The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 28 22,76%
osłabi 78 63,41%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,82%
Głosujących: 123. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
1q2
Senior Member

Od: 02.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 08.01.2010, 17:12
Death On Two Legs napisał(a):Wyświetl post
Wlasnie nie wyjechalem do niemiec Mieszkam od urodzenia w wolfsburgu i sam nauczylem sie polskiego (okay, rodzina pomagala ) I niestety, bledy sie zdazaja...sorry.
Dobra - usprawiedliwiony - tyle że dobrze by było gdybyś podparł to 'właśnie słyszałem' jakimś niemieckim linkiem bo inaczej taka informacja jest nic nie warta i nie nadaje się do tego tematu.
Co gorsza przeczyta to jakaś pseudo-dziennikarzyna i zaraz zobaczymy na jakimś portalu tekst jak to Wolfsburg interesuje się Marcelo

A czy dałby radę to cholera wie - Marcelo jest zdecydowanie najbardziej wartościowym obrońcą grającym w naszej lidze ale trzeba wziąć poprawkę że to buraczana liga.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
pan Dudi
Senior Member

Od: 01.2006

Stary 08.01.2010, 17:13
Wracając do tematu, moim zdaniem (bo choćby kolega wyżej obraził się, jakby to, co napisałem było prawdą objawioną, a nie moją opinią), jeśli jest coś na rzeczy w sprawie sprzedaży Marcelo i pojawi się oferta za te 2,5- 3 bańki, to klub i tak go sprzeda nie bacząc na skutki sportowe tego, EWENTUALNEGO, transferu. Ludzie decydujący o takich ruchach (tak naprawdę o nich decydujący) w Wiśle nie zmienili się od lat i skoro w przeszłości pozbywano się ważnych graczy, to dlaczego teraz miałoby być inaczej?
Ostatnio edytowane przez Romy S. : 08.01.2010 o godz. 23:01.
Prawą ręką ci pogrożę, zdrajco, a nie lewą

http://inicjatywa14.net/
Odpowiedz cytując
1q2
Senior Member

Stary 08.01.2010, 17:22
pan Dudi napisał(a):Wyświetl post
to dlaczego teraz miałoby być inaczej?
Szczególnie że nie mając nawet szczegółowych danych , możemy założyć że z finansami w klubie jest krucho.
Pytanie tylko czy klub jest zdesperowany i będzie schodził z ceny, czy też ustali jedną cenę i albo ktoś zapłaci albo Marcelo zostanie.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
szczebel
Banita

Od: 09.2009

Stary 08.01.2010, 17:38
Prąd was wszystkich popieścił , Marcelo zostanie sprzedany a we Wiśle zostanie szrot na pozycji stopera .
Odpowiedz cytując
Dzimi
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 08.01.2010, 17:49
Skoro temat nazywa się "Polityka transferowa Wisły", to pozwolę sobie tę politykę krótko skomentować

Polityka ta na przestrzeni ostatnich lat doprowadziła do tego, że ŻADEN z dzisiejszych ofensywnych piłkarzy Wisły nie dorasta umiejętnościami do pięt naszych dawnych gwiazd. Mało tego - większość z nich nie nadaje się do gry w tym klubie. Ostatnimi wartościowymi piłkarzami ofensywnymi byli Błaszczykowski, Kosowski i Paulista...

Dziś w ofensywie nasza drużyna jest dramatycznie słaba i to jest główne źródło problemów, porażek. I ta sytuacja powinna być punktem wyjścia do transferów.

Biorąc to pod uwagę można sprzedać Marcelo, owszem - ale za wysoką cenę i pod warunkiem, że całość uzyskanych środków zostanie zainwestowana w pozyskanie minimum 4 wysokiej klasy ofensywnych piłkarzy z zagranicy. Takich którzy odrazu wejdą do pierwszego składu i odmienią jakość gry. To powinni być dwaj skrzydłowi oraz rozgrywający i napastnik. Tylko w tym przypadku sprzedaż Marcelo jest uzasadniona, bo spowoduje wzmocnienie zespołu.

W innym przypadku sprzedaż Marcelo nie jest uzasadniona niczym, poza chęcią zarobku kosztem poziomu sportowego drużyny...
Odpowiedz cytując
Peroslaw88
Senior Member

Od: 11.2009

Stary 08.01.2010, 17:50
Cupiał powinien sobie szczerze odpowiedzieć na fundamentalne pytanie: Moim celem jest mistrzostwo Polski czy skuteczna walka w europejskich pucharach (przynajmniej faza grupowa Ligi Europy)?
Wisła jest najważniejsza!
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 08.01.2010, 18:01
lucekj napisał(a):Wyświetl post
Dziwię się mentorom długie pisania Flamengiście, Markousowi i innym którzy więcej czasu spędzają na forum niż ja w pracy:], że przez całą egzystencję nawołują do budowania WIELKIEJ WISŁY, tworzą siatki scoutingu, bazy szkoleniowe, cuda wianki, rozpisują się ilu nam potrzeba zawodników na każdą potrzebę a tu nagle....
piszą że no można sprzedać Marcelo za dwie bańki go nasza liga jest ogórkowa i nikt więcej nie da..
Ale ja wcale nic takiego nie twierdzę. Jestem ostatnim, który byłby za dalszym osłabianiem zespołu, który już okazał się za słaby na Lewadię.

Nigdzie na świecie silnej lub po prostu nie kompromitującej się w pucharach drużyny nie buduje się poprzez regularne sprzedawanie najlepszych zawodników i ściąganie w ich miejsce dużo gorszego szortu.

Nigdzie na świecie taką polityką nie osiąga się też długofalowo stabilności i wypłacalności finansowej.
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 08.01.2010, 18:42
Dzimi napisał(a):Wyświetl post

W innym przypadku sprzedaż Marcelo nie jest uzasadniona niczym, poza chęcią zarobku kosztem poziomu sportowego drużyny...

No i bardzo mądry wniosek,do ktorego w kontekscie ew sprzedazy Marcelo sie sklaniam

Ludzie o czym my wogole chcemy myslec ,jaka Europa ,jak Liga Mistrzow chyba w kulki,z czym na salony.
Jak nasza polityka dzis opiera sie na tym zeby sprzedac najleszego zawodnika ,a potem BYC MOZE jakas czesc kasay pojdzie na transfery to ja wogole nie mam pytan i ten temat sensu nie ma zadnego.

To ma byc jakaś wizja przyszłosciowa ,i dobra droga>?. to mi bardziej wyglada na reaniomwanie trupa...

Ok moze nie byc wzmocnien ,gramy tym co mamy , ja to zrozumiem jak wiekszosc kibicow tylkoi potem niech Cupal ,media ii inni nie krzyczą "Maciek kiedy ta Liga Mistrzow"?"

z drugiej strony jesli uda sie zdobyc Mistrza co z tym skladem SKorza pownien osiagnac ,to nie wiem czy przełkne kolejną Levadie a przeciez bez wzmocnien Wisla prosi sie o kolejny nokaut w Europie przez jakas "potenge" tym razem pewnie z Mlodawi czy Kazachstanu... osobiscie ja juz mam dosc tych szyderstw i wylicznek z kim to ta Wisla nie wropiła..
Ostatnio edytowane przez Wojtas : 08.01.2010 o godz. 18:48.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
krzysztofff
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 08.01.2010, 19:14
ciekawe...http://www.sport.pl/pilka/1,70998,74...a_Cupiala.html
Odpowiedz cytując
rozarian
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 08.01.2010, 19:27
Najbardziej mi się podoba klepana tu i ówdzie formułka,że aby wzmocnić skład,Wisła musi kogoś sprzedać,a najlepiej Marcelo.Nie jesteśmy przykładowo takim Lyonem,który opchnie jakiegoś wyróżniającego się grajka do Hiszpanii czy Anglii za 20 baniek euro,a dzięki temu ściągnie 3 młodych,świetnych graczy z biedniejszych klubów francuskich.Taką operację można ewentualnie nazwać wzmocnieniem,gdy zamiast jednego zmanierowanego gwiazdora bierze się trzech młodych wilków i jeszcze sporo kasy zostaje.
Odpowiedz cytując
JOSE 841
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 08.01.2010, 20:29
a za czasów tego nowo starego pana były jakieś ciekawe transfery?a jego nazwisko mi nic nie mówi ani jego osiągnięcia i czemu zaufany człowiek pana Cupiała czym sobie zasłużył na taki szacunek pana Cupiałato jest jakiś poprzednik Bednarza czy jakPrzecież Dan w sztabie miał samych swoich tzn Rumunów wybaczcie ale właśnie od czasów kiedy Były zawodnik Chelsea tzn Dan zawitał na Reymonta zacząłem kibicować Wiśle i wcześniejszych dyrektórów i prezesów ani ich osiągnięć raczej za bardzo nie kojarze
Odpowiedz cytując
cfa
Senior Member

Od: 08.2009

Stary 08.01.2010, 21:03
Na Stronie PN pojawił się ciekawy artykuł o transferach z Wisły:
http://pilkanozna.pl/index.php/Wydar...%82y-Kirm.html
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 08.01.2010, 21:05
Jarosz wprowadzał w Zagłębiu program do wysuzkiwania talentów Scout7 z ktorego korzysta wiele klubów europejskich i współpracował z Mario Branco. Ciekaw jestem, czy przeniesie to na Wisł?
Branco sprowadził do nas Clebera i Paulistę. Jego zasługą był także Barreto, (co do ktorego to nie wiem, czemu się go Wisła pozbyła?) Branco też kilka lat temu, za czasów Jarosza i Mielcarskiego proponował Wisle bramkarza Moretto
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Sopranos
Senior Member

Stary 08.01.2010, 23:05
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Jarosz wprowadzał w Zagłębiu program do wysuzkiwania talentów Scout7 z ktorego korzysta wiele klubów europejskich i współpracował z Mario Branco. Ciekaw jestem, czy przeniesie to na Wisł?
Branco sprowadził do nas Clebera i Paulistę. Jego zasługą był także Barreto, (co do ktorego to nie wiem, czemu się go Wisła pozbyła?) Branco też kilka lat temu, za czasów Jarosza i Mielcarskiego proponował Wisle bramkarza Moretto
Zgadza się, ale duet Jarosz & Branco (obaj zresztą pracowali w Wiśle za czasów Mielcarskiego) sprowadził też ostatnio portugalski zaciąg do Zagłębia, który się nie sprawdził. Ba, praktycznie jedynym Portugalczykiem, który w Zagłębiu się sprawdził był Rui Miguel. Nie sprawdzili się: Andre Nunes, Tiago Gomes, Joel, Fernando Dinis i David Caiado. Inna sprawa, że chyba każdy lub prawie każdy z nich miał na koncie występy w portugalskiej ekstraklasie i być może było to spowodowane brakiem aklimatyzacji, ciężko powiedzieć.
Konrad Gołoś: Czasami potrzeba momentu, w którym trener naprawdę na ciebie postawi. Jeśli wiesz, że masz zaufanie trenera i kolegów, wtedy też się rozwijasz. Nabierasz pewności. Czasami jest tak, że młody zawodnik idąc do jakiegoś klubu po prostu traci pewność i trudno jest to odbudować.
Odpowiedz cytując
Proximus
Senior Member

Od: 12.2008

Stary 08.01.2010, 23:21
A Jarosz i ten Branco nie sprowadzili też aby Costy i Traore którzy jednak się sprawdzili? Zresztą dyskusja Jarosz sam zapowiada we wszystkich mediach że nie będzie się mieszał do transferów(w sumie trudno się mieszać do czegoś czego nie ma).
Odpowiedz cytując
matti220
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 08.01.2010, 23:22
'Wraca zaufany człowiek Cupiała' wywiad z J.Jaroszem
Cytat:
Ma Pan już gotową listę piłkarzy, których może Pan zasugerować Skorży?

- Za wcześnie, by o tym mówić. Chcę się spotkać z trenerem. On ma swoich ludzi i wizję składu, jakim chce rozpocząć rundę wiosenną. Pomysł jest gotowy, czekamy tylko na jego przedstawienie w poniedziałek. A potem zabieramy się do roboty.
Nie ma co liczyć na transfery ,Skorża podobno odwali w poniedziałek taką szopkę (czytaj powyżej - przedstawienie) ... ...

To tak dla co nie których na ostudzenie głów pół żartem pół serio przed/w trakcie sezonu "ogórkowego''
Ostatnio edytowane przez matti220 : 08.01.2010 o godz. 23:24.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 08.01.2010, 23:52
Sopranos napisał(a):Wyświetl post
Zgadza się, ale duet Jarosz & Branco (obaj zresztą pracowali w Wiśle za czasów Mielcarskiego) sprowadził też ostatnio portugalski zaciąg do Zagłębia, który się nie sprawdził. Ba, praktycznie jedynym Portugalczykiem, który w Zagłębiu się sprawdził był Rui Miguel. Nie sprawdzili się: Andre Nunes, Tiago Gomes, Joel, Fernando Dinis i David Caiado. Inna sprawa, że chyba każdy lub prawie każdy z nich miał na koncie występy w portugalskiej ekstraklasie i być może było to spowodowane brakiem aklimatyzacji, ciężko powiedzieć.
Dokładnie miałem to samo napisać - Jarosz i Branco stracili "formę" albo nie kupili nowego upgreadu tego całego Scout7

Może trzeba kupić Scout8?

Tak czy owak szrot hiszpański (Legia jak Arrubarena czy Tito) czy portugalski (Zagłębie) lepszy niż nic.

O przezpraszam powinienem napisać "prawdziwi" profesjonaliści portugalscy

PS
Chyba lepszy kierunek to jednak Brazylia niż grzebanie w odpadach w Portugalii. Prędzej w Brazylii zostanie jakiś dobry kopacz przeoczony niż w Europie. No albo trzeba sięgnąć na wyższą półkę a na to nas nie stać.
Bo jak tacy kopacze jak Caiado mają nas zasilać....
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
1q2
Senior Member

Stary 09.01.2010, 00:25
Skorża coś mówił o 2-3 transferach, to już je mamy
A tak na serio to mam nadzieje że panowie nie są tu tylko po to by trzymać łapę na opchnięciu Marcelo bądź Kirma

Pomysł na dodaniu menadżerki Skorży był od pierwszej minuty poroniony - tu nawet nie chodzi o zaufanie, które ja mam akurat ograniczone ale menadżerem to sobie może być Ferguson, który pod sobą ma i tak cały sztab ludzi a nie Skorża co zostaje sam.

Zobaczymy co z tego wyniknie

Peroslaw88 napisał(a):Wyświetl post
Cupiał powinien sobie szczerze odpowiedzieć na fundamentalne pytanie: Moim celem jest mistrzostwo Polski czy skuteczna walka w europejskich pucharach (przynajmniej faza grupowa Ligi Europy)?
Ale odpowiedź na to pytanie padła już lata temu, tyle że niektórzy nie są w stanie jej albo dostrzec albo zaakceptować.I fundamentem tu jest 'nie dokładać'
Ostatnio edytowane przez 1q2 : 09.01.2010 o godz. 00:33.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
As
Senior Member

Stary 09.01.2010, 01:10
lucekj napisał(a):Wyświetl post
Dziwię się mentorom długie pisania Flamengiście, Markousowi i innym którzy więcej czasu spędzają na forum niż ja w pracy:], że przez całą egzystencję nawołują do budowania WIELKIEJ WISŁY, tworzą siatki scoutingu, bazy szkoleniowe, cuda wianki, rozpisują się ilu nam potrzeba zawodników na każdą potrzebę a tu nagle....
piszą że no można sprzedać Marcelo za dwie bańki go nasza liga jest ogórkowa i nikt więcej nie da.

Nie wiem czy to tak trudno zauważyć, ale gdyby nie Marcelo to dzisiaj nei bylibyśmy na pierwszym miejscu w tabeli, przecież chłop strzelił bardzo ważna bramy bez których "oglądalibyśmy plecy amiki" :]

Sprzedaż MArcelo byłaby największym osłabieniem od lat, większym niż odejście, Żurawia, Szymka czy Frankowskiego...
Uohohoho, grubo Cie ponioslo
Odpowiedz cytując
AYALA
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 09.01.2010, 05:45
Wisła walczy z Lechem o Rodionowa z BATE.Białorusini wycenili swojego napastnika na milion Euro
http://www.sports.pl/Pilka-nozna/Wis...061,1,720.html

Jeśli chodzi o Nowaka to mam nadzieje że to jest żart że Wisła sie nim interesuje . To jest zbyt kontuzjogenny zawodnik i znajac życie to pewnie zaraz złapałby uraz i tyle byłoby z niego pożytku
http://www.sports.pl/Pilka-nozna/Tre...059,1,727.html
Ostatnio edytowane przez AYALA : 09.01.2010 o godz. 06:43.
Odpowiedz cytując
janko04
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 09.01.2010, 08:14
Ciekawi mnie tylko czy to prawda ? raczej nie bo kto normalny poleci do prasy i powie "tak, chcemy jego" to są gierki tylko aby wypromować zawodników (zwiększyć zainteresowanie) albo po prostu gazety nie maja o czym pisać przykład Kirm w Grecji. Poczekajmy do końca okienka, wtedy będziemy narzekac
Odpowiedz cytując
Gordian
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 09.01.2010, 09:21
Nowak to poroniony pomysł. Zawodnik ten ma olbrzymie umiejętności i obok Brożka i Lewandowskiego jest najlepszym napastnikiem w tym kraju. Problem w tym, że to kolejny zawodnik ze szklanymi nogami. Opieka medyczna w Wiśle jaka jest wszyscy wiemy. Wiemy też, jak wygląda wprowadzanie zawodnika po kontuzji do gry. Pod tym względem jesteśmy głęboko w dupie niestety.

Odpowiedz cytując
Peroslaw88
Senior Member

Stary 09.01.2010, 09:36
Moje zdanie o Nowaku: Po co na gracz, który co najmniej połowę sezonu będzie się leczyć. Gdyby był do wzięcia za darmo to jeszcze można, ale 400-500 tysięcy euro to kpina
Odpowiedz cytując
Arapaho
Senior Member

Od: 06.2004

Stary 09.01.2010, 09:36
Módlmy się aby pomysł z Nowakiem był tylko kaczką dziennikarską.A poza tym pismaki sami kręcą sobie bata.Raz piszą że zero transferów gdyż kasy nie ma, budżet ledwo dopięty- jak napisali "realny" .A tu zaraz Wisła walczy o Nowaka i może dac nawet 2 mln zł, następny Rodionow i zaciąg z Lewskiego Sofia...kto w to wszystko ma wierzyć?
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej
Odpowiedz cytując
Acapelo
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 09.01.2010, 09:38
Cupiał nareszcie doczekał się stadionu i wyłożył 10 mil Euro na trasnfery
Odpowiedz cytując
Peroslaw88
Senior Member

Stary 09.01.2010, 09:41
http://www.efakt.pl/Kosowski-czeka-n...y,61392,1.html

Kosowski za pół roku wolnym graczem

Dlaczego Wisła nie złoży mu propozycji kontraktu na poziomie 300 tysięcy euro?
Odpowiedz cytując
Crusi
Senior Member

Od: 09.2003

Stary 09.01.2010, 09:55
Cantoro zszedl nam z listy plac, to mozna by bylo z Kosa sprobowac, mysle ze on niemialby nic przeciwko kolejnemu powrotowi, tylko zaproponowac mu jakis sensowny kontrakt...
"WHAT DON'T KILL US, WILL MAKE US STRONGER"
THE WHITE STAR DIVISION
Odpowiedz cytując
Maciuś
bananowy chłopiec

Od: 07.2006

Stary 09.01.2010, 10:19
NIE dla Nowaka ktory ciagle ma cos ze zdrowiem. Wystarczy nam juz w druzynie rencistow.
Odpowiedz cytując
Szpen
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 09.01.2010, 10:30
co do Nowaka, jemu kontrakt wygasa za pol roku, nikt nie da za niego 2 banki...chociaz jest kontuzjogenny to za darmo po sezonie chetnie widzialbym go w druzynie...z kontaktem uzaleznionym od wystepow
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 09.01.2010, 10:57
jakby Dawidek popracował na siłce, poodbijał by sie pare razy od Clebera, moze nabrał by sił i witalności by pograć cały sezon, to było by to wielkie wzmocnienie, gdyz to jest najlepszych technicznie piłkarz w lidze.
To jest taki nowy Frankowski. Zreszta to widac po zachowaniu na boisku.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów