The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 05.08.2019, 21:32
Mecz powinien się skończyć wynikiem 3-2, i pewnie by się tak skończył, gdyby Stolarczyk nie postawił tak mocno na poprawę gry w obronie. Klemenz, Niepsuj, Sadlok co raz lepiej.
Wygraliśmy, więc wyszło na jego.

Jeśli wszyscy nasi zawodnicy będą zdrowi, zgrani to uważam że pomoc w składzie: Chuca, Savicevic, Basha, Silva, Kuba będzie najbardziej kreatywna w lidze. Do tego Wojtkowski który wyrasta z juniora i wiecznie młody talent Brożek.
Odpowiedz cytując
AS82
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 05.08.2019, 21:37
1 połowa tragiczna. Po przerwie , przy lepszym naszym dopingu , troche ruszyło, choć teraz widać ,że nasza ofensywa bedzie sie opierać na Błaszczykowskim. Obecnie nie mamy nawet pół-napastnika w przodzie.Brawa dla Czukaczu uratował nam tyłki.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 05.08.2019, 21:50
Dwie setki Drzazgi plus główka z 3 metrów Bałaniuka w poprzeczke :/

Przydałby się Kort jak złoto.

Chuca super wejście, dwa super podania i gol. Oby był drugim Carlitosem.

Odpowiedz cytując
tomytom
Member

Od: 11.2014

Stary 05.08.2019, 22:05
Co za mecz. Z piekła do nieba. Kiedy ostatnio mieliśmy tyle emocji? Nie ma co narzekać!

Wojtkowski - widać, że MEGA chce i wreszcie coś tam zaczyna wychodzić. Trzymam kciuki!!!

Ostatni akcja, oglądam już 30 raz i za każdym razem przecieram oczy ze zdumienia ...

Radość Sobola na koniec ...

Chucaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!
Odpowiedz cytując
markowywislak
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 05.08.2019, 22:18
Radość niesamowita nie tylko z wyniku Ale i z faktu że jeżeli będzie w zdrowiu Savicević dojdzie Kuba to będziemy mieszać w tej śmiesznej lidze.

Mam nadzieję że namierzą pana który rzucił butelką na boisko i zapłaci karę która nam są komisja. Strzelam 20tys zł albo zamknięty sektor
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 05.08.2019, 23:08
Oby kara była łagodna, myślę że może w końcu Ekstraklasa pójdzie po rozum do głowy, bo jako jedyni w tej śmiesznej lidze ratujemy z trybun wizerunek ligi...
Nikt nie zamknie trybuny, w obliczu tego że stadiony świeca pustkami.

Klub ma monitoring, niech w końcu zrobi z niego użytek.
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 05.08.2019, 23:23
NA chłodno:

Można byłoby powiedzieć, że mecz do zapomnienia, ale te, w których debiutant strzela w ostatniej minucie - do tego pożegnanie Sobola, pewnie będzie się pamiętało.

Pierwsze 70 minut to jakiś dramat. Graliśmy bez środka pola. Basha robił za rozgrywającego, ale nie miał z kim grać, bo naszych 5 zawodników stało w jednej linii, na wysokości linii obrony przeciwnika. Czasem zszedł Bałaniuk, czasem Silva, ale ogólnie jeden wielki burdel. Nie da się grać ataku pozycyjnego dwójką lub nawet trójką, gdy przeciwnik jest jako tako zorganizowany w obronie. Nie mam pojęcia, czym zawodnicy lub trener się kierowali, gdy ustawiali drużynę. Przecież to było typowe ustawianie się na lagę do przodu i narażanie się na kontry rywala, bo Górnik przejmował w środku 90% piłek. Innymi słowy - indolencja w ataku i proszenie się o kontrę.

Wszedł Vukan i to co zmienił, to przede wszystkim potrafił minąć samemu jednego, dwóch rywali - było to bardzo ryzykowane, ale jednocześnie umożliwiało jakakolwiek grę w ataku. Tyle, że powinno byc to realizowane poprzez ruch do piłki w środku pola. Inna sprawa, że pod koniec Górnik tez bardziej zaryzykował, stąd też wydawało się, że nasza gra się używała... Problem w tym, że i Górnik miał lepsze okazje na bramkę.

Na razie 3 mecz i 3 raz gramy KikoTactico.

Ale ważne, że 3 punkty i wielka radość na koniec.
Odpowiedz cytując
Adenalix
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 05.08.2019, 23:27
1. Czekam na mecz pod kontrola Wisły.
2. Naszym piłkarzom piłka strasznie odskakuje, są zauważalne problemy z przyjęciem piłki, sporo niedokładności, złych decyzji, które skutkowały dziś groźnymi kontrami. Niektóre straty (np. Drzazga, Sadlok, Silva) to kryminał.
3. Na szczęście kontry wykańczała polska drużyna ekstraklasowa, bo w przeciwnym wypadku bylibyśmy w czarnej (d)upie
4. Brożek ma super zastawkę i została mu boiskowa inteligencja.
5. Stoperzy nie potrafią wyprowadzać piłki po ziemi.
6. Gra do przodu zaczęła się po wejściu Vukana. Jedyny poukładany, kreatywny piłkarz w środku pola w naszej kadrze. Bardziej potrzebujemy ogarniętego zmiennika dla niego niż napastnika. Z graczami pokroju Vukana nasi napastnicy będą trafiać. Nawet Krzysiu Drzazga, któremu życzę przełamania. Swoją drogą... póki co fizycznie i piłkarsko cień piłkarza.
7. Chuca > Silva. Widać na pierwszy rzut oka.
8. Bury będzie mieć ciężko, żeby wskoczyć do składu przy tak wybieganym Niepsuju.
9. Widać u Maka przerwę w poważnym graniu w piłkę.
10. Jaki młodzieżowiec jest gotów zagrać w podstawowym składzie, jeśli kontuzja Wojtkowskiego okaże się być poważna?
11. Módlmy się,żeby uraz Bashy nie był poważny. Bez niego i Savicievica będzie ciężko. Nie ma zastępców w środku pola.
Powód: Bo się j.ebnąłem w numeracji
Ostatnio edytowane przez Adenalix : 05.08.2019 o godz. 23:52.
Do what you mean and mean what you do.
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 05.08.2019, 23:44
@Adenalix
1. To jeszcze chwilkę niestety przyjdzie poczekać, ale jak wróci Kuba, a Basha nie będzie pauzował, to jest na to szansa.
2. To się nazywa technika użytkowa - i jeśli piłkarz ma ją na odpowiednim poziomie, to albo jest dla nas za drogi, albo długo u nas nie pogra. I potem trzeba łatać tym, co zostaje.
3. Święte słowa.
4. Ma jeszcze kilka innych zalet
5. Tu się nie zgodzę - kilka piłek w wykonaniu Klemenza było naprawdę fajnych. Szczególnie zapadła mi w pamięci sytuacja, kiedy prawie z połowy boiska uruchomił Niepsuja, ale ten koncertowo... zepsuł...
6. Środek pola z Bashą, Vukanem i może jeszcze kimś (bo chyba dalej będzie rzeźbienie 4-3-3) - nawet niech to będą Silva albo Wojtkowski - to wbrew pozorom jeden z najmocniejszych środków w lidze. Krzyśkowi przyda się parę tygodniu zostawania po treningach z którymś z naszych bramkarzy i cierpliwe ćwiczenia.
7. Tak, ale z obu będzie pożytek.
8. Mocno wątpię - poza wybieganiem Niepsuj na razie niczym nie zachwyca.
9. Oj widać, widać...
10. Oto jest pytanie: Ja bym widział Szotę zamiast Janickiego, bo Grabowski zamiast Sadloka.... hmmm...

Drugiej trójki nie chce mi się ruszać, bo nie
Powód: Żeby spójnie wyglądało
Ostatnio edytowane przez BlurgH : 05.08.2019 o godz. 23:46.
Czesiu... Co ty robisz zarazo
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 05.08.2019, 23:44
Adenalix napisał(a):Wyświetl post
1. Czekam na mecz pod kontrola Wisły.
2. Naszym piłkarzom piłka strasznie odskakuje, są zauważalne problemy z przyjęciem piłki, sporo niedokładności, złych decyzji, które skutkowały dziś groźnymi kontrami. Niektóre straty (np. Drzazga, Sadlok, Silva) to kryminał.
3. Na szczęście kontry wykańczała polska drużyna ekstraklasowa, bo w przeciwnym wypadku bylibyśmy w czarnej (d)upie
3. Módlmy się,żeby uraz Bashy nie był poważny. Bez niego i Savicievica będzie ciężko. Nie ma zastępców w środku pola.
4. Brożek ma super zastawkę i została mu boiskowa inteligencja.
5. Stoperzy nie potrafią wyprowadzać piłki po ziemi.
6. Gra do przodu zaczęła się po wejściu Vukana. Jedyny poukładany, kreatywny piłkarz w środku pola w naszej kadrze. Bardziej potrzebujemy ogarniętego zmiennika dla niego niż napastnika. Z graczami pokroju Vukana nasi napastnicy będą trafiać. Nawet Krzysiu Drzazga, któremu życzę przełamania. Swoją drogą... póki co fizycznie i piłkarsko cień piłkarza.
7. Chuca > Silva. Widać na pierwszy rzut oka.
8. Bury będzie mieć ciężko, żeby wskoczyć do składu przy tak wybieganym Niepsuju.
9. Widać u Maka przerwę w poważnym graniu w piłkę.
10. Jaki młodzieżowiec jest gotów zagrać w podstawowym składzie, jeśli kontuzja Wojtkowskiego okaże się być poważna?
Zgadzam się, że Vukan dużo rozruszał. Myślę też, że robotę zrobił nam drugi napastnik przed Brożka. Zwróćcie uwagę, że Brożek sam sobie nic nie stwarzał, a robił robotę innym. Więc jeśli ma grać Paweł to najlepiej jako cofnięty napastnik.

Z kolei Janicki był fatalny. Wóz z węglem, wiecznie spóźniony. Po meczu powinien postawić kolację Jimenezowi, za to że ten niekryty z 6 metrów kopnął w trybuny. Jedynym plusem Rafała jest fakt, że Klemenz jest wiecznie pod grą i się wyrabia. W końcu robi za dwóch.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 05.08.2019, 23:51
Do utrzymania zostało jeszcze 38 punktów w 34 meczach.
Nowe cele Wisły na sezon (2019/20)
1. wyjść na finansową prostą
2. pozbyć się gó...a, przez które tonęła od kilku lat
3. zdobyć co najmniej 13 (trzynaste!) miejsce

W tym sezonie spadają 3 drużyny więc, do utrzymania potrzeba 42 punktów w 37 meczach.
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 06.08.2019, 01:43
Man of the match - zdecydowanie Paweł Brożek. Posłał 3 GENIALNE piłki w II połowie, ale niestety mamy w składzie tak tragicznego(zwłaszcza pod względem technicznym) kopacza, jak Drzazga. Jak ten facet mógł spier... takie patelnie to nawet pan Bóg nie wie. Zabrał Pawłowi 2 asysty :((czyli powinien mieć 3 w tym spotkaniu). Brożek - 8, Drzazga - 1(!). Cieszą 3 punkty i gra do końca.
Odpowiedz cytując
Harcownik
Member

Od: 08.2017

Stary 06.08.2019, 05:25
Adenalix napisał(a):Wyświetl post
Hoyo-Kowalski?
Jude Gang - tak o sobie mówicie
To jest... niesamowite jakim idiotą trzeba być żeby wymyślić taką nazwę
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 06.08.2019, 07:01
Paweł Brożek miał w tym meczu 3 kluczowe podania. 2 razy podał do Drzazgi - ale ten 2 razy spudłował sam na sam, a raz podał do Chuco i dzieki temu wygraliśmy. Ma swoje lata, ale wciąż daje sporo zespołowi.

Cieszy zwycięstwo i gol naszego nowego nabytku. I znowu na "0" z tyłu. Oby tak dalej
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
David.
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 06.08.2019, 07:15
Na duży plus frekwencja na poniedziałkowym meczu. Druga kolejka w roli gospodarza i drugi raz z najwyższą frekwencją. Oby tak dalej!
Odpowiedz cytując
Skawa Wadowice
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 06.08.2019, 07:31
Rozumiem rzucić plastikowym kubkiem po piwie, kiełbasą itp ale żeby szklaną butelką?

Klemenz co chłop robi w obroni i czyści dośrodkowania..szacun.

Brożek jest pokrzywdzony. Chłop się marnuje w Wiśle. Jest młody zdolny a nikt go nie chce od nas wziąć. Na takich juniorach się zarabia.

Myślę, że jak wyjdzie pełny skład (Savicevic, Błaszczu, Chuca, Basha) to mamy konkretny skład na tą ligę.
Moim zdaniem z meczu na mecz wygląda to coraz lepiej. Narazie tylko jedna połowa. Dominacja Lechie w 2 połowie, dominacja górnika w 2 połowie. Górnik słynie z tego, że gra z kontry a my z tego, że się otwieramy wiec musieli mieć coś z tego. Ale i tak mieliśmy w 2 połowie dużo sytuacji i to cieszy.

Brawo Chuca
Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 06.08.2019, 08:02
czaro napisał(a):Wyświetl post
Drzazgi bym nie krytykował. [......] Ten lob rzeczywiście bez sensu, ale to skutek tego, że jest pod formą i wybity z rytmu. Zdarza się.
Lob był jedną z dobrych opcji - to wykonanie było słabe tzn za mocne.
Dla mnie cichym bohaterem meczu był Wojtkowski. Połowa akcji przechodziła przez niego także ta bramkowa w sytuacji gdy stopa była mocno podkręcona i kilkadziesiąt sekund wcześnie widać że daje się we znaki.
Bardzo kiepsko natomiast Sadlok jeśli chodzi o wyprowadzanie piłek i dogrywanie do przodu. Nie widzi, boi się a jak już gra do przodu to bardzo niedokładnie. Na obrone: obrona piłki która zmierzała do pustej bramki.
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
Odpowiedz cytując
nieznajomy
Senior Member

Od: 01.2009

Stary 06.08.2019, 08:50
Pany mam pytanie. Nie analizuję tak dokładnie gry naszych piłkarzy ale chciałem poznać opinię osób które się na tym lepiej znają. Czy Kamil Wojtkowski nie jest hamulcowym większości naszych akcji? Czy on nie trzyma tej piłki za długo przy nodze i nie ma szans na szybkie akcje. Jak wszedł Vukan to zacząłem się nad zastanawiać. Od razu było widać róznicę, "szybka jazda" do przodu. Pewnie przeciwnik był już zmęczony i tak dalej ale jestem ciekawy waszej opinii. Pozdro
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 06.08.2019, 08:53
Co można napisać po takim meczu...
Bramka Chuki przypomniała mi gola Małeckiego z Piastem po serii 7 porażek
Piłka to zabawny sport - najpierw kląłem na Buchalika, za jego zabawę z piłką we własnym polu karnym o potem poszła z tego asysta 4 stopnia do Chuki.

Póki co strasznie męczymy bułę, mam nadzieję - ale póki co tylko nadzieję - że to się rozrusza, bo póki co zęby bolą od patrzenia. Widać, że każdemu zależy i zaangażowanie jest na 100% ale po prostu nie wychodzi. Jak teraz wypadną Basha i Wojtkowski to znowu zacznie się łatanie...

Szacun dla każdego, kto kupił bilet na ten mecz, bo jak na termin i grę to frekwencja naprawdę bardzo dobra.
Odpowiedz cytując
tas de fleia
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 06.08.2019, 09:09
nieznajomy napisał(a):Wyświetl post
Pany mam pytanie. Nie analizuję tak dokładnie gry naszych piłkarzy ale chciałem poznać opinię osób które się na tym lepiej znają. Czy Kamil Wojtkowski nie jest hamulcowym większości naszych akcji? Czy on nie trzyma tej piłki za długo przy nodze i nie ma szans na szybkie akcje. Jak wszedł Vukan to zacząłem się nad zastanawiać. Od razu było widać róznicę, "szybka jazda" do przodu. Pewnie przeciwnik był już zmęczony i tak dalej ale jestem ciekawy waszej opinii. Pozdro
Na ten moment Wojtkowskiego nie da się porównać do Savicevicia bo to nie ta półka. Dla pocieszenia można dodać, że w naszej lidze na palcach jednej ręki można policzyć tak kreatywnych zawodników jak Vukan (pomijając częste straty wynikające bodaj właśnie z chęci szybkiego podjęcia decyzji).
Odpowiedz cytując
Gunner1906
Member

Od: 05.2013

Stary 06.08.2019, 09:23
Zdecydowanie tak. Kamil zbyt często próbuje ,,kółeczek" i zdecydowanie zbyt długo ,,maca" piłkę. Zanim zagra to sobie ją poprawi jeszcze o raz dwa razy za dużo a w piłce to jest masa czasu... Materiał na dobrego piłkarza jest, ale jeszcze ma sporo do poprawy.

Vukan to jest po prostu wysoki poziom. Wie kiedy należy przyśpieszyć, kiedy uspokoić. Balansem potrafi przejść jednego, dwóch zawodników, przez co robi się od razu przewaga. Jeden z lepszych grajków tej ligi. Dla mnie jest ważniejszym piłkarzem dla tej drużyny niż choćby Kuba.

Jeśli chodzi o sam mecz to pierwsza połowa fatalna. Tyle strat to ja dawno nie widziałem. W drugiej było trochę więcej miejsca i było łatwiej, ale dla mnie lepsza gra to była w Gdańsku niż wczoraj.

Obrona - na plus i to bardzo Klemenz. Reszta raczej słabo, Sadlok to co wyczyniał w pierwszej połowie to jakiś żart, druga połowa trochę lepsza. Wydaje się być dobrze przygotowany motorycznie bo zasuwał, ale tyle co miał strat i dziwnych zagrań to głowa mała. Janicki mnie nie przekonuje, Niepsuj póki co też nie. Generalnie to, że mamy straconą tylko jedną bramkę i to z dystansu to jest dla mnie jakiś cud.

Pomoc - Faktycznie jeśli wszyscy będą zdrowi to mamy bardzo silną formację, ale pewnie w żadnym momencie sezonu tak nie będzie. Nad Chucą bym się jeszcze nie zachwycał. Ok, no strzelił tę bramkę, ale poza tym przez te 25 minut raczej niewidoczny - spodziewałem się czegoś więcej po samej grze, no ale oczywiście spokojnie. Mega się ułożyło że trafił!
Maka ludzie krytykują, ja jednak jestem po tych 3 meczach umiarkowanie zadowolony. Cały czas jest pod grą, stwarza zagrożenie, jednak brakuje tych konkretów już pod bramką.
Silva - mieszane uczucia, jest nieźle, ale bez fajerwerków.

Atak - no tutaj to jest kiepsko. Tak ja wiem, że Brozio dograł 3 fajne piłki dzisiaj. Tylko, nie jestem przekonany, że tak będzie co mecz, a za to jestem przekonany, że jako napastnik nie trafi więcej niż 5 razy do siatki na sezon (no chyba żeby strzelał karne), a my potrzebujemy kogoś kto będzie strzelał!. Dodatkowo tez kilkukrotnie, zwłaszcza w pierwszej połowie stracił kilka piłek gdzie mu odskoczyła na 5 metrów. Drzazga to jednak chyba nie ekstraklasa... Uważam, że jeśli nie wzmocnimy się na tej pozycji to może być kłopot. Przydałby się taki Robak...

Cieszą 3 punkty, teraz wyjazd do Szczecina gdzie wielu jest sceptycznie nastawionych, a ja już się wypowiadałem na ten temat, że Pogoń ma 7 punktów, ale nie gra jakiegoś kosmosu. Spójrzcie jakie Arka i Piast mieli okazję do strzelenia bramek których nie wykorzystali...

Nie zdziwi mnie tam zarówno sromotna porażka, ale również spokojnie zwycięstwo 2:0.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 06.08.2019, 09:45
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Paweł Brożek miał w tym meczu 3 kluczowe podania. 2 razy podał do Drzazgi - ale ten 2 razy spudłował sam na sam, a raz podał do Chuco i dzieki temu wygraliśmy. Ma swoje lata, ale wciąż daje sporo zespołowi.
Nie zachwycałbym się aż tak bardzo.
W pierwszej połowie, kiedy Górnik grał bardziej kompaktowo Brożek nie ugrał nawet jednego pierda.
Gra zaczęła się w drugiej części, kiedy to Górnik rozciągnął swoje pozycje zamiast stać na 20-30 metrze i czekać na kontry. Doszedł do tego jeszcze Vukan i wtedy już Brożek otrzymując piłkę miał kilka metrów luzu i 2-3 sekundy na podjęcie decyzji.
Prawda, że robił to dobrze, ale gdyby Górnik grał do końca tak, jak w pierwszej części dalej walilibyśmy głową w mur.
Zauważcie, że te wszystkie "kluczowe podania" Brożka były w szybkim ataku, albo nawet w kontrze. Nic przy próbie ataku pozycyjnego bez Savicevicia w rozegraniu.

Poza tym - oczy bolały w pierwszej części - nieporadność, niechlujność zagrań, niezrozumienie, niewychodzenie na pozycję, niemoc totalna.
Całe szczęście, że w końcu siadło.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 06.08.2019, 10:07
Nie. To Wojtkowski zaliczył kluczowe podanie przy golu.
Jego problem przed wejściem zmienników polegał na tym, że nie miał komu podać. Wszyscy wchodzili w linię z obroną Górnika. Obejrzałem sobie powtórkę meczu i nawet komentatorzy to zauważyli.
Wojtkowski to piłkarz do szybkiej gry z klepki.
Podobnie Brożek bardzo zyskał gdy Drzazga i Chuco zaczęli mu wychodzić na pozycję.

Brożek najlepszym piłkarzem meczu, jego podania powinny były dać nam minimum dwie bramki. Dużo widzi i podejmuje decyzje w ułamku sekundy, dzisiaj rzucał piłki jak Szymkowiak.

FraMat - chrzanisz. Zobacz ile luzu i czasu miał Brożek przy swoich podaniach do Drzazgi i Chuco. Oglądałeś mecz?
Ostatnio edytowane przez wolfy : 06.08.2019 o godz. 10:11.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Wehrmacht
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2009

Stary 06.08.2019, 10:12
Krotko: bez Vukana nie istniejemy. Druzyna z Basha, Vukanem, Kuba, Chuca i zgranym, troche bardziej energicznym Silva, to bedzie kompletnie inny zespol. W tym sezonie widzielismy 240 minut gry Wisly II i 30 minut (prawie) pierwszego zespolu. Wszedl Vukan, chyba w 58 minucie i w 120 sekund zrobil wiecej zagrozenia (zarowno ilosciowo jak i jakosciowo) niz caly zespol razem wziety przez godzine gry.

Na koniec oddajmy glos Zbigniewowi Lachowi: Drzazga sie, ku*wa, skompromitowal tym wystapieniem. Wracaj do tej Puszczy, bo takiego kryminalu jak w tych 2 sytuacjach, to sie tolerowac nie da. Pomine juz straty czy reakcje na nie.
Odpowiedz cytując
Arronax
Senior Member

Od: 03.2010

Stary 06.08.2019, 10:12
Akurat miesięcznego synka parę sekund wcześniej pierwszy raz po powrocie z pracy wziąłem na ręce i - cyk - Chuca.

Jak będą stylowe wyniki będę powtarzał.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 06.08.2019, 10:34
Cytat:
Drzazga sie, ku*wa, skompromitowal tym wystapieniem. Wracaj do tej Puszczy, bo takiego kryminalu jak w tych 2 sytuacjach, to sie tolerowac nie da. Pomine juz straty czy reakcje na nie.
Przestańcie już pierdzielić, to ekstraklasa nie premiership. Brożek przez cała karierę zmarnował dziesiątki sytuacji sam na sam...

Przy tej pierwszej sytuacji, większość polskich napadziorów by nie potrafiła piłki przyjąć dobrze do przodu i nawet by nie doszli do sytuacji sam na sam...

Cytat:
Tylko, nie jestem przekonany, że tak będzie co mecz, a za to jestem przekonany, że jako napastnik nie trafi więcej niż 5 razy do siatki na sezon (no chyba żeby strzelał karne), a my potrzebujemy kogoś kto będzie strzelał!. Dodatkowo tez kilkukrotnie, zwłaszcza w pierwszej połowie stracił kilka piłek gdzie mu odskoczyła na 5 metrów. Drzazga to jednak chyba nie ekstraklasa... Uważam, że jeśli nie wzmocnimy się na tej pozycji to może być kłopot. Przydałby się taki Robak...
I tak i nie.

Oczywiście, że napastnik by sie przydał - problem w tym, że deficyt na tej pozycji u nas w kraju jest ogromny. A jak sie ktoś pokażę, to zaraz dostanie ofertę z zagranice i trzeba szukać na nowo...

Pytanie tylko czy na pewno musimy mieć super bramkostrzelnego napastnika, aby zawalczyć o ósemkę?

Spójrzcie sobie na tabelę strzelców w ub. sezonie - kto miał super napadziorów? Górnik i Śląsk. Zamienilibyście się pozycjami z nimi na koniec sezonu?

Z kolei najlepszy strzelec Piasta - Parzyszek, zdobył tylko 9 goli przez cały sezon.
21312
Odpowiedz cytując
grogoriogreg
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 06.08.2019, 10:34
Pierwsza połowa - do zapomnienia. Gra na stojąco, bez przyspieszenia, jedynie zrywy chaotycznego Maka (wczesny Małecki), czy Bałaniuka (zgasł w 10 minucie, choć trzeba mu oddać, że jeździł na dupie i ma przyspieszenie na pierwszych kilku metrach, lecz zrozumienia z drużyną - brak).

W pierwszej połowie fatalni Niepsuj, Wojtkowski i... Brożek. Niewiele lepsza nasza lewa strona. Coś drgnęło już na początku drugiej połowy, ale to dopiero zmiana Vukana była decydująca dla przebiegu spotkania. Jest to zawodnik, który praktycznie nie podaje piłki do tyłu, stara się nieustannie napędzać nasze akcje - stąd te liczne straty w poprzedniej rundzie. Gra na dużym ryzyku, nie mogę się doczekać jak nasza formacja ofensywna będzie wyglądać:

Silva Basha Savicević
Kuba Brożek(Napastnik) Chuca
4-5-1 czy 4-3-3, to już bez znaczenia.

Silva jest bardzo solidnym zawodnikiem, może nie powinno się go oceniać już po 3 meczach, ale rzuca się w oczy duża inteligencja boiskowa. Wie kiedy zwolnić, obrócić się, zagrać pod faul, przenieść piłkę na drugą stronę. Jest dobry technicznie, ale raczej nie ma dobrego wykończenia. Czyli taki Boguski, któremu piłka nie odskakuje na kilka metrów Solidni i uniwersalni piłkarze też są bardzo potrzebni, bo przecież przychodził tutaj jako skrzydłowy(?), a z powodzeniem idzie mu w środku pola, nie zapominajmy też, że dołączył do zespołu w trakcie obozu przygotowawczego - nowa liga, środowisko itd..

Basha, choć też zdarzają mu się straty, stanowi pewną równowagę dla Vukana. Coś na zasadzie połączenia przebojowości(Vukan)-spokoju(Vullnet). W poprzednim sezonie nie bardzo podobała mi się ich wspólna gra w systemie 4-4-2 - nie stanowili zapory nie do przejścia dla rywali, lecz nasza gra obronna całego zespołu pozostawiała wiele do życzenia, więc niech to będzie czynnik łagodzący. Całej ww. szóstce piłka nie przeszkadza. Nic tylko zgrywać się oraz trzymać kciuki za ich zdrowie (Basha pewnie kilka tygodni out, chyba, że to tylko mocniejsze naciągnięcie).

Wojtkowski - lepiej wyglądał jak na boisku nie było Bashy... Przypadek? Może to dlatego, że wtedy było więcej miejsca na boisku, gra się otworzyła, a drużyny poszły na wymianę ciosów. Jednak, podobnie jak Albańczyk, Wojo lubi zwolnić grę, przytrzymać piłkę, obrócić się (może dwóch zawodników o takiej charakterystyce to za dużo?), czym może irytować kibiców, ale... jakoś widzę dla niego światełko w tunelu. Jest to piłkarz dobry technicznie, teraz w zespole pojawiło się sporo zawodników, z którymi łatwiej będzie mu nawiązać współpracę na boisku. Bashę wyrzucił ze składu swoją nieudaną wrzutką , więc pewnie utrzyma miejsce w składzie.

Natomiast docelowo widziałbym Szotę na prawej stronie defensywy, bo po bardzo dobrym meczu w Gdańsku wczoraj Niepsuj rozczarował. Sadlok też póki co słabiutko, ale po roku przerwy w grze na tej pozycji potrzebuje trochę czasu. Teraz dzięki niemu mamy lepszy fizycznie skład, co powinno mieć przełożenie na stałe fragmenty gry.

Z optymizmem, aczkolwiek umiarkowanym, patrzymy na najbliższe mecze
Odpowiedz cytując
Gunner1906
Member

Od: 05.2013

Stary 06.08.2019, 10:42
Konrad. napisał(a):Wyświetl post

Przy tej pierwszej sytuacji, większość polskich napadziorów by nie potrafiła piłki przyjąć dobrze do przodu i nawet by nie doszli do sytuacji sam na sam...
Tak, zapomniałem dopisać. Krzysiek się bardzo dobrze zachował przy pierwszej sytuacji. Świetnie sobie to przyjął i uderzył bądź co bądź całkiem nieźle - brakło niewiele... Druga sytuacja natomiast to już MUSI być gol, tak jak ze Śląskiem.

Ja natomiast nie oceniam go na podstawie tylko tych 3 kolejek tylko całości odkąd jest u nas. Uważam, że pewnego poziomu nie przeskoczy i jest to grajek co najwyżej na wejście w ostatnich 20 minutach.

Natomiast zdaję sobię sprawę z naszych ograniczeń i nie narzekam, nic nie oczekuję tylko przyjmuję to co jest ciesząc się mocno z każdej wygranej, obojętnie w jakich okolicznościach.
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 06.08.2019, 11:03
grogoriogreg napisał(a):Wyświetl post
Gra na dużym ryzyku, nie mogę się doczekać jak nasza formacja ofensywna będzie wyglądać:

Silva Basha Savicević
Kuba Brożek(Napastnik) Chuca
4-5-1 czy 4-3-3, to już bez znaczenia.
Nie wydaje mi się żeby kiedyś to nastąpiło. Wojtkowski musi grać ze względu na przepisy.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 06.08.2019, 11:16
Brożek i Wojtkowski nie istnieli jak długo gra szła przez Sadloka i Maka. Piłka ginęła gdzieś w bocznych sektorach boiska.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów