The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Reserve
Senior Member

Od: 06.2011

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 04.02.2015, 12:08
Naprawdę w to wierzycie? Tyle czasu nie mógł grać i nagle dostał papiery zaraz po rozwiązaniu kontraktu. Coś mi tu śmierdzi, a i sprawa z sądem nie wygląda zbyt optymistycznie.

Odpowiedz cytując
63.5 Kg
Senior Member

Od: 06.2003

Stary 04.02.2015, 12:18
A to sa jego słowa:

Cytat:
Wisła zdecydowała się na jednostronne rozwiązanie umowy, a ponieważ obowiązywała ona przez jeszcze półtora roku, całą sprawę oddałem do sądu. Wyniki badań lekarskich są ważnym czynnikiem. Cieszę się, że wszystko poszło tak jak powinno. Teraz zostawiam sprawę moim prawnikom - dodał
Odpowiedz cytując
Matejas_
Senior Member

Od: 09.2005

Stary 04.02.2015, 12:23
Jaki problem posmarować komu trzeba i mieć opinie... ilu jest ludzi poniżej 50 roku życia żerujących na ZUSie, udających niemożność podjęcia jakiejkolwiek pracy? Tu zadziałano w odwrotną stronę
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 04.02.2015, 12:28
oczywiscie ze tak.

Chociaz sam najpierw złapaem sie na tym ze to moze Marko chce nas wydymac po tym jak my wydymaliśmy jego...
ale skoro wypowiedział sie Maks to chyba temat jasny.
Cytat:
Marko Jovanović, ani żaden jego przedstawiciel, nie kontaktował się z nami w tej sprawie. Nie znamy tych wyników badań, nie mamy też informacji, by wszedł z Wisłą na drogę sądową. Obecnie znamy sprawę jedynie z serbskich mediów. Zgodnie z przepisami, aby zgłosić piłkarza do gry, potrzebowaliśmy zgody polskiego lekarza, a takiego orzeczenia przez rok nie otrzymaliśmy. Wyniki badań jednoznacznie wskazywały na to, że Marko Jovanović nie może grać profesjonalnie w piłke
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
filemon
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 04.02.2015, 12:30
Jeśli Wisła ma dokumentację lekarską, która uniemożliwiała dalszą grę Jovanovicia, to Marko nie ma czego szukać w sądzie, zwłaszcza, że badania zrobił już po rozwiązaniu kontraktu.
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 04.02.2015, 12:52
Nie ma sprawy niech go klub wezmie na badania i zobaczy ile w tym prawdy.
Ostatnio edytowane przez mitmichael : 04.02.2015 o godz. 12:55.
Odpowiedz cytując
heoij
Senior Member

Od: 12.2009

Stary 04.02.2015, 13:00
Dobre podsumowanie:

Cytat:
Marko Jovanović poda Wisłę Kraków do sądu.. tak, ten sam, którego było żal wielu kibicom Białej Gwiazdy. Spodziewałby się ktoś tego? zapewne nie.. Klub mu pomagał i woził po lekarzach, a teraz pozywa ten klub do sądu. Kibice Wisły życzyli mu zdrowia, oferowali pomoc, ściskali za niego kciuki. A on im się odwdzięczył pozywając ich ukochany klub, który i tak boryka się z dużymi problemami na drogę sądową. I robi to bez skrupułów. PATRZ KOMU UFASZ. Nauczka na przyszłość. Traktowaliśmy go jak jednego z nas, a okazał się frajerem.

https://pl-pl.facebook.com/WislaHonor
Odpowiedz cytując
stalsanok1946
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 04.02.2015, 13:17
nie dostał zgody od polskiego lekarza i LEKARZY i to jeszcze na początku stycznia na badaniach a teraz nagle w Szwajcarii ozdrowiał PRZEZ MIESIĄC heh

co się dziwić, jak 100 tyś zł co miesiąc wpadało a teraz nic, wolał posmarować tam gdzie trzeba i walczyć o swoje w sądzie

zrobić badania jeszcze raz i po sprawie, nawet najmniejszy szczegół zachwiania w wynikach będzie na niekorzyść Marko
Lepiej zapobiegać niż leczyć
Odpowiedz cytując
wiertar
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 04.02.2015, 13:57
czy jesT jeszcze kTos kTo jeszcze nie pozywa Wisły do sadu ;/
Jechałeś gdzieś kiedyś na 90 minut Po klimat trybun na wyjazdach byłeś ilu dobra oprawa i ekipa w dobrym stylu, tygiel emocji choć pełno s****ysynów, chce abyś zdech i choć wynik w plecy, śpiewasz dalej zdarte gardło cię leczy, to niby parę liter, parę piłkarzy wiesz niby w polskiej lidze nic się nie zdarzy wiesz, ale gdy płona race śpiewają trybuny znowu wygramy nie ważne u nas czy u nich, poczucie dumy gdy tamci mówią o nas to dla tych co zarywaja życie na stadionach...
Odpowiedz cytując
Griszka30KR
Senior Member

Od: 06.2005

Stary 04.02.2015, 14:01
stalsanok1946 napisał(a):Wyświetl post
nie dostał zgody od polskiego lekarza i LEKARZY i to jeszcze na początku stycznia na badaniach a teraz nagle w Szwajcarii ozdrowiał PRZEZ MIESIĄC heh

co się dziwić, jak 100 tyś zł co miesiąc wpadało a teraz nic, wolał posmarować tam gdzie trzeba i walczyć o swoje w sądzie

zrobić badania jeszcze raz i po sprawie, nawet najmniejszy szczegół zachwiania w wynikach będzie na niekorzyść Marko
Równie dobrze mozna powiedziec w druga strone.Lepiej było posamrowac polskim lekarzom,zeby Wisła nie musiała wydawac x kasy z tytułu kontarktu.Nie pomyslałes o tym?Nie zdziwiłbym sie jakby ta wersja okazałaby sie blizsza prawdy....
Bednarz=Landryna=......
Odpowiedz cytując
Viper
Senior Member

Od: 06.2013

Stary 04.02.2015, 14:25
Kluczowe pytanie teraz to dowiedzieć się z jakiej konkretnie kliniki Marko ma pozwolenie na grę. Jeśli to faktycznie placówka o międzynarodowej reputacji. To niestety klub będzie miał problem. W Polskim sądzie pewnie się wybroni ale w międzynarodowym już nie.

Co do Polskiej służby zdrowia. Śp. teść mojego brata miał w Polsce wypadek samochodowy. Trafił do szpitala gdzie stwierdzili że nic mu nie jest i puścili tego samego dnia. Po roku facet zmarł w Austrii gdzie stwierdzili, że po tym wypadku musiał mieć lekki atak serca. Brak reakcji po roku spowodował zgon.

Może Jovanovic latał po lekarzach a Ci go nie badali dokładnie. Tylko stwierdzali, Sarkoidoza? to nie pewno nie może grać. Jak Marko wygra w sądzie. Wisła powinna pozwać tych lekarzy właśnie. Raz, że nie mogliśmy korzystać z wartościowego piłkarza to dwa teraz klub poniesie dodatkowe koszty.

Najważniejsze to dowiedzieć się skąd dokładnie Marko ma papiery na granie.
Odpowiedz cytując
Dzideek
Senior Member

Od: 05.2009

Stary 04.02.2015, 14:46
Griszka30KR napisał(a):Wyświetl post
Równie dobrze mozna powiedziec w druga strone.Lepiej było posamrowac polskim lekarzom,zeby Wisła nie musiała wydawac x kasy z tytułu kontarktu.Nie pomyslałes o tym?Nie zdziwiłbym sie jakby ta wersja okazałaby sie blizsza prawdy....
Ogólnie klinika w Szwajcarii mogłaby ponieść wielkie ryzyko, wysokie kary i odebranie uprawnień gdyby te badania okazały się nie prawdą (zostali przekupieni) i Jovanovic padłby sobie na boisku podczas meczu.
POZnan* - miasto pedalskich doznań
Odpowiedz cytując
63.5 Kg
Senior Member

Od: 06.2003

Stary 04.02.2015, 15:08
Tak czy tak żeby grac w Polsce musi mieć zgode polskich lekarzy...
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Stary 04.02.2015, 15:18
Coś tu Jova kręci najpierw jeździł za granicę i robił badania i powiedzieli,że nie może grać koleś jedzie do Szwajcarii i nagle może grać coś mi tu śmierdzi....
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
kristos
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 04.02.2015, 15:38
Jeden lekarz będzie uważał ,że zawodnik nie powinien grać bo jest wysoce prawdopodobne iż organizm może nie wytrzymać obciążeń , inny stwierdzi że nie ma przeszkód w kontynuacji kariery zawodniczej.
Jak wiemy w życiu nie ma nic pewnego.
To zarząd naszego klubu powinien podjąć decyzje ,czy należy zaryzykować i zatrudnic taką osobę ,czy też nie..
Facet najwyrażniej chce się odkuć finansowo a Wisła ma mu to zapewnić.
Ale mamy szczęście do kopaczy - co jeden to lepszy...
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości
samolubnych i tyranię złych ludzi"......
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 04.02.2015, 15:41
Wszystko rozbija się o to, czy to w ogóle jest prawda. Ja jestem sceptyczny do tego typu rewelacji, bo jeśli w Polsce dziennikarze wymyślają pewne rzeczy(nawet całe wywiady), to co dopiero w Serbii? Ktoś z Polski mógłby z Marko porozmawiać i wtedy byłaby pewność. Czy jest taki temat, czy może grać, gdzie dokładnie robił badania, itd.

A jeśli się to potwierdzi, to sprawa nawet dla prokuratury. Wykształcenie medyczne lekarzy w jednym i drugim kraju jest takie same, więc... W dodatku jeżeli badania zostały przeprowadzone przez znaną w Europie klinikę, to Jovanovic będzie miał wszystkie argumenty w ręku. Wiadomo, że u nas, to można kupić zwolnienie lekarskie za 50zł, więc ze złą diagnozą też nie problem. Nie wiem, jak to wygląda w FIFIE i UEFIE, ale pewnie kierują takiego delikwenta do swoich lekarzy, którzy zapoznają się z dokumentacją i potem wydają werdykt. A jeszcze większe jaja będą, jak zaraz podpisze z kimś kontrakt i wróci na boisko .
Odpowiedz cytując
Mati_
Senior Member

Od: 03.2012

Stary 04.02.2015, 15:47
Wg mnie w tej sprawie Wisła jest czynna.
Lekarze nie podpisywali zezwolenia Serbowi na grę, więc Wisła zgodnie z umową mogła rozwiązać kontrakt.
Tym bardziej, że zarówno Gaszka jak i Bednarz podkreślali, że było to grono lekarskie, a nie pojedynczy.
Odpowiedz cytując
rafkur
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2007

Stary 04.02.2015, 16:05
Dzideek napisał(a):Wyświetl post
Ogólnie klinika w Szwajcarii mogłaby ponieść wielkie ryzyko, wysokie kary i odebranie uprawnień gdyby te badania okazały się nie prawdą (zostali przekupieni) i Jovanovic padłby sobie na boisku podczas meczu.
To samo mi przychodzi do głowy. Dając mu zielone światło nie mając pewności sporo ryzykują. Gdyby przypadkiem wykitował na boisku straciliby wiarygodność plus kasę po pozwach ze strony rodziny.
Natomiast wystawienie papierka z zakazem uprawiania sportu nie wiąże się z żadnym ryzykiem bo zawsze można się później wytłumaczyć poprawą stanu zdrowia.
Pamiętając co się w naszym klubie wyprawiało jeszcze "wczoraj" nic mnie nie jest w stanie zaskoczyć.

Pomijam w tym przypadku aspekt wiarygodności informacji na zasadzie przedruku. Jak jest z tym pozwem faktycznie , dowiemy się pewnie wkrótce.
Odpowiedz cytując
stalsanok1946
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 04.02.2015, 16:09
nie tylko jeden lekarz w Polsce nie wydal zgody,co lepsze nawet lekarze z Serbii mu na gre nie pozwolili

druga sprawa to kwestia rozwiazania kontraktu przez Wisle - jesli w momencie trwania kontraktu lekarz nie wydaje zgody na profesjonalne uprawnianie sportu,klub ma prawo zerwac umowe z winy zawodnika w kazdej chwili i co ciekawe Wisla mogla zerwac umowe z Jovanoviciem zaraz po pierwszej odmowie na jego uprawianie sportu,ale tego nie zrobila bo wyciagnela reke i oferowala pomoc,gdy "uratowanie zawodnika do gry" sie nie powiodlo to zerwala umowe i miala racje bo na kij Ci grajka ktory nie gra i grac nie bedzie

jednakze jesli Jovanovic faktycznie jest zdrowy jak ryba i dostal zgode na gre ale stalo sie to juz po rozwiazaniu kontraktu to klub jest bez winy gdyz w czasie trwania kontraktu z Wisla zawodnik ten nie byl zdolny do gry
Lepiej zapobiegać niż leczyć
Odpowiedz cytując
Mati_
Senior Member

Od: 03.2012

Stary 04.02.2015, 16:10
stalsanok1946 napisał(a):Wyświetl post
nie tylko jeden lekarz w Polsce nie wydal zgody,co lepsze nawet lekarze z Serbii mu na gre nie pozwolili

druga sprawa to kwestia rozwiazania kontraktu przez Wisle - jesli w momencie trwania kontraktu lekarz nie wydaje zgody na profesjonalne uprawnianie sportu,klub ma prawo zerwac umowe z winy zawodnika w kazdej chwili i co ciekawe Wisla mogla zerwac umowe z Jovanoviciem zaraz po pierwszej odmowie na jego uprawianie sportu,ale tego nie zrobila bo wyciagnela reke i oferowala pomoc,gdy "uratowanie zawodnika do gry" sie nie powiodlo to zerwala umowe i miala racje bo na kij Ci grajka ktory nie gra i grac nie bedzie

jednakze jesli Jovanovic faktycznie jest zdrowy jak ryba i dostal zgode na gre ale stalo sie to juz po rozwiazaniu kontraktu to klub jest bez winy gdyz w czasie trwania kontraktu z Wisla zawodnik ten nie byl zdolny do gry
Zgadza się. Inna ciekawa rzecz. Czemu Jovanović ma pretensję do Wisły? I od razu chce do sądu? Jezeli już coś, to chyba powinien iść i pytać się lekarzy, którzy nie dawali mu zezwolenia na grę.
Odpowiedz cytując
wiertar
Senior Member

Stary 04.02.2015, 16:17
Ja jestem ciekaw gdzie są teraz te mądrasie którzy płakali tutaj że trzeba koniecznie Jovanovicovi znaleść "etat" w Wisle jako skaut lub coś podobnego
jeśli to prawda to kawał chuja z niego
Jechałeś gdzieś kiedyś na 90 minut Po klimat trybun na wyjazdach byłeś ilu dobra oprawa i ekipa w dobrym stylu, tygiel emocji choć pełno s****ysynów, chce abyś zdech i choć wynik w plecy, śpiewasz dalej zdarte gardło cię leczy, to niby parę liter, parę piłkarzy wiesz niby w polskiej lidze nic się nie zdarzy wiesz, ale gdy płona race śpiewają trybuny znowu wygramy nie ważne u nas czy u nich, poczucie dumy gdy tamci mówią o nas to dla tych co zarywaja życie na stadionach...
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Stary 04.02.2015, 16:45
Patrzcie co odkopałem

Cytat:
Marko Jovanović, który kilka dni temu przechodził szczegółowe badania w Szwajcarii, jest już w Polsce. Jak zapewnił nas w krótkiej rozmowie, stan jego zdrowia jest dobry

„Byłem w Szwajcarii cztery dni, tam zostałem poddany wszystkim badaniom. Wyniki badań są dobre, a lekarze powiedzieli mi, że mogę normalnie trenować. Jedyną kwestią jest to, czy będę zażywał dodatkowo lekarstwa czy nie” – w skrócie opisał wizytę w specjalistycznej klinice obrońca Wisły.

Sztab medyczny krakowskiej drużyny, z doktorem Mariuszem Urbanem oraz prof. dr hab. med. Piotr Podolcem z Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II - lekarzem prowadzącym piłkarza w Polsce - czeka na wyniki wszystkich badań, które zostaną przesłane do klubu, aby móc odnieść się do oceny specjalistów ze Szwajcarii. „Jeśli nasi lekarze potwierdzą tę opinię, to wtedy będę mógł grać. Mam nadzieję, że na mecz z Pogonią będę już gotowy, bo trenuję normalnie od dwóch miesięcy i czuję się dobrze. W gierkach, na początku, było ciężko, ale z każdym treningiem jest lepiej” – zapewnia Marko.

Jak zawodnik Białej Gwiazdy ocenia swój powrót do zajęć z zespołem? „Jeszcze nie jestem przygotowany na sto procent, ale najważniejsze, że dobrze się czuję. Oczywiście forma przyjdzie z czasem, to jest normalne. Trener również jest optymistą, szczególnie, że sytuacja kadrowa drużyny jest ciężka, dlatego czekamy tylko na zielone światło od polskich lekarzy. Możliwe, że uda mi się zagrać w sobotę w rezerwach - zobaczymy, nie jest to jeszcze pewne, ale fajnie byłoby wystąpić na murawie w jakimś wymiarze czasu, żeby krok po kroku wrócić do optymalnej formy" – kończy.

A. Koprowski
Biuro Prasowe Wisły Kraków SA
To jest z kwietnia tamtego roku.Ja widzę to tak gość jest zdrowy Wisła się go pozbyła by odciążyć budżet
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB

Od: 05.2004

Stary 04.02.2015, 16:56
Tak przecież Jova był badany nie tylko w Polsce i nikt mu nie dał zgody. Prawda jest taka, że różnych miejscach różne rzeczy można załatwić. Jeśli wtedy papiery z Szwajcarii były OK to dlaczego wtedy nie szedł do sądu.
Odpowiedz cytując
wiertar
Senior Member

Stary 04.02.2015, 17:04
bo mial kontrakt i jeszcze myślał że bedzie grać?
Odpowiedz cytując
Babba
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 04.02.2015, 19:19
Jeśli Jovanovic jest taki zdrowy to by po tym powrocie ze Szwajcarii prawie rok temu grał w piłkę, a nie wegetował. Coś musi być na rzeczy z jego zdrowiem skoro od kwietnia polscy lekarze nie wydali zgody na grę w Wiśle,mającej problemy kadrowe.
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 04.02.2015, 20:26
Babba napisał(a):Wyświetl post
Jeśli Jovanovic jest taki zdrowy to by po tym powrocie ze Szwajcarii prawie rok temu grał w piłkę, a nie wegetował. Coś musi być na rzeczy z jego zdrowiem skoro od kwietnia polscy lekarze nie wydali zgody na grę w Wiśle,mającej problemy kadrowe.
konia z rzędem to zna prawdę. zanosi się na kolejny kłopot dla Wisły... oby nie.
Odpowiedz cytując
filemon
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 04.02.2015, 20:33
Jeszcze się samoubiczujcie niektórzy

Nie będzie żadnego problemu dla Wisły.
Marko zalegał na liście płac, komtrakt miał ostatni z ery Holendrów a w jego miejsce ściągnieto lepszego Guzmicsa. Tak więc był on Wiśle zbędny.
Prawnie skoro wykonano badania (i to nieraz), które uniemożliwiały mu kontynuowanie gry w Wiśle, to kontrakt został rozwiązany skutecznie, a obecna diagnoza cudotwórców ze Szwajcarii niczego nie zmienia.
Odpowiedz cytując
Bronex
Senior Member

Od: 04.2004

Stary 04.02.2015, 20:47
Sprawa jest absurdalna. Ktoś chyba tego Jovanovicia w tej Szwajcarii robi nieźle w konia. Nie wierzcie w takie rzeczy! To co ?!?! Wisła mając trudną sytuację kadrową specjalnie by latami sabotowała karierę sensownego zawodnika tylko po to ,żeby nie mieć z niego pożytku i potem rozwiązać jednostronnie kontrakt? Totalny idiotyzm. Poza tym, ludzie!!! Jeżeli facet ma diagnozę poważnej choroby ,która eliminuje go z czynnego zawodowego uprawiania dyscypliny sportowej (czytaj odbiera mu źródło utrzymania) to przecież tylko skończony łoś by się oparł na werdykcie jednego grona lekarzy. Takie badania przecież należałoby kilka razy powtórzyć w funkcji czasu najlepiej przez różne podmioty. Mnie to zakrawa na albo jakiś wałek ze strony zawodnika albo cud. Tutaj jestem obłożnie chory ,a za chwilę jadę do kliniki w Szwajcarii i super mogę uprawiać sport na pełnym obciążeniu? Wiadomo ,że błędy lekarskie mają miejsce ,ale to nie jest jakieś wielki odsetek nawet w Polsce. Tym bardziej w przypadku rzadkich schorzeń.
Odpowiedz cytując
wściekłe pięści węża
Senior Member

Od: 02.2011

Stary 04.02.2015, 20:59
Jest też oczywiście szansa, że Jovanovic żadnego wywiadu nie udzielił, albo powiedział w nim co innego.

Tak czy siak, podobnie jak kilku przedmówców, uważam, że Wiśle nic nie grozi z prawnego punktu widzenia. Zgodnie z orzeczeniem polskiego lekarza nie był zdolny do pracy. To że rok się u nas przebujał, to tylko dobra wola Wisły. Za którą widać jak podziekował... jeśli to ze sprawą w sądzie jest prawdą.
Odpowiedz cytując
iiYama
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 04.02.2015, 21:52
Wisła będzie zagrożona jedynie w przypadku, gdyby na jej prośbę lekarze fałszowali wyniki, aby na tej podstawie mogła rozwiązać jednostronnie umowę z pracownikiem.

Jeśli klub jest czysty nie powinien się obawiać.
Ave
Wisła
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów