The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Preclarz
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2018

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 25.10.2018, 08:39
Zagrozenie? Zwyczajne zazenowanie wynikajace z tego, ze takie dzielenie bez wzgledu na obszary w jakich wystepuje po prostu niczemu nie sluzy oprocz partykularnym interesom. W Polsce mamy z tym problem niestety.
BENE NATO

Odpowiedz cytując
szym_ek
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2007

Stary 25.10.2018, 11:10
Czy ktoś z Zarządu Socios może tu napisać skąd to drugie stowarzyszenie?
Przyznam, że do tej pory byłem pod wrażeniem że Socios wykreowało się z ost akcji i będą w niej osoby między innym z Reymonta22.

Była próba stworzenia czegoś razem i nie wyszło czy od początku są to osobne projekty?
Odpowiedz cytując
PSYCHOLTSW
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2006

Stary 25.10.2018, 11:26
Rtt22 odmówiło współpracy, po czym w tajemnicy założyli fundację. ogólnie wygląda to źle ale poczekam na wpis do KRS i wtedy będziemy myśleć co dalej.
Odpowiedz cytując
petred
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2008

Stary 25.10.2018, 12:14
Karherop- a jak inaczej nazwać powstanie fundacji która zebrane pieniądze przeznaczać chce na te same projekty co socios? Jedyna różnica jest taka, że chcą działać jak fans4club - nie ciągle ale raz na jakiś czas. Zdecydowanie bardziej ufam stowarzyszeniu Socios którego założyciele są związani z tym forum od lat niż projektowi powstałemu na Twiterze .

Odpowiedz cytując
regan
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 25.10.2018, 12:15
szym_ek napisał(a):Wyświetl post
Czy ktoś z Zarządu Socios może tu napisać skąd to drugie stowarzyszenie?
Przyznam, że do tej pory byłem pod wrażeniem że Socios wykreowało się z ost akcji i będą w niej osoby między innym z Reymonta22.

Była próba stworzenia czegoś razem i nie wyszło czy od początku są to osobne projekty?
Według tego co pisał WISLAZWE to ma być FUNDACJA a nie stowarzyszenie.
Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Od: 02.2015

Stary 25.10.2018, 12:31
Cała Wisła zawsze razem!...
Odpowiedz cytując
Snow
Ave Wisła!

Od: 09.2003

Stary 25.10.2018, 12:49
Socios mialo zrzeszac wszystkie ruchy powstale w okol aferty stadionowej, a teraz sie okazuje, ze "kazdy sobie rzepke skrobie".

Nie podoba mi sie, to co robi grupa twitterowa, a jesli prawda jest to jak sie zachowali w stosunku do osob zakladajacych Socios to juz w ogole nie mam pytan.

Ech, polityka.
Odpowiedz cytując
szym_ek
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2007

Stary 25.10.2018, 12:52
regan napisał(a):Wyświetl post
Według tego co pisał WISLAZWE to ma być FUNDACJA a nie stowarzyszenie.
Ok. Ale w tym samym czasie powstają dwie inicjatywy. Mniej więcej zajmujące się tym samym z tą różnicą, że Socios będą działaś ciągle a fundacja od czasu do czasu.

Po prostu zastanawiam się czemu nie dało się ten zapał obu grup połączyć w jeden projekt.
Odpowiedz cytując
regan
Senior Member

Stary 25.10.2018, 12:59
szym_ek napisał(a):Wyświetl post
Ok. Ale w tym samym czasie powstają dwie inicjatywy. Mniej więcej zajmujące się tym samym z tą różnicą, że Socios będą działaś ciągle a fundacja od czasu do czasu.

Po prostu zastanawiam się czemu nie dało się ten zapał obu grup połączyć w jeden projekt.
Właśnie nie wiem skąd to przekonanie, że te 2 organizacje będą się zajmować tym samym. Z moich przypuszczeń wynika, że charakter, sposób działania i obszar działalności będą inne, natomiast cel będzie jak najbardziej wspólny.

Mam nadzieję, że osoby zaangażowane w tworzenie tych projektów dogadają się między sobą.
Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Od: 02.2015

Stary 25.10.2018, 13:01
Jak narazie to najbardziej zaangażowany jest regan - w PR grupy z tt.
Odpowiedz cytując
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert

Od: 03.2003

Stary 25.10.2018, 13:32
Po pierwsze. Stowarzyszenie to organizacja która zrzesza ludzi. Każdy zostaje członkiem ,każdy ma REALNY wpływ na to co robi Stowarzyszenie. KAZDY może odwołać prezesa, każdy ma prawo zagłosować i odwołać wspólnie z innymi zarzad gdy im się prezes nie podoba.

Fundacja to organizacja gdzie TYLKO FUNDATOR MOŻE ODWOŁAĆ PREZESA. NIKT NIE MOŻE ZOSTAĆ CZŁONKIEM FUNDACJI.
Fundacja może zbierać pieniądze ale nie może przyjmować członków.

Stowarzyszenie to wspólnota ludzi którzy razem decydują o wszystkim. Fundacja to organizacja gdzie decyduje co prawda Zarząd ale jedna I tylko jedna osoba może wszystko zmienić czyli fundator

Po trzecie. Pomysł na Socios zrodził się wśród ludzi tu na forum. Gdy ja, rav,serek i kominek uznaliśmy że powołujemy Stowarzyszenie to kiedy poszliśmy na spotkanie z Zarządem Wisły to okazało się że chętnych do pomagania jest więcej i wśród nich jest także grupa Reymontta 22.

Przemek, który jest fundatorem i prezesem Fundacji Reymontta 22 od początku był z nami. Przemek jest członkiem założycielem Stowarzyszenia.Układał statut,wybierał władze uzgadnial co i jak. Jest z nami w stałym kontakcie. Ma do każdego telefon i trochę żal że nie dał nikomu znać że coś chce robić tylko założył swoją fundacje. Teraz Przemek jest nie tylko członkiem założycielem Stowarzyszenia ale też fundatorem założycielem swojej Fundacji

Chciałem napisać że jesteśmy otwarci nadal dla wszystkich ludzi z Reymontta.
Jestem też po słowie z Przemkiem czyli prezesem Fundacji i na pewno dogadamy się tak by każdy wiedział jaka organizacja jest od czego i dlaczego każda z nich jest Wartością dla Wisły.
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 25.10.2018 o godz. 13:39.
Odpowiedz cytując
Adrio
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2010

Stary 25.10.2018, 16:16
Ludzie nie róbmy sobie jaj. Docelowo miało być stworzone SOCIOS by zrzeszać chętnych do pomocy klubowi i o tym mowa była od dawna a tutaj znów wyskakuje ktoś z fundacją. Jeżeli osoba za nią odpowiedzialna wiedziała już wcześniej o powstaniu SOCIOS także ta cała fundacja mogła działać pod szyldem SOCIOS. Teraz wygląda to tak, że każdy coś chce ugrać dla siebie, nie dziwcie się potem, że ludzie będą nieufnie podchodzić do jednych i drugich jeżeli ktoś robi coś za plecami.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 25.10.2018, 19:13
@petred

Przede wszystkim fundacja miała swoje 'korzenie' w akcji stadionowej, za którą chwała, bo przecież dzięki niej tylu kibiców się złożyło na opłacenie meczów miastu..

Generalnie nie znam osobiście nikogo ani z Fundacji, ani z Socios, ale obie grupy przecież zupełnie się nie dublują. To całkowicie inna forma wspierania. Zresztą podkreślił to Wit.Ek

Niestety, wg mnie ta cała burza i "konflikt' którzy jeszcze niektórzy próbują napompować nikomu nie pomoże i tylko pokazuje sposób myślenia wielu.
Odpowiedz cytując
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert

Stary 25.10.2018, 19:34
Karherop napisał(a):Wyświetl post

Niestety, wg mnie ta cała burza i "konflikt' którzy jeszcze niektórzy próbują napompować nikomu nie pomoże i tylko pokazuje sposób myślenia wielu.
Mam nadzieję, że niedługo nasze organizacje się spotkają i zastanowimy się jak współdziałać mimo problemu, który opisałem https://wislakrakow.com/forum/showpo...&postcount=431
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 25.10.2018 o godz. 19:36.
Odpowiedz cytując
Barti
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2011

Stary 25.10.2018, 20:06
Czy myśleliście już nad inną formą zapisu niż przez internet? Na mecze Wisły przychodzi wiele osób starszych, które byłyby zainteresowane akcesem, a nie są "internetowe". Proponowałbym dogadać się z klubem i w czasie meczu ustawić stolik z deklaracjami przystąpienia np. na górnym "E". Myślę, że trochę chętnych osób by się znalazło i to w przedziale wiekowym gwarantującym stały dopływ kasy. Pomyślcie nad tym poważnie.
"Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka
Gdyby się nie przewrócił, byłaby rzecz wielka
Gdyby to najczęstsze słowo polskie
Gdyby mama miała ...., to by była ojcem"
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 25.10.2018, 20:12
Myśleliśmy o tym, prawdopodobnie już na Zagłębiu będzie taka możliwość
Odpowiedz cytując
Socios Wisła Kraków
Junior Member

Stary 27.10.2018, 22:56
W poniedziałek przed meczem z Zagłębiem Sosnowiec zapraszamy wszystkich zainteresowanych od godz. 16:30 do Strefy Kibica (obok kas biletowych). Będzie możliwość zapisania się do Socios oraz uzyskania informacji na temat stowarzyszenia. Do zobaczenia!
Odpowiedz cytując
Laszi
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2006

Stary 28.10.2018, 18:53
W końcu szansa uścisnąć dłoń prezesa! Nie mogę się doczekać
Odpowiedz cytując
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert

Stary 28.10.2018, 20:30
Laszi napisał(a):Wyświetl post
W końcu szansa uścisnąć dłoń prezesa! Nie mogę się doczekać
Siłą stowarzyszenia są jego Członkowie więc to prezes będzie zaszczycony
Odpowiedz cytując
PSYCHOLTSW
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2006

Stary 29.10.2018, 08:00
Panie Witoldzie dla nas Wisła to jest mes que un club i każdy kto jej pomaga jest naszym przyjacielem a kto jej szkodzi jest naszym wrogiem. cieszę się, że inicjatywa Socios ruszyła i w każdy możliwy sposób będę ją wspierał i promował, nawet kosztem siebie ;-) oczywiście każdej z tych osób, które wpłacają pieniądze należy się szacunek i podziękowania ale uściśnięcie dłoni prezesowi czy innym osobom (np. członkom zarządu), które w to się zaangażowały (od strony formalnej) to nasz sposób na bezpośrednie podziękowanie za stworzenie tej szczytnej inicjatywy. tworzymy coś, co może przejść do historii Wisły i zapisać się w niej jako wspaniały gest jej wiernych kibiców. dlatego Vamos Socios Wisła Kraków i wielkie podziękowania dla każdego wspierającego ten projekt, jesteście wielcy!
Odpowiedz cytując
Alf kibic Wisły
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2010

Stary 29.10.2018, 10:43
Cieszę się ze dzisiaj będę mógł osobiście poznać kogoś z założycieli Socios, ja już się zapisałem, a nawet o dziwo zostałem przyjęty do tego zaszczytnego grona. Wielki szacun za Waszą wspaniałą prace, po prostu jesteście Wielcy.
Czy wiadomo kto będzie dzisiaj w Strefie Kibica?
Odpowiedz cytując
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert

Stary 29.10.2018, 20:34
Był cały Zarząd, byli wszyscy z Komisji Rewizyjnej.
Jesteśmy bogatsi o naukę,że trzeba będzie znaleźć inne miejsce niż Strefa Kibica bo w pewnej chwili przy wejściu do niej staje ochroniarz i nie pozwala swobodnie wchodzić...

Tak czy siak cieszę się że mogłem wiele osób poznać. Zarówno tych którzy złożyli deklarację jak i tych którzy są już Socios.

Dziękuję za miłe slowa pod naszym adresem ale wierzcie: siłą stowarzyszenia są jego członkowie. Im więcej ich jest tym większe wpływy, tym więcej możemy zrobić.
My jako zarząd organizujemy tę działalność ale bez członków to stowarzyszenie by nie istniało i nie zbierało pieniędzy.

Zbliża się koniec miesiąca. Zbliża się czas sporządzenia pierwszego raportu finansowego.
Odpowiedz cytując
siara
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 29.10.2018, 21:21
Ilu nas dziś przybyło ?
Odpowiedz cytując
Socios Wisła Kraków
Junior Member

Stary 29.10.2018, 23:38
Wszystkim przybyłym na spotkanie bardzo dziękujemy - miło było Was poznać i zamienić kilka zdań. W najbliższym czasie postaramy się zorganizować spotkanie, gdzie będzie można w bardziej komfortowych warunkach podyskutować o przyszłości Socios Wisła Kraków!

Przed meczem rozdaliśmy dwa tysiące ulotek, siedem osób zdecydowało się przystąpić do stowarzyszenia wypełniając deklaracje na miejscu!

Czas na krótkie podsumowanie:

- ilość członków zwyczajnych - 68 (9 Białych Gwiazd, 23 Złote Gwiazdy, 36 Srebrnych Gwiazd)
- ilość członków wspierających - 3 (dzieci)
- ilość osób oczekujących na przyjęcie - 14 (1 Biała Gwiazda, 3 Złote Gwiazdy, 10 Srebrnych Gwiazd)

Jak łatwo policzyć 85 osób zdecydowało się przystąpić do stowarzyszenia Socios Wisła Kraków, a suma wpłacanych przez nich składek da rocznie kwotę 83 160 zł! Nieźle jak na dwa tygodnie, prawda?

Ps. Pomożecie przekroczyć granicę 100 członków do końca miesiąca?
Odpowiedz cytując
Socios Wisła Kraków
Junior Member

Stary 09.11.2018, 15:00
Krótkie podsumowanie po miesiącu działalności poniżej.

Ilość członków - 100, w tym:

- Biała Gwiazda - 11
- Złota Gwiazda - 29
- Srebrna Gwiazda - 54
- Członek Wspierający - 6 (dzieci - Hania, Wojtuś, Antoś, Oskar, Kuba i Staś)

Trzy kolejne osoby oczekują na przyjęcie.

Miesięcznie nasze składki dają kwotę 7860 zł, co rocznie pozwoli uzyskać 94320 zł!

Wisłę poprzez nasze stowarzyszenie chce wspierać pięć kobiet - liczymy na więcej drogie Wiślaczki!

Najwięcej osób - co zrozumiałe - mieszka w województwie małopolskim. Są też Wiślacy z dolnośląskiego, podkarpackiego, lubuskiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego i śląskiego.

Wspierają nas także osoby mieszkające za granicą - w Anglii, Australii, na Filipinach, w Hiszpanii czy w Holandii. Czekamy na Wiślaków także z innych krajów!
Odpowiedz cytując
lopez71
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2010

Stary 10.11.2018, 08:26
Mam pytanie. Będziecie dzisiaj przed meczem, bo chciałbym osobiście złożyć deklaracje
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 10.11.2018, 08:29
lopez71 napisał(a):Wyświetl post
Mam pytanie. Będziecie dzisiaj przed meczem, bo chciałbym osobiście złożyć deklaracje
Tak beda od 19:30 w strefie kibica obok kas
Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB

Stary 10.11.2018, 09:11
Tak jesteśmy
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 10.11.2018, 10:58
Panowie, cały czas będę nudził w temacie - każdy, kto się zadeklarował powinien czym prędzej wypełnić swoje zobowiązanie. Miejcie świadomość, że rozmawiając z klubem zaufaliśmy Wam i podaliśmy wstępną liczbę członków. Nie róbcie z nas bajkopisarzy
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 10.11.2018, 12:49
Ja liczyłem, że te 200 zadeklarowanych na forum to tylko wierzchołek góry lodowej i tak naprawdę będzie nas około tysiąca na początek

Myślę, że pierwszym zadaniem zarządu Socios będzie inwestowanie w pozyskiwanie nowych członków. Jakiś marketing? Poza TT?
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów