The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
it
Senior Member

Od: 02.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 29.11.2018, 18:22
Poczytaj sobie reganku jak to Sarapata regulowała zobowiązania wobec Miasta, jak dotrzymywane były kolejne porozumienia co do prolongaty... a to tylko jeden z dłużników.
Szkoda gadać zresztą, zajmij się lepiej tym w czym jesteś dobry, nie wiem, bombą jakąś...
Odpowiedz cytując
kbr
Senior Member

Od: 08.2015

Stary 29.11.2018, 18:38
Jest mało realne żebyśmy nie dokończyli tego sezonu, choćby juniorami. Wycofanie się z rozgrywek, będzie oznaczało jeden mecz mniej w ciągu kolejki, co jest nie na rękę stacjom telewizyjnym, oraz sponsorom. Jeżeli dobrze kojarzę, to z podobnych względów 2 lata temu ESA nie chciała odbierać licencji Ruchowi. O ile coś takiego jest możliwe, w trakcie trwania rozgrywek.
Odpowiedz cytując
TIR_DO_SŁUBIC
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 29.11.2018, 18:44
Takie rzeczy się po prostu nie dzieją na tak wysokim poziomie rozgrywek, nawet w takim ....idołku jakim jest Polska.

Po prostu przyjdzie styczeń i piłkarze porozwiązują kontrakty, zostanie sztab. Chłopaki z juniorów zostaną przesunięci do pierwszego składu, wróci Drzazga i Chorążka. Być może uda się uniknąć spadku sportowo, ale za to wszystko .......nie na koniec sezonu.

regan napisał(a):Wyświetl post
Według mnie po analizie tego co już powszechnie wiemy, to Sarapata mówi prawdę.

Bo to tak wygląda właśnie, że skupiasz się na tych wymagalnych zobowiązaniach bo od nich zależy istnienie spółki tak naprawdę. W tym samym czasie jak nie masz pieniędzy (a wiemy, że wcześniej nie mieli i teraz też nie mają), zaniedbujesz bieżącą działalność i jak spłacasz jednym to brakuje ci dla innych i robi się nowy dług i koło się zamyka. Więc dług może jest na tym samym poziomie, sumarycznie jest to samo, ale zmieniają się tylko wierzyciele. Tak było w sprawie miasta. Spłacali co innego(Jovaniców, Genkovów i innych, bo to były ważniejsze zobowiązania wymagane sądownie, wiec miasto odstawili na później, ale nie przewidzieli, że nas politycznie wyruchają na boku i zrobi się problem z płynnością o którym wiedzieliśmy już w lipcu.

Natomiast chcialem przypomnieć, że w 2017 roku spółka miała lekki zysk, więc nie jest możliwe, że dług w tamtym czasie się powiększył. Nawet pewnie trochę się zmniejszył, ale teraz znów radykalnie wraca do poziomu wyjściowego czego przyczyną była pewnie nieroztropna polityka sportowa zarządu na początku tego roku a potem obrzezaniec majchrowski po nas się przeleciał.

Musimy niestety się spiąć, nie liczyć na żadnych inwestorów, tylko liczyć na siebie. Teraz jest ten czas, kiedy musimy mocno pracować, namawiać znajomych na przyjście na 2 ostatnie mecze, wpłacać darowizne na pensje piłkarzy, bo inaczej faktycznie przestaniemy być wyplacalni, piłkarze złożą wnioski i będzie już totalna dupa.
Sarapata nie mówiła prawdy, nigdy. Sarapata zaklinała rzeczywistość. Nie chce mi się tutaj po raz kolejny przywoływać wszystkich zasłyszanych i zaczytanych przez te półtora roku baśni.

Nie, nie możemy liczyć na siebie. Socios i inne inicjatywy są wystarczająco drenującymi portfel. Będzie zaraz grudzień, najtrudniejszy dla części społeczeństwa miesiąc w roku pod względem finansowym. Nikt nie będzie wyrzucał swojej kasy na Wisłę w pierwszej kolejności... Na Jagielloni będzie nie więcej jak 8 tysięcy, na Lechu będzie może z 10 tysięcy. Żeby było względnie bezpiecznie na przełomie 2018 i 2019, bez pomocy z zewnątrz, potrzebne są dwa komplety publiczności. To się, ....a, nie wydarzy. Nie ma takiej możliwości.

Gdyby zarząd wyszedł do ludzi tak jak powinien, na początku sezonu, i powiedział: "kibice, jest chujowo, lecimy na dno. Wierzcie w nas, pomagajcie, możemy nie przetrwać. Trudne pół roku przed nami, różnie może być. Staramy się, walczymy" - spoko. Ale, ....a, pierwsza konferencja z Głowackim i Stolarczykiem wystarczyła (mi) żeby wiedzieć o co chodzi...

Teraz uratować nas może tylko:
- miasto
- Chińczyk od Gricuka
- inny niespełna rozumu człowiek, filantrop
Ostatnio edytowane przez TIR_DO_SŁUBIC : 29.11.2018 o godz. 19:08.
Probierz cwel! Ole ole ole! AUUU AUUU!
Odpowiedz cytując
rafalp_r22
Senior Member

Od: 08.2018

Stary 29.11.2018, 18:49
Sprawa się komplikuje dopiero teraz, bo padła wynikiem działalności miasta Krakowa
Ty chyba upadłeś na głowę...
Odpowiedz cytując
master17
Senior Member

Od: 05.2008

Stary 29.11.2018, 19:13
Co nam da dokończenie sezonu juniorami ? Nic, a długi jeszcze większe. Jak ma to wszystko upaść, to lepiej już z początkiem nowego roku i układać, szukać kasy do nowego początku.
Odpowiedz cytując
szym_ek
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2007

Stary 29.11.2018, 19:15
Według mnie po analizie tego co już powszechnie wiemy, to Sarapata mówi prawdę.

Bo to tak wygląda właśnie, że skupiasz się na tych wymagalnych zobowiązaniach bo od nich zależy istnienie spółki tak naprawdę. W tym samym czasie jak nie masz pieniędzy (a wiemy, że wcześniej nie mieli i teraz też nie mają), zaniedbujesz bieżącą działalność i jak spłacasz jednym to brakuje ci dla innych i robi się nowy dług i koło się zamyka. Więc dług może jest na tym samym poziomie, sumarycznie jest to samo, ale zmieniają się tylko wierzyciele. Tak było w sprawie miasta. Spłacali co innego(Jovaniców, Genkovów i innych, bo to były ważniejsze zobowiązania wymagane sądownie, wiec miasto odstawili na później, ale nie przewidzieli, że nas politycznie wyruchają na boku i zrobi się problem z płynnością o którym wiedzieliśmy już w lipcu.

Natomiast chcialem przypomnieć, że w 2017 roku spółka miała lekki zysk, więc nie jest możliwe, że dług w tamtym czasie się powiększył. Nawet pewnie trochę się zmniejszył, ale teraz znów radykalnie wraca do poziomu wyjściowego czego przyczyną była pewnie nieroztropna polityka sportowa zarządu na początku tego roku a potem obrzezaniec majchrowski po nas się przeleciał.

Musimy niestety się spiąć, nie liczyć na żadnych inwestorów, tylko liczyć na siebie. Teraz jest ten czas, kiedy musimy mocno pracować, namawiać znajomych na przyjście na 2 ostatnie mecze, wpłacać darowizne na pensje piłkarzy, bo inaczej faktycznie przestaniemy być wyplacalni, piłkarze złożą wnioski i będzie już totalna dupa.
sam napisałeś, że robi się nowy dług a próbujesz mi wmówić że Sarapata mówiła prawdę. A przypominam - mówiła, ze stan finansowy spółki jest coraz lepszy. A jak widzimy - nie jest.

Nie bardzo rozumiem czemu bronisz Panią prezes ani dlaczego próbujesz nam wmówić, że właściwie nic się nie zmieniło i jest gitarka.

Nie płacimy piłkarzom od lipca, nie mamy 123 tys na stadion tylko liczymy że (znowu!) kibice pomogą i z dnia meczowego zapłacą, klub się wali pod każdym względem ale regan mówi "Sarapata ok, gramy dalej, nic się nie dzieje". W jakim Ty świecie żyjesz?

PS. Nie wiem czy Wisła miała "lekki zysk" czy nie w 2017 - nie chce mi się teraz sprawdzać. ALE wykazać zysk na sprawozdaniu finansowym to akurat nie jest takie trudne.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 29.11.2018, 19:45
krzaq12 napisał(a):Wyświetl post
Przynajmniej mamy jasność. Sarapata zgodzi się na wiele by klub sprzedać, żadnych warunków nie postawi, z nikim targować się nie będzie.
Po prostu z pocałowaniem ręki klub odda. Byle tylko komuś kto ma jakikolwiek kapitał, a nie jakiemuś gagatkowi typu Mereś.....
No ale to nie jest żadna nowa wiadomość. Problem w tym że nikt chętny się nie pojawił. Pomijając długi udupia nas stadion którego koszty wynajmu ledwo się bilansują przy realistycznej frekwencji, którego miasto nie naprawia i nie ma nawet praw autorskich do niego. Nikt zdrowy psychicznie nie właduje się w takie bagno.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 29.11.2018 o godz. 19:48.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
_al3x
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 29.11.2018, 19:53
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Też tak coś kojarzyłem, ale u nas to chyba jedyna możliwość wykorzystania tego bubla. Koncertu ani żadnej innej imprezy scenicznej nie zrobisz (akustyka), budynki gospodarcze to żart - ten stadion to kpina.
600 mln. zł.
to że go wybudowali za 600mln wcale nie oznacza że ma być wynajęty za % kwoty wybudowania.

Cena wynajmu powinna być wyceniona na podstawie podobnych stadionów czy to w Polsce czy europie.
Ale to trzeba wynegocjować.
Pieniądze są w sieci tylko trzeba wiedzieć jak po nie sięgnąć!!!
Odpowiedz cytując
Dobcio
Member

Od: 07.2010

Stary 29.11.2018, 20:09
Pomysłem na rozwiązanie sytuacji jest jeszcze ewentualnie postępowanie sanacyjne, tzn, że występujemy z wnioskiem o restrukturyzację, na rok sąd nam blokuje długi, tzn nie musimy ich spłacać. Dopiero potem je spłacamy, w ten sposób jest szansa doczekać większych pieniędzy za transmisje ale żeby coś takiego wdrożyć to w tej naszej Wiśle musiałby być ktoś myślący.
Trzeba to było zrobić już w lipcu jak miasto postawiło długi w stan wymagalności
Odpowiedz cytując
domin_czyzyny
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2010

Stary 29.11.2018, 21:00
Ale my musielismy mieć stadion. Takie coś chroniłoby nas przed starymi długami, ale kochane miasto nie podpisało by z nami nowej umowy i nie wynajęło by nam stadionu...
Odpowiedz cytując
krakus76_
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2018

Stary 29.11.2018, 21:24
Widzę że grono osób myślących podobnie jak ja się zwiększa.

Po co reanimować trupa i grać juniorami zwiększając tylko zadłużenie mając w perspektywie wycofanie się z rozgrywek w lecie ?

Teraz to dopiero się posypie. Nikt nic już nie będzie chciał wykonywać dla klubu jeśli nie zostanie zapłacone gotówką. Zraz telefony wyłączą.

Jak nikogo się nie znajdzie się do końca roku (no ew. do zakończenia przerwy zimowej) to klub powinien być wycofany. I teraz nasza rola kibiców żeby mieć wpływ na to kto/jak będzie tworzył i zarządzał nowym podmiotem w IV. Napiszę to jeszcze raz po spadku do IV w TS będzie noc długich noży i zacznie niezły przewrót. I może to dobrze. Świerzej krwi potrzeba.

Myślę że gdybyśmy padli z końcem roku to dużo kibiców zaangażowałoby się finansowo (np. poprzez Socios Wisła) żeby uczestniczyć w realnej odbudowie klubu. Te pieniądze ze składek członków na 3 i 4 ligę robią różnicę (teraz w ekstraklasie nie mają takiego oddziaływania na sytuację klubu).
----------------------------------------------------------------
„W świecie baranów i owiec wolę być wilkiem"
Odpowiedz cytując
natkaniec.kam
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2018

Stary 29.11.2018, 21:39
a ciekaw jestem, gdyby jeszcze za ery Cupiała ktoś pomyślał i wypuścił Wisłę SA na giełdę, to jakby mogła teraz wyglądać sytuacja klubu
"Zwycięży nasza Wisła, bo (...) to jest potęga"

Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 29.11.2018, 21:43
master17 napisał(a):Wyświetl post
Co nam da dokończenie sezonu juniorami ? Nic, a długi jeszcze większe. Jak ma to wszystko upaść, to lepiej już z początkiem nowego roku i układać, szukać kasy do nowego początku.
Zacytowałem przypadkowy komentarz ale szlag mnie trafia jak czytam o tym jak to będzie fajnie startować od 4 ligi.
Odpowiedzieć na pytania:
Co z długami miasta, piłkarzy, pracowników, dziesiątki innych podmiotów ? Mamy wszystkich zostawić na lodzie ? Długi trzeba spłacać!!! Poza tym w przypadku likwidacji wszystko w klubie zostanie wyprzedane na poczet należności. Wszyscy piłkarze włącznie z drużyną CLJ , która jest w strukturach Wisły SA.

I tak, granie juniorami przy wsparciu weteranów jest lepsze niż 4 liga. Nawet upadający Ruch potrafił sprzedać Stępińskiego za 3 mln euro.
Grajmy Buksa, kopnie 2 razy prosto piłkę i może a noz widelec ktoś wyłoży za niego rozsądne pieniądze podają nam kroplówkę .

Może pojawi się jednak nowy inwestor. Dajmy sobie więcej czasu.

Poza tym Kuba do Wisły zlozonych z juniorów i starych Wiślaków przyjdzie . Do 4 ligi już nie. Jeśli przyszedłby do nas Zima to byłby ogromnym magnesem dla dużych kapitałów.
Odpowiedz cytując
domin_czyzyny
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2010

Stary 29.11.2018, 21:51
Ilu juniorów i memberów się pojawia jak jest pojazd na czerwono-betonowego żydka jacka
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 29.11.2018, 21:58
Wy tak na serio dyskutujecie na temat tego, czy występują przesłanki niewypłacalności? Darujcie sobie, występują.

Wyjścia mamy trzy.
1/ Siedzimy cicho licząc na to, że jakoś to będzie, a może kiedyś zjawi się rycerz na białym koniu. Póki co wygląda, jakby to była opcja preferowana przez obecny zarząd, problem jest taki, że z każdym kolejnym dniem potencjalny nabywca będzie musiał do klubu dołożyć więcej pieniędzy żeby w ogóle osiągnąć "stan zero", nie mówiąc o inwestycjach.
2/ Wniosek restrukturyzacyjny i sensowne propozycje układowe (i tu faktycznie, sporo zależałoby od tego, jak zagłosuje miasto, czy poprze układ) - z ryzykiem jak się zachowają piłkarze i ile ujemnych punktów dowali nam PZPN.
3/ Wniosek o upadłość, rozpoczynanie wszystkiego od nowa od IV ligi, prawdopodobnie z tymi samymi ludźmi u steru, bez stadionu, bez sponsora. Pierwsze trzy ligi powinniśmy przejść z marszu samym potencjałem kibicowskim, potem zaczną się schody. Wchodząc, jak Bóg da, do ekstraklasy, znowu staniemy przed dylematem, że kibice sami klubu nie utrzymają i aby sensownie funkcjonować na tym poziomie, potrzebujemy źródła zewnętrznego na kilka dodatkowych milionów na sezon.

funkykoval napisał(a):
Natomiast jak kiedyś wspomniał MaLk z art. 11 ust. 2 Pr. Upadł. jest jedyną teoretycznie możliwą przesłanką do obowiązku złożenia przez Zarząd wniosku o ogłoszenie upadłości.
Nie przypominam sobie, żebym tak to ujmował... Pisałem o tym raczej w kontekście tego, że nie ma sensu rozpaczliwie szukać ratunku w naciąganiu interpretacji art. 11 ust. 1, skoro jest jeszcze druga, autonomiczna przesłanka w art. 11 ust. 2.

natkaniec.kam napisał(a):
a ciekaw jestem, gdyby jeszcze za ery Cupiała ktoś pomyślał i wypuścił Wisłę SA na giełdę, to jakby mogła teraz wyglądać sytuacja klubu
Na giełdę trafił Ruch. Wiele to jego sytuacji nie zmieniło...
Odpowiedz cytując
krakus76_
Socios Wisła Kraków

Stary 29.11.2018, 22:03
Brednie, brednie i jeszcze raz brednie. A z czego chcesz spłacić te długi ? Masz to spłać i bo jak twierdzisz długi trzeba spłacać. Nie masz ? To za przeproszeniem, przestań bredzić.

Jest takie powiedzenie. Co zrobisz jak nic nie zrobisz. I w naszej sytuacji jeśli jakimś cudem inwestor się nie znajdzie to nie ma inne drogi niż wycofanie klubu. A kto myśli inaczej to odleciał i nie żyje w świecie realnym. W klubie zaraz nie będzie na papier toaletowy, rachunki za telefon, nie mówiąc o wynajmie stadionu. I niby gdzie będziemy grać i za co ? Jeszcze raz zapytam. I nie piszcie że kogoś sprzedamy. Przypuszczam że jest cicha umowa że piłkarze dali czas do końca roku a po tej dacie mają wolną rękę do rozwiązywania kontraktów. To kogo niby mamy sprzedać jak nikt nie zostanie poza Brożkiem ? Ktoś go kupi ? A syndyk na etapie likwidacji spółki już nie będzie miał kart zawodników. Zostanie mu herb SA. I co my niby jeszcze mamy ? Nic.

Ogólnie to sytuacja jest bardzo nieciekawa również dla Miasta Myślenice, które zainwestowała w bazę sportową, firm które zainwestowały w strefę kibiców, firm które wykupiły skyboxy.

TS jako ew. nowy podmiot będzie miał nieciekawą sytuację przynajmniej na początku bo ciężko pozyskać do współpracy firmy, którymi obecne S.A. zalega pieniądze, albo posiada inny zobowiązania wynikające z podpisanych umów. I to w tym wszystkim jest najgorsze jeśli klub padnie. Odbudowanie wiarygodności w oczach firm, z którymi można współpracować.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 29.11.2018, 22:05
krakus76_ napisał(a):Wyświetl post
Widzę że grono osób myślących podobnie jak ja się zwiększa.
(...) Świerzej krwi potrzeba.
Ja myślę, że jak do tej pory nawet nie pomyślałeś o tym, żeby sobie zainstalować słownik w przeglądarce, żeby podświetlało ci błędy ortograficzne, skoro nie nauczyłeś się poprawnie pisać. Ale nie przeszkadza ci to mądrzyć się, że korzystniej byłoby zrobić twardy reset i zaczynać od IV ligi.

Czy ktoś z was w ogóle sprawdził w przepisach, czy ta IV liga byłaby w ogóle czymś pewnym? Nawet jeśli, to klub prowadzony byłby tam przez TS i graliby w nim półamatorzy, juniorzy i kilku emerytów. Na mecze przychodziłoby maks. 2-3 tys. osób (i to przy mobilizacji), a TS miałby problem ze znalezieniem stadionu. Powrót do ekstraklasy mógłby trwać dłużej niż dekadę. Przy całym uznaniu dla Socios, to ono jest dobre, by utrzymywać klub w niższych ligach, a nie odbudowywać go. Z darowizn utrzymywany byłby nietani zarząd i finansowane byłyby usługi świadczone przez podmioty zaprzyjaźnione. To, na co można było przymknąć oko w dużym klubie stanie się wówczas sednem problemu klubu prowincjonalnego i upadłego. Będziemy tu się awanturować o kilkanaście tysięcy zapłaconych temu czy innemu, drużyna ugrzęźnie w niższych ligach, a nas będzie coraz mniej.

Najgorsze jednak jest to, że ten scenariusz może okazać się przykrą koniecznością, a nie świadomym i głupim wyborem.

Brednie, brednie i jeszcze raz brednie (...)
Ja myślę, że klubu nie można ot tak "wycofać", jak proponujesz, i gotowe. Trzeba najpierw zlikwidować upadłą SA. A prawa do herbu Wisły to zlicytują i proponuję w Socios już zacząć zbiórkę, aby nie podkupił go ktoś z Cracovii.
Ostatnio edytowane przez czaro : 29.11.2018 o godz. 22:09.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 29.11.2018, 22:06
Nie mam czasu się rozpisywać, chciałem tylko zwrócić uwagę na jedną rzecz, z którą z większością z was się nie zgadzam:

Cytat:
Też tak coś kojarzyłem, ale u nas to chyba jedyna możliwość wykorzystania tego bubla. Koncertu ani żadnej

innej imprezy scenicznej nie zrobisz (akustyka), budynki gospodarcze to żart - ten stadion to kpina.
600 mln. zł.

To jest dla nas największy pozytyw, coś co mnie najbardziej cieszy i daje nadzieję na przyszłość. Dlaczego?

Stadion nie nadaję się do koncertów/imprez itp, do niczego poza meczami piłkarskimi. Dlatego jest kompletnie bez użyteczny dla miasta, jest tylko dawcą dodatkowych kosztów...

Gdyby stadion był mega funkcjonalny, tak jak niektórzy sobie tu życzą (nie pojmuje czemu), to najprawdopodobniej oglądalibyśmy w najbliższych dniach konferencję, na której "stary komuch", ze łżami w oczach ogłosiłby:
- "niestety z dniem dzisiejszym wypowiedzieliśmy Wiślę umowę ze względu na długi, daliśmy jej dwa tygodnie na spakowanie się. Na szczęście stadion będzie dalej służył mieszkańcom: powołaliśmy spółkę "Jacek się bawi zoo", która w przyszłym roku zoorganizuje dziesiątki imprez: Szpilka vs Emilka, Monster Truck, koncert Micheala Jacksona, i wiele innych. Gwarantuje, że stadion będzie rentowny".

I byłoby po ptokach. Degradacja do Iv ligi, albo i A-klasy, negocjacje z Garbarnią/Wawelem o wynajem stadionu... Powodzenia ze znalezieniem inwestora...

Bo chyba nikt z was nie liczy, że gdyby dało się na tym obiekcie cookolwiek zoorganizować to Jacek by pozwolił Wiśle zarobić chociaż złotówkę?

============

Zostają tylko mecze piłkarskie. Reprezentacja A odpada, nasz stadion jest daleko za Narodowym, Śląskim, Wrocłąwiem, Gdańskiem, i pewnie Poznaniem...

Młodzieżówka odpada, bo mają grać na Widzewie, zresztą dla nich potrzeba stadionu na 10-15 tysięcy, a tych jest sporo w kraju. Pozostałe krakowskie kluby przemilczę, Garbarnia pokazała jaki mają potencjał...

============

Dlatego miasto będzie miało do wyboru:

A - dogadać się z Wisłą i otrzymywać od niej co roku X złotych
B - wyrzucić Wisłę i nie wynajmować stadionu nikomu za 0 zł.

Jakby nie patrzeć, pierwsza opcja jest lepsza, niezależnie ile Wisła jest w stanie płacić. Nie wspomijąc o stratach wizerunkowych miasta Krakowa...

Oczywiście pozostaje pytanie, czy nowa umowa będzie z klubem ektraklasy czy z klubem IV ligowym. Miasto znowu ma świadomość, że

A - Wisła grająca w Ekstraklasie będzie w stanie dużo więcej zapłacić.
B - Wisła grająca w IV lidze, będzie płacić dużo mniej, oraz role się odwrócą - to klub będzie mógł szantażować miasto, wszak obiektów spełniających wymogi IVligowe w Krakowie i okolicach nie brakuje.

Dlatego też, miastu będzie zależało, aby Wisła pozostała w Ektraklasie. Tym bardziej, że jeśli się wycofamy i założymy nową spółkę to cały dług dla miasta idzie do pieca. Stąd też magistratowi lepiej część kwoty odpuścić (np. wykupując z 2 miliony zł za rok reklamę na koszulce Wisły), niż iść na wojnę, bo wtedy nie zobaczą ani grosza z długu...

=====

Wracając do stadionu, to powinniśmy podwójnie się cieszyć, że nie nadaję się na koncerty, bo oprócz argumentu o którym pisałem wyżej, należy pamiętać o :

Cytat:
to że go wybudowali za 600mln wcale nie oznacza że ma być wynajęty za % kwoty wybudowania.

Cena wynajmu powinna być wyceniona na podstawie podobnych stadionów czy to w Polsce czy europie.
Ale to trzeba wynegocjować.
To jest fakt i prędzej czy później kwota wynajmu musi być zmieniona.

Gdyby zbudowali nam perełkę, która dalej warta byłaby 600+ to problem byłby poważniejszy...
Ddf
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 29.11.2018, 22:09
(nie wiem czemu w je#$%^# firefoxie nie działa mi edytowanie postów).

Sorry za literówki i podwójne spacje...
Ddf
Odpowiedz cytując
TIR_DO_SŁUBIC
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 29.11.2018, 22:13
czaro napisał(a):Wyświetl post
Trzeba najpierw zlikwidować upadłą SA. A prawa do herbu Wisły to zlicytują i proponuję w Socios już zacząć zbiórkę, aby nie podkupił go ktoś z Cracovii.
Tylko po co skoro od X lat herb SA jest szykanowany a herb TS uznawany za jedyny słuszny? Wszyscy będą szczęśliwi bo od IV ligi zaczniemy z tym jedynym herbem!

Jak aktywnie czytam to forum od 2005 to na pewno znajdzie się tutaj minimum jeden oszołom który uzna to za pozytyw...
Probierz cwel! Ole ole ole! AUUU AUUU!
Odpowiedz cytując
krakus76_
Socios Wisła Kraków

Stary 29.11.2018, 22:23
Czaro.

No to mi pojechałeś. Dla twojej wiadomości. Mam zainstalowany słownik. Moje przeoczenie (a z ortografii byłem zawsze słaby. Stwierdzono u mnie dysortografię). I to jest Twój argument który masz przeciwko temu co napisałem ?

Bredzisz. Człowieku, jak nie wiesz o czymś to nie pisz. Taka prosta zasada.

Po pierwsze. IV ligę potwierdził prezes Małopolskiego PZPN. A Ty jakieś bzdury wypisujesz o niższych klasach rozgrywkowych.

Po drugie. Taki jesteś przywiązany do tego herbu ? Widzę że jesteś z tych kibiców co w szkole mieli problemy z historią. Ten herb powstał za czasów TF. I niech idzie gdzie chce i do kogo chce. Nie będę płakał za nim. Wręcz przeciwnie.

Konrad. 100% racji. Wreszcie ktoś napisał jak to wygląda. Już nie mogę czytać tych płaczków,, którzy piszą o tym że nowego klubu nie będzie stać na wynajem stadionu w IV idzie.
Ostatnio edytowane przez krakus76_ : 29.11.2018 o godz. 22:33.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 29.11.2018, 22:28
Brednie, brednie i jeszcze raz brednie. A z czego chcesz spłacić te długi ? Masz to spłać i bo jak twierdzisz długi trzeba spłacać. Nie masz ? To za przeproszeniem, przestań bredzić.

Jest takie powiedzenie. Co zrobisz jak nic nie zrobisz. (...)
Ogólnie to sytuacja jest bardzo nieciekawa również dla Miasta Myślenice, które zainwestowała w bazę sportową, firm które zainwestowały w strefę kibiców, firm które wykupiły skyboxy.

TS jako ew. nowy podmiot będzie miał nieciekawą sytuację przynajmniej na początku bo ciężko pozyskać do współpracy firmy, którymi obecne S.A. zalega pieniądze, albo posiada inny zobowiązania wynikające z podpisanych umów. I to w tym wszystkim jest najgorsze jeśli klub padnie. Odbudowanie wiarygodności w oczach firm, z którymi można współpracować.
Ok, tak więc z czego mamy spłacac długi?
Prawa telewizyjne rosną w kosmicznym tempie, za 2 lata dostaniemy 2x tyle ile obecnie co stanowiłoby ogromna szanse w spłacie długów.
Spłacić długi można sprzedając piłkarzy. Oczywiście że na dzisiaj zalegamy im im z kasą, jednak "wystarczy " spłacić tych "kilku"najbardziej wartościowych po czym wytransferować. Oczywiście jest to dużo trudniejsze w realizacji ale możliwe. Jeśli drastycznie obetniemy koszty wiosna/latem na kontrakty możemy wydawać nawet 50% mniej i nie generować nowych długów. Myślę że nawet nasi odwieczni rywale nie chcieliby naszego spadku (poza cracovia) i wyobrażam sobie scenariusz w którym sprzedajemy za frytki Imaza,Bashe, Kostala do innych polskich klubów dla obopólnego dobra.

I sam w ostatnich dwóch akapitach napisałeś o konsekwencjach spadku które przerażają . I sam dając argumenty na to że trzeba walczyć za wszelką cenę o klub w ekstraklasie .

I tak na pocieszenie . Wcale nie tak dawno Bundesliga i jej kluby uratowały wspólnie BVB przed ogłoszeniem upadłości. Niemożliwe nie istnieje.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 29.11.2018 o godz. 22:33.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 29.11.2018, 22:40
Czaro.

No to mi pojechałeś. Dla twojej wiadomości. Mam zainstalowany słownik. Moje przeoczenie (a z ortografii byłem zawsze słaby. Stwierdzono u mnie dysortografię). I to jest Twój argument który masz przeciwko temu co napisałem ?

Bredzisz. Człowieku, jak nie wiesz o czymś to nie pisz. Taka prosta zasada.

Po pierwsze. IV ligę potwierdził prezes Małopolskiego PZPN. A Ty jakieś bzdury wypisujesz o niższych klasach rozgrywkowych.

Po drugie. Taki jesteś przywiązany do tego herbu ? Widzę że jesteś z tych kibiców co w szkole mieli problemy z historią. Ten herb powstał za czasów TF. I niech idzie gdzie chce i do kogo chce. Nie będę płakał za nim. Wręcz przeciwnie.

Konrad. 100% racji. Wreszcie ktoś napisał jak to wygląda. Już nie mogę czytać tych płaczków,, którzy piszą o tym że nowego klubu nie będzie stać na wynajem stadionu w IV idzie.
Twoje błędy ortograficzne nie stanowią meritum mojej wypowiedzi, tylko otrzeźwiający do niego wstęp. Twoje choroby są bez znaczenia. Piszesz na forum publicznym, to pisz jak człowiek.

Komu ten prezes potwierdził IV ligę? Wiśle? Ja się pytam: skąd pewność, że uda się wystartować w IV lidze, a nie niżej? Nie odpowiadam na to pytanie. Gdy pisałem o niższych klasach rozgrywkowych miałem na myśli wszystkie poziomy rozgrywkowe od III ligi w dół. Nie zrozumiałeś.

Nawet jeśli herb historyczny jest ładniejszy/szacowniejszy i fajnie by było do niego wrócić, gdyby przyszło odbudowywać Wisłę, to nie jest mi obojętne, czy łapę na dotychczasowym położy ktoś, kto będzie go profanował.

A ty wiesz, jak to wygląda? Prowadziłeś jakiś klub w IV lidze? Negocjowałeś kiedyś umowę o wynajem wielotysięcznego stadionu? Jeśli napiszesz, że tak, twój optymizm będzie brzmiał bardziej wiarygodnie. Ale wówczas musisz nam napisać trochę więcej: dlaczego miasto zdecyduje się pójść na rękę IV-ligowej Wiśle.

Reset będzie dramatem. Mam nadzieję, że nie jest nieunikniony.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
jarecki
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 29.11.2018, 22:48
kiedy jest najbliższa transza canał + za transmisje ?
jeśli na 2 meczach z Jagielonia i Lechem wpłynie do kasy klubu 2 mln zł to powinno wystarczyć na opłacenie kontraktów do grudnia ale do tego potrzebna frekwencjia, przydało by sie jakaś akcja nas kibiców zachęcająca do kupowania biletów już teraz choćby banery porozwieszane przy ruchliwych wiaduktach albo nakrecanie ludzi na stronach w internecie
żadne zwycięstwo, nie przychodzi bez ceny
Odpowiedz cytując
master17
Senior Member

Od: 05.2008

Stary 29.11.2018, 22:52
Nikt nie chce Wisły w 4 lidze, ale prawda jest taka, że cały skład rozwiąże kontrakty i będą następne kary i długi. w takim przypadku nic nam kompletnie nie daje dokończenie sezonu. Teraz nikt nie chcę zainwestować w klub, a co dopiero z jeszcze większymi długami. Obawiam się że jeśli ktoś nie wyłoży kasy, to nas nie ma i nie mamy innego planu działania. Owszem 4 liga może już być początkiem końca definitywnego.
Odpowiedz cytując
krakus76_
Socios Wisła Kraków

Stary 29.11.2018, 22:52
Reset będzie dramatem. Zgadza się. Ale życie toczy się dalej i trzeba się przystosować do nowej sytuacji. Tak jak w życiu, upadasz i się podnosisz.

W temacie IV ligi. Takie doświadczenia mają już za sobą Lechia Gdańsk, ŁKS, Widzew i nie patrząc daleko Hutnik. Możesz zobaczyć że kluby z zapleczem poradziły sobie bez problemow. Hutnikowi zajmuje to zdecydowanie więcej czasu bo mają inny potencjał. I na przykładzie tych klubów mam przekonanie że poradzimy sobie spokojnie zaczynając od IV ligi.

Ps. Wie może ktoś ile Hutnik płaci za wynajem stadionu od Miasta ?
Ostatnio edytowane przez krakus76_ : 29.11.2018 o godz. 22:58.
Odpowiedz cytując
rafalp_r22
Senior Member

Od: 08.2018

Stary 29.11.2018, 22:53
jarecki napisał(a):Wyświetl post
kiedy jest najbliższa transza canał + za transmisje ?
jeśli na 2 meczach z Jagielonia i Lechem wpłynie do kasy klubu 2 mln zł to powinno wystarczyć na opłacenie kontraktów do grudnia ale do tego potrzebna frekwencjia, przydało by sie jakaś akcja nas kibiców zachęcająca do kupowania biletów już teraz choćby banery porozwieszane przy ruchliwych wiaduktach albo nakrecanie ludzi na stronach w internecie
Bardzo dobry mecz z wyprzedanym całym stadionem generuje nie wiele ponad 1mln, ale w tym karnety.

Realnie trzeba liczyć na ok 12-14 tys na Jagielloni i max 15 tys na Lechu - przeciez wiekszosc ludzi juz w pt bedzie jechac do domu. Ustawienie kolejki na 3 dni przed wigilia i do tego jeszcze nam taki mecz to jakas paranoja. Mecze hitowe Wisły, Lecha, Legii powinny być ustawiane na wrzesień, paź i kwiecień, wtedy jest najwieksza szansa na max frekwencje
Odpowiedz cytując
jarecki
Senior Member

Stary 29.11.2018, 23:09
zaczynanie od 4 ligi to głupota . budzet Wisły w tym sezonie to 28 mln w następnych wzrośnie bo po pierwsze bedzie nowy kontrakt na prawa telewizyjne po drugie hity kolejki bedą na otwartym kanale TVP wiec ogladalność bedzie znacznie wieksza niż do tej pory a co za tym idzie kontrakty z reklamodawcami . Przychody klubów znacznie wzrosną wiec splata bedzie jak najbardziej możliwa tylko trzeba przetrwać zime . od Stycznia przydał by sie nowy prezes bo Sarapata wizerunkowo to upadły anioł
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 29.11.2018, 23:12
Lechia Gdańsk, ŁKS, Widzew i nie patrząc daleko Hutnik.
Przecież była mowa już o tym, że casus Lechii, ŁKS-u i Widzewa nie odpowiada sytuacji Wiśle. Żeby przykład mógł stanowić wzór, warunki jego wykorzystania muszą być podobne. A nie są. Wisła takiego wsparcia mieć nie będzie.

Hutnik? Ja nie chcę, aby Wisła skończyła jak Hutnik.
Odpowiedz cytując
jarecki
Senior Member

Stary 29.11.2018, 23:21
na Lechie przyszło 23 tys. choć to było przed materiałem Judeczaka ja mam cichą nadzieje że ludzie wiedząć że klub w tragicznej sytuacji jednak ruszą d.. na stadion 14 tys. biorąc pod uwage okoliczności to bedzie nasza kibiców porażka
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów