The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
ciastek88
Senior Member

Od: 12.2018

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 27.04.2021, 16:07
Nie ma sensu porównywać Żurawia , Franka i Pawła ( dodałbym jeszcze Kuźbę ) . Każdy z nich to kompletnie inny napastnik i typować można wedle własnych preferencji. Jednak gdybym miał osobiście wskazać moje typy ( z zastrzeżeniem , że każdy jest w najlepszej formie ) to pewnie wskazałbym :

1 Żuraw/Franek 2. Brożek 3. Kuźba

ale gdybym miał patrzeć na całokształt kariery to np. Kuźba pograł u nas krótko i nigdy więcej nie powtórzył swoich liczb. Żuraw np. kiepsko sportowo zestarzał się. Po powrocie do Wisły ciężko się oglądało jego grę. Brożek gdyby nie kontuzje i wiek to był jak wino. Franek też dawał radę w Jadze Więc gdybym patrzył pod względem całej kariery to dałbym jak niżej :

1 Franek/Brożek 2. Żuraw 3 . Kuźba

Gdybym miał wskazać , który z nich jest największą legendą Wisły to bez cienia wątpliwości Paweł i dalekooo za nim Żuraw potem Franek ( choć niektórzy nie zgodziliby się nazywać go legendą z wiadomych powodów ) . Kuźby nie rozpatrywałbym w ogóle w tej kategorii.

Na koniec dodałbym tylko , że według mnie predyspozycje do największej kariery miał Paweł. Gdyby miał lepszy mental i chłodną głowę w wykańczaniu sytuacji byłby europejskim topem. Pamiętam jak żydki na naszym forum po meczu z Beitarem zachwycali się Brożkiem po pierwszym meczu. Jeden nawet napisał , że nigdy nie widział lepszego napastnika na ich boiskach
Ostatnio edytowane przez ciastek88 : 27.04.2021 o godz. 16:16.
Odpowiedz cytując
PhantomRanger
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 27.04.2021, 16:37
ciastek88 napisał(a):Wyświetl post
Nie ma sensu porównywać Żurawia , Franka i Pawła ( dodałbym jeszcze Kuźbę ) . Każdy z nich to kompletnie inny napastnik i typować można wedle własnych preferencji. Jednak gdybym miał osobiście wskazać moje typy ( z zastrzeżeniem , że każdy jest w najlepszej formie ) to pewnie wskazałbym :

ale gdybym miał patrzeć na całokształt kariery to np. Kuźba pograł u nas krótko i nigdy więcej nie powtórzył swoich liczb. Żuraw np. kiepsko sportowo zestarzał się. Po powrocie do Wisły ciężko się oglądało jego grę. Brożek gdyby nie kontuzje i wiek to był jak wino. Franek też dawał radę w Jadze Więc gdybym patrzył pod względem całej kariery to dałbym jak niżej :

Gdybym miał wskazać , który z nich jest największą legendą Wisły to bez cienia wątpliwości Paweł i dalekooo za nim Żuraw potem Franek ( choć niektórzy nie zgodziliby się nazywać go legendą z wiadomych powodów ) . Kuźby nie rozpatrywałbym w ogóle w tej kategorii.

Na koniec dodałbym tylko , że według mnie predyspozycje do największej kariery miał Paweł. Gdyby miał lepszy mental i chłodną głowę w wykańczaniu sytuacji byłby europejskim topem. Pamiętam jak żydki na naszym forum po meczu z Beitarem zachwycali się Brożkiem po pierwszym meczu. Jeden nawet napisał , że nigdy nie widział lepszego napastnika na ich boiskach
Dla niektórych kandydowanie Żurawskiego z list SLD do europarlamentu także definitywnie wykreśliło go z miana legendy klubu. Podejrzewam jednak, że Brożek i tak byłby lepszy od Medveda, tylko zdrowie już nie było to. Dlatego priorytetem na najbliższe okienko powinno być sprowadzenie 1 bądź 2 napastników i rozgrywającego. Liczę na to, że obecni włodarze również to widzą.
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 27.04.2021, 16:53
Harcownik napisał(a):Wyświetl post
Jasne że dla Wisły Brożek to legenda a Carlitos...cóż. Tylko pytanie było kto był lepszy piłkarsko u szczytu swoich możliwości. Czyli ten jeden sezon Carlitosa vs jeden z sezonow w którym Brożek także był królem strzelców. Carlitos pamiętam nie strzelał głową, ale za to nie marnował tyłu sytuacji, kontrolę piłki na pewno miał lepszą. Paweł był lepszym sprinterem...
Przecież Brozio dwa razy zakładał koronę króla
Odpowiedz cytując
Fugiel
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 27.04.2021, 18:29
ciastek88 napisał(a):Wyświetl post

W sumie to jest dosc ciekawy temat z tym Zurawiem - bardzo liczylem na niego jak wrocil. Jednak to nie bylo juz to, dodatkowo (Maaskant?) przyczynil sie diametralnie do zawieszenia butow na kolku po praz pierwszy. Byc moze za wczesnie ?

Dla mnie Zurawski byl lepszy niz Frankowski - mial wiecej atutow jako napastnik - to dzieki niemu chocby z Parma gralismy jak rowny z rownym (choc ta sytuacja z Kuzba ) ....

Zarowno Zuraw i Franek wybitni goscie, Brozek rowniez super, choc dla mnie ciut ciut gorszy (chocby ze wzgledu skutecznosc). Napewno dla ta trojka to TOP5 naszych napastnikow ever.
Odpowiedz cytując
Harcownik
Senior Member

Od: 08.2017

Stary 27.04.2021, 19:50
krysztal napisał(a):Wyświetl post
Przecież Brozio dwa razy zakładał koronę króla
No więc właśnie jak napisałem: jeden sezon Carlitosa i do wyboru jeden z dwu sezonów Brożka. Nigdzie nie pisałem że nie był dwukrotnie królem.
Mimo słabej gry pewni siebie i jazda bo my jesteśmy Wisła Kraków i mamy rozpierdalać. W imię Boże ciąć frajerów równo z trawą. A po meczach chodzić na kremówki.
Naszym motto: Panowie, kiełbachy do góry, rąbiemy ich w kakao! Siekać frajerów, do piachu z nimi! Wślizg, wślizg, wślizg!
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 27.04.2021, 22:11
Żuram / Franek / Brożek tu można dyskutować , natomiast ciężko porównać Carlitosa , bo chociaż jego umiejętności byłuy na ich tle kosmiczne , to czymże jest taki sezon , w porównaniu z tamtymi legendami

to troche jak żona , taka powiedzmy 7/10 , ale która dała nam dobre życie i dwójke dzieci vs ....a z roxy , 11/10 , ale stać na było żeby do niej pójść 3/4 razu w roku , a potem wyjechała do niemiec
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 27.04.2021, 22:54
Harcownik napisał(a):Wyświetl post
No więc właśnie jak napisałem: jeden sezon Carlitosa i do wyboru jeden z dwu sezonów Brożka. Nigdzie nie pisałem że nie był dwukrotnie królem.
Troche rozkminka bez sensu, chyba, że ograniczymy ją do minimum czyli do Eklapy, ale to żaden wyznacznik.

Wszyscy nasi wyborowi strzelcy pokazali coś w europejskich pucharach - tam przyszła weryfikacja. Carlitos takiej możliwości nie miał, a z legią w pucharach wyszło mu średnio.

Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 27.04.2021, 23:55
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
Żuram / Franek / Brożek tu można dyskutować , natomiast ciężko porównać Carlitosa , bo chociaż jego umiejętności byłuy na ich tle kosmiczne , to czymże jest taki sezon , w porównaniu z tamtymi legendami

to troche jak żona , taka powiedzmy 7/10 , ale która dała nam dobre życie i dwójke dzieci vs ....a z roxy , 11/10 , ale stać na było żeby do niej pójść 3/4 razu w roku , a potem wyjechała do niemiec
hahaha

pozdrawiam
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Mistrzu_
Member

Od: 12.2002

Stary 28.04.2021, 00:28
Fugiel napisał(a):Wyświetl post
W sumie to jest dosc ciekawy temat z tym Zurawiem - bardzo liczylem na niego jak wrocil. Jednak to nie bylo juz to, dodatkowo (Maaskant?) przyczynil sie diametralnie do zawieszenia butow na kolku po praz pierwszy. Byc moze za wczesnie ?

Dla mnie Zurawski byl lepszy niz Frankowski - mial wiecej atutow jako napastnik - to dzieki niemu chocby z Parma gralismy jak rowny z rownym (choc ta sytuacja z Kuzba ) ....

Zarowno Zuraw i Franek wybitni goscie, Brozek rowniez super, choc dla mnie ciut ciut gorszy (chocby ze wzgledu skutecznosc). Napewno dla ta trojka to TOP5 naszych napastnikow ever.
fajnie się czyta i wspomina Żurawia, Franka ... meczu z Parmą... Za rok to już będzie 20 lat a my nadal wspominamy... cóż, kto by wtedy uwierzył że za 20 lat to my będziemy brać odpady z Rakowa.
Odpowiedz cytując
rafkur
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2007

Stary 28.04.2021, 05:46
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post

No lepszego porównania nie da się znaleźć
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 01.05.2021, 18:19
A ja mam pytanie o Waszą opinię na temat wiceprezesa Bałazińskiego.

Trochę zapomniałem/nie ogarnąłem, że takiego mamy, jakiś czas temu zarejestrowałem jego istnienie, bo udzielił wywiadu na weszło i, jeśli dobrze pamiętam, mówił tam, że tak szukamy dyrektora sportowego, że go nie szukamy.

Wbiłem sobie w google, kto to jest i facet jako prawnik negocjował przejęcie Lechii przez niemieckiego inwestora, a później piastował w tej Lechii i podmiotach powiązanych różne funkcje. Z racji tej niemieckiej koneksji współpracuje z Adamem Mandziarą i Zdzisławem Kapką.

Lata temu miał nawet negocjować z Bednarzem transfer Krzynówka do Wisły, a jeszcze wcześniej obsługiwać Wisłę jako prawnik.

Oczywiście to za jego kadencji w Lechii pracował Brzęczek. Miga napisał u siebie na tvp.pl komunał, że z Błaszczykowskimi Bałaziński zna się od 15 lat.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 01.05.2021, 18:40
Mi się kojarzy, tylko z tym, że Grabowski który był wypozyczony do Termaliki, miał źle przedłużony kontrakt dzięki czemu odszedł od nas za darmo. I przegraliśmy sprawę z Rasiakiem... A z tego co wiem to on kwestie prawne z tym związane miał obsługiwać.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 01.05.2021, 19:42
czaro napisał(a):Wyświetl post
A ja mam pytanie o Waszą opinię na temat wiceprezesa Bałazińskiego.
Uznany specjalista od prawa sportowego, zwłaszcza transferów w piłce nożnej, z doświadczeniem w zarządzie Lechii (aczkolwiek nie wiem za co tam był odpowiedzialny). Jego kancelaria robi też gospodarcze.

Nie mam pojęcia czy w Wiśle robi coś więcej i jaki ma realny wpływ na kluczowe decyzje, więc ciężko go ocenić w tym kontekście.

Zresztą, w naszej obecnej strukturze ciężko w ogóle ocenić kto za co odpowiada i kogo za co można rozliczać. Jak w typowej korporacji - odpowiedzialność rozmyta
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 01.05.2021, 19:50
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Uznany specjalista od prawa sportowego, zwłaszcza transferów w piłce nożnej, z doświadczeniem w zarządzie Lechii (aczkolwiek nie wiem za co tam był odpowiedzialny). Jego kancelaria robi też gospodarcze.

Nie mam pojęcia czy w Wiśle robi coś więcej i jaki ma realny wpływ na kluczowe decyzje, więc ciężko go ocenić w tym kontekście.

Zresztą, w naszej obecnej strukturze ciężko w ogóle ocenić kto za co odpowiada i kogo za co można rozliczać. Jak w typowej korporacji - odpowiedzialność rozmyta
Jeśli w strukturach Wisły ktokolwiek się zna na prowadzeniu klubu to właśnie Balazinski. Jedyny pewnie jego problem to niespotykana uczciwość, przez co dał się wykiwać Buksie i jego agentom.

O jego CV nie ma co pisać bo łatwo sobie wyguglowac. top3 prawa sportowego w Polsce.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 02.05.2021, 09:34
Ok, dzięki. Niech nas wiedzie ku wielkości
Odpowiedz cytując
donecki
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 02.05.2021, 10:09
Popatrzmy na to tak.Jesteś biznesmenem parę lat i nagle dostajesz klub na prowadzenie.W ogóle nie znasz się na tym i musisz radzić sobie z dwoma,trzema facetami z których może jeden coś tam wie.Tak to wygląda i nasze "trio" ciągle się uczy.Jeden jest dobry z IT,drugi jest piłkarzem a reszta biznesmenami.Jak w ciągu może ostatniego roku który wydawał się być spokojny organizacyjnie cokolwiek można stworzyć.No nie można i trzeba im to wybaczyć.
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 02.05.2021, 10:18
Problemem w klubie jest to że decyzje podejmuje kto inny niż Pan Balazinski. Niestety jeżeli decyzje tu wdrażane są efektem wyłącznie emocji braci B i teraz po kilku miesiącach już się im nowy trener nie podoba to ciężko realnie w perspektywie jakiegoś czasu myśleć o wyjściu z kryzysu sportowego i finansowego. Przecież widać od dłuższego czasu że stoimy w miejscu pod wieloma względami i co kolejny nowy trener czego gwarantem ma być. Gdyby nie fakt iż spadek w tym sezonie grozi jednej ekipie z dużą dozą prawdopodobieństwa po ostatnim gwizdku tego sezonu bylibyśmy w I lidze.
Odpowiedz cytując
donecki
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 02.05.2021, 10:30
Dlatego cieszmy się że jedna spada i niech klub nie robi nerwowych ruchów z trenerem bo okazuje się już nie po raz pierwszy że "ogon" czyli piłkarze chcą dla siebie wygodniej a wczorajszy przykład Amiki pokazuje że nawet mentalnie piłkarze odpuszczają mecz ze Stalą.W normalnym klubie nawet Guardiola mimo petrodolarów właścicieli rządzi tam w najlepsze.Nasze trio musi być cierpliwe i tak samo my kibice.Jak można było liczyć na ósemkę jak widziało się tych piłkarzy.Nie róbcie z siebie naiwniaków.Nie mamy tu żadnego super grajka niestety
Ostatnio edytowane przez donecki : 02.05.2021 o godz. 10:36.
Odpowiedz cytując
PhantomRanger
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 03.05.2021, 16:22
donecki napisał(a):Wyświetl post
Popatrzmy na to tak.Jesteś biznesmenem parę lat i nagle dostajesz klub na prowadzenie.W ogóle nie znasz się na tym i musisz radzić sobie z dwoma,trzema facetami z których może jeden coś tam wie.Tak to wygląda i nasze "trio" ciągle się uczy.Jeden jest dobry z IT,drugi jest piłkarzem a reszta biznesmenami.Jak w ciągu może ostatniego roku który wydawał się być spokojny organizacyjnie cokolwiek można stworzyć.No nie można i trzeba im to wybaczyć.
Na chwilę obecną nie można wybaczyć jednego. Przez półtora roku nie potrafili znaleźć dyrektora sportowego. Brat Błaszczykowskiego to nie wiem co obecnie robi poza pobieraniem pensji. Skoro nasi nie potrafią nikogo znaleźć, może warto byłoby popytać Kiko o piłkarzy z 3 ligi hiszpańskiej, bo akurat do tego miał nosa.
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 03.05.2021, 17:15
PhantomRanger napisał(a):Wyświetl post
Na chwilę obecną nie można wybaczyć jednego. Przez półtora roku nie potrafili znaleźć dyrektora sportowego. Brat Błaszczykowskiego to nie wiem co obecnie robi poza pobieraniem pensji. Skoro nasi nie potrafią nikogo znaleźć, może warto byłoby popytać Kiko o piłkarzy z 3 ligi hiszpańskiej, bo akurat do tego miał nosa.
Jeśli stanowisko obsadzone byłoby np Tomaszem Hajto byłoby spoko?

W Górniku mamy Płatka którego Wisła mocno namawiała do przejścia do nas... tymczasem jakby do nas trafił np Boakye to kibice by pluli że dyrektor sportowy pali nam kasę.
Nie jestem za obstawianiem stanowisk dla "sztuki". Prędzej czy później znajdą i namówią (co ważniejsze) osobę na to stanowisko.

DB nie jest prezesem marzeń, ale raczej nie ma złudzeń, że tak będzie dopóki JB będzie grał w piłkę. Potem niech weźmie sprawy w swoje ręce.... Zmiana z PO jest na plus przez pryzmat nowych sponsorów oraz lepszych relacji z miastem (co mało powiedziane).
Czarna robota i tak się zajmuje Balazinski
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 03.05.2021, 17:24
Niestety większość chciałby na stanowisko dyrektora sportowego kogokolwiek, a że to żadnej gwarancji nie daje, to jakoś im umyka.

"Brat Błaszczykowskiego" wykonuje za to kawał dobrej roboty.
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 03.05.2021, 18:28
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Niestety większość chciałby na stanowisko dyrektora sportowego kogokolwiek, a że to żadnej gwarancji nie daje, to jakoś im umyka.

"Brat Błaszczykowskiego" wykonuje za to kawał dobrej roboty.
Jaka konkretnie?
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 03.05.2021, 18:39
Sponsorzy, miasto - tak w bardzo dużym skrócie. Zresztą niedługo powinny być widoczne pierwsze efekty (choć już teraz sponsorów kilku to m.in. jego zasługa). Nie oceniajmy prezesa tylko po wyniku sportowym drużyny.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Stary 03.05.2021, 18:48
Gwarancji na tym świecie nic nie daje. Tym niemniej między "ktokolwiek", a "nie ma nikogo" jest jednak spora różnica. Nie wspominając już o tym, że w przypadku "ktokolwiek" jest chociaż jakieś prawdopodobieństwo, tudzież nadzieja, czego siłą rzeczy nie ma w przypadku, gdy "nie ma nikogo".

Innemi słowy - w przypadku "nie ma nikogo" nie dajemy sobie nie tylko gwarancji, ale nawet nadziei na to, że coś się poprawi
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 03.05.2021, 18:51
Dlatego w klubie od jakiegoś czasu rozmawiają z kandydatami
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Stary 03.05.2021, 19:17
Dlatego w klubie od jakiegoś czasu rozmawiają z kandydatami
Dobry moment, najlepiej niech zacznie pracę po okienku letnim, bo teraz byłoby za wcześnie, żeby już planować kadrę na kolejny sezon
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 03.05.2021, 19:20
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Dobry moment, najlepiej niech zacznie pracę po okienku letnim, bo teraz byłoby za wcześnie, żeby już planować kadrę na kolejny sezon
Tak będzie.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 03.05.2021, 19:22
Zawsze można było zatrudnić wcześniej, ja na to wpływu Panie kolego nie mam
Odpowiedz cytując
tomytom
Senior Member

Od: 11.2014

Stary 03.05.2021, 19:23
@PhantomRanger:
Cytat:
Brat Błaszczykowskiego to nie wiem co obecnie robi poza pobieraniem pensji

Nie wiesz co robi, ale jednak oceniasz Go negatywnie i masz pretensje? Serio?!

Może walczy co dzień z wierzycielami (przypominam, że nadal mamy długi), może wyprowadza jeszcze jakieś sprawy z przeszłości, może robić pierdyliard różnych rzeczy o których się nigdy nie dowiemy (i dobrze!)?
Może namawia kolejnego dyrektora sportowego, że warto do nas przyjść (jesteśmy jednym z najsłabszych klubów w jednej z najsłabszych lig w Europie, bez własnego stadionu,infrastruktury, wsparcia miasta itd.) ?
A może za miesiąc/dwa pojawi się jakiś duży sponsor w klubie? Albo 10 mniejszych?

Rozumiem, że wtedy publicznie przeprosisz?
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Stary 03.05.2021, 19:30
Zawsze można było zatrudnić wcześniej, ja na to wpływu Panie kolego nie mam
Panie Kolego, ale czy to jest wątek o Pańskiej osobie, czy o działalności TRIO?
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów