The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 28 22,76%
osłabi 78 63,41%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,82%
Głosujących: 123. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
LAB
Senior Member

Od: 03.2004

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 18.07.2010, 15:02
Jest jeden ogromny plus tego ze w Wisle bedzie wielu obcokrajowców-nie bedzie polskiej mentalnosci !
Jezeli uda sie z nich stworzyc druzyne to moze byc naprawde ciekawie...
Heniowi zapewne pasowaloby jakiegos murzina jeszcze kupic
Odpowiedz cytując
Tarann
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 18.07.2010, 15:03
Reiro napisał(a):Wyświetl post
Podsumowując okienko transferowe na chwilę obecną możemy dojść do kilku rzeczy.

Jovanic - całkiem młody(jak na bramkarza) zawodnik, jeden z dwóch najlepszych bramkarzy ligi serbskiej w uniegłym sezonie. Perspektywiczny, z dużą szansą na grę w pierwszej reprezentacji Serbii. Transfer należy potraktować na +.

Bunoza - ciekawy, młody zawodnik grający w chorwackiej lidze. Ponoć jeden z bardziej utalentowanych środkowych obrońców, którzy grali tam w ubiegłym sezonie. Młodzieżowy reprezentant Bośni, a wróbelki ćwierkają, że już wkrótce ma świadczyć o sile bośniackiej reprezentacji z tym, że tej seniorskiej. Transfer jak najbardziej na +.

Cikos - Perspektywiczny zawodnik, przede wszystkim niedrogi, gracz słowackiej młodzieżówki. Na tym transferze nic nie tracimy ale sporo możemy zyskać więc transfer trzeba ocenić na +, z tym że jest to chyba najgorszy z pozyskanych zawodników przynajmniej patrząc na CV. Mimo wszystko transfer na +.

Paljic - zawodnik z najmniejszymi perspektywami, gdyż ma już 27 lat. Mimo wszystko wydaje się całkiem solidnym graczem z niezłym dryblingiem i ogromną szybkością co przy odrobinie szczęścia może okazać się mieszanką wybuchową. Uważam, że może nie jest to szczyt marzeń każdego kibica, aczkolwiek jako zawodnik "darmowy" staje się bardzo ciekawym nabytkiem mogącym dać nam wiele chwil radości. Transfer z całą pewnością na +.

Żurawski - Maciek na pewno będzie sporym wzmocnieniem, zarówno na boisku jak i w szatni. Duże doświadczenie i umiejętności predysponują go do gry w pierwszym składzie kosztem Boguskiego, który ostatnio nie błyszczy. Transfer na +.

To tyle jeśli chodzi o graczy, których już podpisaliśmy, jeśli chodzi natomiast o dwójkę, która ponoć w najbliższych dniach ma podpisać to:

Rios - zawodnik grający w młodzieżówce Argentyny, w której w 5 meczach strzelił 2 gole. Dodatkowo zaliczył sporo występów w River co świadczy o wierze tego klubu co do jego umiejętności i nawet jeśli były to występy kilku-kilkunasto minutowe to i tak zawodnik imponuje swoim CV i pozwala nam wierzyć, że okaże ię podobnym nabytkiem jak Marcelo. Ewentualny transfer z całą pewnością na +.

Chavez - podstawowy obrońca reprezentacji grającej na ostatnich mistrzostwach świata. Całkiem młody, a już oświadczony(26 lat). Uważam, że bez problemu wypełni lukę po Głowackim i będzie pewnym punktem drużyny.
Ewentualny transfer na duży +.

Prócz tych zawodników przydałby się defensywny pomocnik, szykowany na nastepcę Sobola, być może ten testowany Niemiec okaże się ciekawą opcją.

Jak widać wszystkie transfery niosą za sobą + i choć aby realnie oceniać tych zawodników potrzeba kilku meczy z ich udziałem to na papierze wyglądają na ciekawe nabytki.

Pozdrawiam

Ale co z tego skoro i tak jest źle. Nie przetłumaczysz co poniektórym. Swoją drogą to można na tym forum zaobserwować ciekawy przypadek zbiorowej sklerozy. Bo chyba wielu zapomniało jak wyglądały poprzednie okienka
Odpowiedz cytując
polska.mysl.szkoleniowa
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 18.07.2010, 15:04
Ale skąd ta pewność, że go przetestujemy i podpiszemy, a nie odeślemy do domu? Augustien też się podobał i co?
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 18.07.2010, 15:08
Reiro
Jak chcesz możesz kibicować Realowi nikt Ci nie broni, z tego co widzę w Milanie też lipa z transferami za to w Madrycie... tam to się dzieję.

blacluk, wasiu, arbuz etc.

Nasza polityka transferowa od kilku lat doprowadza ten klub do opłakanego stanu. Podbijaliśmy wielokrotnie do dobrych zawodników. Nei, Mazilu, Giorgi, Galamaz, Romeu z Fluminense, teraz Marko Milinkovic.
Nigdy nasz klub nie potrafił doprowadzić sprawy od początku do końca. Do tej pory nie jestem wstanie wyjść z podziwu jak można było wypuścić Marko MIlkovica z Krakowa bez podpisania kontraktu. Skoro tu był to znaczy że chciał tu grac, sprawa jest oczywista.

Co roku bierzemy jakiś zawodników podesłanych przez menagerow Dragan Pajic zawodnik który nie dal rady na zapleczu Bundesligi !?
Następny Osman Chavez tez podesłany nam przez tego gościa z Włoch. W klubie widzieli go tylko na video rekomendacja ze grał na MS im wystarczyła, co z tego ze kopal piłkę wszędzie tam aby nie wpadła do własnej bramki.

Wynalazki Zdicha Kapki tez nie imponują.
Oczywiście wszystko wyjdzie w praniu.
Według mnie jak sprawdzić się chociaż jeden z tego zaciągu to będzie sukces.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 18.07.2010 o godz. 15:12.
Odpowiedz cytując
blackluk
Senior Member

Od: 12.2007

Stary 18.07.2010, 15:09
polska.mysl.szkoleniowa napisał(a):Wyświetl post
Ale skąd ta pewność, że go przetestujemy i podpiszemy, a nie odeślemy do domu? Augustien też się podobał i co?
Bo by mu testów medycznych nie robili, a tylko to ich wyniki dzielą od podpisania kontraktu.
Odpowiedz cytując
Reiro
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 18.07.2010, 15:09
Filippo123321 napisał(a):Wyświetl post
No tak, zastapienie Glowackiego i Marcelo Bunozą to naprawde same +

Czlowieku, daj mi te rozowe okulary, przez ktore widzisz swiat ;o
Ja nie rozważałem transferów z klubu, a tylko te do klubu i nie zamierzam oceniać czy Bunoza jest na poziomie Głowy, Marcelo czy może Kowalskiego bo tego nie wiem. Oceniłem tych piłkarzy jedynie na podstawie ich CV czy tego co dało się zaobserwować na YT. A różowe okulary znajdziesz na allegro
Odpowiedz cytując
bonawentura
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 18.07.2010, 15:12
lukaszsz86 napisał(a):Wyświetl post
Niestety nie stać Wisły na takie transfery
Myślę, że dla Wisły i dla wielu polskich klubów mimo wszystko przychodzi dobry czas - powstają wielkie stadiony, będą wielkie widowiska, będą i wreszcie dobrzy piłkarze. Zobaczycie, że za 3-5 lat nasz klub będzie się liczyć w walce o LM, a może i coś zwojuje w europejskich pucharach. Myślę, że znajdą się za niedługi czas konkretne pieniądze na konkretne transfery. Narazie mimo wszystko trzeba się nastawiać optymistycznie i liczyć na rundę grupową w LE.

Co do transeferów. Pajlic mnie satysfakcjonuje, jego gra wystarczy na zwykłą ligową piłkę. Natomiast na puchary - zobaczymy w jakim stopniu nas wesprze.

Co do tranfermarkt - byłbym ostrożny w ocenach wartości zawodników, bo tam większość naszych "kopaczy" jest przeszacowana. Choćby Jirsak, który napewno nie gra na tyle by móc być wartym 800 tysięcy euro.

Rios - całkiem ciekawy zawodnik, ciekawe, czy się sprawdzi na testach.

Chavez - ja bym go wziął w ciemno, bo na MŚ jego drużyna wprawdzie zdobyła tylko 1 pkt, ale nie stracili tak dużo bramek, więc może być wzmocnieniem dla naszego zespołu i to do pierwszej jedenastki.
Odpowiedz cytując
dawiss
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 18.07.2010, 15:12
Po 1-Agustien podobal sie zawodnikom Wisly, dzialacze, ani Kasperczak nic o nim nie mowili.
Po 2-Dotychczas bylo tak, ze jak jakis zawodnik przechodzil juz testy medyczne to juz praktycznie byl pilkarzem Wisly. Pomijajac Milinkovica, jednak o jego testach mowil tylko zbymak, a pozniej gazety.
Po 3-Sprawa Riosa na glownej zostala podobnie przedstawiona do sprawy Bunozy.
Odpowiedz cytując
lukaszsz86
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 18.07.2010, 15:14
westersyl napisał(a):Wyświetl post
W klubie widzieli go tylko na video rekomendacja ze grał na MS im wystarczyła, co z tego ze kopal piłkę wszędzie tam aby nie wpadła do własnej bramki.
Na tym przede wszystkim polega praca środkowego obrońcy. Jeśli tylko piłka nie będzie wpadać do bramki jego drużyny to będzie dobrze.
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 18.07.2010, 15:14
Reiro
Jak chcesz możesz kibicować Realowi nikt Ci nie broni, z tego co widzę w Milanie też lipa z transferami za to w Madrycie... tam to się dzieję.

Nasza polityka transferowa od kilku lat doprowadza ten klub do opłakanego stanu. Podbijaliśmy wielokrotnie do dobrych zawodników. Nei, Mazilu, Giorgi, Galamaz, Romeu z Fluminense, teraz Marko Milinkovic.
Nigdy nasz klub nie potrafił doprowadzić sprawy od początku do końca. Do tej pory nie jestem wstanie wyjść z podziwu jak można było wypuścić Marko MIlkovica z Krakowa bez podpisania kontraktu. Skoro tu był to znaczy że chciał tu grac, sprawa jest oczywista.

Co roku bierzemy jakiś zawodników podesłanych przez menagerow Dragan Pajic zawodnik który nie dal rady na zapleczu Bundesligi !?
Następny Osman Chavez tez podesłany nam przez tego gościa z Włoch. W klubie widzieli go tylko na video rekomendacja ze grał na MS im wystarczyła, co z tego ze kopal piłkę wszędzie tam aby nie wpadła do własnej bramki.

A skąd pewność że Ci piłkarze by się sprawdzili? Bo nie wiem np. czym sie różni Romeu od tego Riosa całego. Albo taki Mazilu od Bunozy?

szprotson napisał(a):Wyświetl post
Mazilu to napastnik, a Bunoza obrońca!
Mam nadzieje że to ironia. Dość udana zresztą
Ostatnio edytowane przez mr_kwolf : 18.07.2010 o godz. 15:16.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 18.07.2010, 15:15
Mazilu to napastnik, a Bunoza obrońca!
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Areo
Senior Member

Od: 04.2010

Stary 18.07.2010, 15:16
Jeszcze co do Paljica to fakt, że nie ma pewności jak będzie się prezentował skoro ostatnio niewiele grał, ale pamiętajcie, że gość nas nic nie kosztował, a nasze skrzydła są w rozsypce. Przy jego dynamice na pewno będzie umiał rozruszać grę drużyny. Ktoś tu go porównał do Paulisty i wydaje mi się to trafne patrząc na jego predyspozycje. Oby to potwierdził na boisku.

Widząc co Pawełek wyczyniał w sparingu z Kolejarzem Stróże dziękuję Bogu, że mamy wreszcie sensowną alternatywę na bramce. Mimo wszystko Mariusz mnie zawiódł bo wydawało mi się, że wreszcie się ogarnie i weźmie do roboty gdy ma tak poważnego konkurenta w składzie, a on dalej wpuszcza "pawełki" i to z beniaminkiem I ligi.

Tęcza w Polsce
Odpowiedz cytując
Tarann
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 18.07.2010, 15:18
mr_kwolf napisał(a):Wyświetl post
A skąd pewność że Ci piłkarze by się sprawdzili? Bo nie wiem np. czym sie różni Romeu od tego Riosa całego. Albo taki Mazilu od Bunozy?

Różnica jest zasadnicza tamci nie trafili do Wisły utwierdzając kaleki wizerunek naszego klubu a ci trafili i to przeszkadza tym którzy dawno ( pewnie słusznie ) zajęli pozycje krytyków wszystkiego a teraz jest im ciężko zaufać że idzie ku lepszemu.
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 18.07.2010, 15:19
mr_kwolf napisał(a):Wyświetl post
Różni się tym, że on grał regularnie we Fluminense, wystarczyło mi obejrzeć jeden mecz aby stwiedzic ze ten zawodnik mógłby być gwiazdą tej buraczanej ligi.
był to zawodnik który miał przyjść razem z Marcelo jednak jak zwykle coś nie wypaliło. Mazilu był królem strzelców ligi rumuńskiej. Nie tak dawno pytali Dana Petrescu o zawodników których chciał sprowadzić do polski, był przekonany że cała tróją dałaby radę. A kim jest Bunoza ? na sparingu podał piłkę napastnikowi drużyny przeciwnej. Co jeśli zrobiłby tak w meczu pucharowym i z tego padłaby brama ?! Tak to był tylko sparing... co będzie jak dojdzie pełny, stadion stawka meczu itp.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 18.07.2010 o godz. 15:27.
Odpowiedz cytując
rafkur
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2007

Stary 18.07.2010, 15:20
Cała lista żalów, że ten "niewiadoma" a tamten słaby. Po raz kolejny napiszę to samo - LUDZIE-ZEJDŹCIE NA ZIEMIĘ!
Żaden zawodnik, którego na starcie moglibyśmy uznać za istotne wzmocnienie nie przyjdzie do tej przaśnej ligi bo to dla niego jeżeli ma już jakąś tam renomę powiedzmy w Serbii jest degradacja. To tak jakby Brożek miał iść np do Albanii albo Mołdawii.. Jedyna możliwość jest taka, że ktoś chce zarobić na koniec kariery i przyjdzie za dużą kasę. Ani nas na to nie stać ani nam taki nie jest potrzebny. Nasze kluby muszą się starać umiejętnie wyłapywać takich Marcelo i liczyć że jeden na pięciu okaże się strzałem w dziesiątkę. Aktualnie kupili nam paru w miarę młodych i w miarę perspektywicznych - cieszmy się tym co mamy bo mogło być tak jak zwykle czyli nic.
Odpowiedz cytując
Leniwiec
Junior Member

Od: 10.2009

Stary 18.07.2010, 15:21

Mam pytanie.....Dlaczego twierdzisz ze ten zawodnik byłby zbawieniem Naszego klubu Na Jakiej podstawie tak twierdzisz i czy Twoje Przypuszczenia sa bardziej prawdopodobne niz przypuszczenia kolegi
Reiro

Cytat:

Chciałbym przypomnieć że nowe struktury klubowe(prezes..itd.) zaczęły działać od początku czerwca !! Wiec pozostawmy im trochu czasu na działania jak wiesz w Wiśle nie ma siatki skautingu wiec musimy liczyć na przychylność managerów.......Przynajmniej w tym okienku
Odpowiedz cytując
Filippo123321
Senior Member

Od: 05.2009

Stary 18.07.2010, 15:21
Reiro napisał(a):Wyświetl post
Oceniłem tych piłkarzy jedynie na podstawie ich CV czy tego co dało się zaobserwować na YT.
No to tak: Pajlic - beznadziejne CV - glownie ligi regionalne, szczatkowa gra w 2. bundeslidze - supaaaa.

Żuraw - 34 lata, najlepsze lata juz dawno za soba. Pozatym nie wiadomo czy bedzie mu sie chcialo, bo jak sam podkresla, on nikomu nic nie musi udowadniac.

Bunoza - mlodziezowa reprezentacja to zadna rekomendacja, na jutubie go nie widzialem, wiec nie wiem (oprocz skrotu z meczu z Kolejarzem, gdzie beznadziejnie wyprowadzil pilke i zawalil gola).

Cikos - CV naprawde bogate - szkoda opisywac -_-

Jovanic - jedyny transfer na +, po tylu miesiacach poszukiwan, mamy bramkarza.

Chcialbym, zeby ci zawodnicy wypalili, ale...
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 18.07.2010, 15:22
Reiro

Nigdy nasz klub nie potrafił doprowadzić sprawy od początku do końca. Do tej pory nie jestem wstanie wyjść z podziwu jak można było wypuścić Marko MIlkovica z Krakowa bez podpisania kontraktu. Skoro tu był to znaczy że chciał to grac, sprawa jest oczywista.

Oczywiście wszystko wyjdzie w praniu. W
Podniecasz się tym Milinkoviciem jak swego czasu podniecano się Jirsakiem , wiadomo jak na tym wyszliśmy . Nie ma dzisiaj czegos takiego jak gracz który wypali na 100% . Żurawski się aklimatyzował w naszym klubie 2 lata zanim zaczął strzelać . Wydać kase każdy potrafi , ale wydac z głową to jest już coś . Nowe struktury działają w klubie miesiąc , a ty wymagasz aby mieli 100 potencjalnych zawodników , każdy obejrzany 30 razy . Ja się teraz zapytam , kiedy mieli to zrobić ? Poza tym skąd wiesz że danego zawodnika ludzie z klubu oglądali tylko na video ? chodzisz na kawe z Basałajem ?

Mówisz że Pajic nie dał rady nawet na zapleczu 2 bundesligi , to pewnie przypadek że dwa zespoły z nim w składzie awansowały do bundesligi ( nawet jeśli wchodził tam jako joker ). Bandrowskiego pewnie być przyjął w zespole z pocałowaniem ręki , a miał porównywalne CV przychodzac do Lecha jak teraz nasz nowy serb .

Bunoza jest rekomendowany jako 5 stoper w lidze Chorwackiej , w drużynie która straciła najmniej bramek ? to dla Ciebie mało ? dla mnie to zajebiście dużo

5 z 6 gości sprowadzonych przez nasz klub w tym okienku ( Rios jest praktycznie zaklepany ) to byli lub aktualni reprezentanci swojego kraju ( nawet jeśli to tylko młodzieżówka , to jednak jest reprezentacja ) , czego chcieć więcej ?

Poza tym mówisz że od paru lat nasza polityka doprowadza klub do tragicznegoi stanu , to ja się pytam , jakim cudem na Marcelo zarobilismyprawie 20 milionów złotych ?
Ostatnio edytowane przez Karherop : 18.07.2010 o godz. 15:26.
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 18.07.2010, 15:25
Różni się tym, że on grał regularnie we Fluminense, wystarczyło mi obejrzeć jeden mecz aby stwiedzic ze ten zawodnik mógłby być gwiazdą tej buraczanej ligi.
był to zawodnik który miał przyjść razem z Marcelo jednak jak zwykle coś nie wypaliło. Mazilu był krółem strzelców ligi rumuńskiej. Nie tak dawno pytali Dana Petrescu o zawodników których chciał sprowadzić do polski, był przekonany że cała tróją dałaby radę. A kim jest Bunoza ? na sparingu podał piłkę napastnikowi drużyny przeciwnej. Co jeśli zrobiłby tak w meczu pucharowym i z tego padłaby brama ?
a kim był Hristov? I jak wielką karierę u nas zrobił? Jaką kariere ten Mazilu zrobił w zespole podobnego poziomu jak my o nazwie Dnipro?
Jak widać nie wszystko jest takie proste jak w Football Managerze.

A co do Romeu to kojarzysz takiego gościa jak Edno? Też robi furore w Brazylii a u nas kaleczył futbol aż miło.

Ale żyj dalej w swoim przekonaniu że Mazilu, Romeu, Nei, Galamaz to były pewniaki i na pewno by zaskoczyli.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 18.07.2010, 15:42
Cytat:
Mam pytanie.....Dlaczego twierdzisz ze ten zawodnik byłby zbawieniem Naszego klubu Na Jakiej podstawie tak twierdzisz
Wystarczy ściągnąć sobie polówkę meczu i wszystko widać jak na dłoni. Sposób poruszania się, technika, przegląd pola, pomysł na rozwiązanie akcji, zaangażowanie, agresja. Widac że jest to zawodnik ponad przeciętny.

Cytat:
Nowe struktury działają w klubie miesiąc , a ty wymagasz aby mieli 100 potencjalnych zawodników
Ciekawe jak długo przetrwają...
Ostatnio edytowane przez westersyl : 18.07.2010 o godz. 15:45.
Odpowiedz cytując
qchar90
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 18.07.2010, 15:42
a Marcelo nam nie zostal podeslany przez Hectora Peralte
Westersyl?
nasi go obserwowali, jezdzili do Brazyli na mecze? nie
napaliles na Milinkovica widze bardzo, taki swietny zawodnik to czemu juz nie gra w Bundeslidze itp?
na Słowacji ma opinie szalonego czlowieka, w doniesieniach prasowych pisali ze Marko chcial zarabiac bardzo duzo, pewnie gdzies chcial na reke 350-400 k
a ja sie pytam za co?gral w Koszycach tylko
potem u nas sie nie zaaklimatyzuje i bedzie placz ze dalismy taka wielka kase

Odpowiedz cytując
BiałaGwiazda
Senior Member

Od: 11.2005

Stary 18.07.2010, 15:48
http://www.rivermillonarios.com.ar/a...ap-1-412-1.htm

Opinie kibiców River o Andresie "El Bechi" Riosie.Jako że słabo znam hiszpański więc ciężko mi się wypowiadać co dokładnie o nim sądzą,ale słowa "vamos bechi" czy "me encanta rios como jugador, ha hecho goles en partidos clave y una muy buena jugada" są raczej(z tego co się orientuje w hiszpańskim) bardzo pozytywne
Odpowiedz cytując
pzkwr
Senior Member

Od: 02.2006

Stary 18.07.2010, 15:50
Weźcie mnie uszczypnijcie, bo chyba śnię. Przychodzi do nas 5 dość ciekawych zawodników, a płacz jakbysmy spadli z ligi. Widzieliście ich choćby na treningu?! Nie umiecie już nic innego pisać po kilku latach posuchy transferowej? Ostatnie tak duże zakupy były chyba za w 2004, gdy przed LM przyszli Majdan, Kłos i paru innych. Czytać się nie da tego pierdzielenia. Poczekaj jeden z drugim na chociaż dwa występy i wtedy się produkuj.
rrr
Odpowiedz cytując
TS Girl
Member

Od: 07.2009

Stary 18.07.2010, 15:56
BiałaGwiazda napisał(a):Wyświetl post
http://www.rivermillonarios.com.ar/a...ap-1-412-1.htm

Opinie kibiców River o Andresie "El Bechi" Riosie.Jako że słabo znam hiszpański więc ciężko mi się wypowiadać co dokładnie o nim sądzą,ale słowa "vamos bechi" czy "me encanta rios como jugador, ha hecho goles en partidos clave y una muy buena jugada" są raczej(z tego co się orientuje w hiszpańskim) bardzo pozytywne
Pozwoliłam użyć sobie tłumacza w co poniektórych przypadkach ii jedno ze zdań brzmiało "Na pewno będzie wielką gwiazdą" Ogólnie chwalili go za to, że młody, przyszłościowy. Zobaczymy, na pewno jeden z ciekawszych zawodników testowanych tego lata.

Cytat:
Bunoza - ciekawy, młody zawodnik grający w chorwackiej lidze. Ponoć jeden z bardziej utalentowanych środkowych obrońców, którzy grali tam w ubiegłym sezonie. Młodzieżowy reprezentant Bośni, a wróbelki ćwierkają, że już wkrótce ma świadczyć o sile bośniackiej reprezentacji z tym, że tej seniorskiej. Transfer jak najbardziej na +.
Czyż Bunoza ma stanowić o sile tej samej reprezentacji, do której z marnym skutkiem puka Stilić? Rozumiem, na pozycji środkowego obrońcy może być mniejsza konkurencja, ale i tak
Odpowiedz cytując
Cichy
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 18.07.2010, 16:02
@westersyl

Może po prostu napisz jakie wg. Ciebie kryteria powinien spełniać zawodnik żeby "z miejsca można było powiedzieć, że się sprawdzi"?
Z tego co piszesz to Milinkovic dawał taką gwarancję. To ja przywołam przykład Kirma, który przychodził z ligi zbliżonej poziomem do słowackiej, statystyki miał zajebiste, w dodatku etatowy reprezentant Słowenii. Sprawdził się?
A Jirsak?

Nigdy nie ma takiej gwarancji, a już napewno nie w przypadku zawodników z zagranicy.

A przy okazji jeszcze o Milinkovicu. Pojęcia nie mamy jak wyglądały negocjacje i jakich pieniędzy żądał Serb więc w ciemno nie obarczałbym winą klubu. Poza tym Wisła dla tego typu zawodników nie jest klubem pierwszego wyboru, wspomniany Kiro dołączył do nas "za pięć dwunasta" bo marzyła mu się liga niemiecka.
Odpowiedz cytując
TymonPRO
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 18.07.2010, 16:04
pzkwr napisał(a):Wyświetl post
Weźcie mnie uszczypnijcie, bo chyba śnię. Przychodzi do nas 5 dość ciekawych zawodników, a płacz jakbysmy spadli z ligi. Widzieliście ich choćby na treningu?! Nie umiecie już nic innego pisać po kilku latach posuchy transferowej? Ostatnie tak duże zakupy były chyba za w 2004, gdy przed LM przyszli Majdan, Kłos i paru innych. Czytać się nie da tego pierdzielenia. Poczekaj jeden z drugim na chociaż dwa występy i wtedy się produkuj.
Haha kolego zapomniałeś o malutkim zdarzeniu : odszedł m.in. MARCELO, GŁOWACKI, JOP() ,JUSZCZYK, ISSA BA
Ostatnio edytowane przez TymonPRO : 18.07.2010 o godz. 16:11.
Ce..... Nas Pojęcie, Którego Wy Nie Znacie <<<<<<<<* WIERNOŚĆ *>>>>>>>> <<< Dzisiaj wrogu Wczoraj Bracie>>>
Odpowiedz cytując
Mario Nh
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 18.07.2010, 16:05
Natomiast ten Osman Chavez był przymierzany w ubiegłych latach do Tottenhamu i Blackburn Rovers. Silny obrońca. Podobno wszystko już zostało między klubami uzgodnione a i sam zawodnik zdecydował się grać w koszulce Wisły.
Czekamy...
Odpowiedz cytując
zbymak
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 18.07.2010, 16:12
Mario Nh napisał(a):Wyświetl post
Natomiast ten Osman Chavez był przymierzany w ubiegłych latach do Tottenhamu i Blackburn Rovers. Silny obrońca. Podobno wszystko już zostało między klubami uzgodnione a i sam zawodnik zdecydował się grać w koszulce Wisły.
Czekamy...
Ciekawe gdzie jest haczyk w tym fransferze ? Nie poszedł do Blackburn i Tottenhamu a przyjdzie do Wisły?Moze jakis konfliktowy
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 18.07.2010, 16:15
Wasiu napisał(a):Wyświetl post
Ale takich zawodnikow praktycznie nie ma i to nie tylko w kontekscie przyjscia do polskiej ligi.
Przychodza solidni Hiszpanie i Brazylijczycy i okazuja sie zenujacy.
Przychodzi jakis szczawik z wioch zabitej dechami i jest strzalem w 10.
Dobry transfer nie ma polegac na tygodniowej euforii bo podpisali kolesia z dobrym CV. Kirm mial swietne statysyki a olsniewajaco nie gra.
Zawodnicy, o ktorych od razu mozna powiedziec, ze sie sprawdza to tacy, ktorzy juz tu grali - Wichniarek, Kosowski, Zienczuk. A nie sadze, zeby ich przyscie wywowalo jakies wielkie poruszenie.
Nieprawda - istnieją zawodnicy o na tyle dużych umiejętnościach, że istnieje gwarancja, iż się sprawdzą w Wiśle i całej polskiej lidze. Najlepszym przykładem Marcelo, Stilic etc. Chyba, że złapią poważną kontuzję, lub po prostu przychodzą tu bez jakiejkolwiek motywacji.

Prawdopodobieństwo "sprawdzenia" się kogoś takiego jest bardzo wysokie. Natomiast prawdopodobieństwo sprawdzenia się "jakiegoś szczawika" malutkie. A jeśli ów "szczawk" nie ma umiejętności - jest zerowe.

Właśnie dlatego profesjonalne kluby wydają pieniądze na starannie wyselekcjonowanych piłkarzy z dobrym CV i umiejętnościami, a nie na byle "szczawików", czy kucharzy z 10 ligi chińskiej.

Tak samo zresztą jest w innych firmach, przedsiębiorstwach, w biznesie - znacznie większe prawdopodobieństwo "sprawdzenia się" i sukcesu tejże firmy daje zatrudnienie pracownika wykwalifikowanego, niż niewykwalifikowanego z przypadku, podsłanego przez jakiegoś kumpla. Żadna firma nie stawia między nimi znaku równości.

Światem sportu też rządzą określone reguły, a nie wyłącznie chaos i przypadek, jak wynika z wielu Waszych tego typu postów
Ostatnio edytowane przez Markus : 18.07.2010 o godz. 16:18.
Odpowiedz cytując
Przemoo
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 18.07.2010, 16:16
Cichy napisał(a):Wyświetl post

Z tego co piszesz to Milinkovic dawał taką gwarancję. To ja przywołam przykład Kirma, który przychodził z ligi zbliżonej poziomem do słowackiej, statystyki miał zajebiste, w dodatku etatowy reprezentant Słowenii. Sprawdził się?
A Jirsak?
to bedzie sezon Jirsaka!!

bez ryzyka nie ma sukcesu. Nie klocmy sie. Po tym co widzielismy u Milinkovicia to warto zaryzykowac z ta kasą. Jakis kompromis musial byc bo ponoc zgodzil sie na 4-letni kontrakt. Tylko nie wiem czy nie podniosl wymagan co do kasy. Jetem jednak przekonany ze trzeba bylo w jego przypadku zaryzykowac i sprowadzic go. Tak czy siak z kontraktem to 1/3 kasy za Marcelo na kilka lat rozlozona..
http://www.youtube.com/watch?v=9cyJG7wR5IY - w Sosnowcu nawet Tiger nie stawia na nogi i drzewa spadają na głowy...
http://xyz1906.mybrute.com/
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów