjnej to odechciewa mi się cokolwiek tam kupować

Gby by Legia uzywala logo Spółki Akcyjnej to nie osiągnęliby takiego sukcesu. Leśnodorski powiedzial ze kibic musi się utożsamiać z tym co jest w naszym sklepie. A kibice utożsamiać się będzie z herbem, barwami, a nie logotypem Spółki Akcyjnej

Ale co dla Legii jest podłogą, to dla nas jest sufitem. Sklep Wisły to przestarzały barak przy sektorze C, kiepsko wyposażony, bez herbu Wisły, tylko logotypem SA, sklep internetowy również kiepsko wyposażony, nudna kolekcja, nudne wzory, nudna grafika, takie flaki z olejem
To co napisałeś o Legii to zapewne jest cel do jakiego chce dojść trio i wszystkie ruchy ku temu zmierzają. Dla mnie w 100% zrozumiałe.

To, że wszyscy się przyzwyczailiśmy do kupowania w sklepiku TSu, to tak naprawdę sytuacja patologiczna pochodząca jeszcze z czasów Cupiała, gdzie wszyscy mieli w tyłku jaki jest przychód ze sklepiku bo i tak dobry wujcio Cupiał zawsze dosypał kasę. Lepiej było więc wspierać wtedy jeszcze aż tak nie skompromitowany, biedny i "prawdziwy" TS. O tym zresztą mówi Tomasz Jazdzynski w wywiadzie dla Interii. Zresztą ciężko wymagać by Cupiał szczególnie przejmował się sklepikiem, skoro miał gdzieś nawet takie rzeczy jak Akademia.

Zresztą sam sklepik SA był chyba tylko wyłącznie dla picu "żeby coś było". Stąd też zresztą marny asortyment. Nikt nigdy tego porządnie nie wziął za mordę i nie ogarnął. I widocznie trio też nie będzie tego robić dopóki nie uzyskają praw do herbu.
Ostatnio edytowane przez Snow : 17.01.2020 o godz. 11:31.
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Stary 17.01.2020, 11:40
I taki jest właśnie plan ratującej trio.. oni mnie pozytywnie zaskoczyli, bo wreszcie ktoś inteligentny zrozumial że logotyp Spółki Akcyjnej to jeden z największych problemow pilkarskiej Wisły Kraków. Jak i dla sklepu klubowego. Jazdzynski w jednym z wywiadow powiedzial ze nawet on bardziej utozsamia się z herbem Wisły, a nie logo SA..

Wcześniej nie mial kto się tym zająć bo cały czas rzadzil Cupial a jemu wisiały takie sprawy.. to właśnie Cupiał w 1997 roku wymyslil sobie żeby mu namalowac w paincie takie logo Spolki Akcyjnej.. i jest to cala historia obecnego stanu rzeczy.

Wystarczy spojrzec na oflagowanie trybun stadionu Wisły Kraków... Czy te flagi maja logo SA, czy herb Wisły? i to zamyka temat. I ratujące trio rozumie problem.. kibice Wisły utożsamiają się z herbem Wisły, i nie chca logotypu Spółki Akcyjnej które wymyślił sobie Cupiał w 1997 roku

PS. Kto robi zakupy w sklepie TS Wisła? Odpowiedz:, kibice piłkarscy.
A czemu część z nich nie robi zakupów w sklepie piłkarskim (barak przy stadionie)? Bo w tym sklepie nie ma niczego z herbem Wisły Kraków, tylko tym oblesnym logotypem SA wymyslonym przez Cupiała w 1997 roku. Niech Cupiał w Myślenicach otworzy bazar i sprzedaje to badziewie z logo SA
Ostatnio edytowane przez aNouc : 17.01.2020 o godz. 11:44.
Odpowiedz cytując
Lvcas
Member

Od: 11.2019

Stary 17.01.2020, 11:40
Przykład Legii Warszawa. W 2014 roku przychody Legii że sprzedazy produktów sklepowych wyniosły blisko 10 milionów złotych. W 2015 planowali dobić do granicy 14 milionów złotych.

To był czas gdy Lesnodorski chwycił to wszystko za ryj i zaczęli wszystko od 0. Nowy sklep klubowy (internetowy i na stadionie), super kolejce, w tym VIP, idealnie dopasowany kazdy szczegol, barwy, herb klubu, dla niemowlaka, dla 80-latka, dla piknika, dla chuligana. Legia dodatkowo ruszyła z ofensywą w social media i zostawiła resztę Polski daleko w tyle i to przekładało się na rekordowe w historii Legii zyski ze sprzedaży w sklepie internetowym.

Ja wchodzę na sklep internetowy Legii i mam ochotę coś kupic.. wchodzę na sklep internetowy Wisły i opuszczam go po 20 sekundach. Więc to daje do myślenia.. a dodatkowo jak widzę to logo Spółki Akcyjnej to odechciewa mi się cokolwiek tam kupowac

Ale co dla Legii jest podłogą, to dla nas jest sufitem. Sklep Wisły to przestarzały barak przy sektorze C, kiepsko wyposażony, bez herbu Wisły, tylko logotypem SA, sklep internetowy rowniez kiepsko wyposażony, nudna kolekcja, nudne wzory, nudna grafika, takie flaki z olejem
Wszystko to jest logiczne i wiadome. Przez lata temat pamiątek nikogo nie interesował i teraz poprzez chciwość tych osób co zostali w TS nie widać możliwości rozwoju a sprzedaż kolekcji Wisły Kraków odpowiednio prowadzona ma według mnie olbrzymi potencjał i same przychody ze sprzedaży mogłyby stanowić znaczną część budżetu tak jak to jest w normalnych klubach na zachodzie i w Warszawie.

Niestety za handel w ostatnich latach odpowiadała wiadoma grupa. Dostarczali marnej jakości ubiór i gadżety (z nielicznymi wyjątkami) z treścią, która interesowała może 15% społeczności kibicowskiej.
Wiślacki Świat, żył prawdopodobnie tylko z koszulek meczowych i dostarczał szaliki, które, też interesowały może 15% kibiców, bo nikt herbu S.A na szaliku nie lubi a o sprzedaży online nawet nie mówię, bo szkoda słów.

Dlatego uważam, że ten temat należy radykalnie zreformować, jak najbardziej trzeba zacząć od praw do nazwy marki i logotypu, dlatego postulaty TRIO są dla mnie jak najbardziej rozsądne i pożądane. To może tylko i wyłącznie dać korzyść CAŁEJ Wiśle Kraków. W następnej kolejności trzeba sklep rozbudować o nowe kolekcje, które będą atrakcyjne dla wszystkich kibiców a nie dla jednej z grup. Trzeba tworzyć produkty z myślą o chuliganach ultrasach, piknikach, kibicach młodych starych, zamożnych, mniej zamożnych, Vipach, turystach... no wszystkich. I wtedy klub będzie na tym zarabiał, bo potencjał tożsamościowy naszych kibiców według mnie jest najlepszy w Polsce i dlatego nie można torpedować chęci zrobienia tutaj biznesu.

Dlatego panom z TSu proponuje w końcu zerwać z doktryną leśnych dziadków i przestać robić TRIO pod górkę.

I taki jest właśnie plan ratującej trio.. oni mnie pozytywnie zaskoczyli, bo wreszcie ktoś inteligentny zrozumial że logotyp Spółki Akcyjnej to jeden z największych problemow pilkarskiej Wisły Kraków. Jak i dla sklepu klubowego. Jazdzynski w jednym z wywiadow powiedzial ze nawet on bardziej utozsamia się z herbem Wisły, a nie logo SA..

Wcześniej nie mial kto się tym zająć bo cały czas rzadzil Cupial a jemu wisiały takie sprawy.. to właśnie Cupiał w 1997 roku wymyslil sobie żeby mu namalowac w paincie takie logo Spolki Akcyjnej.. i jest to cala historia obecnego starzy rzeczy.

Wystarczy spojrzec na oflagowanie trybun stadionu Wisły Kraków... Czy te flagi maja logo SA, czy herb Wisły? i to zamyka temat. I ratujące trio rozumie problem.. kibice Wisły utożsamiają się z herbem Wisły, i nie chca logotypu Spółki Akcyjnej które wymyślił sobie Cupiał w 1997 roku
O Białej Gwieździe też nie można zapominać.

Snow napisał(a):Wyświetl post
To co napisałeś o Legii to zapewne jest cel do jakiego chce dojść trio i wszystkie ruchy ku temu zmierzają. Dla mnie w 100% zrozumiałe.

To, że wszyscy się przyzwyczailiśmy do kupowania w sklepiku TSu, to tak naprawdę sytuacja patologiczna pochodząca jeszcze z czasów Cupiała, gdzie wszyscy mieli w tyłku jaki jest przychód ze sklepiku bo i tak dobry wujcio Cupiał zawsze dosypał kasę. Lepiej było więc wspierać wtedy jeszcze aż tak nie skompromitowany, biedny i "prawdziwy" TS. O tym zresztą mówi Tomasz Jazdzynski w wywiadzie dla Interii. Zresztą ciężko wymagać by Cupiał szczególnie przejmował się sklepikiem, skoro miał gdzieś nawet takie rzeczy jak Akademia.

Zresztą sam sklepik SA był chyba tylko wyłącznie dla picu "żeby coś było". Stąd też zresztą marny asortyment. Nikt nigdy tego porządnie nie wziął za mordę i nie ogarnął. I widocznie trio też nie będzie tego robić dopóki nie uzyskają praw do herbu.
Praw do herbu i do nazwy, bo nie mając prawa do nazwy marki, umieszczając je na komercyjnym produkcie niejako łamiesz prawo.
Ostatnio edytowane przez Lvcas : 17.01.2020 o godz. 11:47.
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Stary 17.01.2020, 11:46
Lvcas napisał(a):Wyświetl post

O Białej Gwieździe też nie można zapominać.
Nikt nie zapomina. To w żaden sposob nie musi koligowac ze sobą.

Biała Gwiazda to symbol Wisły.
A herb Wisły to herb Wisły.
Logotyp SA to badziewie wymyślone przez Bogusława Cupiała w 1997 roku
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 17.01.2020, 12:47
Sytuacja w dużej mierze przypomina sytuację rumuńskiej Gwiazdy, czyli Steaua Bukareszt.
Klub zawsze był związany z wojskiem.
Po transformacji przeszedł w prywatne ręce, ale wojsku w 2011 roku przypomniało się, że posiada prawa do nazwy i herbu. Sąd przyznał wojsku rację i od 3 grudnia 2014 klub utracił prawo do posługiwania się i herbem i nazwą.
W styczniu następnego roku, żeby w ogóle istnieć zmienił nazwę na FCSB i przyjął nowy herb, czy logo.

Wyobraźmy sobie teraz Wisłę występującą jako KPWK (Klub Piłkarski Wisła Kraków) bez prawa do posługiwania się w herbie Białą Gwiazdą!
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
kowalkowskij
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 17.01.2020, 12:53
Cupiał też dostał zgodę na użycie herbu Wisły w nowym logotypie S.A.
Tylko wspólnie można coś zbudować. Wisła Kraków - Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 17.01.2020, 12:54
Ja bym tu Warszawy w ogóle nie porównywał.Aglomeracja liczy pewnie ze 3 mln - całą Warszawa i wszystko ościenne to Legia.
Legia mimo ostatnich wtop to ligowa potęga z super stadionem i bez problemów które nas od dawna zżerają, no i najważniejsze - w barwach możesz chodzić wszędzie.

U nas kompletna bida, aglomeracja mniejsza i podzielona, do tego w dużej mierze kibicowsko upadła.No i zawsze istnieje ryzyko utraty barw czy lania się o nie. Starzy z obu stron siedzą, prym wiodą młodzi którzy są nieobliczalni - choćby 'słynny' przykład z autobusu w Hucie

Nie widzę za bardzo potencjału aczkolwiek każde pieniądze są ważne.
Sprawa jest o tyle skomplikowana że jest niby proste rozwiązanie.SA sprzedaje gadżety piłkarskie, TS swoich sekcji. Tyle że w praktyce w niektórych przypadkach ciężko będzie ocenić czy dana rzecz jest piłkarska czy nie.

Tu SA ma o tyle racje że praktycznie wszyscy kupujący to kibice piłki.

ps. Trzymanie Herbu przez TS uważam za bezsens. Moim zdaniem i TS i SA powinna mieć do tego prawa
Ostatnio edytowane przez 1q2 : 17.01.2020 o godz. 12:57.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Stary 17.01.2020, 13:10
Wyobrażasz sobie żeby Wisłocki z TS-em pozwali do sądu piłkarską Wisłę z Kubem Błaszczykowskim na czele? raczej nie porównywalnym tego do sytuacji Rumunów. U nich jest inne prawo, inne wymogi ligi, inna sytuacja historyczna, otwarta nienawiść obydwu stron.

Ale załóżmy.. że TS idzie na wojnę z SA, z którą nie chce mieć nic wspólnego i teraz pytanie: do kogo należą Mistrzostwa Polski w piłce nożnej wywalczone w latach 1999, 2001, 2003, 2004, 2005, 2008, 2009, 2011 ? W jakim klubie grał Maciej Żurawski, Tomek Frankowski, Mirosław Szymkowiak, Mauro Cantoro, Arkadiusz Głowacki, Radoslaw Sobolewski, Marcelo czy Paweł Brożek? Który klub rywalizował w meczach z Schalke, Parmą, Lazio, Barceloną, Realem, Interem

To wszystko osiągnięto podczas prowadzenia sekcji piłkarskiej Wisły jako Spółki Akcyjnej.

Także to jest szerszy kontekst i nie tak proste w swoim rozumowaniu jakby się mogło wydawać (porównując to do sytuacji Rumunów).

I tak samo z muzeum klubu.. musi powstać wspolne Wisły SA i TS Wisła. Inaczej powstanie muzeum z pamiątkami klubu od 1997 roku które są posiadaniu Wisła SA. A dużo cennych zbiorów z lat 1906 - 1996 są w posiadaniu TS Wisła. A jeżeli one nie trafia do muzeum piłkarskiej Wisły to będzie kicha..

Ta sytuacja jest wynikiem działania drużyn piłkarskich jako Spółek Akcyjnej (w Polsce jest wymóg prawny aby sekcje piłkarskie prowadzone były jako wyodrębnione Spółki Akcyjne)

Ale.. tylko JEDNA drużyna piłkarska używa w polskiej lidze logotypu Spolki Akcyjnej... Zgadnijcie jaka ))

..i to jest właśnie ten paradoks Wisły Kraków
Ostatnio edytowane przez aNouc : 17.01.2020 o godz. 13:24.
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Stary 17.01.2020, 13:30
1q2 napisał(a):Wyświetl post
Ja bym tu Warszawy w ogóle nie porównywał.Aglomeracja liczy pewnie ze 3 mln - całą Warszawa i wszystko ościenne to Legia.
Legia mimo ostatnich wtop to ligowa potęga z super stadionem i bez problemów które nas od dawna zżerają, no i najważniejsze - w barwach możesz chodzić wszędzie.

U nas kompletna bida, aglomeracja mniejsza i podzielona, do tego w dużej mierze kibicowsko upadła.No i zawsze istnieje ryzyko utraty barw czy lania się o nie. Starzy z obu stron siedzą, prym wiodą młodzi którzy są nieobliczalni - choćby 'słynny' przykład z autobusu w Hucie

Nie widzę za bardzo potencjału aczkolwiek każde pieniądze są ważne.
Sprawa jest o tyle skomplikowana że jest niby proste rozwiązanie.SA sprzedaje gadżety piłkarskie, TS swoich sekcji. Tyle że w praktyce w niektórych przypadkach ciężko będzie ocenić czy dana rzecz jest piłkarska czy nie.

Tu SA ma o tyle racje że praktycznie wszyscy kupujący to kibice piłki.

ps. Trzymanie Herbu przez TS uważam za bezsens. Moim zdaniem i TS i SA powinna mieć do tego prawa
Komentarz Bogusława Leśnodorskiego w 2014 roku, w kwestii sklepu klubowego

Ale nie sprawdzimy tego, bo od 2014 niewiele zmieniło się jeżeli chodzi o Wisłę Kraków. Wciąż ten sam blaszak przy stadionie, brak herbu Wisły, słabą jakość graficzna, kiepski sklep internetowy, 0 reklamy w social media.. a czasem wjeżdżają projekty z błędna kolejnością barw Wisły.. poziom przedszkolaka

Legia była w podobnej sytuacji jak Wisła. Tam wszystko lezalo. Przyszedł Lesnodorski, chwycił za mordę i odjechali całej Polsce jeżeli chodzi o sklep klubowy
Ostatnio edytowane przez aNouc : 17.01.2020 o godz. 13:36.
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków

Stary 17.01.2020, 13:42
No, że mamy większy rynek niż Podbeskidzie to oczywiste. Ale kokosów z tego nie będzie. Gdzie nie twierdze że można to olać ale jak już się dogadają a muszą to też potrzebujemy kogoś z inwencją.Towaru musi być dużo, różnorodny ,dobrej jakości i co najważniejsze musi mieć to coś co zachęci do kupowania.

Pamiętasz ten bum; w okolicach 2012-2015. Chłopaki wydawali mnóstwo rzeczy i sprzedawało się to jak ciepłe bułeczki. Potem wszystko padło z wiadomych powodów. Oczywiście wtedy gadżety były nakierowane na , nazwijmy to - sektor C.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 17.01.2020, 13:48
A legia za czyich zadow zmienila nieco herb, daleki optycznie od CWKSu ?
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Stary 17.01.2020, 13:48
To był Miska sklep prowadzony na dane SKWK. (Piszesz o Strefie Kibola i Reymonta 22?)

SKWK płaciło jakies ochłapy TS-owi tylko za używanie herbu. Zysk w 100% dla SKWK (czyli Miska i ekipy)
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Stary 17.01.2020, 14:01
gizmowisla napisał(a):Wyświetl post
A legia za czyich zadow zmienila nieco herb, daleki optycznie od CWKSu ?

Legia ma pełne prawa do nazwy i herbu chyba od 2010 roku.
I też było podobne gadanie jak u nas (CWKS vs Legia SA). I jak się potem okazało wszystko dało się ogarnąć.

do tego czasu kibice Legii toczyli wojne o herb klubu i doszło do tego że za mediacje wziela się prezydent Warszawy i mieli jakieś spotkania w jej gabinecie w 2009 roki
Odpowiedz cytując
lucas8
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 17.01.2020, 14:09
Legia ma pełne prawa do nazwy i herbu chyba od 2010 roku.
I też było podobne gadanie jak u nas (CWKS vs Legia SA). I jak się potem okazało wszystko dało się ogarnąć.

do tego czasu kibice Legii toczyli wojne o herb klubu i doszło do tego że za mediacje wziela się prezydent Warszawy i mieli jakieś spotkania w jej gabinecie w 2009 roki
Nie było tak, że CWKS upadło i syndyk wjechał? Wtedy Legia wykupiła prawa do nazwy i herbu za 1,7 mln zł?
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków

Stary 17.01.2020, 14:14
To był Miska sklep prowadzony na dane SKWK. (Piszesz o Strefie Kibola i Reymonta 22?)

SKWK płaciło jakies ochłapy TS-owi tylko za używanie herbu. Zysk w 100% dla SKWK (czyli Miska i ekipy)
Tak dokładnie, potem ekipie odjebało i sklep właściwie padł, tak jak inne inicjatywy(WG, WP iitp) - jeszcze długo przed aresztowaniem towarzystwa.
Ostatnio edytowane przez 1q2 : 17.01.2020 o godz. 14:18.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Stary 17.01.2020, 14:29
Ciekawostka sprzed lat.. Oświadczenie kibiców Legii Warszawa którzy oburzają się na logotyp Spółki Akcyjnej i domagają się powrotu do herbu klubu. Legia ma już to za sobą, my jeszcze nie.. a tam mieli sytuację na odwrót (bo właściciele sekcji piłkarskiej nie chcieli powrotu do herbu i za to dostawali pociski od kibiców Legii, a u nas wlascielele sekcji piłkarskiej chcą powrotu do herbu.. więc sytuacja wymarzona. A teraz naszym zadaniem jest ich wspierać.)

CWKS (czyli nasze TS Wisła)

Ostatnio edytowane przez aNouc : 17.01.2020 o godz. 14:34.
Odpowiedz cytując
Grzegorz z Sanoka
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 17.01.2020, 16:04
Oczywiście sprzedaż gadżetów jest istotna, trzeba to w końcu uregulować. Ale nie zapominajmy o jednej rzeczy. Ilu z Was buja się w barwach w dzień powszedni? W Krakowie dzieci nie chodzą do szkoły z plecakami Wisły. Taki klimat i specyfika.
To nas odróżnia od Warszawy.
Powód: TSW
Ostatnio edytowane przez Grzegorz z Sanoka : 17.01.2020 o godz. 16:08.
Armia Białej Gwiazdy
Odpowiedz cytując
MatMario
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 17.01.2020, 17:28
Nikt nie zapomina. To w żaden sposob nie musi koligowac ze sobą.

Biała Gwiazda to symbol Wisły.
A herb Wisły to herb Wisły.
Sorry ale chuja się znasz. Użytkownik Tejot na TT wczoraj wszystko ładnie wytłumaczył gawiedzi i wszyscy mu przyklasneli.

Ogólnie uważam że niech to trwa. W czasie TS tylko traci. Jak się nie dogadają to w 3 kwartale 2020 trio powinno użyć wszystkich możliwości do osiągnięcia swoich celów. Bez sentymentów.

I tyle.
jackass: -Sęk w tym, że jak my im sprzedajemy bilety, to bierzemy pełną odpowiedzialność za nich.
Press: -Czyli to klub dystrybuowałby bilety na mecze wyjazdowe?
jackass: -I tak to musimy robić,zawsze tak jest.
Press: -Przed konfliktem SKWK się tym zajmowało?
jackass: -Tak, oni to robili.
Odpowiedz cytując
Lvcas
Member

Od: 11.2019

Stary 17.01.2020, 20:42
A że tak zmienię temat i zapytam, również Serka. Czy w związku z utraceniem gwiazdki przez Akademie Piłkarską Wisły Kraków i pieniędzy przewidzianej za nią, ktoś w TS Wisła poniósł już konsekwencje za niedopełnienie obowiązków, czy sprawa już została zamieciona pod dywan?
Odpowiedz cytując
tas de fleia
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 17.01.2020, 21:49
Patrząc z boku, to po co to wywoływanie do tablicy? Co ma Serek do decyzji personalnych w TS?
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów