The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
toomo
Member

Od: 12.2018

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 01.01.2019, 19:00
Mam pytanie do kibiców zrzeszonych w socios.
Co was odróżnia od skwk i sharks ?
Dlaczego ktokolwiek miałby uwierzyć że jesteście tacy fajni i nie chcecie tylko wydymać kolejnych naiwnych frajerów ?
Zauważcie że niczego wam nie zarzucam, chciałbym tylko by ktoś mi to wyjaśnił.
Odpowiedz cytując
Gercu
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 01.01.2019, 19:05
toomo napisał(a):Wyświetl post
Dlaczego ktokolwiek miałby uwierzyć że jesteście tacy fajni i nie chcecie tylko wydymać kolejnych naiwnych frajerów ?
Transparentność w dysponowaniu środkami. Jak mi się nie spodoba na co Socios wydaje moje pieniądze, to mogę się z tego towarzystwa wypisać.
Odpowiedz cytując
MackoKurko
Junior Member

Od: 05.2018

Stary 01.01.2019, 19:08
toomo napisał(a):Wyświetl post
A ja mam jeszcze jedno pytanie: Socios jest stowarzyszeniem. Wiecie jak łatwo przejąć władzę w stowarzyszeniu? Nawet jak dzisiaj jest wolne od "rekinków", to jutro być nie musi. Macie jakieś metody "oczyszczające"?
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 01.01.2019, 19:11
michal_pietruszewski napisał(a):Wyświetl post
Tutaj RODO nie jest łamane.

Nick - RODO nie jest łamane

Imię Nazwisko - trzeba wyrazić specjalna zgode.

Wszystko po to aby: "...przekonani o słuszności takich wartości jak transparentność i wiarygodność..." kibice Wisły wpłacali składki członkowskie.

ps. np dla mojej skromnej osoby to na chwile obecną ta transparentność jakoś nie powala, a odnosząc się do tego cyrku jaki teraz obserwujemy powinniśmy w szczególności zwrócić na to uwagę.
Mi sie wydaje, ze to ma byc transparentnosc Socios jako stowarzyszenia, a nie transparentnosc czlonkow na podstawie ich nicku, imienia czy nazwiska. Szczerze, to nie wiem co mialby dac taki zabieg. Czlonkowie swoja transparentnosc okazuja regularnie wplacajac skladki czlonkowskie, a Socios przedstawiajac transparentne sprawozdania finanoswe. Kazdy czlonek ma przypisany numer czlonkowski i tak samo kazdemu numerowi czlonkowskiegmu jest przypisany status (Biala Gwiazda, Srebrna czy zlota, badz wspierajacy i na ich podstawie i tak wiadomo kto ile wplaca). Pozdrawiam.
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
michal_pietruszewski
Junior Member

Od: 12.2008

Stary 01.01.2019, 19:26
Cytat:
A co jesli ja osobiscie nie zgadzam sie na uzycie mojego nicku w rozliczeniu?
Pisać osoba anonimowa nr XXX? Nie wiem. Chodzi o zwiększenie transparentności w jak największym stopniu jest to możliwe. To wszystko co widzę/słyszę/czytam tak mnie "irytuje", ze jest to nie do opisania.

Jeszcze chciałbym zapytać się o komentarz do artykułu Szymona Jadczaka który umieścił Ludwika Miętta-Mikołajewicza na "zaszczytnym" 2 miejscu swego dzisiejszego rankingu.

Ludwik Miętta-Mikołajewicz, honorowy prezes, członek rady nadzorczej Wisła Kraków S.A. “Legenda” – mówią o nim w Krakowie. “Grabarz Wisły i jedna z najciemniejszych postaci w całej tej układance” – odpowiadam. To on wpuścił Sharksów do Wisły. Dokładnie 20 kwietnia 2015 r., podczas walnego zgromadzenia TS Wisła, ludzie związani z bandytami oficjalnie weszli do struktur klubu i do dziś w nich siedzą. To jeden z najczarniejszych dni w historii Wisły, a ówczesne zachowanie pana Ludwika było haniebne. Gdy część działaczy i mediów próbowała mu uświadomić, że pcha Wisłę w łapy bandytów, pan Ludwik stanął po ich stronie, przeciwko mediom i uczciwym działaczom. Dziś nie da się czytać jego wystąpienia z tamtego dnia bez zażenowania. Dziś wiemy też, że Misiek bezwzględnie wykorzystał szansę daną mu tamtego dnia przez Mięttę.

Oczywiście nie można zapomnieć przy tej okazji o grupie działaczy Towarzystwa Sportowego, którzy poznali Mięttę z Miśkiem i wprowadzili bandytę na salony. Paweł M. szybko im się “odwdzięczył”. W brutalny sposób usunął ich z klubu.

Na konto Ludwika Miętty-Mikołajewicza idą też skandaliczne umowy, które podpisywał z firmą Miśka, skrajnie niekorzystne dla Wisły, skazujące ją na wieloletni związek z Sharksami.

Honorowemu prezesowi nie przeszkadzali bandyci, którzy urządzili sobie magazyn trefnych towarów w klubowych budynkach, a w pomieszczeniach Wisły trenowali ustawki (zresztą to sam Miętta-Mikołajewicz otwierał salę gdzie trenują kibole).

Miętta gwarantował też Miśkowi bezkarność – wielokrotnie uspokajał wpływowych w Krakowie ludzi, zaniepokojonych gangsterskimi powiązaniami Wisły. Pan Ludwik miał na tę okoliczność przygotowaną bajeczkę o resocjalizacji i konieczności dawania drugiej szansy.

Ludwik Miętta-Mikołajewicz ponosi też przynajmniej część odpowiedzialności za fiasko rozmów z kolejnymi inwestorami. “Panie Ludwiku zależy nam na poufności, proszę na razie zachować w tajemnicy nasze rozmowy” – powtarzało kilku potencjalnych kupców Wisły. Możecie sobie wyobrazić co mieli w głowach, gdy następnego dnia czytali w mediach o szczegółach swoich ofert…

No i oczywiście nie należy zapominać, że pan Ludwik jako członek rady nadzorczej Wisły Kraków S.A. z jakiegoś powodu nie dostrzegał nieprawidłowości w działaniu zarządu, co naraziło Wisłę na milionowe straty i doprowadziło ją na skraj bankructwa.
Odpowiedz cytując
Vinci
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2005

Stary 01.01.2019, 19:58
Ja chciałem zapytać o pierwszą akcję zakończoną zebraniem środków na remont szatni Akademii:

1) Kiedy ruszają prace renowacyjne?
2) Kto bezpośrednio i finalnie dokona / dokonał wyboru firmy, która przeprowadzi remont? Ludzie z socios czy inne osoby?

Nie jestem członkiem stowarzyszenia, więc brak odpowiedzi oczywiście również zaakceptuje.
"Kradzione szczęścia nie daje..."
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 01.01.2019, 20:19
Vinci napisał(a):Wyświetl post
Ja chciałem zapytać o pierwszą akcję zakończoną zebraniem środków na remont szatni Akademii:

1) Kiedy ruszają prace renowacyjne?
2) Kto bezpośrednio i finalnie dokona / dokonał wyboru firmy, która przeprowadzi remont? Ludzie z socios czy inne osoby?

Nie jestem członkiem stowarzyszenia, więc brak odpowiedzi oczywiście również zaakceptuje.
To nie byla zadna akcja zakonczona zebraniem pieniedzy. Taka akcja byla zbiorka dla pilkarzy. Pieniadze na remont AP beda przeznaczone z pieniedzy pochodzacych z czlonkowskich skladek (tak zadecydowali czlonkowie po glosowaniu). Wstepnie na ten cel ma isc 25k, ale AP najpierw ma przygotowac kosztorys. Pozniej bedziemy rozmawiac z firmami ( i wybierac najlepsza oferte ), po czym wszystko jeszcze zostanie skonsultowane z czlonkami Socios. Terminu na ta chwile nie jestem w stanie Ci podac. Chcielibysmy jak najszybciej, ale duzo tez zalezy od AP (ktorej zarzadzajacy maja teraz tez multum innych spraw na glowie zwiazanych wiadomo z czym).
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 01.01.2019 o godz. 20:22.
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
rav
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 01.01.2019, 20:41
Dodam jeszcze, że kwestia remontu została na chwilę zawieszona w związku z tematem pożyczki na ratowanie kontraktu Arsenicia. Tzn. jeśli do udzielenia pożyczki dojdzie, to wówczas temat remontu szatni zostanie odłożony w czasie. Decyzja o ewentualnym zawieszeniu tematu zapadła w porozumieniu z dyrektorem akademii Rafałem Wisłockim oraz za zgodą Socios w glosowaniu.

Swoją drogą.. na co czekasz?
Odpowiedz cytując
rav
Socios Wisła Kraków

Stary 01.01.2019, 20:54
WHITE*STAR napisał(a):Wyświetl post
Jak już Wisła ogłosi upadłość i zacznie od IV ligi - czy jest szansa, by 20 procent udziału w spółce należało do organizacji i np. 1 z 5 członków rady nadzorczej, był wybierany przez socios? Zachęci to ludzi do zapisów, zwiększy transparentność spółki i wprowadzi trochę normalności. Myślę, że start od nowa będzie wspaniałą szansą na tego typu wsparcie.
Wiesz, w tej chwili nikt nie odpowie Ci na takie pytanie. Nie wiadomo czy będzie upadłość, start od IV ligi, a jeśli - to kto to weźmie na siebie.

Albo kto obejmie klub w najbliższym czasie i uchroni przed upadłością.

Mogę Cię zapewnić, że władze Socios dążyć będą do takiego rozwiązania, żeby mieć jakiś procent akcji i miejsce w radzie nadzorczej. Tylko że aby tak się stało, to stowarzyszenie musi być realną siłą, np. musi zbierać sporo kasy, po którą nowy właściciel chętnie sięgnie.

Jest natomiast mało prawdopodobne, żeby Socios chcieli zarządzać klubem. To bardziej chodzi o wprowadzenie mechanizmu kontrolnego a nie mnożenie kucharek do mieszania łyżką w zupie.

Tylko zwróć uwagę, że zaczynamy się zapętlać: nie wejdę do Socios bo nie decydują o klubie -> Socios nie wejdzie do władz w klubie, bo jest nas za mało.

Inaczej rozmawia się z organizacją zrzeszającą 550 osób, wpłacających 0,5 mln zł rocznie a inaczej 6000 osób, gwarantujących 5 mln!

Dlatego tak ważne jest, żeby zapisywać się do Socios. Żeby namawiać znajomych do zapisania się. Żeby było nas jak najwięcej, żeby nowy właściciel klubu widział sens i zysk w tym, żebyśmy byli w klubie.

Wszystkim znajomym, którzy mieli wątpliwości mówię: zapisz się na srebrną gwiazdę i wybierz płatność miesięczną. W najgorszym razie, jeśli uznasz że to całe Socios to lipa, to po kilku miesiącach się wypiszesz. Stracisz stówkę, może dwie. A jak okaże się, że to całkiem fajnie działa, że ludzie są wiarygodni, będziesz mógł zaangażować się bardziej, będziesz mógł tworzyć coś w skali Polski unikatowego. Może nawet realnie dołożysz się do uratowania klubu.
Odpowiedz cytując
Vinci
Socios Wisła Kraków

Stary 01.01.2019, 21:01
rav napisał(a):Wyświetl post

Swoją drogą.. na co czekasz?

Ciągną się za mną wizje, w których waszą ideę marnują ludzie, o których piszę się od tygodni. Jedni odliczają złotówki od biletu i płacą za gazetki meczowe, a Wy oddajecie swoje prywatne, często ciężko zarobione pieniądze, by klub nie pozostał bezdomny.

Siedzą tam pewnie teraz z drugiej strony monitorów śmiejąc się, że wydymali nas frajerów za bilety i inne wcześniejsze akcje, a teraz jeszcze widzą, że zaczyna się rozrastać kolejne, nowe źródełko.

Co do Waszej transparentności i uczciwości nie mam wątpliwości. Natomiast czy, jak ktoś wymyśli sposób, by wyciągnąć po to co robicie, ręce, będziecie w stanie się obronić?

Ostatecznie pół roku temu przylot członka kambodżańskiej rodziny królewskiej byłby tak samo odebrany, jak lądowanie obcych na błoniach....

Cytując klasyka: "to moja prywatna opinia i nikt nie musi się z nią zgadzać"
Odpowiedz cytując
Garret
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 01.01.2019, 21:05
Mam takie pytanie, mam nadzieję, że to dobry temat: czy jeżeli komuś pogorszy się sytuacja materialna i będzie musiał wystąpić ze stowarzyszenia, będzie mógł bezproblemowo zapisać się z powrotem, gdy finanse na to pozwolą? Interesuje mnie po prostu, czy nie ma tu jakiś mechanizmów weryfikujących, ewentualnie braku zaufania, że ta osoba za chwilę znowu się wypisze?

Bardzo chcę się zapisać, ale jestem po przeprowadzce, jeszcze cały czas szacuję koszty życia i wolę się zapytać co w sytuacji gdy stwierdzę, że jednak na te chwilę nawet te 50 zł jest mi potrzebne na co dzień.
Odpowiedz cytując
Błaszczu_WIŚLAK
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2011

Stary 01.01.2019, 21:10
Garret napisał(a):Wyświetl post
Mam takie pytanie, mam nadzieję, że to dobry temat: czy jeżeli komuś pogorszy się sytuacja materialna i będzie musiał wystąpić ze stowarzyszenia, będzie mógł bezproblemowo zapisać się z powrotem, gdy finanse na to pozwolą? Interesuje mnie po prostu, czy nie ma tu jakiś mechanizmów weryfikujących, ewentualnie braku zaufania, że ta osoba za chwilę znowu się wypisze?

Bardzo chcę się zapisać, ale jestem po przeprowadzce, jeszcze cały czas szacuję koszty życia i wolę się zapytać co w sytuacji gdy stwierdzę, że jednak na te chwilę nawet te 50 zł jest mi potrzebne na co dzień.
Tak, można zarówno zawiesić swoje członkostwo jak i przejść z członka zwyczajnego na członka wspierającego (który co prawda nie ma prawa głosu w głosowaniach, ale jest członkiem stowarzyszenia).
Odpowiedz cytując
Błaszczu_WIŚLAK
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2011

Stary 01.01.2019, 21:11
Szanowni Wiślacy,

W piątek Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków organizuje konferencję, na której przedstawiciele Socios będą obecni.

Jak wszyscy mamy mnóstwo pytań do zarządu TS, nadarza się więc okazja, by je zadać.

Chcieliśmy, by postawić pytanie mógł każdy, z uwagi jednak na spodziewaną ich ilość uznaliśmy, że jest to niewykonalne. Ustaliliśmy więc, że zadamy 10 pytań (na 5 z nich zarząd TS odpowie na konferencji, na 5 pozostałych ustosunkuje się na piśmie) - liczbę pytań uzgodniliśmy z zarządem TS. Mamy również zapewnienie, że dostaniemy odpowiedzi na wszystkie pytania.

Pytania wybierzemy spośród nadesłanych przez Was - czekamy na nie w komentarzach do czwartku, do godziny 18:00.

Zdajemy sobie sprawę, że z podobną inicjatywą wyszedł kilka miesięcy temu ówczesny zarząd SA, który niestety na zdecydowaną większość zadanych pytań nie odpowiedział.
Mamy nadzieję, że zarząd TS jest świadomy, że w obecnej sytuacji klubu powinien odpowiedzieć na wszystkie, nawet najbardziej niewygodne pytania.

Prosimy o wysyłanie pytań w komentarzach pod tym postem na fb:
https://www.facebook.com/SociosWisla...1074?__tn__=-R
Odpowiedz cytując
mariusz92abg
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2008

Stary 01.01.2019, 21:22
Jakie dalsze działania wobec Wisły planuje TS? Dokończenie sezonu, ogłoszenie upadłości i gra od 4 ligi, wyprzedaż zawodników i gra juniorami? Czy są szanse na nowego poważnego inwestora? Czy będzie upubliczniony wynik audytu, jaki został przeprowadzony ostatnio w klubie?

Ps. Pytanie zadaję na forum, ponieważ nie posiadam konta na facebooku.
Powód: Brak facebook
Ostatnio edytowane przez mariusz92abg : 01.01.2019 o godz. 21:27.
Odpowiedz cytując
rav
Socios Wisła Kraków

Stary 01.01.2019, 21:22

Co do Waszej transparentności i uczciwości nie mam wątpliwości. Natomiast czy, jak ktoś wymyśli sposób, by wyciągnąć po to co robicie, ręce, będziecie w stanie się obronić?
Są na to pomysły. Weź pod uwagę, że zakładamy pełną transparentność. Zatem każdy dziwny wypływ kasy zostałby zauważony. A to oznacza lawinę rezygnacji z członkostwa w Socios. Taki zamach udałby się tylko dwa razy: pierwszy i ostatni.

Fajną rzeczą byłoby, gdyby udało się zrobić to co pisałem wcześniej: że Socios stają się współudziałowcami w klubie i regularnie wpłacają do niego środki, mając przy tym mechanizm kontrolny w postaci członka rady nadzorczej we władzach klubu. Wtedy na koncie Socios nie byłoby zbyt wiele pieniędzy, bo regularnie zasilałyby one SA.

I jeszcze spytam tak: łatwiej nam będzie się obronić w kilkuset czy w kilka tysięcy?
Trochę Cię podpuszczam pisząc następujące zdanie, ale: Siedząc z założonymi rękami sprawiasz, że ten kreślony przez Ciebie negatywny scenariusz staje się bardziej realny.
Odpowiedz cytując
dziabong
Senior Member

Od: 05.2008

Stary 02.01.2019, 13:56
Mam pytanie do Panów zarządzajacych Socios w nawiązaniu do dyskusji jako toczy się w temacie dotyczący TS jako właścicielu klubu.
Jaki jest odbiór zewnętrzny Socios w obecnej sytuacji? W rozmowach na ulicy? w pracy? Udzieliliście kilku wywiadów, macie pewnie jakieś sygnały.
Dostajecie zarzuty że jesteście jak SKWK? i musicie tłumaczyć założenia socios.
Czy raczej w drugą stronę, ze w obecnej sytuacji jesteście nadzieją dla klubu?
I nie chodzi mi o opinie kibiców z forum.
Kibic Białej Gwiazdy
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 02.01.2019, 14:14
Myślę, że w zdecydowanej większości odbiór jest bardzo pozytywny. Jasne, pojawiają się pytania o powiązania z różnymi grupami, ale to w obecnej sytuacji - gdy ludzie nie ufają w zasadzie nikomu - naturalne.
Odpowiedz cytując
Awe
Senior Member

Od: 01.2004

Stary 02.01.2019, 15:54
Skoro to naturalne, to ja pozwolą sobie zadań pytanie do założycieli. Cytując klasyka Kim Wy jesteście?
Od razu zaznaczam, że nie insynuuję czy zarzucam, że zdefraudujecie pieniądze, czy coś w tym stylu. Absolutnie nie, tutaj widzę 100% transparentność i tutaj nie ma się czego obawiać.
Chodzi mi o to, że co by nie mówić, to jesteście niejako twarzą Socios i to Wy osobiście w dłuższej perspektywie najwięcej na Socios skorzystacie Obecnie też najwięcej inwestujecie np. swojego czasu (a domyślam się, że potrzeba go dużo) i ten "zysk" jest poniekąd naturalny i nie mam o to pretensji tylko chciałbym wiedzieć kogo będę ewentualnie wspierał swoimi pieniędzmi.
Z resztą nie wszystkie rzeczy da się rozstrzygnąć poprzez głosowanie. Chociażby sprawa wyboru pytań do zadania - domyślam się, że nie będzie wielkiej ankiety tylko ktoś te pytania autorytarnie wybierze. A od ich wyboru BARDZO zależy jak wypadnie TS i to czy zyskają czy stracą w oczach kibiców.
Przyznam, że szczególnie Twoja, serek.c2, postawa w ostatnim czasie rzuciła mi się w oczy i jak wcześniej jakoś szczególnie nie kojarzyłem twojego nicku, to w od jakiegoś czasu wyryłeś mi się w pamięci jako osoba dość aktywnie broniąca zarządu. Tak samo ten wywiad w Radiu Maryja, gdzie strasznie uciekaliście od jakiejkolwiek krytyki zarządu, dyplomacja na najwyższym poziomie. Plus absurdalne stwierdzenie o braku pełnej wiedzy.
Dlatego pytam czy możecie jasno określić się co do oceny zarządzania klubem przez Marzenę Sarapatę (bez zasłaniania się, że mówię jako założyciel Socios, a nie jako ja we własnej osobie) oraz czy jesteście lub byliście członkami SKWK.
Może się czepiam i dopierdalam o szczegóły ale ostatnie wydarzenia obrzydziły mi wszystko powiązane z SKWK w ten czy inny sposób.
Po burzy słońce wychodzi zza chmur,
i nad Krakowem zaświeci znów.
O jednym marzę, o jednym wciąż śnię,
Mistrzem będzie Wisełka, na pewno to wiem.
Życie bym dał, za krakowską Wisłę
O jakże bym chciał, by znów była mistrzem
O jakże bym chciał

Odpowiedz cytując
sanderuss
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2006

Stary 02.01.2019, 17:44
Awe napisał(a):Wyświetl post
Dlatego pytam czy możecie jasno określić się co do oceny zarządzania klubem przez Marzenę Sarapatę (bez zasłaniania się, że mówię jako założyciel Socios, a nie jako ja we własnej osobie) oraz czy jesteście lub byliście członkami SKWK.
Dlaczego pytasz Serka żeby wypowiedziałsie w imieniu Socios? Jest nas ponad 600 i pewnie około 600 różnych ocen zarządu będzie. Chodzi o to że mamy wspólny cel, chociaż niekoniecznie musimy sie zgadzać odnośnie detali. Ty wspierasz, ty decydujesz.

http://www.sport.pl/pilka/7,65039,24...14#MT_1Zdjecie
Odpowiedz cytując
Daro&Mysłowice
Member

Od: 11.2004

Stary 02.01.2019, 21:59
Martwi mnie pare rzeczy...Niestety ale widze ze trudno wam nazywac sprawy po imieniu...z drugiej strony sam nie mam odwagi za dużo napisać...pytania do TS pewnie prawde odpisza...jeżeli prokuratura nie zacznie działać to szans nie widze...o uratowaniu klubu już nawet nie myśle...poprostu boje sie ze 4 liga nie przywroci normalności
CZY WYGRYWASZ CZY NIE ZAWSZE JA KOCHAM CIE W SERCU MOIM WISŁA I NA DOBRE I NA ZŁE!!!
MYSŁOWICE WIERNE WISLE!!!
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 02.01.2019, 23:08
Skoro to naturalne, to ja pozwolą sobie zadań pytanie do założycieli. Cytując klasyka Kim Wy jesteście?
Od razu zaznaczam, że nie insynuuję czy zarzucam, że zdefraudujecie pieniądze, czy coś w tym stylu. Absolutnie nie, tutaj widzę 100% transparentność i tutaj nie ma się czego obawiać.
Chodzi mi o to, że co by nie mówić, to jesteście niejako twarzą Socios i to Wy osobiście w dłuższej perspektywie najwięcej na Socios skorzystacie Obecnie też najwięcej inwestujecie np. swojego czasu (a domyślam się, że potrzeba go dużo) i ten "zysk" jest poniekąd naturalny i nie mam o to pretensji tylko chciałbym wiedzieć kogo będę ewentualnie wspierał swoimi pieniędzmi.
Z resztą nie wszystkie rzeczy da się rozstrzygnąć poprzez głosowanie. Chociażby sprawa wyboru pytań do zadania - domyślam się, że nie będzie wielkiej ankiety tylko ktoś te pytania autorytarnie wybierze. A od ich wyboru BARDZO zależy jak wypadnie TS i to czy zyskają czy stracą w oczach kibiców.
Przyznam, że szczególnie Twoja, serek.c2, postawa w ostatnim czasie rzuciła mi się w oczy i jak wcześniej jakoś szczególnie nie kojarzyłem twojego nicku, to w od jakiegoś czasu wyryłeś mi się w pamięci jako osoba dość aktywnie broniąca zarządu. Tak samo ten wywiad w Radiu Maryja, gdzie strasznie uciekaliście od jakiejkolwiek krytyki zarządu, dyplomacja na najwyższym poziomie. Plus absurdalne stwierdzenie o braku pełnej wiedzy.
Może się czepiam i dopierdalam o szczegóły ale ostatnie wydarzenia obrzydziły mi wszystko powiązane z SKWK w ten czy inny sposób.
Po pierwsze - nie będziesz ani mnie, ani nikogo innego w zarządzie Socios wspierał pieniądzmi. Za swoją działalność nie pobieramy i nie będziemy pobierać wynagrodzenia. Wspierał będziesz Wisłę

Broniłem nie tyle zarządu, co prostowałem wypowiedzi wielu forumowiczów na temat zarządu, bo często mijały się te wypowiedzi z prawdą. Wiele razy krytykowałem za to za zbyt szeroką kadrę czy zatrudnienie Carillo. Teraz, po wszystkim co wychodzi na światło dzienne, moja ocena byłego zarządu może być tylko skrajnie negatywna.

Co do wywiadów i niechęci do krytykowania tych ludzi - mogę tu wypowiedzieć się tylko za siebie. Przede wszystkim miałem na uwadze, że z tym zarządem mieliśmy jeszcze jako Socios "współpracować" (promocja Socios na stadionie, akcja "Kibice - Piłkarzom" itp.). Uważałem, że krytyka zarządu może nam uniemożliwić pewne ruchy. Stwierdzenie o braku wiedzy nie jest wg mnie absurdalne: zobacz jak wiele jest sprzecznych doniesień odnośnie tego co dzieje się w klubie. Przykład pierwszy z brzegu: co stało się z pieniędzmi za mecz z Lechem - co doniesienie to inna wersja.

Na koniec - nikt z zarządu Socios nie jest członkiem SKWK, ani z tego co mi wiadomo nie był nim w ostatnich latach.
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 03.01.2019, 09:05
Jesteś na tym forum od 2004 roku i nie kojarzysz prezesa Socios Witolda Ekielskiego? Możesz go sobie łatwo wygooglować. Na forum jest pod nickiem @Wit.Ek. Gdy jeszcze Wisła grała w europejskich pucharach często robił wyliczenia rozstawień, potencjalnych rywali itp. Myślę, że jego postać jest już wystarczająco mocną gwarancją, że za Socios Wisła stoją właściwi ludzie.
Odpowiedz cytując
rav
Socios Wisła Kraków

Stary 03.01.2019, 10:35
Czy odpowiedź serka jest dla Ciebie wystarczająca, czy oczekujesz jakiegoś uszczegółowienia bądź odpowiedzi od kogoś jeszcze?
Odpowiedz cytując
Vinci
Socios Wisła Kraków

Stary 04.01.2019, 18:22
do wykasowania...
Ostatnio edytowane przez Vinci : 04.01.2019 o godz. 19:38.
Odpowiedz cytując
szym_ek
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2007

Stary 04.01.2019, 18:42
Czy pan (nie pamiętam nazwiska) z rady nadzorczej SA pełni jakąś funkcje w Socios i uzgadniał "reklame" stowarzyszenia na konferencji?
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 04.01.2019, 19:35
Nie, to osoba która została jakiś czas temu członkiem Socios. Nikt nic z nikim nie uzgadniał w tej kwestii.
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 04.01.2019, 19:49
Możecie wrzucić jakie pytania poszły do TSu od socios?
Odpowiedz cytując
Manhunt.
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2015

Stary 04.01.2019, 19:54
https://twitter.com/SociosWisla/stat...18969409867776
Odpowiedz cytując
leszekm
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 06.01.2019, 14:39
Czy socios nie moze zorganizować zbiórki na klub podobną jak ta ponizej tylko kwoty dowolne?

http://www.wislaportal.pl/35788,Akcj...a_rozpedu.html
Odpowiedz cytując
rav
Socios Wisła Kraków

Stary 06.01.2019, 15:28
Dopiero co była akcja "Kibice Piłkarzom".

W każdej chwili można też wpłacać na konto Socios darowiznę z opisem "Na cele statutowe" i ewentualnie dopisać jakiś konkretniejszy cel (np. na spłatę zadłużenia względem zawodników). Te wpłaty nie będą podlegać decyzji w głosowaniu Socios - władze Socios MAJĄ OBOWIĄZEK przekazać je zgodnie z przeznaczeniem. Jeśli okazałoby się, że przeznaczenie jest niezgodne z celami zawartymi w statucie Socios wówczas Socios muszą tę wpłatę zwrócić.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów