The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 24.08.2019, 00:26
Jaga widać, że ma wycwiczone leżenie po każdym faulu, minutowe wybijanie piątki itp. My próbowaliśmy grać w piłkę, gdyby nie kiksy obrony byłoby nie źle...

Ktoś wie co Hoyo Kowalskim?
21312
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 24.08.2019, 00:32
Mamy styl, gramy swoje, przy czym nie zawsze to jest gra identyczna, potrafimy grać szybciej/wolniej, dłużej/krócej, z akcji/kontry w zależności od okoliczności i przeciwnika. To dobrze, róbmy dalej swoje.

Mecz przegraliśmy dość pechowo: kilka indywidualnych błędów w obronie, słabsza dyspozycja Silvy, Savicevica i Błaszczykowskiego i tak wyszło.

Mam wrażenie, że drużyna mentalnie jest mniej skonsolidowana i nakręcona niż rok temu. Może to kwestia zgrania się ze sobą towarzystwa. Czas pokaże.

Myślę, że nie ma co "czekać na okazje", jak mówiono w mediach, i sprowadzać napastnika. Mamy ustępującego profesora (wiadomo), przyzwoity back-up (Drzazga) i młody diamencik (Buksa) - serio, na tę ligę wystarczy, a Buksa po tym, co pokazał dziś i tydzień temu wiele obiecuje. Długo u nas raczej nie pogra, korzystajmy. Naszym większym problemem jest zdrowie Bashy i Błaszczykowskiego, wyrobienie solidności u Silvy i przebudzenie Chuci.

Największym problemem jest obrona. Wreszcie wyszło to, co wielu pisało: mało straconych bramek dotychczas to był przypadek. Sadlok był nierówny co najmniej od półtora roku, ale po jego powrocie na nominalną pozycję obiecywałem sobie wiele. Jak na razie wygląda to słabo. Środek słabo, chociaż Klemenz jest najsolidniejszy w całym bloku i pozytywnie mnie zaskakuje. Janicki gra tak, jak się spodziewałem. Szkoda, że Wasyl nie jest kilka lat młodszy. Niepsuj wszystko psuje, chociaż widać, że się stara. Fajnie, że wyzdrowiał Burliga, zamienią się miejscami w składzie.

Jeśli mielibyśmy kogoś jeszcze sprowadzać, to środkowego obrońcę, ale taki strzał jak Cleber kiedyś. Doświadczonego profesora, któremu skończył się kontrakt, a który tu będzie towarzystwo trzymał w ryzach. Jeśli natomiast miałby to być drugi Janicki, to lepiej nikogo nie sprowadzać i zamiast wyrzucać pieniądze, spłacać dług wobec miasta. Mamy zresztą do obrony dwóch obiecujących juniorów, niech się zacznie PP, niech się ogrywają.

Edit:
Aha, pomimo 3 straconych Buchalik w kolejnym meczu solidnie. Lis rozumiem na stałe przyspawany do ławki. Tyle tu było pisania o tym, że odchodzi. To jeszcze aktualne?
Ostatnio edytowane przez czaro : 24.08.2019 o godz. 00:35.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 24.08.2019, 05:48
Buksa stal sie najmlodszym strzelcem ligowym w XXI wieku.
W dniu strzelenia bramki mial 16 lat 7 miesiecy 8 dni

Do tej pory byl Borysiuk ktory mial 16 lat 8 miesiecy 21 dni

W klasyfikacji strzelcow w calej histori jest na 2 miejscu wyprzedza go tylko Lubanski ktory mial 16 lat i 52 dni
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
runner
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 24.08.2019, 06:08
Nasza linia obrony to najsłabsze ogniwo. 3 x Imaz i 3 x niepilnowany. Koniecznie trzeba zmienić środek obrony. Janicki i Klemenz kryją strefowo, pomiędzy nimi autostrada gdzie lekko wjeżdża Imaz. Kuba poza forma. Buksa pokazuje ze ma potencjał i możliwości techniczne oraz instynkt. Plus dla zespołu za ducha walki i łapanie kontaktu do próby remisu.
Runner

Odpowiedz cytując
pzkwr
Senior Member

Od: 02.2006

Stary 24.08.2019, 06:20
Patryko napisał(a):Wyświetl post
Buksa od pierwszej minuty w następnym meczu, zasłużył sobie chłopina tą bramką.
Najlepsza droga do zniszczenia mu kariery (presja, kontuzje). Właściwe rozwiązanie to końcówki, jak do tej pory.
rrr
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Member

Od: 12.2006

Stary 24.08.2019, 07:30
Niech Stolar dalej gra Boguskim w ofensywie to popłyniemy... Boguś przy obecnej motoryce nadaje się tylko do biegania i odbioru - niech grywa na defensywnym pomocniku jak ze Śląskiem.

Pierwsza brama zawalona do spółki przez Klemenza (jak można podać do bocznego obrońcy widząc, że ten ma zawodnika na plecach i zero możliwości odegrania?) i Niepsuja.

Chuka się nadaje do tarcia chrzanu, teraz widać dlaczego do wywalili z rezerw Villarealu - ten gość to drewno i nic z niego nie będzie.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 24.08.2019, 08:31
No patrz, ale asystę do Buksy zaliczył?
Gość się jeszcze nie ogarnął do naszej ligi, taktyki, to widać.

I widać też że 2 lata temu ten sam Villareal dawał mu wiele szans na grę w pierwszym zespole.

Jeszcze co do Buksy. Niech Stolar na niego stawia, bo kto jest na ten moment lepszy? Balicki? Balaniuk? Zbydowic? W najgorszym przypadku da zespołowo tyle co Drzazga.
No i powinnismy się nim nacieszyć. Do 20 roku życia już go nie będzie w Polsce
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 24.08.2019, 08:48
Karherop napisał(a):Wyświetl post
No patrz, ale asystę do Buksy zaliczył?
Gość się jeszcze nie ogarnął do naszej ligi, taktyki, to widać.

I widać też że 2 lata temu ten sam Villareal dawał mu wiele szans na grę w pierwszym zespole.

Jeszcze co do Buksy. Niech Stolar na niego stawia, bo kto jest na ten moment lepszy? Balicki? Balaniuk? Zbydowic? W najgorszym przypadku da zespołowo tyle co Drzazga.
No i powinnismy się nim nacieszyć. Do 20 roku życia już go nie będzie w Polsce
Stolarczyk stawia na Buksę, ale nie jest idiotą i nie będzie debiutujący 16-latek grał od deski do deski. Chodzi o to żeby się rozwinął, a nie zniszczyły go kontuzje i przeciążenia.

Zluzuj trochę, Buksa dostaje tyle minut ile powinien, z czasem dostanie więcej, pogorszą mu się wyniki badań to siądzie na jakiś czas na ławkę.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 24.08.2019, 09:07
Mecz pomimo porażki pokazał, że forma drużyny rośnie. Pojawia się charakterystyczny ofensywny styl. Szkoda indywidualnych błędów bo wynik mógł być dużo lepszy. Dużym plusem bramka Buksy, bo widać że jest w gazie. Ta bramka na pewno doda mu pewności siebie. Myślę, że niedługo zobaczymy go w pierwszej 11 zamiast Wojtkowskiego w jakimś meczu o mniejszym ciężarze gatunkowym.

Książę Palownik napisał(a):Wyświetl post
Chuka się nadaje do tarcia chrzanu, teraz widać dlaczego do wywalili z rezerw Villarealu - ten gość to drewno i nic z niego nie będzie.
Haha, co? Gość zagrał 3 mecze...
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
Wehrmacht
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2009

Stary 24.08.2019, 09:12
Jak zwykle jestem umiarkowanym optymista co do gry i potencjalu Wisły, tak teraz nie potrafie sie nadziwic ocenom tego meczu. Nie rozumiem jak mozna pisac, ze “dobry mecz w naszym wykonaniu, tylko 2-3 bledy zawazyly na wyniku”. Od samego poczatku spotkania bylo widac, ze Jagiellonia wyszla z konkretnym planem - oddac nam pilke i czekac na nasze bledy, lub mozna nawet zaryzykowac stwierdzenie: na nasze glupie straty.

A wykonanie tego planu Jagi - czyli az takie cofniecie sie i to na wlasnym boisku (Jaga nie wyszla z polowy przez pierwsze 10 minut!) moze sugerowac mniej wiecej takie nastawienie “spokojnie, dajcie im rozgrywac, tam ZAWSZE w meczu maja 2-3 kryminalne straty w srodku boiska, i to beda nasze szanse”. Do tego pressing Romanczuka i Pospisila na naszych pewnych jak skala obroncow, i to wszystkich obroncow mam na mysli, nie tylko Janickiego czy Niepsuja i nie ma bata zeby z tego nie bylo sytuacji. No i sytuacje byly. 4 celne strzaly na bramke, 3 gole.

Przeciez Jagiellonia oddawala nam pilke do rozgrywania od obrony i bronila sie cala druzyna na wlasnej polowie. Jak mozna pisac, ze zagralismy dobry mecz, albo jak co po niektorzy, ze “Jaga nawet nie pierdnela” skoro TAKI DOKLADNIE BYL JEJ PLAN na ten mecz. Co wiecej Mamrot w kabarecie z planem na ten mecz (w sensie zamaskowania swoich prawdziwych zamiarow) posunal sie tak daleko, ze nawet w wywiadzie przedmeczowym w C+ powiedzial, ze chca sie dluzej utrzymywac przy pilce i smieje sie tutaj, nie z tego, ze to powiedzial, tylko z tego kabaretu wlasnie - co on myslal, ze ktos z Wisly siedzi i oglada i 30 min przed meczem bedzie druzynie caly plan taktyczny zmienial, bo Mamrot cos w wywiadzie palnal? Po czym wychodzi Jaga na boisko i w ogole nie sa zainteresowani pilka.

Wiec nie, nie zagralismy dobrego meczu - zagralismy DOKLADNIE to, co chciala Jaga zebysmy zagrali. Naprawde ktos tu uwaza, ze gdyby Jagiellonia chciala, to z takim skladem, na wlasnym boisku, nie przycisnelaby nas tak my ja NIBY przycisnelismy przez pierwsze 30 minut? Serio? Kilka osob zauwazylo, ze Jaga zrobila z nami to, co my z LKSem, tez u siebie. I to na pewno jest blizsze prawdy niz jakies “dobry mecz, Jaga nie pierdnela”

Mecz, ktory bardzo, ale to bardzo martwi. Bo pokazuje, ze wystarczy dobrze zorganizowana w obronie druzyna, ktora nie peknie przez 30-40 minut pod naszym rozgrywaniem wszerz pilki przed polem karnym i sami sobie bramki strzelimy stratami a’la Niepsuj, Silva czy Savicevic. Zdumiewajca jest postawa naszych pilkarzy czasami. Ja rozumiem, trener nie chce walic na pale pilki po autach, tylko z rozmyslem rozgrywac, nawet pod pressingiem. Ale no ku*wa sa jakies granice. Silva ma 3 na plecach, juz ledwo na nogach stoi, bo go przepychaja, ale nie wybije pilki, tylko jakby godzil sie z tym, ze no trudno to strata bedzie i to nawet gdy jest ostatnim pomocnikiem. Klemenz widzac ostry pressing Jagi, podaje do Niepsuja z obronca na plecach i bez miejsca na nawet przyjecie pilki. Cyk strata, 1-0. A wystarczylo wypier*dolic pilke na srodek boiska. I juz mogl sie mecz calkiem inaczej potoczyc. Jaga wczoraj dala wszystkim przepis jak z nami wygrac przez elektrycznosc kazdego jednego bez wyjatku obroncy naszego.

Rozumiem szczytna idee grania w pilke, a nie jak co po niektorzy w koszykowke, ale to nie jest Hiszpania, a raczej pilkarze nie hiszpanscy, co beda podaniami ladnie wychodzic spod kazdego pressingu. Czasem musi byc wyjebanie pilki w kosmos.

Osobne miejsce chcialem Savicevicovi poswiecic. Ok, wiadomo, gdyby nie to co teraz napisze juz dawno gralby w klubie z lig TOP 4, ale nie moge tego pojac. Ma umiejetnosci, technike, wizje i przeglad gry. Ale o co, do ku*wy nedzy chodzi z tymi stratami czy wczoraj wrecz podanami pod nogi przeciwnikow. Byla sytuacja gdy byl w narozniku pola karnego Jagi, calkiem sam, mial miejsce, czas, mogl dosrodkowac, strzelic, no zrobic cokolwiek... podal do pomocnika Jagi, ktory stal przed polem karnym i to podal mu tak jakby gral w Jadze i zaczynal kontratak. o_O z czego to wynika? Bo nie moge tego pojac. Co mecz, kazdy jeden mecz ma 2-3 takie sytuacje, ale wczoraj to przeszedl samego siebie z iloscia i jakoscia takich zagran. On ma jakis mentalny problem? Nie wiem, zagra 2 dobre podania i z automatu mu sie wlacza tryb gwiazdorstwa i nonszalancji? I on nie umie z tym nic zrobic? Bo jak mozna to inaczej wytlumaczyc? Nie umie koncentracji utrzymac, bo mysli, ze jest taki ekstra, ze z zamknietymi oczami moze grac? Paranoja.
Odpowiedz cytując
kgain
Junior Member

Od: 03.2018

Stary 24.08.2019, 10:17
Mnie tam się podobał pomysł na grę, na dłuższą metę to zaprocentuje w tej smutnej lidze. Brakowało jakości i dobrych wyborów pod polem karnym przeciwnika.

Natomiast wczoraj zaważyło kilka czynników:
Niepsuj nie do końca pasuje do gry atakiem pozycyjnym, może się jeszcze wyrobi, ale wczoraj te straty katastrofa.
Sadlok ostatnio słabo wygląda motorycznie, nie gra może fatalnie, ale conajwyzej przeciętnie.
Środek pola absolutnie nieodpowiedzialne. Silva i Vukan!!! Nie mogą trafić tylu piłek będąc bez asekuracji innych pomocników.
Boguski zupełnie niewidoczny, zaledwie 16! Razy przy piłce...

Popatrzcie sobie na statystyki indywidualne na stronie ekstraklasy, rażą zwłaszcza w przypadku vukana.
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 24.08.2019, 10:20
Rzuca mi się w oczy jedna rzecz - jaką Buksa ma dobrze ułożoną lewą nogę... Spora część piłkarzy z E-klasy w takiej sytuacji, jaką wypracował sobie przy golu, kopnęłaby balonika prosto w ręce bramkarza... Buksa przyłożył tak, że bramkarz nie miał nic do powiedzenia... MIODZIO ! Już w meczu z ŁKS obił lewą nogą słupek a potem rzucił crossa do Boguskiego na milimetry... coś niesamowitego - ten chłopak nie ma skończonych 17 lat !
Czesiu... Co ty robisz zarazo
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 24.08.2019, 10:35
BlurgH napisał(a):Wyświetl post
Rzuca mi się w oczy jedna rzecz - jaką Buksa ma dobrze ułożoną lewą nogę... Spora część piłkarzy z E-klasy w takiej sytuacji, jaką wypracował sobie przy golu, kopnęłaby balonika prosto w ręce bramkarza... Buksa przyłożył tak, że bramkarz nie miał nic do powiedzenia... MIODZIO ! Już w meczu z ŁKS obił lewą nogą słupek a potem rzucił crossa do Boguskiego na milimetry... coś niesamowitego - ten chłopak nie ma skończonych 17 lat !
Zdecydowana większość piłkarzy ekstraklasy w sytuacjach Buksy kopie się w czoło. Dlatego ten chłopak to diament którego umiejętnie wprowadzamy. Już było zainteresowanie zagranicznych klubów, jeśli będzie tak grał to ten sezon będzie jego ostatnim u nas i rozwój będzie kontynuował w zagranicznym klubie. Z pożytkiem dla niego, Reprezentacji i dla nas.
Ważne żeby spokojnie go wprowadzać, żeby kontuzje i sodówka go omijały i będzie dobrze.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
nieznajomy
Senior Member

Od: 01.2009

Stary 24.08.2019, 10:42
Do 25 min wydawało się, że wygramy i Jagiellonia sztycha nie zrobi, no właśnie tylko mi się wydawało... Wystarczyły dwie akcje i 0-2. Do tego czasu, fakt graliśmy ładnie, ale nie oddaliśmy chyba strzału na bramkę... Niestety cała drużyna słabo na czele z Vuko, Kubą, Silvą o Bogusiu już nie wspomnę bo szkoda się denerwować. Coś mnie ten Sadlok zaczyna denerwować, znowu nie nadąża... Chyba dlatego, że go lubię a czuję, że coś się dzieje... Panowie napastnicy i reszta zespołu wstydzicie się : Pokazał wam 16 latek co to znaczy napastnik i strzał na bramkę. Były duże nadzieje po ŁKS ale Jaga trochę nas na ziemie sprowadziła. Nic taki jest sport. Trochę musiałem frustracje wylać bo mi smutno, ale i tak jestem z WAMI!!! i będę w sobotę! Trzeba teraz dokopać kretom... Wisła Pany!
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Stary 24.08.2019, 10:51
Ja bym osobiście wolał, żeby przy tym tempie rozwoju w wieku 18 lat podpisał z nami profesjonalny kontrakt - i dopiero wtedy odchodził
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 24.08.2019, 10:51
Wehrmacht napisał(a):Wyświetl post
Jak zwykle jestem umiarkowanym optymista co do gry i potencjalu Wisły, tak teraz nie potrafie sie nadziwic ocenom tego meczu. Nie rozumiem jak mozna pisac, ze “dobry mecz w naszym wykonaniu, tylko 2-3 bledy zawazyly na wyniku”. Od samego poczatku spotkania bylo widac, ze Jagiellonia wyszla z konkretnym planem - oddac nam pilke i czekac na nasze bledy, lub mozna nawet zaryzykowac stwierdzenie: na nasze glupie straty.

A wykonanie tego planu Jagi - czyli az takie cofniecie sie i to na wlasnym boisku (Jaga nie wyszla z polowy przez pierwsze 10 minut!) moze sugerowac mniej wiecej takie nastawienie “spokojnie, dajcie im rozgrywac, tam ZAWSZE w meczu maja 2-3 kryminalne straty w srodku boiska, i to beda nasze szanse”. Do tego pressing Romanczuka i Pospisila na naszych pewnych jak skala obroncow, i to wszystkich obroncow mam na mysli, nie tylko Janickiego czy Niepsuja i nie ma bata zeby z tego nie bylo sytuacji. No i sytuacje byly. 4 celne strzaly na bramke, 3 gole.

Przeciez Jagiellonia oddawala nam pilke do rozgrywania od obrony i bronila sie cala druzyna na wlasnej polowie. Jak mozna pisac, ze zagralismy dobry mecz, albo jak co po niektorzy, ze “Jaga nawet nie pierdnela” skoro TAKI DOKLADNIE BYL JEJ PLAN na ten mecz. Co wiecej Mamrot w kabarecie z planem na ten mecz (w sensie zamaskowania swoich prawdziwych zamiarow) posunal sie tak daleko, ze nawet w wywiadzie przedmeczowym w C+ powiedzial, ze chca sie dluzej utrzymywac przy pilce i smieje sie tutaj, nie z tego, ze to powiedzial, tylko z tego kabaretu wlasnie - co on myslal, ze ktos z Wisly siedzi i oglada i 30 min przed meczem bedzie druzynie caly plan taktyczny zmienial, bo Mamrot cos w wywiadzie palnal? Po czym wychodzi Jaga na boisko i w ogole nie sa zainteresowani pilka.

Wiec nie, nie zagralismy dobrego meczu - zagralismy DOKLADNIE to, co chciala Jaga zebysmy zagrali. Naprawde ktos tu uwaza, ze gdyby Jagiellonia chciala, to z takim skladem, na wlasnym boisku, nie przycisnelaby nas tak my ja NIBY przycisnelismy przez pierwsze 30 minut? Serio? Kilka osob zauwazylo, ze Jaga zrobila z nami to, co my z LKSem, tez u siebie. I to na pewno jest blizsze prawdy niz jakies “dobry mecz, Jaga nie pierdnela”

Mecz, ktory bardzo, ale to bardzo martwi. Bo pokazuje, ze wystarczy dobrze zorganizowana w obronie druzyna, ktora nie peknie przez 30-40 minut pod naszym rozgrywaniem wszerz pilki przed polem karnym i sami sobie bramki strzelimy stratami a’la Niepsuj, Silva czy Savicevic. Zdumiewajca jest postawa naszych pilkarzy czasami. Ja rozumiem, trener nie chce walic na pale pilki po autach, tylko z rozmyslem rozgrywac, nawet pod pressingiem. Ale no ku*wa sa jakies granice. Silva ma 3 na plecach, juz ledwo na nogach stoi, bo go przepychaja, ale nie wybije pilki, tylko jakby godzil sie z tym, ze no trudno to strata bedzie i to nawet gdy jest ostatnim pomocnikiem. Klemenz widzac ostry pressing Jagi, podaje do Niepsuja z obronca na plecach i bez miejsca na nawet przyjecie pilki. Cyk strata, 1-0. A wystarczylo wypier*dolic pilke na srodek boiska. I juz mogl sie mecz calkiem inaczej potoczyc. Jaga wczoraj dala wszystkim przepis jak z nami wygrac przez elektrycznosc kazdego jednego bez wyjatku obroncy naszego.

Rozumiem szczytna idee grania w pilke, a nie jak co po niektorzy w koszykowke, ale to nie jest Hiszpania, a raczej pilkarze nie hiszpanscy, co beda podaniami ladnie wychodzic spod kazdego pressingu. Czasem musi byc wyjebanie pilki w kosmos.

Osobne miejsce chcialem Savicevicovi poswiecic. Ok, wiadomo, gdyby nie to co teraz napisze juz dawno gralby w klubie z lig TOP 4, ale nie moge tego pojac. Ma umiejetnosci, technike, wizje i przeglad gry. Ale o co, do ku*wy nedzy chodzi z tymi stratami czy wczoraj wrecz podanami pod nogi przeciwnikow. Byla sytuacja gdy byl w narozniku pola karnego Jagi, calkiem sam, mial miejsce, czas, mogl dosrodkowac, strzelic, no zrobic cokolwiek... podal do pomocnika Jagi, ktory stal przed polem karnym i to podal mu tak jakby gral w Jadze i zaczynal kontratak. o_O z czego to wynika? Bo nie moge tego pojac. Co mecz, kazdy jeden mecz ma 2-3 takie sytuacje, ale wczoraj to przeszedl samego siebie z iloscia i jakoscia takich zagran. On ma jakis mentalny problem? Nie wiem, zagra 2 dobre podania i z automatu mu sie wlacza tryb gwiazdorstwa i nonszalancji? I on nie umie z tym nic zrobic? Bo jak mozna to inaczej wytlumaczyc? Nie umie koncentracji utrzymac, bo mysli, ze jest taki ekstra, ze z zamknietymi oczami moze grac? Paranoja.
Zgadzam sie z tym co napisałeś.

Dodam tylko, że niektórzy którzy piszą że tylko my mamy "styl" chyba uważają że styl = ładna gra dla oka bez związku z skutecznością i wygrywaniem. Liczy się ładna gra. Otóż Jaga też ma swój "styl" - ale ten styl to skuteczna gra a nie ładna za wszelką cenę.

btw
łks też ma styl, amica itd - grają ładnie dla oka. Fajnie jest wygrywać po ładnej grze, ale ja wole wygrać po brzydkiej grze niż przegrać po ładnej grze. A najlepiej żeby wygrac po ładnej grze, ale nie zawsze się tak da.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 24.08.2019, 10:52
BlurgH napisał(a):Wyświetl post
Ja bym osobiście wolał, żeby przy tym tempie rozwoju w wieku 18 lat podpisał z nami profesjonalny kontrakt - i dopiero wtedy odchodził
Z nami, a nie Legią, Lechią albo Lechem?
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 24.08.2019, 10:59
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Zgadzam sie z tym co napisałeś.

Dodam tylko, że niektórzy którzy piszą że tylko my mamy "styl" chyba uważają że styl = ładna gra dla oka bez związku z skutecznością i wygrywaniem. Liczy się ładna gra. Otóż Jaga też ma swój "styl" - ale ten styl to skuteczna gra a nie ładna za wszelką cenę.

btw
łks też ma styl, amica itd - grają ładnie dla oka. Fajnie jest wygrywać po ładnej grze, ale ja wole wygrać po brzydkiej grze niż przegrać po ładnej grze. A najlepiej żeby wygrac po ładnej grze, ale nie zawsze się tak da.
A ja się nie zgodzę. Nie chodzi o styl tylko o taktykę, grę w piłkę. My gramy, Jagiellonia w tym meczu nie. Czekali na kontry, gdyby musieli coś wykreować to nie byłoby tak różowo.

Frajerstwo Jagielloni krótkoterminowo przyniosło im 3 punkty, ale na dłuższą metę będą stali w miejscu. Jakby (oby nie) awansowali do pucharów w....... murowany.

Przegraliśmy po indywidualnych błędach kilku piłkarzy. Taki mamy materiał ludzki, odbudowujemy tych którym nie poszło, to jest wpisane w koszty. Niepsuj, Janicki czy Silva to piłkarze na jakich nas stać. Błędy indywidualne będą się zdarzać.

Widać było jak źli byli nasi piłkarze po meczu. Niepsuj wie że zawalił.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 24.08.2019 o godz. 11:28.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 24.08.2019, 11:27
Co więcej, Jaga będzie mieć problem z każdą inną drużyną, która gra tak, jak ona.

My niestety, widząc, jak gra Jaga, mimo wszystko zagraliśmy za mało odpowiedzialnie. Jak jest duże ryzyko przy graniu od bramki, to piłkę trzeba wypie... wykopać do przodu, a nie podawać na siłę dla samego podawania. No i jeśli rywal muruje, to wypada czasem się cofnąć, by zachęcić go do wyjścia do przodu.

Tak czy inaczej, mimo tych pewnych niedociągnięć, gdyby tylko Savicevic był w formie, jaką zwykł prezentować, byłby co najmniej 1 pkt.
Odpowiedz cytując
Kowalski
Senior Member

Od: 01.2006

Stary 24.08.2019, 11:35
Mecz przegrany i to jest fakt. Ale prawda jest taka, ze bez formy Imaza, byłby remis albo nasza wygrana. Co z tego, ze Jagiellonia miała inne okazje skoro Ci którzy je mieli nie potrafili ich skończyć. My gramy na wyjazdach słabiej niż u siebie a mimo to do remisu wcale nie było daleko. Tak, że wcale nie pisałbym o dobrej taktyce Mamrota bo mieli sporo szczęścia. Zobaczymy w rewanżu w Krakowie.
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Stary 24.08.2019, 11:49
A dlaczego miałby podpisywać z Legią/Lechem itp ?
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 24.08.2019, 11:52
raindog napisał(a):Wyświetl post
Co więcej, Jaga będzie mieć problem z każdą inną drużyną, która gra tak, jak ona.

My niestety, widząc, jak gra Jaga, mimo wszystko zagraliśmy za mało odpowiedzialnie. Jak jest duże ryzyko przy graniu od bramki, to piłkę trzeba wypie... wykopać do przodu, a nie podawać na siłę dla samego podawania. No i jeśli rywal muruje, to wypada czasem się cofnąć, by zachęcić go do wyjścia do przodu.

Tak czy inaczej, mimo tych pewnych niedociągnięć, gdyby tylko Savicevic był w formie, jaką zwykł prezentować, byłby co najmniej 1 pkt.
Ależ my się cofaliśmy, ale oni nie podchodzili. Grali z kontry. Geniusz taktyczny Mamrota

Uważam, że jeżeli polska piłka ma przestać być pośmiewiskiem Europy takich Mamrotów, Probieży etc. nie powinno być na poziomie ekstraklasy. To jest tylko strata czasu i pieniędzy.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 24.08.2019, 11:55
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Ależ my się cofaliśmy, ale oni nie podchodzili. Grali z kontry. Geniusz taktyczny Mamrota

Uważam, że jeżeli polska piłka ma przestać być pośmiewiskiem Europy takich Mamrotów, Probieży etc. nie powinno być na poziomie ekstraklasy. To jest tylko strata czasu i pieniędzy.
Pełna zgoda. Dlatego m. in. tak cenię Kazka, a mam mdłości, jak słyszę o Probierzu czy Stokowcu.
Odpowiedz cytując
leszekm
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 24.08.2019, 12:33
Dystans (w km)Jag-Wisła: 120.07-115.33. Jeszcze rok temu my mieliśmy kilka kilometrów więcej niż inne zespoły.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 24.08.2019, 12:36

A przepraszam bardzo, kto broni takim Stolarczykom, Moskalom etc nauczyc druzyne grac przeciwko druzynom mamrotowym, probierzowym etc?
Na Slowacji wiedza jak to zrobic, w Luksemburgu wiedza, w Azerbejdzanie wiedza, na Litwie wiedza, mozna wymieniac i wymieniac. U nas dlaej nie wiedza
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 24.08.2019, 12:50
wiesniak842 napisał(a):Wyświetl post
A przepraszam bardzo, kto broni takim Stolarczykom, Moskalom etc nauczyc druzyne grac przeciwko druzynom mamrotowym, probierzowym etc?
Na Slowacji wiedza jak to zrobic, w Luksemburgu wiedza, w Azerbejdzanie wiedza, na Litwie wiedza, mozna wymieniac i wymieniac. U nas dlaej nie wiedza
Stolarczyk wie, mimo katastrofalnych błędów indywidualnych mogliśmy to spokojnie zremisować. Mamy piłkarzy z odzysku, kadra jest totalnie przebudowana a kluczowi piłkarze wracają po kontuzjach.
Wiem że rżniesz głupa celowo, ale weźmy pod uwagę potencjał finansowy. Mamrot, Probierz, Vuković spuszczają pieniądze klubów w kiblu niewiele w zamian oferując. W tym momencie my i Jagiellonia mamy inne cele i inne warunki finansowe, a tu geniusz taktyczny Mamrot wychodzi grać z kontry z średniakiem na własnym stadionie. I jeszcze ludzir go bronią, bo fartem zainkasował 3 punkty.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 24.08.2019 o godz. 12:53.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
Guzik
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 24.08.2019, 12:55
Przegrana na wyjeździe 3:2 z klubem, który walczy o MP. Dodam, że przegrana po naszym słabym meczu. To chyba nie jest zły prognostyk?
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 24.08.2019, 12:59
Stolarczyk wie, mimo katastrofalnych błędów indywidualnych mogliśmy to spokojnie zremisować. Mamy piłkarzy z odzysku, kadra jest totalnie przebudowana a kluczowi piłkarze wracają po kontuzjach.
Wiem że rżniesz głupa celowo, ale weźmy pod uwagę potencjał finansowy. Mamrot, Probierz, Vuković spuszczają pieniądze klubów w kiblu niewiele w zamian oferując. W tym momencie my i Jagiellonia mamy inne cele i inne warunki finansowe, a tu geniusz taktyczny Mamrot wychodzi grać z kontry z średniakiem na własnym stadionie. I jeszcze ludzir go bronią, bo fartem zainkasował 3 punkty.
W takim razie nasza wygrana z LKSem tez byla fartem, a nie umiejetnoscia oceny trenera i decyzji jak mamy grac z ogorkami
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 24.08.2019, 12:59
Konieczne wg mnie będą zmiany w obronie.

Szczerze mówiąc spróbowałbym Kubę na prawej obronie. Nasza obrona to tykająca bomba i przy lepszym rywalu, jak wczoraj z Jagą, sprezentowaliśmy im przynajmniej 2 bramki, a trzecia też wydaje się, że można jej było uniknąć. Bawiąc się w jakieś możliwości zestawienia obrony, to można spróbować:
- Błaszczykowski - Klemenz - Szota (ten nowy) - Sadlok

W pomocy może zagrać Basha- Vukan -Silva, a wyżej Wojo/Buksa - Brożek - Chuca.
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Stary 24.08.2019, 13:01
Przecież właśnie te drużyny litewskie slowackie luksemburskie grają tak jak Jaga wczoraj 10 na własnej połowie - przejęcie piłki i kontra. Polskie drużyny nie grają ataku pozycyjnego tylko kontrę - potem zdziwienie ze Jaga dostaje w dupe u siebie z Rakowem - który stosuje te sama taktykę co wczoraj Jaga...albo kolejne eurow.......e
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów