The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Grantar
Senior Member

Od: 08.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 06.08.2019, 10:20
Wehrmacht napisał(a):Wyświetl post
........ oddajmy glos Zbigniewowi Lachowi: Drzazga sie, ku*wa, skompromitowal tym wystapieniem. Wracaj do tej Puszczy, bo takiego kryminalu jak w tych 2 sytuacjach, to sie tolerowac nie da. Pomine juz straty czy reakcje na nie.
Drzazga grał nieco ponad 30 minut i dwukrotnie przytomnie wyszedł na pozycje sam na sam; w pierwszym przypadku ładnie opanował piłkę ale strzelił w słupek - 1 cm i byśmy pisali że piękna bramka.
W drugiej sytuacji zawalił ale wg mnie decyzja o lobowaniu była ok.
W akcji bramkowej uczestniczył dwukrotnie - za drugim razem przytomnie skierował piłkę do Brożka - niuans ale bez tego Brożek miałby trudniej.
Ja bym go nie skreślał. Alternatywy jakoś nie widzę.
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
Odpowiedz cytując
Arkas
Senior Member

Od: 02.2007

Stary 06.08.2019, 10:44
Jak dla mnie mega duży plus to niezniszczalny Brożek. Może nie ta prędkość co dawniej, ale zastawianie się oraz dogrywanie - klasa.
Niestety boki w porównaniu do zeszłego sezonu mamy kiepskie, oby Kuba szybko wrócił.
Buchalik szacun, mam nadzieję że nie przydarzy mu się kontuzja i będzie naszym pierwszym bramkarzem.

Fajnie też że mimo poniedziałku, mamy drugą frekwencję po Legii, reszta to już w ogóle zostaje w tyle gdzieś pod Radomiem.

Szczęśliwe zwycięstwo, patrząc w dodatku iż ten spalony numer 1 był taki naciągany, no ale plus dla nas
Ostatnio edytowane przez Arkas : 06.08.2019 o godz. 10:47.
Nie wstydź się patriotyzmu.
WP.
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 06.08.2019, 10:49
Zdaje się, ze mamy 1 frekwencje bo Legia podala uprawnionych.
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 06.08.2019, 11:01
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Nie. To Wojtkowski zaliczył kluczowe podanie przy golu.
Jego problem przed wejściem zmienników polegał na tym, że nie miał komu podać. Wszyscy wchodzili w linię z obroną Górnika. Obejrzałem sobie powtórkę meczu i nawet komentatorzy to zauważyli.
Wojtkowski to piłkarz do szybkiej gry z klepki.
Podobnie Brożek bardzo zyskał gdy Drzazga i Chuco zaczęli mu wychodzić na pozycję.
Dokładnie. To napisałem wyżej. Można wiele zarzucić Wojtkowskiemu, ale jednak ma pewną inteligencję boiskową do gry piłką. Jako jeden z niewielu wie, jak i gdzie się ustawić. Jak piłkarz nie ma komu podać, to jeśli taka opcja się pojawia, to jest to Wojtkowski. Brakuje mu głownie chłodnej głowy.

Górnik miał głęboko ustawioną obronę, a nasi stali w jednej linii na jej wysokości, stąd nawet jak piłka do nich pow wędrowała, to nie mieli do kogo podać.

Podanie w poprzek -> podanie do rywala;
Podanie na dobiegniecie -> podanie do bramkarza;
Podanie do środka, do tyłu? -> tam nikogo z naszych nie było, bo środek był pusty;
Podanie, do tyłu na skrzydło -> albo strata piłki, albo wrócenie do punktu wyjścia.

Ogólnie jeden wielki chaos i męczarnia dla oczu. Gra zaczęła się, gdy Górnik zwietrzył szansę na 3 pkt. i wyszedł obroną wysoko do przodu, przez co pojawiły się szanse na kontry - w większości trochę chaotyczne - a nóż się uda. Akcja bramkowa piękna, ale widać, że więcej było w tym szczęścia i improwizacji, niż jakiegoś wypracowanego schematu (świadczy o tym choćby to, że Brożek i Drzazga sobie przeszkadzali).

Jakby Górnik grał konsekwentnie w obronie, zapewne na R22 nie zostałby nawet 1 pkt.
Ostatnio edytowane przez raindog : 06.08.2019 o godz. 11:04.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 06.08.2019, 12:18
Drzazga ma po prostu skuteczność na poziomie wczesnego Brożka

za to sam Paweł... całą jego karierę postulowałem przerobić go na playmakera , jak widać na starość wymusiła to motoryka i od razu 3 asysty w kilkanascie minut , brawo

jestem niesamowicie zbudowany wzmocnieniami , nie czytałem cały lipiec forum , omineła mnie cała transferowa gorączka , oglądam mecz, patrze : Silva , Chuca , Mak - KAPITALNE wzmocnienia
+ kilku solidnych polaków , choć jeden wygląda jakby Misiek razem z koroną dostał w pakiecie kontrakt na środku obrony
Odpowiedz cytując
tas de fleia
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 06.08.2019, 12:34
Ale ja nie rozumiem co Wy chcecie od motoryki Brożka. Wg mnie to na sprincie wyprzedzał obrońców a i do głowy z miejsca wyskoczyć najwyżej potrafił więc nie bardzo rozumiem.
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 06.08.2019, 13:34
Savicevic to jest niesamowity gosc, co rozruszał nasza ofensywe po wejsciu. Jak to dobrze, ze mamy w zespole takiego pilkarza. Jeszcze Kuba wroci i to powinno dac jeszcze wiekszego kopa. Swietnie przywitał sie z ekstraklasa i z kibicami Chuca. Juz widze jak strzela gola w derbach dajacego zwyciestwo Szkoda niewykorzystanych szans Drzazgi czy to Bałaniuka, w obronie jest poprawa wzgledem poprzedniego sezonu, jak jeszcze skutecznosc bedzie dopisywac to ruszymy z kopyta. Wisła moze byc juz jedynie mocniejsza
Odpowiedz cytując
caucus
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2018

Stary 06.08.2019, 13:38
Wymienianie Maka obok Silvy czy Chuki w kategorii "kapitalne wzmocnienia" bardzo śmieszne. Aż musiałem się zalogować.

Trudno - na podstawie meczów ze Śląskiem i Górnikiem - powiedzieć co jest jego atutem. Może szybkość, może jakaś walka, ale pod każdym innym względem jest o dwa poziomy niżej od Peszki. Nawet podejmuje gorsze od niego decyzje. Od Peszki!

Wygląda na to, ze to chłop, któremu trzeba rzucić piłkę na wolne pole. Gdy ją prowadzi, niemal na pewno ją po drodze straci. Wciąż przyzwyczajony do poprzedniego lewoskrzydłowego z numerem 7 spodziewałem się, że ten ją sobie wypuści obok obrońcy i go minie na pełnym biegu, a Mak wypuszcza ją sobie dokładnie do obrońcy.

Parę razy spróbował w pressingu i nawet zdarzało się odebrać. Chwała mu za to, ale w następnym meczu usiądzie na ławce.

EDIT: Skoro się rozpisałem, to kilka spraw. Widać było jak wiele znaczy dobry piłkarz w zespole. Sam Vukan nam meczu nie wygrał, ale każdy zawodnik podniósł poziom po jego wejściu. Zobaczyli, że da się zagrać po ziemi do przodu, że nie trzeba wszystko wrzucać, że można coś poklepać.

Widać to było po JCS-ie, który - mam wrażenie - dość szybko zauważył, że jest najlepszy technicznie w zespole i zejdzie tylko wtedy, gdy będzie zmęczony. Teraz musi się bardziej spiąć.

Vukan + Brożek mieli więcej kluczowych podań niż cała reszta piłkarzy razem wzięta.

Już Brożek to prędzej kapitalne wzmocnienie niż Mak. Przepracował okres przygotowawczy i naprawdę nie widać po nim lat. W każdym razie mniej niż rok temu. Nie traci biegowo, potrafi się przepchać, a do tego ma niesamowite pokłady boiskowego cwaniactwa. Na starość robi się z niego Juan Roman Riquelme. Ale wstrzymajmy swoje konie. Wczoraj mu niemal wszystko siedziało. Coś mu nie wyjdzie w następnym meczu, zacznie się frustrować i będzie z nim na forum jazda.

Tak jak z Drzazgą. Na gorąco chciałem go przewieźć na taczkach do tych Polkowic, ale na chłodno - przynajmniej dochodzi do sytuacji, a to najważniejsze dla napastnika. Goleador z niego nie będzie, ale samo to, że znajdzie sobie gdzieś miejsce, że ma timing do wyjścia do podania, ma wpływ zarówno na nas, jak i na przeciwnika.
Ostatnio edytowane przez caucus : 06.08.2019 o godz. 13:46.
Odpowiedz cytując
rozarian
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 06.08.2019, 14:26

Wojtkowski jaki wybiegany
Odpowiedz cytując
UcheJ
Senior Member

Od: 02.2009

Stary 06.08.2019, 14:43
Dla mnie jeśli cały przód zdrowy to nie ma miejsca tam dla Wojtkowskiwgo... Wolę poświęcić Sadloka i Grabowskiego wprowadzić do pierwszej 11 zamiast Wojtkowskiwgo
Odpowiedz cytując
Wasiu
Senior Member

Od: 04.2003

Stary 06.08.2019, 14:46
A może Szota będzie tym naszym młodzieżowcem? Może grać jako stoper lub prawy obrońca. Niepsuj to wczoraj tragedia, Janicki też się specjalnie nie wyróżniał.
Tak swoją drogą orientuje się ktoś co by było wczoraj gdyby pod koniec meczu Wojtkowski nie był w stanie wrócić na boisko po tym zderzeniu? Limit zmian wyczerpany a młodzieżowca nie ma na boisku. Walkower?
Odpowiedz cytując
piotek
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 06.08.2019, 14:50
Wasiu napisał(a):Wyświetl post
A może Szota będzie tym naszym młodzieżowcem? Może grać jako stoper lub prawy obrońca. Niepsuj to wczoraj tragedia, Janicki też się specjalnie nie wyróżniał.
Tak swoją drogą orientuje się ktoś co by było wczoraj gdyby pod koniec meczu Wojtkowski nie był w stanie wrócić na boisko po tym zderzeniu? Limit zmian wyczerpany a młodzieżowca nie ma na boisku. Walkower?
IMO dogranie meczu w 10. Walkower byłby gdybyśmy mieli zmianę i nie wszedłby młodzieżowiec.
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member

Od: 04.2014

Stary 06.08.2019, 15:02
caucus napisał(a):Wyświetl post
Wymienianie Maka obok Silvy czy Chuki w kategorii "kapitalne wzmocnienia" bardzo śmieszne. Aż musiałem się zalogować.
Rozumiem że "nieśmieszne" to by było pozyskanie Messiego i Ronaldo. Chopie, zejdź na ziemię! Też uważam że w naszej sytuacji są to kapitalne wzmocnienia!!!
Każdemu z cracovii to mówię- Wisła to klub z piękną , przedwojenną tradycją , założony przez Polaków .Po wojnie na parę lat został "siłowo" przejęty przez resort . Tak samo jak Polska została wbrew woli narodu przejęta przez komunę . I co , Polski też się wstydzisz i na nią plujesz ?!
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 06.08.2019, 15:03
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Jeśli wszyscy nasi zawodnicy będą zdrowi, zgrani to uważam że pomoc w składzie: Chuca, Savicevic, Basha, Silva, Kuba będzie najbardziej kreatywna w lidze.
Skawa Wadowice napisał(a):Wyświetl post

Myślę, że jak wyjdzie pełny skład (Savicevic, Błaszczu, Chuca, Basha) to mamy konkretny skład na tą ligę.
Wybrałem dwa przykłady gimbusiarskiego pisania - jest ich znacznie więcej. OTÓŻ nie będzie tak, wypadną inni i będziecie pisać JAKBY ... Sadlok czy nie wiem ktoś inny był zdrowy itd. NIE! Będą kartki i kontuzje tak jak np teraz Basha pauza na 10 dni i będzie jak jest - rotacja. Już przywykłem do tego, że my stale tak mamy plaga kontuzji lub kartkowicze.
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 06.08.2019 o godz. 18:14.

Odpowiedz cytując
Hermond
Member

Stary 06.08.2019, 15:07
Wasiu napisał(a):Wyświetl post
Możesz grać jednego mniej zamiast młodzieżowca. Nie musisz nikogo za niego wprowadzać. Możesz zacząć mecz bez młodzieżowca nawet.

Wojtkowski wczoraj zagrał na naprawdę wysokim poziomie. Nie ma co kombinować w tym momencie. Nabrał sporo pewności siebie i grał na dużym luzie. Starał się przyśpieszać akcję trudniejszymi podaniami. Jeden z najlepszych zawodników na boisku. Bardzo pozytywne zaskoczenie.

Niepsuj sprawiał wrażenie gościa który się.na bok obrony w ogóle nie nadaje. Zbyt surowy technicznie. Może jako ŚO by się.lepiej sprawdzał.
Ad augusta per angusta
Odpowiedz cytując
wściekłe pięści węża
Senior Member

Od: 02.2011

Stary 06.08.2019, 15:08
Cytat:
Niepsuj to wczoraj tragedia, Janicki też się specjalnie nie wyróżniał.
Zupełnie przeciwnie oceniam obu tych piłkarzy i dla mnie zagrali bardzo dobre zawody.

Negatywnie ocenam Maćka Sadloka, który co i rusz tracił piłkę, po czym szła kontra i Kamila Wojtkowskiego, który raz, że fatalnie wykonuje stałe fragmenty, a dwa, że nie wie kiedy podać ani kiedy dryblować, ani kiedy strzelać. Choć oczywiście w przypadku tego drugiego zachowanie przy drugiej bramce trochę polepsza ocenę, jednak nie da się nie zauważyć, że piłka była zagrana na plecy.

Zastanawiam się, czy nie lepiej by było dać Maćkowi trochę czasu na przemyśłenie paru spraw i wpuszczenie Grabowskiego. Bardzo mi się podobał w meczach, które grał w poprzednim sezonie.

Za to Brozio w drugiej połowie - brak mi słów. Serce rośnie widząc go grającego z takim zaangażowaniem i przede wszystkim trzeźwością umysły. To co dogrywał wczoraj, to po prostu poezja.

Vukan i Vullnet jeśli obaj będą grać, to nasz środek pomocy będzie wprost doskonały. Przed nimi chciałbym widzieć Chukę, na skrzydła Maczka i Kubę, na szpicy... Hmm, chyba jednak Brozio. Mógłby się sprawdzić jako schodzący/ cofający się napastnik, którego dubluje Chuka. Kto wie.
Odpowiedz cytując
UcheJ
Senior Member

Stary 06.08.2019, 16:17
Wojtkowski jeden z najsłabszych na boisku... Niepsuj solidny prawy obrońca i do tego jeszcze młody ja bym odstawił jak pisałem wyżej Sadloka i wprowadzał Grabowskiego kosztem Wojtkowskiego.
Odpowiedz cytując
adam_09
Senior Member

Od: 11.2010

Stary 06.08.2019, 16:29
Przyznam szczerze, że z ciekawością czytam Wasze posty i rozbieżności ocen Wojtkowskiego i Niepsuja dotyczące wczorajszego meczu. Dla mnie np. Wojtkowski zaliczył jeden z lepszych występów i jego przydatność oraz wkład w grę Wisły jest coraz większy. Dobrze wygląda motorycznie i co by nie mówić to technikę użytkową ma na poziomie nieporównywalnym do Niepsuja. Poza tym młody chłopak na którym prędzej widzę zarobek niż na Niepsuju. Co do Davida. Nie dochodzi do mnie, że nie mamy w kadrze nikogo lepszego. Ani dryblingu, ani jednej wrzuty, zero ryzyka w grze do przodu, podania ciągle do najbliższego a jak już dostał piłkę na wolne pole od Klemenza (?) gdzie mogła pójść fajna kontra to koncertowo to spierdzielił. Do Krzyśka Drzazgi można mieć pretensje o wykończenie, że jest pod formą, odstaje fizycznie ale on przynajmniej dochodzi do sytuacji. Co zrobił Bałaniuk przez 70 minut meczu ? Kolejny, który mnie totalnie rozczarowuje to Janicki. Nie wiem czy to skutek okresu przygotowawczego jeszcze siedzącego w nogach ale gość wygląda jakby miał zapięty wóz z węglem do pasa. Wiecznie spóźniony, bez wprowadzenia piłki do gry po ziemi, motorycznie słaby. Aż dziw bierze, że wygryzł Wasyla.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 06.08.2019, 17:26
raindog napisał(a):Wyświetl post
Dokładnie. To napisałem wyżej. Można wiele zarzucić Wojtkowskiemu, ale jednak ma pewną inteligencję boiskową do gry piłką. Jako jeden z niewielu wie, jak i gdzie się ustawić. Jak piłkarz nie ma komu podać, to jeśli taka opcja się pojawia, to jest to Wojtkowski. Brakuje mu głownie chłodnej głowy.

Górnik miał głęboko ustawioną obronę, a nasi stali w jednej linii na jej wysokości, stąd nawet jak piłka do nich pow wędrowała, to nie mieli do kogo podać.

Podanie w poprzek -> podanie do rywala;
Podanie na dobiegniecie -> podanie do bramkarza;
Podanie do środka, do tyłu? -> tam nikogo z naszych nie było, bo środek był pusty;
Podanie, do tyłu na skrzydło -> albo strata piłki, albo wrócenie do punktu wyjścia.

Ogólnie jeden wielki chaos i męczarnia dla oczu. Gra zaczęła się, gdy Górnik zwietrzył szansę na 3 pkt. i wyszedł obroną wysoko do przodu, przez co pojawiły się szanse na kontry - w większości trochę chaotyczne - a nóż się uda. Akcja bramkowa piękna, ale widać, że więcej było w tym szczęścia i improwizacji, niż jakiegoś wypracowanego schematu (świadczy o tym choćby to, że Brożek i Drzazga sobie przeszkadzali).

Jakby Górnik grał konsekwentnie w obronie, zapewne na R22 nie zostałby nawet 1 pkt.
Górnik nie mógł grać dalej tak samo w obronie, bo po wejściu Savicevicia zmieniliśmy grę. Vukan zaczął grać jeden na jeden, robić przewagę, zaczęła się gra po ziemi i prostopadłe piłki. Na zbliżeniach widać było strach w oczach zawodników z Zabrza, bo to nie jest gra z którą umieją sobie radzić inaczej niż faulem, a żółte zaczęły się sypać.
Gdyby gra dalej szła schematem Sadlok - Mak - dośrodkowanie do nikogo to zgadza się, mogliby się bronić jeszcze drugie 90 minut, z powodzeniem. Ale zmieniła się gra Wisły.
Nie wydaje mi się żeby nagle rzucili się do ataku, oni w ofensywie cały czas grali z kontry, to samo. W defensywie przestali sobie radzić. Wcześniej też nasi łapali ich z opuszczonymi gaciami, spóźnionych, ale była laga na Ondraszka, tylko nie było Ondraszka.

Nie mam nic przeciwko żeby z Pogonią na ławce usiadł Mak, może też Sadlok. Pewnie Chuca wygrał rywalizację, skoro w 15 minut zrobił więcej w ofensywie niż Mak przez 250.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Bielau
Senior Member

Od: 03.2010

Stary 06.08.2019, 21:04
adam_09 napisał(a):Wyświetl post
Przyznam szczerze, że z ciekawością czytam Wasze posty i rozbieżności ocen Wojtkowskiego i Niepsuja dotyczące wczorajszego meczu. Dla mnie np. Wojtkowski zaliczył jeden z lepszych występów i jego przydatność oraz wkład w grę Wisły jest coraz większy. Dobrze wygląda motorycznie i co by nie mówić to technikę użytkową ma na poziomie nieporównywalnym do Niepsuja. Poza tym młody chłopak na którym prędzej widzę zarobek niż na Niepsuju. Co do Davida. Nie dochodzi do mnie, że nie mamy w kadrze nikogo lepszego. Ani dryblingu, ani jednej wrzuty, zero ryzyka w grze do przodu, podania ciągle do najbliższego a jak już dostał piłkę na wolne pole od Klemenza (?) gdzie mogła pójść fajna kontra to koncertowo to spierdzielił. Do Krzyśka Drzazgi można mieć pretensje o wykończenie, że jest pod formą, odstaje fizycznie ale on przynajmniej dochodzi do sytuacji. Co zrobił Bałaniuk przez 70 minut meczu ? Kolejny, który mnie totalnie rozczarowuje to Janicki. Nie wiem czy to skutek okresu przygotowawczego jeszcze siedzącego w nogach ale gość wygląda jakby miał zapięty wóz z węglem do pasa. Wiecznie spóźniony, bez wprowadzenia piłki do gry po ziemi, motorycznie słaby. Aż dziw bierze, że wygryzł Wasyla.
Ja w takim razie będę kolejną osobą o rozbieżnej ocenie co do Niepsuja. Przez ostatnie sezony przyzwyczailiśmy się, że nasi boczni obrońcy grają stosunkowo mocno ofensywnie, często popierając to liczbami. Niech przykładami będą Pietrzak czy Burliga. Ale zapominacie chyba, że boczny obrońca, jak sama nazwa wskazuje, ma przede wszystkim BRONIĆ. I moim zdaniem Niepsuj ze swoich zadań defensywnych wywiązuje się dobrze. Jest silny, wybiegany, nie daje się przejść 1 na 1, często swoimi powrotami kasuje akcje na swojej stronie czy to w środku. Zarówno w meczu z Lechią, jak i Górnikiem zdecydowana większość groźnych akcji idzie po stronie Sadloka.

Jeśli chodzi o grę ofensywną, to w meczu z Lechią poszło mu całkiem nieźle, dziś trochę gorzej. Ale weźmy pod uwagę, że nie dość że sam jest nowy w składzie, to w każdym meczu jest zmuszony współpracować z kimś innym na swojej stronie - na prawym skrzydle grał już Drzazga, Silva, Bałaniuk. Ciężko w takich warunkach o jakieś zrozumienie. Nie twierdzę, że będzie miał liczby i ciąg na bramkę jak Burliga, ale póki co w defensywie prezentuje się naprawdę solidnie. A przypomnę, że w poprzednim sezonie straciliśmy 63 gole w 37 meczach.
Odpowiedz cytując
Lonia
Junior Member

Od: 08.2018

Stary 06.08.2019, 21:21
Wojtkowski dla mnie top 3 tego meczu z Klemenzem i Brozkiem,nalezy zwrócić uwagę,że od kiedy jest w Wiśle to chyba nie miał ani jednego okresu przygotowawczego bez jakiejś kontuzji,teraz w końcu przygotował się w pełni do sezonu.Stolar dał mu sygnał,że na niego liczy i jestem niemal pewien,że jeszcze nie raz zaskoczy pozytywnie w tym sezonie.Chłopak ma papiery na granie,może w końcu dojrzał i zrozumiał,że powinien sie skupić na pracy nad sobą na treningach a nie u fryzjera i na instagramie.Widać,że ma też serducho do gry.
Odpowiedz cytując
Hermond
Member

Stary 06.08.2019, 21:31
UcheJ napisał(a):Wyświetl post
Wojtkowski jeden z najsłabszych na boisku... Niepsuj solidny prawy obrońca i do tego jeszcze młody ja bym odstawił jak pisałem wyżej Sadloka i wprowadzał Grabowskiego kosztem Wojtkowskiego.
Albo masz problemy ze wzrokiem albo kibicujesz innej drużynie.
Sadlok i Wojtkowski byli w trójce najlepszych na boisku.
Obaj ciągle pod grą. Bardzo wysoka skuteczność podań przy bodaj największej ich liczbie. W takiej formie Wojtkowski ma miejsce bez bycia młodzieżowcem. Do tego wielki udział przy bramce.
Grabowski w tych meczach w których grał w pierwszej drużynie był strasznie słaby. Wyróżniał się tylko na tle juniorów.
Niepsuj wczoraj miał za to masę strat. Mniej odbiorów niż Sadlok. Dużo rzadziej uczestniczył w rozegraniu. Koledzy mu nie podawali bo ciągle tracił.
Ad augusta per angusta
Odpowiedz cytując
caucus
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2018

Stary 06.08.2019, 21:44
stary dziad napisał(a):Wyświetl post
Rozumiem że "nieśmieszne" to by było pozyskanie Messiego i Ronaldo. Chopie, zejdź na ziemię! Też uważam że w naszej sytuacji są to kapitalne wzmocnienia!!!
Tak, bo to jedyni dwaj piłkarze lepsi niż Mak.

Uwaga, tłumaczę.

Gołym okiem widać, że JCS to inny poziom niż Mak. Wrzucane obydwóch do jednego worka pod tytułem "kapitalne transfery" jest śmieszne. Chukę biorę jednak w nawias, bo zagrał tylko 15 minut, a pamiętam takiego jednego Brazylijczyka, który z GKS-em Bełchatów zagrał jak u Hitchcocka, ale tylko połowicznie: było trzęsienie ziemi, a potem napięcie spadało.

Na ten moment atuty Maka to: szybkość, walka i to, że dzięki niemu nie gra Plewka, a to znacząco obniżyłoby nasz poziom.

Hmm, to może rzeczywiście kapitalny transfer.
Ostatnio edytowane przez caucus : 06.08.2019 o godz. 21:52.
Odpowiedz cytując
sevenheaven
Senior Member

Od: 12.2008

Stary 06.08.2019, 21:56
może WOjtkowski się ogarnął i przestał robić z siebie lalunie, że z byle gównem chodził na L4 jak w zeszłym sezonie.. teraz stara się walczyć.. smutne jest tylko to, że koniec kontraktu za rok, rozegra dobry sezon i odejdzie oczywiście za darmo, pewnie do legi
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 06.08.2019, 22:52
czas najwyzszy na ogarniecie , mowili w C+ że stuknelo mu 50 meczów w eklapie w TS , to już można powiedzieć doświadczony zawodnik , a cały czas patrzymy na niego bardziej przez pryzmat potencjałiu niż wartości na tu i teraz
Odpowiedz cytując
Lonia
Junior Member

Od: 08.2018

Stary 07.08.2019, 04:49
Jeszcze wracając do Wojtkowskiego,czy naprawdę nie ma w tej drużynie nikogo kto umie porządnie wrzucić piłkę,z rogu,wolnego,czy z gry nieważne,Sadlok wali 95% wrzutek na 1 obrońcę ,Wojtkowski swoją centrą kontuzjował Bashe,Niepsuj ten sam poziom dośrodkowań,strasznie mnie to irytuje.Mam nadzieję,że ktoś się ogarnie,Błaszczu ma tą umiejętność na wyższym poziomie,tylko pytanie,ile on będzie grał?,może Chuka to ogarnie.Wspomniana na wstępie trójka powinna zostawać po treningach i godzinę ładować wrzutki z akcji i godzinę ze stojącej.
Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 07.08.2019, 06:46
UcheJ napisał(a):Wyświetl post
Wojtkowski zagrał dobry mecz.
A ten pomysł z Grabowskim zamiast Wojtkowskiego to chyba na mecz z Barceloną jak będziemy się bronic w 11 na swoim polu karnym/
kto ma rozgrywać piłkę Grabowski czy Sadlok ?.
OK Savicevic wszedł i rozruszał drugą linie ale w wielu meczach (także w tym) można u niego zauważyć skłonność do niebezpiecznych strat w środku pola
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
Odpowiedz cytując
wściekłe pięści węża
Senior Member

Od: 02.2011

Stary 07.08.2019, 07:31
Z tego co rozumiem, to Grabowski zamiast Wojo jako młodzieżowiec, a nie na jego pozycji.

Co do stałych fragmentów, to też jest dla mnie niepojęte jak to jest możliwe, że chłopy, których jedynym zajęciem są treningi nie potrafią dobrze kopnąć stojącej piłki. Mam nadzieję, że Chuca coś potrafi pod tym względem, bo wolne w wykonaniu SAdloka czy Wojtkowskiego to strata czasu i często piłki.
Odpowiedz cytując
UcheJ
Senior Member

Stary 07.08.2019, 07:51
Do Hermond:

Co zrobil produktywnego Wojtkowski oprócz ostatniej akcji meczu...
Wrzutki na bardzo słabym poziomie...
Spowalnianie każdej akcji oprócz ostatniej...
Długość trzymania piłki przy nodze to dwa łyki piwa (sprawdzone)

Uwierz mi znam się trochę na tym i umiem ocenić zawodnika w tym meczu był hamulcowym opór kefir...

Niepsuj, bardzo solidny obrońca, praktycznie żadna akcja nie przeszła jego strona oprócz fatalnych strat w środku Bashy w tym meczu kiedy wyżej był Niepsuj...
Do przodu gorzej niż Burliga to prawda ale on jeszcze tego się nauczy a co ma najbardziej.umiec umie czyli bronić na jakim kolwiek dobrym poziomie.
Sadlok taki uwielbiany w ofensywie... Dośrodkowania dramatyczne przez cały mecz,
Cały czas był spóźniony w obronie... Biegał jak hart żeby swoje błędy naprawiać i w tym szacun ale na dłuższą metę będziemy tracić bramki lewa strona.
Sadlok dobrze wygląda motorycznie i to jest jedyny plus w tym momencie jeśli chodzi o jego grę i nadrabianie fizycznością w meczu
Odpowiedz cytując
UcheJ
Senior Member

Stary 07.08.2019, 07:54
Dodam że Wojtkowski umiejętności ma, ale jego decyzje boiskowe i długość podejmowanych decyzji powoduje że nie będziemy stwarzać dużo okazji w meczu. Musi grać z pierwszej piłki inaczej nic z tego nie będzie.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów