The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 09.08.2018, 21:59. [IV kolejka] Wisła Kraków - Wisła Płock, piątek 10 sierpnia godzina 20:30

tabela przed IV kolejką :

Passa:

WIsła Kraków P-Z-R
Wisła Płock P-R-P

Do tej pory pomiędzy obiema Wisłami odbyło się 21 meczów, jak widać statystyki zdecydowanie na naszą korzyść (zielone tło)

w ostatnim bezpośrednim meczu padł remis (w rundzie mistrzowskiej) , w sezonie zasadniczym jeden mecz "do przodu", drugi padł łupem Płocczan

zapraszam do dyskusji !

kto wygra w derbach... nazwy ?

jak się pokażą nasi byli piłkarze ?

kto tym razem ukłuje ?

Kobra , czy może ktoś z pomocników ?

czy Legia bardziej dała nam się we znaki podkupując Carlitosa , czy im podbierając Kante ?

Ostatnio edytowane przez KOMINEK : 09.08.2018 o godz. 22:46.
Odpowiedz cytując
zbigniew_ramirez
Member

Od: 08.2007

Stary 09.08.2018, 22:11
W ubiegłym sezonie przegraliśmy u siebie, ale na wyjeździe zremisowaliśmy i wygraliśmy po golu Carlitosa w doliczonym czasie gry. Oczywiście jutro liczę na zwycięstwo, choćby najskromniejsze z możliwych.
Kurde faja!
Odpowiedz cytując
Kryniu
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 09.08.2018, 22:16
Mamy krótką ławkę, więc im więcej punktów uzbieramy na początku sezonu to lepiej. Cieszyłbym się, gdybyśmy kogoś sprzedali zimą za "uczciwą" sumę co pozwoli klubowi złapać oddech. Dlatego też w tym , jak i następnym meczu będę trzymać kciuki za dobre występy naszych potencjalnych dawców gotówki.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 09.08.2018, 23:11
Mamy dobrą obronę jak na E-klapę. Jak Ondraszek będzie miał dobry dzień to wygramy. Liczę na to, bo wreszcie mogę być na meczu.
Odpowiedz cytując
Adrio
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2010

Stary 10.08.2018, 05:35
Gramy u siebie, nie ma kontuzji, jest atmosfera, jest dobra gra jak narazie. Wszystko wskazuje że powinniśmy wygrać ten mecz. Wisła P. źle zaczęła sezon, do tego nie zagra u niech Merebashvili.
Odpowiedz cytując
Lonia
Junior Member

Od: 08.2018

Stary 10.08.2018, 07:27
Poprzedniej wizyty Orlenu nie wspominam dobrze,była to końcówka Kiko u nas i pierwszy mecz na Reymonta w którym moje nerwy nie wytrzymały i wyszedłem w ok. 60min.Jak sobie przypomnę co nasi wtedy odp... na murawie i porównam do tego co widziałem z Arką i Miedzią to jestem pełen optymizmu.
Odnośnie Merebashviliego to grać może ale nie jest jeszcze w najwyszej formie po kontuzji ,czerwo dostał za 2 żółtą.
Lekko nie będzie ale stawiam na skromne 1:0.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 10.08.2018, 08:39
Adrio napisał(a):Wyświetl post
Gramy u siebie, nie ma kontuzji, jest atmosfera, jest dobra gra jak narazie. Wszystko wskazuje że powinniśmy wygrać ten mecz. Wisła P. źle zaczęła sezon, do tego nie zagra u niech Merebashvili.
Raczej, że będzie 0:0. Niestety nasi napastnicy są mocno niepewni.
Odpowiedz cytując
AS82
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 10.08.2018, 08:42
Moim życzeniem jest aby Wojtkowski dostał szanse od początku meczu (za Bogusia)
Odpowiedz cytując
Arek95
Senior Member

Od: 07.2017

Stary 10.08.2018, 09:10
Przewidywany skład taki jak od początku sezonu z wyłączeniem Buchala, który będzie na trybunach a miedzy słupkami Lis. Ciekawi mnie co chłopak pokaże? Może będzie to jakieś "cudowne objawienie" i okaże się że mamy w końcu bramkarza z krwi i kości, który nie zalicza tych popularnych "Pawełków" i będzie prezentował wysoki poziom przez co najmniej 2 może 3 lata i odejdzie za konkretne pieniądze.
Powód: JżS
Ostatnio edytowane przez Arek95 : 10.08.2018 o godz. 09:11.
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Stary 10.08.2018, 09:23
Na 10 meczy z Petrochemią w Krakowie było 8 zwycięstw i 2 porażki.... obawiam, się, że może pojawić sie remis ....
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
Arkas
Senior Member

Od: 02.2007

Stary 10.08.2018, 09:33
Oby obrona była dzisiaj czujna i bramkarza nie zjadła trema a będzie dobrze. Liczę że Małecki w końcu zatrybi jeśli chodzi o bramkę.
Nie wstydź się patriotyzmu.
WP.
Odpowiedz cytując
fansorina
Senior Member

Od: 06.2013

Stary 10.08.2018, 22:28
Co się musi dziać w domach wyznawców Wojtkowskiego.
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 10.08.2018, 22:31
Ostatni raz widziałem tak dobrze grającą Wisłę za ... Kazia Moskala. Pech.

Najlepsze jest to, że dominowaliśmy grając 3-5-2 ( w obronie Sadlok, Basha, Wasyl), a przy 4-4-2 oddaliśmy inicjatywę. Gra trochę siadła, bo Pietrzak i Bartkowski mieli płuca na wierzchu.

Imaz niezły mecz, ale skuteczność to kryminał. Boguś tez kilka fajnych sytuacji wypracował.
Ondrasek robił co mógł - jakby zszedł z kontraktu, trzeba go zatrzymać.
Mały jak zwykle biegał, ale nic z tego nie wynikało. Chyba najgorszy na boisku.

Widzę, że już znaleziono kozła ofiarnego - tym razem Wojtkowski. Zmarnował dwie sytuacje, gdzie jedną zrobił w pojedynkę. Inni, którzy marnowali setki ( w tym Mały do pustaka) - jakby ich nie było.

W czym mamy problem? Co trzeba zmienić? że niby nie mamy napastnika? Nie. Problem w tkwi w skrzydłowych - jeden tylko biega, a drugi jest przeciwieństwem słowa - skuteczność.
Ostatnio edytowane przez raindog : 10.08.2018 o godz. 22:37.
Odpowiedz cytując
CrazyBoy96
Senior Member

Od: 03.2017

Stary 10.08.2018, 22:32
Pierwsza połowa wg. mnie genialna w 95%, w drugiej połowie zdecydowanie gorzej, jedynie końcówka dobra, oczywiście zabrakło skuteczności.

WNIOSEK :

W tym sezonie zabije nas nieskuteczność.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 10.08.2018, 22:32
Wielka szkoda straconych dwóch punktów. Sam Imaz mógł/powinien mieć dwie - trzy bramki już na koncie. Ale dlatego właśnie gra w Wiśle, a nie mistrzu Luksemburga...

Naprawdę szkoda, bo po raz kolejny wynik gorszy niż gra.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 10.08.2018, 22:34
raindog napisał(a):Wyświetl post
Ostatni raz widziałem tak dobrze grającą Wisłę za ... Kazia Moskala. Pech.

Najlepsze jest to, że dominowaliśmy grając 3-5-2 ( w obronie Sadlok, Basha, Wasyl), a przy 4-4-2 oddaliśmy inicjatywę.

Imaz fajny mecz, ale skuteczność to kryminał. Boguś tez kilka fajnych sytuacji wypracował.
Ondrasek bardzo fajnie - jakby zszedł z kontraktu, trzeba go zatrzymać.
Mały jak zwykle biegał, ale nic z tego nie wynikało. Chyba najgorszy na boisku.
Wyśmiejecie mnie, ale Bartosz w następnym meczu powinien wejść wcześniej i partnerować Ondraskowi - koło 60. minuty na przykład. Przy naszej indolencji strzeleckiej był najbliżej strzelenia bramki. On ma instynkt, że ma te sytuacje i dość dużo z nich potrafi wykończyć. Dziś był słupek. Pamiętam, że sezon czy dwa temu jak wchodził to ładował bramki. Techniki za grosz nie było, ale wykończenie było...
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 10.08.2018, 22:35
To co spartaczyli Imaz, Małecki czy Wojtkowski to były sytuację na wygranie 3 meczow
W ogóle to Wojtkowski zaliczył mecz kompletny
Kompletnie żadne zagranie mu nie wyszło...
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 10.08.2018, 22:38
bridgeburner napisał(a):Wyświetl post
To co spartaczyli Imaz, Małecki czy Wojtkowski to były sytuację na wygranie 3 meczow
W ogóle to Wojtkowski zaliczył mecz kompletny
Kompletnie żadne zagranie mu nie wyszło...
Aż na koniec się popłakał... Widać że mu zależy, ale chyba nie wyrabia mentalnie.
Pewnym usprawiedliwieniem może być pogoda, ale ile my mieliśmy słupków i poprzeczek dzisiaj? Ktoś liczył?

Jest pięć punktów, cztery dobre mecze i straszna skuteczność. Myślę że spokojnie się utrzymamy.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Stary 10.08.2018, 22:44
szkoda punktów, pech bo gramy naprawdę dobrze i przy naprawdę niewielkim farcie zamiast 5 mogłoby być 10 pkt (wygrane z świnka i piętro remis z Jaga) bo gramy naprawdę dobrze, aKostal czy Bartosz dali całkiem przyzwoite zmiany na skrzydłach.
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
obikenobi
Senior Member

Od: 02.2013

Stary 10.08.2018, 22:50
Zaraz pewnie niektórzy się rzucą, ale według mnie Małecki jest pierwszy w kolejce do ławki rezerwowych. Jego szczęście, że nie za bardzo ma kto wejść, bo na boisku z ławki weszło trzech skrzydłowych i w sumie nie pokazali nic. Wojtkowski wypracował ostatnią akcję ładnie mijając ze dwóch Nafciarzy, ale reszta to kryminał, Bartosz znowu doszedł do sytuacji i według mnie jak już to on pokazał się najlepiej. Kostal niewidoczny. Do składu powoli będzie wracał Halilović i mam nadzieję, że właśnie za Małego. I nie chodzi tutaj tylko o tego pustaka, bo Boguski też się skompromitował z Arką, ale mnie jego gra irytuje.

Co do Imaza, to wydaje mi się, że tu chodzi już o mental, jemu potrzebne jest przełamanie, bo może jego gra nie wygląda porywająco, ale do sytuacji dochodzi, tylko je marnuje.

Gra wygląda znacznie lepiej niż za Kiko i Carrillo, ale niestety - po czterech meczach w tym trzech z łakami u siebie mamy pięć punktów i nie jest to imponujący dorobek. Ja oczywiście przyjmuję do wiadomości, że my gramy w tym sezonie o utrzymanie, ale jak będziemy tak marnować okazje na punkty, a w dalszej części sezonu przyjdą kontuzje i kartki, to może być niewesoło.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 10.08.2018, 22:59
No niestety ale o utrzymanie w tym sezonie może być ciężko...
Widać że drużyna daje tyle, co może ale to nie wystarcza na zwycięstwa ze słabymi u siebie, więc generalnie trudno o optymizm.

Teraz bęcki w Poznaniu, potem Górnik, który nam nie leży i zacznie się robić ciepło...No ale jak nie idzie to nie idzie...
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2009

Stary 10.08.2018, 23:02
Zaczyna sie robic nie przyjemnie. Biorac pod uwage liczbe meczów, przeciwnikow i rozklad jazdy...5 punktow w 4 spotkaniach to nie wiele.

Musimy zaczac punktowac bo zaraz moze byc nie ciekawie, zaczna sie nerwowe ruchy i szukanie winnych oraz dziury w całym. Mielismy doskonaly terminarz aby wejsc ładnie w sezon, 3 słabszych przeciwnikow u siebie ale niestety, nie udało sie.

Poprawic skutecznosc i oby to bylo to co pozwoli nam wygrywac z silniejszymi przeciwnikami.
Ostatnio edytowane przez Dariook : 10.08.2018 o godz. 23:11.
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Stary 10.08.2018, 23:09
Widzę, ze sztab ma głowę na karku, więc jestem optymistą. Poprawimy skuteczność na skrzydłach i pierwsza 8 w naszym zasięgu.

Mimo wszystko, jesteśmy chyba jedyną drużyną w Polsce, która potrafi grać 3-5-2. Za to szacunek i respekt dla Stolarczyka.

Wojtkowski prze-motywowany. Dostanie wsparcie i zaufanie od trenera i będą z niego ludzie. Wielki szacunek dla niego, bo widać, że mu niesamowicie zależy.Rozumiem krytykę, gdyby olewał sprawę, a jemu po prostu za bardzo zależy i się za bardzo zapala. Nie szuka łatwych rozwiązań, nie wrzuca na ślepe ze skrzydła, przez co ryzykuje.
Ostatnio edytowane przez raindog : 10.08.2018 o godz. 23:13.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 10.08.2018, 23:10
Coz, mamy slabych pilkarzy, wiecej z nich raczej wycisnac sie nie da. Obysmy lepiej punktowali w kolejnych meczach, bo sama dobra gra, do tego tracac punkty w tak frajerski sposob, moze nie wystarczyc. Tj. utrzymac sie utrzymamy, ale o gorna osemke moze byc ciezko
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 10.08.2018 o godz. 23:13.
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Stary 10.08.2018, 23:15
Mamy niezłą 11 jak na Ekstraklasę. Do tego Arsenić (pewnie już niedługo) i Halilovic w obwodzie. Problemy mogą się zacząć, gdy pojawią się kontuzje.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 10.08.2018, 23:15
Gramy o utrzymanie. Taktycznie jest super, dawno tak nie było, piłkarze dają 120%, nie można złego słowa powiedzieć o zaangażowaniu. Super się to ogląda. Obrona - monolit. Jednej rzeczy nie przeskoczymy jednak - materiał piłkarski jest jaki jest. Mamy piłkarzy bardzo doświadczonych, nieopierzonych młokosów i resztę której nikt nie chce.
Chwała Ondraskowi że się na dobre przełamał i naprawdę dużo daje, ten gol padł z bardzo trudnej sytuacji.

Od dawna nie oglądałem Wisły z taką przyjemnością jak w tym sezonie.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 10.08.2018, 23:16
I kolejne punkty poszlyyyyyyy w pierony
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 10.08.2018, 23:22
1.25 punktu na mecz to spokojne utrzymanie. Poprawimy skuteczność, to może być piersza ósemka.
Panika to mogła być za Wdowczyka. Tutaj naprawdę żre.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 10.08.2018, 23:22
Wnioski po meczu na stadionie.

1. Brakuje nam jeszcze 35 punktów do utrzymania się.
2. Straciliśmy 2 punkty
3. Dobrze się oglądało pierwszą połowę.
4. Gratulacje dla gniazdowego i "C" za prowadzenie dopingu w pierwszej połowie.
5. Wszyscy ofensywni NIE trafili dziś do pustej bramki. Każdy co najmniej raz.
6. Wiem, że padało
7. Trener powinien zarządzić dodatkowe treningi strzeleckie.
8. W drugiej połowie chyba brakło sił/było zbyt ślisko
9. Basha nie powinien wyprowadzać, bo nie może się zdecydować i spowalnia ataki.
10. Było nas 11025 na stadionie.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 10.08.2018, 23:28
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
10. Było nas 11025 na stadionie.
Sprzedanych, czy obecnych? Ja nie mogłem być, a mam karnet.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów