The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Zamknięty temat

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Oldpara
Senior Member

Od: 09.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 12.03.2012, 22:55
Ja w sumie lubiałem Bednarza, ale Valckx to inna liga i jeśliby miał wracać na jego miejsce, to krok wstecz.

A jakkolwiek by oceniać Stana, to trzeba przyznać, że za grosze sprowadził parę fajnych grajków. I nie można powiedzieć, że jakąś kasę zmarnował bo wszyscy przez niego sprowadzeni byli tańsi (albo darmowi) i sporo lepsi od Łobodzińśkiego czy Jirsaka, i wszyscy byli lepsi niż aktualnie grający w składzie.

Melikson wiadomo, Pareiko wiadomo, Jovanovic młody i jeszcze będą z niego ludzie, Diaz powrót, Genkov i Biton jako tako dają radę i nie ma wielu lepszych napastników w lidze od nich. Nawet Jaliens i Lamey się bronią i gwarantują lepszą jakość niż Kowalski czy Paljic.
Naprawdę nie ma tu katastrof, a wszystko przy bieda-budżecie.

Mam malutką nadzieję, że Valckx zostanie i będzie odpowiedzialny za rynki zagraniczne, a Bednarz będzie szukać po Polsce (to tak w ramach powrotu do polskiej myśli szkoleniowej). I jeszcze że dostaną 2-3 mln EUR...... muhahahaha....i wtedy obudziłem się zlany zimnym potem
....Głupota jest niezniszczalna i nieprzenikniona....
X-Ray
Senior Member

Od: 10.2010

Stary 12.03.2012, 23:07
Tragedia, niestety informacje weszło prawdopodobnie się sprawdzą.

Valcx niszczy pod każdym względem Jacusia pseudo dyrektora.

Czyli od nowego sezonu gwiazdy 4 ligi Chorwackiej pokroju Gusicia przyjeżdzać będa do Krakowa.

Co się dzieje z tym klubem na Boga...
Wiślacki kumplu, wpadnij na mój profil na Twitterze - TUTAJ.

Cytat:
Głupia kobieta myśli „grubas, ciągle pije piwo”. A mądra zastanawia się, skąd on ma na to piwo.
KOALIK
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 12.03.2012, 23:35
Zamiast stawiać pomniki Valckxowi lepiej policzcie ile jego ,,transfery'' Wisłę kosztowały. Policzcie sobie kwoty transferowe (w tym też prowizje dla agentów i za podpis) oraz wysokie pensje takich zawodników jak: Jaliens, Iliev, Lamey, Genkow, Nunez. Na trzynaście transferów trzy wzmacniające drużynę, dwóch przeciętnych, reszta szrot. Żaden inny dyrektor wcześniej tyle kasy nie dostał (7-8 mln euro w ciągu dwóch okienek transferowych - licząc z pensjami). Za taką kasę w Polskich warunkach powinien być wygrany w cuglach mistrz, a był przypadkowo zdobyty (ze śmieszną końcową liczbą punktów, a teraz wiadomo). W eliminacjach LM fartowna wygrana w Bułgarii, klęska w Nikozji - tylko nie dostańcie orgazmu, gdy będziecie mi mówić, że oni są w ćwierćfinale LM, bo nie ma to nic do rzeczy - chodzi mi o fatalną postawę wynalazków Valckxa na Cyprze, którzy nic nie zrobili, aby choć trochę utrudnić zadanie Cypryjczykom, potem szczęśliwy awans z grupy LE - przy czym wygrane z bardzo odpuszczającymi przeciwnikami z Twente i Fulham w Krakowie + cud z udziałem Odense). Potem się śmieją w innych krajach, jak to zakompleksionych Polaczków można nabijać w balon, a oni nawet nie wiedzą i dalej cieszą się. Już nawet taki prostak Jóźwiak sprowadził ciekawszych zawodników (jedynie Kuciak jest porównywalny do Sergieja, a Żewłakow oraz Ljuboja są o klasę lepsi niż Jaliens i duet napastników razem wzięty). Jóźwiak sprowadził Borysiuka i Rybusa (mała kwota, małe pensje, a duży zysk). Nie zapomnijcie uklęknąć przed Valckxem przed jego odejściem (jak Bobo Kaczmarek przed kolejnym szkodnikiem z Holandii - niejakim Leo). Chciałbym to zobaczyć.
Ostatnio edytowane przez KOALIK : 12.03.2012 o godz. 23:38.
Cytat:
Władze klubu żyją w świecie teorii spiskowych, plotek i podszeptów. Kibice-akcjonariusze mają prawo żądać transparentności i profesjonalizacji, bo inaczej legenda runie. Wszędzie widziane są spiski.
A po rozstaniu to przerodziło się niestety w jakąś obsesję. Błaszczykowski potrafi w nocy dzwonić po ludziach, że mają mnie nie wpuszczać na jakąś imprezę, gdzie są jego znajomi, albo dzwonić po właścicielach lóż na Wiśle, żebym nie wszedł na stadion.
.
Piotr Obidziński Sportowe Fakty 20.05.2022 r.
River
Senior Member

Od: 04.2011

Stary 12.03.2012, 23:36
Krotochwila napisał(a):Wyświetl post
Nawet sam Basałaj nie ma szacunku do Basałaja. Niebywałe.
Rozjebales mnie tym zdaniem

Sadze, ze wypowiedz Basalaja o "fakcie medialnym" przejdzie do klasyka

----------------------

Zegnaj Stan, chociaz przez jakis czas w tym klubie bylo choc troche profesjonalnie chociaz musiales pracowac w amatorskich warunkach.

Teraz tylko wyczekiwac pierwszych bramkarzy na horyzoncie
ooona
Senior Member

Od: 09.2005

Stary 12.03.2012, 23:46
Marszałek napisał(a):Wyświetl post
typowe. Nie wiesz jak wywalić chłopa to robisz go podwładnym faceta, który od podwładnego mógłby się uczyć. Czekasz ile podwładny wytrzyma.
A jeśli jest tak, że to Stan nie chce przedłużać swojego zatrudnienia w Wiśle? Dlaczego większość Was tu zakłada, że Valckx chce dalej z nami pracować, a my tylko robimy mu pod górkę z przedłużeniem kontraktu. Przestańmy się oszukiwać, nie ma Maaskanta i nic go tu już nie trzyma. Wcale mu się nie dziwię.
Lukasz
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 12.03.2012, 23:57
Ech... sam nie wiem co powiedzieć. Liczyłem na zupełnie inny rozwój fabuły szczerze powiedziawszy. Obecnie klub jest w głębokiej d.e. Pucharów raczej nie będzie, większości zawodników z 1 składu kończą się kontrakty, Prezes jest na wylocie a na stołek dyrektora powoli wchodzi odgrzewany kotlet.

@ooona
Boss jakby chciał to by go zatrzymał. Nie na darmo Bednarz pcha się do Wisły ponownie - pieniądze i warunki są tutaj dobre (jak na polska ligę).

Edit @ooona:
Patrząc na Polonie to ... każdy ma swoją cenę. Zobaczymy dla kogo Stan będzie robił następne transfery - obyś miała rację i znajdzie się w klubie sportowo walczącym o wyższe cele niż Wisła. Jak tak się nie stanie to imho Boss zawalił.
Ostatnio edytowane przez Lukasz : 13.03.2012 o godz. 00:14.
ooona
Senior Member

Stary 13.03.2012, 00:07
Nie dał by rady zatrzymać, tak jak nie dało się zatrzymać np. Błaszczykowskiego, Głowy,Baszcza, Uche, Kosy (za 1-szym razem) itd
Z niewolnika....truizm wiem, ale to prawda,
zybert77
Senior Member

Od: 09.2010

Stary 13.03.2012, 00:08
ooona napisał(a):Wyświetl post
A jeśli jest tak, że to Stan nie chce przedłużać swojego zatrudnienia w Wiśle? Dlaczego większość Was tu zakłada, że Valckx chce dalej z nami pracować, a my tylko robimy mu pod górkę z przedłużeniem kontraktu. Przestańmy się oszukiwać, nie ma Maaskanta i nic go tu już nie trzyma. Wcale mu się nie dziwię.
oczywiście, że Stan nie chce przedłużać umowy... ale nie w tym rzecz...
no bo kto chciałby, w klubie w którym nie ma przyzwoitego centrum treningowego (choć obiecano mu coś kiedy przychodził)?
W którym nie można nawet skosić trawy na tym jedynym boisku, które jest?
W klubie, który nawet nie potrafi dopilnować budowy stadionu i ostatnią trybunę w pełni otwarto kiedy Stan ma odejść, choć "gotowa" była kiedy przychodził?
W klubie, w którym nie można realnej polityki prowadzić, bo zapału starcza ledwie na 2 max 3 okienka transferowe (ostatnio Stan się trochę wynudził, choć powinien być zarobiony bo 9 piłkarzom kończą się kontrakty)?

rzecz w tym, że nie ma możliwości realizacji jakiegokolwiek planu. Brak stabilności i niezbędnego zaufania.
ooona
Senior Member

Stary 13.03.2012, 00:10
zybert77: dlatego też napisałam, że wcale mu się nie dziwię
milosz
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 13.03.2012, 00:45
KOALIK , piszesz same nonsensy.

MP zostało zdobyte w cuglach, bo na 3 kolejki przed końcem rozgrywek.

Przejście Litexu pewne, wynik w dwumeczu 5-2 zamyka temat, z Apoelem który jest już w 8-mce LM przegraliśmy w dwumeczu 2-3. pokonanie Twente i Fulham jest faktem ,a mina trenera Fulham po odpadnięciu przeczy wszystkiemu o czym piszesz.

Stan sprowadził do Wisły tylko 3 piłkarzy za transfery gotówkowe, Meliksona , Jovanovicia i Genkowa. Pierwszy to diament, drugi młody rozwojowy, a trzeci gra w kratkę, bo wiosną roku ubiegłego grał dobrze. Pozostałe transfery były bezgotówkowe, Pareiko to dobry bramkarz, Diaz i Nunez sa przydatni, Iliew gdyby wykorzystać jego umiejętność gry jeden na jeden tez byłby świetnym transferem, podobnie z Bitonem który ma 10 bramek, ale ... wiele zależy od trenera jak wykorzystuje potencjał i z tym jest problem,. Gdybyśmy tylko mieli trenera na poziomie Stana Valckx'a to o wyniki byłbym spokojny.

Jaliens aktualnie nie gra gorzej od Żewłakowa, Biton ma więcej bramek niż ktokolwiek z L, a co do młodych rozwojowych to tu kłania sie skauting, który przed Stanem nie istniał, cała więc twoja krytyka jak sam widzisz kulą w płot.

Oldpara napisał(a):Wyświetl post
Ja w sumie lubiałem Bednarza, ale Valckx to inna liga i jeśliby miał wracać na jego miejsce, to krok wstecz.
No właśnie w tym rzecz.
Ostatnio edytowane przez milosz : 13.03.2012 o godz. 00:51.
Kluvi
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 13.03.2012, 00:59
Tylko KOALIK nie widzi jednego my dajemy max roczny kontrakt na poziomie 350 tys euro, a taka Legia daje gdzieś na poziomie 800 tys euro.. ( Ljuboja ma ponad 500 tys rocznie, a Novo podobno zarabia znacznie więcej od niego.. )

Gdyby Stan miał taką kasę na kontrakty to pewnie i u nas byliby tacy zawodnicy..
a i jeszcze jedno.. rok temu to Jóźwiaka chcieli wywalić na zbity pysk, bo takie transfery załatwiał, ale jak się ma kasę to można więcej i lepiej jak widać...

JrQ-
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 13.03.2012, 01:10
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
TSW_forever

Też mam podobne odczucia co do Stana. Ambiwalentne. Jest prawie pewne że odejdzie, więc lament i płacz, ale jego wizja też nie była wg mnie idealna. Połowa składu odchodzi, niektórzy jak Biton wypożyczeni, bez szans wykupu. To już taki Cani którego pozyskali za darmo w Warszawie (Wojciechowski) jest lepszą inwestycją. Strzelił te 10 bramek (karnych jak Biton chyba nie strzelał, więc wszytko z gry) i jest na dłużej w Polonii. Można wokół takiego piłkarza budować grę. A u nas? Nawet ci piłkarze których mamy wiedzą że za chwile już ich tu nie będzie. trener to wie, właściciel.... i tak kopią byle do maja dokopać.

Ta tymczasowość, to chyba najgorsze. Niemniej miał Stan sporo sukcesów, dlatego nie oceniam go źle. Natomiast inną sprawą jest to że nie miał pieniędzy. Ale powiedzmy, który z ostatnich dyrektorów miał pieniądze? Stan wydał je tylko statystycznie lepiej, ale też bez cudów. Bo takie się nie zdarzają
Jeżeli Ty oceniasz Stana ambiwalentnie, to jesteś głupi.
Po prostu. Wystarczy zobaczyć na transfery, na środki, na to co kupieni gracze dali zespołowi by to ujrzeć.
Praktycznie żaden z zawodników, których sprowadził Bednarz nie pomagał Wiśle w zdobyciu mistrzostwa w wydatny sposób, bo Wisła grała tym co miała z poprzednich lat nim łysy został DS. Patrząc na to, że Valkx skompletował praktycznie całą obecną drużynę, trzeba być DEBILEM, żeby nie widzieć co tracimy. Przecież ten człowiek ma takie znajomości, jakich żaden DS w Polsce nigdy mieć nie będzie. A Cupiał mu nie ufa. Zresztą, tacy mądrale jak Ty jeszcze zapłaczą, szkoda, że jak zwykle po fakcie.

PS: Czekam na takie ruchy transferowe Bednarza jak Biton, Iliev, Melikson, Pareiko

nh79
Senior Member

Stary 13.03.2012, 01:11
no to grubo.z tego co pisze interia Valckx nie byl zainteresowany przedluzeniem kontraktu i mu sie nie dziwie, bo przedstawili mu piekna wizje, gosc myslal, ze jest szansa cos zbudowac sensownego ale BC w jednej trzeciej drogi rozj.... wszystko w pyl.Valckx ma glowe na karku i na moje nie chcial brac dluzej udzialu w czyms co i tak by nie wypalilo bo zobaczyl ze wlasciciel jest rozchwiany emocjonalnie i gosc ma za duzy szacunek do siebie, zeby firmowac wlasnym nazwiskiem ta parodie co sie ostatnio odgrywa.do Basalaja nic nie mam bo dopuki mial wolna reke to jakos szla ta budowa klubu, ale po tym co sie teraz dzieje powiniem zlozyc dymisje i nie isc dalej w to bagno....
nemox007
Senior Member

Od: 10.2011

Stary 13.03.2012, 01:45
Ubaw miałem niezły ale niestety obawiam się że żarty to się naprawdę skończą...

Wszyscy wiemy ile Stan dał jakości naszemu klubowi... Ile był i jest w Stanie załatwić... Ale Cupiał głupieje już... Jak tak dalej pójdzie to myślę że możemy się w przyszłości spodziewać zmiany trenera raz na kwartał... Valckx jest w stanie znaleźć nam następców Bitona czy Meliksona jeśli ten odejdzie... Ale Bednarz? On nie potrafi nic... Marcelo - trafiło się ślepej kurze ziarno i tyle... Chciałoby się coś z tym gównem zrobić ale chyba nie ma żadnych szans na cokolwiek
Ostatnio edytowane przez nemox007 : 13.03.2012 o godz. 01:49.
Lysy
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 13.03.2012, 02:20
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Też mnie nie bawią obecne ruchy Cupiała, ale to jeszcze nie powód żeby łgać. To nie Bednarz się obraził i nie on zadecydował, że Kosowski musi odejść. Akurat Łysy miał tu tyle samo do powiedzenia co ja...

Owszem w tym klubie decydujące zdanie ma Cupiał, aczkolwiek bednarz sporo namieszał, począwszy od tego, że od początku jego pobytu w Wiśle bagatelizował rolę Kosowskiego w drużynie.
"Nie musimy się teraz wzmacniać, a odejście Kosowskiego nie będzie dla Wisły katastrofą" - cytat z bednarza.
Nie wiem czy wpływ na to miała pamiętna koszulka Kamila podczas świętowania mistrzostwa, aczkolwiek dawało się wyczuć niechęć (L)ysego do Kosy. Twarde negocjacje i brak umiejętności pójścia na kompromis ze strony bednarza poprzedzały zbliżającą się burze, zwaną także "Wigilią u Cupiała" . Gdyby bednarz potrafił ocenić rolę jaką odgrywał Kosowski w tej drużynie, a nie targował się o każdy grosik jak przystało na krawaciarza, to Kamil by nie wybuch i nie musiał się żalić w mediach, czy u Cupiała. Dziwne, że nagle po stracie zawodnika znalazły się większe pieniądze na wykupienie Wojciecha Ł. (400tyś. E. + kontrakt)

Być może bednarz jest świetnym prawnikiem, ale dyrektorem sportowym jest żenującym.

Zacytuję kolegę z poprzedniej strony, by w gąszczu informacji o naszym nowym (starym) koniu trojańskim, nie zginęły:

Cytat:
Negocjacje. Kamil Kosowski, Adam Kokoszka, Marcin Baszczyński, Jean Paulista, Marek Zieńczuk, Tomasz
Frankowski... i tak można by wyliczać zawodników, którzy na pytanie o negocjacje z Jackiem Bednarzem wzdychają
cięĪko i rzucają teksty o prowincjonalnych dentystach, do których woleliby chodzić gdyby mieli wybór. I nie chodzi tu
wcale o twardość w negocjacjach, nieustępliwość złotówkową, walkę o ''szeroko pojęty interes klubu'', tylko numery
typu: ''Jutro, jutro, kochany, nie wiem, nie interesuję się, zarobiony jestem, jutro, kochany, jutro...'', wyłączane telefony,
wycofywanie się z obietnic, puste biuro, choć zegar wybija godzinę umówionego spotkania i inne zagrania z
podręcznika ''Jak skruszyć gwiazdę, Īeby się obraziła i nie zawracała nam więcej głowy''

Choć w obecnej sytuacji, gdzie trzeba poważnie pomyśleć , czy nie utrzymujemy bandy nieudaczników (część z nich zakontraktowana notabene przez łysego jacka) z którymi warto się pożegnać. A do wyp... ludzi z z klubu jacuś nadaje się znakomicie.
Ostatnio edytowane przez Lysy : 13.03.2012 o godz. 02:25.
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 13.03.2012, 08:22
JrQ- napisał(a):Wyświetl post
Jeżeli Ty oceniasz Stana ambiwalentnie, to jesteś głupi.
Po prostu. Wystarczy zobaczyć na transfery, na środki, na to co kupieni gracze dali zespołowi by to ujrzeć.
Praktycznie żaden z zawodników, których sprowadził Bednarz nie pomagał Wiśle w zdobyciu mistrzostwa w wydatny sposób, bo Wisła grała tym co miała z poprzednich lat nim łysy został DS. Patrząc na to, że Valkx skompletował praktycznie całą obecną drużynę, trzeba być DEBILEM, żeby nie widzieć co tracimy. Przecież ten człowiek ma takie znajomości, jakich żaden DS w Polsce nigdy mieć nie będzie. A Cupiał mu nie ufa. Zresztą, tacy mądrale jak Ty jeszcze zapłaczą, szkoda, że jak zwykle po fakcie.

PS: Czekam na takie ruchy transferowe Bednarza jak Biton, Iliev, Melikson, Pareiko

Wyjaśnijmy sobie coś łosiu (skoro ty mnie głupcem nazywasz, ja chyba mogę cię łosiem nazwać?)
Trzeba byc debilem żeby myśleć jak Ty - ktoś ma wątpliwości co do Valxsa - od razu kocha Bednarza i musi bronić Bednarza!
Co mnie ....a w dyskusji o Valxsie obchodzi Bednarz?

Może i głupi jestem, ale oceniam pomysł Stana na zespół ambiwalentnie. Bo większość piłkarzy jest wypożyczona i zaraz ich nie będzie. Nie ma szans na zgranie zespołu i tak w koło. A przy słabym/srednim zespole - zgranie jest ważne. Nie oceniam go źle, ale też widzę wadę w takim podejściu ciągłej rotacji.

BTW
To temat o Valxcie a nie o Bednarzu czy Rogali itd. Co mnie Bednarz obchodzi? Czemu zakłądasz że jak ktoś (jak ja) nie jest bezkrytycznym wyznawcą Stana to odrazu jest wielbicieliem Bednarza? Nie stosuj takich uproszczeń jak w polityce, ktoś krytykuje Tuska - jest z PiSu, ktoś Kaczyńskiego - jest z PO. Bednarza mniej cenie niż Stana.

Na koniec,
Nie lubię bałwochwalczego oddawania wiary, bez widzenia "+" i "-" - wolę dyskusję gdzie docenia sie zalety, ale o wadach nie zapomina. Ty wolisz klęczeć i skałdać pokłony.
Tak samo ocenię Bednarza jak Stana teraz. I jesli będize tak mało produktywny jak poprzednio bez wachania go skopie. Stana nie skopłaem, ale dostrzegłem minusy krótkich wypożyczeń. No ale na tym forum - albo ktoś za PiS albo za PO. (metaforycznie). Żadnej dyskusji i chłodnej oceny. Tylko emocje, jak w polityce
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 13.03.2012 o godz. 08:50.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
manager1906
Member

Od: 12.2007

Stary 13.03.2012, 08:51
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post

Może i głupi jestem, ale oceniam pomysł Stana na zespół ambiwalentnie. Bo większość piłkarzy jest wypożyczona i zaraz ich nie będzie. Nie ma szans na zgranie zespołu i tak w koło. A przy słabym/srednim zespole - zgranie jest ważne. Nie oceniam go źle, ale też widzę wadę w takim podejściu ciągłej rotacji.
O których piłkarzach Ci chodzi, że są wypożyczeni? Prócz Bitona to ja nie wiem, który wartościowy piłkarz jest wypożyczony. Nie jestem w tym temacie znawcą ale wydaje mi się, że z tym to akurat nie jest tak źle u Valckxsa.
Flamaster
Senior Member

Stary 13.03.2012, 08:58
Bronienie Stana Valckxa doprowadza na tym forum do pomieszania z poplątaniem.
Ktoś napisał, że dzięki holenderskiemu dyrektorowi sportowemu, mieliśmy w tym roku LE. W domyśle - piłkarze rewelacyjni.
Później dowiedziałem się, że brak sprzedaży zawodników w oknie zimowym i perspektywy sprzedaży latem są mizerne, bo Wisła posiada (oprócz Meiliksona) szrot. W domyśle - ma piłkarzy beznadziejnych.

Zadam więc pytanie.
1. Kto ten szrot sprowadził?

Stan nie zrobił niczego szczególnego. Naściągał wielu dość przeciętnych zawodników, którzy zarabiają potężne pieniądze, a których nie da się sprzedać. Czy naprawdę uważacie, że jest to właściwa polityka?
Budżet klubu ma dno. Dyrektor sportowy musi myśleć o następnych oknach. Nie można liczyć, że Cupiał sypnie coś z własnej kieszeni, bo wielu już się na tym przejechało. Zimą doszliśmy do sytuacji, kiedy dyrektor prawdopodobnie miał zablokowane fundusze na transfery. Dlaczego? Bo je wykorzystał i nie pozyskał nowych.

Polityka Valcka wcale nie jest idealna. Sukces w Lidze Europy powinien przynieść promocję zawodników, którzy zostaną wkrótce sprzedani za odpowiednie pieniądze. To nakręca biznes. Wisła kupuje, promuje, sprzedaje. Dziesięć lat temu mieliśmy towary eksportowe w postaci Żurawskiego, Kosowskiego, Uche, Szymkowiaka. Kto jest teraz? Jeden Melikson, z którego pewnie i tak nie da się wyciągnąć ogrommych pieniędzy ze względu na wiek i dość słaby sezon. Cała reszta, to podstarzały Jaliens, Lamey, wypożyczony Biton, czy przeciętny Genkov (o Małeckim celowo nie wspomniałem).

Według mnie dyrektor sportowy powinien przewidzieć pewne rzeczy i przynajmniej pośrednio należy go obarczać winą za brak transferów zimą. A już na pewno przez niego doczekamy się kolejnej rewolucji w składzie.
Luu...
Senior Member

Od: 10.2005

Stary 13.03.2012, 09:06
a mnie najbardziej w tej całej polityce transferowej boli to że tacy piłkarze jak Baszczyński, Kosowski, Zieńczuk, Burliga czy Mączyński biegają gdzieś w Polsce po boiskach, a ja w Wiśle mam przyjemności oglądać Paljica, Kirma, Jirsaka, Nuneza, Bunoze.... ech więc czy dyrektorem będzie łysy ch.. z Legia czy "profesjonalista" z Holandii, to co się zmieni ?
"A ja myślałem, że to śmieci,
Że to gówno z nieba leci..."
dynek.pl
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 13.03.2012, 09:07
TymonPRO napisał(a):Wyświetl post
W Europejskich Pucharach a dokładnie już w eliminacjach do nich za Skorży i Bednarza byliśmy pośmiewiskiem całej Polski i nie tylko
Nie przesadzaj. Naprawde cala Polska sie z nas smiala kiedy ogralismy jako pierwsza polska druzyna Barcelone ?
Z Tottenhamem tez byly bardzo dobre spotkania - zabraklo lawki rezerwowych wtedy. Skorza robil co mogl - patrz Marcelo w ataku.
Przesłanie na nowy sezon para-ekstraklasy znalezione na innym forum po występach pucharowiczow:

Cytat:
Polscy piłkarze powinni być wyszydzani, poniżani i szmaceni za takie akcje na każdym meczu ligowym przez cały sezon. (...)
zybert77
Senior Member

Stary 13.03.2012, 09:23
Flamaster napisał(a):Wyświetl post
Zadam więc pytanie.
1. Kto ten szrot sprowadził?
Uwielbiam takie .......olo.

Może zapytam w ten sposób - a ile razy Wisła w ostatnich 20-tu latach grała wiosną w pucharach?
Pytanie drugie pomocnicze - kiedy ostatnio Wisła nazbierała tyle punktów rankingowych w europejskich pucharach?

Formuła zakładająca ściąganie zawodników doświadczonych była świadoma. Mieli zrobić wynik tu i teraz. I tak naprawdę go zrobili (patrz pytania powyżej).

Co stało na przeszkodzie żeby Stan w zimowym okienku kontynuował przebudowę zespołu?
Miał czas, niezbędne rozeznanie i co najważniejsze kasę, którą przecież zarobili ludzie z jego selekcji w pucharach. Skoro Wisła miała być bardziej polska to przecież wystarczyło pozwolić na wydanie większej kasy na Świerczoka.

Przypominam jeszcze jedną rzecz. Stan, w przeciwieństwie do Bednarza, swój pierwszy budżet tranferowy otworzył z tego co zastał w klubie (sprzedając Brożków i rezygnując częściowo z innych piłkarzy). Nikt mu nic nie dał, a wynik chyba osiągnął nie zgorszy.
X-Ray
Senior Member

Od: 10.2010

Stary 13.03.2012, 09:24
dynek.pl napisał(a):Wyświetl post
Nie przesadzaj. Naprawde cala Polska sie z nas smiala kiedy ogralismy jako pierwsza polska druzyna Barcelone ?
Z Tottenhamem tez byly bardzo dobre spotkania - zabraklo lawki rezerwowych wtedy. Skorza robil co mogl - patrz Marcelo w ataku.
Przypominanie zwycięstwa z Barcelona mnie osobiście śmieszy, nie dość że ta Barcelona to nijak nie można było porównać do tej obecnej to jeszcze mieli zaliczkę 4-0 i nawet nie zagrali na pół gwizdka ale na 1/3 gwizdka. Oczywiście pojedyncze spotkania możemy znaleźć zarówno te dobre jak i złe. Ale porażka z Levatywa to dla mnie nie jest porażka, to dla mnie tragedia. I wygrana z Barceloną czy dobry mecz z Tottenhamem - ale zarówno jedno jak i drugie nie dało awansu, mi osobiście tego nie wynagrodzą.

Jeśli Bednarz to pamiętajcie szukanie bramkarza dla nas, Stan zrobił to w chwili. Co więcej nie zapłaciliśmy ani grosza za na prawdę dobrego bramkarza jak na nasze warunki.
Wiślacki kumplu, wpadnij na mój profil na Twitterze - TUTAJ.

Cytat:
Głupia kobieta myśli „grubas, ciągle pije piwo”. A mądra zastanawia się, skąd on ma na to piwo.
willow
a.k.a. morgenes

Od: 11.2002

Stary 13.03.2012, 09:29
Ogryzek => wizja rozwoju klubu Stana jest znana. Sam się o niej wypowiadał. I wyraźnie podkreślał, że powinniśmy szkolić, szkolić i jeszcze raz szkolić. I że obecny układ z wypożyczeniami też mu nie pasuje.

Więc proszę nie mylić tego, co Stan chciał zrobić z tym, co zrobić musiał.

Czy naprawdę uważasz, że szczytem marzeń Stana było wypożyczenie piłkarzy? A nie przychodzi Ci do głowy, że innej opcji nie miał? Że musiał łatać dziury bez podstawowych środków finansowych?
Obwinianie Go o to jest śmieszne. Chyba, że niektórzy oczekiwali, że będzie kupował piłkarzy za własne pieniądze.

Podobnie jak z trenerami - chyba nikt z Was nie ma złudzeń, że Stan miał wpływ na:

1. Zwolnienie Maaskanta
2. Zatrudnienie Moskala
3. Zwolnienie Moskala
4. Zatrudnienie Probierza.

Jeszcze raz powtarzam - w tym klubie nie dzieje się nic, na co Cupiał nie wyraziłby zgody.

Ach, jeszcze a propo`s Basałaja... nie jestem Jego szczególnym zwolennikiem, ale zwalanie na niego winy za brak boisk treningowych jest nieco dziecinne. Przypomnę, na czyich terenach te boiska miały powstać i kto musi na to wyrazić zgodę...
"Gdy wracam do domu i się zamyśle, myślę o Wiśle..."
K.I.Gałczyński

"I skończył się mecz w Londynie i tak i to jest prawda!!!..."
zybert77
Senior Member

Stary 13.03.2012, 09:31
dynek.pl napisał(a):Wyświetl post
czy naprawdę będziemy się cieszyć z wygranego drugiego meczu, kiedy pierwszy rozstrzygnął o wszystkim (Barcelona)? Chyba następnym krokiem będzie cieszenie się w stylu Łazarka "wygraliśmy drugą połowę w przegranym meczu"

A z Totenhamem to ja pamiętam bardzo słaby mecz (oczywiście przegrany) z drużyną będącą wtedy w głębokim dołku.

Ale nie ma się co martwić. Mamy nowego dyrektora sportowego (kryptonim Levadia) oraz trenera (Irtysz Pawłodar) - wszystko przed nami.
nemox007
Senior Member

Od: 10.2011

Stary 13.03.2012, 09:36
zybert77 napisał(a):Wyświetl post
Co stało na przeszkodzie żeby Stan w zimowym okienku kontynuował przebudowę zespołu?
Miał czas, niezbędne rozeznanie i co najważniejsze kasę, którą przecież zarobili ludzie z jego selekcji w pucharach. Skoro Wisła miała być bardziej polska to przecież wystarczyło pozwolić na wydanie większej kasy na Świerczoka.
Chłopie, Twoja pierwsza część wypowiedzi wygląda na ocenę człowieka który nie ma pojęcia o hierarchii w Wiśle. Co stało na przeszkodzie? "Widzi mi się" właściciela Bogusława Cupiała. Może to łatanie dziury może co innego nie wiem. Myślisz że Stan mógłby sobie tak o podjąć decyzję o ściągnięciu piłkarzy?

Świerczok? Dla mnie jest w polskiej lidze więcej wartościowych napastników a Polonia taką kasę sobie zażyczyła że spokojnie kupilibyśmy kogoś innego a na pewno nie gorszego od Świerczoka.

Wraca Bednarz - m.in znów będziemy testować bramkarzy - znów staniemy się pośmiewiskiem dla całej Polski
Ostatnio edytowane przez nemox007 : 13.03.2012 o godz. 09:43.
lazy
Senior Member

Od: 10.2003

Stary 13.03.2012, 09:53
Luu... napisał(a):Wyświetl post
a mnie najbardziej w tej całej polityce transferowej boli to że tacy piłkarze jak Baszczyński, Kosowski, Zieńczuk, Burliga czy Mączyński biegają gdzieś w Polsce po boiskach, a ja w Wiśle mam przyjemności oglądać Paljica, Kirma, Jirsaka, Nuneza, Bunoze.... ech więc czy dyrektorem będzie łysy ch.. z Legia czy "profesjonalista" z Holandii, to co się zmieni ?
Tak na marginesie tylko wspomnę że po pozbyciu się Zieńczuka na forum odprawiane były msze dziękczynne i składano ofiary z małych zwierząt domowych.
Burliga i Mączyński też szału w Wiśle nie zrobili. A Baszczyński został publicznie ogłoszony "wypalonym".
c.d.n.
westersyl
Guest

Stary 13.03.2012, 09:57
nemox007 napisał(a):Wyświetl post
Wraca Bednarz - m.in znów będziemy testować bramkarzy - znów staniemy się pośmiewiskiem dla całej Polski
Już jadą

PS. Jest jeszcze szanse że Zdzichu wypatrzy jakiegoś siatkarza.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 13.03.2012 o godz. 10:09.
zybert77
Senior Member

Stary 13.03.2012, 09:59
Co stało na przeszkodzie? "Widzi mi się" właściciela Bogusława Cupiała. Może to łatanie dziury może co innego nie wiem.
Co prowadzi do wniosku, że żeby w Wiśle coś trwałego zbudować (horyzont 6-8 okienek transferowych) to trzeba odsunąć właściciela...

Myślisz że Stan mógłby sobie tak o podjąć decyzję o ściągnięciu piłkarzy?
W profesjonalnie zarządzanym klubie dyrektor sportowy podejmuje decyzje o ściąganiu piłkarzy.

No ale my nawet boisk treningowych nie mamy, więc sens dyskusji o poważnym dyrektorze sportowym i delegowaniu na niego obowiązków jest podważony.
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 13.03.2012, 10:22
willow napisał(a):Wyświetl post
Więc proszę nie mylić tego, co Stan chciał zrobić z tym, co zrobić musiał.
Z tym się zgodzę.

Co niestety nie zmienia faktu że skoro Stan nie miał szans w pełni rozwinąć i dokończyć swojej wizji (szkolenie młodych piłkarzy) -to zostalismy że tak powiem w wielkim rozkroku.... nad przepaścią Jeszcze nie przeszliśmy nad drugą stronę.

Bo stadium przejściowe jest takie (w tym momencie jesteśmy) że budowę trzeba zacząć od nowa, skoro Cupiał nie chce Stana.

BTW
Myślę że Stan nie miał pieniędzy, ale i zaufania właściciela - a w takich warunkach nie ma szans na nic.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
brylant17
Senior Member

Stary 13.03.2012, 10:23
Dlatego obawiam się powrotu Bednarza do Wisły jakoś mu nie ufam i wcale mnie to nie dziwi.Szkoda, że Stan odchodzi chciałbym zobaczyć go jeszcze przez rok no może dwa w Wiśle jako dyrektora sportowego.
Piggy oddaj hajs

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Zamknięty temat
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów