The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 28 22,76%
osłabi 78 63,41%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,82%
Głosujących: 123. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
siara
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 18.06.2019, 21:20
Transfery złe, wszystko złe. A karnety kupili ?
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 18.06.2019, 21:28
mr_kwolf napisał(a):Wyświetl post
Oficjalnie tak, ale nieoficjalnie Kwiecień zwiększył sponsoring, żeby było na Peszkina. Wisłocki to tłumaczył w jednym z wywiadów.

Czyli kogo? Kiko już tutaj nie ma, a jak widać po innych klubach (większość hiszpańskich transferów to nieporozumienia) nie każdy zabrany Hiszpan z ligi podwórkowej robi u nas furorę.

Czyli które? Burliga, Klemenz czy Peszko to są transfery do dupy? To na co ty liczyłeś? Na zawodnika za darmo, ściąganego na biegu, którego po pół roku sprzedamy za milion w twardej walucie?
Ja to bym wolał mieć np. Messiego zamiast Drzazgi tylko co z tego?

Przykład z Angulo akurat słabo trafiony, bo śmiem twierdzić, że z Kolarem z przodu to mogliby się nie utrzymać i wtedy to 500k euro to byłaby bardzo słaba rekompensata.

Ogólnie podsumowywując to zachowujesz się jakbyśmy mieli wykupiony jakiś abonament na grę w Ekstraklasie i nam nie groził spadek. Inaczej nie jestem w stanie wytłumaczyć twojej chęci ściągania tylko młodych, których będzie można sprzedać, ale mogą też okazać się całkowitymi niewypałami.
W tym okienku Wisła podpisała: Boguski (35 lat), Wasilewski (39 lat), Basha (29 lat), Mak (28 lat), Janicki (27 lat), Niepsuj (24 lata). Średnia wieku zawodnika podpisanego w tym okienku? Ponad 30 lat!

Niemal na pewno kontrakty przedłużą: Kuba (34 lata) i Brożek (36 lat). Średniej wieku podawać nie muszę...

Do tego już w kadrze jest Sadloka (30 l.), Buchalik (30 l.), Drzazga (24 l.), Klemenz (24 l), Savicevic (25 l).

Może przedłużą Burlige (31 l) i Pietrzaka (27 l.).

To dla tych, którzy myślą, że Wisła gra juniorami.
Odpowiedz cytując
X-Ray
Senior Member

Od: 10.2010

Stary 18.06.2019, 22:31
Miej w kadrze +/- 10 piłkarzy w wieku max. 23 lata, narzekaj, że Wisła nie ściąga młodych piłkarzy.

Nie ściąga bo mamy swoich, trzeba ich umiejętnie wprowadzać i ogrywać obok doświadczonych wyjadaczy.

Cytat:
Nie podkradła też nikomu żadnego zawodnika, który miałby za sobą dobry sezon.
Logiczne, zagraj dobry sezon, pokaż się, rozważaj transfer do biednej Wisły, która zajęła 9 miejsce.
Wiślacki kumplu, wpadnij na mój profil na Twitterze - TUTAJ.

Cytat:
Jak wy będziecie mieć moje lata, to będziecie o kiju srać chodzić.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 18.06.2019, 22:58
WHITE*STAR napisał(a):Wyświetl post
W tym okienku Wisła podpisała: Boguski (35 lat), Wasilewski (39 lat), Basha (29 lat), Mak (28 lat), Janicki (27 lat), Niepsuj (24 lata). Średnia wieku zawodnika podpisanego w tym okienku? Ponad 30 lat!

Niemal na pewno kontrakty przedłużą: Kuba (34 lata) i Brożek (36 lat). Średniej wieku podawać nie muszę...

Do tego już w kadrze jest Sadloka (30 l.), Buchalik (30 l.), Drzazga (24 l.), Klemenz (24 l), Savicevic (25 l).

Może przedłużą Burlige (31 l) i Pietrzaka (27 l.).

To dla tych, którzy myślą, że Wisła gra juniorami.
I wymieniłeś całą kadrę, brawo! 15 piłkarzy. Tak, tylu mamy seniorów w kadrze pierwszego zespołu. Ile mają inne zespoły ekstraklasy? jesteś w stanie to sprawdzić i porównać do nas?

Tak się składa, że jeśli 3/4 kadry kończą się kontrakty to trudno aby w zespole zostali sami juniorzy.

Skoro tak skrzętnie obliczach średnią wieku , to przypomnij też średnią wieku ze spotkań:
Wisła Korona 35 kolejka
Górnik Wisła 34 kolejka
Wisła Śląsk 33 kolejka
Sosnowiec Wisła 32 kolejka
Odpowiedz cytując
matinen
Junior Member

Od: 07.2009

Stary 19.06.2019, 00:00
Większość działań transferowych zarządu jest ok, biorąc pod uwagę obecne realia (może poza pożegnaniem Słomki i Śliwy). Nie mogę jednak zrozumieć uporczywego przedłużania kontraktu z Pawłem Brożkiem. Pamiętam jego gole z dawnych czasów ale to przeszłość. Żeby chociaż Paweł miał jeszcze zdrowie do grania w piłkę ale niestety nie ma. Wieku się nie oszuka, szczególnie na pozycji napastnika. Nie patrzę na suche statystyki ale Paweł więcej się leczy niż jest zdrowy więc nawet jego doświadczenia nie da się wykorzystać. W klubie jest biednie, a stać nas na kontrakt dla Pawła i to właściwie tyko z sentymentu? Jaki w tym sens?
Odpowiedz cytując
X-Ray
Senior Member

Od: 10.2010

Stary 19.06.2019, 00:14
matinen napisał(a):Wyświetl post
W klubie jest biednie, a stać nas na kontrakt dla Pawła i to właściwie tyko z sentymentu?
Nie żebym był wielkim fanem kolejnego sezonu Brożka, natomiast wydaje mi się, że bierze śmieszne grosze za granie.

Balicki, Buksa mają się od kogo uczyć a Paweł bądź co bądź...fatalnie nie wyglądał pod koniec sezonu, zwłaszcza, że długo nie grał.
Wiślacki kumplu, wpadnij na mój profil na Twitterze - TUTAJ.

Cytat:
Jak wy będziecie mieć moje lata, to będziecie o kiju srać chodzić.
Odpowiedz cytując
AS82
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 19.06.2019, 00:57
Bukse czy Balickiego bym dał na wypożyczenie, bo Ekstraklasa to na razie za wysokie progi na nich , a powinni grac jak najwiecej.
Ciekawe ile wezmiemy hajsu za Lisa , bo jest mlody i perspektywiczny
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 19.06.2019, 07:18
AS82 napisał(a):Wyświetl post
Bukse czy Balickiego bym dał na wypożyczenie, bo Ekstraklasa to na razie za wysokie progi na nich , a powinni grac jak najwiecej.
Ciekawe ile wezmiemy hajsu za Lisa , bo jest mlody i perspektywiczny
Tyle że my nie mamy już innych napastników. No może jeszcze Balaniuka i Drzazgę od biedy. Przy takiej kadrze i Buksa i Balicki mogą złapać minuty. Choć ten ostatni podobno w klubie rozczarowuje.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 19.06.2019, 10:00
Niech wydają swoje pieniądze jak chcą, tylko niech nie nazywają tego zbiórkami na ratowanie klubu, a po prostu: zbiórkami na kontrakty starych zawodników.

Oto dlaczego Peszko jest dzbanem:
https://youtu.be/sKAU6Igw1Ko
Oraz
https://youtu.be/OddOc3MHFxs

Więcej tego dlaczego obecna polityka transferowa Wisły jest głupia nie będę Ci tłumaczyć. Każdy rozumny już by zrozumiał.

Dla innych: jestem przekonany, że trochę bardziej ogarnięci właściciele każdego ekstraklasowego klubu, który ledwo wiąże koniec z końcem, woleliby teraz mieć Kolara strzelającego 11 goli i 500 tys € z jego transferu, niż Igora Angulo z jego 24 trafieniami. Ten przykład wystarczająco dużo mówi o tym, jakich piłkarzy warto podpisywać.
jak dla mnie, zostałeś dzbankiem roku

Napisałeś w jednym z poprzednich postów, ze
dzanek roku napisał(a):
100 x bardziej wolę transfery anonimów z zagranicy, w dobrym wieku niż transfer kolejnego 27-35 letniego ekstraklasowicza
A ja natomiast nie wolę. Nawet powiem wiecej, żywię wielką nadzieję ze nie nadziejemy się na Milana Jovanica, Victora Pereza czy Frederiksena. Wymieniać więcej nie będę.

Co do tego, ze masz osobisty uraz do Peszki - masz problem. Idz do psychologa moze?
Tego ze nie rozumiesz drogi polityki transferowej to tylko mozna wspołczuć, nic wiecej.
Ja tam sie ciesze ze chłop był z Nami, ba, nawet by został na kolejny sezon tylko inne sprawy tutaj decydowały. Pomijam ze płacił za niego Kwiecień swoim prywatnym hajsem, rozumiem ze jesli jestes na meczu (chodzisz w ogóle, dałeś z 5 zł na klub skoro tam pisałęś ze to MY płacimy ?) i widzisz kogos kto ma zegarek za 10 koła to mu mowisz "po .... ci ten zegarek, to bez sensu kupować taki drogi, słuchaj mnie bo jestem mądrzejszy.....a skad o tym wiem, z dupy, nie drąż". Jeśli tak, to rozumiem całe Twoje wywody, jesli nie, to powinieneś miec pod nickiem opis od Wolfyego.

i na koniec :
dzbanek roku napisał(a):
Dla innych: jestem przekonany, że trochę bardziej ogarnięci właściciele każdego ekstraklasowego klubu, który ledwo wiąże koniec z końcem, woleliby teraz mieć Kolara strzelającego 11 goli i 500 tys € z jego transferu, niż Igora Angulo z jego 24 trafieniami. Ten przykład wystarczająco dużo mówi o tym, jakich piłkarzy warto podpisywać
Kim są troche bardziej ogarnieci własciciele ekstraklasowego klubu i dlaczego ukrywasz ich przed cała polską.
Oprócz naszych, mamy 15 włascicieli w ekstraklasie. Kim sa ci bardziej ogarnieci, skad wiesz co by wybrali no i ostatnie, skoro sa tacy ogarnieci to czemu są takie ....y ze tych zawodnikow w skladzie nie maja? Niby tacy ogarnieci, a takie ....y ze nie potrafiły wyszukac tych graczy.....no wiec jak jest? Ogarnięci czy nie? Jak ogarnięci, to kto i czemu jest jak jest?
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 19.06.2019, 10:04
Dla mnie kolega White*Star funkcjonuje jedynie po to aby doczepić się do działań obecnego zarządu
Kolejny ignore na forum.
socioswisla.pl
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 19.06.2019, 11:04
X-Ray napisał(a):Wyświetl post
Miej w kadrze +/- 10 piłkarzy w wieku max. 23 lata, narzekaj, że Wisła nie ściąga młodych piłkarzy.

Nie ściąga bo mamy swoich, trzeba ich umiejętnie wprowadzać i ogrywać obok doświadczonych wyjadaczy.

Logiczne, zagraj dobry sezon, pokaż się, rozważaj transfer do biednej Wisły, która zajęła 9 miejsce.
W obecnej sytuacji 23 lata to powinna być średnia wieku pierwszej 11. W takiej Eredivisie to normalne.

Żaden inny ekstraklasowy klub w tym okienku nie podpisywał tak wielu, tak starych piłkarzy. Czytam, że poza Kubą i Brożkiem blisko jest jeszcze przedłużenie Burligi. Po dopięciu tych 3 kontraktów, w tym okienku będziesz mieć 9 podpisanych piłkarzy. To prawie cała 11. Średnia ich wieku wyniesie ponad 31 lat. Jeśli ktoś myśli, że to jest normalne, nawet na "standardy" ekstraklasy, to jest w dużym błędzie.

Co do wychowanków. Wisła średnio raz na 2 lata wypuszcza ze swoich szkółek jednego piłkarza, który jest w stanie utrzymać się na poziomie Ekstraklasy. W ostatnich 10 latach było takich 5: Małecki, Burliga, Chrapek, Uryga i Stolarski. Nie wiem skąd przeświadczenie, że nagle mamy super utalentowaną młodzież.

@szprotson @dive pirate
Niemerytorycznym hejterom, którzy nie są w stanie przytoczyć żadnych liczb, przykładów czy faktów, tylko ślepo wierzą w działania działu sportowego odpowiadać nie będę. Podobnie tym, którzy uważają, że zachowanie Peszko w rozmowie z Weszło lub w stosunku do Novikovasa to całkiem normalne było. Biegajcie sobie dalej z maczetami, byle z daleka ode mnie.
Odpowiedz cytując
PSYCHOLTSW
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2006

Stary 19.06.2019, 11:24
@white*star tym zdaniem: "Biegajcie sobie dalej z maczetami, byle z daleka ode mnie.", potwierdziłeś, że najlepiej z Tobą nie dyskutować. to była żenująca wrzuta na poziomie sympatyków z drugiej strony Błoń. żegnam
Powód: powtórzenie
Ostatnio edytowane przez PSYCHOLTSW : 19.06.2019 o godz. 11:25.
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 19.06.2019, 11:28
PSYCHOLTSW napisał(a):Wyświetl post
@white*star tym zdaniem: "Biegajcie sobie dalej z maczetami, byle z daleka ode mnie.", potwierdziłeś, że najlepiej z Tobą nie dyskutować. to była żenująca wrzuta na poziomie sympatyków z drugiej strony Błoń. żegnam
Tak napisałem, bo chyba tylko dla podobnego psychopaty, Peszko po faulu na Novikovasie, nie zasługuje na miano arcydzbana.
Odpowiedz cytując
Przybyszewski
Senior Member

Od: 05.2006

Stary 19.06.2019, 11:44
Tak napisałem, bo chyba tylko dla podobnego psychopaty, Peszko po faulu na Novikovasie, nie zasługuje na miano arcydzbana.
Peszko to nigdy nie był facet z mojej bajki ale jak pojawił się w Wisle to się ogarnął i wszystko było OK. Zarówno jeżeli chodzi o kwestie sportowe jak i pozasportowe.

Oczywiście faul na Novikovasie był skandaliczny ale nie ma co przesadzać ze powinien być za to rozstrzelany. Zagotował się, odsiedział swoje i tyle. Pamiętasz co zrobił kiedyś Pepe ? nie przeszkadzało mu to potem grac na dobrym poziomie w Realu czy reprezentacji.
Odpowiedz cytując
tomytom
Member

Od: 11.2014

Stary 19.06.2019, 13:39
@WHITE*STAR
Nic się nie przejmuj, to normalne po hibernacji

Masz świadomość - choćby mniej więcej - w jakiej sytuacji jest obecnie nasz klub? Przecież nadal realne jest ryzyko, że nie dociągniemy do końca sezonu ...
Serio uważasz, ze w tym momencie stać nas na zabawę w ściąganie anonimów z 3 ligi Hiszpańskiej i liczenie, że któryś odpali? A jak nie, to co?

Nie lubię osobiście Peszki, ale pisanie "dzban", czy deprecjonowanie jego wkładu w UTRZYMANIE (tak, walczyliśmy o przetrwanie i utrzymanie!!!) jest po prostu nieuczciwe.

Pamiętasz ostatnie kolejki i MEGA duży problem z zestawieniem meczowej 11?

Jak masz czas to poszukaj statystyk prędkości max, ilości km itp w ostatnich meczach pod kątem osiągnięć Pawła czy Sławka. Zapewniam, że będziesz zdziwiony ilu naszych "młodych" jest daleko za nimi
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 19.06.2019, 14:19
@tomytom

Odpuść, w tym przypadku żadne argumenty nie trafią..
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 19.06.2019, 15:02
tomytom napisał(a):Wyświetl post
@WHITE*STAR
Nic się nie przejmuj, to normalne po hibernacji

Masz świadomość - choćby mniej więcej - w jakiej sytuacji jest obecnie nasz klub? Przecież nadal realne jest ryzyko, że nie dociągniemy do końca sezonu ...
Serio uważasz, ze w tym momencie stać nas na zabawę w ściąganie anonimów z 3 ligi Hiszpańskiej i liczenie, że któryś odpali? A jak nie, to co?

Nie lubię osobiście Peszki, ale pisanie "dzban", czy deprecjonowanie jego wkładu w UTRZYMANIE (tak, walczyliśmy o przetrwanie i utrzymanie!!!) jest po prostu nieuczciwe.

Pamiętasz ostatnie kolejki i MEGA duży problem z zestawieniem meczowej 11?

Jak masz czas to poszukaj statystyk prędkości max, ilości km itp w ostatnich meczach pod kątem osiągnięć Pawła czy Sławka. Zapewniam, że będziesz zdziwiony ilu naszych "młodych" jest daleko za nimi
Możesz mieć nawet i 40 piłkarzy w kadrze. Jeśli 30 z nich będzie kontuzjowanych (z wiekiem o to coraz łatwiej) to będziesz musiał grać juniorami. Ta liczba kontuzji to w ogóle też nie świadczy zbyt dobrze o pracy Stolarczyka.

Tu garść statystyk odnośnie mitów, o młodej kadrze Wisły:

https://www.transfermarkt.pl/ekstrak...wettbewerb/PL1 - najmłodsza 11' Wisły: 24,3 lat. Dopiero 14. miejsce w rankingu. Najstarszy oczywiście Śląsk. Tak w ogóle to na wiosnę w meczu z Cracovią Wisła wystawiła 18 najstarszą kadrę w lidzę. W rankingu najstarszych Wisła pojawiała się sporo częściej.

https://www.transfermarkt.pl/ekstrak...wettbewerb/PL1 - Wisła zajęła 4. miejsce pod względem liczby zawodników z największą liczbą występów w Ekstraklasie. Najbardziej doświadczonych także miał Śląsk Wrocław.

http://www.90minut.pl/misc2/stats-ek...2018-2019.html - Pod względem udziału młodzieżowców w grze, Wisła zajęła 6 miejsce w lidze. Za Górnikiem, Pogonią, Legią, Lechem i Legią. Wynik ok, ale bez szału. Piast miał niemal równy nam wynik i zdobył mistrza.

Po kontraktach na nowy sezon z zawodnikami, których średnia wieku wynosi ponad 31 lat i odmłodzeniu kadry Śląska, pewnie będziemy liderować w kwestii najstarszej i najbardziej doświadczonej w ESA kadry.

Ostatni mit, mówiący o tym, że piłkarze doświadczeni są tańsi od tych na dorobku obalają dwa kontrakty: 40 tys. zł/mc Peszki i 25 tys zł/mc Wasilewskiego.

A teraz proszę o merytoryczne odbicie piłeczki, a nie pisanie o tym, że jestem "sierotą po Cupiale", "dzbanem" lub "hejterem". To jedyne wasze "argumenty".
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 19.06.2019, 16:03
Możesz mieć nawet i 40 piłkarzy w kadrze. Jeśli 30 z nich będzie kontuzjowanych (z wiekiem o to coraz łatwiej) to będziesz musiał grać juniorami. Ta liczba kontuzji to w ogóle też nie świadczy zbyt dobrze o pracy Stolarczyka.

Tu garść statystyk odnośnie mitów, o młodej kadrze Wisły:

https://www.transfermarkt.pl/ekstrak...wettbewerb/PL1 - najmłodsza 11' Wisły: 24,3 lat. Dopiero 14. miejsce w rankingu. Najstarszy oczywiście Śląsk. Tak w ogóle to na wiosnę w meczu z Cracovią Wisła wystawiła 18 najstarszą kadrę w lidzę. W rankingu najstarszych Wisła pojawiała się sporo częściej.

https://www.transfermarkt.pl/ekstrak...wettbewerb/PL1 - Wisła zajęła 4. miejsce pod względem liczby zawodników z największą liczbą występów w Ekstraklasie. Najbardziej doświadczonych także miał Śląsk Wrocław.

http://www.90minut.pl/misc2/stats-ek...2018-2019.html - Pod względem udziału młodzieżowców w grze, Wisła zajęła 6 miejsce w lidze. Za Górnikiem, Pogonią, Legią, Lechem i Legią. Wynik ok, ale bez szału. Piast miał niemal równy nam wynik i zdobył mistrza.

Po kontraktach na nowy sezon z zawodnikami, których średnia wieku wynosi ponad 31 lat i odmłodzeniu kadry Śląska, pewnie będziemy liderować w kwestii najstarszej i najbardziej doświadczonej w ESA kadry.

Ostatni mit, mówiący o tym, że piłkarze doświadczeni są tańsi od tych na dorobku obalają dwa kontrakty: 40 tys. zł/mc Peszki i 25 tys zł/mc Wasilewskiego.

A teraz proszę o merytoryczne odbicie piłeczki, a nie pisanie o tym, że jestem "sierotą po Cupiale", "dzbanem" lub "hejterem". To jedyne wasze "argumenty".
Sam stwarzasz mity, a później je bohatersko dementujesz. Nikt nie twierdzi, że mamy młodą kadrę tylko, że na inną politykę nas nie stać.

Wypominanie Wasylowi 25k/miesięcznie jest śmieszne, myślisz że taki Kolar miał mniej? Jak dobrze pamiętam nic nie znaczący Grym miał chyba 3k euro miesięcznie, a jakim jest ogórem widać teraz (albo w sumie nie widać bo nie gra) w Płocku.

Ponadto odpowiedz bo czytam tyle twoich postów i poza narzekaniem nie widze rozwiązań. Jakich ty pilkarzy byś ściągał? Co masz na mysli mówiąc "odmłodzenie kadry"? 19-20 latków z niższych lig i liczyć, że któryś odpali? Czy może 23-24 latków, którzy już coś pokazali tylko skąd brać wtedy na nich pieniądze?
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
Adrio
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2010

Stary 19.06.2019, 16:34
Z naszym magicznym debetem na koncie możemy szaleć na rynku transferowym i przebierać w gwiazdach z obecnych mistrzostw u21.
Odpowiedz cytując
kopaczoholik
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 19.06.2019, 16:39
Czytając forum, odnoszę wrażenie, że niektórzy oderwali się od rzeczywistości i żyją w jakimś alternatywnym świecie. Uważam, że obecne transfery są jak najbardziej na plus. I tak w Eklapie każdy transfer to spora niewiadoma...

A ktoś rozświetli sprawę Małeckiego bo czytałem ,że nie chce do nas wracać, co akurat uważam z zyskiem fdla obu stron?
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 19.06.2019, 16:41
Dodam jeszcze, że jak czytam twoje posty to odnoszę wrażenie, że wydaje ci się że był u nas menadżer takiego Żurkowskiego, powiedział "Szymon przyjdzie tutaj grać za 10k pln miesięcznie, za darmo, tylko go weźcie", a Głowacki mu odpowiedział: "przykro mi, zbieramy na gruby kontrakt Wasyla bo to mój kumpel z boiska, więc niestety musicie iść do Włoch".
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 19.06.2019, 17:04
Oficjalnie tak, ale nieoficjalnie Kwiecień zwiększył sponsoring, żeby było na Peszkina. Wisłocki to tłumaczył w jednym z wywiadów.

Czyli kogo? Kiko już tutaj nie ma, a jak widać po innych klubach (większość hiszpańskich transferów to nieporozumienia) nie każdy zabrany Hiszpan z ligi podwórkowej robi u nas furorę.

Czyli które? Burliga, Klemenz czy Peszko to są transfery do dupy? To na co ty liczyłeś? Na zawodnika za darmo, ściąganego na biegu, którego po pół roku sprzedamy za milion w twardej walucie?
Dodam jeszcze, że jak czytam twoje posty to odnoszę wrażenie, że wydaje ci się że był u nas menadżer takiego Żurkowskiego, powiedział "Szymon przyjdzie tutaj grać za 10k pln miesięcznie, za darmo, tylko go weźcie", a Głowacki mu odpowiedział: "przykro mi, zbieramy na gruby kontrakt Wasyla bo to mój kumpel z boiska, więc niestety musicie iść do Włoch".
Jako, że interesuje się nie tylko Wisłą, ale i całą Ekstraklasą dłużej niż rok, to napiszę Wam co kluby robiły w sytuacji podobnej do naszej:
- miały narzucane limity wynagrodzeń. Np. Ruch Chorzów w sezonie 13/14 miał limit 15 tys.zł miesięcznie na piłkarza. Fakt, że oszukiwali i dawali pod stołem, nie zmienia faktu, że tego typu ograniczenia (choćby wewnętrzne) mają sens. Ruch Chorzów z tym limitem zajął 3 miejsce w lidze. Odkryli wtedy Helika, Buchalika, Lipskiego i Dziwniela.
- wypożyczały z lepszych klubów młodych i niechcianych piłkarzy. W ten sposób Górnik Zabrze miał Wieteske, a Ruch Niezgodę. Po takich piłkarzy sięgano także do klubów zagranicznych;
- ściągano zawodników z niższych lig, wielu ściągano na testy;
- sięgano po kierunki biedniejsze niż ESA. Wyciągano zawodników z Estonii, Słowacji czy Afryki.

Nikt jednak nie podpisywał 9 piłkarzy o średniej wieku 31 lat i wysokich kontraktach. W ten sposób ani się nie oszczędza, ani nie daje sobie zarobić w przyszłości. Przykład Śląska Wrocław pokazuje , że prowadzi to tylko do powiększenia spirali długów. Tam jednak jest sugar daaddy w postaci miasta. U nas? Będziecie to Wy, kibice.
Odpowiedz cytując
Hermond
Member

Od: 02.2007

Stary 19.06.2019, 17:15
widać jak tym sposobem Ruch wyszedł z zapaści finansowej. Brał zawodników za grosze, promował i sprzedawał za miliony. Teraz jest średniakiem europejskim.
Górnik Zabrze ruszył podobną drogą. Przestał brać pieniądze od miasta bo zaczął żyć z handlu zawodnikami. Nie musiał też ratować się drogim, zagranicznym zaciągiem aby uniknąć spadku.
Do tego jak mówi doświadczenie kibice lepiej identyfikują się.z nieznanymi nikomu zawodnikami z Afryki czy Słowacji niż z jakimiś Wasilewskimi, Makami czy Sadlokami. Co więcej Ci anonimowi zawodnicy ze wszystkich krańców świata zakochują się w klubie po uszy i nie zmuszają klubu do sprzedaży ich poniżej wartości.
Powód: interpunkcja
Ostatnio edytowane przez Hermond : 19.06.2019 o godz. 17:16.
Ad augusta per angusta
Odpowiedz cytując
Adasss
Senior Member

Stary 19.06.2019, 17:20
W obecnej sytuacji 23 lata to powinna być średnia wieku pierwszej 11. W takiej Eredivisie to normalne. ....
Przyznam, że zafascynowała mnie ta informacja
... więc ją sobie sprawdziłem
... i wyszło mi tak:

Kod:
Ajax            23,8
PSV             23,9
Feyenord        26,6
AZ Alkmaar      23,7
Vitesse         25,4
FC Utrecht      25,2
Heracles        24,9
FC Groningen    22,0
ADO Den Haag    27,2
Willem II       24,7
SC Heerenveen   23,2
VVV-Venlo       26,4
PEC Zwolle      24,0
FC Emmen        24,2
Fortuna         23,2
SBV Excelsior   25,7
De Graafschap   25,1
NAC Breda       24,6
(Tak dla porządku: wziąłem średnią wieku 11 zawodników z największą liczbą minut w sezonie i odjąłem 1, żeby wziąć stan na początek sezonu.)

Ja tam "normy 23" jakoś tu nie widzę. Primo 3 z klubów "23 i mniej" to top4 najbogatszych klubów Holandii, więc owszem, grają młodzieżą, ale taką z bardzo wysokiej (i drogiej) półki. Z pozostałych 14 zespołów tych nas interesujących zostają już raptem tylko 3. Czyli wśród średniaków i słabeuszy jednak średnia wieku jest wyższa.

Tak dla porównania nasza liga:
Kod:
Piast           25,3
Legia           25,7
Lechia          25,2
Jagiellonia     26,4
Cracovia        26,8
Zagłębie Lubin  26,1
Pogoń           25,4
Lech            27,6
Wisła Kraków    27,4
Korona          25,6
Górnik          23,6
Śląsk           27,6
Arka            26,7
Wisła Płock     25,6
Miedź           26,3
Zagłębie S.     26,7
Średnie to odpowiednio 24,7 i 26,1. Różnica jest, ale nie jakaś dramatyczna.
Swoją drogą Górnik próbował grać w tym sezonie "na siłę" młodymi i gdyby w porę się nie zreflektował, to byłby już w 1 lidze.
Współwłaściciel
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 19.06.2019, 17:23

Hermond napisał(a):Wyświetl post
widać jak tym sposobem Ruch wyszedł z zapaści finansowej. Brał zawodników za grosze, promował i sprzedawał za miliony. Teraz jest średniakiem europejskim.
Górnik Zabrze ruszył podobną drogą. Przestał brać pieniądze od miasta bo zaczął żyć z handlu zawodnikami. Nie musiał też ratować się drogim, zagranicznym zaciągiem aby uniknąć spadku.
Do tego jak mówi doświadczenie kibice lepiej identyfikują się.z nieznanymi nikomu zawodnikami z Afryki czy Słowacji niż z jakimiś Wasilewskimi, Makami czy Sadlokami. Co więcej Ci anonimowi zawodnicy ze wszystkich krańców świata zakochują się w klubie po uszy i nie zmuszają klubu do sprzedaży ich poniżej wartości.
Właśnie w tym rzecz, że gdyby Ruch nie chciał rumakować i podpisywać na lewo, a dostosowałby się do limitu, to nie byłby teraz tam gdzie jest.

Jestem przekonany, że przy tej polityce sportowej, jeśli nie objawi się w w Wiśle super drogi talent lub nie znajdzie bogaty inwestor, za rok lub dwa znów trzeba będzie ratować klub.

Kończę wątek. Zalecam przeczytanie wszystkich moich postów z ostatnich 2 dni.
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 19.06.2019, 17:48
Adasss napisał(a):Wyświetl post
Przyznam, że zafascynowała mnie ta informacja
... więc ją sobie sprawdziłem
... i wyszło mi tak:

Kod:
Ajax            23,8
PSV             23,9
Feyenord        26,6
AZ Alkmaar      23,7
Vitesse         25,4
FC Utrecht      25,2
Heracles        24,9
FC Groningen    22,0
ADO Den Haag    27,2
Willem II       24,7
SC Heerenveen   23,2
VVV-Venlo       26,4
PEC Zwolle      24,0
FC Emmen        24,2
Fortuna         23,2
SBV Excelsior   25,7
De Graafschap   25,1
NAC Breda       24,6
(Tak dla porządku: wziąłem średnią wieku 11 zawodników z największą liczbą minut w sezonie i odjąłem 1, żeby wziąć stan na początek sezonu.)

Ja tam "normy 23" jakoś tu nie widzę. Primo 3 z klubów "23 i mniej" to top4 najbogatszych klubów Holandii, więc owszem, grają młodzieżą, ale taką z bardzo wysokiej (i drogiej) półki. Z pozostałych 14 zespołów tych nas interesujących zostają już raptem tylko 3. Czyli wśród średniaków i słabeuszy jednak średnia wieku jest wyższa.

Tak dla porównania nasza liga:
Kod:
Piast           25,3
Legia           25,7
Lechia          25,2
Jagiellonia     26,4
Cracovia        26,8
Zagłębie Lubin  26,1
Pogoń           25,4
Lech            27,6
Wisła Kraków    27,4
Korona          25,6
Górnik          23,6
Śląsk           27,6
Arka            26,7
Wisła Płock     25,6
Miedź           26,3
Zagłębie S.     26,7
Średnie to odpowiednio 24,7 i 26,1. Różnica jest, ale nie jakaś dramatyczna.
Swoją drogą Górnik próbował grać w tym sezonie "na siłę" młodymi i gdyby w porę się nie zreflektował, to byłby już w 1 lidze.
Te 23 lata to było z głowy, w odpowiedzi na to, że mamy wielu zawodników poniżej tego wieku. Nie mniej nawet Twoje dane pokazują, że średni wiek na poziomie 23-24 lata jest sensowny i osiągalny dla trochę mądrzej niż nasz zarządzanych klubów. Pokazałeś także, że Wisła ma jedną z najstarszych kadr w lidze oraz że żadna drużyna w Eredivisie nie ma tak wysokiej średniej wieku jak Wisła. Jeszcze raz podkreślam: zarząd jeszcze te średnie zawyża na przyszły sezon, podczas gdy inni idą w drugą stronę

Co do 1. Ligi Górnika - to ja się obawiam, że przy obecnym zarządzaniu kadrą, my nie wylądujemy w 1. lidze, a od razu w 4...
Odpowiedz cytując
Matios98
Junior Member

Od: 12.2018

Stary 19.06.2019, 17:53
Jeśli o mnie chodzi, to bardzo mi się podoba aktualna polityka transferowa Wisły, nie chodzi nawet o to jakich piłkarzy bierzmy, bo wiadomo mamy możliwości jakie mamy i trzeba sobie radzić. Mimo wszytko trzeba docenić, że po pierwsze szkielet drużyny i większość spraw transferowych mamy zamkniętych lub na ukończeniu, a dopiero zaczął się okres przygotowawczy, więc nie będzie sytuacji, że trzeba będzie brać piłkarzy na ostatnią chwile i ogrywać w trakcie sezonu jak to było za Junco. Jeszcze inna bardzo fajną rzeczą jest to, że w końcu zaczęliśmy zarabiać na piłkarzach, w przeciągu ostatniego pół roku już ponad 5 mln zł, nie pamiętam kiedy ostatnio tyle zarobiliśmy w podobnym okresie, a jeszcze pewnie zarobimy na Lisie, może nam coś skapnie z Carlitosa, więc jakieś pieniądze na spokojną, dalszą egzystencje będą. Wiadomo na oceny ostateczne trzeba będzie poczekać przynajmniej do przyszłego okienka, żeby ocenić jak obecne ruchy się udały, ale generalnie aktualnie działania oceniam na duży PLUS.
Odpowiedz cytując
crux.a
Senior Member

Od: 02.2011

Stary 19.06.2019, 17:54
Postulowane przez White Star odmłodzenie Wisły to moim zdaniem droga do upadku klubu. Potrzebujemy legend jak Kuba, Paweł czy Wasyl. Potrzebujemy doświadczonych ligowców. Potrzebujemy młodych, żeby ich sprzedać. Naszym celem jest oddłużenie klubu. Główne dochody muszą pochodzić z trzech źródeł: wysoka frekwencja, wynik sportowy, sprzedaż młodych. Jeśli postawimy wszystko na sprzedaż młodych, to nie bedzie wyniku, nie będzie frekwencji, w konsekwencji nie będzie też kogo sprzedać. Mogiła.

Dzisiejsza polityka kadrowa klubu wydaje mi się co najmniej dobra.
Odpowiedz cytując
PabloTS
Senior Member

Stary 19.06.2019, 17:57
WHITE*STAR

czytam twoje posty, czytam i czytam i tak ogólnie o co ci chodzi oprócz narzekania to nie jest football manager 2019 tylko prawdziwy klub , który musi walczyc o przetrwanie, zycie panie kolego......
wazne są tylko te dni na które czekamy"
Odpowiedz cytując
UcheJ
Senior Member

Od: 02.2009

Stary 19.06.2019, 19:09
Ludzie litości... Co Wy porównujcie najmłodsza ligę w Europie która ma politykę od kilkudziesięciu lat promowania młodych i ich sprzedawania do biednej ligi która nigdy nie stała na szkoleniu... Wyciągnij Wasyla z liczby i nagle odmłodzi nam się skład o rok my istniejemy tylko na papierze bo za dwa lata może nas nie być... Cały czas musimy walczyć o to żeby zarabiać więc kupować bony i karnety lepiej i czekać kto jeszcze dołączy.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów