The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 33 23,91%
osłabi 83 60,14%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 22 15,94%
Głosujących: 138. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
tedyy
Senior Member

Od: 08.2008

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 25.01.2021, 17:30
https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...ar/c2-15408756
Odpowiedz cytując
kopaczoholik
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 25.01.2021, 19:39
http://www.90minut.pl/news/309/news3...i-z-Wisly.html

Tim był i Tima ni ma Szybko poszło
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 25.01.2021, 19:44
Mam nadzieję ż nowy "następca" Tima szybko nadrobi zaległości treningowe, bo podobno też ostatnio nie grywał. Oby Kone to nie była taka pomyłka a realne wzmocnienie.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 25.01.2021, 19:49
Koleś ostatni raz grał w piłkę w 2019 roku
W szrotomierzu wyebalo poza skale
W ten sposób to będziemy przechodzic rewolucję kadrowe co pół roku
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 25.01.2021, 20:27
Niech mi ktoś napisze teraz o naszym mitycznym pionie sportowym.

Wlasnie trwa akcja wywozu gabarytow, wielu wczesniejszych pomyłek.
To poprawiamy Hallem. Ten następny Kone grał rok temu. Słoweniec to wypożyczalnie. Działania ad hoc lub łapanka.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 25.01.2021, 20:35
28 meczow zagral u Hyballi. Pozniej w Mechelen tez gral. Nie wiem o kim piszesz, ze nie gral od 2019
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 25.01.2021, 20:39
I co z tego ze grał rok temu? To nie jest facet który ma z miejsca wskoczyć do składu. To co się dzieje teraz w kwestii transferów ma owocować za pół roku, kiedy zaczniemy grać o puchary. Jeżeli odejdzie Adi potrzeba stopera bo Hall dał dupy. Prosta sprawa. Hyballa zna tego gościa więc wie na co go stać. Nie ma co biadolić na zapas.

A widzę, że namnożyło się krytykantów. Jak staczaliśmy się w minionej rundzie ze Skowronkiem to wszędzie było słychać ze o nic nie gramy, że drużyna to szrot do niczego się nie nadający, teraz jeszcze nie zagrali żadnego meczu a już płacz ze słabi, że bez planu i tym podobne płacze. Adi jak przychodzi to też był skandal, ze szrot, ze ciągle zmienia kluby, a teraz może zarobimy na nim niezłą kasę. To powinno nauczyć niektórych pokory...
Ostatnio edytowane przez Drozd : 25.01.2021 o godz. 20:45.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Matios98
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 25.01.2021, 20:42
Nie no, choć wtopy zdarzają się spektakularne to jednak widać, że pion sportowy w Wiśle działa całkiem spoko. Po raz pierwszy od X lat mamy 2 wychowanków regularnie grających w I składzie, najlepsi zawodnicy mają długie umowy, więc albo u nas pograją albo na nich zarobimy. Przekonujemy też kolejnych młodych piłkarzy, że Wisła to spoko opcja (Młyński, Sobol). Generalnie wiec widać postęp na przestrzeni tych 2 lat nowych rządów w Wiśle.
Największym cieniem póki co na polityce transferowej klubu kładzie się lato 2019, bo teraz po czasie można ocenić, że było fatalne i jeszcze nam się odbija. Na szczęście od zimy 2020 widać już jednak zmianę na +.
Odpowiedz cytując
KOALIK
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 25.01.2021, 20:42
Souleymane Kone ostatni mecz rozegrał 11.01.2020 r. w drugiej lidze belgijskiej. Jedni sprzedają młodych Polaków za mln euro, drudzy masowo sprowadzają szrot.
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 25.01.2021, 20:59
Rok nie gral w pilke... Po Hallu drugi w promocji na kg?
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 25.01.2021, 21:17
Musieliśmy go długo obserwować.
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 25.01.2021, 21:35
Niestety a profesjonalny klub nie dokonuje takich transferów. Co oni robią z tym klubem od strony sportowej to nadaje się na scenariusz meksykańskiej telenoweli. Ilość szrotu, trener zamordysta, pion sportowy w opłakanym stanie i to wszystko przy Reymonta o każdej porze.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 25.01.2021, 21:45
Mehremic tez wedlug tego forum byl parodysta i turysta.
Teraz na nim zarobimy kilkaset tysiecy euro.
wy sie niczego nie uczycie na swoim dyletanctwie.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 25.01.2021, 21:47
Merkury napisał(a):Wyświetl post
Niestety a profesjonalny klub nie dokonuje takich transferów. Co oni robią z tym klubem od strony sportowej to nadaje się na scenariusz meksykańskiej telenoweli. Ilość szrotu, trener zamordysta, pion sportowy w opłakanym stanie i to wszystko przy Reymonta o każdej porze.
Co robią? Wygląda na to, że na prędce nasz nowy trener dał naziwko, które chciał miec w zespole, gdyż nikt nie spowiedzał się lipy z Luksemburczykiem ?

Swoją drogą ma weszlo słusznie piszą: było mówione, że gość ciężko przeszedł corone i dostaje w dupe tak jak każdy innym, więc o co kaman

Odpowiedz cytując
Reser
Senior Member

Od: 01.2006

Stary 25.01.2021, 21:56
Jak się ma budżet transferowy i płacowy na poziomie zerowym to się gustuje właśnie w takich odpadach - w piłkarzach, którzy dzisiaj są w mega dużym dołku, ale kiedyś mieli przebłysk dobrej gry, z nadzieją, że ten przebłysk nastąpi ponownie. To wszystko uzupełnia się młodymi zawodnikami z nadzieją, że któryś też zabłyśnie i taki właśnie mamy obraz dzisiejszej Wisły. Nie ma się na co obrażać, dopóki Wisła nie ogarnie finansów lepiej nie będzie.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 25.01.2021, 22:06
Dopóki każdy będzie mędrkował i pisał o dyletanctwie, a nie zapisze się do Socios to takie okna będą przez kilka dobrych lat.

Odpowiedz cytując
Szelu_BRW
Member

Stary 26.01.2021, 00:58
Reser napisał(a):Wyświetl post
Jak się ma budżet transferowy i płacowy na poziomie zerowym to się gustuje właśnie w takich odpadach - w piłkarzach, którzy dzisiaj są w mega dużym dołku, ale kiedyś mieli przebłysk dobrej gry, z nadzieją, że ten przebłysk nastąpi ponownie. To wszystko uzupełnia się młodymi zawodnikami z nadzieją, że któryś też zabłyśnie i taki właśnie mamy obraz dzisiejszej Wisły. Nie ma się na co obrażać, dopóki Wisła nie ogarnie finansów lepiej nie będzie.
Reser, jestem tego samego zdania. Szanowni Państwo, poczekajmy z oceną do pierwszego meczu ligowego. Zobaczymy co zagramy i wtedy ocenimy.

Moim zdaniem nie ma co oceniać meczów sparingowych, ponieważ kto oglądał ten wie że dochodziło tam do radykalnych zmian i eksperymentów. Moim zdaniem nie powinniśmy (ba, nie mamy prawa) oceniać nowego trenera teraz, lecz dopiero po rozgraniu paru meczów.
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Stary 26.01.2021, 05:42
O sytuacjii z Hallem na weszlo
https://weszlo.com/2021/01/25/tim-ha...nsfer-konflikt
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Od: 02.2015

Stary 26.01.2021, 06:15
Szkoda czasu na czytanie tych wymysłów autora, który pewnie żadnego treningu PH nie widział na żywo.
Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Stary 26.01.2021, 09:51
bódyń napisał(a):Wyświetl post
O sytuacjii z Hallem na weszlo
https://weszlo.com/2021/01/25/tim-ha...nsfer-konflikt
Nie dość , że Szymon to jeszcze z Radomia...

Tekst tak słaby , że szkoda na niego czasu. Napisany pod tezę " piłkarz dobry, trener zły".
Poczytał dzieciak wypowiedzi menago piłkarza i tyle mu wystarczyło żeby wysmarować ten paszkwil, po co zagłębiać się w temat, wystarczy mi to co powiedział menago.

Cała logika polskiego dziennikarstwa - przegrywanie w pucharach z pasterzami - piłkarze nie przykładają się do treningu , lenie itp. Piłkarz porzygał się na treningu z wysiłku - trener zamordysta, trening z lat 90 ...
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 26.01.2021, 10:15
ciastek88 napisał(a):Wyświetl post
Nie dość , że Szymon to jeszcze z Radomia...

Tekst tak słaby , że szkoda na niego czasu. Napisany pod tezę " piłkarz dobry, trener zły".
Poczytał dzieciak wypowiedzi menago piłkarza i tyle mu wystarczyło żeby wysmarować ten paszkwil, po co zagłębiać się w temat, wystarczy mi to co powiedział menago.

Cała logika polskiego dziennikarstwa - przegrywanie w pucharach z pasterzami - piłkarze nie przykładają się do treningu , lenie itp. Piłkarz porzygał się na treningu z wysiłku - trener zamordysta, trening z lat 90 ...
Normalny tekst, nie wiem o co Ci chodzi. Uderza w piłkarza, który przestraszył się intensywności i poddaje w wątpliwość (nie ocenia ani pozytywnie, ani negatywnie) dużą intensywność treningu.

Ja osobiście też mam wrażenie, że treningi w polskich klubach często są z reguł zbyt lekkie.

Na mocnym treningu swoje drużyny z dobrym skutkiem buduje np. Fornalik. Trzeba jednak pamiętać, że czasem ma się do czynienia ze słabym materiałem piłkarskim, także fizycznie, który nie podoła mocnemu obciążeniu. Te prowadzi często do braku świeżości i fali kontuzji.
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 26.01.2021, 10:18
Reser napisał(a):Wyświetl post
Pomyliła Ci się Wisła Kraków z Wartą Poznań.

To Warta Poznań ma bardzo niski budżet, nawet na 1. ligę.

Natomiast Wisła Kraków ma budżet płacowy i transferowy na top 8 Ekstraklasy. Nawet członkowie zarządu tak często to wskazywali, że trzeba być kompletnym ignorantem w kwestii tego co się dzieje w klubie, by jeszcze tego nie wiedzieć.
Odpowiedz cytując
Reser
Senior Member

Od: 01.2006

Stary 26.01.2021, 10:32
Nie chodzi mi o ogólne możliwości, a o aktualne możliwości zważywszy ilość zawodników w zespole i aktualne kontrakty. Jak w lecie zejdzie nam z listy płac 10 zawodników, to z pewnością pula środków do wykorzystania będzie większa.

Zachęcam do zerknięcia do raportu firmy Deloitte za 2019 r., który pokazuje ile % budżetu Wisła przeznacza na płace - to jeden z najniższych współczynników w Ekstraklasie. Pewnie przeznaczałaby więcej, gdyby znacznej części budżetu nie musiała przeznaczać na spłatę zadłużenia.
Powód: kosmetyka
Ostatnio edytowane przez Reser : 26.01.2021 o godz. 10:36.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 26.01.2021, 10:44
Tekst na weszlo raczej nie jest normalny.

Skoro gość ucieka z treningu po niecałym tygodniu to nie można pisać w nagłówku "klub nie jest bez winy".

Dalej głupoty o przejściu przez Halla COVID'u, które miało miejsce.... pół roku wcześniej.
Bardzo się autor wygłupił co wytykają mu wszyscy w komentarzach niezależnie z jakiej opcji klubowej by nie byli.

Co do Hall'a - bardzo dobrze się stało, że chłop uciekł od razu, gorzej by było jakby miał siać ferment przez pół roku i dopiero odchodzić. Jak się komuś nie chce pracować to lepiej się pożegnać od razu.
Z CV ten transfer się wydawał lekko ogórkowy, ale podobnie wydawał się transfer chociażby Carlitosa czy Imaza. Nauczyłem się nie oceniać ruchów dopóki nie zobaczę kogoś na żywo podczas meczu (a najlepiej kilku/kilkunastu), Kuba też przychodził do nas bodajże z 3 ligi...
Generalnie gościu uciekając jak szczur się mocno zbłaźnił. Przyjechał, podlał tuje, odjechał - ot taki element humorystyczny
Co do Forbesa - jego odejście to byłoby spore osłabienie. Bez niego nie graliśmy nic z przodu, nasi napastnicy rzadko dochodzili do sytuacji. Byliśmy bez zębów z przodu.
Felicio to jest piłkarz, który sam sobie stwarza multum okazji do zdobycia bramki, jest bardzo niebezpieczny, silny, ciągle w ruchu, technicznie bardzo dobry. Praktycznie napastnik kompletny, gdyby nie jeden mankament..... piekielnie nieskuteczny. Zarówno teraz u nas, jak i rundę temu w Rakowie.
Gdyby był skuteczny to on by grał w dużo mocniejszej drużynie i lepszej lidze niż nasza. Jeśli przestanie się napalać pod bramką i mocno popracuje nad skutecznością / wykończeniem (czyli też spokojem wewnętrznym - bo pewnie tego mu brakuje) to pójdzie wyżej.

Jego odejście mimo nieskuteczności to będzie spore osłabienie z przodu. On samą swoją obecnością i rozrywaniem obrony przeciwnika tworzył miejsce nie tylko dla siebie ale i dla innych przez co nagle z bezzębnej drużyny zaczęliśmy się stawać groźni w ataku. Wcześniej to co pokazywali Fatos czy Olek to była w porównaniu z Feliciem po prostu kpina.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 27.01.2021 o godz. 15:05.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 26.01.2021, 10:46
WHITE*STAR napisał(a):Wyświetl post
Na mocnym treningu swoje drużyny z dobrym skutkiem buduje np. Fornalik.
Parzyszek nie do końca się z tym zgadza

"(...)w pierwszym tygodniu biegałem na treningach Frosinone więcej niż przez dwa lata na treningach w Gliwicach.
(...)
Po normalnym treningu miałem indywidualny: najpierw przez 10 minut interwały na rowerku stacjonarnym, potem przez kwadrans interwały na bieżni, następnie godzina na siłowni, po niej jeszcze sprinty ze zmianą kierunku, 6 minut po 30 sekund. Na koniec tego maratonu o mały włos nie zemdlałem. Gdyby takie zajęcia miał zrobić jakikolwiek piłkarz Piasta, to czułby się dokładnie tak, jak ja. (...)"
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 26.01.2021, 11:16
WHITE*STAR napisał(a):Wyświetl post
Pomyliła Ci się Wisła Kraków z Wartą Poznań.

To Warta Poznań ma bardzo niski budżet, nawet na 1. ligę.

Natomiast Wisła Kraków ma budżet płacowy i transferowy na top 8 Ekstraklasy. Nawet członkowie zarządu tak często to wskazywali, że trzeba być kompletnym ignorantem w kwestii tego co się dzieje w klubie, by jeszcze tego nie wiedzieć.
No i co to zmienia? Pomijam fakt, że to było wczoraj aktualne, dziś już jest niekoniecznie.
Od roku jest covid ktory torpeduje budżety większych klubów (Warta pewnie nawet tego nie zauważyła). W szczególności Wisły.
Nasza kadra to 30 zawodników. Ktoś chce zrobić rewolucje kadrowa mając tyle drewna który zajmuje listę płac?

W świetle tego ruchy transferowe trzeba oceniac po prostu z dużym dystansem.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 26.01.2021, 12:02
Trochę się z tym budżetem transferowym kolega zagalopował
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Stary 26.01.2021, 12:04
W przypadku Hall klub czesc winy ma. Wzial goscia ktory sie nie nadaje.
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 26.01.2021, 12:18
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Trochę się z tym budżetem transferowym kolega zagalopował
a sam Frydrych przypadkiem nie kosztował wiecej, niz budzet transferowy polowy klubów?
pytam, z ciekawosci, bo kwota ktora latala swego czasu po TT jest kwota poza zasiegiem przynajmniej 10 klubów z Ekstraklasy

Karherop napisał(a):Wyświetl post
No i co to zmienia? Pomijam fakt, że to było wczoraj aktualne, dziś już jest niekoniecznie.
Od roku jest covid ktory torpeduje budżety większych klubów (Warta pewnie nawet tego nie zauważyła). W szczególności Wisły.
Nasza kadra to 30 zawodników. Ktoś chce zrobić rewolucje kadrowa mając tyle drewna który zajmuje listę płac?

W świetle tego ruchy transferowe trzeba oceniac po prostu z dużym dystansem.
No i wlasnie stad pytanie po co? Po co nam Hall, ten cały Kone i tego typu wynalazki, mamy 1 bardzo dobrego stopera, 1 niezlego (tu , przyznaje, mylilem sie co do Mehremica, daje rade)
jest Szota ktory radzil sobie neizle przez rok w 1 lidze, Hoyo, Sadlok ma 32 lata wiec tez blizej mu do gry w srodku niz biegania z boku od pola karnego do pola, po co na sile nam kolejny, stoper
Tak samo nie rozumiem wypozyczania na pol roku mlodego napastnika gdzie mamy 4
To jest sezon na weryfikacje możliwości i wyczyszczenie kadry a nie na polroczne wynalazki
Ostatnio edytowane przez bridgeburner : 26.01.2021 o godz. 12:31.
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 26.01.2021, 12:44
Najprościej powiedzieć: bo trener tak chce

Lub szykują się na odejścia innych zawodników. (Forbes, Mehremic).

Widać gołym okiem, że klub chcialby się bardzo wzmocnić... tanim kosztem. Na transferowe szaleństwo przyjdzie czas w lipcu. Teraz to sztuka dla sztuki, z nadzieją że a niż trafimy perełkę za grosze. Na kupno zawodnika z solidnym CV nie ma pieniędzy i tyle.

Widzę apele by już dziś wcisnąć Szote/Hoyo do pierwszego składu. Fajnie się to mówi, ale patrząc że już teraz Hyballa chce postawić na 3 w wyjściowej 11, to jak wejdziemy na 4-5 młodzieżowców w pierwszy składzie to już widzę jak będziemy punktować..
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów