The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 28 22,76%
osłabi 78 63,41%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,82%
Głosujących: 123. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
WHITE*STAR
Senior Member

Od: 07.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 30.07.2019, 17:12
Adrio napisał(a):Wyświetl post
Piszesz:
Legie w tamtym roku ograli ludzie którzy na co dzień pracują, sport to dodatek czyli co mamy iść tą drogą?
To raczej dowód na to, że poszukiwanie wzmocnień w tak przepłacanej lidze jak nasza Ekstraklasa nie ma sensu, skoro naszego mistrza ogrywają armatorzy. Tak w ogóle w ostatnich 2 sezonach 3 polskie drużyny mierzyły się z 3 różnymi drużynami ze Słowacji. I wiesz co? Wszystkie przegrały.

Adrio napisał(a):Wyświetl post
Żeby stawiać na młodych to trzeba ich najpierw mieć na jakimkolwiek poziomie. Liczę, że rezerwy pomogą niektórym wskoczyć na ten wyższy poziom bo to zawsze będzie piłka seniorska.

W tamtym sezonie był promowany Lis i co z nim teraz? Dwa mecze na ławce i nie wiadomo czy jest to spowodowane odejściem czy tym że Buchalik jest w lepszej formie. Mamy co mamy i z tym się trzeba liczyć. Ciężko nam wyciągnąć kogokolwiek z niższych lig kto jest młody, potrafi prosto kopnąć jest perspektywiczny co pokazuje przykład chociażby Serafina Szota czy Płachety o którego się staraliśmy przed sezonem.]
Lis negocjuje z Belgami, ma jeszcze 2 inne opcje. Prawdopodobnie odejdzie za niezłą kasę jeszcze w tym tygodniu. W ciągu roku przynajmniej pomnożymy zainteresowane w jego środki razy 4.

Tak szczerze mówiąc to ja nie wiem na jakim poziomie są nasi młodzi, bo po prostu rzadko dostają szansę. Wskutek kontuzji wszedł 15-letni Hoyo i dawał radę. Taki Morys z Arką też nie wypadł jakoś źle. W Lechii np. nagle po zmianie trenera pierwszego zespołu zaczęli mieć super wychowanków?

Poza wychowankami, sprowadziliśmy 2 młodych, którzy nie dostają szans. Kumah i Balicki. Balicki rozegrał już w seniorach już 51 meczów strzelając w 1 i 2 lidze 9 bramek. Juniorem więc jest tylko z rocznika. Kumah też dobrze wygląda w sparingach i juniorach. Jeśli jednak są tak słabi, że nie ma dla nich miejsca nawet na ławce - to po co w ogóle Stolarczyk ich podpisywał?

Przy okazji przypominam, że poprzedni sezon zaczynaliśmy ze skrzydłami Małecki-Boguski, a naszym najlepszym skrzydłowym okazał się Kostal, który dostał szansę w 5 kolejce. Wiosną 3 pierwsze mecze naszym najgorszym obok Plewki piłkarzem był na pewno Kolar. Ostatecznie skończył on sezon z 12 bramkami na koncie i odszedł za kasę do lepszej ligi. Dlatego - jeśli i tak nie walczymy o nic więcej niż przetrwanie - po co nam ten Janicki i szeroka doświadczona kadra? Po co mamy teraz sprowadzać kolejnego napastnika, skoro już teraz w kadrze jest ich 5?
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 30.07.2019, 17:48
WHITE*STAR napisał(a):Wyświetl post
... Po co mamy teraz sprowadzać kolejnego napastnika, skoro już teraz w kadrze jest ich 5?
Żeby nie spaść z ligi?
Bo przy 33 mln długu bez przychodu z niej czeka nas ścieżka która właśnie kroczy Ruch?
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 30.07.2019, 20:03
bridgeburner napisał(a):Wyświetl post
Żeby nie spaść z ligi?
Bo przy 33 mln długu bez przychodu z niej czeka nas ścieżka która właśnie kroczy Ruch?
Zgadzam się, że nie mamy w ataku jakości. Tylko czyja to wina, że nie ma jej pomimo 5 zawodników na tę pozycję? Po co w takim razie był podpisywany Brożek? Po co zimą Stolarczyk ściągał Balickiego? Chyba nie po to brał jednego z lepszych strzelców 2 ligi z niemal 50 meczami w seniorach na szczeblu centralnym, by u nas cofnąć go do juniorów? Czemu, jeśli nie ma jakości, nie zwolni miejsca i kontraktu oddając gdzieś Drzazgę? Pewien jestem, że nawet Ekstraklasowe kluby za darmo wzięłyby go oferując zawodnikowi lepszy kontrakt. Przy tym wszystkim trzeba powoli dawać szansę Buksie. Jedynie Balaniuk to taka niechciana pozostałość po poprzednim zarządzie, acz mógłby być napastnikiem nr. 4.

Podobnie podchodziłem do tematu Serafina Szoty. Z jednej strony byłby to sensowny ruch, z drugiej - mamy już przynajmniej 4 środkowych obrońców.

Wszystko to co opisałem świadczy raczej o tym, że ta nasza nowa polityka transferowa to jest jednak dość awanturnicza, co?
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 30.07.2019, 20:27
Wszystko to co opisałem świadczy raczej o tym, że ta nasza nowa polityka transferowa to jest jednak dość awanturnicza, co?
Bo po prostu nie stać nas w tej chwili na konsekwentną, przemyślaną i jednorodną DŁUGOTERMINOWĄ politykę transferową, więc stosujemy doraźnie quasi-politykę łatania potrzeb na danej pozycji "najlepszą DOSTĘPNĄ opcją w tych uwarunkowaniach". Raz to będzie młodzieżowiec, raz emeryt, raz jakiś dawny talent, który potrzebuje odbudowania. W tym momencie nie mamy możliwości sprowadzenia pełnowartościowego piłkarza na warunkach konkurencyjnych. Sorry, taki mamy klimat.

Ciut bardziej perspektywicznie, z tego co mówił p.o. prezesa, postawiliśmy na (ryzykowne) wyczekiwanie na okazje w ramach posezonowej wyprzedaży tych pełnowartościowych piłkarzy, co to się nigdzie nie załapią w międzyczasie. Kiedyś ogromnym zwolennikiem tej strategii był Osuch i trzeba mu przyznać, że zbudował na jej bazie całkiem dobry zespół uwzględniając proporcję cena-jakość. Po prostu jak się jakiś w miarę sensowny piłkarz nigdzie nie załapie, bo wcześniej przeszarżował w wymaganiami, to potem drastycznie schodzi z oczekiwań finansowych.

Więc jeśli naprawdę tak jest, to realne wzmocnienia dopiero się pojawią za jakiś miesiąc i nie ma sensu teraz oczekiwać nie wiadomo czego. Inna sprawa czy i kogo znajdziemy potem, czy będzie gotowy do gry i czy się sprawdzi. Pożyjemy, zobaczymy.
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 30.07.2019, 23:42
Arked napisał(a):Wyświetl post
O jakiej 35-osobowej kadrze piszesz? Przecież to w połowie są juniorzy dokooptowani, żeby było z kim trenować albo kogo posadzić na ławce. To nie są zawodnicy realnie obciążający budżet. I tak by byli w klubie tylko w rezerwach albo drużynie juniorów.
Sprawdź sobie naszą kadrę, kadry innych ekstraklasowych klubów i kadry klubów z jakichś lig uznawanych za całkiem nieźle zarządzane jak holenderska, czeska czy duńska i wróć z danymi, ok? Zobacz czy tam też są tak mitycznie szerokie i bez juniorów.

Tak poza tym - czy juniorzy to jacyś upośledzeni ludzie, co to po boiskach tyłem biegają? Co jest złego w wystawieniu 2-3 w jedenastce i posiadaniu kolejnych na ławce?

MaLk napisał(a):Wyświetl post
Bo po prostu nie stać nas w tej chwili na konsekwentną, przemyślaną i jednorodną DŁUGOTERMINOWĄ politykę transferową, więc stosujemy doraźnie quasi-politykę łatania potrzeb na danej pozycji "najlepszą DOSTĘPNĄ opcją w tych uwarunkowaniach". Raz to będzie młodzieżowiec, raz emeryt, raz jakiś dawny talent, który potrzebuje odbudowania. W tym momencie nie mamy możliwości sprowadzenia pełnowartościowego piłkarza na warunkach konkurencyjnych. Sorry, taki mamy klimat.

Ciut bardziej perspektywicznie, z tego co mówił p.o. prezesa, postawiliśmy na (ryzykowne) wyczekiwanie na okazje w ramach posezonowej wyprzedaży tych pełnowartościowych piłkarzy, co to się nigdzie nie załapią w międzyczasie. Kiedyś ogromnym zwolennikiem tej strategii był Osuch i trzeba mu przyznać, że zbudował na jej bazie całkiem dobry zespół uwzględniając proporcję cena-jakość. Po prostu jak się jakiś w miarę sensowny piłkarz nigdzie nie załapie, bo wcześniej przeszarżował w wymaganiami, to potem drastycznie schodzi z oczekiwań finansowych.

Więc jeśli naprawdę tak jest, to realne wzmocnienia dopiero się pojawią za jakiś miesiąc i nie ma sensu teraz oczekiwać nie wiadomo czego. Inna sprawa czy i kogo znajdziemy potem, czy będzie gotowy do gry i czy się sprawdzi. Pożyjemy, zobaczymy.
MaLk, ja też czytałem te wszystkie wywiady, w tym wspomniany Obiedzińskiego o czekaniu na okazje. Rzecz w tym, że postanowiłem to zweryfikować i... wyszło mi, że jesteśmy jak otyły dzieciak co to wszystkich poucza o zaletach zdrowego odżywiania i o tym jak to sam się do niego stosuje, a tymczasem pomiędzy posiłkami wpierdziela na potęgę słodyczy.

Spójrzmy na przykłady:
Trafiła się potencjalna okazja z Serafinem Szotą, transfer na który nikt by nie narzekał. Rzecz w tym, że my nie czekaliśmy i już od czerwca mieliśmy przedłużonego Wasyla, podpisanego Janickiego, a poza nimi na kontraktach 2-3 innych środkowych obrońców z ambicjami na grę. W tym momencie przez pośpiech sprowadzanie kolejnego ŚO było już bez sensu.

Zaraz powinien być kolejny napastnik. Natomiast ledwie pół roku temu sprowadziliśmy jednego, któremu Stolarczyk dał zagrać ledwie 5 minut (bez tych jego 5 minut wiosną byśmy sobie nie poradzili?), a z 2 tygodnie temu przedłużyliśmy Brożka. Po co skoro wciąż potrzebujemy kolejnego?
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 31.07.2019, 09:31
WHITE*STAR - jesteś totalnym ignorantem, dlatego trudno się z Tobą dyskutuje.

Po pierwsze, nie kupiliśmy napastnika. Kupiliśmy kandydata na napastnika, który może, ale absolutnie nie musi, sprawdzić się na poziomie ekstraklasy. Zdecydowana większość się nie sprawdza. Od razu dodam, że nie gra bo jest aktualnie za słaby.

Pomysł ze składaniem składu z juniorów wprowadził w poprzednim sezonie Górnik Zabrze. W zimowym okienku wypożyczyli i kupowali piłkarzy żeby się utrzymać, byli na miejscu spadkowym. Nieprzypadkowo.

Zresztą, w poprzedniej rundzie rewanżowej też stawialiśmy na juniorów, z konieczności i żeby ich odsiać, efekty były bardzo słabe. Ewidentnie nie oglądałeś tych meczy.

To jest właśnie problem że nie rozumiesz że nie każdy junior się rozwinie, dla ciebie sztuka to sztuka, nie ważna forma, doświadczenie i umiejętności, psychika i to czy pasuje do taktyki. Z doświadczenia większość osób wie że na 20 juniorów to może jeden się przebije do ekstraklasy, może żaden. Kilku trafi do pierwszej, drugiej i trzeciej ligi, reszta znajdzie sobie inną pracę. Kontuzje, psychika, czy po prostu maks umiejętności już osiągnięty.

Ergo, jesteś dzieciakiem który gówno rozumie na temat piłki nożnej, domaga się poważnej dyskusji ale przedstawia naiwne argumenty. Żadna ilość memów tego nie zmieni. Takich dzieciaków którym się wydawało że wystarczy wystawić juniorów którzy ambicją zjedzą tą ligę i Wisła zarobi na nich miliony była masa na tym forum. Problem polega na tym, że to zwyczajnie tak nie działa. Niestety, bo też bym wolał Balickiego od jakiegoś starego latynosa, ale on jak na razie przegrał rywalizcję z Buksą, Morycem czy odpalonym później Śliwą.

A na koniec, nic mu nie ujmując, to Kostal zagrał tylko kilka dobrych meczy w Wiśle. Bardzo nam pomógł, ale to za mało żeby traktować go poważnie.

Tyle z mojej strony, nie odpowiadaj. Szkoda mojego i Twojego czasu.

P.S. Żeby nie było, mamy kilku zdolnych chłopaków, których Stolarczyk wprowadza powoli do składu. Ale żeby się rozwinąć muszą grać u boku doświadczonych piłkarzy, nie rówieśników.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 31.07.2019 o godz. 10:04.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 31.07.2019, 10:17
wolfy napisał(a):Wyświetl post
WHITE*STAR - jesteś totalnym ignorantem, dlatego trudno się z Tobą dyskutuje.

Po pierwsze, nie kupiliśmy napastnika. Kupiliśmy kandydata na napastnika, który może, ale absolutnie nie musi, sprawdzić się na poziomie ekstraklasy. Zdecydowana większość się nie sprawdza. Od razu dodam, że nie gra bo jest aktualnie za słaby.

Pomysł ze składaniem składu z juniorów wprowadził w poprzednim sezonie Górnik Zabrze. W zimowym okienku wypożyczyli i kupowali piłkarzy żeby się utrzymać, byli na miejscu spadkowym. Nieprzypadkowo.

Zresztą, w poprzedniej rundzie rewanżowej też stawialiśmy na juniorów, z konieczności i żeby ich odsiać, efekty były bardzo słabe. Ewidentnie nie oglądałeś tych meczy.

To jest właśnie problem że nie rozumiesz że nie każdy junior się rozwinie, dla ciebie sztuka to sztuka, nie ważna forma, doświadczenie i umiejętności, psychika i to czy pasuje do taktyki. Z doświadczenia większość osób wie że na 20 juniorów to może jeden się przebije do ekstraklasy, może żaden. Kilku trafi do pierwszej, drugiej i trzeciej ligi, reszta znajdzie sobie inną pracę. Kontuzje, psychika, czy po prostu maks umiejętności już osiągnięty.

Ergo, jesteś dzieciakiem który gówno rozumie na temat piłki nożnej, domaga się poważnej dyskusji ale przedstawia naiwne argumenty. Żadna ilość memów tego nie zmieni. Takich dzieciaków którym się wydawało że wystarczy wystawić juniorów którzy ambicją zjedzą tą ligę i Wisła zarobi na nich miliony była masa na tym forum. Problem polega na tym, że to zwyczajnie tak nie działa. Niestety, bo też bym wolał Balickiego od jakiegoś starego latynosa, ale on jak na razie przegrał rywalizcję z Buksą, Morycem czy odpalonym później Śliwą.

A na koniec, nic mu nie ujmując, to Kostal zagrał tylko kilka dobrych meczy w Wiśle. Bardzo nam pomógł, ale to za mało żeby traktować go poważnie.

Tyle z mojej strony, nie odpowiadaj. Szkoda mojego i Twojego czasu.
Jeśli nie chcesz czytać moich odpowiedzi to mi nic tu nie imputuj.

Nie wiem, czy Balicki jest za słaby, bo go po prostu nie widziałem w grze. Po 3 pierwszych wiosennych meczach Kolara też uznałem, że jest za słaby. Nawet jeśli Balicki nadaje się tylko do tarcia chrzanu to strzeliłby tyle samo goli co Drzazga w ostatnich 5 meczach poprzedniego sezonu i 2 obecnego, czyli 0. Natomiast jeśli ten jest już tak tragiczny, że nie ma sensu go trzymać w kadrze, to Stolarczyk w ogóle nie powinien go zimą sprowadzać. Do Chorzowa, gdzie można było wcześniej go zweryfikować jest ledwie godzina drogi.

Nie pisałem by opierać skład na juniorach, a o odmładzaniu i tak starej kadry. Na piłkarzu w wieku do 25 lat, który nawet nie jest młodzieżowcem jeszcze jest szansa zarobić. Jak sam mogłeś zauważyć na przykładach Kostala czy Kolara - tak naprawdę wystarczy kilka dobrych meczów i już kilkaset tys. € wpadnie na konto. Natomiast na Maku, Janickim czy tych naszych weteranach jak Wasyl, Boguski czy Brożek na pewno nie zarobimy nawet złotówki, a przy tym zajmą miejsce w składzie zawodnikom bardziej perspektywicznym.

Co do rozwoju juniorów - sam tu pisałem, że w ciągu ostatnich 10 lat do poziomu ekstraklasy z naszej akademii wyszło ledwie 5-6 piłkarzy i nie ma co za bardzo na nich liczyć. Wiem jednak, że jak raz na jakiś czas obok Wojtkowskiego znajdzie się w 11' chociaż jeden ze wspomnianych: Hoyo, Buksy czy Morysa, a na ławce zasiądzie 2-3 innych juniorów to żadna tragedia się nie stanie, a przy odrobinie szczęścia może stać się coś dobrego. Juniorzy to wcale nie są jacyś upośledzeni piłkarsko ludzie. Nie tylko Lech szkoli. W innych klubach ESA jak wspomniana wyżej Lechia też jest ich po kilku w kadrze na mecz i czasem dostają szansę. Nawet jeśli junior nie będzie kolejnym Gumnym to wciąż nie obniży tak bardzo i tak śmiesznego poziomu naszej ligi. W kwestiach średniej wieku kadry i ogrywania młodzieżowców wypadamy źle nawet w porównaniu do innych klubów Ekstraklasy.

Jako, że moja wypowiedź jest jedynie sprostowaniem Twoich nietrafionych wyobrażeń na temat moich opinii to teraz mogę powiedzieć - bez odbioru.
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 31.07.2019, 11:18
Jeśli nie chcesz czytać moich odpowiedzi to mi nic tu nie imputuj.

Nie wiem, czy Balicki jest za słaby, bo go po prostu nie widziałem w grze. Po 3 pierwszych wiosennych meczach Kolara też uznałem, że jest za słaby. Nawet jeśli Balicki nadaje się tylko do tarcia chrzanu to strzeliłby tyle samo goli co Drzazga w ostatnich 5 meczach poprzedniego sezonu i 2 obecnego, czyli 0. Natomiast jeśli ten jest już tak tragiczny, że nie ma sensu go trzymać w kadrze, to Stolarczyk w ogóle nie powinien go zimą sprowadzać. Do Chorzowa, gdzie można było wcześniej go zweryfikować jest ledwie godzina drogi.
Możesz mi zdradzić sekretną wiedzę jak zweryfikować na 100% czy piłkarz grający na trzecim poziomie rozgrywkowym od razu wypali w Ekstraklasie
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 31.07.2019, 11:20
No i mamy pierwszy poważniejszy transfer końca okna. Wygląda obiecująco. Może nie na miarę niekontrolowanego entuzjazmu jaki zapanował w mediach społecznościowych ale mam nadzieję, że Chuca będzie nie tylko uzupełnieniem ale wzmocnieniem składu. Papiery ma. Młody wiek i sensowna długość kontraktu dają też nadzieję na zarobek w przyszłości.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
xanti1906
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 31.07.2019, 11:44
Zrobił się tłok w środku pola. Basha, Vukan, Chuca, Jean Carlos Silva, Chuca, Wojtkowski, Plewka. Na papierze wygląda baaaardzo solidnie, zobaczymy czy Wojo utrzyma skład, czy jednak Sadlok do środka i Grabowski na lewą obronę. Być może Balicki/Buksa do przodu, skoro mamy biedę z napastnikiem i żaden nie może strzelić.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 31.07.2019, 11:50
co wy ....a z tym Balickim?
Serio nie uważacie, ze jakby sie nadawał, to wyszedłbym zamiast Banialuka ktory jest przesłaby
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Wojtator
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 31.07.2019, 11:55
Co jest nie tak z tym gościem, że w tym wieku i z takim CV do nas przyszedł ?
na papierze świetny transfer
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 31.07.2019, 12:05
szprotson napisał(a):Wyświetl post
Serio nie uważacie, ze jakby sie nadawał, to wyszedłbym zamiast Banialuka ktory jest przesłaby
Właściwie to o mnie chodzi Ja nie wiem czy on jest dobry, czy zły, bo tak jak pisałem - nigdy go nie widziałem w akcji. Chodziło mi tylko o to, że Stolarczyk sam go sobie ściągnął. I nawet jeśli jest dziadowski to Stolarczyk może mieć pretensje tylko do siebie. Podobnie wygląda kwestia Brożka i jego dyspozycyjności. Razem z Arturem mamy w kadrze już 5 napastników. Dlatego niegospodarnością jest brać kolejnego przed pozbyciem się tych niepotrzebnych.

Zgadzam się z przedmówcami, że Chuca zapowiada się ekstra.
Odpowiedz cytując
wściekłe pięści węża
Senior Member

Od: 02.2011

Stary 31.07.2019, 12:07
Wow. Nie wierzyłem, że ten Chuca to na poważnie.

Wielkie brawa dla osób odpowiedzialnych. Wygląda chłopina naprawdę mega solidnie.
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 31.07.2019, 12:08
Buchalik - Niepsuj - Klemenz - Janicki - Sadlok - Savicevic - Basha - Chuca - Kuba - napastnik - Wojtkowski

Ławka: Lis, Wasyl, Mak, Silva, Drzazga i reszta

No nie najgorzej zaczyna to wyglądać na papierze
Odpowiedz cytując
it
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 31.07.2019, 12:09
Na razie połowa tych papierów to L-4...
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 31.07.2019, 13:13
Wojtator napisał(a):Wyświetl post
Co jest nie tak z tym gościem, że w tym wieku i z takim CV do nas przyszedł ?
na papierze świetny transfer
Nic nie jest nie tak. Wybicie się Hiszpanii łatwe nie jest bo mają tam kłopot bogactwa. A w ciągu trzech ostatnich sezonów Ekstraklasa wyrosła na świetny kierunek do rozpoczęcia lub reanimowania poważnej kariery dla Hiszpanów. Poza tym zarobki, oprawa ligi i poziom życia też nie najgorsze. No i to też nie jest tak, że przychodzi do nas zawodnik sprawdzony w dorosłym futbolu. To wciąż niewiadoma bo wiele to on jeszcze nie pograł.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
Bielau
Senior Member

Od: 03.2010

Stary 31.07.2019, 14:21
it napisał(a):Wyświetl post
Na razie połowa tych papierów to L-4...
No nie wiem jak Ci wyszła połowa, skoro obecnie kontuzje ma Kuba i Savicević. A Vukan możliwe, że zagra już w meczu z Górnikiem. Więc 1/2 zawodników z 11 to nie jest połowa.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Stary 31.07.2019, 14:47
Bielau napisał(a):Wyświetl post
No nie wiem jak Ci wyszła połowa, skoro obecnie kontuzje ma Kuba i Savicević. A Vukan możliwe, że zagra już w meczu z Górnikiem. Więc 1/2 zawodników z 11 to nie jest połowa.
dzis dopiero wchodzi w trening, wiec imho lepiej nie ryzykowac zbyt szybkim wprowadzeniem.

Odpowiedz cytując
ślimak
Senior Member

Od: 04.2004

Stary 31.07.2019, 14:50
Bielau napisał(a):Wyświetl post
Klub - z wiadomych względów - nie informuje o stanie zdrowia zawodników. Ze źródeł zbliżonych do klubu - Vukana czeka dłuższa przerwa. Ale obyś miał lepsze info.
Co do Hiszpanów w ekstraklapie: napisze raz jeszcze, że po obejrzeniu ME U21 - warto chyba stamtąd próbować amatorów z Orlików.
Ostatnio edytowane przez ślimak : 31.07.2019 o godz. 15:03.
"...morał: rób dobrze innym, Tobie też ktoś zrobi..."
Odpowiedz cytując
Stelio
Senior Member

Od: 09.2013

Stary 31.07.2019, 14:55
Ćwiąkała dzisiaj pisał, że Chuca nie będzie grac za frytki i że inne kluby w Polsce oceniły go jako "zbyt drogiego". Trochę mnie to niepokoi bo jeśli to prawda, to nie wiem od kiedy jesteśmy na tyle zamożni żeby pozwalać sobie na kominy płacowe.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 31.07.2019, 14:55
No ja tak uważam, ale jestem chyba w mniejszości. Nawet Moryc i Śliwa grali więcej niż on, więc albo Stolarczyk go z jakiegoś powodu prześladuje, albo aktualnie jest słabszy od takiego Bałaniuka.
Stelio napisał(a):Wyświetl post
Ćwiąkała dzisiaj pisał, że Chuca nie będzie grac za frytki i że inne kluby w Polsce oceniły go jako "zbyt drogiego". Trochę mnie to niepokoi bo jeśli to prawda, to nie wiem od kiedy jesteśmy na tyle zamożni żeby pozwalać sobie na kominy płacowe.
Weź pod uwagę tylko, że innej kasy zarząda jego menedżer od Legii, Lechii, Amici, Piasta czy nawet Cracovii, a innej od nas, którzy groszem nie śmierdzimy. Na tym polega łapanie okazji że w sierpniu Ci którzy dotąd nie mają klubu zaczynają spuszczać z tonu. Im dłużej są bez treningu i rytmu meczowego tym bardziej ich wartość spada i tym większe ryzyko, że w nowym klubie z miejsca przegrają walkę o miejsce w składzie z ogranymi piłkarzami, którzy dobrze przepracowali okres przygotowawczy.

U nas zarobi pewnie mniej, ale ma o wiele większe szanse na zaistnienie i transfer.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 31.07.2019 o godz. 15:09.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Proud
Socios Wisła Kraków

Stary 31.07.2019, 15:14
U nas zarobi pewnie mniej, ale ma o wiele większe szanse na zaistnienie i transfer.
I do tego transfer za frytki.

Jak w tym sezonie strzeli z 6 bramek i będzie miał tyle samo asyst to może liczyć, że za ok 1 mln E go puścimy w Świat...

A taka Legia czy Lech będą wołać 3,4 razy tyle.

Tak niestety to wygląda.

Mam nadzieję, że chłopak odpali i zarobimy na nim kilka mln złotych.
Zlekceważą twój głos
Którym wróżysz im los
Od jakiego ich nic nie wyzwoli
Bo zabije ich las
Rąk co klaszczą na czas
W marsza rytm co śmierć niosąc nie boli

Patrz jak piją i żrą
Twoją żywią się krwią
I żonglują słowami twych pieśni
Lecz nic nie śni im się
A najlepiej wiesz że
Nie istnieje wszak to co się nie śni.

Jacek Kaczmarski
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 31.07.2019, 15:29
Jak Legia nie zdobędzie MP w tym roku, to gwarantuję Ci, że część piłkarzy sprzeda poniżej wartości frytek
Lech nie ma sukcesów, ale ma uznaną szkółkę, stabilne finanse czyli wszystko, co wystarczy do sprzedawania piłkarzy za ciężkie pieniądze. U nas wiadomo jak było...
Czesiu... Co ty robisz zarazo
Odpowiedz cytując
zibi7
Member

Od: 01.2013

Stary 31.07.2019, 16:56
Stelio napisał(a):Wyświetl post
Nie kluby, tylko jeden klub.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 31.07.2019, 17:04
Może być jeszcze tak że jakiś sponsor nas wspomógł przy transferze Chuco.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Stary 31.07.2019, 17:06
No ja tak uważam, ale jestem chyba w mniejszości. Nawet Moryc i Śliwa grali więcej niż on, więc albo Stolarczyk go z jakiegoś powodu prześladuje, albo aktualnie jest słabszy od takiego Bałaniuka.
z tego co sie slyszy, to wyglada naprawde slabo...póki co.

Odpowiedz cytując
Błaszczu_WIŚLAK
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2011

Stary 31.07.2019, 18:13
Rezerwy też potrzebują napastnika
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 31.07.2019, 19:35
z tego co sie slyszy, to wyglada naprawde slabo...póki co.
Domyślam się, skoro pod koniec tamtego sezonu tylko minuty załapał.
Przeskok z pierwszej ligi jest trudny, co dopiero z drugiej...

Proud - to i tak będzie dla nas dobry biznes.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 31.07.2019 o godz. 20:14.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
Proud
Socios Wisła Kraków

Stary 31.07.2019, 21:42
Domyślam się, skoro pod koniec tamtego sezonu tylko minuty załapał.
Przeskok z pierwszej ligi jest trudny, co dopiero z drugiej...

Proud - to i tak będzie dla nas dobry biznes.
Oczywiście, że tak.

Na to liczę.

Mamy naprawdę sensowną pomoc, brakuje tylko Kolara, żeby wykańczał akcje...Miejmy nadzieję, że odpali Drzazga albo Bałaniuk, bo inaczej ciężko będzie wygrywać takie "stykowe" mecze jak te ze Sląskiem czy Lechią.
Zlekceważą twój głos
Którym wróżysz im los
Od jakiego ich nic nie wyzwoli
Bo zabije ich las
Rąk co klaszczą na czas
W marsza rytm co śmierć niosąc nie boli

Patrz jak piją i żrą
Twoją żywią się krwią
I żonglują słowami twych pieśni
Lecz nic nie śni im się
A najlepiej wiesz że
Nie istnieje wszak to co się nie śni.