The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 22.08.2013, 22:33
Błagam, nie mówcie, że Sevilla była do ukłucia i że zemściła się nieskuteczność. Ilość piłek jakie wyjął Gikiewicz była zatrważająca... mogło się równie dobrze skończyć z 8-2... Szkoda, bo mecz się skończył tak naprawdę po czerwonej dla Dudu. Takiej trochę, jak dla mnie, kontrowersyjnej. Mimo to szacunek dla WKS za godne reprezentowanie nas w Europie

Ps. Salzburg - Żalgiris 5:0
Odpowiedz cytując
d
Senior Member

Od: 12.2004

Stary 22.08.2013, 22:51
Straszna szkoda wyniku Śląska, bo ponad godzinę w 11 na 11 nie było widać drastycznej różnicy klas. Potem się wszystko posypało, ale i tak posypuję głowę popiołem, bo nie dawałem im szans nawet z Brugge a na tle rywala o klasę lepszego nie wyglądali fatalnie. Coś jak nasz mecz z Fulham.

Niemniej progres w stosunku do poprzedniego roku, tj. dwóch porażek ze szwedzkimi półamatorami i dychy w plecy od Niemców bardzo duży, sympatyczny czeski szkoleniowiec wykonuje dobrą robotę. Fajna przygoda.

Żalgiris, no cóż.
Odpowiedz cytując
Adenalix
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 22.08.2013, 22:53
Śląsk zagrał znakomite 45 minut a w szatni jakby ich ktoś zaczarował... Brakło wszystkiego: sił, umiejętności, cwaniactwa piłkarskiego, wiary w sukces. Czasami dwie z czterech cech dają rezultat. Te ostatnie dwie bramki stracone w podwórkowym stylu. Szkoda bo 2-1 albo 3-1 dawało nadzieję. Odrobienie strat z 4.-1 to już rozdział dla Lema albo Sapkowskiego. Trzeba się dobrze zaprezentować w rewanżu. Przede wszystkim piłkarze i kibice powinni wywrzeć presję na tych wujowych paskach już od pierwszej minuty. Nie lubię takich gości co polują na kości a jak ktoś ich trafi to lecą z płaczem do sędziego. Taka południowa piłka. Jak Śląsk trafi w rewanżu na 1-0 szybko to może włączy mi się Lem i Sapkowski;-) Szkoda bo wydawało się w połowie meczu, że Śląsk ogarnął Sevillę i dramatu nie będzie a może nawet remis lub zwycięstwo... Graliśmy jak równy z równym, szkoda, bo Sevilla to żadne halo. Ten klimat i pogodowy i na trybunach plus adrenalina piłkarzy udzieliła się na boisku i zawodnikom i wujowemu sędziemu. Nawet nie chodzi mi o kartkę dla Dudu tylko o drobiazgi, które były gwizdane pod sevillę i Śląsk, który szczególnie w ostatnim kwadransie stał jak sparaliżowany (zmęczony?). W rewanżu będzie lepiej.
Do what you mean and mean what you do.
Odpowiedz cytując
63624
Senior Member

Od: 09.2004

Stary 22.08.2013, 22:58
Dajcie spokój, rewanż nam się posypał jak Stevanović i Paixao dostali kartki, co wyeliminowało ich z rewanżu, a potem czerwona dla Dudu. Gdy Sewilla strzeliła drugiego gola było jasne, że już po ptakach. Więzikiem czy Patejukiem nie odrabia się nawet jedno bramkowej straty, a co dopiero trzech. Niemniej gra WKS-u budzi optymizm, teraz skupimy się na lidze i będziemy wszystkich ogrywać.

Levy pokazuje co to znaczy trener, pokażcie mi polskiego szkoleniowca, który wyszedł by tak odważnie na Hiszpanów?
"Jak rozpoznać komunistę? Cóż, jest to ktoś kto czyta Marksa i Lenina. A jak rozpoznać antykomunistę? To ktoś kto rozumie Marksa i Lenina." Ronald Reagan
Odpowiedz cytując
emj10
Senior Member

Od: 05.2006

Stary 22.08.2013, 23:08
Co z tej odwagi jak efekt taki sam jak zakładany przed meczem?
Szczerze mówiąc murarką też niewiele więcej można by tutaj zdziałać.

Szacunek za walkę i fajną pierwszą połowę jednak należy się.
Odpowiedz cytując
Ciastek1
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 22.08.2013, 23:27
63624 napisał(a):Wyświetl post
Dajcie spokój, rewanż nam się posypał jak Stevanović i Paixao dostali kartki, co wyeliminowało ich z rewanżu, a potem czerwona dla Dudu. Gdy Sewilla strzeliła drugiego gola było jasne, że już po ptakach. Więzikiem czy Patejukiem nie odrabia się nawet jedno bramkowej straty, a co dopiero trzech. Niemniej gra WKS-u budzi optymizm, teraz skupimy się na lidze i będziemy wszystkich ogrywać.

Levy pokazuje co to znaczy trener, pokażcie mi polskiego szkoleniowca, który wyszedł by tak odważnie na Hiszpanów?
Daleko nie trzeba szukać - Smuda i jego 6:0 z Hiszpanią
Odpowiedz cytując
PhantomRanger
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 22.08.2013, 23:39

Orest Lenczyk i jego pamiętny mecz 4:1 z Zaragossą. Wtedy też po 1 meczu nikt nie wierzył, że zdołamy pokonać Hiszpanów a jednak się udało.

Ja będę dalej wierzył, że Śląsk przejdzie i w karnych wyeliminuje Seville pytanie czy analogicznie jak Wisła 13 lat temu też strzeli sobie bramke samobójczą i będą gonić wynik
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Stary 23.08.2013, 08:39
PhantomRanger napisał(a):Wyświetl post
Orest Lenczyk i jego pamiętny mecz 4:1 z Zaragossą. Wtedy też po 1 meczu nikt nie wierzył, że zdołamy pokonać Hiszpanów a jednak się udało.

Ja będę dalej wierzył, że Śląsk przejdzie i w karnych wyeliminuje Seville pytanie czy analogicznie jak Wisła 13 lat temu też strzeli sobie bramke samobójczą i będą gonić wynik
Dokładnie to samo przyszło mi do głowy po meczu. Z tą różnicą, że Sevilla osiągnęła przewagę dopiero, kiedy czerwień dostał Dudu. Sędzia w sumie nie popełniał błędów, ale kilka razy oszczędził graczy Sevilii, bo już w pierwszej połowie na żółtka zasłużyli Rakitić, który biegnąc obok Paixao jebnął mu z główki i Navarro albo Moreno, który wychodzącego na skrzydle Sobotę wjechał prostymi nogami. W pierwszym przypadku nawet nie gwizdnął (może nie widział) w drugi tylko wolny, gdy już cała Sevilla wróciła.

Słaby mecz zagrał Mila, który notował regularne straty, Plaku za zmarnowaną okazję na 2:0 powinien iść pieszo do Wrocławia (a miał ich 2). Generalnie Śląsk niezły mecz do momentu czerwonej kartki (zasłużonej niestety) później obrona Częstochowy i brak cwaniactwa - wychodzenie do kontr i szybka strata po czym groźnie pod bramką Gikiewicza....

Wobec braku Paixao i innego napastnika Sląsk jest w ciężkiej sytuacji, ale przy ostrym pressingu obrona Sevilli i ich bramkarz to dramat. Śląsk w pierwszych 30 minutach pokazał jak bardzo ta część zespołu Sevilli jest słaba...
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
syryls
Senior Member

Od: 10.2011

Stary 23.08.2013, 09:46
O ile z przodu to jakoś fajnie wygląda o tyle jak Marin złapie dzień to nie ma mocnych także trzeba zagrać ofensywnie bo bez Paixao to skrzydła będą musiały trzymać formę
.
Odpowiedz cytując
shaggy
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 23.08.2013, 10:26
Przed meczem Sewilli ze Śląskiem było preludium kibicowskie. Śląsk stracił 4 flagi podobno kilkanaście osób znalazło się w szpitalu.
Hiszpańscy kibice chwalą się w internecie skrojonymi flagami:

http://www.plwolnosci.pl/img/user_im...sk-drapik5.jpg

http://www.plwolnosci.pl/img/user_im...sk-drapik1.jpg
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 23.08.2013, 10:38
shaggy napisał(a):Wyświetl post
Przed meczem Sewilli ze Śląskiem było preludium kibicowskie. Śląsk stracił 4 flagi podobno kilkanaście osób znalazło się w szpitalu.
Hiszpańscy kibice chwalą się w internecie skrojonymi flagami:

wis.la/c276v

wis.la/lkx1x
Na pewno Śląsk tego tak nie zostawi, powstaje tylko pytanie, czy Hiszpanie odważą się tu teraz przyjechać...
Odpowiedz cytując
shaggy
Senior Member

Stary 23.08.2013, 11:21
A to opis tego co sie działo w Rumunii:

"Legia Warszawa złożyła oficjalną skargę na Steauę Bukareszt - informuje "Przegląd Sportowy". Chodzi o zajścia na trybunie VIP, gdzie polscy kibice zostali zaatakowani przez miejscowych.

Na trybunie tej zasiedli pracownicy klubu, a także zaproszeni goście. Był tam obecny m.in poseł Andrzej Halicki. - Rzucano w nas czym popadnie. Rumuni na nas pluli, rzucali butelkami, zapewniam, że nie były one tylko plastikowe. Widział to wszystko ambasador Polski, też zresztą go to spotkało, obserwował zajścia delegat UEFA - opowiada i dodaje, iż zachowanie miejscowych przekraczało wszelkie dopuszczalne normy. (cytat za sport.pl)

Wojciech Hadaj, spiker Legii w "Fakcie" tak opisuje zaś zajścia w strefie VIP. - Sytuacja w pewnym momencie była naprawdę poważna. Atakowano nas zarówno werbalnie, jak i fizycznie. Najbardziej agresywnie zachowywały się miejscowe VIP-y. Dla mnie to po prostu niepojęte!"

Donaldzie Tusku i Bartłomieju Sienkiewiczu w ostatnich dniach zapowiadaliście walkę ze stadionowymi bandytami w całej galaktyce. Wiemy, że w gadce jestescie twardzi - mistrzostwo swiata, czas na prawdziwą reakcję, pozujecie na szeryfów wykazcie się
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 23.08.2013, 12:11

Dodajmy, że żółta dla Paixao za strzał po gwizdku. Kilkanaście minut wcześniej zawodnik Sevillli zrobił dokładnie to samo i co? Oczywiście, kartki nie było.

Wiecie jak czuliśmy się po Atenach.

Gra naprawdę świetna, ostatni raz tak dobrze z poważnym przeciwnikiem grała Wisła w meczach z Parmą i Schalke, albo z Barceloną u siebie.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
rw88
Senior Member

Od: 01.2010

Stary 23.08.2013, 12:30
Sędzia Śląska niestety strasznie ciapowaty. Ciapowatość w encyklopedii powinna być zdecydowanie okraszona jego fotką. Szkoda, bo unikając czerwonej kartki można było spokojnie wywieźć z Sevilli to 1-2 i w rewanżu powalczyć. Tak czy siak Śląskowi należy pogratulować, obawiam się jednak o przyszłość tej drużyny - Mila czy Kaz coraz starsi i słabsi mimo wszystko, Sobota pewnie lada moment zmieni klub na mocniejszy, a finansowo Wrocławianie mocno nie stoją. Szkoda, bo jest tam potencjał na regularne, rokroczne granie w Fazie Grupowej.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 23.08.2013, 12:36
W kazdym razie, za tydzień czeka nas fantastyczny mecz i fantastyczne emocje we Wrocławiu. Szkoda, ze braknie Paixao i chyba Stefanovica, bo Patejuk to nieporozumienie. Sewilla przyjedzie w miarę pewna awansu, więc może się dziać.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 23.08.2013, 12:41
Donaldzie Tusku i Bartłomieju Sienkiewiczu w ostatnich dniach zapowiadaliście walkę ze stadionowymi bandytami w całej galaktyce. Wiemy, że w gadce jestescie twardzi - mistrzostwo swiata, czas na prawdziwą reakcję, pozujecie na szeryfów wykazcie się
Spoko zaraz wezmą się do roboty. Pójdą przeprosiny do Bukaresztu...
Odpowiedz cytując
yarow
Senior Member

Od: 06.2005

Stary 23.08.2013, 16:38
Powiem wprost, że nie kibicuję Legii w Pucharach. Zdarzały mi się wyjątki, by jakieś mecze oglądać, w których bywałem neutralny.

I takie, w których Legii kibicowałem. Jako polskiemu klubowi. To były sprawy dotyczące honoru Polaka. Takie jak choćby i mecze z moskwiczanami.

To, że kibicuję przeciwnikom Legii nie jest kwestią jakichkolwiek "niesnasek" na linii Kraków - Warszawa a dotyczy tylko i wyłącznie Legii Warszawa. Gdyby o LM grał Marymont Warszawa to pewnie kibicowałbym Marymontowi.

Zważywszy, na moim zdaniem dostrzegalny często obrazek w mediach, "pompowania" legijnego balonika uważam, że po potencjalnym awansie Legii do Ligi Mistrzów, japy dziennikarskie nie zamkną się w "ochach i achach" przez następne kilkadziesiąt lat. Nie oglądam co prawda TV od kilku lat ale z przerwą na mecze piłki nożnej i nie zdzierżyłbym prolegijnego onanizmu wychodzącego z każdego sportowego kanału

Z jakich jeszcze przyczyn jestem przeciwko Legii w LM? Z przyczyn finansowych. Jeśli Legia wejdzie do fazy grupowej, to sądzę, odskoczy całej ligowej kopanej na odległość lat świetlnych. Ergo: biorąc pod uwagę wiślackie trudności obecne, to zdobyć Mistrza Polski wygrywając fotel lidera z tak silną finansowo po zastrzyku europejskim Legią będzie w najbliższym czasie wysoce nieprawdopodobne choć cuda się zdarzają, dobra passa kiedyś się kończy a ja jestem optymistą.

Jako Wiślak, życzę więc Legii aby z Rumunami zwyczajnie odpadła.
Ostatnio edytowane przez yarow : 23.08.2013 o godz. 18:04.
Odpowiedz cytując
shaggy
Senior Member

Stary 23.08.2013, 19:40
UEFA podtrzymala decyzje o zamknieciu zyletki, Goguś Leśnodorski (MR Włochata Klata) chyba zdziwiony bo naiwnie udawal debila i tlumaczyl ze "s" na fladze wild boys ludzaco podobna do znaku nazistowskiego to tylko zbieg okolicznosci i jeda z kilkudziesieciu dostepnych czcionek...
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 23.08.2013, 19:50
Realnie patrząc to Śląsk rewanż gra jak sparing. Szanse raczej zerowe bez wykartkowanych,a Sevilla potencjał w ofensywie ma ogromny.Jak tylko zajdzie potrzeba to dokręcą śrubę i po zabawie.Wielki szacun dla WKS za walkę i postawę w pierwszym meczu,wiekszosc ciepłych kluch by się cofnela i czekala na najmniejszy wymiar kary,a tak ogladalismy zajebisty mecz.
Druga sprawa,że gdyby nie Gikiewicz to mogło się skończyć dużo wyżej.

Co do Legii to jak dla mnie sprawa jest dalej otwarta Niby 1:1 na wyjeździe ale coś mi intuicja mowi,że Steaua ostro im się w rewanżu postawi i tak różowo to nie będzie...
Odpowiedz cytując
-ja123-
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 24.08.2013, 17:17
UEFA podtrzymala decyzje o zamknieciu zyletki, Goguś Leśnodorski (MR Włochata Klata) chyba zdziwiony bo naiwnie udawal debila i tlumaczyl ze "s" na fladze wild boys ludzaco podobna do znaku nazistowskiego to tylko zbieg okolicznosci i jeda z kilkudziesieciu dostepnych czcionek...
? Dziwne karanie za domniemane intencje. Czcionka nie jest zabroniona w żadnym kraju i organizacji (chyba nawet UEFA nie jest tak głupia) i dosyć popularna. Wystarczy teraz pójść na mecz w koszulce Kiss i stadion zamknięty?

Spokojnie sprawa do wygrania w sądzie z UEFA, ale nikt nie zaryzykuje. Za dużo do stracenia na wojnie o flagę.
Ostatnio edytowane przez -ja123- : 24.08.2013 o godz. 17:20.
W Warszawie są tylko kibice Legii i JW:
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 24.08.2013, 17:20
Zapisz się do "Nigdy Więcej"...
Odpowiedz cytując
emj10
Senior Member

Od: 05.2006

Stary 24.08.2013, 18:03
Nie ukrywajmy jednak, że postronnej osobie widząc tak napisane "S" od razu nasuwa się na myśl...

Kara oczywiście jest niesłuszna, ale prędzej, czy później można było się spodziewać, że dowalą się do tego. Szkoda, że stało się to właśnie teraz.
Odpowiedz cytując
ABGwislakABG
Senior Member

Stary 24.08.2013, 18:30
Coś czuje, że Legia poczuje się jak my po Atenach...
Anty PO-PiS!!!
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 24.08.2013, 18:35
Bardzo bym tego chciał... Gdzieś jednak w kościach od początku ich eliminacji czuję, że jakimś cudem wczołgają się do LM...
Odpowiedz cytując
Gwiaździsty
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 24.08.2013, 18:50
-ja123- napisał(a):Wyświetl post
? Dziwne karanie za domniemane intencje. Czcionka nie jest zabroniona w żadnym kraju i organizacji (chyba nawet UEFA nie jest tak głupia) i dosyć popularna. Wystarczy teraz pójść na mecz w koszulce Kiss i stadion zamknięty?
Spokojnie sprawa do wygrania w sądzie z UEFA, ale nikt nie zaryzykuje. Za dużo do stracenia na wojnie o flagę.
Legia powinna też zostać ukarana przez UEFA za bezprawne używanie międzynarodowego znaku (L) czyli Nauka Jazdy
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 24.08.2013, 19:10
Rumuni na forum Steauy żałują remisu, ale sa pewni umiejętności swojej drużyny i wierzą, że to Steaua, jako zespół grający pilkę szybszą, bardziej efektowną, techniczną, wyjdzie zwycięsko z dwumeczu.
Przyjrzeli sie temu jak Legia po remisie w Norwegii powstrzymywała Molde w Warszawie i sa pewni, że ich drużyna jest lepsza od norweskiej.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 24.08.2013, 19:41
Ja też byłem wiele razy pewny, że moja Wisełka jest lepsza od tego czy tamtego klubu, a potem...
Odpowiedz cytując
gypsy
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 24.08.2013, 19:42
Na pewno Steaua jest dużo lepsza od Molde, co było widać choćby w meczu w Bukareszcie. Z drugiej strony Legia zdaje sobie sprawę, jak blisko jest upragnionego celu i o ile nie zje ich presja, to będą zapie***lać jak nigdy, żeby do tej fazy grupowej awansować. Mecz będzie ciekawy, ale jeśli miałabym obstawiać, to wg mnie awansuje Steaua. Wystarczy chwila nieuwagi, aby zespół tej klasy zdobył bramkę.
Powód: zapomniałam, że żyleta zamknięta ;d
Ostatnio edytowane przez gypsy : 24.08.2013 o godz. 19:43.
Odpowiedz cytując
ABGwislakABG
Senior Member

Stary 24.08.2013, 19:53
Hmm, od dziesięciu lat polski zespół o ile awansował do ostatniej rundy kwalifikacyjnej nie grał decydującego meczu u siebie (Wisła-Anderlecht). To na pewno byłoby dla Legii dużym plusem, gdyby Żyleta była otwarta.

Podsumowując- po obejrzeniu i przeanalizowaniu (pobieżnym) pierwszego meczu każdy wynik może paść. Legia swoje "setki" miała (nie wykorzystała), ma gola strzelonego na wyjeździe, atut własnego boiska. Z drugiej strony fenomenalne interwencje Kuciaka (co ja bym dał by w którymś z naszych meczów tej klasy goalkeeper stał między słupkami) i co tu dużo ukrywać, szczęście.

Ciekawe, czy we wtorek oznaczać to będzie awans elki do fazy grupowej LM.

PS: Żyletowcom (czy tam jak się zwiecie) zalecałbym tłumne wypełnienie innego sektoru jako młyna. 12 zawodnik baaaardzo się przyda
Anty PO-PiS!!!
Odpowiedz cytując
szczaq21
Senior Member

Od: 01.2007

Stary 24.08.2013, 21:20
Cytat:
Żyletowcom (czy tam jak się zwiecie) zalecałbym tłumne wypełnienie innego sektoru jako młyna. 12 zawodnik baaaardzo się przyda
Mogą mieć z tym problem bo ceny biletów pewnie będą bardzo wygórowane.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów