The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 03.05.2021, 19:32
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Panie Kolego, ale czy to jest wątek o Pańskiej osobie, czy o działalności TRIO?
A czemu miałby być o mojej osobie? Bo wyraziłem zdanie, że ode mnie to nie zależy? To przepraszam, już się nie odzywam
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 03.05.2021, 19:39
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
A czemu miałby być o mojej osobie? Bo wyraziłem zdanie, że ode mnie to nie zależy? To przepraszam, już się nie odzywam
Bo wszystko bierzesz do siebie, wyluzuj, nie musisz robić za forumowego rzecznika klubu i tłumaczyć się z działań zarządu/rady, myślę, że mógłbyś nawet mieć prawo do wyrażenia własnego krytycznego zdania i TRIO by się nie obraziło

(chyba)
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 03.05.2021, 19:52
Nie bój się, luzu mi nie brakuje, dlatego po prostu skwituję uśmiechem Twoje uszczypliwości
Odpowiedz cytując
Adasss
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 05.05.2021, 10:34
Nie bój się, luzu mi nie brakuje, ...

Potwierdzam

A co do naszego zarządu i właścicieli ... mam wrażenie, że, jak tylko zrobi się trochę ciszej odnośnie problemów klubu, masa ludzi od razu zakłada, że jest już super i można wracać do żądań powrotu do życia ponad stan.
Tymczasem cisza wynika raczej z tego, że ewentualne głośne trąbienie na prawo i lewo o tym, że dalej nie jest dobrze, niczemu specjalnie nie służy. A jak już klub nie ma wyjścia i trzeba to przyznać, to lepiej podkreślać od razu, że i tak jest dużo lepiej niż było.

Myślę, że warto przy okazji od razu przypomnieć o wybitnie niesprzyjających okolicznościach zewnętrznych. O tym jak jest ciężko może świadczyć choćby toczący się w Madrycie bardzo duży turniej tenisowy, którego budżet jest o ponad 63% niższy niż przed pandemią.
Współwłaściciel
Odpowiedz cytując
dziki
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 05.05.2021, 11:40
Sponsorzy, miasto - tak w bardzo dużym skrócie. Zresztą niedługo powinny być widoczne pierwsze efekty (choć już teraz sponsorów kilku to m.in. jego zasługa). Nie oceniajmy prezesa tylko po wyniku sportowym drużyny.
Znow tu o Borussi wtrącę, bo znów widzę podobną sytuację, do której myślę, że możemy dążyć (bazując na ostatnich miesiącach i doświadczeniach Kuby). Myślę, że to wartościowa wiedza, żeby spróbować sobie wyobrazić jak może wyglądać Wisła przyszłości.

W Dortmundzie, organizacja klubu jest kilku-płaszczyznowa. Całość spółki kontrolowana jest przez radę nadzorczą z Reinhardem Rauballem jako prezydentem BVB, jednym wiceprezydentem i skarbnikiem spółki. Do nich raportuje spółka piłkarska. To ważne. Myślę, że odpowiednikiem tej trójki jest nasza trójka właścicielska na tym etapie, plus ewentualnie kolejna/e osoby w dłuższej perspektywie czasowej (albo Socios, jeśli wszystko poszłoby dobrze). Ta struktura odpowiada za wyniki biznesowe spółki jako całości. Odpowiada prawnie, również przed akcjonariuszami - przypomnę, że BVB jest na giełdzie od dwóch dekad.

Spółka piłkarska to tak naprawdę.przez spółkę-córkę, coś na kształt polskiej spółki komandytowej. Jej przewodniczącym jest Hans-Joachim Watzke (w Wiśle domyślnie Dawid Błaszczykowski) i ludzie odpowiedzialni za finanse, prawo etc (w BVB Thomas Tress, w Wiśle domyślnie Bałaziński) oraz marketing, sprzedaż, cyfryzację etc (w BVB Carsten Cramer, w Wiślę zgaduję, że domyślnie na tym etapie Jarek, a później osoba desygnowana przez niego - żeby nie zachodził konflikt ról). I to ta rada odpowiada za funkcjonowanie klubu sportowego. I dopiero tutaj schodzimy do kogoś, kto jest odpowiedzialny bezpośrednio za wyniki sportowe, czyli Michaela Zorca odpowiadającego za sport - to ważne, że jego rolą.nie jest klasyczny 'dyrektor sportowy', ale funkcja rozszerzona o naprawdę.dużą decyzyjność w kwestii całościowego rozwoju piłki nożnej w tej spółce. Jemu (a tylko pośrednio Rauballowi) raportują trenerzy.

Dla uproszczenia, grafika przedstawiająca tę strukturę dostępna jest tu: https://aktie.bvb.de/eng/BVB-at-a-gl...nd-Management2. Cała strona jest świetnym przykładem tego, jak może wyglądać transparentność Wisły w przyszłości.

Jeśli chcemy podążać podobnym modelem, to restrukturyzacja i przebudowa teamu zajmie trochę czasu.

Ciekawostka: 'Susi' (tak na niego mówili) Zorc (czyli obecny dyrektor sportowy) to legenda piłkarska Dortmundu, zawodnik z największą ilością spotkań rozegranych dla Borussi. Jego następcą, według mediów, ma zostać wieloletni kapitan drużyny Sebastian Kehl. Wiele innych osób zatrudnionych na stanowiskach to albo byli piłkarze, albo ludzie, którzy dość dosłownie wyszli z trybun. Rauball i Watzke jeździli na wyjazdy Borussi, ten drugi w studenckich czasach nawet na młyn ;-)
Life is short. Wear your passion!
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 05.05.2021, 12:57
dziki napisał(a):Wyświetl post

Ciekawostka: 'Susi' (tak na niego mówili) Zorc (czyli obecny dyrektor sportowy) to legenda piłkarska Dortmundu, zawodnik z największą ilością spotkań rozegranych dla Borussi. Jego następcą, według mediów, ma zostać wieloletni kapitan drużyny Sebastian Kehl. Wiele innych osób zatrudnionych na stanowiskach to albo byli piłkarze, albo ludzie, którzy dość dosłownie wyszli z trybun. Rauball i Watzke jeździli na wyjazdy Borussi, ten drugi w studenckich czasach nawet na młyn ;-)
Jest tylko jeden problem. Niemcy od zawsze mają kontakt ze światowym futbolem. Byli piłkarze, zanim obejmą ważne stanowiska, mają być przez kogo wdrażani. Problem z dyrektorami sportowymi w Polsce polega na tym, że wszystko właściwie musi wystartować od zera. Nie ma tradycji i nie ma się od kogo uczyć. Zaś z racji osiągnięć piłkarskich rodzimi dyrektorzy mogą mieć co najwyżej rozeznanie w sytuacji Ruchu Radzionków czy Dolcana Ząbki.

Prawdę mówiąc najlepszym kandydatem na stanowisko dyrektora sportowego jest Kuba, pod warunkiem, ze jest wystarczająco "błyskotliwy" i ma do tego jakikolwiek talent.
Odpowiedz cytując
DeadOrAlive
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 07.05.2021, 15:49
Uwaga uwaga. Szefostwo poprzez autoryzacje wywiadu na interii pozwoliło pracownikowi, na odejscie, na napie*dalanie w kierownika.

Cóż za nowe standardy, widać lata spędzona na zachodzie i wśród topowych firm. Klasa. Pan Hartling i Obi się z tego śmieją.

https://mobile.twitter.com/JustynaKr...54886501289985 - zrodlo
Po co iść na łatwiznę, warto czasem złapać bliznę od życia..

We were the Kings and Queens of promise... !
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 07.05.2021, 16:08
Hm? Autoryzacji wywiadu dokonuje ten, kto go udzielał, a nie jego pracodawca.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 07.05.2021, 16:12
czaro napisał(a):Wyświetl post
Hm? Autoryzacji wywiadu dokonuje ten, kto go udzielał, a nie jego pracodawca.
Tak ale z drugiej strony pytanie czy w takiej sytuacji nie jest to konsultowane z klubem ? Interia ma dobre dojścia do informacji z Wisły ( Białoński ) i nie sądzę żeby chcieli odciąć się od źródełka jednym artykułem/wywiadem .

Ale to tylko moje domysły
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 07.05.2021, 16:18
Dziecinada co się dzieje w tym klubie.

Kolejny cyrk z trenerem, pseudo afery z legendami, afery z piłkarzami i kretyńskie wywiady na koniec.

Trener na dorobku, właściciele, którzy się uczą zarządzać klubem i do tego piłkarze, którzy mają na wszystko wy.......one jajca.

Do tego na dodatek właściciel, który jednocześnie jest też legendą i piłkarzem.

Cyrk. W lecie wypada, żeby ten cały syf uporządkować od A do Z.
Trener - ile można ciągnąć te afery, niech podejmą decyzję co robimy bo rzygać się chce czytac codziennie nowe legendy o nim.
Piłkarze - będzie rzeźnia i bardzo dobrze.
Kuba- niech się ogarnie w końcu kim chce być. Czy piłkarzem, czy bossem, czy legendą. Ewentualnie 2w1, 3w1 jak widać nie sprawdza się.
GENERALNIE TO WIADOMO CO
Odpowiedz cytując
leszekm
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 07.05.2021, 16:26
To jest skandal że klub nie zareagował po wywiadzie Carlosa. Czy to będzie w Wiśle Kraków norma że zawodnik będzie
jechał po trenerze a zarząd nie zareaguje?.
Chyba że w innych klubach tak jest a my się jeszcze nie dostosowaliśmy?.

Może zamiast szukania trenera niech nim zostanie nasza legenda Kuba Błaszczykowski. Taniej będzie.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 07.05.2021, 16:36
Za karę jeszcze bardziej odsuną go od pierwszego składu.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 07.05.2021, 16:59
niechże ktoś rozjaśni nam też aktualne powiązania TJ z interią , bo to jest zdecydowanie kluczowe
Odpowiedz cytując
ABG Bochnia
Member

Od: 07.2014

Stary 07.05.2021, 17:34
TJ był prezesem interii przez bodaj 8 lat, teraz jest CEO grupy gremimedia sa, w której skład wchodzi interia
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 07.05.2021, 17:51
Mam wrażenie że chcą sprowokować Hyballę żeby sam tym wszystkim pie..olnął. Bo innego wyjaśnienia nie widzę. Jeżeli przed jutrzejszym meczem klub nie wyda oświadczenia potępiającego płaczka z miną troglodyty to znaczy że pitolenie o standardach, budowaniu profesjonalnych relacji w klubie itd. to tylko mydlenie oczu.

Z takim podejściem to sponsora znajdą chyba na choince. Energa szybciutko się odcięła od plotek. Kółeczko wzajemnej adoracji, menagos, legend klubowych, zapłakanych grajków i naburmuszonych decyzyjnych doprowadzi do tego przed czym dwa lata temu wykorzystując kibiców ratowali Wisłę...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 07.05.2021, 18:07
ABG Bochnia napisał(a):Wyświetl post
TJ był prezesem interii przez bodaj 8 lat, teraz jest CEO grupy gremimedia sa, w której skład wchodzi interia
Interia nie wchodzi w skład Gremi Media.
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Od: 09.2012

Stary 07.05.2021, 18:23
Trochę przykro, że Trio zalicza wtopę za wtopą. Szkoda bo myślałem ze to poważni ludzie No ale cóż.
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Od: 09.2019

Stary 07.05.2021, 18:28
Dlaczego klub do tej pory nie wydał komunikatu o karze finansowej nałożonej na Jean Carlosa Silvę za publiczne obmawianie i oczernianie trenera?
Ostatnio edytowane przez Cycu : 07.05.2021 o godz. 18:37.
Gegenpressing!
Odpowiedz cytując
Kac
Senior Member

Od: 06.2004

Stary 07.05.2021, 18:37
^^
bo klub to pewnie sam przyklepal
STOP kompleKSom!
Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Od: 02.2015

Stary 07.05.2021, 18:53
Cycu napisał(a):Wyświetl post
Dlaczego klub do tej pory nie wydał komunikatu o karze finansowej nałożonej na Jean Carlosa Silvę za publiczne obmawianie i oczernianie trenera?
Kiedy ostatnio była u Nas kara finansowa? Kary finansowe są dla Nas no za nie płacenie trenerom
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 07.05.2021, 18:59
ale w wersji damskiej był z całej drużyny najlepszą dupą , to trzeba mu oddać

Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 07.05.2021, 19:03
Jean Carlos nie rozumie dlaczego nie gra.

nie grasz chłopie bo jest cienki ,i widzi to 99% kibiców i trener Hyballa .Do Bundesligi idz,tam bedziesz grał

P.S Jak bedziemy sporowadzać dalej takich tępych trepów z dużym ego a małym talentem do grania to naprawde z tym klubem bedzie coraz gorzej.
Ostatnio edytowane przez Wojtas : 07.05.2021 o godz. 19:06.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 07.05.2021, 19:10
ale on nawet chyba nie rozumie jaka jest jego rola w tej ustawce , przeciez ta "dziennikarka" w co 2 pytaniu mu sufluje tezy które ma wygłosić
Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 07.05.2021, 19:33
Jeżeli do tej pory nikt nie zareagował z Włodarzy choćby na twiterze i nie ustosunkował się do wywiadu to niestety skłaniam się do opcji , że w klubie widzieli ten wywiad przez publikacją .

Chciałbym się mylić ale chyba właśnie klub zalicza kolejny koszmarek PRowy po Buksie, praniu brudów na twitterze z Obim + nieszczęsny wywiad Kuby w Foodtrucku.
Na temat Hyballi możemy się spierać i przerzucać argumentami a decyzja będzie i tak po stronie klubu i nam pozostanie ją zaakceptować ale tutaj chyba jest pełna zgoda , że strasznie słabo to wygląda . Najpierw Basha , teraz Silva a reakcji brak.
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 07.05.2021, 23:00
Rzygać się chce jak się widzi co się odpier.dala w tym klubie. Człowiek myślał, że jakimiś małymi kroczkami zmierza to wszystko do jakiś europejskich standardów.
Odpowiedz cytując
KOALIK
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 07.05.2021, 23:16
Turysta, który przez dwa lata nic nie pokazał atakuje trenera, a zarząd nie reaguje.

To bardzo słabe i pokazujące, że zarząd jest coraz bardziej zagubiony i nie wie co ma dalej robić, a nadchodzące okienko jest niezwykle ważne w kontekście stworzenia lepszej drużyny, bo ostatnie dwa były fatalne.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 07.05.2021, 23:42
No cóż... Trio ma niewątpliwie swoje olbrzymie zasługi.

Ale nie jestem pewny do czego to ostatecznie doprowadzi. Brak profesjonalizmu nigdy nie prowadzi do happy endu
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 08.05.2021, 10:29
Niestety ten brak profesjonalizmu widać na każdym kroku. Ilu trenerów za kadencji trzech Muszkieterów zmieniliśmy, ilu płacimy kasę a cały czas gadamy o długach które w części już idą na konto braci B i spółki. Koniec końców kibic ma płacić hajs vide Socios i siedzieć cicho a burdel jaki był w klubie dalej trwa w najlepsze tyle że aktorzy się zmienili.
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 08.05.2021, 11:42
Jeżeli zwolnią Hyballę inaczej niż za porozumieniem stron i będziemy mu za to płacić, to Wisła nie zobaczy już ani złotówki z mojego karnetu, koszulek i pamiątek. Skoro Trio na to stać to niech dają ze swoich.
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Od: 09.2019

Stary 08.05.2021, 11:48
ciacho- ale wiesz, że za porozumieniem stron też jest jakiś okres wypowiedzenia to musisz mu zapłacić za te miesiące. Przecież on głupi nie jest i liczyć też potrafi, na pewno się zabezpieczył na taki wypadek.

Mogą się też porozumieć, że zrzeknie się wynagrodzenia np. za kilka miesięcy, ale w zamian za to będzie mógł podpisać z nowym klubem umowę jeżeli taki się znajdzie, ale w obu przypadkach musisz mu zapłacić.
Ostatnio edytowane przez Cycu : 08.05.2021 o godz. 12:07.
Gegenpressing!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów