The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Maciek17
Senior Member

Od: 08.2016

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 01.12.2017, 22:55
9 - 16 - tragedia, usprawiedliwić by to mogło tylko trzęsienie ziemi, wyprzedaż wszystkich kluczowych zawodników, plaga kontuzji i granie jedenastką z CLJ, powrót Meresińskiego i wpuszczenie Bereszyńskiego na boisko.

6 - 8 - szkoda, dużo zależy od okoliczności takiego wyniku. Zakładając, że czołówka drużyn w naszej lidze to Legia, Lech, Lechia, Górnik (namieszali, są mistrzem jesieni - patrzę w kontekście dorobku punktowego z tego sezonu), Jagiellonia (przez grzeczność, możliwe że w ich "buty" wskoczy Korona, która też ma sezon konia) - pięć drużyn. Szkoda by było, jakby wszystkie nas wyprzedziły.

5 - mimo wszystko podskórnie czuję, że tak się to wszystko skończy. Neutralny wynik, bez szału i bez tragedii.

4 - bardzo dobry wynik, przyjemne zaskoczenie. Jeśli jeszcze dałby puchary - coś pięknego!

2 - 3 - TURBO REWELACJA! Czy drugie, czy trzecie, nie ma aż takiego znaczenia. Podium i awans do pucharów bez oglądania się na innych to byłoby piękne zwieńczenie sezonu.

1 - odpalam cygaro, jedno od drugiego.

Moim zdaniem tylko niezakwalifikowanie się do górnej ósemki pozwoliłoby na bezwarunkowe pożegnanie Kiko, reszta zależy od okoliczności. Cenię go jako fachowca, liczę na to, że pochlebne opinie na jego temat - szczególnie samych piłkarzy, nie są przypadkowe i Kiko jest naprawdę solidnym fachowcem na miarę odradzającej (a co!) się Wisełki.
Odpowiedz cytując
Tobi1906
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 02.12.2017, 01:22
Panowie i Panie pierwsza 5 do opanowania.

Ważne będą ostanie mecze jeśli zdobędziemy 10 pnk. będzie dobrze !

pzdr.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 02.12.2017, 11:13
Miejsca 6+ to będzie duży sukces, 7-8 OK. Grupa spadkowa to będzie nasza porażka.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 02.12.2017, 13:47
Ja uważam, że przy tak płaskiej tabeli i słabej lidze przedziały powinny być określone szeroko.
Tak, więc 16-12 porażka; 11-8 poniżej oczekiwań; 7-5 ok; 4-1 sukces.

Jednocześnie, właśnie ze względu na płaskość tabeli i słabość ligi, końcowy wynik może być tylko (dużą, ale wciąż) jedną z przesłanek do oceny pracy trenera. Zarząd powinien wziąć też pod uwagę postawę drużyny, współpracę w pozostałymi prawnikami, czy trener rokuje. Bo można powiedzieć: Ramirezie, dobra robota, ale teraz powierzamy ją trenerowi, który da nam więcej; a można powiedzieć: dobra robota, kontynuuj.
Ostatnio edytowane przez czaro : 02.12.2017 o godz. 13:50.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 02.12.2017, 14:13
czaro napisał(a):Wyświetl post
Zarząd powinien wziąć też pod uwagę postawę drużyny, współpracę w pozostałymi prawnikami,
Nie rozumiem tego o prawnikach
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
W.S
Senior Member

Od: 12.2004

Stary 02.12.2017, 14:33
Od ostatniego sezonu mistrzowskiego (10/11) nasze najwyższe miejsce (5.) było w sezonie 13/14.
Więc jeśli uda nam się uzyskać 5 miejsce, to znaczy, że przy tych możliwościach finansowych i problemach, klub jak i cały sztab wykonał dobrą robotę.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 02.12.2017, 15:53
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Nie rozumiem tego o prawnikach
Pracownikami, literówka.

Chociaż z prawnikami też mógłby dobrze żyć, w końcu Pani Prezes radcą prawnym jest!
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
kbr
Senior Member

Od: 08.2015

Stary 02.12.2017, 18:37
Uważam, ze z tym trenerem nie zajmiemy miejsca na podium. awans do pierwszej ósemki to max co możemy ugrać. Bardzo ważne żeby solidnie punktować do końca roku, żeby wyrobić sobie wystarczający zapas punktowy. Na początku rundy wiosennej ciężko o stabilną formę i jak teraz nie nabijemy sobie punktów, to przy słabszym początku na wiosnę zrobi się nerwowo. A terminarz będzie trudniejszy. Dlatego chciałbym do końca roku wygrać przynajmniej z Płockiem i Zagłębiem, oraz nie przegrać derbów. A jak się uda wygrać wszystkie 3 mecze to z Górnikiem przeboleję każdy wynik.
Odpowiedz cytując
Krotochwila
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 03.12.2017, 11:17
Też się pobawię.
15-16. Nie rozważam.
9-14. Nie ma w ogóle o czym dyskutować, katastrofa i pożegnanie Kiko bez żalu.
7-8. Poniżej potencjału. Wynik do osiągnięcia z wieloma przedstawicielami PMS. To, czy żegnamy się w tej sytuacji z Kiko zależy od postępów w organizacji gry na wiosnę oraz sytuacji kadrowej, którą miał (kontuzje, transfery w zimie)
5-6. Moim zdaniem najbardziej realny scenariusz. Witany jednak przy R22 ze sporym niedosytem, bo do 4 miejsca zabrakło 2 punktów. Kiko zostaje i buduje polskie Atletico.
4. Dobrze. Kiko zostaje i staje przed zadaniem wypełnienia luki po sprzedanym Carlitosie. Tego mogła do pozostania w klubie skłonić wyłącznie wizja gry w europejskich pucharach, a na to w tym roku z 4 miejsca nie było szansy, bo puchar zdobyła Korona, która później nie przebrnęła nawet 1 rundy eliminacji. Kompromitującą porażkę z vce mistrzem Mołdawii tłumaczono brakiem doświadczenia kieleckiego klubu na arenie międzynarodowej.
3. Świetny wynik. Okazuje się jednak, że Klub nie był gotowy na puchary ani organizacyjnie ani kadrowo, co bardzo boleśnie odczuwamy w pierwszej rundzie kolejnego sezonu.
1-2. Nie rozważam.
vel HatefulRespect
Odpowiedz cytując
Zwitter
Senior Member

Od: 04.2004

Stary 03.12.2017, 20:00
Ten mecz to kolejny kamyczek do ogródka Ramireza. Nie będę tutaj pisał, że Kiko out i tego typu rzeczy bo nie mam 13 lat, ale z tym trenerem pewnego pułapu nie przeskoczymy. Pytanie czy obecnym włodarzom Wisły to wystarcza...
Odpowiedz cytując
wyar
Senior Member

Od: 02.2006

Stary 03.12.2017, 20:07
Zwitter napisał(a):Wyświetl post
Ten mecz to kolejny kamyczek do ogródka Ramireza. Nie będę tutaj pisał, że Kiko out i tego typu rzeczy bo nie mam 13 lat, ale z tym trenerem pewnego pułapu nie przeskoczymy. Pytanie czy obecnym włodarzom Wisły to wystarcza...
To znaczy ? Mowisz,ze Ramirez powinien zastapic sedziego,ktorego irracjoanlna decyzja zmienila wszystko w tym meczu ? A do tej pory Wisla prowadzila i z przebiegu 1 polowy byla lepsza ? Dziwi Cie,ze Gornik,ktory mial tyle strzelb,pozniej zajezdzil mentalnie zgnojona druzyne ?
You'll never know...
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 03.12.2017, 20:09
To akurat zadna nowosc (dla mnie przynajmniej) aczkolwiek za dzisiejszy mecz, wbrew pozorom, do Kiko nie mialbym wiekszych pretensji. Do naciaganego karnego nie gralismy zle, po karnym sie wszystko dziwnie zesralo, o bledach Buchalika nie wspominajac.
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 03.12.2017, 20:10
A co Kiko w ogóle robi ? on ma pojęcie co to taktyka i stały fragment gry ? chyba nie....
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 03.12.2017, 20:11
Wejdźmy na koniec do pierwszej ósemki, potem będziemy się zastanawiać co dalej.
Zróbmy jeszcze min. 7 pkt do zimy (pewnie to moje pobożne życzenie), a w zimie za żadne skarby nie sprzedawajmy Carlitosa bo wiosną będą jaja.
Odpowiedz cytując
Zwitter
Senior Member

Od: 04.2004

Stary 03.12.2017, 20:12
wyar napisał(a):Wyświetl post
To znaczy ? Mowisz,ze Ramirez powinien zastapic sedziego,ktorego irracjoanlna decyzja zmienila wszystko w tym meczu ? A do tej pory Wisla prowadzila i z przebiegu 1 polowy byla lepsza ? Dziwi Cie,ze Gornik,ktory mial tyle strzelb,pozniej zajezdzil mentalnie zgnojona druzyne ?
Irracjonalna jest Twoim zdaniem decyzja o karnym? Ja bym się raczej przychylił do decyzji sędziego. I nie mówię tu tylko o tym jednym meczu ale o kilku meczach z czołówką i (głownie przegranych) i o meczach gdzie próbujemy bronić jednobramkowego prowadzenia, nie raz z marnym skutkiem.
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 03.12.2017, 20:17
Karny był ewidentny.

Przy rzutach rożnych i wolnych gramy bez bramkarza na przedpolu. Żaden geniusz taktyki tego nie ustawi. Albo wchodzi Cuesta albo musimy szukać bramkarza na gwałt w zimie.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
ashkeczup
Senior Member

arti napisał(a):Wyświetl post
Wejdźmy na koniec do pierwszej ósemki, potem będziemy się zastanawiać co dalej.
Zróbmy jeszcze min. 7 pkt do zimy (pewnie to moje pobożne życzenie), a w zimie za żadne skarby nie sprzedawajmy Carlitosa bo wiosną będą jaja.
Wyjdźmy najpierw w jakimś meczu na drugą połowę
Odpowiedz cytując
wyar
Senior Member

Irracjonalna jest Twoim zdaniem decyzja o karnym? Ja bym się raczej przychylił do decyzji sędziego. I nie mówię tu tylko o tym jednym meczu ale o kilku meczach z czołówką i (głownie przegranych) i o meczach gdzie próbujemy bronić jednobramkowego prowadzenia, nie raz z marnym skutkiem.
Decyzja jest kretynska. Arsenic odbija pilke klatka i potem reka,ktora trzyma przy ciele. I teraz tak : odpowiedz sobie,co sedzia zrobilby,gdyby uciekal z reka od biodra w gore ? Oczywiscie musialby gwizdnac,bo reka powieksza obrys ciala. Interpretacja Mielcarskiego i Debinskiego byla taka,ze Arsenic... celowo zostawil reke ( zostawil przy ciele,dodajmy) i w ten sposob...powiekszyl obrys ciala. Nie czujesz glupoty tego tlumaczenia ? To jest typowy paragraf 22,dla mnie zadnego karnego tu nie ma,czy przeciw Wisle,czy przeciw komukolwiek.

probujemy bronic 1 bramkowego prowadzenia,bo widac - na razie - druzyny nie stac na inna gre. Ale jak zwykle pomijacie indywidualne bledy pilkarzy (BUCHALIK),na ktore menedzer nie ma wplywu. te kolejny raz kosztuja nas punkty. Teraz napisz,gdzie Ramirez dzisiaj popelnil blad.
You'll never know...
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Stary 03.12.2017, 20:20
Jak wyżej. Zawsze będzie bida przy defensywnych sfg, jeśli bramkarz nie potrafi grać na przedpolu. Buchalik jaki jest, każdy widzi, nawet jeśli uratuje od czasu do czasu mecz grą na linii, to przy każdej wrzutce jest strach w oczach. Tego akurat żaden trener nie zmieni. Nie zmieniłoby zresztą tego i pozostawienie Miśkiewicza zamiast Buchalika.
Odpowiedz cytując
kbr
Senior Member

Od: 08.2015

Stary 03.12.2017, 20:21
Jak to jest, że Górnik będąc beniaminkiem, mając tylu anonimowych piłkarzy wciąga ligę nosem, a my ciągle wyglądamy jak grupa zawodników, którzy grają ze sobą pierwszy raz? Wiem, Kiko potrzebuje czasu. Najlepiej kilkunastu lat. dzisiejszy mecz pokazał, że w naszej ekstraklasie, mając dobrego strzelca ( a takiego mamy) ogarnięty trener jest w stanie z bardzo przeciętnej grupki zespół na czołówkę. A przy sprzyjających okolicznościach nawet lidera.
Odpowiedz cytując
wyar
Senior Member

Stary 03.12.2017, 20:24
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Jak wyżej. Zawsze będzie bida przy defensywnych sfg, jeśli bramkarz nie potrafi grać na przedpolu. Buchalik jaki jest, każdy widzi, nawet jeśli uratuje od czasu do czasu mecz grą na linii, to przy każdej wrzutce jest strach w oczach. Tego akurat żaden trener nie zmieni. Nie zmieniłoby zresztą tego i pozostawienie Miśkiewicza zamiast Buchalika.
Mat,pisalem o tym spory czas temu,ze Buchalik od np. Zaluski to jest 2 razy gorszy bramkarz. To pol forum bylo nim zachwycone. Dzisiaj z Zaluska moglismy miec 3 punkty. Pilkarsko sa nie do porownania,my oczywiscie nie mielsmy kasy na kontrakt Lukasza, I cala tajemnica, a niektorzy chca,by trener zrobil z Buchalika nastepnego De Gee !

Wytrzezwiejcie co niektorzy. Trener NIE JEST najwazniejsza osoba w klubie.
You'll never know...
Odpowiedz cytując
Charlie
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 03.12.2017, 20:28
W siedmiu ostatnich meczach zakładono, że 14-15 punktów będzie dobrym wynikiem. Na razie mamy siedem i musimy zdobyć kolejne siedem (wolałbym dziewięc, ale wiadomo jak to jest na parchowisku). Wtedy będzie można uznać rundę za w miarę udaną, patrząc na ilość nowych grajków i liczyć, że wiosną będzie trochę lepiej. Jeśli jednak Ramirez straci punkty z Płockiem, a potem przegra derby to zrobi sie dość nieciekawie.
kacpaw91 napisał(a):Wyświetl post
Lepiej odpaść z Levadią niż z Podbeskidziem w Pucharze Polski,
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 03.12.2017, 20:31
Załuska to też nic specjalnego - moim zdaniem to był przyciężki kloc. Dobry (u nas) był ten co grał przed Załuską i uciekł do...
Po tym meczu pora na Cuestę, ale cudów po nim też się nie spodziewam.
Odpowiedz cytując
marpil
Member

Od: 08.2005

Stary 03.12.2017, 20:34
mi rzadko zdarza się pisać i narzekać na Kiko, ale dzisiaj jedna zmiana zaskoczyła mnie totalnie bo nie wiem dlaczego wszedł Wasyl skoro mecz w plecy, powinien wejść Tibor lub ktoś inny ale ofensywny. przed sezonem trenowaliśmy grę trzema obrońcami i to był najlepszy moment do tego aby spróbować tej taktyki w meczu - porażka dwoma, trzema czy czterema bramkami nic by nie zmieniła a mogło dać większą szansę na remis
co do zmian trenera to niestety na razie Kiko będzie nas trenował bo liczy się kasa i dopinanie budżetu
Odpowiedz cytując
ashkeczup
Senior Member

Stary 03.12.2017, 20:36
marpil napisał(a):Wyświetl post
mi rzadko zdarza się pisać i narzekać na Kiko, ale dzisiaj jedna zmiana zaskoczyła mnie totalnie bo nie wiem dlaczego wszedł Wasyl skoro mecz w plecy, powinien wejść Tibor lub ktoś inny ale ofensywny. przed sezonem trenowaliśmy grę trzema obrońcami i to był najlepszy moment do tego aby spróbować tej taktyki w meczu - porażka dwoma, trzema czy czterema bramkami nic by nie zmieniła a mogło dać większą szansę na remis
co do zmian trenera to niestety na razie Kiko będzie nas trenował bo liczy się kasa i dopinanie budżetu
I Imaz na wahadło? Taki utalentowany defensywnie zawodnik? Dawaj na trenera marpil.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Stary 03.12.2017, 20:36
Też uważam Załuskę za przereklamowanego, zwłaszcza że i on na przedpolu u nas furory nie robił. Tego, co grał przed nim i uciekł zresztą cenię jeszcze niżej - rozegrał rundę życia i tyle, nigdy wcześniej i nigdy później do tego poziomu się nawet nie zbliżył.

Do bramkarzy ogólnie zawsze mieliśmy do nich pecha, nawet wtedy, kiedy mogliśmy kupić (prawie) każdego. Wydaje się, że problem musi tkwić gdzieś w klubie, nie wiem czy na etapie selekcji, czy szkolenia bramkarzy.
Odpowiedz cytując
xanti1906
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 03.12.2017, 20:37
Problemem jest gra w obronie. W dwóch ostatnich meczach po 3 stracone gole. Chwilę wcześniej fartownie Lech wcisnął tylko jedną. Jestem ciekaw jak duży wpływ na grę defensywną ma brak Gonzaleza w składzie. Nie ma wielkiej różnicy między Bartkowskim a Cywką, a gdy Ivan gra to Arsenić mógłby przejść na prawą stronę. Wydaje mi się, że dobry prawy obrońca to powinien być główny cel transferowy w zimie.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 03.12.2017, 20:43
Karny nie był irracjonalny. Co najwyżej dyskusyjny, ale - moim zdaniem - i to nie (karny się należał). Ale nawet, gdyby był, to gra się przez 90 minut i to właśnie tych 90 minut powinieneś oceniać. Rozumiem, że irytują Cię postulaty zmiany trenera, bo w tym momencie są one niedojrzałe i nieodpowiedzialne, ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Nawet gdyby Ramirez był dobrym trenerem i nie wyszedł mu mecz, nie ma nic złego w przyznaniu, że mu ten mecz nie wyszedł.

Abstrahując od oceny trenera, mecz nam nie wyszedł i tyle. Jest oczywiste, że takie mecze się będą zdarzać, bo nie jesteśmy potentatem i do tego gramy w lidze, w której każdy może przegrać z każdym. A my dziś przegraliśmy z rewelacją ligi i chyba najlepszą obecnie jej drużyną. Bywa.
Odpowiedz cytując
azkaz
Senior Member

Od: 09.2016

Stary 03.12.2017, 20:44
marpil napisał(a):Wyświetl post
Wszedl Wasyl bo Glowa wylecial z czerwienia, Arsenic lepiej wyglada na bokach obrony, mielismy grac bez zadnego nominalnego stopera?
Odpowiedz cytując
Griszka30KR
Senior Member

Od: 06.2005

Stary 03.12.2017, 20:46
Daj spokój, iracjinalna decyzja zmieniła wszystko
Co to był karny w 90min przy bezbramkowym remisie?Nie.Karny mógł byc podyktawany i nie musiał.Czerwo dla Głowy zasłużone,Wasilewski niech sie cieszy z zółtka,Buchalik puścił babol,a z meczu przebijało się,ze u nas grało sporo inwidualnosci,a w Górniku grała drużyna.Uwazam,ze jezeli by ktos to dobrze ułożył to z takim potencjałem mamy 1-3 z palcem w....
Bednarz=Landryna=......
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów