The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 34 24,29%
osłabi 84 60,00%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 22 15,71%
Głosujących: 140. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
rrcek
Junior Member

Od: 06.2011

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 28.05.2012, 19:04
my na ta pozycje mamy Lucasa Guedesa.. Nasi obserwowali Gajosa kilkakrotnie, jezeli jest ccos wart to napewno go nie puścimy.
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 28.05.2012, 19:38
Cytat:
Alternatywą dla Wilka mógłby być spokojnie Pazdan no ale poszedł do Jagi. Dla Ilieva Kupisz, którym podobno się interesujemy.
Śmieszy mnie to... nie dawno posądzał Probierza o kolesiostwo w sprawie Kupisza dziś jest alternatywą dla Ilieva.
Placzesz za Pazdanem prezentującego poziom porównywalny Wilka który przypomnę jest twoim zdaniem najsłabszym defensywnym pomocnik w lidze.

Cytat:
Dziś generalnie narzekamy na For_Funa i thechrisa.
Z tego co widzę większość ma problem z tobą.

Cytat:
To, że ktoś jest sprowadzony przez znajomości nie oznacza, że nie może okazać się lepszy.
Teraz przez znajomości wcześniej załatwiał mu kontrakt
Nie mylmy pojęć logiczne jest że Probierz ewentualnie chce go sprowadzić bo go zna... słowo "kolesiostwo" jest czymś zupełnie innym.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 28.05.2012 o godz. 19:51.
Odpowiedz cytując
thechris
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 28.05.2012, 19:45
westersyl napisał(a):Wyświetl post
Śmieszy mnie to... nie dawno posądzał Probierza o kolesiostwo w sprawie Kupisza dziś jest alternatywą dla Ilieva.
No i czego nie rozumiesz? To, że ktoś jest sprowadzony przez znajomości nie oznacza, że nie może okazać się lepszy. A w tym przypadku akurat Kupisz > Iliev. Po pierwsze nie mam wpływu na to kim się Wisła interesuje. Po drugie potrafię rozdzielić wartość sportową zawodnika od tego w jakich okoliczność zostaje sprowadzony. Tak, Kupisz jest alternatywą dla Ilieva bo Wisła się nim interesuje. Natomiast Wisła się nim interesuje dlatego, że jest pupilkiem Probierza. Makuszewski byłby lepszy od Kupisza no ale cóż... On pewnie jest za drogi. A jak masz ze mną problem to użyj opcji ignoruj. Ja tak zrobiłem np. z miloszem parę miechów temu i mam święty spokój. On pewnie dalej o mnie wypisuje jakieś pierdoły, pewnie tłucze w tą swoją klawirę a ja i tak mam to gdzieś bo tego nie czytam. No chyba, że ktoś go zacytuje;/
Ostatnio edytowane przez thechris : 28.05.2012 o godz. 19:48.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 28.05.2012, 19:51
rrcek napisał(a):Wyświetl post
my na ta pozycje mamy Lucasa Guedesa.. Nasi obserwowali Gajosa kilkakrotnie, jezeli jest ccos wart to napewno go nie puścimy.
Gajos jest 2 lata starszy . Nie wrzucajmy od razu Lucasa do 1 składu . Poza tym dobrych zawodników nigdy za wiele .

Jeżeli jest cos wart na pewno go nie puścimy ? oj akurat z tym faktem bym polemizował . Ilu juz zdolnych młodych grajków wypuściliśmy , pomimo zainteresowania.. Lewandowski , bracia Mak i inni .
Odpowiedz cytując
rrcek
Junior Member

Stary 28.05.2012, 20:02
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Gajos jest 2 lata starszy . Nie wrzucajmy od razu Lucasa do 1 składu . Poza tym dobrych zawodników nigdy za wiele .

Jeżeli jest cos wart na pewno go nie puścimy ? oj akurat z tym faktem bym polemizował . Ilu juz zdolnych młodych grajków wypuściliśmy , pomimo zainteresowania.. Lewandowski , bracia Mak i inni .
Z Lucasem ironizowalem,, a tego Gajosa to nasi ogladalina kilku mezach i too jest pewne, a jak to bylo z Lewym i Makami?
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 28.05.2012, 20:03
Kupisz grać może zamiast Kirma a nie Iliewa, z tym Iliewem to coś widzę u jednego użytkownika jakaś obsesja. Tak , tak therchisku , piszesz jak zwykle nonsensy i większość ma cie tu już dosyć.

A Lucas to jeszcze junior wpierw niech pokaże wartość w młodej ekstraklasie, tak że spoko z tym pierwszym składem, ale w przyszłości byłoby miło

_______
PS. ...bo kiedyś jak pewnie wiesz kacpaw91 czyli w najlepszym okresie Wisły Cupiała za Kasperczaka, gra Wisły opierała się na skrzydłowych , Kosowski i Kalu Uche , Szymkowiak rozdzielał do nich podania , a z przodu Żurawski , przed nim zaś był Kuźba , wcześniej i później zamiast niego Frankowski, czyli była jakaś koncepcja gry ofensywnej, a teraz ...

Teraz wszystko w sezonie mistrzowskim opierało się na Meliksonie i waleczności Sobolewskiego i Wilka, przy nieco słabszej dyspozycji Maora nasza kreatywność w grze zespołowej jest wprost rozpaczliwa i stąd te ataki na Iliewa są niepoważne bo tylko indywidualnymi zagraniami aktualna Wisła coś może zdziałać .

W gruncie rzeczy Ja czekam na jakąś spójna koncepcje gry ofensywnej, a do tego też dodatkowych wykonawców, czyli jednak transfery.
Ostatnio edytowane przez milosz : 28.05.2012 o godz. 20:33.
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 28.05.2012, 20:09
milosz napisał(a):Wyświetl post
Kupisz grać może zamiast Kirma a nie Iliewa, z tym Iliewem to coś widzę u jednego użytkownika jakaś obsesja.
No właśnie to ciekawa sprawa z tymi naszymi skrzydłowymi.

Małecki - w tym sezonie kompletnie nic nie wniósł do zespołu pozytywnego, a to przez kontuzje, a to przez swoje humorki i ich konsekwencje
Iliev - efektowny, ręce składają się do oklasków, świetny technicznie, ale jeden mankament - mało asyst i goli
Kirm - gra tak, że zęby bolą, ale poza napastnikami w kanadyjce we wszystkich rozgrywkach jako jedyny ma 12 punktów.

Możemy jedynie liczyć na to, że Kirm będzie miał sezon konia jak niegdyś Zieniu i zauważą go Turcy. Chyba, że jego spotkania reprezentacyjne skłonią ich do kupna Andraża.

Jednak jak już mówiłem Ilieva wykorzystać jako cofniętego napastnika.
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 28.05.2012, 20:11
Cytat:
a jak to bylo z Lewym
Z Lewym wiem, że wyglądało to mniej więcej tak że Bednarz dla którejś z gazet powiedział że Robert chciał zarabiać tyle co Brożek dlatego go odpuścił.
Czy to miało coś wspólnego z prawdą ? Lewandwoski w programie liga+ extra zapytany o te słowa JB z uśmiechem na ustach powiedział coś stylu: To jest brednia nie wiem ile zarabia Brożek, natomiast na pewno nie chciałem zarabiać tyle co on.

Na YT jest kilka bramek Gajosa trzeba przyznać, że nie przypadkowe. Chłopak też fizycznie wygląda jak piłkarz oraz potrafi... biegać
Niby banał ale wszyscy pamiętam legendarnego Beto który na filmikach wzbudzał już wątpliwości co do swojego sposobu poruszania się.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 28.05.2012 o godz. 20:27.
Odpowiedz cytując
Towarzysz Generał
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 28.05.2012, 20:23
Lukasz napisał(a):Wyświetl post
Tłumnie może i nie ale jak nie ma Polaków w składzie to jest raban ze takich jest mało. Jak zanosi się iż będą w 'nadmiarze' to się dyskutuje nad ich fatalną techniką i sugeruje wymianę. Łaska kibica na pstrym koniu jeździ.
Jak nie ma Polaków to raban robią media (ciekawe dlaczego? ) a głupi "naród" powtarza. Potem się okazuje, że patrzymy na Pietruchę, czy Ćwielonga i znowu "naród" powtarza frazesy. Galareta społeczna.

Może i nie jest mocna ale z sezonu na sezon staje się mocniejsza i bardziej profesjonalna. Tak samo jak stadiony są lepsze i sponsorzy bogatsi.Tort do podziału pt. ekstraklasa systematycznie rośnie.
Mocniejsza? Profesjonalna? Proszę Cię... Chociażby sprawa stadionów. Najpierw budujemy stadiony, a potem budzimy się z ręką w nocniku, bo utrzymanie stadionu kosztuje, a trybuny zajęte w 20%. Co do sponsorów to przypominam, że od zakończenia współpracy z BAH-em jakoś nikt nie kwapi się do sponsorowania za interesujące nas pieniądze.

Zresztą finanse to osobny akapit. Ile drużyn jest na państwowym garnuszku (co z tego wynika sobie dopowiedz)? W ilu zespołach obecnie nie trwa cięcie kosztów? W ilu z nich tylko dlatego, że już nie ma czego ciąć?

Dlatego też należy szanować tą ligę co mamy zwłaszcza ze ponad nią jako klub nie wystajemy. Będziemy klepać każdego jak chcemy możemy mówić ze liga jest słaba. Póki co to nie mamy do tego żadnego prawa.
Kolejny raz - to, że my byliśmy beznadziejni w tym sezonie to nie znaczy, że liga jest mocna.

Dwa, dyskutując o pozbyciu się Wilka czy Ilieva trzeba myśleć od innej strony - jesteśmy w stanie kupić X i zastawiamy się czy wtedy Wilk/Iliev jest niepotrzebny. A tu dyskusja toczy się od d.. strony - narzekamy na piłkarza Y a alternatywy dla niego nie mamy. Oczywiście narzekać można tylko na jednego piłkarza czy dwóch bo jak się narzeka notorycznie na wszystkich kopaczy, kibiców i na cały klub to jest to nie do zniesienia - przypadek thechris'a Dziś generalnie narzekamy na Ilieva i Wilka.
Ja w żadnym wypadku nie jestem za pozbyciem się Wilka, czy w szczególności Ilieva. Po prostu Wilk nie nadaje się do ataku pozycyjnego, a taki będziemy musieli stosować. Kiedyś proponowałem do środka darmowy duet Pazdan - Rakowski i moim zdaniem taki środek był w naszym zasięgu finansowym i byłby zdecydowanie lepszy od pary Wilk - Jirsak.

W obecnej sytuacji (brak skrzydłowych, słaby środek) moglibyśmy zagrać 4-3-2-1 z pomocą Jirsak, Sobolewski, X (np. Rakowski) - Iliev, Melikson. Takie ustawienie do maksimum wykorzystałoby atuty duetu Iliev - Maor.
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 28.05.2012, 20:54
Pamiętajmy, że wraca Chrapek z Kolejarza. Nie wiem jak wczoraj, ale w 33 kolejkach (w nie wszystkich grał) miał 3 bramki i 7 asyst w 1. lidze.
Odpowiedz cytując
bonawentura
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 28.05.2012, 21:21
Towarzysz Generał napisał(a):Wyświetl post
Jak nie ma Polaków to raban robią media (ciekawe dlaczego? ) a głupi "naród" powtarza. Potem się okazuje, że patrzymy na Pietruchę, czy Ćwielonga i znowu "naród" powtarza frazesy. Galareta społeczna.
Mocniejsza? Profesjonalna? Proszę Cię... Chociażby sprawa stadionów. Najpierw budujemy stadiony, a potem budzimy się z ręką w nocniku, bo utrzymanie stadionu kosztuje, a trybuny zajęte w 20%. Co do sponsorów to przypominam, że od zakończenia współpracy z BAH-em jakoś nikt nie kwapi się do sponsorowania za interesujące nas pieniądze.
Zresztą finanse to osobny akapit. Ile drużyn jest na państwowym garnuszku (co z tego wynika sobie dopowiedz)? W ilu zespołach obecnie nie trwa cięcie kosztów? W ilu z nich tylko dlatego, że już nie ma czego ciąć?
Kolejny raz - to, że my byliśmy beznadziejni w tym sezonie to nie znaczy, że liga jest mocna.
Ja w żadnym wypadku nie jestem za pozbyciem się Wilka, czy w szczególności Ilieva. Po prostu Wilk nie nadaje się do ataku pozycyjnego, a taki będziemy musieli stosować. Kiedyś proponowałem do środka darmowy duet Pazdan - Rakowski i moim zdaniem taki środek był w naszym zasięgu finansowym i byłby zdecydowanie lepszy od pary Wilk - Jirsak.
W obecnej sytuacji (brak skrzydłowych, słaby środek) moglibyśmy zagrać 4-3-2-1 z pomocą Jirsak, Sobolewski, X (np. Rakowski) - Iliev, Melikson. Takie ustawienie do maksimum wykorzystałoby atuty duetu Iliev - Maor.
Co do sponsora - obecnie mamy kryzys i nikt nie podpisze lukratywnych kontraktów. Telefonika pewnie za te reklamy na koszulkach zawsze coś Wiśle rzuci, a sponsora takiego, co wysypie marne grosze nam nie trzeba.

Jeżeli mówimy o Meliksonie ustawionym na skrzydle, to już wielokrotnie Maor udowodnił, że to nie jest jego nominalna pozycja. Najlepiej czuje się na środku.
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 28.05.2012, 21:23
Jak nie ma Polaków to raban robią media (ciekawe dlaczego? ) a głupi "naród" powtarza.
No najlepiej zwalić wszytko na media. Dla jasności - media wypuszczą cokolwiek co ludzie będą czytać i o czym będą dyskutować bo to się przekłada na medialność a to dalej na pieniądze od reklamodawców. A więc mówią o tym co chciałby usłyszeć kibic i to co jest poczytne. Nie jest tajemnicą iż ten temat był zarówno na rękę PZPN jak i środowisku kibicowskiemu które jest w swoich poglądach generalnie nacjonalistyczne. Także polityka oparta na wychowankach jest w sukurs i PZPN jak i organizacjom kibicowskim. I tyle media zrobiły przystały na zapotrzebowanie społeczne. Tak to widzę i nie pociągnę dalej tematu bo nie ma sensu.

Co do dalszej wypowiedzi TowarzyszuGenerale powiem tak: narzekacie a można by zamiast tego szukać pozytywów i na nich się skupić. Zawsze można coś pozytywnego znaleźć, choć jest trudniej. Ja np nie trawie Bednarza i powiem ci ze jestem zadowolony ze nie widzę go i nie czytam wywiadów z nim. W ten sposób lżej mi na sercu i mniej nerwów. Panie Jacku - tak trzymać!
Odpowiedz cytując
KOALIK
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 28.05.2012, 21:56
No najlepiej zwalić wszytko na media. Dla jasności - media wypuszczą cokolwiek co ludzie będą czytać i o czym będą dyskutować bo to się przekłada na medialność a to dalej na pieniądze od reklamodawców. A więc mówią o tym co chciałby usłyszeć kibic i to co jest poczytne. Nie jest tajemnicą iż ten temat był zarówno na rękę PZPN jak i środowisku kibicowskiemu które jest w swoich poglądach generalnie nacjonalistyczne. Także polityka oparta na wychowankach jest w sukurs i PZPN jak i organizacjom kibicowskim. I tyle media zrobiły przystały na zapotrzebowanie społeczne. Tak to widzę i nie pociągnę dalej tematu bo nie ma sensu.
Zależy też jacy kibice, co widać na tym forum. Istnieje tu grupa kibiców Wisły (wiadomo kto jej przewodniczy), która najchętniej wywaliłaby wszystkich Polaków, zatrudniła byle jakich kopaczy z zagranicy, bo przecież i tak będą lepsi. Ludzie o podobnych poglądach doprowadzili do takiej sytuacji, że w reprezentacji na ME jest kilku graczy nie mówiących w naszym języku, olewających Polskę w widoczny sposób. Więc oni też mają szerokie możliwości lobbowania do swoich poglądów. Osoby, które nie zgadzają się z tym nazywa się oszołomami, idiotami lub jeszcze mocniej. Co widać w ostatnich dniach.
Odpowiedz cytując
fialo
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 28.05.2012, 22:42

Gwoli ścisłości, to jest 5 lat młodszy Gajos to rocznik 91, a Lucas to 96, uczeń gimnazjum
Some people think football is a matter of life and death. I assure you, it s much more serious than that. Bill Shankly

Listen fucking stars - you're breaking our hearts!!
Odpowiedz cytując
Towarzysz Generał
Senior Member

Stary 29.05.2012, 00:46
bonawentura napisał(a):Wyświetl post
Co do sponsora - obecnie mamy kryzys i nikt nie podpisze lukratywnych kontraktów. Telefonika pewnie za te reklamy na koszulkach zawsze coś Wiśle rzuci, a sponsora takiego, co wysypie marne grosze nam nie trzeba
Właśnie to chciałem przekazać - z tymi sponsorami tak kolorowo nie jest.

bonawentura napisał(a):Wyświetl post
Jeżeli mówimy o Meliksonie ustawionym na skrzydle, to już wielokrotnie Maor udowodnił, że to nie jest jego nominalna pozycja. Najlepiej czuje się na środku.
Moim zdaniem zarówno Melikson, jak i Iliev pełnie możliwości osiągnęliby grając za napastnikami. Coś jak Kaka w Milanie. W mojej wizji wyglądałoby to w ten sposób, że mamy 5 środkowych pomocników ustawionych mniej więcej tak:

----4---5----
--2-------3--
------1------

To działa dokładnie na odwrót. To ludzie powtarzają głupie stwierdzenia "ekspertów", a nie "eksperci" mówią co ludzie chcą.

Co do dalszej wypowiedzi TowarzyszuGenerale powiem tak: narzekacie a można by zamiast tego szukać pozytywów i na nich się skupić. Zawsze można coś pozytywnego znaleźć, choć jest trudniej. Ja np nie trawie Bednarza i powiem ci ze jestem zadowolony ze nie widzę go i nie czytam wywiadów z nim. W ten sposób lżej mi na sercu i mniej nerwów. Panie Jacku - tak trzymać!
Pozytywne dla mnie są testy młodych chłopaków i powrót Głowackiego. Gdyby Bednarz nie rozwalił naszej siatki scoutów to jak na razie dla mnie byłoby ok.
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Stary 29.05.2012, 08:31

Pozytywne dla mnie są testy młodych chłopaków i powrót Głowackiego. Gdyby Bednarz nie rozwalił naszej siatki scoutów to jak na razie dla mnie byłoby ok.
Wydaje mi się że jak na razie poza zatrudnieniem Probierza i cięciami w klubowych kadrach niewiele zrobił. Za to dużo się nagadał. Dodatkowo myślę ze to neutralne 'na razie' diametralnie zmieni się jeśli zaczniemy przegrywać mecze, zwłaszcza na R22. Do rozpoczęcia ligi powinien mieć dobre noty, jeśli tylko nie będzie się publicznie wypowiadał. W swoim expose niczego nie obiecał poza brakiem długu, akademii oraz 3-letnim planie restrukturyzacyjnym więc takie obietnice łatwo spełnić.

Edit:
Może inaczej zapytam: czego oczekujesz po Bednarzu? Co dla Ciebie będzie kryterium mówiącym o tym iż jego prezesura była z pożytkiem dla Wisły? Które miejsce w lidze po pierwszej rundzie będzie zajmować Wisła z utrzymując bieżącą politykę kadrową? Czy jest to miejsce satysfakcjonujące Cię?

Edit2:
Można myśleć i tak i tak. Jak dla mnie ludzie powtarzają głupie stwierdzenia "ekspertów" i "eksperci" mówią co ludzie chcą - towarzystwo wzajemnej adoracji. Eksperci są ekspertami dlatego że potrafią mówić w taki sposób by ludzie chcieli ich słuchać i oglądać. Słowem - tacy są eksperci jaka jest publiczność (dla przykładu jury z tańca z gwiazdami, ekspert Jacek Gmoch, Szaranowicz itp). Andy Warhol twierdził, że dla zyskania na popularności „poszedłby nawet na otwarcie sedesu” a Ty wierzysz ze rzeczony 'ekspert' nie mówi pod publikę?
Ostatnio edytowane przez Lukasz : 29.05.2012 o godz. 09:43.
Odpowiedz cytując
Towarzysz Generał
Senior Member

Stary 29.05.2012, 10:00
Najpierw odniosę się do pytań:

czego oczekujesz po Bednarzu?
Jeżeli chodzi o kwestię sportowe to oczekuje od Bednarza, że 1 września będziemy mieć przynajmniej solidne fundamenty. Nie możemy dopuszczać do sytuacji, gdzie za rok o tej porze będziemy musieli znowu od nowa budować zespół. No bo na kim możemy oprzeć zespół? Pareiko (35 lat), Głowacki (33), Sobolewski (35), Genkov (28), może Uryga (18). Jeżeli dojdzie z 4 dobrych i niezbyt starych zawodników + jakiś młody narybek, który za 2-3 lata będziemy mogli sprzedać to będę ukontentowany. Nie wspominam o Ilievie, czy Meliksonie, bo za rok ich pewnie w Wiśle nie będzie.

Co dla Ciebie będzie kryterium mówiącym o tym iż jego prezesura była z pożytkiem dla Wisły?
Sukcesy i perspektywy jakie drużyna będzie miała na przyszłość.

Które miejsce w lidze po pierwszej rundzie będzie zajmować Wisła z utrzymując bieżącą politykę kadrową? Czy jest to miejsce satysfakcjonujące Cię?
Tego nie wie nikt. Przypuszczam, że będziemy liderem. Jednak jeżeli będziemy liderem, ale nie będziemy mieli perspektyw to zaraz po ostatnim meczu będę szczęśliwy, ale później pojawi się myśl, że zmierzamy do kolejnej katastrofy.

Wydaje mi się że jak na razie poza zatrudnieniem Probierza i cięciami w klubowych kadrach niewiele zrobił
Mamy maj, więc nie czas na rozliczenia.

Dodatkowo myślę ze to neutralne 'na razie' diametralnie zmieni się jeśli zaczniemy przegrywać mecze, zwłaszcza na R22.
Bednarza powinniśmy oceniać za pracę długofalową.

Konkludując z ocenianiem Bednarza trzeba poczekać. Ja osobiście nie chcę go widzieć w Wiśle, ale niestety nie mamy na to wpływu, więc chcąc nie chcąc życzę mu powodzenia.

Edit: Co do ekspertów to przypuszczam, że przynajmniej jeżeli chodzi o "polską Wisłę" to podszepty nie pochodzą od publiczności.
Powód: edit
Ostatnio edytowane przez Towarzysz Generał : 29.05.2012 o godz. 10:04.
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Stary 29.05.2012, 10:47
Dobrze, zatem dalszy ciąg dyskusji pozwolę sobie przenieść na wrzesień.

Dodam tylko ze długofalowa praca Bednarza polega na stabilizacji finansów klubu a nie na sukcesie sportowym więc bycie liderem to niestety nie nasz priorytet. Oczywiście Wisła 'zawsze walczy o najwyższe cele' ale to generalnie frazes powtarzany z roku na rok bo nic innego nie wypada i nie można powiedzieć. Porównując natomiast nasza sytuacje sprzed 2-ch lat jak przychodził do nas Maaskant to jesteśmy w gorszej kondycji finansowej i paradoksalnie lepszej kadrowej. Gdyby Stan podpisywał kontrakty tak jak jego poprzednicy to byli byśmy w głębokiej czarnej d.. A tak to dzięki wszelakim wypożyczeniom możemy wymienić pół drużyny na tańszą młodzież i obciąć koszty. Także jest szansa na powodzenie tego planu a jak wyjdzie zobaczymy. Jak Bednarz 'zmaści' misję to jest frajer a nie prezes - łatwiej w życiu miał nie będzie.
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 29.05.2012, 11:48
KOALIK napisał(a):Wyświetl post
Zależy też jacy kibice, co widać na tym forum. Istnieje tu grupa kibiców Wisły (wiadomo kto jej przewodniczy), która najchętniej wywaliłaby wszystkich Polaków, zatrudniła byle jakich kopaczy z zagranicy, bo przecież i tak będą lepsi. Ludzie o podobnych poglądach doprowadzili do takiej sytuacji, że w reprezentacji na ME jest kilku graczy nie mówiących w naszym języku, olewających Polskę w widoczny sposób. Więc oni też mają szerokie możliwości lobbowania do swoich poglądów. Osoby, które nie zgadzają się z tym nazywa się oszołomami, idiotami lub jeszcze mocniej. Co widać w ostatnich dniach.
Istnieje też grupa kibiców na tym forum, która chciałaby w Wiśle oglądać po prostu dobrych piłkarzy, zdająca sobie przy tym sprawę, że ich narodowość ma tu GÓWNO do rzeczy. Nikt nie chce oglądać w kubie "bylejakich" piłkarzy. A do sytuacji, że kluby i nawet reprezentacja ostatnimi czasy zaczęły sięgać po większe ilości obcokrajowców, czy zawodników wyszkolonych za granicą doprowadził żenujący poziom szkolenia młodzieży w Polsce i przez co bardzo mała podaż polskich zawodników na poziomie lepszym niż średni... A nie jacyś ludzie, o których piszesz.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 29.05.2012, 13:12
We wszystkim trzeba znać umiar i balans . Z zagranicznym zawodnikami tak jest , że jak wszystko idzie po ich myśli to i grają na przyzwoitym poziomie , jak się pojawiają problemy , to wychodzi brak ambicji , fakt ze są tylko najemcami , zaangażowanie drastycznie spada . Klasa sportowa tutaj odgrywa drugoplanową rolę ( patrz Biton, Jaliens ) .

4-5 obcokrajowców w pierwszej 11 jest rzeczą normalną i działa to na zespół mobilizująco . Nie może być jednak sytuacji takiej jaka miała miejsce w zeszłym sezonie ze w 1 składzie występuje maksymalnie 1 Polak . Później budzimy się z 7 przegranymi na własnym stadionie i odpuszczaniu spotkań "mniej ważnych" dla "zawodników "

Tak poza tym przypomniał mi się adekwatny tekst Kryszaka odnoszący się do Polaków w Wiśle : " To jest Wisła , czy jakaś Amazonka ? "
Odpowiedz cytując
Towarzysz Generał
Senior Member

Stary 29.05.2012, 13:50
Nie może być jednak sytuacji takiej jaka miała miejsce w zeszłym sezonie ze w 1 składzie występuje maksymalnie 1 Polak . Później budzimy się z 7 przegranymi na własnym stadionie i odpuszczaniu spotkań "mniej ważnych" dla "zawodników "
Naprawdę sądzisz, że przegraliśmy, bo grał 1 Polak? Myślisz, że dla takiego Garguły Wisła jest czymś więcej niż np. dla Cantoro?
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Stary 29.05.2012, 14:37
Śmieszna jest ta niechęć do zagranicznych piłkarzy, leją nas zachodnie kluby równo, a bo mają ...zagranicznych piłkarzy .

Rzecz dotyczy jakości , a te śmieszne nacjonalistyczne poglądy są niewarte chwili uwagi. Kilku Polaków dla tożsamości drużyny klubu tak, ale i tak jakość musi opierać się jak na całym świecie na piłkarzach importowanych, tak jest i w Hiszpanii i na Cyprze, w sumie wszędzie gdzie jest normalna piłka, od Rzymu do Krymu.
Ostatnio edytowane przez milosz : 29.05.2012 o godz. 15:02.
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 29.05.2012, 14:53
fakt ze są tylko najemcami "
A Polacy to niby co? - tacy sami najemnicy.Tu nie chodzi o narodowość a o charakter i umiejętności więc w 'perfekcyjnym świecie' ,powinniśmy pozyskiwać zawodników z charakterem, nie ośmieszających klubu po za boiskiem, oraz z umiejętnościami.

Nie wiem skąd się wzięło przekonanie że jak ktoś przyjedzie z za granicy to się będzie bardziej opierdalał niż ten co przyjedzie...z warmińsko/mazurskiego.
Oczywiście, idealnie by mieć w składzie dobrze grających wychowanków, bądź zawodników ukształtowanych w Wiśle - jeśli nie ma takiej możliwości, to dobrze by mieć Polaków z poza Krakowa, z którymi cześć kibiców mogła by się bardziej utożsamiać
Tyle że oni wszyscy muszą umieć grać w piłkę - wiem że są ludzie którzy 'mają wyjebane' na wyniki ale z takimi w zasadzie nie ma o czym rozmawiać w takim temacie.
Większości jednak zależy byśmy przynajmniej ten przyzwoity poziom prezentowali i tu jest tak na prawdę problem.
Teraz będziemy pewnie grać bardziej krajowym składem ale trza sobie szczerze powiedzieć - jak będą grać tak jak w zeszłym sezonie, to będzie takie same niezadowolenie, które teraz skupi się na polskich graczach, czyli z deszczu pod rynnę.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 29.05.2012, 15:18
1q2 napisał(a):Wyświetl post
Teraz będziemy pewnie grać bardziej krajowym składem ale trza sobie szczerze powiedzieć - jak będą grać tak jak w zeszłym sezonie, to będzie takie same niezadowolenie, które teraz skupi się na polskich graczach, czyli z deszczu pod rynnę.
Niezadowolenie będzie takie same, powstaną nawet grupki optujące za pozyskiwaniem obcokrajowców tyle że jesli ta druzyna będzie oparta na piłkarzach typu Buras to będzie z pewnościa o wiele mnie kosztowna i o wiele bardziej perspektywiczna niż grupa cyrkowa z zakonczonego sezonu.

btw, futbolnews pisał ze ten GK z Hajduka ma być sprawdzany z Unią. Bramkarz będzie ale nie z Hajduka tylko z Naprzoda Rydułtowy.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 29.05.2012, 15:24
Mylicie pojęcia .

Dlaczego Polacy ( patrząc ogółem ) wyjeżdżają za granicę ? za pieniędzmi , tyle . Piłkarze zagraniczni myślą tak samo przylatując do Polski, bądź co bądź kraju bardzo nieatrakcyjnego sportowo . Żaden obcokrajowiec będący przy zdrowych zmysłach nigdy nie marzył o tym by zagrać w Wiśle . Gdy pojawiają się w dodatku takie sytuacje jakie miały miejsce na wiosnę ( opóźnienia z wypłatami ) to już sami piłkarze wobec siebie mają alibi "nie muszę z siebie dawać wszystkiego " .

To co odróżnia polskiego piłkarza od zagranicznego , nawet gdy jest słabszy piłkarsko . Dla ilu piłkarzy w Polsce gra w Wiśle była by spełnieniem jakiś marzeń , myślę że dla wielu . Czy są w stanie lepiej zrozumieć realia panujące w polskim futbolu ? nie wymaga komentarza . Czy łatwiej im przemówić do rozsądku ( np przedstawić sytuację w klubie ) nie mając bariery językowej . Tez nie wymaga komentarza .

Nigdzie nie napisałem że każdy zagraniczny piłkarz ma mniej ambicji od polskiego grajka . Każdy przypadek należy traktować indywidualnie . Proporcje muszą być zrównoważone . Struktura klubowa 50/50 w stosunku do piłkarzy z zagranicy a naszych jest optymalna . W Wiśle ostatnimi czasy wyglądało to bardziej jak 70/30 .

Inna sprawa to ktoś kiedyś powiedział że lepiej kupić tańszego obcokrajowca niż przepłaconego Polaka . Utarło się to . Ok . Pytanie tylko w takim razie dlaczego takie sumy jak 400 tys za Jovanicia , 300 tys za Bunoze , 400 tys za Jovanovicia , 700 tys za Jirsaka wcale nie potwierdzają w/w słów .

Pewnie że na całym świecie od Rzymu do Krymu w kadrach klubowych większość mogą stanowić obcokrajowcy . Tyle że to jest zaledwie czubek góry lodowej . Tak jak napisałem , gdy zespół wygrywa - wszystko jest ok , gdy zaczyna się kryzys nie ma winnego , nie ma piłkarzy który potrafią na siebie wziąć ciężar gry . Dobrym przykładem jest tutaj Inter Mediolan który z jednym Włochem w 11 wygrał LM , by rok później ta sama zbieranina piłkarzy szybko odpadła z Lm i zajebał w lidze dopiero 6 miejsce , nie łapiąc się do żadnych pucharów .

PS. Nie mylcie nacjonalizmu z patriotyzmem .
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Stary 29.05.2012, 15:39
Przede wszystkim zawodnicy z zagranicy powinni przychodzić do klubów polskich aby podnosić ich poziom a nie z powodu łatania dziur materiałem marnej jakości. Ilu zawodników zagranicznych zrobiło po wyjeździe z Polski kariery na zachodzie, nie wiem czy to 1% ilości trafiających rok w rok obcokrajowców do naszego kraju.
W Bundeslidze grają zawodnicy z zagranicy wnoszący coś do tamtejszych zespołów nikt tam nie stawia kosztem rodzimego zawodnika na obcokrajowca jakościowo słabszego.
U nas niestety jest inaczej - te wszystkie Bunozy, Jovanicie etc... to są marni piłkarze w związku czym wolę już by ich miejsce zajęli Polacy nawet z niższych lig.
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 29.05.2012, 15:42
@Karherop
Myślisz, że dla zawodnika takiego jak np. Bunoza, Melikson, Pareiko itp., którzy przychodzili do nas ze słabych klubów, bez szans na grę na arenie międzynarodowej, Wisła nie jest spełnieniem marzeń? Bardzo często jest. Jesteśmy świetną odskocznią do poważnej europejskiej piłki dla ambitnych graczy ze słabszych lig. Nie tylko pieniądze się liczą ale także ambicje sportowe, chęć zrobienia kariery i gry w Europie. Narodowość jest tu sprawą zupełnie drugorzędną.

Coś takeigo jak narzucanie spobie proporcji w ilości graczy krajowych i zagranicznych nie ma sensu w momencie kiedy ba krajowym podwórku wybór zawodników jest żaden. Coś takiego jak dobór polskiego piłkarza pod względem charakteru, parametrów, tego czy wpasuje się do zespołu i taktyki trenera właściwie nie istnieje bo jest się skazanym na kilkunastu zawodników, w dodatku za chore pieniądze. Optymalna struktura jest taka, że grają najlepsi zwodnicy, a słabi siedzą na ławce i potem się ich pozbywamy.
Ostatnio edytowane przez Arked : 29.05.2012 o godz. 15:47.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Stary 29.05.2012, 15:42
szprotson napisał(a):Wyświetl post
Niezadowolenie będzie takie same, powstaną nawet grupki optujące za pozyskiwaniem obcokrajowców tyle że jesli ta druzyna będzie oparta na piłkarzach typu Buras to będzie z pewnościa o wiele mnie kosztowna i o wiele bardziej perspektywiczna niż grupa cyrkowa z zakonczonego sezonu.
Grupa cyrkowa to pozostałość nie tylko po Holendrach - niestety. Ci 'cyrkowcy' Holenderscy mimo wszytko grali generalnie w podstawowej 11 bo byli po prostu lepsi niż ci sprowadzeni przez poprzedników. Stan nikogo wartościowego nie wypuścił z Wisły. Przypomnieć warto też iż największy cyrk zrobił nasz rodzimy Małecki i nie widzę podstaw by sądzić ze mu nagle przejdzie jak i też nie widzę podstaw aby innemu Polakowi, za namową czy managera czy tez bez jego udziału, sodowa do głowy nie uderzy.

To że będą tańsi i kominy płacowe będą mniejsze - pełna zgoda. Czy będą jednakże przez to bardziej zmotywowani? Śmiem wątpić.
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 29.05.2012, 17:02
Cytat:
Przede wszystkim zawodnicy z zagranicy powinni przychodzić do klubów polskich aby podnosić ich poziom
Moim zdaniem coś w tej kwestii jednak drgnęło bo jeśli rozmawiamy w kontekście Wisły to według mnie i pewnie wielu innych najbardziej łakomymi kąskami z naszej ligi są obecnie obcokrajowcy.
Dwaliszwili, Razak Traore, czy Dudu z Widzewa, który perfekcyjnie dośrodkowuje.

Jeszcze do nie dawna jeśli miałbym podać trójkę najlepszy napastników w lidze to wymieniłbym Dwaliszwilego Rudnieva oraz Ljuboje, jeśli miałbym podać 3 najlepszych ofensywnych pomocników to wymieniłbym Meliksona, Stilicia ( z tych meczów w których mu się chciało biegać) oraz Razacka Traore.

Wszyscy obcokrajowcy.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 29.05.2012 o godz. 17:05.
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Stary 29.05.2012, 17:40
Pewnie że na całym świecie od Rzymu do Krymu w kadrach klubowych większość mogą stanowić obcokrajowcy . Tyle że to jest zaledwie czubek góry lodowej .
Przeciwnie, to NORMA w dobrych klubach i nie mogą a stanowią. Najlepsze zespoły świata swoją jakość zawdzięczają dobrym obcokrajowcom, a zwłaszcza u nas być tak powinno, bo najlepsi Polacy i tak wolą grać za większe pieniądze w zachodnich ligach, a statystycznie na zachodzie jest więcej dobrych piłkarzy niż w Polsce. Kilku w miarę dobrych Polaków i reszta z zagranicy byle na poziomie wysokim, tak charakterologicznie jak i sportowo, tak powinien wyglądać skład Wisły Kraków, no chyba że chcemy przegrywać w pucharach... z Levadią. Choc jasne że chiałbym mieć w składzie choć jednego Błaszczykowskiego (a lepiej kilku), a nie tylko Wilka czy Czekaja.
Ostatnio edytowane przez milosz : 29.05.2012 o godz. 17:42.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów